Dodaj do ulubionych

Odbiory NOVDOM

21.03.14, 17:15
Czy sa na forum osoby ktore zakupily mieszkanie na Witosa od firmy Novdom ?.Chodzi o przyszle odbiory by nowi mieszkancy mogli sie komunikowac . Moze macie juz jakies zastrzezenia pzdr
Obserwuj wątek
  • Gość: mieszkaniec Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.14, 13:17
   Śmiesznie będzie oglądać nowe "perypetie", nowych sąsiadów.
   Z pewnością Wasze wrażenia tego "apartamentowca" były podobne jak u mnie na pierwszym osiedlu Villa Art. Przed zakupem , wszystko na 6 i to z plusem , po odbiorze i przelaniu kasy , sielanka się skończyła.
   Sprawa ogólnie skończyła się w sądzie i jednak Novdom postanowił zakończyć to na polubownej ugodzie , gdzie wcześniej nie chciał słyszeć o swoim partactwie i niedoróbkach.
   Wesoło będzie jak po 3 miesiącach zacznie zapadać się Wam parking tak jak nam , albo będzie odpadała elewacja :))
   Zamysł osiedla , nie powiem , bardzo mi się podoba , ale o wykonaniu sami się przekonacie.
   :))
  • lokattorka Re: Odbiory NOVDOM 25.03.14, 20:38
   Nie bronie Novdomu bo tez nam podpadli ale scianki dzialowe ktore nie sa nosnymi wedlug normy uznaje sie w metraz, sa normy ktore mowia o wliczaniu metrazu bez tynku-chore przepisy ale jesli ktos jest przygotowany i na zakup mieszkania nie stroni troche poczytac da sie wygrac

   O jakim kolego piszesz porozumieniu na art bo nic nie wiem
   • Gość: sasiad Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 27.04.14, 19:25
    To milo Przemku ale czyzby Novdom miał cos do ukrycia ?. To prawda sielanka tuz po odbiorach się zakonczyla. Warto by Ci co maja znajomych budowlancow brali ich na odbiory i nie skupiali się tylko na własnym M a na całym osiedlu. Warto zajrzeć również w projekt. Pozwoli to uniknąć późniejszych nieporozumień .
    • Gość: pabllo28 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.05.14, 11:15
     Każdy właściciel mieszkania ma prawo na odbiorze mieszkania zgłaszać uwagi do części wspólnych i prosić o zaprotokołowanie uwagi w protokole. Jednak nawet jeśli tego nie zrobi w dniu odbioru to deweloper zgodnie z Prawem Budowlanym udziela rękojmi i gwarancji na całość inwestycji i poprzez administratora budynku można zgłosić usterkę w tym właśnie okresie. Co do odbioru mieszkania to trzeba się przygotować. Zapoznać się ze standardem wykończenia mieszkania i sprawdzić czy wszystko się zgadza np: jakiej firmy i klasy drzwi wejściowe, jakiej firmy grzejniki, jakiej firmy i z czego okna itd. Sprawdzamy przede wszystkim okna ( względem rys pakietów szklanych jak i ram okiennych, uszkodzeń mech. itd). Póżniej oglądamy balkon(spadki na odwodnieniach, drożność wpustów, balustrady, płytki gres) Instalację elektryczną ( ilość gniazd, właczników, wypustów elektrycznych, opis TM itp.) Wentylację (drożność, czystość) Następnie sprawdzamy tynki (pionowość, płaszczyznę, kąty, gładkość, poziom sufitów) Szlichty (poziom, rozmieszczenie dylatacji skurczowych, jak sie da to grubość) Po sprawdzeniu mieszkania możemy przejść do odbioru garażu, komurek lokatorskich. Istotna sprawa to przed skwitowaniem wszystkich usterek należy spisać wszystkie liczniki(woda, gaz, co) To tyle podpowiedzi dla laika a najlepiej zapłacić pare złotych i wziąć fachowca który zrobi to profesjonalnie i rzeczowo. Pisząc "fachowca" nie miałem na myśli pana Czesia od parkietów albo płytek :-) Acha i proszę pamietać że mimo tego iż na mieszkanie przecież mamy gwarancję to ona nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych tylko wady ukryte. Pozdrawiam
      • Gość: Soll Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.14, 09:51
       Pabllo28 dobrze opisałeś temacik bo duża część nowych mieszkańców jest tak podkręcona ze nic nie sprawdza nic bo osiedle piękne (nie dziwie się bo to wymarzone m) ale to ogromny błąd. Należy zwracać uwagę na część wspólną . Rękojmia swoja droga ale zgłoszenie wad ,usterek przed odbiorem daje większe szanse na to iż developer szybciej podejdzie do tematu gdyż zależy mu na odbiorze po podpisaniu odbioru kłopot z wyegzekwowaniem może być ogromny tak jak np. u nas na osiedlu obok od 1,5 roku zlewka.
       • Gość: pabllo28 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.05.14, 17:26
        Zakup mieszkania to nie zakup roweru, więc trzeba podejść do tego poważnie bo to są wasze kolosalne pieniądze i po podpisaniu protokołu odbioru mieszkania wady mechaniczne nie będą brane w ogóle pod uwagę. Czas na zgłaszanie tych usterek jest na odbiorze mieszkania. Znam mechanizm od podszewki, pracuję w dużej firmie budowlanej z portfelem rocznym 300 milionów zł. Dlatego wiem z doświadczenia, że jak klient przychodzi z inspektorem na odbiór to od razu inaczej jest traktowany przez dewelopera i GW. Co do ociągania sie przez dewelopera w usuwaniu usterek to proponuję zmienić zarządcę budynku skoro nie potrafi wyegzekwować tego od dew. Poza tym są jeszcze środki prawne. Ja zrobiłbym tak, że wysłał bym ostateczne pismo z terminem do usunięcia usterki i informacją, że jeżeli usterka nie zostanie usunięta to zrobię to na własny koszt a kosztami z tego tytułu obciążę dewelopera. Uwierz mi że na pewno usterka byłaby usunięta.
        • Gość: seel Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 11.05.14, 20:29
         Wlasnie tak zrobiliśmy ale Novdom najwyraźniej i ma to gdzies . Przyslali dwie madre glowy którzy na miejscu nie umieli powiedzieć co z tym dalej będzie a po tygodniu pismo z odmowa. Osobiscie nie odpuszczę dlatego uprzedzam przyszłych nabywcow by wszystko dokładnie sprawdzali, czytali projekt itd. By nie było sadowania jak to ma miejsce na naszym osiedlu. Pewnie jak Panstwo byłem zachwycony osiedlem, co mnie wybilo z ostroznosci
          • Gość: . Re: Odbiory NOVDOM IP: *.etlink.pl 13.05.14, 09:20
           Było zgłoszenie do dewelopera, odpowiedź odmowna, był rzeczoznawca, jest ekspertyza potwierdzająca zasadność usterki i jest sprawa w sądzie.

           Usterka polega na tym,że cześć budynku zrobili po swojemu metodą " gospodarską" ignorując projekt, zasady sztuki budowlanej i zdrowy rozsądek . Koszt naprawy sięga kilkuset tysięcy złotych wobec czego polubowne załatwienie sprawy odrzucili na wstępie.
           • Gość: mieszkaniec Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.05.14, 13:43
            Ja natomiast nie zapomnę słów pewnego Pana , który na zebraniu wręcz prosił - "Novdomie nie idźcie tą drogą", a jednak poszli.
            W przypadku naszego osiedla fuszerka jest potwierdzona przez niezależnego rzeczoznawcę.
            Uważam, że deweloper powinien to naprawić bez względu na koszta, bo to tylko jego stawia w niezbyt dobrym świetle.
            Każdy ma prawo do błędu ale unikanie odpowiedzialności .... pozostawię to bez komentarza.
            Ogólnie mieszka się fajnie ale to nie zasługa Novdomu a miłych sąsiadów tworzących tę wspólnotę.
            Wcześniej czy później usterki zostaną naprawione, gdyż są ewidentne, zastanawia mnie jedno po co Wam było to całe przedstawienie i sprawa w sądzie , skoro wiedzieliście jak zostało wykonane te osiedle??
            Dodam ,że nowe osiedle powstało znacznie szybciej i miałem nikłą przyjemność oglądania pracy tych "fachowców" :))
           • Gość: pabllo28 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.05.14, 19:02
            W takim przypadku jedynie sąd może rozsądzić chyba że Deweloper pójdzie po rozum i podpiszę ugodę. Deweloper liczy jeszcze na przepis który mówi że usterka musi powodować niemożliwość eksploatacji budynku przez jego właścicieli, żeby usterka była zakwalifikowana jako wada ukryta tzn: wtedy gdy np: z powodu błędów proj. lub niezgodności z projek. węzeł cieplny ulega awariom w skutek czego niemożliwe jest podanie ogrzewania albo np: kiedy przez błędy w wykonaniu cieknie non stop dach i leje sie woda. to tylko przykład ale trzeba wziąć też pod uwagę, że budynek odbierały służby miejskie (sanepid, straż poż. itd.) a Państwowy Inspektor wydał pozwolenie na użytkowanie. Nie znam sprawy ale z różnymi tego typu jak wymieniłem spotykam się często. Sam pracowałem kilka lat w dziale likwidacji usterek i wiem z doświadczenia, że to są trudne tematy które różnie się kończą a wydaje sie oczywiste. Trzeba wybulić niestety kasę na dobrego prawnika.
  • aneta-2801 Re: Odbiory NOVDOM 21.06.14, 21:18
   Witam
   W styczniu tego roku byłam w zakupionym mieszkaniu, aby sprawdzić zgodność lokalu z projektem. Byłam z 2 projektantami z Warszawy, którzy dokonali pomiarów lokalu. Zmierzono każda ścianę wzdłuż i w szerz. I pragnę wszystkich uspokoić, bo projektanci, którzy wykonali pomiary stwierdzili, że wszystko jest zgodne z projektem, oczywiście są odchylenia, ale tak małe, ze nie mają większego znaczenia. Wydali również opinię, a sprawdzali wiele mieszkać w Warszawie i byli pod wrażaniem zgodności z projektem. Dlatego część nieprzychylnych komentarzy należy czytać z przymrużeniem oka, szczególnie jeśli są pisane przez osoby, które nie zakupiły mieszkania.
   • Gość: Nero Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.14, 21:10
    Witam,
    dnia 25 czerwca byłem na oględzinach mieszkania.
    Mieszkanie posiadało wady, ale ustalono z deweloperem, że poprawi usterki.

    Jak wam się podobają klatki schodowe i korytarze?
    Poza parterem nie zauważyłem podwyższonego standardu, wręcz zaleciało PRL-em.
    Trzeba coś z tym zrobić i zacząć działać zanim będziemy odbierać mieszkania.
    Chyba każdy tak samo płacił za mieszkanie to wymagamy takiego samego wykończenia korytarzy tak jak na parterze.

    W garażu dostrzegłem grzyb na ścianach.

    Czekam na wasze opinie

    Pozdrawiam
     • przyszli-lokatorzy Re: Odbiory NOVDOM 03.07.14, 22:41
      Witam nowych sąsiadów!

      Klatki schodowe mają kolosalną różnicę miedzy piętrami i musimy się za tą sprawę zabrać jak najszybciej i jednogłośnie! Blok w którym będziemy mieszkali jest jak już ktoś napisał najładniejszy na chwilę obecną w Ciechanowie nie mało też jak na nasze miasto kosztował m2 a klatki schodowe, które nam zgotowali psują cały efekt! Ja rozumiem, że wizualizacja poglądowa ma prawo się różnić bądź odbiegać w pewnym stopniu ale stan faktyczny w ogóle nie ma nic wspólnego z tym co przedstawiały pierwsze zdjęcia!!! PORAŻKA :(

      Kolega NERO wspomniał o nich a także wrzucił ich faktyczny stan jak wyglądają i one odbiegają od rzeczywistości jak były przedstawione na wizualizacji na stronie developera. DODAM że developer usunął te zdjęcia poglądowe ze swojej strony i zamieścił tylko 1 "zbliżone" parterowe z nowym kolorem paska pomarańczowego który ni przypioł ni przyłatał do niczego!

      Dodatkowo developer chyba poszedł po kosztach na części wjazdowej do podziemnych garaży! Zwróćcie uwagę na elewację ściany od strony zewnętrznej osiedla gdzie jest brak imitacji "drewna"!

      SKRZYCZMY SIĘ WSZYSCY I ZAŁATWMY SPRAWĘ JAK POTRZEBA ! ! ! ! ! ! ! ! !

      Poniżej zdjęcia wizualizacji klatek (usuniętych przez developera) a także część wjazdowa do podziemnych garaży.

      KLATKI:
      zapodaj.net/7a6582cd88a47.jpg.html
      zapodaj.net/dfbbac3ad5935.jpg.html

      WJAZD:
      zapodaj.net/21e5f9c81b5f8.jpg.html
      zapodaj.net/d7a4aec503146.jpg.html
     • Gość: nero Re: Odbiory NOVDOM IP: *.233.60.65.static.msgaz.pl 27.06.14, 09:05
      Problem z oknem i instalacją sanitarną, brak przewodów w instalacji RTV i Internet oraz gniazdek. Paskudnie zaprojektowana instalacja gazowa do mieszkania ( rura idzie przez pół mieszkania).
      Mają poprawić, tylko nie wiem na kiedy...

      Proszę, aby każdy zwrócił deweloperowi uwagę za nędzne klatki schodowe i korytarze.
      W kupie siła, to może razem coś zdziałamy w tej sprawie.
         • Gość: właścicielka Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 28.06.14, 23:11
          No to współczuję,bo na powstańców wlk.17 deweloper z Pułtuska po zgłoszeniu usterki,która wychodzi w trakcie zamieszkiwania usuwa w szybkim terminie,nie polemizuje,wysyła pracowników i po problemie, Mamy duży wygodny teren wokół bloku.parking,plac zabaw,,wygodne odrębne garaże nie miejsca parkingowe.Czyściutko wokół bloku,,,mieszkańcy pełna kulturka .cisza i spokój.Architektonicznie nie jest to rewelacja,ale w środku ok.Wniosek nasuwa się sam,że nie wygląd zewnętrzny jest najważniejszy lecz inne walory użytkowe.Za taką cenę 3600 m.kwadr, to można kupić mieszkanie w okolicach Warszawy.Pozdrawiam mieszkancow NOWDOMU.
          • Gość: Przemek Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.14, 09:39
           Z całym szacunkiem, ale nawet nie masz co porównywać inwestycji na powstanców wlkp. 17 do novdomu. Działka na której stoi blok jest w zasadzie tej samej wielkości, więc pisząc "duży wygodny teren wokół bloku" masz chyba na myśli pola, nieużytki i sad przy wojsku. Lokalizacja dużo gorsza. Architektonicznie to nawet nie jest porażka tylko katastrofa, bo takie bloki to budowali 20 lat temu. Klatek schodowych na pewno nie macie lepszych od tych co wyglądają jak "piwnica" w novdomie. A jakie niby tam są takie cenne walory użytkowe? Skoro nawet nie ma windy i trzeba z wózkiem i dzieckiem wchodzić na 4 piętro? Parking i plac zabaw to też w zasadzie standard na każdej inwestycji. Nie będę bronił Novdomu, bo jednak spodziewałem się lepszego wykończenia w środku, ale jakby nie było to jak dotąd jest jedyny deweloper w ciechanowie, który buduje bloki na wyższym poziomie. Oczywiście ma to swoje odzwierciedlenie w cenie. A jak znasz jakąś inwestycje za 3600 zł/m2 w okolicach Warszawy to poproszę o namiary, bo z pewnością kilka osób z tego forum by się skusiło. Pozdrawiam :)
           • Gość: TYle Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.14, 10:07
            Ale jak novdom buduje na wyższym poziomie ??? z zewnątrz może tak wyglądać ładny budynek (zdecydowanie najładniejszy blok w Ciechanowie) ale ma pełno usterek odpadają elewacje na wcześniejszych budynkach więc jak oni budują na wyższym poziomie ???winda to luksus...fajny luksus i wygodny ale podnosi cenę inwestycji oraz trzeba pamiętać o przyszłych kosztach utrzymania i konserwcji tego luksusu.Co do lokalizacji Isbudu to ma taką samą jak Novdom bo pobudowali obok pętli a mało tego ciężarówki będa omijąć centrum i jeździć właśnie przy Novdomie.A sad obok Isbudu za chwilę będzie zagospodarowany tak samo jak przy Novdomie gdzie nie dawno pasły się krowy a po roztopach stała woda na pół metra.
            • Gość: do Przemka Re: Odbiory NOVDOM IP: *.play-internet.pl 29.06.14, 12:59
             po pierwsze blok ma 3 kondygnacje nie cztery zatem winda odpada.Lokalizacja rzecz gustu jeden lubi bratki drugi stokrotki.Za zewnętrzną architekturę bulisz większą kasę .Pisząc o dużym terenie nie przywłaszczam sobie łak i przyległych sadów.Nie bądź człowieku złośliwy,bo najpierw narzekacie na niesolidnego inwestora,mieszacie opinię dewelopera z błotem a z drugiej strony piszesz jaki to cud natury.Zgadzam się ,że blok piękny z zewnątrz ale za to się płaci.A co cen mieszkan to proszę wybrać się na krajoznawczą wycieczkę w podwarszawskie miejscowośći i popatrzeć na tablice ogłoszeniowe odnośnie cen .wybudowanych mieszkań.Czytając te wpisy mam wrażenie ,że za 3600 chciałbyś aby deweloper jeszcze wykończył ci mieszkanie i umeblował.
             • Gość: Przemek Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.14, 15:52
              Nie muszę się wybierać na krajoznawcze wycieczki w okolice Warszawy, bo jestem tam prawie codziennie i dalej uważam, że za 3600 to raczej się tam nie kupi. Ale skoro jest tyle takich inwestycji to proszę o linki do chociaż jednej - przecież to takie proste. Nigdzie jeszcze nie napisałem ze 3600 to jest za drogo jak na standard Novdomu, więc nie wiem o co Ci chodzi. Jakby była potrzeba to bym zapłacił i więcej, a wykończę też za swoje. Nie musisz sie o to martwić.
            • Gość: Przemek Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.14, 15:46
             Jeżeli coś odpada to jak sam zaznaczyłeś we wcześniejszych budynkach. W tym jeszcze nic nie odpadło. Równie dobrze może odpaść w tym na powstańców, przecież też jest jeszcze nowy. Jeżeli ciężarówki będą jeździły pętlą, to będą też jezdziły przy Isbudzie :)
             • Gość: TYle Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.14, 17:11
              Właśnie przemku się mylisz bo główny transport ciężarówek będzie jechał właśnie przy novdomie ponieważ jadąc od strony pułtuska będą skręcać na rondzie w lewo ( rondo powstanie na skrzyżowaniu ulic pułtuskiej oraz armii krajowej ) i następnie będą jechać armii krajowej koło novdomu aż do ulicy mleczarskiej następnie przez wiadukt na przemysłowym i tam tysiąc lecia aż do ulicy płockiej więc jeśli skręcą na rondzie armii krajowej i pułtuskiej w lewo to jak mają jechać koło isbudu jak isbud jest w prawo w stronę wojska polskiego???co do odpadających elewacji to zobaczymy... ale jak na razie jest 1;0 dla was. Jeśli jesteś z Ciechanowa i się tutaj wychowałeś tak jak ja to sobie przypomnij co było na miejscu novego budynku novdomu kilka lat temu bo ja dokładnie pamiętam i powiem ci tak na wiosnę było tam jezioro w lato pastwisko a pożną jesienią bajoro
              • Gość: Przemek Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.14, 18:49
               Z pewnością ruch uliczny przy Armii Krajowej będzie/jest większy, ale to jest niejako minus za lokalizację w centrum miasta. Mimo to uważam, że nie będzie on utrapieniem dla mieszkańców.
               Teren w okolicy ulic Witosa i Polnej nadal nie jest wykorzystany dobrze i tam też znajdują się szpecące budowle i zarośnięte/zaśmiecone zakątki, ale wydaje mi się, że potencjał tego miejsca jest naprawdę wysoki. O czym świadczą np. dwie kolejne nowo powstające inwestycje.
               Proponuję już powrócić do głównego wątku. Pozdrawiam
               • Gość: TYle Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.14, 19:13
                Dokładnie mi też by to nie przeszkadzało chodzi mi o ruch uliczny ale ludzie są różni i każdy ma jakieś swoje wytyczne co do lokalizacji ... I bardzo dobrze ze zabudowują tą część miasta, tak samo jak powstańców wlkp.Z niecierpliwością czekam aż zacznie się coś dziać między raniecką a rzeczkowską zaraz za blokami achtela i bezpośrednio za kombatantem bo tam jest sporo nieużytków ... pozdrawiam i trzymam kciuki ze wszystko będzie u was ok
        • Gość: pafkent Re: Odbiory NOVDOM IP: 212.39.165.* 04.07.14, 22:24
         Witam. Niestety wcześniejszy blok Novdomu był stawiany w ciągu jednego roku. Więc są takie efekty. Przy kolejnej inwestycji w Ciechanowie poszli po rozum do głowy i prace zimowe były wstrzymane na zewnątrz. Nowy blok Novdomu w Ciechanowie powstawał ponad dwa lata, więc miejmy nadzieję że nie będzie takiej fuszerki jak przy wcześniejszym bloku.
  • Gość: gość Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.mm.pl 03.07.14, 09:46
   Kupiłam mieszkanie od novdomu, dramat.Nic nie można wskurać w terminie.Usterki nie są usówane, olewają terminy i mają wszystkich w d...Lekceważą reklamacje poszczególnych lokatorów oraz całą wspólnotę.Roszczenia może wygra się przed sadem.Porażka.Widoczny brak kompetencji i wiedzy odnośnie tego co robią zwłaszcza jeśli przez rok nie potrafią bądź nie chcą usunąć zgłaszanych usterek
    • Gość: sąsiad Re: Odbiory NOVDOM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.14, 11:51
     Mieliśmy watek o villa art ale ktoś z uporem osła cały czas kasował wpisy na temat naszego dewelopera.
     Myślę ,że powinniśmy się tutaj udzielać i dawać rady przyszłym sąsiadom.
     Gdyby nas ktoś nakierował , zdecydowanie novdom został by szybciej odwołany od zarządzania wspólnotą i sprawa patio raczej nie trafiła by do sądu, bo przecież istnieje jakaś rękojmia i gwarancja ??
     Z uwagi na wyczerpanie możliwości polubownego załatwienia spraw finał był w sądzie i jednak to my a nie developer mieliśmy rację.
     Zachęcam Was do sprawdzenia stanu faktycznego Waszych mieszkań ale i też części wspólnej ze zgodnością z projektem.
     Co do zdjęć korytarzy , wrzucę Wam w sobotę , gdyż jestem poza domem.

  • przyszli-lokatorzy Re: Odbiory NOVDOM 03.07.14, 23:09
   Witam nowych sąsiadów!

   Klatki schodowe mają kolosalną różnicę miedzy piętrami i musimy się za tą sprawę zabrać jak najszybciej i jednogłośnie! Blok w którym będziemy mieszkali jest jak już ktoś napisał najładniejszy na chwilę obecną w Ciechanowie nie mało też jak na nasze miasto kosztował m2 a klatki schodowe, które nam zgotowali psują cały efekt! Ja rozumiem, że wizualizacja poglądowa ma prawo się różnić bądź odbiegać w pewnym stopniu ale stan faktyczny w ogóle nie ma nic wspólnego z tym co przedstawiały pierwsze zdjęcia!!! PORAŻKA :(

   Kolega NERO wspomniał o nich a także wrzucił ich faktyczny stan jak wyglądają i one odbiegają od rzeczywistości jak były przedstawione na wizualizacji na stronie developera. DODAM że developer usunął te zdjęcia poglądowe ze swojej strony i zamieścił tylko 1 "zbliżone" parterowe z nowym kolorem paska pomarańczowego który ni przypioł ni przyłatał do niczego!

   Dodatkowo developer chyba poszedł po kosztach na części wjazdowej do podziemnych garaży! Zwróćcie uwagę na elewację ściany od strony zewnętrznej osiedla gdzie jest brak imitacji "drewna"!

   SKRZYCZMY SIĘ WSZYSCY I ZAŁATWMY SPRAWĘ JAK POTRZEBA ! ! ! ! ! ! ! ! !

   Poniżej zdjęcia wizualizacji klatek (usuniętych przez developera) a także część wjazdowa do podziemnych garaży.

   POPRAWIONE LINKI DO ZDJĘĆ

   KLATKI:
   zapodaj.net/67964221d1542.jpg.html
   zapodaj.net/27c85f5c6bc16.jpg.html
   WJAZD:
   zapodaj.net/0bc1038a0f07a.jpg.html
   zapodaj.net/12dd3f6264af4.jpg.html
   • Gość: Mieszkaniec1 Re: Odbiory NOVDOM IP: *.dynamic.chello.pl 05.07.14, 00:39
    Witam,

    Jesteśmy "szczęśliwymi" posiadaczami mieszkania w Novdomie. Co do wykończenia klatek oraz innych mankamentów musimy się wszyscy spotkać, i to jak najszybciej.
    Naszym zdaniem jednym możliwym rozwiązaniem tej sytuacji jest złożenie pozwu do sądu.
    Z uwagi na opieszałość oraz brak kompetencji ludzi z jakimi mieliśmy do czynienia podczas sprzedaży (odbiorów) nie liczyłbym na polubowne rozwiązanie sytuacji.

    Proszę o zabranie stanowiska innych właścicieli.

    • Gość: gość Re: Odbiory NOVDOM IP: *.cnow.pl 05.07.14, 07:27
     Witam
     nie bardzo wiem o co CI chodzi.... Klatki są zrobione tak jak mówił pracownik Novdomu. Parter ekstra, a góra tak właśnie miała wyglądać. Jakie mankamenty masz na myśli??? My dużo wymagaliśmy i przeprowadziliśmy wiele rozmów - efektem jest odebrane mieszkanie ( bardzo dobrze wykończone). Co do osiedla tez nie mamy większych zastrzeżeń. A jak już , to są to drobne niedociągnięcia, które na pewno nie kwalifikują się do postępowania sądowego....
  • Gość: lokatorka Re: Odbiory NOVDOM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.14, 17:34
   Ja dzis odebrałam swoje mieszkanie i nie mam co do niego zastrzeżeń. Po deszczu ani śladu chyba że trochę wody widziałam w garażach podziemnych. Ja widzę że na tym forum najwięcej mają do powiedzenia osoby które nie kupiły tam mieszkania, a będą się tu najwięcej mądrzyć. Przyszli lokatorzy dobra rada dla was NIE CZYTAJCIE TYCH BZDUR wszystko okaże się jak już będziemy tam mieszkac!