Dodaj do ulubionych

Szybki test Wig 2870

30.03.06, 13:38
Niepodoba mi się sytuacja w której rozgrywa się tłum na kontraktach. Za
szybki test 2870 jak na mój gust, mam wrażenie ze dzisiejsza zwyżka to
pieknie rozegrane wpuszczenie "tłumu" w maliny.

Dodatkowo nie podobają mi się wypowiedzi w stylu : "Coraz bliższy wydaje się
powrót hossy. Ważnym oporem na wyższym poziomie będzie 2950-3000 pkt. Dopiero
przebicie tych poziomów byłoby potwierdzeniem długoterminowego trendu. W
krótkim terminie oporem jest m.in. 2870-2880 pkt. " Pana R. z portalu
bankier.pl

Facet nakręca tłum na jutro - końcu ktoś musi stracić i na bank nie będą to
ludzie odpowiedzialni za dzisiejszy wzrost.
Obserwuj wątek
    • druop22 Re: Szybki test Wig 2870 30.03.06, 13:45
      przeciez ten facet (Rejczak) ma kretynskie komentarze .. .kto go slucha
      wogole :-) On dorabia czasami taka ideologie ze mozna sie zwijac ze smiechu :-)
      Z regoly przewiduje np. dzis samkniecie okolo +0,5% a konczy sie -1,6% :-)
      Jedno faktycznie mi sie narzuca na mysl... Moze on naprawde ma spora wiedze i
      dobre analizy robi, tyle ze mowi co innego na forum...ale jakby potraktowac to
      jako anty-wskaznik...
    • harryportier Re: Szybki test Wig 2870. Pan R. ma rację. 30.03.06, 15:10
      Sprawa jest prosta jak drut - Amerykanie (czytaj ich fundusze powiernicze)
      zrobili ładne technicznie wybicie na Nasdaq, potwierdzone obrotami, więc i inni
      pchają się w ryzykowniejsze (czytaj np.akcje z emerging markets)walory. Skoro
      Amerykanie mogą, to dlaczegóżby inni nie mogli? Końcówka miesiąca i kwartału -
      31.03.- to okres "strojenia okienek" w funduszach, stąd więc ten atak na NDX-y
      Nie jęczcie i nie szukajcie drugiego dna, tylko łapcie ostatni wzrost w tym
      roku, który powinien wyskoczyć trochę powyżej 3000 pkt (3100 - 3200 jest kilka
      ciekawych poziomów elliottowskich, któryś zapewne zadziała).
      Korzystajcie z tego, że są sponsorzy wzrostów i tyle...
      • frolama Re: Szybki test Wig 2870. Pan R. ma rację. 30.03.06, 15:33
        "tylko łapcie ostatni wzrost w tym roku, który powinien wyskoczyć trochę
        powyżej 3000 pkt "

W porządku, tylko skąd ta teoria ze to ostatni wzrost w tym roku, nawet po
        ewentualnej głębokiej korekcie - na bazie odwróconej głowy ( której nie jestem
        propagatorem , wierzę raczej zwroty średnioterminowych trendów), powinny
        nastąpic wzrosty. Perespektywy dla rynku są dobre. Niby czemy uważasz ze
        bedziemy mieli spadek do grudnia ? Jeśli tak to prosze o konkrety jak by ten
        spadek miał przebiegać. Nostradamusem potrafi być każdy.

Gadanie jak mojego maklera który w styczniu proponował mi ucieczke z giełdy do
        lutego bo miał "cynk", że zachodni kapitał odpływa i "giełda" spdanie o 20%.

• soros2 Re: Szybki test Wig 2870. Pan R. ma rację. 30.03.06, 15:55
        Hmm...zastanawiam sie tylko co ten wzrost spowoduje. Banki słabną w oczach.
        Spółki paliwowe...jak ma być wzrost w USA to ropa powinna raczej spaść a wtedy
        mogą (nie muszą) spaść spółki paliwowe - czyli nie ciągnęłyby WIG20. Telekomy ?
        Za mała siła (sama TPSA nie wystarczy bo Netia to pikuś). Informatyka -
        podobnie jak telekomy - za mała siła. Więc co ? Chyba nic.
        Chyba, że ta ostatnia fala nie bedzie na WIG20 ale na WIG-u a właściwie MIDWIG-
        u. I tu widzę szansę. Spójrzcie na małe i średnie spółki - zostaliśmy sami na
        placu boju (zagranicy już nie ma) więc znowu mamy sytuację spółek rosnących po
        20 - 30% na sesji. Tu bym szukał szansy. Ale to nie jest zdrowy rynek (tak jak
        niezdrowa jest zawsze ostatnia fala).
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka