Dodaj do ulubionych

TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa??

22.07.10, 15:19
Czy może Beninga?
Absurd goni absurd, a kolejne konferencje maciory tylko coraz bardziej
obnażają intencje PISu w całej sprawie. Równie absurdalna i pozbawiona
jakichkolwiek podstaw wydaje się być sugestia jakoby lądowanie innym samolotem
w tych warunkach by się powiodło.
Cyniczna i zakłamana banda politycznych gangsterów!
Obserwuj wątek
    • marudna.menda Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 15:23
      Jedyne, co potrafia, to robic zadymy.
      • pierwszy_syndyk_iv_rp Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego 22.07.10, 18:12
        To jest firma, któa powinna była przeprowadzić remont, prawda Macierewicz?
    • vargtimmen Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 15:26
      boblebowsky napisał:

      > Czy może Beninga?

      Nie, mogły go remontować tylko zakłady Tupolewa. Ale lepiej było obejść się bez
      remontu i pozbyć się tych przestarzałych samolotów, pozbawionych symulatorów itp.


      > Równie absurdalna i pozbawiona jakichkolwiek podstaw
      > wydaje się być sugestia jakoby lądowanie innym samolotem w tych warunkach by
      się powiodło.


      Masz chyba na myśli: "nie zakończyła by się katastrofą"?

      Tego nie wiem, to zależy od tego, co było przyczyną katastrofy.
      • marudna.menda Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 15:29
        Sam pisales,ze pilot nie mial uprawnien do ladowania na tamtym lotnisku
        w danych warunkach, no i o decyzyjnej wysokosci, ktora zostala
        przekroczona. To chyba wystarczy,zeby wysnuc wniosek,ze i inny samolot,
        w tych warunkach, zrobilby to samo - znaczy wykopyrtnal sie.
        • vargtimmen Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 15:39
          marudna.menda napisał:

          > Sam pisales,ze pilot nie mial uprawnien do ladowania na tamtym lotnisku
          > w danych warunkach, no i o decyzyjnej wysokosci, ktora zostala
          > przekroczona.


          Tak wygląda, a ja wciąż nie wiem, dlaczego wysokość decyzyjna została
          przekroczona i dlaczego lot był tak stromy.



          > To chyba wystarczy,zeby wysnuc wniosek,ze i inny
          > samolot, w tych warunkach, zrobilby to samo - znaczy wykopyrtnal sie.


          Jeśli to był drastyczny błąd pilota, to masz rację, zastanawianie się, jak pilot
          by leciał innym samolotem jest bez sens - z jednym wyjątkiem: możliwości
          korzystania z symulatorów.
          • republika.republika a był symulator Lecha Kaczyńskiego? 22.07.10, 15:46

            powinien być, powinien co jakiś czas żądać kategorycznie wykonania rozkazu i
            grozić że się policzy a jak ze względu na złe warunki pilot rezygnuje z
            lądowania rzucać tekstem ze nie powinien być taki tchórzliwy. Jako pomocnicze -
            symulatory Gosiewskiego i Karskiego wzmacniające siłę przekazu symulatora
            Kaczyńskiego
            • vargtimmen Re: a był symulator Lecha Kaczyńskiego? 22.07.10, 15:52
              republika.republika napisała:

              >
              > powinien być, powinien co jakiś czas żądać kategorycznie wykonania rozkazu i
              > grozić że się policzy a jak ze względu na złe warunki pilot rezygnuje z
              > lądowania rzucać tekstem ze nie powinien być taki tchórzliwy. Jako pomocnicze -
              > symulatory Gosiewskiego i Karskiego wzmacniające siłę przekazu symulatora
              > Kaczyńskiego
              >

              I koniecznie symulator Tuska, grającego z Prezydentem w grę w samolociki i
              chorych pilotów.

              Jest ważna kwestia obyczaju: pilot powinien być absolutnie autonomiczny w
              decyzjach dotyczących bezpieczeństwa lotu i dla każdego VIPa to powinna być
              świętość.

              Przy okazji, to też zwalisz na Kaczyńskiego?

              wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Incydent-z-rzadowym-Jakiem-40-ladowal-bez-kontrolerow,wid,12356817,wiadomosc.html
              • republika.republika Re: a był symulator Lecha Kaczyńskiego? 22.07.10, 16:07
                vargtimmen napisał:


                > I koniecznie symulator Tuska, grającego z Prezydentem w grę w samolociki i
                > chorych pilotów.

                ale to do ćwiczenia polityków a nie pilotów, bo widać że Lech Kaczyński nie
                wyćwiczony był - wysmażył kompromitujący "profesora prawa pracy" pozew do sądu
                przeciwko Arabskiemu?. Pamiętasz tę wtopę
                beznadziejnego prezydenta?


                > Przy okazji, to też zwalisz na Kaczyńskiego?
                >
                > wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Incydent-z-rzadowym-Jakiem-40-ladowal-bez-kontrolerow,wid,12356817,wiadomosc.html

                złóż doniesienie, żeby było co zwalać
                • snajper55 Re: a był symulator Lecha Kaczyńskiego? 22.07.10, 16:42
                  republika.republika napisała:

                  > wysmażył kompromitujący "profesora prawa pracy" pozew do sądu
                  > przeciwko Arabskiemu?.

                  Nie kompromitował profesorów prawa pracy, gdyż żadnym profesorem prawa pracy nie
                  był. Nie miał tytułu profesorskiego.

                  S.
                • vargtimmen Re: a był symulator Lecha Kaczyńskiego? 22.07.10, 17:08


                  Zeszliśmy daleko na bok od tematu remontu i jakości samolotów Tu.
      • zgred-zisko Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 15:38
        Ale lepiej było obejść się bez
        > remontu i pozbyć się tych przestarzałych samolotów,

        Masz na myśli "przestarzałą" CASE, pozbawioną cudownych zabawek?
        • vargtimmen Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 15:45
          zgred-zisko napisał:

          > Ale lepiej było obejść się bez
          > > remontu i pozbyć się tych przestarzałych samolotów,
          >
          > Masz na myśli "przestarzałą" CASE, pozbawioną cudownych zabawek?

          Nie, miałem na myśli Tu-154. Konstrukcja sprzed ponad 40 lat, długa lista
          katastrof samolotów tej marki, częste awarie, brak symulatorów.
          • marudna.menda Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 15:51
            Ta tutka byla z 1990 i miala jakies super duper urzadzenia, wyjatkowe w
            ogole, na pokladzie.
          • zgred-zisko Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 15:51
            w lotnictwie USA nadal służą 93 egzemplarze wersji B-52H, budowanej
            między 1960 i 1962. Armia amerykańska nie zamierza wycofać tego modelu
            z użytkowania przed rokiem 2050, co będzie swoistym rekordem.
            • vargtimmen Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 15:55
              zgred-zisko napisał:

              > w lotnictwie USA nadal służą 93 egzemplarze wersji B-52H, budowanej
              > między 1960 i 1962.

              a jak często spadają?


              > Armia amerykańska nie zamierza wycofać tego modelu
              > z użytkowania przed rokiem 2050, co będzie swoistym rekordem.

              No cóż, być może Amerykanie zrobili naprawdę dobrą konstrukcję. Tymczasem, za wiki:

              14 stycznia 2010 roku podano informację, że największy rosyjski przewoźnik,
              Aerofłot, wycofał się z czynnego użytkowania samolotu Tu-154M. Ostatni rejsowy
              lot tego samolotu, z Jekaterynburga do Moskwy, odbył się 31 grudnia 2009 roku.
              • snajper55 Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 16:47
                vargtimmen napisał:

                > a jak często spadają?

                A jak często lądują na takich lotniskach jak to pod Smoleńskiem we mgle i przy
                tak niskiej podstawie chmur ?

                S.
                • vargtimmen Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 17:16
                  snajper55 napisał:

                  > vargtimmen napisał:
                  >
                  > > a jak często spadają?
                  >
                  > A jak często lądują na takich lotniskach jak to pod
                  > Smoleńskiem we mgle i przy tak niskiej podstawie chmur ?
                  >

                  Raczej rzadko, w lotnictwie cywilnym i komercyjnym, to praktycznie niemożliwe.
                  Lotnisko w takich warunkach odmawia przyjęcia samolotów.
                  • snajper55 Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 18:42
                    vargtimmen napisał:

                    > Raczej rzadko, w lotnictwie cywilnym i komercyjnym, to praktycznie niemożliwe.
                    > Lotnisko w takich warunkach odmawia przyjęcia samolotów.

                    Piloci w takich warunkach nie lądują, tylko lecą na lotnisko zapasowe, gdyż nie
                    muszą obawiać się konsekwencji dbania o bezpieczeństwo pasażerów. W tym
                    przypadku jednak tak nie było.

                    S.
                    • vargtimmen Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 18:56
                      snajper55 napisał:

                      > vargtimmen napisał:
                      >
                      > > Raczej rzadko, w lotnictwie cywilnym i komercyjnym, to praktycznie niemoż
                      > liwe.
                      > > Lotnisko w takich warunkach odmawia przyjęcia samolotów.
                      >
                      > Piloci w takich warunkach nie lądują, tylko lecą na lotnisko zapasowe, gdyż nie
                      > muszą obawiać się konsekwencji dbania o bezpieczeństwo pasażerów. W tym
                      > przypadku jednak tak nie było.
                      >

                      To możliwe, ale co robi w takich sytuacjach kontrola lotów?
                      • hummer Jeśli prezydent IV RP nie posłucha 22.07.10, 23:37
                        vargtimmen napisał:

                        > snajper55 napisał:
                        >
                        > > vargtimmen napisał:
                        > >
                        > > > Raczej rzadko, w lotnictwie cywilnym i komercyjnym, to praktycznie
                        > niemoż
                        > > liwe.
                        > > > Lotnisko w takich warunkach odmawia przyjęcia samolotów.
                        > >
                        > > Piloci w takich warunkach nie lądują, tylko lecą na lotnisko zapasowe, gd
                        > yż nie
                        > > muszą obawiać się konsekwencji dbania o bezpieczeństwo pasażerów. W tym
                        > > przypadku jednak tak nie było.
                        > >
                        >
                        > To możliwe, ale co robi w takich sytuacjach kontrola lotów?

                        Zawiadamia straż pożarną.
            • autokrata.fetyszysta Re: nadal służą B-52H, budowane w 1960-1962 22.07.10, 16:07
              Nieporównywalna sytuacja:

              1. Są różnice między lotnictwem wojskowym, cywilnym i "vipowskim"

              2. Istotne jest także czy takie samoloty produkowane i serwisowane
              są w kraju czy za granicą (zwłaszcza - niezbyt przyjazną granicą)
      • mietowe_loczki Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 15:40
        vargtimmen napisał:

        > Tego nie wiem, to zależy od tego, co było przyczyną katastrofy.

        Ale już nie wytkniesz tego Macierewiczowi, który też nie wie, ale któremu to nie
        przeszkadza, żeby wysuwać śmiałe hipotezy, prawda?:)
        • vargtimmen Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 15:48
          mietowe_loczki napisała:

          > vargtimmen napisał:
          >
          > > Tego nie wiem, to zależy od tego, co było przyczyną katastrofy.
          >
          > Ale już nie wytkniesz tego Macierewiczowi, który też nie wie, ale któremu to nie
          > przeszkadza, żeby wysuwać śmiałe hipotezy, prawda?:)
          >

          Nie lubię tłoku.

          O Macierewiczu piszę raczej krytycznie, zwłaszcza, że mam obawy, że on może
          zniszczy dobrą i ważną inicjatywę, jaką jest powołanie niezależnej Komisji
          Parlamentarnej, nadzorującej rzetelnie jakość tego śledztwa.
          • mietowe_loczki Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 15:57
            A nie wydaje ci się, że wybranie* właśnie jego na szefa tej komisji ma na celu
            zdyskredytowanie jej prac? Albo inaczej, zadaniem komisji nie jest wyjaśnianie
            czegokolwiek, tylko wzniecanie burd politycznych? Jeżeli komisja jest
            niezależna, dlaczego podobno składa się z samych członków PiS (tu niech ktoś
            mnie poprawi, jeśli się mylę)?

            *Uzupełnienie: nikt z PO nie był autorem pomysłu powołania takiej komisji; nikt
            z PO nie wybierał go na jej szefa. Jest to pomysł autorski PiS.
            • marudna.menda Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 16:00
              Zapamietaj sobie raz na zawsze: to nie jest zadna komisja!!! To jest
              zespol taki sam jak zespol poselski do badania statystki zachorowan na
              wsciekla krowe.;)
              • mietowe_loczki Dzię n/t 22.07.10, 16:36

            • vargtimmen Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 17:13
              mietowe_loczki napisała:

              > A nie wydaje ci się, że wybranie* właśnie jego na
              > szefa tej komisji ma na celu zdyskredytowanie jej prac?

              Tylko wtedy by tak mogło być, gdyby taki sam cel przyświecał Kaczyńskim gdy
              nominowali Macierewicza na głównego likwidatora WSI.

              Nie wiem dlaczego Macierewicz cieszy się tak dużym zaufaniem Kaczyńskich, moim
              zdaniem on zwykle szkodzi sprawom, za które się bierze, ale w pomysł, że celem
              tego wyboru są burdy - nie wierzę.

              Co do pisowskiego rodowodu Komisji - no, przecież cała PO ufa premierom Tuskowi
              i Putinowi, więc im żadne dodatkowe komisje nie są potrzebne.
              • mietowe_loczki Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 17:26
                > Tylko wtedy by tak mogło być, gdyby taki sam cel przyświecał Kaczyńskim gdy
                > nominowali Macierewicza na głównego likwidatora WSI.

                No właśnie moim zdaniem tak było.

                > Co do pisowskiego rodowodu Komisji - no, przecież cała PO ufa premierom Tuskowi
                > i Putinowi, więc im żadne dodatkowe komisje nie są potrzebne.

                Nie zrozumiałeś, ale moja wina. Powinnam była napisać wprost, że chodzi mi o to,
                że PiS sam sabotuje pracę swojego własnego zespołu i w żadnym wypadku nie można
                za to winić PO.
                • vargtimmen Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 17:36
                  mietowe_loczki napisała:

                  > > Tylko wtedy by tak mogło być, gdyby taki sam cel przyświecał Kaczyńskim g
                  > dy
                  > > nominowali Macierewicza na głównego likwidatora WSI.
                  >
                  > No właśnie moim zdaniem tak było.
                  >

                  Ale to bez sensu - wynikałoby z tego, że Kaczyńscy sabotują najważniejsze dla
                  nich sprawy. Pytanie, zresztą, czy likwidacja WSI nie została przeprowadzona
                  dobrze. Mnie się zdaje, że tak było, ale ani Ty, ani ja, możemy na ten temat
                  mieć tylko opinie, jak widać sprzeczne.



                  > > Co do pisowskiego rodowodu Komisji - no, przecież cała PO ufa premierom Tuskowi
                  > > i Putinowi, więc im żadne dodatkowe komisje nie są potrzebne.
                  >
                  > Nie zrozumiałeś, ale moja wina. Powinnam była napisać wprost, że chodzi mi o to,
                  > że PiS sam sabotuje pracę swojego własnego zespołu i w żadnym wypadku nie
                  można za to winić PO.
                  >

                  Brałem to pod uwagę, ale odpowiadanie wariantowe, to za dużo. PiS się źle zabrał
                  za sprawę, z tym się, niestety, zgadzam.

                  Mam wrażenie, że zebrali wszelkie spekulacje z netu, uwierzyli w nie nazbyt
                  bezkrytycznie i przyprawili sosem ostrych emocji. Trochę szkoda, za dużo szumu i
                  krzyku utrudni bardzo dotarcie do ludzi z naprawdę zasadnymi wątpliwościami.

                  Kwestia braku udziału Polaków w sekcjach zwłok, braku protokołów i zakazów
                  badania ciał w Polsce (jako dowodów w śledztwie pod rosyjską jurysdykcją) jest
                  bardzo niepokojąca.
                  • mietowe_loczki Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 17:58
                    > Ale to bez sensu - wynikałoby z tego, że Kaczyńscy sabotują najważniejsze dla
                    > nich sprawy.

                    Nie, nie bez sensu. To pozorowanie działań. Zawsze można później powiedzieć: "my
                    chcieliśmy, ale nam nie pozwolono".

                    > Brałem to pod uwagę, ale odpowiadanie wariantowe, to za dużo. PiS się źle zabra
                    > ł
                    > za sprawę, z tym się, niestety, zgadzam.
                    >
                    > Mam wrażenie, że zebrali wszelkie spekulacje z netu, uwierzyli w nie nazbyt
                    > bezkrytycznie i przyprawili sosem ostrych emocji. Trochę szkoda, za dużo szumu
                    > i
                    > krzyku utrudni bardzo dotarcie do ludzi z naprawdę zasadnymi wątpliwościami.

                    I dlatego uważam, że PiS-owi nie zależy na wyjaśnieniu przyczyn katastrofy,
                    tylko na wzniecaniu awantur politycznych i wylewaniu na przeciwnika wiader
                    pomyj. Zwykła próba odreagowania swoich frustracji tłumionych przed wyborami.

                    > Kwestia braku udziału Polaków w sekcjach zwłok, braku protokołów i zakazów
                    > badania ciał w Polsce (jako dowodów w śledztwie pod rosyjską jurysdykcją) jest
                    > bardzo niepokojąca.

                    Dlaczego?
                    • mietowe_loczki Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 18:03
                      Jedna rzecz mnie zaciekawiła. Jak technicznie wyobrażasz sobie badanie ciał w
                      Polsce, biorąc pod uwagę ich stan? Jak miano by je przetransportować?
                      Przepraszam za słowo - zbiorczo, czy może w osobnych trumnach? Jeżeli zbiorczo,
                      byłoby to absolutnie nie do przyjęcia. Jeżeli osobno, w trumnach, to należałoby
                      zakładać, że w Rosji i tak ktoś musiałby je zidentyfikować, przeprowadzić na
                      nich sekcję, przypisać do konkretnego nazwiska... No już nie chcę wchodzić w
                      jakieś bardzo drastyczne szczegóły, ale jak wyobrażasz sobie to z czysto
                      praktycznego punktu widzenia?
                      • marudna.menda Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 18:15
                        Pisiorom nie zalezy na tym jak mialoby to wygladac w praktyce. Oni
                        chca,zeby wszystkiemu byl winien Tusk. I basta!
                        • vargtimmen Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 19:39
                          marudna.menda napisał:

                          > Pisiorom nie zalezy na tym jak mialoby to wygladac w praktyce. Oni
                          > chca,zeby wszystkiemu byl winien Tusk. I basta!


                          Hłe hłe :)
                      • vargtimmen Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 19:03
                        mietowe_loczki napisała:

                        > Jedna rzecz mnie zaciekawiła. Jak technicznie wyobrażasz sobie badanie ciał w
                        > Polsce, biorąc pod uwagę ich stan? Jak miano by je przetransportować?
                        > Przepraszam za słowo - zbiorczo, czy może w osobnych trumnach? Jeżeli zbiorczo,
                        > byłoby to absolutnie nie do przyjęcia.

                        Jak je przewioziono do Moskwy? Do Warszawy jest tylko 3 razy dalej, więc
                        odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: tak samo, tylko dłużej jadąc.
                        • mietowe_loczki Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 21:33
                          Eee, czyli sugerujesz, że prosto ze Smoleńska ciała powinny zostać przewiezione
                          do Warszawy... Rozumiem. :)
                          • vargtimmen Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 23:13
                            mietowe_loczki napisała:

                            > Eee, czyli sugerujesz, że prosto ze Smoleńska ciała powinny zostać przewiezione
                            > do Warszawy... Rozumiem. :)
                            >

                            Najlepiej by tak było.

                            Alternatywne rozwiązania też są: skoro można było przewieźć do Moskwy, to można
                            i z Moskwy (do czego zresztą doszło - ale trumny są zaplombowane, bo ciała są
                            pod rosyjską jurysdykcją). Można też było zrobić wspólną sekcję (najlepiej),
                            albo dwie niezależne sekcje (gorzej) i dwie niezależne analizy patologiczne i
                            toksykologiczne tkanek.
                    • vargtimmen Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 18:13
                      mietowe_loczki napisała:

                      > > Ale to bez sensu - wynikałoby z tego, że Kaczyńscy sabotują najważniejsze
                      > dla
                      > > nich sprawy.
                      >
                      > Nie, nie bez sensu. To pozorowanie działań. Zawsze można później powiedzieć:
                      "my chcieliśmy, ale nam nie pozwolono".
                      >


                      Wbrew pozorom, Kaczyńscy dużo robili, by obniżyć wpływy środowisk
                      postkomunistycznych specsłużb, argument, że tylko pozorowali, kłóci się z
                      faktami i z konkurencyjną do Twojej wizji Kaczyńskich-makiawelistów, wizją
                      Kaczyńskich - szalonych radykałów.

                      > > Trochę szkoda, za dużo szumu i
                      > > krzyku utrudni bardzo dotarcie do ludzi z naprawdę zasadnymi wątpliwościa
                      > mi.
                      >
                      > I dlatego uważam, że PiS-owi nie zależy na wyjaśnieniu przyczyn katastrofy,
                      > tylko na wzniecaniu awantur politycznych i wylewaniu na przeciwnika wiader
                      > pomyj. Zwykła próba odreagowania swoich frustracji tłumionych przed wyborami.
                      >

                      Moment, a też wierzę w odreagowanie frustracji (a nie próbę), ale to się znów
                      kłóci z Twoją wizją makiawelicznej zagrywki. Znacznie spójniejsze jest wizja, wg
                      której dali się ponieść emocjom, co szkodzi jakości działań. Pytanie też, czy
                      stać ich (polityków PiS) intelektualnie na naprawdę rzetelną i krytyczną analizę
                      wątpliwości.


                      > > Kwestia braku udziału Polaków w sekcjach zwłok, braku protokołów i zakazów
                      > > badania ciał w Polsce (jako dowodów w śledztwie pod rosyjską jurysdykcją)
                      > jest
                      > > bardzo niepokojąca.
                      >
                      > Dlaczego?
                      >

                      Ponieważ ustalenie przyczyn śmierci wszystkich ludzi, rodzaju obrażeń i
                      substancji znalezionych w ich organizmach to jedna z najważniejszych dla
                      śledztwa spraw. Co gorsza, te dowody nieodwracalnie znikają. Co to mówi o
                      przejrzystości, jakości współpracy i intencjach strony rosyjskiej, że strona
                      polska ani nie miała dostępu do tych dowodów, anie nawet nie może doprosić się o
                      protokoły tych sekcji?

                      Mnie to wygląda na chęć ukrycia czegoś do czasu, jak zwłoki (przepraszam za
                      określenie) się całkiem rozpadną. I na złą wolę...
                      • mietowe_loczki Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 18:22
                        > Wbrew pozorom, Kaczyńscy dużo robili,

                        Przykłady?

                        > Ponieważ ustalenie przyczyn śmierci wszystkich ludzi, rodzaju obrażeń i
                        > substancji znalezionych w ich organizmach to jedna z najważniejszych dla
                        > śledztwa spraw. Co gorsza, te dowody nieodwracalnie znikają.

                        W złej woli zakładasz, że Rosjanie nie zrobią tego rzetelnie, i że mają w tym
                        rzekomym braku staranności jakiś ukryty cel.
                        • vargtimmen Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 18:55
                          mietowe_loczki napisała:

                          > > Wbrew pozorom, Kaczyńscy dużo robili,
                          >
                          > Przykłady?
                          >

                          Naprawdę zlikwidowali WSI. Naprawdę szukali skorumpowanych polityków. Naprawdę
                          zmniejszyła się skala blatowania "biznesu" z politykami. Naprawdę wynegocjowali
                          dla Polski pewne ustępstwa w ramach Traktatu Lizbońskiego. Lech Kaczyński podjał
                          realne działania w sprawie Gruzji. Działania Kaczyńskich w dziedzinie
                          dywersyfikacji zaopatrzenia w energię uważam za idące w bardzo dobrym kierunku,
                          ale niewystarczające.



                          >
                          > > Ponieważ ustalenie przyczyn śmierci wszystkich ludzi, rodzaju obrażeń i
                          > > substancji znalezionych w ich organizmach to jedna z najważniejszych dla
                          > > śledztwa spraw. Co gorsza, te dowody nieodwracalnie znikają.
                          >
                          > W złej woli zakładasz, że Rosjanie nie zrobią tego rzetelnie, i że mają w tym
                          > rzekomym braku staranności jakiś ukryty cel.
                          >

                          Nie muszę niczego zakładać: strona polska nie może się tych dokumentów doprosić
                          od kwietnia. Jak to wytłumaczysz?
                          • mietowe_loczki Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 21:31
                            vargtimmen napisał:

                            > Naprawdę zlikwidowali WSI.

                            Do tego stopnia, że rozwalił również wywiad w Iraku i Afganistanie. Nie, nie
                            dowiesz się tego nawet z TVN-u i nie, nie podam ci do tego linka.

                            > Naprawdę szukali skorumpowanych polityków.

                            Prosiłam o przykłady, a nie listę sloganów.

                            > Naprawdę
                            > zmniejszyła się skala blatowania "biznesu" z politykami.

                            Skąd te dane? Jakieś przykłady, które podpadałyby pod fakty?

                            Naprawdę wynegocjowali
                            > dla Polski pewne ustępstwa w ramach Traktatu Lizbońskiego.

                            Tu się nie wypowiadam.

                            > Lech Kaczyński podja
                            > ł
                            > realne działania w sprawie Gruzji.

                            Mianowicie?

                            > Działania Kaczyńskich w dziedzinie
                            > dywersyfikacji zaopatrzenia w energię uważam za idące w bardzo dobrym kierunku,
                            > ale niewystarczające.

                            Mianowicie?

                            > > > Ponieważ ustalenie przyczyn śmierci wszystkich ludzi, rodzaju obraż
                            > eń i
                            > > > substancji znalezionych w ich organizmach to jedna z najważniejszyc
                            > h dla
                            > > > śledztwa spraw. Co gorsza, te dowody nieodwracalnie znikają.
                            > >
                            > > W złej woli zakładasz, że Rosjanie nie zrobią tego rzetelnie, i że mają w
                            > tym
                            > > rzekomym braku staranności jakiś ukryty cel.
                            > >
                            >
                            > Nie muszę niczego zakładać: strona polska nie może się tych dokumentów doprosić
                            > od kwietnia. Jak to wytłumaczysz?

                            Pewnie względami proceduralnymi i wszechobecną biurokracją. Wiem też, jak to
                            wytłumaczysz ty...
                            • vargtimmen Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 23:29
                              mietowe_loczki napisała:

                              > vargtimmen napisał:
                              >
                              > > Naprawdę zlikwidowali WSI.
                              >
                              > Do tego stopnia, że rozwalił również wywiad w Iraku i Afganistanie.

                              Dowody na to?


                              > Nie, nie
                              > dowiesz się tego nawet z TVN-u i nie, nie podam ci do tego linka.

                              Faktycznie, uprzedziłaś mnie. Już rozumiem, jest tak, bo tak być musi i nie inaczej.

                              >
                              > > Naprawdę szukali skorumpowanych polityków.
                              >
                              > Prosiłam o przykłady, a nie listę sloganów.
                              >

                              To są konkrety, przetworzone tak, by się zmieściły w jednym akapicie. Jeśli ta
                              forma Ci nie odpowiada, mogę też dać Ci link do stron Sejmu, policzysz sobie ustawy.

                              Z konkretów, to np. powołanie i aktywność CBA. Moim zdaniem, oprócz tego, były
                              naciski władz politycznych na organy ścigania, w wymusić większą skuteczność
                              ścigania korupcji. Są też realne skutki: w rankingach Transparency International
                              za rządów PiS poziom korupcji spadł.


                              > > Naprawdę
                              > > zmniejszyła się skala blatowania "biznesu" z politykami.
                              >
                              > Skąd te dane? Jakieś przykłady, które podpadałyby pod fakty?
                              >

                              Tak, świetnym przykładem jest pan Kulczyk, który miał ogromny wpływ na działania
                              polityków w czasach Kwaśniewskiego. Mogę też przypomnieć listę afer SLD,
                              kontakty pana Dochnala z politykami SLD, kilka nader ciekawych prywatyzacji, w
                              tym prywatyzację PZU, w której pan Belka pracował dla 3 stron na raz (rekord!).
                              Ciekawym przykładem kontaktów polityki z biznesem jest też afera Rywina.


                              > Naprawdę wynegocjowali
                              > > dla Polski pewne ustępstwa w ramach Traktatu Lizbońskiego.
                              >
                              > Tu się nie wypowiadam.
                              >
                              > > Lech Kaczyński podja
                              > > ł
                              > > realne działania w sprawie Gruzji.
                              >
                              > Mianowicie?
                              >

                              Mianowicie poleciał tam w najgorętszym czasie, nadał sprawie rozgłos światowy,
                              utrudnił tym zajęcie Tbilisi. Potem były reakcje UE i NATO, o ile ja to czytam,
                              Polska była dosyć skutecznym adwokatem sprawy Gruzji na forum europejskim.


                              > > Działania Kaczyńskich w dziedzinie
                              > > dywersyfikacji zaopatrzenia w energię uważam za idące w bardzo dobrym kie
                              > runku,
                              > > ale niewystarczające.
                              >
                              > Mianowicie?
                              >

                              Decyzja o budowie gazoportu, podpisanie krótkoterminowego kontraktu z Gazpromem,
                              do czasu budowy gazoportu, umowa z firmą ukraińską, przygotowująca Polskę na
                              zakup gazu ze złóż kaspijskich bez pośrednictwa Rosjan.


                              > > Nie muszę niczego zakładać: strona polska nie może się tych dokumentów do
                              > prosić
                              > > od kwietnia. Jak to wytłumaczysz?
                              >
                              > Pewnie względami proceduralnymi i wszechobecną biurokracją. Wiem też, jak to
                              > wytłumaczysz ty...
                              >

                              Mnie dziwi, że inne dowody dotarły, mimo biurokracji, a te, bardzo ważne - nie.
                              Jak to wytłumaczysz?
      • boblebowsky Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 15:44
        vargtimmen napisał:

        > boblebowsky napisał:
        >
        > > Czy może Beninga?
        >
        > Nie, mogły go remontować tylko zakłady Tupolewa.

        Zgadzam się z tobą dlatego zwróciłem uwagę na zarzut w którym wybór zakładu
        remontowego uznany został za jeden z czynników który mógł mieć wpływ na
        katastrofę, ochoczo przez tego czuba nazywaną zbrodnią.

        > Masz chyba na myśli: "nie zakończyła by się katastrofą"?
        >
        > Tego nie wiem, to zależy od tego, co było przyczyną katastrofy.

        Ty nie może i nie, ale te dwa małe podlece jasno to sugerowały, co stoi w
        sprzeczności z dotychczasowymi ustaleniami śledztwa oraz opiniami ekspertów
        lotnictwa, którzy jasno stwierdzili, że nawet najbardziej zaawansowana
        technologia byłaby bezradna wobec tego prymitywnego lądowiska.
      • hummer Ale lądowanie doskonale symulowano. 22.07.10, 23:31
        vargtimmen napisał:

        > boblebowsky napisał:
        >
        > > Czy może Beninga?
        >
        > Nie, mogły go remontować tylko zakłady Tupolewa. Ale lepiej było obejść się bez
        > remontu i pozbyć się tych przestarzałych samolotów, pozbawionych symulatorów it
        > p.

        Osiągnięto pułap 0.
    • wariant_b Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 16:09
      boblebowsky napisał:
      > Czy może Beninga?

      Oj, nie. Koniecznie Stocznia Gdańska, kolebka "Solidarności".
    • wariant_b Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 16:16
      boblebowsky napisał:
      > Równie absurdalna i pozbawiona jakichkolwiek podstaw wydaje się być
      > sugestia jakoby lądowanie innym samolotem w tych warunkach by się powiodło.

      Lądowanie Jakiem-40 miało ogromne szanse powodzenia. Dolot maszyny
      wynosi 450m a nie 2100m jak u Tupolewa. Prędkość minimalna jest
      takoż o połowę mniejsza, masa bodaj 5-6 krotnie. Manewr lądowania
      można zacząć, gdy praktycznie samolot jest już nad lotniskiem.
      Również obecny Embraer 175 daje większe szanse niż TU-154M.

      Absurdalna i pozbawiona podstaw jest sugestia, że gdyby Prezydentowi
      zaproponowano zmianę samolotu na bezpieczniejszy, nie obraziłby się.
      • mietowe_loczki Re: TU 154 powinny remontować zakłady Airbusa?? 22.07.10, 16:29
        > Absurdalna i pozbawiona podstaw jest sugestia, że gdyby Prezydentowi
        > zaproponowano zmianę samolotu na bezpieczniejszy, nie obraziłby się.

        Zachowuj się. To nie były obrazy, w sensie fochy, tylko rezultat twojego
        totalnego braku zrozumienia intencji i zachowania prezydenta ORAZ, nie
        zapominajmy o tym, dowód na twoje totalne zmanipulowanie przez media, które taki
        przekaz o panu prezydencie wysyłały w świat. A ty to łykałeś jak leming.
        Sugerowanie, że pan prezydent obraziłby się, gdyby zaproponowano mu inne
        lotnisko, jest wynikiem twojej złej woli. Zanotować i podkreślić wężykiem.
    • pierwszy_syndyk_iv_rp Maciora zna taką firmę 22.07.10, 17:15
      Która tak by wyremontowała samolot, że chociażby nie wiadomo co się działo, to
      by się nie rozbił.

      P.S.
      Dlaczego samolot ma mieć dodatkowy silnik zamiast dodatkowej toalety?
    • p.heniu A dlaczego USA odmawiają wizy Deripasce 22.07.10, 19:21
      a my mu dajemy samolot do naprawy?
      • boblebowsky Re: A dlaczego USA odmawiają wizy Deripasce 22.07.10, 20:14
        p.heniu napisał:

        > a my mu dajemy samolot do naprawy?

        To gdzie w takim razie mielibyśmy go wyremontować?
        • p.heniu Nie remontować. Sprzedać albo na złom n/t 22.07.10, 20:54
          • boblebowsky Re: Nie remontować. Sprzedać albo na złom n/t 22.07.10, 21:23
            Ale jeśli już sytuacja zmusiła nas do remontu to gdzie mieliśmy to zrobić, w
            stoczni gdańskiej? Nie słyszałeś co mówiła maciora?
    • piq nie, rząd powinien zainwestować... 22.07.10, 20:32
      ...w budowę wielkiego przepolskiego koncernu lotniczego w Posce B (np. na
      bagnach nadbiebrzańskich) w ramach zrównoważonego rozwoju i tam wyremontować,
      najlepiej do jutra rana.
      • boblebowsky Re: nie, rząd powinien zainwestować... 22.07.10, 20:42
        To może lepiej na terenach stoczni gdańskiej, w końcu to też statki:))
    • p.heniu Ostatni remont 22.07.10, 21:35
      Postępowanie przetargowe, mające doprowadzić do wyłonienia wykonawcy generalnego
      remontu Tu-154M zostało uruchomione w MON 11 lutego 2009. Oferty wstępne 26
      lutego 2009 złożyły MAW Telecom Intl. i Polit-Elektronik, Metalexport-S oraz
      Bumar. Komisja DZSZ MON uznała, iż tylko pierwsza oferta spełnia wymagania
      przetargu. Oferta Bumaru została zdyskwalifikowana, a Metalexport-S poproszono o
      uzupełnienie dokumentów i złożenie wyjaśnień. Ostatecznie 5 marca 2009 jego
      ofertę także zdyskwalifikowano. Jako jedyną (z ceną 69,637 mln zł.) przyjęto w
      dn. 7 kwietnia 2009 roku ofertę firm MAW Telecom Intl. i Polit-Elektronik –
      reprezentujących przemysł rosyjski. Zgodnie z założeniami przetargu, samoloty
      miały być wyremontowane i zmodernizowane w dwóch turach, pierwszy natychmiast po
      przetargu, drugi pod koniec 2009.
      Kontrakt obejmował remont główny i przedłużenie resursu technicznego oraz
      modyfikację obu rządowych Tu-154M Lux , remont główny 8 silników D-30KU, remont
      główny silnika TA-6A oraz remont agregatów zapasowych z apteczek technicznych
      samolotów.
      MON wybrało wykonawcę remontu bez analizy propozycji cenowych innych firm, m.in.
      Bumaru. A to właśnie Bumar zajmował się wcześniej obsługą techniczną tupolewów,
      zlecając remonty podmoskiewskiemu przedsiębiorstwu WARS400 z Wnukowa. Dysponuje
      ono pełną dokumentacją tego samolotu, a także licencjonowanymi ekspertami,
      którzy radzili sobie m.in. z dodatkowym nowoczesnym wyposażeniem awionicznym
      produkcji zachodniej, zamontowanym w maszynie prezydenckiej.

      Już wówczas pojawiały się głosy niektórych analityków, że zakład w Samarze nie
      ma takiego doświadczenia i nie daje gwarancji rzetelnego wykonania remontu.
      Znawcy rosyjskiego przemysłu lotniczego przypominali, że Samara przez 6 lat nie
      mogła się wywiązać ze zlecenia na remont czeskiego Tupolewa. Według źródeł
      nieoficjalnych, remont jednego polskiego Tu-154M ubezpieczono na wypadek
      niepowodzenia przedsięwzięcia do kwoty 22,5 mln zł plus VAT.

      Warto przyjrzeć się bliżej firmie, która wygrała przetarg i zdecydowała o
      powierzeniu remontu spółce w Samarze. MAW Telecom rozpoczęła działalność w 1990
      roku. Już w 1993 roku nawiązała współpracę z wojskiem dostarczając armii
      pierwsze telefony komórkowe. Od roku 2000, MAW Telecom International S.A. wraz
      ze spółkami bliźniaczymi: MAW Telecom SRP i MAW Telecom TPS tworzą grupę
      kapitałową, jedną z największych w sektorze lotniczo-zbrojeniowym. Firma Polit
      Elektronik stała się znana w roku 2009, jako poszkodowana w aferze sprzedaży
      przestarzałych części zamiennych do myśliwców Mig-29. Do próby sprzedaży Polsce
      starych części zamiennych zamiast nowych miało dojść w maju 2006 roku.
      Transakcję zablokowała rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa. Według FSB,
      oferowane jako nowe części pochodziły z lat dziewięćdziesiątych, a gwarancja na
      nie już dawno wygasła. Części do myśliwców miały podrobioną dokumentację
      techniczną. Za przeterminowane urządzenia polska firma Polit-Elektronik,
      reprezentująca nasze ministerstwo obrony, miała zapłacić równowartość niemal
      dwóch milionów USD. W 2009 roku w moskiewskim procesie skazano dyrektora i
      zastępca dyrektora firmy Aviaremsnab, handlującej częściami do samolotów. Jak
      donosił wówczas "Kommiersant" - "Polska nie straciła tylko dzięki FSB".
      Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej MAW Telecom International
      S.A wynika, że od roku 2007 wzrosła liczba kontraktów podpisanych przez spółkę z
      Ministerstwem Obrony Narodowej. To MAV w 2007 roku wyposażył BOR w radiotelefony
      z funkcją szyfrowania, a w 2008 zawarł kontrakt na dostawę Mobilnego Zestawu
      Rozpoznania Radioelektronicznego - SIGINT , systemu VCS dla Sił Powietrznych
      oraz systemu TACAN dla Marynarki Wojennej. W 2009 roku firma, prócz kontraktu na
      remont rządowych Tupolewów otrzymała m.in. kontrakt na dostawę mobilnego systemu
      łączności radiowej dla Żandarmerii Wojskowej oraz na dostawę dwóch mobilnych
      systemów nawigacyjnych TACAN dla Sił Powietrznych.
      [...]
      Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej MAW Telecom Intl S.A jest gen. broni w st.
      spocz. Henryk Tacik. Na tle pozostałych członków Rady - Stefana Kamińskiego i
      Macieja Czyżewskiego – to postać znana i charakterystyczna. W III RP gen. Tacik
      pełnił wiele funkcji wojskowych, a zakończył karierę jako szef Dowództwa
      Operacyjnego MON. Stanowisko to stracił w kwietniu 2007 roku, za czasów ministra
      Aleksandra Szczygły. Przyczyną dymisji Tacika miał być fakt, że był absolwentem
      (w latach 1986–1988) Akademii Sztabu Generalnego w Moskwie. Wraz z Tacikiem
      stanowiska utracili wówczas szef sztabu Wojsk Lądowych, gen. Zbigniew Cieślik,
      oraz dwóch zastępców Tacika: wiceadmirał Marian Prudzienica i gen. Józef
      Leszega. Wszyscy studiowali na uczelniach wojskowych w ZSRR lub w NRD. Po
      odejściu z wojska gen. Tacik, śladem wielu wojskowych LWP związał się z biznesem.

      Ostatni remont
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka