Dodaj do ulubionych

Odbiory NOVDOM

21.03.14, 17:15
Czy sa na forum osoby ktore zakupily mieszkanie na Witosa od firmy Novdom ?.Chodzi o przyszle odbiory by nowi mieszkancy mogli sie komunikowac . Moze macie juz jakies zastrzezenia pzdr
Obserwuj wątek
  • Gość: Przemek Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.14, 20:18
   Witam, jeszcze trochę musimy zaczekać. Na uwagi za wcześnie, ale wspólnie będzie nam łatwiej wyegzekwować to, za co zapłaciliśmy. Dlatego warto być czujnym i kontaktować się na forum. Pozdrawiam :)
  • Gość: mieszkaniec Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.14, 13:17
   Śmiesznie będzie oglądać nowe "perypetie", nowych sąsiadów.
   Z pewnością Wasze wrażenia tego "apartamentowca" były podobne jak u mnie na pierwszym osiedlu Villa Art. Przed zakupem , wszystko na 6 i to z plusem , po odbiorze i przelaniu kasy , sielanka się skończyła.
   Sprawa ogólnie skończyła się w sądzie i jednak Novdom postanowił zakończyć to na polubownej ugodzie , gdzie wcześniej nie chciał słyszeć o swoim partactwie i niedoróbkach.
   Wesoło będzie jak po 3 miesiącach zacznie zapadać się Wam parking tak jak nam , albo będzie odpadała elewacja :))
   Zamysł osiedla , nie powiem , bardzo mi się podoba , ale o wykonaniu sami się przekonacie.
   :))
  • lokattorka Re: Odbiory NOVDOM 25.03.14, 20:38
   Nie bronie Novdomu bo tez nam podpadli ale scianki dzialowe ktore nie sa nosnymi wedlug normy uznaje sie w metraz, sa normy ktore mowia o wliczaniu metrazu bez tynku-chore przepisy ale jesli ktos jest przygotowany i na zakup mieszkania nie stroni troche poczytac da sie wygrac

   O jakim kolego piszesz porozumieniu na art bo nic nie wiem
   • Gość: pabllo28 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.05.14, 10:36
    Ścian Działowych nie wlicza się w PUM (powierzchnia użytkowa mieszkań). To jakiś absurd wymyślony przez nieuczciwego Dewelopera. Poza tym niema nośnych ścian dzialowych, ściana działowa to działowa i tyle.
  • Gość: Przemek Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.14, 12:35
   Witam przyszłych mieszkańców osiedla na Witosa i zachęcam do odwiedzania nowo powstałego forum mieszkańców. Będziemy tam mogli dzielić się wszystkimi swoimi uwagami w bardziej kameralnym gronie niż na forum miasta. Link witosaapartments.pun.pl
   • Gość: sasiad Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 27.04.14, 19:25
    To milo Przemku ale czyzby Novdom miał cos do ukrycia ?. To prawda sielanka tuz po odbiorach się zakonczyla. Warto by Ci co maja znajomych budowlancow brali ich na odbiory i nie skupiali się tylko na własnym M a na całym osiedlu. Warto zajrzeć również w projekt. Pozwoli to uniknąć późniejszych nieporozumień .
    • Gość: Przemek Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.14, 20:28
     Nie wiem czy mają coś do ukrycia. Jedno czego jestem pewien, to że nie odpuszczę nawet najmniejszej wady jaką odkryję ;]
     • Gość: dall Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 04.05.14, 11:11
      Do odbiorów coraz bliżej a watek w miejscu, czy ktoś zapoznal się moze z projektem budowlanym osiedla? Czy macie jakies zastrzeżenia co do przebiegu inwestycji.
      • Gość: mm Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 05.05.14, 17:56
       myślę że zastrzeżenia, jeżeli będą, to pojawią się przy odbiorach. Prośba tylko do wszystkich sprawdzajmy dokładnie czy jest ok. bo jak odbierzemy to będzie po ptaszkach. Jak na razie jestem dobrej myśli i z niecierpliwością czekam na oddanie naszego wspólnego domu.
       • Gość: Pabllo28 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.05.14, 10:27
        Nie tak do końca. Dewelopera obowiązuje rękojmia 3 lata a na wady ukryte do 10 lat.
    • Gość: pabllo28 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.05.14, 11:15
     Każdy właściciel mieszkania ma prawo na odbiorze mieszkania zgłaszać uwagi do części wspólnych i prosić o zaprotokołowanie uwagi w protokole. Jednak nawet jeśli tego nie zrobi w dniu odbioru to deweloper zgodnie z Prawem Budowlanym udziela rękojmi i gwarancji na całość inwestycji i poprzez administratora budynku można zgłosić usterkę w tym właśnie okresie. Co do odbioru mieszkania to trzeba się przygotować. Zapoznać się ze standardem wykończenia mieszkania i sprawdzić czy wszystko się zgadza np: jakiej firmy i klasy drzwi wejściowe, jakiej firmy grzejniki, jakiej firmy i z czego okna itd. Sprawdzamy przede wszystkim okna ( względem rys pakietów szklanych jak i ram okiennych, uszkodzeń mech. itd). Póżniej oglądamy balkon(spadki na odwodnieniach, drożność wpustów, balustrady, płytki gres) Instalację elektryczną ( ilość gniazd, właczników, wypustów elektrycznych, opis TM itp.) Wentylację (drożność, czystość) Następnie sprawdzamy tynki (pionowość, płaszczyznę, kąty, gładkość, poziom sufitów) Szlichty (poziom, rozmieszczenie dylatacji skurczowych, jak sie da to grubość) Po sprawdzeniu mieszkania możemy przejść do odbioru garażu, komurek lokatorskich. Istotna sprawa to przed skwitowaniem wszystkich usterek należy spisać wszystkie liczniki(woda, gaz, co) To tyle podpowiedzi dla laika a najlepiej zapłacić pare złotych i wziąć fachowca który zrobi to profesjonalnie i rzeczowo. Pisząc "fachowca" nie miałem na myśli pana Czesia od parkietów albo płytek :-) Acha i proszę pamietać że mimo tego iż na mieszkanie przecież mamy gwarancję to ona nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych tylko wady ukryte. Pozdrawiam
     • Gość: mm Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 10.05.14, 09:07
      No i właśnie takie informacje są nam teraz potrzebne :)
      • Gość: Soll Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.14, 09:51
       Pabllo28 dobrze opisałeś temacik bo duża część nowych mieszkańców jest tak podkręcona ze nic nie sprawdza nic bo osiedle piękne (nie dziwie się bo to wymarzone m) ale to ogromny błąd. Należy zwracać uwagę na część wspólną . Rękojmia swoja droga ale zgłoszenie wad ,usterek przed odbiorem daje większe szanse na to iż developer szybciej podejdzie do tematu gdyż zależy mu na odbiorze po podpisaniu odbioru kłopot z wyegzekwowaniem może być ogromny tak jak np. u nas na osiedlu obok od 1,5 roku zlewka.
       • Gość: pabllo28 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.05.14, 17:26
        Zakup mieszkania to nie zakup roweru, więc trzeba podejść do tego poważnie bo to są wasze kolosalne pieniądze i po podpisaniu protokołu odbioru mieszkania wady mechaniczne nie będą brane w ogóle pod uwagę. Czas na zgłaszanie tych usterek jest na odbiorze mieszkania. Znam mechanizm od podszewki, pracuję w dużej firmie budowlanej z portfelem rocznym 300 milionów zł. Dlatego wiem z doświadczenia, że jak klient przychodzi z inspektorem na odbiór to od razu inaczej jest traktowany przez dewelopera i GW. Co do ociągania sie przez dewelopera w usuwaniu usterek to proponuję zmienić zarządcę budynku skoro nie potrafi wyegzekwować tego od dew. Poza tym są jeszcze środki prawne. Ja zrobiłbym tak, że wysłał bym ostateczne pismo z terminem do usunięcia usterki i informacją, że jeżeli usterka nie zostanie usunięta to zrobię to na własny koszt a kosztami z tego tytułu obciążę dewelopera. Uwierz mi że na pewno usterka byłaby usunięta.
        • Gość: seel Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 11.05.14, 20:29
         Wlasnie tak zrobiliśmy ale Novdom najwyraźniej i ma to gdzies . Przyslali dwie madre glowy którzy na miejscu nie umieli powiedzieć co z tym dalej będzie a po tygodniu pismo z odmowa. Osobiscie nie odpuszczę dlatego uprzedzam przyszłych nabywcow by wszystko dokładnie sprawdzali, czytali projekt itd. By nie było sadowania jak to ma miejsce na naszym osiedlu. Pewnie jak Panstwo byłem zachwycony osiedlem, co mnie wybilo z ostroznosci
         • Gość: pabllo28 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.05.14, 14:22
          Jeszcze jest kwestia zasadności usterki. Jeżeli wg wykonawcy usterka nie uzasadniona a wg was zasadna więc trzeba powołać rzeczoznawcę i zrobić ekspertyzę, a póżniej to już tylko sąd pozostaje. A na czym usterka polega?
          • Gość: . Re: Odbiory NOVDOM IP: *.etlink.pl 13.05.14, 09:20
           Było zgłoszenie do dewelopera, odpowiedź odmowna, był rzeczoznawca, jest ekspertyza potwierdzająca zasadność usterki i jest sprawa w sądzie.

           Usterka polega na tym,że cześć budynku zrobili po swojemu metodą " gospodarską" ignorując projekt, zasady sztuki budowlanej i zdrowy rozsądek . Koszt naprawy sięga kilkuset tysięcy złotych wobec czego polubowne załatwienie sprawy odrzucili na wstępie.
           • Gość: mieszkaniec Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.05.14, 13:43
            Ja natomiast nie zapomnę słów pewnego Pana , który na zebraniu wręcz prosił - "Novdomie nie idźcie tą drogą", a jednak poszli.
            W przypadku naszego osiedla fuszerka jest potwierdzona przez niezależnego rzeczoznawcę.
            Uważam, że deweloper powinien to naprawić bez względu na koszta, bo to tylko jego stawia w niezbyt dobrym świetle.
            Każdy ma prawo do błędu ale unikanie odpowiedzialności .... pozostawię to bez komentarza.
            Ogólnie mieszka się fajnie ale to nie zasługa Novdomu a miłych sąsiadów tworzących tę wspólnotę.
            Wcześniej czy później usterki zostaną naprawione, gdyż są ewidentne, zastanawia mnie jedno po co Wam było to całe przedstawienie i sprawa w sądzie , skoro wiedzieliście jak zostało wykonane te osiedle??
            Dodam ,że nowe osiedle powstało znacznie szybciej i miałem nikłą przyjemność oglądania pracy tych "fachowców" :))
           • Gość: pabllo28 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.05.14, 19:02
            W takim przypadku jedynie sąd może rozsądzić chyba że Deweloper pójdzie po rozum i podpiszę ugodę. Deweloper liczy jeszcze na przepis który mówi że usterka musi powodować niemożliwość eksploatacji budynku przez jego właścicieli, żeby usterka była zakwalifikowana jako wada ukryta tzn: wtedy gdy np: z powodu błędów proj. lub niezgodności z projek. węzeł cieplny ulega awariom w skutek czego niemożliwe jest podanie ogrzewania albo np: kiedy przez błędy w wykonaniu cieknie non stop dach i leje sie woda. to tylko przykład ale trzeba wziąć też pod uwagę, że budynek odbierały służby miejskie (sanepid, straż poż. itd.) a Państwowy Inspektor wydał pozwolenie na użytkowanie. Nie znam sprawy ale z różnymi tego typu jak wymieniłem spotykam się często. Sam pracowałem kilka lat w dziale likwidacji usterek i wiem z doświadczenia, że to są trudne tematy które różnie się kończą a wydaje sie oczywiste. Trzeba wybulić niestety kasę na dobrego prawnika.
            • Gość: ... Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.14, 16:07
             odbiór podobno początek lipca ale czy tak będzie?
             • Gość: dwg Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 17.05.14, 11:29
              Z niecierpliwością czekamy. Czy macie jakies zastrzeżenia obserwując dotychczasowe prace?
              • Gość: cc Re: Odbiory NOVDOM IP: *.static.chello.pl 16.06.14, 00:09
               no to się zaczęło...
               • Gość: gość Re: Odbiory NOVDOM IP: *.cnow.pl 16.06.14, 09:21
                ?????
  • Gość: cc Re: Odbiory NOVDOM IP: *.centertel.pl 16.06.14, 13:01
   No odbiory
   • Gość: dfg Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.14, 22:32
    Piszcie jakie macie usterki by inni mogli zwrocic na te bledy również u siebie
    • Gość: liroy Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.14, 02:17
     grzyb! :-)
     • Gość: ... Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.14, 18:37
      gdzie ten grzyb?
      • Gość: goll Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.14, 18:11
       Grzybu (a) nie widziałem ale dalo się rzucic w oko niedokladnosci na balustradzie w klatkach oraz HASLO PODWYZSZONY STANDARD a w srodku rury od gazu na spinki chyba tańszych już nie ma -) Zawsze jest się czego czepnac
  • aneta-2801 Re: Odbiory NOVDOM 21.06.14, 21:18
   Witam
   W styczniu tego roku byłam w zakupionym mieszkaniu, aby sprawdzić zgodność lokalu z projektem. Byłam z 2 projektantami z Warszawy, którzy dokonali pomiarów lokalu. Zmierzono każda ścianę wzdłuż i w szerz. I pragnę wszystkich uspokoić, bo projektanci, którzy wykonali pomiary stwierdzili, że wszystko jest zgodne z projektem, oczywiście są odchylenia, ale tak małe, ze nie mają większego znaczenia. Wydali również opinię, a sprawdzali wiele mieszkać w Warszawie i byli pod wrażaniem zgodności z projektem. Dlatego część nieprzychylnych komentarzy należy czytać z przymrużeniem oka, szczególnie jeśli są pisane przez osoby, które nie zakupiły mieszkania.
   • Gość: Nero Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.14, 21:10
    Witam,
    dnia 25 czerwca byłem na oględzinach mieszkania.
    Mieszkanie posiadało wady, ale ustalono z deweloperem, że poprawi usterki.

    Jak wam się podobają klatki schodowe i korytarze?
    Poza parterem nie zauważyłem podwyższonego standardu, wręcz zaleciało PRL-em.
    Trzeba coś z tym zrobić i zacząć działać zanim będziemy odbierać mieszkania.
    Chyba każdy tak samo płacił za mieszkanie to wymagamy takiego samego wykończenia korytarzy tak jak na parterze.

    W garażu dostrzegłem grzyb na ścianach.

    Czekam na wasze opinie

    Pozdrawiam
    • Gość: Nero Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.14, 21:22
     Wrzucam fotki parteru i piętra.
     Chyba widać różnicę w wykończeniu...
     Chyba nie za taki standard się płaciło...

     wrzucaj.net/images/2014/06/26/055.jpg
     wrzucaj.net/images/2014/06/26/DSC0278.jpg
     • przyszli-lokatorzy Re: Odbiory NOVDOM 03.07.14, 22:41
      Witam nowych sąsiadów!

      Klatki schodowe mają kolosalną różnicę miedzy piętrami i musimy się za tą sprawę zabrać jak najszybciej i jednogłośnie! Blok w którym będziemy mieszkali jest jak już ktoś napisał najładniejszy na chwilę obecną w Ciechanowie nie mało też jak na nasze miasto kosztował m2 a klatki schodowe, które nam zgotowali psują cały efekt! Ja rozumiem, że wizualizacja poglądowa ma prawo się różnić bądź odbiegać w pewnym stopniu ale stan faktyczny w ogóle nie ma nic wspólnego z tym co przedstawiały pierwsze zdjęcia!!! PORAŻKA :(

      Kolega NERO wspomniał o nich a także wrzucił ich faktyczny stan jak wyglądają i one odbiegają od rzeczywistości jak były przedstawione na wizualizacji na stronie developera. DODAM że developer usunął te zdjęcia poglądowe ze swojej strony i zamieścił tylko 1 "zbliżone" parterowe z nowym kolorem paska pomarańczowego który ni przypioł ni przyłatał do niczego!

      Dodatkowo developer chyba poszedł po kosztach na części wjazdowej do podziemnych garaży! Zwróćcie uwagę na elewację ściany od strony zewnętrznej osiedla gdzie jest brak imitacji "drewna"!

      SKRZYCZMY SIĘ WSZYSCY I ZAŁATWMY SPRAWĘ JAK POTRZEBA ! ! ! ! ! ! ! ! !

      Poniżej zdjęcia wizualizacji klatek (usuniętych przez developera) a także część wjazdowa do podziemnych garaży.

      KLATKI:
      zapodaj.net/7a6582cd88a47.jpg.html
      zapodaj.net/dfbbac3ad5935.jpg.html

      WJAZD:
      zapodaj.net/21e5f9c81b5f8.jpg.html
      zapodaj.net/d7a4aec503146.jpg.html
    • Gość: gość Re: Odbiory NOVDOM IP: *.cnow.pl 26.06.14, 22:11
     jakie wady były w mieszkaniu??
     • Gość:   Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.14, 22:44
      Piętro wygląda jak internat albo mocno podrzędny hotel.
     • Gość: nero Re: Odbiory NOVDOM IP: *.233.60.65.static.msgaz.pl 27.06.14, 09:05
      Problem z oknem i instalacją sanitarną, brak przewodów w instalacji RTV i Internet oraz gniazdek. Paskudnie zaprojektowana instalacja gazowa do mieszkania ( rura idzie przez pół mieszkania).
      Mają poprawić, tylko nie wiem na kiedy...

      Proszę, aby każdy zwrócił deweloperowi uwagę za nędzne klatki schodowe i korytarze.
      W kupie siła, to może razem coś zdziałamy w tej sprawie.
      • Gość: sąsiad Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.14, 13:34
       Powodzenia życzę w "dogadaniu" się z developerem :))
       Dziwi mnie ,że pozwolili sobie na podobną sytuacje jaka miała miejsce na poprzednim osiedlu i jej finał w sądzie.
       Jak tak budować to po co budować ??
       Ale korytarze macie świetne :))
       • Gość: ... Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.14, 19:21
        czy zgłaszając uwagi klucze się dostaje czy nie?
        • Gość: sasiedzi Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.14, 19:43
         Najlepiej by każdy wstrzymal wplate 10-20% kasy do ostatecznego zakończenia odbioru i wszystkich ewentualnych usterek(tak to się odbywa miedzy inwestorem a gw-nie wspomnę o kaucji ..) inaczej może być jak u nas bujamy się dwa lata z usterkami które sa odrzucane-bez uzasadnienia logicznego . A tak naprawdę by kosztowaly 1 dniowke pracownika -ZLEWKA jesteśmy zawiedzeni i mamy nadzieje ze u Was będzie już lepiej

         • Gość: mm Re: Odbiory NOVDOM IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 27.06.14, 22:36
          faktycznie brzydkie są te korytarze...
          • Gość: wow Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.14, 12:30
           To korytarz w piwnicy ? bo nie chyba w najdroższym obiekcie Ciechanowa?
           • Gość: mieszkaniec Re: Odbiory NOVDOM IP: *.static.chello.pl 28.06.14, 16:14
            Ciekawe czy te brzydactwo można reklamować ????
       • Gość: Nero Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.14, 17:40
        Jak wyglądała u was sytuacja??
        To był pozew zbiorowy do sądu??
        Rozumiem, że dopięliście swojego :)??
      • Gość: Przemek Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.14, 16:32
       Może trzeba poprosić o komentarz samego dewelopera i wykonawcę? Może nigdy nie widzieli żadnego "apartaments" i myślą, że tak to powinno ostatecznie wyglądać.
       • Gość: ONN Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.14, 17:24
        hehehe ... a cikawe kiedy zacznie elewacja odpadać :) bo we wcześniejszym bloku odpadła chyba pół roku po oddaniu :)
        • Gość: ONN Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.14, 17:25
         ale klatki macie eleganckie hehehe za 3.600 to całkiem niezłe :) ktoś wam chyba w głowach namieszał że to będzie apartament :) z wyglądu z zewnątrz może i takie robi wrażenie
         • Gość: właścicielka Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 28.06.14, 23:11
          No to współczuję,bo na powstańców wlk.17 deweloper z Pułtuska po zgłoszeniu usterki,która wychodzi w trakcie zamieszkiwania usuwa w szybkim terminie,nie polemizuje,wysyła pracowników i po problemie, Mamy duży wygodny teren wokół bloku.parking,plac zabaw,,wygodne odrębne garaże nie miejsca parkingowe.Czyściutko wokół bloku,,,mieszkańcy pełna kulturka .cisza i spokój.Architektonicznie nie jest to rewelacja,ale w środku ok.Wniosek nasuwa się sam,że nie wygląd zewnętrzny jest najważniejszy lecz inne walory użytkowe.Za taką cenę 3600 m.kwadr, to można kupić mieszkanie w okolicach Warszawy.Pozdrawiam mieszkancow NOWDOMU.
          • Gość: Przemek Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.14, 09:39
           Z całym szacunkiem, ale nawet nie masz co porównywać inwestycji na powstanców wlkp. 17 do novdomu. Działka na której stoi blok jest w zasadzie tej samej wielkości, więc pisząc "duży wygodny teren wokół bloku" masz chyba na myśli pola, nieużytki i sad przy wojsku. Lokalizacja dużo gorsza. Architektonicznie to nawet nie jest porażka tylko katastrofa, bo takie bloki to budowali 20 lat temu. Klatek schodowych na pewno nie macie lepszych od tych co wyglądają jak "piwnica" w novdomie. A jakie niby tam są takie cenne walory użytkowe? Skoro nawet nie ma windy i trzeba z wózkiem i dzieckiem wchodzić na 4 piętro? Parking i plac zabaw to też w zasadzie standard na każdej inwestycji. Nie będę bronił Novdomu, bo jednak spodziewałem się lepszego wykończenia w środku, ale jakby nie było to jak dotąd jest jedyny deweloper w ciechanowie, który buduje bloki na wyższym poziomie. Oczywiście ma to swoje odzwierciedlenie w cenie. A jak znasz jakąś inwestycje za 3600 zł/m2 w okolicach Warszawy to poproszę o namiary, bo z pewnością kilka osób z tego forum by się skusiło. Pozdrawiam :)
           • Gość: TYle Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.14, 10:07
            Ale jak novdom buduje na wyższym poziomie ??? z zewnątrz może tak wyglądać ładny budynek (zdecydowanie najładniejszy blok w Ciechanowie) ale ma pełno usterek odpadają elewacje na wcześniejszych budynkach więc jak oni budują na wyższym poziomie ???winda to luksus...fajny luksus i wygodny ale podnosi cenę inwestycji oraz trzeba pamiętać o przyszłych kosztach utrzymania i konserwcji tego luksusu.Co do lokalizacji Isbudu to ma taką samą jak Novdom bo pobudowali obok pętli a mało tego ciężarówki będa omijąć centrum i jeździć właśnie przy Novdomie.A sad obok Isbudu za chwilę będzie zagospodarowany tak samo jak przy Novdomie gdzie nie dawno pasły się krowy a po roztopach stała woda na pół metra.
            • Gość: do Przemka Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 29.06.14, 12:59
             po pierwsze blok ma 3 kondygnacje nie cztery zatem winda odpada.Lokalizacja rzecz gustu jeden lubi bratki drugi stokrotki.Za zewnętrzną architekturę bulisz większą kasę .Pisząc o dużym terenie nie przywłaszczam sobie łak i przyległych sadów.Nie bądź człowieku złośliwy,bo najpierw narzekacie na niesolidnego inwestora,mieszacie opinię dewelopera z błotem a z drugiej strony piszesz jaki to cud natury.Zgadzam się ,że blok piękny z zewnątrz ale za to się płaci.A co cen mieszkan to proszę wybrać się na krajoznawczą wycieczkę w podwarszawskie miejscowośći i popatrzeć na tablice ogłoszeniowe odnośnie cen .wybudowanych mieszkań.Czytając te wpisy mam wrażenie ,że za 3600 chciałbyś aby deweloper jeszcze wykończył ci mieszkanie i umeblował.
             • Gość: Przemek Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.14, 15:52
              Nie muszę się wybierać na krajoznawcze wycieczki w okolice Warszawy, bo jestem tam prawie codziennie i dalej uważam, że za 3600 to raczej się tam nie kupi. Ale skoro jest tyle takich inwestycji to proszę o linki do chociaż jednej - przecież to takie proste. Nigdzie jeszcze nie napisałem ze 3600 to jest za drogo jak na standard Novdomu, więc nie wiem o co Ci chodzi. Jakby była potrzeba to bym zapłacił i więcej, a wykończę też za swoje. Nie musisz sie o to martwić.
            • Gość: Przemek Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.14, 15:46
             Jeżeli coś odpada to jak sam zaznaczyłeś we wcześniejszych budynkach. W tym jeszcze nic nie odpadło. Równie dobrze może odpaść w tym na powstańców, przecież też jest jeszcze nowy. Jeżeli ciężarówki będą jeździły pętlą, to będą też jezdziły przy Isbudzie :)
             • Gość: TYle Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.14, 17:11
              Właśnie przemku się mylisz bo główny transport ciężarówek będzie jechał właśnie przy novdomie ponieważ jadąc od strony pułtuska będą skręcać na rondzie w lewo ( rondo powstanie na skrzyżowaniu ulic pułtuskiej oraz armii krajowej ) i następnie będą jechać armii krajowej koło novdomu aż do ulicy mleczarskiej następnie przez wiadukt na przemysłowym i tam tysiąc lecia aż do ulicy płockiej więc jeśli skręcą na rondzie armii krajowej i pułtuskiej w lewo to jak mają jechać koło isbudu jak isbud jest w prawo w stronę wojska polskiego???co do odpadających elewacji to zobaczymy... ale jak na razie jest 1;0 dla was. Jeśli jesteś z Ciechanowa i się tutaj wychowałeś tak jak ja to sobie przypomnij co było na miejscu novego budynku novdomu kilka lat temu bo ja dokładnie pamiętam i powiem ci tak na wiosnę było tam jezioro w lato pastwisko a pożną jesienią bajoro
              • Gość: TYle Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.14, 17:16
               Mówię tutaj o głównym transporcie Litwa ---> Słubice ----> a później gdzie chcesz na zachód Europy (Niemcy , Holandia , Belgia, UK itd :) )
              • Gość: Przemek Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.14, 18:49
               Z pewnością ruch uliczny przy Armii Krajowej będzie/jest większy, ale to jest niejako minus za lokalizację w centrum miasta. Mimo to uważam, że nie będzie on utrapieniem dla mieszkańców.
               Teren w okolicy ulic Witosa i Polnej nadal nie jest wykorzystany dobrze i tam też znajdują się szpecące budowle i zarośnięte/zaśmiecone zakątki, ale wydaje mi się, że potencjał tego miejsca jest naprawdę wysoki. O czym świadczą np. dwie kolejne nowo powstające inwestycje.
               Proponuję już powrócić do głównego wątku. Pozdrawiam
               • Gość: TYle Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.14, 19:13
                Dokładnie mi też by to nie przeszkadzało chodzi mi o ruch uliczny ale ludzie są różni i każdy ma jakieś swoje wytyczne co do lokalizacji ... I bardzo dobrze ze zabudowują tą część miasta, tak samo jak powstańców wlkp.Z niecierpliwością czekam aż zacznie się coś dziać między raniecką a rzeczkowską zaraz za blokami achtela i bezpośrednio za kombatantem bo tam jest sporo nieużytków ... pozdrawiam i trzymam kciuki ze wszystko będzie u was ok
                • Gość: kupiec novdomu Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.14, 15:28
                 Widzę, że ktoś tutaj poruszył temat klatek schodowych...
                 Byłem oglądać mieszkanie i pierwsze co mi się rzuciło na oczy to diametralna różnica w wykończeniu klatek schodowych. Parter to można zakwalifikować do podwyższonego standardu, ale piętra to nie wiem czy w ogóle jakiś standard posiadają... Rury od gazu idą po suficie korytarzu jak w piwnicy jakiegoś starego bloku... Gres chyba najtańszy z Brico Marche kupili i te gołe białe ściany... MASAKRA!
                 To nasza część wspólna, za którą też sobie zażyczyli podwyższoną stawkę... Tak samo płaciłem jak Ci z parteru, więc czemu oni mają chodzić po kamieniu a ja po byle jakim gresie...
                 • Gość: sąsiad Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.07.14, 08:34
                  Na początek witam nowych sąsiadów :)
                  Jestem mieszkańcem sąsiedniego osiedla i nawiązując do tematu hałasu , potwierdzam, że w ciepłe wieczory nie idzie oglądać tv przy otwartych oknach. Zaznaczę też ,iż nie mam okien od ulicy Armii Krajowej.
                  Je żeli chodzi o wygląd zewnętrzny to Wasz nowy blok bardzo mi się podoba, ale po obejrzeniu zdjęć korytarzy stwierdzam ,iż nasze są o wiele ładniejsze.
                  Nie byłem wewnątrz , wiec nie będę się wypowiadał na temat wykorzystanych materiałów.
                  Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa , bo pewnie jak większość z Was wie , na jesieni oraz na wiosnę w miejscu gdzie stoi Wasz blok , bywało po 1 m wody :) a garaż macie tak jak my , podziemny :)
                  Dobra rada , od samego początku zjednoczcie się i walczcie o swoje z developerem , ucząc się na naszych błędach.
                  Pozdrawiam
                  • Gość: kupiec novdomu Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.14, 18:21
                   A witam :)
                   Mam prośbę do sąsiada z Villa Art, jeśli możesz wrzuć zdjęcia klatek schodowych z parteru i piętra dla porównania.
                   Z góry dzięki i pozdrawiam
                   • Gość: bedzie dobrze Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.14, 18:43
                    Nie ma roznicy miedzy parterem a 1,2,3 pietrem wykończenie jest takie samo. Jedynie piwnica jest po bandzie bo jest gola posadzka z tzw. mixokreta.
                    • Gość: Przemek Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.14, 20:06
                     A mógłbyś chociaż jedno zdjęcie dla porównania wrzucić?
                     • Gość: gość Re: Odbiory NOVDOM IP: *.static.chello.pl 02.07.14, 21:57
                      Czy już ktoś odebrał mieszkanie ???
                      • Gość: adam Re: Odbiory NOVDOM IP: *.golebiewski.pl 03.07.14, 08:32
                       tak, ja odebrałem. u mnie wszystko ok!!
        • Gość: pafkent Re: Odbiory NOVDOM IP: 212.39.165.* 04.07.14, 22:24
         Witam. Niestety wcześniejszy blok Novdomu był stawiany w ciągu jednego roku. Więc są takie efekty. Przy kolejnej inwestycji w Ciechanowie poszli po rozum do głowy i prace zimowe były wstrzymane na zewnątrz. Nowy blok Novdomu w Ciechanowie powstawał ponad dwa lata, więc miejmy nadzieję że nie będzie takiej fuszerki jak przy wcześniejszym bloku.
  • Gość: gość Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.mm.pl 03.07.14, 09:46
   Kupiłam mieszkanie od novdomu, dramat.Nic nie można wskurać w terminie.Usterki nie są usówane, olewają terminy i mają wszystkich w d...Lekceważą reklamacje poszczególnych lokatorów oraz całą wspólnotę.Roszczenia może wygra się przed sadem.Porażka.Widoczny brak kompetencji i wiedzy odnośnie tego co robią zwłaszcza jeśli przez rok nie potrafią bądź nie chcą usunąć zgłaszanych usterek
   • Gość: gość Re: Odbiory NOVDOM IP: *.golebiewski.pl 03.07.14, 11:15
    Wy to ciągle macie jakiś problem. jak ktoś prosi Was o konkrety ( ZDJĘCIA, JAKIE USTERKI) to cisza.... to nie jest wątek o problemach villa art!!!! zalóżcie sobie swój!!!!
    • Gość: sąsiad Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.14, 11:51
     Mieliśmy watek o villa art ale ktoś z uporem osła cały czas kasował wpisy na temat naszego dewelopera.
     Myślę ,że powinniśmy się tutaj udzielać i dawać rady przyszłym sąsiadom.
     Gdyby nas ktoś nakierował , zdecydowanie novdom został by szybciej odwołany od zarządzania wspólnotą i sprawa patio raczej nie trafiła by do sądu, bo przecież istnieje jakaś rękojmia i gwarancja ??
     Z uwagi na wyczerpanie możliwości polubownego załatwienia spraw finał był w sądzie i jednak to my a nie developer mieliśmy rację.
     Zachęcam Was do sprawdzenia stanu faktycznego Waszych mieszkań ale i też części wspólnej ze zgodnością z projektem.
     Co do zdjęć korytarzy , wrzucę Wam w sobotę , gdyż jestem poza domem.

     • Gość:   Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.14, 12:43
      Tu też mogą kasować jak będziesz naskakiwał(a) na moderatora :).
  • przyszli-lokatorzy Re: Odbiory NOVDOM 03.07.14, 23:09
   Witam nowych sąsiadów!

   Klatki schodowe mają kolosalną różnicę miedzy piętrami i musimy się za tą sprawę zabrać jak najszybciej i jednogłośnie! Blok w którym będziemy mieszkali jest jak już ktoś napisał najładniejszy na chwilę obecną w Ciechanowie nie mało też jak na nasze miasto kosztował m2 a klatki schodowe, które nam zgotowali psują cały efekt! Ja rozumiem, że wizualizacja poglądowa ma prawo się różnić bądź odbiegać w pewnym stopniu ale stan faktyczny w ogóle nie ma nic wspólnego z tym co przedstawiały pierwsze zdjęcia!!! PORAŻKA :(

   Kolega NERO wspomniał o nich a także wrzucił ich faktyczny stan jak wyglądają i one odbiegają od rzeczywistości jak były przedstawione na wizualizacji na stronie developera. DODAM że developer usunął te zdjęcia poglądowe ze swojej strony i zamieścił tylko 1 "zbliżone" parterowe z nowym kolorem paska pomarańczowego który ni przypioł ni przyłatał do niczego!

   Dodatkowo developer chyba poszedł po kosztach na części wjazdowej do podziemnych garaży! Zwróćcie uwagę na elewację ściany od strony zewnętrznej osiedla gdzie jest brak imitacji "drewna"!

   SKRZYCZMY SIĘ WSZYSCY I ZAŁATWMY SPRAWĘ JAK POTRZEBA ! ! ! ! ! ! ! ! !

   Poniżej zdjęcia wizualizacji klatek (usuniętych przez developera) a także część wjazdowa do podziemnych garaży.

   POPRAWIONE LINKI DO ZDJĘĆ

   KLATKI:
   zapodaj.net/67964221d1542.jpg.html
   zapodaj.net/27c85f5c6bc16.jpg.html
   WJAZD:
   zapodaj.net/0bc1038a0f07a.jpg.html
   zapodaj.net/12dd3f6264af4.jpg.html
   • Gość: Mieszkaniec1 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 05.07.14, 00:39
    Witam,

    Jesteśmy "szczęśliwymi" posiadaczami mieszkania w Novdomie. Co do wykończenia klatek oraz innych mankamentów musimy się wszyscy spotkać, i to jak najszybciej.
    Naszym zdaniem jednym możliwym rozwiązaniem tej sytuacji jest złożenie pozwu do sądu.
    Z uwagi na opieszałość oraz brak kompetencji ludzi z jakimi mieliśmy do czynienia podczas sprzedaży (odbiorów) nie liczyłbym na polubowne rozwiązanie sytuacji.

    Proszę o zabranie stanowiska innych właścicieli.

    • Gość: gość Re: Odbiory NOVDOM IP: *.cnow.pl 05.07.14, 07:27
     Witam
     nie bardzo wiem o co CI chodzi.... Klatki są zrobione tak jak mówił pracownik Novdomu. Parter ekstra, a góra tak właśnie miała wyglądać. Jakie mankamenty masz na myśli??? My dużo wymagaliśmy i przeprowadziliśmy wiele rozmów - efektem jest odebrane mieszkanie ( bardzo dobrze wykończone). Co do osiedla tez nie mamy większych zastrzeżeń. A jak już , to są to drobne niedociągnięcia, które na pewno nie kwalifikują się do postępowania sądowego....
     • Gość: DALL Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 06.07.14, 16:58
      Kolega "przyszli lokatorzy" dobrze napisał ze trzeba rozwanie podpisywać protokol bo potem może być roznie....
      Nam również wiele rzeczy się nie podoba w rzekomo PODWYZSZONYM standardzie i nie zamierzamy odpuscic tego developerowi. Zdjecia klatek tez dziwne ze zostały usunięte z wizualizacji.....
     • Gość: Przyszli-lokatorzy Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.07.14, 19:36
      Drogi gościu, Pracownik mówił, że osiedle będzie o "podwyższonym standardzie" a gołe klatki z pomarańczowymi numerkami standardem mogą przewyższać jedynie budownictwo na sienkiewicza. Każdy spółdzielczy blok w Ciechanowie ma nie gorsze ( o ile nie lepsze ) klatki. I to jest powód do podważenia "podwyższonego standardu" w 100%.
      Kolega Mieszkaniec1 ma absolutną rację. Musimy wziąć sprawy w swoje ręce.
      Jeśli większość z nas postawi się im twardo będą musieli coś z tym zrobić.
      Jeśli im odpuścimy to będziemy w sytuacji sąsiadów z poprzedniej inwestycji Starodomu. Od 2 lat ciągają się z nimi po sądach a odpadająca elewacja nadal nie naprawiona....
      • przyszli-lokatorzy Re: Odbiory NOVDOM 06.07.14, 20:52
       Jeśli są osoby na tym forum którym nie podoba się standard klatek schodowych niech się odezwą i ustalmy jakieś wspólne spotkanie na którym ustalimy jak rozstrzygnąć ten cały PODWYŻSZONY STANDARD co jest absurdem!

       • Gość: gość Re: Odbiory NOVDOM IP: *.centertel.pl 06.07.14, 21:52
        Z tego co czytam to nawet nie byliście na osiedlu.Idźcie sobie do tego sądu :-D .Posty nie są pisane przez nowych mieszkańców,a konkurencję i frustrata z Villa Art. Mam już dosyć śledzenia tego wątku.
        • przyszli-lokatorzy Re: Odbiory NOVDOM 06.07.14, 22:09
         Ja kolego jestem kupującym tam mieszkanie i klatki mi się cholernie nie podobają, a na osiedlu byłem nie raz!
         Dlaczego klatka na parterze wygląda reprezentacyjnie a na wyższych kondygnacjach już nie? Jeśli parter ma się reprezentować tak jak się reprezentuje to pozostała cześć też powinna być reprezentacyjna.
         Dla Ciebie taka różnica w wyglądzie nie przeszkadza, nie myślisz w sposób taki że zostałeś oszukany przez developera?
         • Gość: Normalny Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 07.07.14, 01:17
          Co wy z tym podwyższonym standardem ( to jakaś forma wywyższenia się czy lepszego samopoczucia ??? , a może po prostu fajniej brzmi :)???) ktoś wam naopowiadał o podwyższonym standardzie a wy myślicie ze drzwi będą się na klaśniecie otwierać ,a wszędzie wokoło marmur :) może ten wasz podwyższony standard dotyczy po prostu windy i garażu podziemnego :) aaaa tylko proszę abyście koniecznie w sądzie zaznaczyli że mieliście mieszkać ( bądź już mieszkacie ) w bloku o podwyższonym standardzie, to na pewno dobre wrażenie zrobi, połowa sukcesu :) .Po prostu nowobogaccy z Ciechanowa :) Całe życie mieszkali w betonie z wielkiej płyty, albo kątem u rodziców a teraz wymagania hehehe aż śmiać się chce :) Nowobogaccy pełną gębą :)
          • Gość: Przemek Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.14, 07:13
           Drogi Panie,
           podwyższony standard to termin używany w budownictwie, a nie wymyślony przez użytkowników forum. I to jest standard za który płaciliśmy. Więc proszę nie rób bałaganu, bo może sam nigdy nie byłeś w lepiej wykończonym bloku. Chcesz poprawić sobie samopoczucie to wejdź na wątek o swoim osiedlu. Chyba że tam nikt nie czyta już Twoich komentarzy
          • Gość: kiolp Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.14, 07:22
           Popieram powyższy wpis w 100%, nazwali stodołe Villa Apartaments i wszyscy się rzucili na miszkania po 3600, zreszta cena by była 4800 i nazwa "Villa Apartaments Maxi Power Full Wypas podwyższony standard" i tez by sie sprzedało. dziwi mnie jedno, warunki umowy negocjuje sie przed jej podpisaniem i rząda szczegółowych zapisów na czym ten podwyższony standrad miał niby polegać a nie wymarzyć sobie przed snem piękne granitowe pomieszczenia z fontannami i obrazami matejki na ścianach, wszędzie życzliwych i usmiechnietych ludzi, poprostu pełną sielankę, a jak się człowiek zetknie z brutalną rzeczywistościa to zaraz szok i oburzenie.
           Blok architektonicznie ciekawy ale szczerze mówiąc przejdźcie się na spacer alejkami na Batalionów Chłopskich/Sikorskiego i zobaczcie ile tam jest miejsca i zieleni, podobnie na Asnyka i Niemcewicza, zupełnie inny klimat. Słusznie ktoś wcześniej zauważył, że garaż podziemny w tym miejscu gdzie się zbierała woda z całego osiedla to jakies nieporozumienie, woda jest najgorszym zywiołem dla budownictwa, gorszym od ognia. Kwestia wykończenia mieszkań w podwyższonym standardzie bez komentarza.
       • Gość: Przemek Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.14, 07:16
        Ze spotkaniem mieszkańców proponuję zaczekać ze 2 tygodnie. Niech więcej osób zobaczy jak to wygląda na żywo. Pozdrawiam
        • Gość: Normalny Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 07.07.14, 09:01
         Słuchaj chłopcze ja się wychowałem w wielkiej płycie i się tego nie wstydzę ... kiedyś tak budowali i człowiek cieszył się z kawalerki ze ślepą kuchnia, ty tego nie zrozumiesz bo jesteś młody siusiak wychowany w czasach apartamentów:) teraz każdy blok to apartamentowiec ponieważ zmieniła się technika budowania!!! a garaż i winda to już standard !!!! to tak jak w nowym aucie kiedyś klimatyzacja to standard i jest w cenie :)
         • Gość: Normalny Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 07.07.14, 09:10
          Podwyższonego standardu nie buduje się na bagnie drogi mądry kolego :)
          • Gość: mm Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 07.07.14, 10:22
           Byłam 0debrałam a klatki wykończone jak na parterze miały być tylko miejscowo a więc są miejscowo, wizualizacje są przykładowe i mogły ulec zmianom więc uległy, nic w sądzie nie zdziałamy a szczerze mówiąc jest naprawdę dobrze i z niecierpliwością czekam kiedy tam zamieszkam. Nie słuchajcie wszystkich dookoła, a podwyższony standard to tylko dumnie brzmi. Nie dajcie się zwariować przez głupie hasełka.
           • aneta-2801 Re: Odbiory NOVDOM 10.07.14, 19:42
            Odebrałam mieszkanie i jestem pod wrażeniem i również nie mogę się doczekać kiedy się wprowadzę. Cena za m mieszkania jaką zapłaciłam to 3770 zł, a nie 3600 zł jak piszą inni. W mieszkaniu nie zauważyłam żadnych wda. Wszelkie dodatkowe punkty oświetlenia i elektryczne zostały wykonane. Piszecie o rurach z gazem, ale chyba zapominacie jakie są prawne wymagania, ze rura nie może być zabudowana, wiec o co macie pretensje? Skoro komuś przeszkadzają rury z gazem to było trzeba z nich zrezygnować i po problemie. Ja tak zrobiłam. Kolejna sprawa klatki schodowe, macie pretensje o brak luster na każdym piętrze? Klatki są bardzo ładne. Otoczenie budynku również bardzo ładne. Jedyny minus jaki zauważyłam to bardzo mała ilość miejsc parkingowych na zewnątrz. Przy takiej ilości mieszkań może być to problem. Wg mojej oceny blok i otoczenie robią duże wrażenie. Jeszcze nie mieszkacie a już szykujecie się do sądu. Widzę że najwięcej do powiedzenia mają sąsiedzi z osiedla obok.
         • Gość: płyta Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.14, 20:46
          kiedyś budowali lepiej jak teraz budują przekonacie się za parę lat
       • Gość: Przyszły-mieszkani Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.07.14, 11:04
        Witam,

        mnie również ten standard wykończenia mocno nie odpowiada.
        W sądzie jak to w sądzie może być różnie ale proszę was przyszli mieszkańcy nie dajcie się zwieść (nie)przypadkowym "pozytywnym" komentarzom naszego Wykonawcy na tym forum.
        Nie czepiamy się do pierdół tylko do rażąco niskiego standardu wykończenia i nie tylko ...
        Kolego "przyszli-lokatorzy" jesteśmy chętni na spotkanie.
        Prośba o kontakt : 532 180 739
        • przyszli-lokatorzy Re: Odbiory NOVDOM 07.07.14, 11:38
         Witam sąsiada "Przyszły-mieszkani" mam pytanie czy odebrałeś już klucze?
         • Gość: abc Re: Odbiory NOVDOM IP: *.centertel.pl 07.07.14, 12:55
          Nie wiem czemu p normalny tak tak sie flustruje skoro nie jest zainteresowanym..
          podwyzszony standard. To haslo na ktore wszyscy biegna jak do markietu po reklamie promocja..
          Deweloper wyraznie powinien napisac co uwaza za podwyzszony standard Bo nie widze Nic lepszego od osiedla obok
          Rozumiem natomiast konkurencje dalej ktora opisuje ze beda to po 3 okna solary podgrzewana podloga itp
          Niech poprostu teraz kazdy walczy o swoje Bo po podpisaniu protokolu mozemy sie pocalowac..
          Nie zalukcie 100-200zl by wziac fachowca ktory wezmie project I z grubsza sprawdzi przy 100 mieszkaniach zawsze cos sie znajdzie.
          • Gość: a_samo_a Re: Odbiory NOVDOM IP: *.tktelekom.pl 07.07.14, 14:10
           Co ty tak z tą konkurencją wypisujesz. Raptem czterech deweloperów w Ciechanowie - i zaraz pewnie wszyscy rzucili się ich oczerniać, a każdy i tak zapewne ma wyje.... na to forum. Jak dla mnie podział jest wyraźny Isbud - ma najtaniej - nie ma co spodziewać się luksusu, WRI-PROJEKT i ten z Mławy - średnia cena - czyli standard, Novdom najdroższy - za tę cenę powinien byś luksus. Ludzie mają prawo tak myśleć - więc czemu takie twoje zdziwienie. A może ty jesteś z Novdomu - skoro tak ich bronisz?
        • Gość: GOŚĆ Re: Odbiory NOVDOM IP: *.30.10.44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.07.14, 00:52
         Ja byłam w swoim mieszkaniu już kilka razy, za każdym razem było obiecane, że usterki zostaną naprawione. Mijają miesiąc,e a usterek zamiast ubywać to przybywa :-) Najbardziej rozbroiły mnie papierowe numerki przy mieszkaniach :-)
         • Gość: fax Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 12.07.14, 13:36
          Jakies nowinki w kwesti odbiorow ?
          • Gość: ,,, Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.14, 22:12
           jestem w trakcie poszukiwania odpływów np. wanny, umywalki, pralki -ktokolwiek widział ktokolwiek wie niech da znać gdzie tego szukać
           • Gość: Mieszkaniec Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 14.07.14, 22:29
            W takim razie jak odebrałeś mieszkanie ? Na ładne oczy pani R. ??:)
            Spójrz na projekt. Odpływy wychodzą z pionów ( to te prostokąciki na projekcie w których idą rury). Powodzenia.
            • Gość: ,,, Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.14, 22:49
             było powiedziane że jest na płycie a na płycie oprócz kabli nic nie ma .Owszem w kuchni jest jakiś w posadzce punkt ale w łazience trzeba ciągnąć rury do tego słupa? to jakieś chore
             • Gość: a_samo_a Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 15.07.14, 17:39
              Czego sie wydzierasz ?
              • Gość: Gmin Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 15.07.14, 18:25
               Jak tam sąsiedzi ? ;) Remonty idą pełna para ? Czy w dalszym ciagu sie spieracie o odbiory ? Na chwile obecna jeszcze nikt nic konkretnego nie napisał, ciagle tylko jakieś "szczekanie " Dajcie sobie na luz i weźcie sie za robotę. Duża buzia w internecie a w rzeczywistości każdy podpisuje kwit odbioru bez pyskowania. Ogranijcie sie i dzialajcie bo za moment będzie już po wszystkim!
               • Gość: Ewa Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 15.07.14, 19:55
                Dzidzia weź się ogarnij i nie licz się ze słowami. Masz trochę kultury czy uciekła ?
                • Gość: Gość Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 15.07.14, 21:06
                 Nie wszyscy podpisują kwity bez gadania. Ja mieszkania nie odebrałam, za dużo usterek. Przyznam, że jestem bardzo rozczarowana, myślałam, że żyjemy w XXI wieku, ale chyba niektórzy zostali w średniowieczu
                 • Gość: GOŚĆ Re: Odbiory NOVDOM IP: *.182.254.173.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 15.07.14, 21:17
                  Ja swojego też jeszcze nie odebrałam i szczerze mówiąc po ostatniej wizycie w moim wymarzonym M wcale nie tęskno mi do tego... A chyba powinno być inaczej... Nie wiem jak duże usterki mają inne mieszkania, ale u mnie tylko balkon jest ok...
                  • Gość: GOŚĆ Re: Odbiory NOVDOM IP: *.182.254.173.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 15.07.14, 22:20
                   a czy ktoś może napisać coś o miejscach parkingowych w garażu??? był ktoś i oglądał???
                   • Gość: Gość Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 16.07.14, 11:16
                    Byłam, miejsca jak w zwykłym centrum handlowym, tylko, że cała podłoga była MOKRA, co mnie trochę wystraszyło. Fakt, że blok stoi w takim miejscu gdzie było zawsze dużo wody, ale myślałam, że są jakieś technologie żeby coś z tym zrobić
                   • Gość: oł Re: Odbiory NOVDOM IP: 5.172.252.* 17.07.14, 12:58
                    W garażu mokro.. Poza tym w naszym mieszkaniu nie było większych podstaw do czepiania się. A jakie były u Was usterki?
                 • Gość: I co ? Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 15.07.14, 22:35
                  Widzę, ze niektórzy już komitet zawiązują. Spotkanie to sie powinno odbyć najwcześniej w połowie sierpnia tak aby wszyscy ci którzy kupili mieszkanie mieli czas je odebrac. Ja osobiście w dalszym ciagu czekam w kolejce i nie życzę sobie ustalania spraw bez mojej obecności. Pamiętajcie ze to jest przyszła wspólnota a nie zbieranina znajomych którzy bedą decydować bez pytania o zdanie innych. Z tym prawowaniem sie to tez bym tak nie cwaniakowal na forum bo jak przyjdzie co do czego to nie będzie chętnych do być strona w procesie. Zwykle lenistwo albo strach spowoduje ze narzekać bedą wszyscy ale wziąć sie za robotę nie będzie komu. Ot nasza narodowa mentalność...
                  • Gość: abc Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 15.07.14, 22:58
                   Napiszcie lepiej jakie usterki macie by ostrzec innych
                   • Gość: GOŚĆ Re: Odbiory NOVDOM IP: *.182.254.173.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 15.07.14, 23:27
                    nierówna posadzka, tynki wokół okien (tragedia!!!!!!!!!!!!!) nie wspomnę o nierównych kantach ścian :-) pęknięta ściana itp. :-) ktoś coś innego dorzuci?
                    • Gość: Ewa Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 16.07.14, 07:03
                     Przesadzasz franuś
                     • Gość: lll Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.14, 21:58
                      nie wiem czy przesadza? w piwnicy wilgoć w komórkach część ściany jest mokra więc perspektywa grzyba bardzo realna , na klatkach ściany wilgotne albo coś nie tak z węntylacją albo wychodzi podmokły teren itd., itd
                      • Gość: bkw Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 16.07.14, 22:14
                       Byliśmy ostatnio na oględzinach to ciagle chodzily nadmuchy (chyba osuszacze)w garażu.
                       W naszym mieszkaniu były pekniecia w narożach scian zla jakość posadzki ubytki w narożach
                       Sporo usterek a to tylko mieszkanie. Klatki nie sa w standardzie jak dol. Pani R. twierdzi ze to reprezentacyjne i stad -tylko czemu osiedle obok ma calasc taka samo? Ceny były takie same wiec standard winnien być ten sam . Trawa przed wejściem chodowana -reszta siana. Czyzby dla oka. Osiedle ladne zobaczymy jak się dalej zachowają..
                       • Gość: Ewa Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 16.07.14, 22:58
                        A kto ci kazał to kupywać ? Ja kupiłam i jest ok. Nie podoba się to sprzedaj.
                        • Gość: abdul Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 17.07.14, 10:03
                         Droga sflustrowana Ewo może śpisz na kasie lub może mieszakałaś cale zycie w hatce puchatce i teraz widzisz cos w zlotym papierku i się rajcujesz ale pamiętaj ze jak cos pojdzie na wspolnym (nawet)jeśli nie używasz tej części obiektu to Ty również będziesz becelowala na to ... Wiec zwolnij swe zlosliwe zapedy (No chyba ze jesteś podstawiona)
                         Ja mam cale zycie to splacac wiec chciałbym by było ok. Zycze więcej pokory -))
                        • Gość: Gość Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.07.14, 13:06
                         Zazdroszczę wszystkim tym, którzy nie mają zastrzeżeń do swoich mieszkań i odbierają je bez większych problemów. U mnie posadzki pozostawiają bardzo wiele do życzenia, ściany niestety też. Czy ktoś mierzył mieszkanie i sprawdził czy jego metraż zgadza się z planami???
                         • Gość: oł Re: Odbiory NOVDOM IP: 5.172.252.* 17.07.14, 15:30
                          Napisz co dokładnie Ci się nie zgadza? Jakie są różnice?
                         • Gość: GOŚĆ Re: Odbiory NOVDOM IP: *.31.216.16.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.07.14, 22:25
                          mam na myśli zachowanie linii ścian, niestety ściany uciekają co widać wokół okien
                         • Gość: foks1 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 20.07.14, 16:02
                          Sasiedzi, zapraszam na osiedle po deszczu...
                         • Gość: sąsiad Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 20.07.14, 16:11
                          czyżby zalało?jeśli tak to współczuję.
                         • przyszli-lokatorzy Re: Odbiory NOVDOM 20.07.14, 17:18
                          Byliśmy i wjazd na PATIO CAŁY PŁYWA!!! razem z ogródkiem MASAKRA!!!
                         • Gość: sąsiad Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 20.07.14, 20:32
                          Witajcie drodzy zainteresowani lub jeszcze niezdecydowani,

                          Zobaczcie jak wygląda osiedle po burzy. Jest nieźle ;-)

                          wrzucaj.net/images/2014/07/20/1fl28S.jpg
                          wrzucaj.net/images/2014/07/20/2qWQ60.jpg
                          wrzucaj.net/images/2014/07/20/3WB0H.jpg
                          I na koniec pływające trawniki w środku
                          wrzucaj.net/images/2014/07/20/5Q3WNw.jpg
                          Dodatkowo w piwnicy podobno po burzy pękła rura i zalała komórki i miejsca postojowe.
                          Jest tam tak mokro, że na ścianach jest już grzyb.
                         • Gość: kopyto Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 20.07.14, 20:47
                          A czego się spodziewałeś ? Przecież od dawna tam było bagno. Jeszcze lata przed budową. Tylko frajer chciał by kupić mieszkanie w tym miejscu.
                          Aby cię pocieszyć pojedź do okoła Ciechanowa gdzie sporo ludzi ludzi dosłownie utopiło w błocie pieniądze na swoje wymarzone domki.
                          Czy Was żałuję ? Nie, ponieważ był czas na sprawdzenie. To przestroga dla innych. W miejscu gdzie w Ciechanowie lub stać woda jest jeszcze jedna budowa.
                         • Gość: zofia Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 20.07.14, 21:30
                          a o którą budowę chodzi.
                         • Gość: 1 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 20.07.14, 22:22
                          No to ładnie ...podwyższony standard... ale o basenie nie wspominaliście :)
                         • Gość: lili Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 20.07.14, 22:29
                          dzisiaj mamy,
                         • Gość: foks1 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 20.07.14, 22:31
                          Może to jakiś rodzaj sezonowego oczka wodnego lub sadzawki???
                         • Gość: lokator Re: Odbiory NOVDOM IP: *.static.chello.pl 20.07.14, 22:35
                          O to dobry pomysl
                         • Gość: gość Re: Odbiory NOVDOM IP: *.cnow.pl 21.07.14, 09:31
                          Przyczyną podtopienia po wczorajszym deszczu, nie jest położenie (ono będzie swoje pokazywać, przy corocznych roztopach śniegu), ale duża powierzchnia stropu nad garażem podziemnym, oraz zapewne brak odpowiedniego drenażu. W miejscu gdzie zostały zrobione zdjęcia, nie ma warstw przepuszczalnych tylko zapewne 20 - 30 cm ziemi - która nie jest w stanie pochłonąć takiej ilości wody, a nadmiar nie ma którędy odpłynąć.

                          Tu macie przyczynę
                          strona novdomu - zdjęcia z realizacji 1
                          Jak widać na zdjęciu - już w trakcie realizacji mieli problemy z zalegającą wodą, a teraz przy każdym deszczu - nawet niewielkim, ale długim - sytuacja będzie się powtarzać.

                          Musicie wymóc na Inwestorze - naprawienie usterki ukrytej! Pozdrawiam i życzę powodzenia!
                         • Gość: Ciechanowiak Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.14, 12:23
                          Normalnie szok , jeżeli te zdjęcia to nie jakiś żart czy fotomontaż to faktycznie jest czego się obawiać.
                          Woda to najgorszy żywioł , a padało chwilę , co będzie jak przyjdą prawdziwe deszcze ?
                          Tak piękne osiedle a nikt nie pomyślał o drenażu ?
                          Brak słów...
                         • Gość: foks1 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 21.07.14, 13:32
                          Czy dobrze widzialem rano, ze Straż usuwała wode z wjazdu i patio?
                         • Gość: Heniu Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 21.07.14, 18:33
                          Źle widziałeś, nic takiego nie było. Po co to trollowanie?
                         • Gość: foks1 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 21.07.14, 18:41
                          Jechalem ok 10 Armii Krajowej i nie mam pewnosci czy stal na wjeździe samochod strazy. Nie moglem podjechać pod blok bo jechalem do pracy. Chyba normalne, że w takiej sytuacji pytam.
                          Zwrociles uwagę na znak zapytania na końcu zdania???
                         • Gość: Heniu Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 21.07.14, 21:08
                          Wez mnie nie ucz interpunkcji. Skoro nie jestes pewny czegoś to po co siejeiesz zament? Przenieś swoje komentarze na forum o innej tematyce: np: "współczesne problemy grzybiarzy w puszczy Białowieskiej" lub "pies moj najlepszy przyjaciel". Moze tam znajdziesz pożywkę dla trollowania.
                         • Gość: mieszkaniec Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 21.07.14, 21:28
                          Pompowala nie pompowala ...fakt ze zdjęć jest niepokojący i ja osobiście jestem tym faktem (po oględzinach) obiektu podłamany.Czekam co zrobi developer..
  • Gość: lokatorka Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.14, 17:34
   Ja dzis odebrałam swoje mieszkanie i nie mam co do niego zastrzeżeń. Po deszczu ani śladu chyba że trochę wody widziałam w garażach podziemnych. Ja widzę że na tym forum najwięcej mają do powiedzenia osoby które nie kupiły tam mieszkania, a będą się tu najwięcej mądrzyć. Przyszli lokatorzy dobra rada dla was NIE CZYTAJCIE TYCH BZDUR wszystko okaże się jak już będziemy tam mieszkac!
   • Gość: Bill Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.14, 20:04
    lokatorka nie chce Cie urażać ale chyba nie do konca wiesz co piszesz. Ta woda to poważny problem (moim zdaniem). A wilgoci w komórkach to nie widziałaś i zamoczonej elewacji na kilka -kilkanaście cm.? Woda az skrapla się z rur na suficie i dla Ciebie jest ok (taka wilgoc ?). Hm....
    • Gość: Henio Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 22.07.14, 20:14
     Woda skrapla sie w hali garazowej bo jest wysoka wilgotność bo beton jako materiał systematycznie oddaje wodę do momentu aż sie nie wysuszy. Jest to naturalna kolej rzeczy i PRAW FIZYKI NIE OSZUKASZ. Dzisiaj dowiedziałem sie ze zwiększono intensywność wentylowania hali garazowej i podłoga juz nie jest mokra i tak bedzie musiała byc wentylowania przez kilka miesięcy do momentu aż beton nie odda wody. Ludzie!!! Myślcie!!!
     • Gość: bill Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.14, 20:38
      To oswiec mnie czemu była prowadzona odkrywka na zewnątrz obiektu ?Rozumiem ze garaz będzie taki po każdym deszczu,sniegu ,roztopach (BO SIE ZAMOCZY BETON) do momentu kolejnego wysuszenia(wnioskować można ze tak bedzie całym rokiem ?) ?
      Bardzo ciekawa teza..
      • Gość: Henio Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 22.07.14, 21:31
       Wez na spokojnie przeczytaj to co napisałem a nie sie emocjonujesz. Chyba wiadomo ze beton to mieszanka cementu, piasku, żwiru i wody. Ów beton jak jest świeży posiada w sobie wodę dopóki jej nie odda do otoczenia. Hala garażowa jest jak puszka, jak nie jest wentylowania to ta woda nie ma gdzie sie wydostać i zwiększa sie wilgotność. Jeśli wilgotność przekroczy 60% to zaczyna sie skraplac i wszędzie masz mokro. Dlatego trzeba ta wodę z betonu wywietrzyc i bedzie spokój.
       • Gość: Przyszłymieszkanie Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 22.07.14, 22:15
        A co z grzybem ? Jego też można wywietrzyć?

        Co będzie jak się pojawi ?
        Podobno już się z resztą pojawił. Może ktoś potwierdzi...
        • Gość: dall Re: Odbiory NOVDOM IP: *.centertel.pl 22.07.14, 23:51
         To dziwne co piszesz Bo wnioskuje ze prace zostaly wykonane niezgodnie skoro beton ma 60%wilgotnosci a czesc prac ktore Sa wykonane wymagala ponizej 5% jak to wytlumaczysz Beton raptem po wielu miesiacach przypomnial sobie ze musi odparowac ???
         Nie jestem bieglym wiec sie nie wymadrzam ,napewno niebawem wszystko sie okaze
         • Gość: aaa Re: Odbiory NOVDOM IP: 46.22.160.* 27.07.14, 18:29
          jak zwykle nabici w bambuko hahaha
          • Gość: lokator Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.14, 21:52
           A co powiecie na temat braku parapetów? Otrzymałem informację, że parapety miały zostać zamontowane, ale z uwagi na duże koszty w ostatniej chwili z nich zrezygnowali. Najciekawsze jest to, że pozostały miejsca na parapet. Uważam, że należy domagać się zamontowania parapetów!
           • Gość: lokator Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.14, 21:57
            To jest szczyt! Przeczytajcie na stronie novdomu - "standard osiedla - parapety wewnętrzne z konglomeratu". W moim mieszkaniu jest tylko 1 parapet, brakuje 5!!!!! Czy u innych jest tak samo? Przecież to jest nie dotrzymanie warunków umowy!
            • Gość: mieszkaniec Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.07.14, 08:51
             w umowie jest zaznaczone że parapety nie dotyczą okien balkonowych, dachowych i okien typu portfenetr.... jak Wy podpisywaliście umowę ?
             • Gość: oł Re: Odbiory NOVDOM IP: *.static.ip.netia.com.pl 29.07.14, 10:11
              z tego co mi wiadomo to oszczędność wyniosła coś około 600 tys. zł ;)
              • Gość: Zawiedziona Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.14, 16:48
               Nalezalo zostawiać na okres rękojmi min 5% wartości mieszkania na poczet ew. usterek które w czasie użytkowania mogą się pojawić w przeciwnym razie można się bujac ze wszystkim. Malo kto mimo ze ma racje decyduje się na droge prawna.. Dla mnie zakup ten to nie porozumienie i najchętniej bym odsprzedala to mieszaknie . Milo było tylko przed podpisaniem umowy .....
               • Gość: Henio Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 30.07.14, 06:59
                Ja tam jestem bardzo zadowolony z zakupu mieszkania w NOVDOM. A jak tak czytam te komentarze to mam wrażenie ze gro tych mało pochlebnych wpisów nie pochodzi od nabywców mieszkan w Witosa Apartments tylko konkurencji ktora chce zaszkodzić.

                Do zawiedzionej: twój komentarz jest mało merytoryczny bo tak naprawdę nie ma żadnej informacji co ci nie odpowiada- zawsze mozesz odstąpić od umowy masz takie prawo- a NOVDOM musi Ci zwrócić pieniądze. Wiec na co czekasz?