Dodaj do ulubionych

Giertych poważnym graczem jest i JK może

30.03.11, 09:10
w starciu z nim polec politycznie. Przypominam, że już raz Giertych nie wyrażając zgody na aresztowanie Leppera, zmusił Kaczora do oddania władzy. To spowodowało nienawiść JK do RG. Spowodowało też chęć politycznego odwetu ze strony RG.

JK popełnił błąd nie zrzekając się wcześniej imunitetu. Teraz jest w defensywie i będzie skazany tylko na odpowiadanie RG, a dziać się to będzie w czasie kampanii. To źle wróży JK i Pis, tymbardziej, że RG przypuścił także atak na mit zamachu.

To razem może spowodować klęskę JK i rozpad PIS - tu może być wytłumaczenie dlaczego PJN chciał głosować za odebraniem mandatu JK ( liczy na rozpad Pis i włączenie części do PJN )

To także pokazuje że front p - ko JK jest chyba szerszy jak nam się wydaje?
Obserwuj wątek
  • zzarda32 Re: Giertych składając wniosek o opinię 30.03.11, 09:26
   psychologa, może mieć na celu udowodnienie, że katastrofa nastąpiła w wyniku nacisków spowodowanych realizowaniem planów wyborczych Pis, co mogłoby otworzyć drogę do żadania od Pis dodatkowych odszkodowań dla rodzin??? To może oznaczać koniec PIS?
   • dirloff myślenie życzeniowe leminga 30.03.11, 12:58
    plus klasyczna projekcja antyjarkowej obsesji...

    Czy to w wątku mojego autorstwa:
    forum.gazeta.pl/forum/w,28,123760881,123760881,Roman_Giertych_forumowym_celebryta_tutejszych.html
    czy to w wątku niejakiej anwad:
    forum.gazeta.pl/forum/w,28,123751992,123751992,Giertych_na_dywanik_do_prokuratora.html
    wskazywaliśmy na to, iż jest to stricte propagandowa akcja, mająca na celu sponiewieranie Jarka przed, w czasie i po rocznicy wydarzeń smoleńskich. Giertych niczego nie ma i nie będzie w stanie niczego udowodnić Kaczyńskiemu, poza kwękaniem w mediach. Obecnie Giertych, tak jak i Lepper, występują w roli "pożytecznych idiotów", wykorzystywanych przez PO i media do uderzania w PiS i Kaczyńskich. Giertych miał ponad 3 lata na pogrążenie Kaczyńskiego, czy to przed prokuraturą, czy to przed licznymi, antypisowskimi komisjami śledczymi. I co? I nic! Nawet Kalisz czy Czuma temu nie podołali.
    Poza tym, rzekomy sukces Giertycha, polegający na udowodnieniu czegokolwiek Kaczyńskiemu, byłby samobójem dla samego Romana, ponieważ odpowiadałby za kilkuletnie "przetrzymywane" informacji o wrażych działaniach Jarka, vide zawiadomienie Mularczyka.
    Jak wielce trzeba być zaślepionym lemingiem, żeby nie móc pojąć tych podstawowych faktów, hę?
      • dirloff Re: myślenie życzeniowe leminga 30.03.11, 13:45
       > Bredzisz . Roman ma kwity i nic mu nie grozi .

       Kto bredzi ten bredzi - leming. Jasne, ma kwity tak jak nadzwyczajne akta Stan Tymiński w swojej czarnej teczce.

       Wystarczy powiedziec , dostałem
       > niedawno poczta .

       A ten fragment to w jakiej sprawie...?
       • volupte01 Re: myślenie życzeniowe leminga 30.03.11, 14:02
        Usiłowałes uzasadnic ,ze skoro ma kwity to powinien przekazac prokuraturze bo mu grozi za to postepowanie. Nie grozi, tak juz wielu zrobiło . Stwierdzali ze dostali ostatnio poczta i nic nie mozna im zrobic. RG nie porwał sie na Jaro bez dokumentów, czy one sa duzo warte czy nie , to juz sąd ocen. Jednak ta dluga obrona jaro przed uchyleniem immunitetu o czymś swiadczy. Moze jednak cos RG ma.
     • dirloff Re: Zapomniałeś koleś że ponad rok czasu 30.03.11, 13:51
      > JK ukrywał się za imunitetem jak zając za kapustą i tyle.

      Sejm mógł się tym zająć tydzień po wniosku Gietycha. Specjalnie platfusy czekały, żeby przycisnąć Jarka akurat na 10 kwietnia...

      Giertych nie jest ani
      > durniem ani samobójcą - nie będzie ujawniał kluczowych dowodów przed ujawnieni
      > em na sali sądowej.

      Ale co to mu da, poza tym "rośnięciem fortuny" przy PO? Przecież Jarek zaliczył już kilka występów przed prokuraturą czy komisją śledczą. W niektórych z nich był również przepytywany Giertych et consortes (Lepper, Kaczmarek).

      Po co Giertych czekałby z tym tak długo, skoro najgrożniejszy dla Giertycha i PO Kaczyński był przed drugą turą wyborów prezydenckich, mogąc je wygrać? Wtedy najbardziej by zaszkodził Jarkowi, nie teraz.

      Przez tą antyjarkową obsesję tracicie rozum i trzeżwy ogląd sytuacji. Byleby pojeżdzić po "kaczorze". To wam wystarczy.

      > Reszta co piszesz to bzdury?

      To wy lemingi wypisujecie tu bzdury od wczoraj. O Giertychu.

      • zzarda32 Re: Zapomniałeś koleś że ponad rok czasu 30.03.11, 14:17
       To samo mozna powiedzieć o JK - po co czekał z zrzeczeniem sie imunitetu? Platfusom to akurat specjalnie nie jest na rękę - oni woleliby aby JK nie zrzekł się imunitetu, mogliby mu wypominać, że się boi..

       Ujawnienie jakis istotnych dowodów ( jesli je ma, bo zakładam, że ma - ale to tylko założenie) wcześniej skutkowałoby przygotowaniem linii obrony. Ujawnienie ich przed sądem w stosownej chwili będzie miało moc politycznej bomby, szczególnie w kapanii wyborczej.

       Co mu to da - no chociażby satysfakcję. Można tez założyć, że polityczna likwidacja leadera jakiejś formacji tworzy pustkę - co może stworzyć warunki do powrotu Giertycha na scenę polityczną. Sława pogromcy JK też m swoją wagę w każdym wymiarze.

       Dlaczego czekał tak długo - czekał na kampanię wybroczą. Nie mógł lub nie chciał wykorzystać swoich atutów w poprzedniej kampanii z uwagi na katastrofę smoleńską ( zbyt dużo sympatii i współczucia dla JK ze strony wyborców ) Fakt, ten może też świadczyć o tym, że jednak RG myśli o powrocie do polityki na miejsce JK.

       Nie można też zapomniać że z powodu wypadków z roku 2007 r. RG jest śmiertelnym wrogiem JK i to bardzo niebezpiecznym. Nie mam żadnej obsesji wobec JK, choć nie jest on z mojej bajki.
    • rickky Re: myślenie życzeniowe leminga 30.03.11, 19:33
     dirloff napisał:

     > plus klasyczna projekcja antyjarkowej obsesji...

     Widzisz, z tobą jest tak, że innym wytykasz myślenie życzeniowe i projekcje antyjarkowych obsesji, a sam nie dostrzegasz u siebie, jak łatwo zaklinasz rzeczywistość.
     Osobiście wypowiadałbym się nieco ostrożniej na temat, co Giertych ma i co zamierza zrobić.
     Bo może się okazać, że kolejne lekceważenie przeciwnika skończy się żałośnie.
     Zresztą, już któryś raz pozwolę sobie przypomnieć swoje spostrzeżenie, że to nachalne podejmowanie tego tematu w kilku jednocześnie wątkach PiSowskich zastanawia, i wygląda trochę na panikę
     Przypominam jednocześnie, ze pozew przeciwko Kaczyńskiemu złożył nie wczoraj,j ale już jakiś czas temu. A że się zbiegły terminy z wyborami ???
     No cóż robienie przeciwnikowi wbrew to już pewna tradycja polityczna w naszym kraju, i pionierem w tym zakresie był nie kto inny jak PiS właśnie (słynny dziadek z Wehrmachtu, Kurskiego).

     Wbrew pozorom ja na to wszystko patrzę spokojnie, bez większych emocji. Oczywiście odczuwam pewną satysfakcję z faktu, że wybitny strateg okazuje objawy paniki, ale nie przesądzam jaki będzie wyrok sądu. A będzie niewątpliwie.
     Wówczas z przyjemnością zapoznam się z informacją, kto z rządzących nami w tamtym okresie jest kłamcą.
     I to by było na tyle.
     • zzarda32 Re: myślenie życzeniowe leminga 30.03.11, 19:56
      To nawet nie panika, to paniczne i rozpaczliwe poszukiwanie jakiegoś wyjścia. Pamiętajcie, że w Pis wszystko się kojarzy z tajnymi służbami i hakami ( tymi metodami odnieśli największe sukcesy ) i wydaje mi się, że Pis owcy są pewni ( na podstawie własnych doświadczeń ) że Giertych ma jokera i tego się boją?
   • zzarda32 Re: Giertych poważnym graczem jest i JK może 30.03.11, 14:35
    Nie wiem czy dopnie ale szanse ma bardzo duże. Mularczyk, który jak wiadomo, był blisko RG nie odparady próbuje zastopować Romka. Tyle tylko, że ma małe szanse. Mogę zaryzykować jeszcze, że w tym procesie ( karnym ) dowiemy się ciekawych rzeczy a najbardziej ciekawych dowiemy się bliżej wyborów?
  • piq Romek jest zwłaszcza praktykującym prawnikiem,... 30.03.11, 20:58
   ...i to pono naprawdę niezłym. Biedny Jarcio ma marniutkie umiejętności zawodowe, bo od dawna jest na partyjnej albo państwowej pensji. Na dodatek Jarcio był przekonany w 2007 roku, że Romek pragmatycznie pójdzie za silniejszym, bo Jarek wyznaje regułę prymatu interesów nad zasadami, więc Romek musi wiedzieć więcej niż Pszennoburaczany, a na dodatek będzie umiał to wykorzystać. A przy okazji jest inteligentny, zawzięty i mściwy. Warto pamiętać,że Jarcio zadarł także z Libickimi, z którymi Giertychowie o ile pamiętam się kolegowali.

   Facet ma dwa fakultety i zrobił aplikację adwokacką. Przy nim pisiaccy prawnicy to kundelki.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka