Dodaj do ulubionych

Zarabianie na debiutach

16.04.06, 11:13
Obserwuję to forum juz jakieś pół roku mam dopiero 19 lat i nie mam fuduszy
aby rozpocząć grę. Wpadłem jednak na pomysł aby grać tylko na debiutach nie
tylko w Polsce lecz również za granicą. Czy ta opocja byłaby mozliwa do
zrealizowania. Pytam się ludzi którzy siedzą jakiś czas na giełdzie i mają o
niej jakieś głębsze pojęcie. Bo forma zarabiania na światowych debiutanckich
akcjach które dopiero wchodza na giełde mają przyszłośc dobre info i
wskaźniki wzorstu czy ich kupienie jest mozliwe ???
Obserwuj wątek
    • vertical1 Re: Zarabianie na debiutach 16.04.06, 13:48
      Zarabianie na debiutach jest oplacalne jezeli posiada się sporo gotówki. Jeżeli
      spólka jest dobra to redukcja przy zamówieniu na rynku pierwotnym często wynosi
      okolo 90%. Czyli jezeli posiadamy powidzmy 10 000zl i za taka sume zapisujemy
      sie na akcje to tak naprawde dostaniemy akcji tylko za 1000zl, reszta zostanie
      przelana na nasze konto. Trzeba jednak pamietac ze nasze 10 000zl bedzie przez
      jakiś czas zablokowane (od wplaty do rzelewu na konto) Co innego jak obraca sie
      kapitalem 100 000zl. Mysle że dopiero od takiej sumy mozna myslec o zarabianiu
      na debiutach.
        • 6an1 Re: Zarabianie na debiutach 16.04.06, 18:01
          Dodam jeszcze, że w wielu przypadkach redukcja wynosiła 96-99% i dostajesz
          wtedy kilka akcji lub jedną akcję, chyba że bierzesz kredyt, co jest już dużym
          ryzykiem. Poza tym często kurs na otwarciu jest niższy - tak np. straciłem na
          Torfarmie ( i tak dobrze, że szybko sprzedałem, bo potem spadł jeszcze dużo
          niżej). Tak więc nie jest to wcale taki prosty sposób zarabiania. Zresztą im
          bardziej atrakcyjna spółka, tym więcej chętnych i tym większa redukcja.
          • plessok Re: Zarabianie na debiutach 16.04.06, 18:54
            ja uwazam ze zarabiac na debiutach nie do konca przynosi efekt-to jest
            kupowanie kota w worku-jesli ma sie dostep do wielu informacji z rynku
            gieldowego to mozna naprawde zarobic ale tak mozna niezle puknac...lepiej i
            chyba ta strategia jest najbardziej oplacalna-odczekac troche po debiucie
            spolki-zobaczyc jak rynek zareauguje aby potem wejsc w posiadanie okreslonej
            liczby akcji o ile pomozomy sobie wskaznikami finansowymi
    • the_economist Re: Zarabianie na debiutach 16.04.06, 18:57
      Przypomnij sobie jak zadebiutował Polmos Białystok. I któż by się tego
      spodziewał w owym czasie, gdy to atmosfera była gorąca po wejściu PKO na
      parkiet? Niemniej jednak, ktoś kiedys policzył, że gdyby tak kupować wszystko
      jak leci w ciagu kilku minionych lat, można było niemało zyskać. Bodajże na
      bankier.pl ktoś pokusił się kiedyś o taką statystykę.

Spokojnych Świąt Wielkanocnych:)
    • hernandez Re: Zarabianie na debiutach 17.04.06, 17:59
      Patrzac z perspektywy debiutow to sie oplaca ALE majac nieduzo pieniedzy bez
      lewara dostanie sie prawie nic. Tj. zazwyczaj przy debiutach sa jak wskazali
      piszacy wczesniej bardzo duze redukcje. Jak jest mniej niz 85% to juz "sukces".
      Lepiej pograc chyba na DT jesli sie ma czas na pilnowanie notowan
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka