Dodaj do ulubionych

wezwanie do sądu

02.09.09, 12:32
Witam, dostałam wezwanie do sądu grodzkiego w charakterze świadka na rozprawę
główną. Problemem jest fakt, że jestem w ciąży w 8 miesiącu ciąży. Termin
wyznaczony na rozprawę to 12.10 a termin porodu mam na 16.10. do tego dochodzi
fakt, że jestem z Gdyni a rozprawa jest w Kaliszu. Co mam zrobić w tym przypadku?
Obserwuj wątek
    • adam.eu Re: wezwanie do sądu 02.09.09, 21:45
      anielskie napisała:

> Witam, dostałam wezwanie do sądu grodzkiego w charakterze świadka na rozprawę
      > główną. Problemem jest fakt, że jestem w ciąży w 8 miesiącu ciąży. Termin
      > wyznaczony na rozprawę to 12.10 a termin porodu mam na 16.10. do tego dochodzi
      > fakt, że jestem z Gdyni a rozprawa jest w Kaliszu. Co mam zrobić w tym przypadk
      > u?

W opisanej sytuacji to radziłbym iść po zaświadczenie do lekarza, który się Tobą opiekuje i przestawić to wszystko sądowi.

Co prawda, sąd ma obowiązek respektować tylko zaświadczenie od lekarza sądowego, ale w tej sytuacji nie zdziwiłbym się, gdyby wystarczyło nawet Twoje pismo do sądu z opisem sytuacji poparte zwykłym zaświadczeniem.

Wydaje mi się też, że sąd mógłby zlecić przesłuchanie Ciebie w miejscu zamieszkania, ale biorąc pod uwagę terminy wydaje mi się to mało realistyczne.

Jednak możesz spodziewać się wezwania już po porodzie.
      Aby tego uniknąć strona, która Cię wskazała na świadka musi wystąpić z wnioskiem, aby cofnąć to wezwanie, a sąd i chyba inne strony w tym postępowaniu muszą na to wyrazić zgodę.
      Nie jestem prawnikiem, to co piszę jest wzięte z życia ze spraw cywilnych i karnych.

--
      "Agora może nawet usuwać wpisy userów o nieprzystej liczbe liter w nicku jeśli uzna to za stosowne." napisał ols.
      • ellena_cyganka Re: wezwanie do sądu 08.09.09, 13:14
        Sąd respektuje każde zwolnienie lekarskie i zaswiadczenie, nie tylko
        od lekarza sądowego, wyslij do Kalisza pismo z opisem swojego
        przypadku wraz z zaswiadczeniem o przewidywanym terminie porodu i
        złóż wniosek o przesłuchanie w miejscu zamieszkania, gdyz po
        urodzeniu dziecka Twój przyjazd do Kalisza równiez bedzie wiazał sie
        z dużymi trudnosciami. Najlepiej zaś zadzwon do Sądu do Kalisza (na
        wezwaniu masz telefon, wydział i poproś z osobą, która jest
        podpisana na wezwaniu i moze cos doradzą, w koncu tam tez są
        ludzie).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła