Dodaj do ulubionych

Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w nocy z 31 VII na 1 VIII?

11.07.10, 11:12
To rocznica usunięcia przez SB-ków Krzyża Katyńskiego w 1981 r. z cmentarza powązkowskiego.

Jakże aktualna jest dzisiaj piosenka ze stanu wojennego Jana Pietrzaka: "Nielegalne kwiaty". Można znaleźć na youtube.
Obserwuj wątek
    • marudna.menda Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 11:18
      Za pozno. Juz usunac.
      • anwad Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 11:22
        Wtedy SB-cy też się spieszyli. Zniszczyli krzyż upamiętniający ofiary Katynia pierwszej nocy po postawieniu.
        • zoil44elwer Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 12:02
          Albo jak krzyż sprzed kopalni Wujek!
          • anwad Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 12:05
            Zobacz jak boją się krzyża...
            • zoil44elwer Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 12:07
              anwad napisała:

              > Zobacz jak boją się krzyża...
              >
              POdejmują próbę restauracji porządków PRL w gorszej z możliwych wersji ?
              • anwad Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 13:02
                Na to wygląda.
      • zapijaczony_ryj Natychmiast, zeby PiS_dogłowi nie mogli judzić 11.07.10, 11:35
        marudna.menda napisał:

        > Za pozno. Juz usunac.
    • ta Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 11:26
      Stanie się to przy współudziale pracowników KK.
      Uroczyste przeniesienie do gdziekolwiek.
      Wilk syty i owca cała.

      Inaczej jazgot, zawały i omdlenia przed kamerami, w końcu babcie
      naturszczyki mają swoje 5 minut.
      • winnych_tragedi_smol_ujawnic Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 11:31
        ta napisała:

        > Stanie się to przy współudziale pracowników KK.
        > Uroczyste przeniesienie do gdziekolwiek.
        > Wilk syty i owca cała.
        >
        > Inaczej jazgot, zawały i omdlenia przed kamerami, w końcu babcie
        > naturszczyki mają swoje 5 minut.


        • ta Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 11:50
          winnych_tragedi_smol_ujawnic napisał:
        • ta Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 11:54
          winnych_tragedi_smol_ujawnic napisał:

          >
      • anwad Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 11:31
        Stanie się to przy udziale Tajnych Współpracowników SB? TW "Filozofa" i innych sprzedawczyków?
        • mr.sajgon Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 12:26
          anwad napisała:

          > Stanie się to przy udziale Tajnych Współpracowników SB? TW "Filozofa" i innych
          > sprzedawczyków?
          >
          Ci zawsze sa gotowi sluzyc.
    • vladexpat Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 11:44
      ... Krakowskie Przedmieście to nie cmantarz. To miejsce ze swej natury i położenia najlepsze do przeprowadzenia wszelkiego rodzaju miejskich imprez, festynów, parad karnawałowych itp. itd. Pozostawienie żałobnego krzyża powodowałoby niepotrzebny dysonans i niekomfortową sytuację i dla wyznawców Kaczyńskiego i dla normalnych obywateli. Czy nie lepiej, z zachowaniem kościelnych procedur, przenieść krzyż w jakieś inne miejsce? Niech to nawet będzie Park Saski (dla nieznających Warszawy - to obok Grobu Nieznanego Żołnierza) albo Świątynia Opatrzności.
      • marudna.menda Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 11:47
        A czy postawienie tego krzyza odbylo sie z poszanowaniem "koscielnych
        procedur", czy na dziko? A w ogole,co w swieckim panstwie maja do
        roboty kosciele procedury, za przeproszeniem?
      • anwad Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 11:57
        Chodzi o symbolikę. Myślisz - katastrofa smoleńska, myślisz - Pałac Prezydencki. Tam jest serce ludzi, tam oni przychodzą. Nie da się tego zmieniać odgórnymi zarządzeniami. Nie w demokratycznym kraju.
        • marudna.menda Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:03
          Nie. Ja mysle tak: katastrofa samolotu - blad w sztuce. Lech K. jako
          prezydent, poza reprezentacja fochow swojego brata, nie wyroznial sie
          niczym szczegolnym. Chcecie go wielbic jak nowego swietego, wasze
          prawo, ale nie robcie tego w przestrzeniach,ktore naleza do wszystkich,
          nie tylko do was, pisiorki.
          • anwad Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:10
            Wolność jeszcze mamy. Robić można wszystko, co niezakazane i co nikomu nie szkodzi.
            • marudna.menda Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:12
              anwad napisała:

              > Wolność jeszcze mamy. Robić można wszystko, co niezakazane i co
              nikomu nie szko
              > dzi.
              >
              My tez mamy wolnosc i te wolnosc wy nam odbieracie. Gdzie jest prawo
              na dokonywanie tych codziennych misteriow smierci? Macie papierek od
              miasta? Watpie.
            • daktylek Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:23

              anwad napisała:

              > Wolność jeszcze mamy. Robić można wszystko, co niezakazane i co
              nikomu nie szkodzi.

              A kto wydał zgodę na postawienie krzyża?

              Bo gdyby cokolwiek innego tam stało już dawno zostało by usunięte,
              jako postawione bezprawnie.
              • mr.sajgon Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:29
                daktylek napisał:

                >
                > anwad napisała:
                >
                > > Wolność jeszcze mamy. Robić można wszystko, co niezakazane i co
                > nikomu nie szkodzi.
                >
                > A kto wydał zgodę na postawienie krzyża?
                >
                Mozesz podac przepis ktory reguluje stawianie krzyzy ?
                • daktylek Nie o krzyż chodzi, a o stawianie 11.07.10, 12:52

                  czegokolwiek w pasie drogowym. Bez zgody zarządcy NIC nie można
                  stawiać.

                  Ustawa o drogach publicznych w art. 22 umożliwia inny sposób
                  lokowania obiektów w pasie drogowym, a mianowicie zarząd drogi,
                  sprawujący trwały zarząd nad gruntami w pasie drogowym może je
                  oddawać innym podmiotom gospodarczym w dzierżawę, najem, albo je
                  użyczać w drodze umowy na cele związane z gospodarką drogową,
                  potrzebami ruchu drogowego i obsługi podróżnych oraz pod reklamy.
                  Przepis ten umożliwia wydzierżawianie lub użyczanie parkingów
                  podmiotom gospodarczym na cele związane z obsługą podróżnych np. na
                  MOPy, jak również pod reklamy.
        • ta Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:04
          anwad napisała:

          > Chodzi o symbolikę. Myślisz - katastrofa smoleńska, myślisz -
          Pałac Prezydencki

          Nie! To ty tak myślisz, bo tak chce prezes, żebyś myślała.
          To jest zawłaszczanie tragedii i brak szacunku dla innych zmarłych.
          Bardzo pracujecie nad tym, by było jak piszesz. Nie jest.

          > . Tam jest serce ludzi, tam oni przychodzą. Nie da się tego
          zmieniać odgórnymi
          > zarządzeniami. Nie w demokratycznym kraju.

          Tam jest bezrozumność ludzi, w dużym skrócie. I bałwochwalstwo.
          Państwo Kaczyńscy świętymi nie są, modlenie się do wizerunków
          świeckich kłóci się z naukami KK.
          • anwad Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:15
            Zadziwiające jest to Wasze przeświadczenie, że ludźmi trzeba kierować, że nie wykazują oni oddolnej inicjatywy.
            • mr.sajgon Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:22
              anwad napisała:

              > Zadziwiające jest to Wasze przeświadczenie, że ludźmi trzeba kierować, że nie w
              > ykazują oni oddolnej inicjatywy.
              >
              Oni sa genetycznie uwarunkowani, bez swoich autorytetow sa slepi i glusi.
            • marudna.menda Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:23
              anwad napisała:

              > Zadziwiające jest to Wasze przeświadczenie, że ludźmi trzeba
              kierować, że nie w
              > ykazują oni oddolnej inicjatywy.
              >

              Jaroslaw Kaczynski to jest oddolna inicjatywa? Smiechu warte.;)))
            • daktylek Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:24

              anwad napisała:

              > Zadziwiające jest to Wasze przeświadczenie, że ludźmi trzeba
              kierować, że nie wykazują oni oddolnej inicjatywy.

              Oddolna inicjatywa musi być zgodna z prawem
              • anwad Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:28
                No i jest.
        • wariant_b Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:06
          anwad napisała:
          > Chodzi o symbolikę.

          W Pałacu negocjowano i podpisywano umowy Okrągłego Stołu.
          To symboliczne miejsce.
          • etwas-geheimnis Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:10
            Dobrze że przypomniałeś. Okragly stół tez wystawić na dziedzinieć:-)
          • anwad Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:18
            W tym miejscu narodził się też nowy ruch społeczny. Tak jak kiedyś w Stoczni Gdańskiej.
            • kzet69 Re: Z całym szacunkiem, ale... 12.07.10, 09:54
              porównujesz tę primaaprilisową szopkę RM dla paru tysięcy oszołomów
              z Solidarnością 8 milionów ludzi z 1980 roku ???? Jesteś kompletną
              idiotką z mózgiem zjełczałym od nauk RM i JK, żal....
        • ploniekocica Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:08
          Przepraszam Cię, Anwad, ale katastrofa smoleńska odbyła sie w Smoleńsku, a nie
          na Krakowskim. Zginęło w niej 96 osób, w tym dwoje, którzy tymczasowo mieszkali
          w mieszkaniu służbowym. Albowiem prezydent RP jest urzędnikiem, a nie bogiem.
          Miejsce tego urzędnika zostało wypełnione przez innego urzędnika. I tyle. Jak
          się komuś kojarzy to niech się przestanie kojarzyć.
        • etwas-geheimnis Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:08
          Moze ty z pałacem wiażesz katastrofe ,ja np . ze Smoleńskiem.
          • anwad Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:27
            Pałac kojarzy się z miejscem, gdzie wyrósł nowy ruch społeczny po katastrofie smoleńskiej.
            • heofon Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:36
              anwad napisała:

              > Pałac kojarzy się z miejscem, gdzie wyrósł nowy ruch społeczny po
              katastrofie smoleńskiej.
              >

              Taki jak pokolenie JPII? Będzie tak samo trwały?
            • daktylek Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:41
              Co się komu się kojarzy, to się kojarzy - mnie zdecydowanie kojarzy
              się zupełnie z czym innym :)
              • anwad Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 13:38
                To żyj i pozwól żyć innym.
            • etwas-geheimnis Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 12:46
              Taa...oszolomski ruch ,który tak samo zniknie jak sie pojawił.
              • anwad Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 13:36
                Taki oszołomski ruch powstał po zamordowaniu ks. Popiełuszki. Dzięki determinacji udało się ocalić pamięć o nim.
                • ploniekocica Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 13:45
                  anwad napisała:

                  > Taki oszołomski ruch powstał po zamordowaniu ks. Popiełuszki. Dzięki determinac
                  > ji udało się ocalić pamięć o nim.

                  Znaj proporcje mocium panna.
                  Ci, co mieli pamiętać Popiełuszkę to pamiętali i pamiętają. A większość z tych z
                  Tobą na czele, co teraz kwiczy "Popiełuszko" to wtedy przykładnymi obywatelami
                  PRL było i o Popiełuszce słuchało w dzienniku telewizyjnym, że wraży on.
                  Twoje usiłowanie zmanipulowania historii nie mają się nijak do Twojej wiedzy i
                  umiejętności socjotechnicznych. Takie bajki to opowiadaj babciom pod
                  krzyżem,albo w maglu, a nie świadomym dorosłym ludziom na forum

                  >
                  • allspice Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 13:53
                    Krzyż należy przenieść w inne miejsce Ks.Kazimierz Sowa wyrażnie,
                    podkreślił w swojej wypowiedzi w Radiu Zet...Dowodem,że Kościół
                    dystansuje się od tego rodzaju zdarzeń,jest fakt,że Krzyż do chwili
                    obecnej nie został jeszcze poświęcony.
                    Okazuje się,że wyznawcy PiSsu są bardziej papiescy niż sam papież.
                  • anwad Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 14:42
                    Tak się składa, że o Popiełuszce wiem dzięki miejscom pamięci o nim, dzięki książkom - których kiedyś władza by nie wydała.
                    • ploniekocica Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 14:51
                      Ale kto te książki i te miejsca "robił" - oddolny ruch płaczek po Popiełuszce,
                      czy prawdziwi świadkowie wydarzeń? A to, co się dzieje pod pałacem nie ma nic
                      wspólnego ze świadectwem prawdziwych wydarzeń.

                      Tak samo jak zawłaszczanie przez PiS wszystkich, którzy byli pod pałacem w
                      okresie żałoby. Ja osobiście znam wielu harcerzy, którzy tam wówczas byli i
                      bynajmniej nie są oni zwolennikami PiS, ani Jarosława Kaczyńskiego. Byli tam
                      jako wolontariusze i wykonywali swoje zadanie z równym zapałem, jak co roku
                      zbierają na WOŚP, która jak wiadomo dziełem szatana jest.
                      • anwad Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 15:15
                        A niby kto organizował codzienne czuwanie przez kilkadziesiąt lat przy grobie
                        Popiełuszki? Kto chodził na pielgrzymki do tego grobu? Ci ludzie byli uznawani
                        za oszołomów.

                        Polecam dokument "Zwycięzcy nie umierają". Niedawno można było kupić jako
                        dodatek do "Gazety Polskiej".

                        Nie mieszaj harcerzy do polityki.
                        • ploniekocica Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 15:25
                          Ja nie mieszam harcerzy do polityki. To PiS twierdząc, że wszyscy spod pałacu
                          czcili prezydenta miesza.

                          Myslisz, że to te czuwania zapewniły pamięć o Popiełuszce, bo Ci , co chodzili
                          na jego msze i uczestniczyli w jego pogrzebie zapomnieliby? Żartujesz chyba.
                          Ja nawet nie wiedziałam, że ktokolwiek czuwał i pielgrzymował, a o działalności
                          Popiełuszki opowiedziałam moim dzieciom, gdy o jego postaci dowiedziały się ze
                          szkoły. Bo tego w szkołach uczą, naprawdę, w tych samych szkołach, w których od
                          20 lat jest sześciostopniowa skala ocen, o czym Ty się dowiedziałaś bodajże
                          przedwczoraj. Nie przesadzajmy z oddziaływaniem ruchów przykościelnych na
                          przeciętnego Polaka.
                          Czasami mam wrażenie, że żyjesz w kompletnie innej rzeczywistości niż normalni
                          Polacy. Może Ty jak ten z akwarium przy dworcu centralnym komunikujesz się ze
                          światem wyłącznie za pośrednictwem netu - tylko Ty zamiast facebooka używasz ND
                          i RM?
                • heofon Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 13:47
                  Cha, cha, cha, Kaczyński jak Popiełuszko, a to dobre!

                  Och, pisiaki, pisiaki.
        • iq-ok NLP? 11.07.10, 12:13
          Nie wszystkie umysły są tak podatne na tresurę. Na szczęście.
          A porównywanie krzyża sprzed pałacu z krzyżem katyńskim z 81'jest
          obrzydliwe i niegodne uczciwego człowieka.
          Jesteś załosna.
          • anwad Re: NLP? 11.07.10, 12:23
            NLP jest wtedy, kiedy skojarzenia są narzucane z góry, a nie samoistne.

            Sam jesteś żałosny, bo porzuciłeś swoje ideały.
            • iq-ok Re: NLP? 11.07.10, 13:02
              Umysłom zmanipulowanym jak Twój wydaje się, że zachowały samoistność
              skojarzeń i samodzielnosć myślenia
              PS. Ja nic nie porzuciłem. Zresztą co ty wiesz o ideałach.
              • anwad Re: NLP? 11.07.10, 13:18
                Porzuciłeś. Teraz liczy się dla Ciebie interes partyjny.
                • ploniekocica Re: NLP? 11.07.10, 13:20
                  A dla Ciebie Anwad , co się liczy? Lud prosty zapewne? Inicjatywy oddolne? Nie
                  żartuj, ok? :)
                • iq-ok Re: NLP? 11.07.10, 14:56
                  Bredzisz dziecko.
                  Jak ostatnio wszystkie nakręcane prawicowymi blogami cyborgi,którym
                  wydaje się, że służą dobru.
                  Ja już zbyt wiele partii widziałem by wierzyć bez zastrzeżeń w ich
                  programy i interesy.
                  Ale wiem, między innymi to, że idea , której zwolennicy mają
                  100procentowe przeświadczenie o własnej słuszności oraz pogardę i
                  nienawiść dla myślących inaczej nie może być dobra. Niezależnie od
                  tego co głosi.
                  Ale wątpię byś to zrozumiała.
                  • anwad Re: NLP? 11.07.10, 15:18
                    Może skieruj te słowa do siebie.
                    Powiedz, co Ci się nie podoba w obecnych działaniach PO - może wtedy uwierzę, że
                    jesteś niezależny.
                    • iq-ok Re: NLP? 11.07.10, 15:22
                      Jednak nie zrozumiałaś.
                      I to by było na tyle.
                      Bez odbioru.
        • pompompom Re: Z całym szacunkiem, ale... 11.07.10, 17:12
          Myślisz - katastrofa smoleńska, myślisz - Pałac Prezydencki
          Nie! Mysle smierc 96 osob, ktore zginely tragicznie w katastrofie
          lotniczej, dramat ich rodzin i przyjaciol. Tylko kilkoro z tych 96
          osob bylo tuz przed smiercia zwiazanych z Palacem Prezydenckim.
          Dlaczego pis wciaz chce upamietniac tylko te kilka osob, a reszte ma
          w powazaniu? Jak sobie wyobrazasz normalne funkcjonowanie tego
          miejsca z ciaglym mszami, modlitwami, zniczami? To nie jest
          cmentarz. W Palacu nikt nie zginal. Katastrofa wydarzyla sie pod
          Smolenskiem, a nie na Krakowskim Przedmiesciu.
          I przestancie wreszcie grac trumnami. Troche wiecej szacunku dla
          zmarlych!
    • wkkr Prawo ma być przestrzegane czy nie? 11.07.10, 12:27
      Zgodnie z prawem obiekty małej architektury też wymagają pozwolenia -
      choćby od zarządcy pasa drogowego.
      W tym wypadku nie dopełniono formalnosci. Po za tym ten krzyż to
      prowizorka w żaden sposób nie pasująca do tego miejsca. Dodatkowo
      chodnik przed pałacem prezydencki to nie jest dobre miejsce do
      krzewienia kultu. A poza tym aktualnie prezydent RP ŻYJE!
      ====
      Nie tak dawno w Warszawie usunięto dziesiątki krzyży stojących przy
      droga tam gdzie ktoś zginął.
      Czy ofiary katastrofy smoleńskiej są uprzywilejowane? Czy stoją
      ponad prawem?
      PS
      Dlaczego pismeni notorycznie łamią prawo i jeszcze są oburzeni gdy
      ktoś im to udowadnia?
      W Warszawie w jednej z komisji zfałszowano wyniki tak by glosy
      oddane na komorowskiego zapisać Kaczyńskiemu!
      To jest dopiero skandal!
      • anwad Prawo do wolności ma być przestrzegane 11.07.10, 12:36
        Tak.
      • mr.sajgon Jest przestrzegane 11.07.10, 12:39
        wkkr napisał:

        > Zgodnie z prawem obiekty małej architektury też wymagają pozwolenia -
        > choćby od zarządcy pasa drogowego.
        Pieprzysz bez ladu i skladu zreszta jak zwykle.

        Zgodnie z art. 29. 1 ust.22 prawa budowlanego, pozwolenia na budowę nie wymaga
        budowa obiektów małej architektury.

        1.Pojęcie małej architektury


        Przez obiekt małej architektury - należy rozumieć niewielkie obiekty, a w
        szczególności:
        a) kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury,
        • marudna.menda Re: Jest przestrzegane 11.07.10, 12:44
          To nie jest zadna mala architektura,tylko symbol wladzy obcego panstwa,
          Watykanu, balwanie. Z krakowskiego parku,gdzie grupka szalencow,jak ty
          i ta reszta odlotow,postawila krzyz, wladze miasta, w porozumieniu z
          kosciolem, wywiezli te szubienice w nocy i bylo po krzyku.
        • wariant_b Re: Jest przestrzegane 11.07.10, 12:47
          mr.sajgon napisał:
          > Zgodnie z art. 29. 1 ust.22 prawa budowlanego, pozwolenia na budowę
          > nie wymaga budowa obiektów małej architektury.

          Oczywiście na terenie, do którego mamy prawo własności.
          Przyjaciele PanaPrezydenta powinni się zrzucić i wykupić
          jakiś kawałek gruntu pod tą małą architekturę.
      • ave.duce O! 11.07.10, 12:58
        I
        kto to pyta?


        :p
        • anwad :-) 11.07.10, 13:20

        • wkkr Goowno prawda! 12.07.10, 08:51
          Jestem legalistą aż do obrzydzenia! Na czerwonym świetle nie przejdę
          za cholerę!
          Próbowałem kiedys jeździć zgodnie ze znakami ograniczającymi
          prędości i nie dało się!
          Takie zachowanie było groźne dla mnie, oraz innych użytkowników
          drogi!
          Najlepiej dostosować swoją prędkość do większości. Wyprzedać tylko
          wtedy gdy naprawdę trzeba, nie dokonywac żadnych gwaltownych
          manewrów i sygnalizowac z wyprzedzeniem manewry własne!
          Najwazniejsza jest przewidywalność na drodze a nie predkość!
          Niestety Polska to dziki kraj w którym nie da się przestrzegać
          ograniczeń predkości!
    • pis_do_grochowa Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 12:28
      anwad napisała:

      > To rocznica usunięcia przez SB-ków Krzyża Katyńskiego w 1981 r. z
      cmentarza powązkowskiego.

      Piszesz bzdury i wiesz o tym.
      Nigdy nie bylo mowy o "usunieciu" krzyza lecz o jego przeniesieniu w
      bardziej odpowiednie miejsce.
      To powinno sie zrobic jak najszybciej.
      Krzyz przed palacem prezydenckim nie powinien byc wykorzystywany
      politycznie a tak go wlasnie wykorzystuje PIS organizujac tam swoje
      manifestacje.
      Niech sobie organizuje gdzies indziej .




      >
      • mr.sajgon Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 12:41
        pis_do_grochowa napisał:

        > anwad napisała:
        >
        > > To rocznica usunięcia przez SB-ków Krzyża Katyńskiego w 1981 r. z
        > cmentarza powązkowskiego.
        >
        > Piszesz bzdury i wiesz o tym.
        > Nigdy nie bylo mowy o "usunieciu" krzyza lecz o jego przeniesieniu w
        > bardziej odpowiednie miejsce.
        > To powinno sie zrobic jak najszybciej.
        > Krzyz przed palacem prezydenckim nie powinien byc wykorzystywany
        > politycznie a tak go wlasnie wykorzystuje PIS organizujac tam swoje
        > manifestacje.
        > Niech sobie organizuje gdzies indziej .
        >
        >
        To miejsce jest strefa publiczna i kazdy ma prawo tam byc i organizowac
        manifestacje, uroczystosci etc.
        • heofon Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 12:56
          mr.sajgon napisał:

          > To miejsce jest strefa publiczna i kazdy ma prawo tam byc i organizowac
          manifestacje
          , uroczystosci etc.

          Także geje?
          • pis_do_grochowa Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 13:16
            heofon napisała:

            > mr.sajgon napisał:
            >
            > > To miejsce jest strefa publiczna i kazdy ma prawo tam byc i
            organizowa
            > c
            > manifestacje
            , uroczystosci etc.
            >
            > Także geje?

            Tak. Jej by sie na pewno spodobalo jak umiesciliby przed palacem
            maszt z teczowoa flaga.
            Przeciez to tez tylko symbol.
      • anwad Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 12:41
        Co ma do tego PiS? Tam ludzie przychodzą.

        PO chodzi o usuwanie symboli pamięci z przestrzeni publicznej. Bo są wyrzutem sumienia. To jest działanie polityczne.
        • marudna.menda Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 12:45
          anwad napisała:

          > Co ma do tego PiS? Tam ludzie przychodzą.
          >
          > PO chodzi o usuwanie symboli pamięci z przestrzeni publicznej.
          Bo są wyrzutem s
          > umienia.
          To jest działanie polityczne.

          Trza bylo tak od razu. Znaczy ci,ktorzy tej krzyz postawili maja
          wyrzuty sumienia? To do kosciolka i zmawiac zdrowaski,a nie zasmiecac
          turystyczny trakt.;)
        • mr.sajgon Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 12:54
          anwad napisała:

          > Co ma do tego PiS? Tam ludzie przychodzą.
          >
          > PO chodzi o usuwanie symboli pamięci z przestrzeni publicznej. Bo są wyrzutem s
          > umienia. To jest działanie polityczne.
          >

          Spoko, ludzkiej pamieci nie wyczyszcza.
          Tusk & kamaryla maja przerabane, tego nie zamiata pod dywan.
          • daktylek Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 12:56
            Ciekawe dlaczego na Wawelu się nie zbierają, toż szczątki doczesne
            tam spoczęły.
            • pis_do_grochowa Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 13:09
              daktylek napisał:

              > Ciekawe dlaczego na Wawelu się nie zbierają, toż szczątki doczesne
              > tam spoczęły.

              Mialo by sens ale mniejszy oddzwiek polityczny a o nic innego w tym
              calym przedstawieniu nie chodzi.
              Krzyz powinien jak najszybciej byc przeniesiny w inne miejsce i
              nich sobie cudaki krzycza.
              Pokrzycza tydzien lub dwa i wszystko wroci do normalnosci.
              Z drugiej strony nie pojmuje tego sztucznie napedzanego kultu LK.
              Przed smiecia byl uznawany za wyjatkowo slabego prezydenta z
              poparciem spolecznym rzedu 20%.
              Co go tak po smierci odmienilo, ze tylu tego nie pamieta.
              Chyba tylko PR zorganizowane przez PIS do spolki z TYPis.
              P
              • daktylek Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 13:16
                Polak jak to Polak woli historię, a nie przyszłość. Dlatego tworzymy
                sobie kolejna bujdę historyczną - o dobrym prezydencie.
                • pis_do_grochowa Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 13:21
                  daktylek napisał:

                  > Polak jak to Polak woli historię, a nie przyszłość. Dlatego
                  tworzymy
                  > sobie kolejna bujdę historyczną - o dobrym prezydencie.

                  Skoro polegl meczenska i bohaterska smiercia to sobie zasluzyl.
                  To, ze byl jaki byl jest juz wlasciwie malo wazne.
                  Tylko po co komu taka bujda ?
                  No poza tymi, ktorzy na tym zeruja.

                  >
          • anwad Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 13:01
            Symbole są ważne dla zachowania pamięci. PO właśnie wypowiedziała walkę pamięci o katastrofie. Żeby ludzie przestali się domagać prawdy o niej. Nie jestem chyba tak optymistyczna jak Ty.
            • daktylek Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 13:05
              Symboliczny grób/pomnik ma być na Powązkach - nie wystarczy?

              Poza tym Pałac Prezydencki jest urzędem i miejscem pracy, a nie
              żadnym symbolem.
              • krasawicamaskwy Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 14:54
                Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n
                daktylek 11.07.10, 13:05 Odpowiedz Symboliczny grób/pomnik ma być
                na Powązkach - nie wystarczy?
                ===============================
                Nie wystarczy. Ona chce jęczeć i histeryzować w środku miasta,a nie
                na peryferiach.Nikt nie będzie widział i całe przedstawienie na nic.

            • wariant_b Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 13:39
              anwad napisała:
              > Symbole są ważne dla zachowania pamięci.


              Trochę optymizmu.
              Przypuszczalnie niebawem będziemy mieli beatyfikację
              Jana Pawła II bo ustały powody do jej opóźniania.
        • pis_do_grochowa Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 12:59
          anwad napisała:


          > PO chodzi o usuwanie symboli pamięci z przestrzeni publicznej. Bo
          są wyrzutem sumienia.

          Wyrzutem sumienia PO ?
          Czy to PO organizowalo te eskapade ?
          Czy PO zrobilo liste pasazerow ?
          Co ma w ogole PO wspolnego z tym calym wydarzeniem ?
          I nie zapominaj ze na pokladzie byli rowniez czlonkowie tej formacji
          a jakos lubi sie o tym zapominac.


    • etwas-geheimnis Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 12:44
      Nikczemnie przypisujesz piosenke Pietrzaka ze stanu wojennego do sytuacji
      zupelnie nieporównywalnej.
      • anwad Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 13:05
        Sytuacja będzie porównywalna. A kwiaty i krzyż ciągle wracały.
    • ave.duce Dawno powinien być usunięty. 11.07.10, 12:50
      Ad hoc próbki z "Dna nicości" Bronisława W. >

      Zimny opar znad rzeki przypływa z południa, od nieodległych gór, które wyrastają pagórkami na horyzoncie.

      Dopiero wtedy zamówił małe piwo. Popijał nim schabowego z kapustą i ziemniakami.
      Zanurzał się w uspokajającej goryczy, która spłukiwała tłuszcz obiadu i pozostałości wczorajszej nocy.


      :p
    • makova_panenka Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 13:07
      Psy by oznaczy teren szczają po narożnikach. Kosciol rzymsko-pedofilski w
      podobnym celu stawia krzyże.
      • anwad Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 13:16
        Jesteś szalona z nienawiści. EOT.
        • marudna.menda Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 13:28
          Moze byscie sie pobily? Ogladam czasem w tv. Bardzo przyjemne! A krzyz na smietnik!
        • karbat Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 13:42
          bohater smolenski , krzyze , kondomy , meczennik wawelski ,
          in vitro , Jezus krolem Polski , swieto trzech kroli , termometr po
          katolicku , relikwie przeciw powodzi ....

          tymi bzdurami karmi kraj, firma z krzyzem na dachu ,-
          kosciol katolicki . Dlaczego on oglupia do tego stopnia narod ...

          • heofon Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 13:49
            O co chodzi w 'termometrze po katolicku'?
    • kliwia-tylko Dobry pomysł - usunąć krzyż ... 11.07.10, 14:53
      Przenieść go uroczyście w odpowiednie miejsce, przy jazgotach
      PISiorów i moherów. To normalne. Psy szczekają, karawana jedzie
      dalej.
      • anwad Re: Dobry pomysł - usunąć krzyż ... 11.07.10, 15:16
        Tak było w stanie wojennym.
    • anwad Jan Pietrzak: "Nielegalne kwiaty, zakazany krzyż" 11.07.10, 15:17
      Z tym to się kojarzy, ludzie pamiętają: www.youtube.com/watch?v=654qyDZtUZM
      • heofon Re: Jan Pietrzak: "Nielegalne kwiaty, zakazany kr 11.07.10, 15:36
        Naprawdę nie rozumiesz, że tymi megalomańskimi porównaniami ośmieszasz nie tylko
        siebie, ale też sprawę, której bronisz? Jak chcesz jej bronić, to broń, ale
        jeśli stosujesz takie metody, nie dziw się, że poparcie tak małe.

        Tego waszego ruchu nie trzeba delegalizować ani zakazywać - sami sobie nogi
        podstawiacie.
        • anwad Re: Jan Pietrzak: "Nielegalne kwiaty, zakazany kr 11.07.10, 15:40
          A jakiej sprawy bronię?
          • iq-ok Re: Jan Pietrzak: "Nielegalne kwiaty, zakazany kr 11.07.10, 15:46
            I to by była idealna puenta i podsumowanie stanu Twej świadomości.
            • anwad Re: Jan Pietrzak: "Nielegalne kwiaty, zakazany kr 11.07.10, 15:49
              Ja wiem, tylko chcę wiedzieć, czy rozmawiam z osobą poważną.
              • iq-ok Re: Jan Pietrzak: "Nielegalne kwiaty, zakazany kr 11.07.10, 15:55
                Aha:) Taki mały teścik, czy godny czerpać z krynicy mądrości?
                A na serio. Wydaje Ci się, że wiesz.
              • heofon Re: Jan Pietrzak: "Nielegalne kwiaty, zakazany kr 11.07.10, 16:30
                Średnio to wyszło, bo po takim teście to ja miałam wątpliwości, czy rozmawiam z
                osobą poważna i czy w ogóle jest sens odpowiadać ;)
                • anwad Re: Jan Pietrzak: "Nielegalne kwiaty, zakazany kr 11.07.10, 16:39
                  Żadna Twoja wypowiedź jak dotychczas mnie nie zaintrygowała. Albo więc powiedz
                  coś ciekawego, albo będę Cię traktować jak ettę, yomę, zapijaczonego_ryja itp.
                  • iq-ok Re: Jan Pietrzak: "Nielegalne kwiaty, zakazany kr 11.07.10, 16:56
                    I oto mamy nowy standard powagi. Należy zaintrygować anwad.
                    I oczywiscie nie masz wrażenia , że się błaźnisz sadząc takie
                    bonmoty?
                • iq-ok Re: Jan Pietrzak: "Nielegalne kwiaty, zakazany kr 11.07.10, 16:53
                  Twoje wątpliwości są słuszne.
                  • anwad Re: Jan Pietrzak: "Nielegalne kwiaty, zakazany kr 11.07.10, 16:57
                    Skomentował mój fan:)
                    • iq-ok Re: Jan Pietrzak: "Nielegalne kwiaty, zakazany kr 11.07.10, 17:07
                      Od razy fan!
                      Równie dobrze można by rzec, że Katon Starszy był fanem Kartaginy.
                  • anwad Re: Jan Pietrzak: "Nielegalne kwiaty, zakazany kr 11.07.10, 17:10
                    Muszę znikać, na niedzielny wieczór Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 23:)
                    www.youtube.com/watch?v=My5bMLnoQks&feature=related
      • upior_w_moherze takie ciekawostki o janku 12.07.10, 08:00
        Studiował również na kursie wieczorowo-zaocznym na Wydziale Socjologii Wyższej Szkoły Nauk Społecznych, którą ukończył w roku 1968. Był członkiem ZMP, a także PZPR. Po latach przyznał w wywiadzie dla Rzeczpospolitej (1994): Nie miałem nic przeciwko zastanej rzeczywistości. Nie walczyłem z nią, ja z niej wyrastałem – byłem w ZMP, w partii. Socjalizm brałem wprost (...). Dlatego w radzie robotniczej uchodziłem za krzykacza
        pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pietrzak
    • zbysio45 Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 15:51
      RE: znowu chyba wroca znani w PRL nieznani sprawcy ktorzy w nocy
      przeniosa lub zniszcza krzyz przy palacu Prezydenta marionetki.
      • anwad Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 15:59
        No tak to się ludziom kojarzy.
      • heofon Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 11.07.10, 16:34
        Jeżeli będziecie tak dalej pozować się na prześladowane ofiary, to to nie będą
        nieznani sprawcy. Będą absolutnie znani.

        To będę ja, z puszką benzyny i zapałkami.
    • anwad O to chodziło Komorowskiemu? 11.07.10, 16:56
      Z blogu A.T. Kijowskiego:

      "Dziękuję Panie Prezydencie. Obudziłeś Ruch Obrońców Krzyża!

      Głupiej już nie można ! Prezydent Rzeczpospolitej zachowuje sie niczym partyjny
      aparatczyk z czasów PRL-i, któremu przeszkadzał Krzyż Nowohucki, bo przy nim
      gromadzili się wierni. Jeśli Unia Europejska kwestionuje prawo do publicznego
      prezentowania symbolu całej kultury judeo-chrześcijańskie. Jesli nawet Norbert
      Maliszewski godzi się proponując budowę pomniku z wraku samolotu ( wpierw części
      trzeba by odzyskać i zbadać!) ze krzyż nie jest symbolicznie neutralny, to
      znaczy, że pora umierać !

      Za Krzyż oczywiście ! Czas na Krucjatę. Czas na obronę imponderabiliów Naszej
      Judeo-Chrześcijańskiej Kultury. Dziękuje Ci Panie Prezydencie. Obudziłeś Ruch.
      Ruch, który zmiecie podobnych Tobie.

      A zatem. Łączmy się. Na razie tworzę grupę na Facebooku. Nieco przewrotnie
      nazywam ją Krzyżacy. Nie, nie Krzyżowcy. Krzyżacy. Niech będzie znakiem
      pojednania polsko - niemieckiego, francuskiego, flamadzkiego. Niech będzie murem
      przeciw ciągnacym z Azji sługom Antychrysta

      Zwycięzymy. Tak jak Obrona Krzyża Nowohuckiego zaprowadziła Karola Wojtyłę na
      Stolicę Piotrową. Broniąć Krzyża na Krakowskim Przedmieściu odzyskamy Polskę !!!

      Krzyżacy - To obrońcy Krzyża. Ci, którzy nie pozwolą by w Polsce był on
      traktowany jako symbol nacechowany ideologicznie.

      Ci, którzy staną murem w obronie krzyża spontanicznie postawionego na Krakowskim
      Przedmieściu. To, Ci, co będa go wznosić, budować, na niebie kreślić.

      Krzyżacy to obrońcy polskości naszej Ojczyzny od Tatr po Mazury. To Ci, co
      wiedzą, powtarzaja za Mickiewiczem

      Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem – Polska jest

      Polską, a Polak Polakiem".

      Zapraszam zatem na Facebook. A w konsekwencji, jak będzie trzeba na wartę pod
      prezydenckim pałacem".

      kijowski.salon24.pl/206571,dziekuje-panie-prezydencie-obudziles-ruch-obroncow-krzyza
      • heofon Re: O to chodziło Komorowskiemu? 11.07.10, 17:36
        Oby więcej takich inicjatyw.

        Im bardziej ten fanatyzm będzie się obnosił, tym mniej ludzi będzie go traktować
        na serio.
      • kzet69 Re: O to chodziło Komorowskiemu? 12.07.10, 10:12
        Tak jak Obrona Krzyża Nowohuckiego zaprowadziła Karola Wojtyłę na
        > Stolicę Piotrową.

        Wojtyłę na stołek watykański do zaprowadziła całkiem niegodna sług
        bożych rywalizacja dwóch potężnych włoskich kardynałów i
        nieprzezwyciężalny rozłam w konklawe ignorantko
    • kzet69 Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 12.07.10, 09:48
      a po cholibkę ma tam sterczeć do 31 VII? Decyzją administracyjną
      usunąć go w ciągu 7 dni i kosztami obciążyć właścicieli tej
      samowolki budowlanej.
    • marchefka9 Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 12.07.10, 09:51
      Żałoba się skończyła, ofiary katastrofy spoczywają w grobach. Po co ta
      polityczna demonstracja przed Pałacem. To wytykanie: "pałac jest nasz, a
      Komorowski nie jest naszym prezydentem". Niczemu to nie służy, poza sianiem
      nienawiści. Krzyż znowu staje się znakiem wojny. Nieładnie.
    • wariant_b Re: Czy krzyż sprzed Pałacu zostanie usunięty w n 12.07.10, 10:11
      Trzeba uszanować wolę zmarłego Prezydenta.
      On by natychmiast usunął symbole związane z poprzednikiem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka