11.08.14, 18:03
Kowalski zapłaci za embargo

Zdaniem ekonomisty Raiffeisen Polbank Michała Burka spadek cen może co prawda cieszyć statystycznego Kowalskiego, ale tylko na krótką metę.

"W krótkiej perspektywie statystyczny Kowalski na spadku cen może zyskać, bo w jego portfelu będzie zostawało więcej pieniędzy. Jeśli jednak presja deflacyjna będzie trwała za długo, to odbije się to na naszym wzroście gospodarczym. To z kolei będzie hamowało dynamikę zatrudnienia i w efekcie nastąpi pogorszenie sytuacji na rynku pracy" - mówił ekonomista.

"W dłuższej perspektywie trudno mówić, aby sytuacja przeciętnego Kowalskiego mogła się poprawić, jeśli kondycja całej gospodarki się pogarsza" - dodał.

Kowalski zapłaci za embargo? Ceny beda mniejsze , konsument bedzie miał wiecej kasy i pewnie to jest ta kasa , która za embargo płacic bedziemy:-)
Całosć: www.bankier.pl/wiadomosc/Ekonomisci-w-dluzszym-okresie-embargo-moze-uderzyc-we-wzrost-gospodarczy-3179583.html
To jest dobre:-),,Zbyt niska inflacja może się też odbić na budżecie kraju, gdyż obniża jego dochody. Niedawno szef MF Mateusz Szczurek wskazywał, że inflacja niższa o 1 pkt proc. może oznaczać obniżenie dochodów budżetu o 1,5-2 mld zł."
Nagle Państwo martwi sie zbyt niska inflacja , zamiast to wykorzystac propogandowo , jak równiez malejace ceny.
Obserwuj wątek
    • m.c.hrabia Re: Embargo 11.08.14, 18:08
      > Kowalski zapłaci za embargo

      jak zwykle .
      ciekawe ile zapłacą bywalcy majdanu , i inne Syr-jusze czy Czarneckie ?
      • volupte Re: Embargo 11.08.14, 18:18
        Jak na razie to konsumenci korzystaja:-) Niskie ceny owoców i warzyw.
        • stary_anonim Re: Embargo 11.08.14, 18:32
          a bandyci Tuska mają to za darmo
          • volupte Re: Embargo 11.08.14, 19:10
            Znaczy sie kto? Jakieś bojówki Tusk ma?
        • pies_na_czarnych Re: Embargo 11.08.14, 20:30
          volupte napisał:

          > Jak na razie to konsumenci korzystaja:-) Niskie ceny owoców i warzyw.

          Jak na razie :(
          Pózniej w kieszeni będziesz miał papier toaletowy zamiast pieniędzy.
          • volupte Re: Embargo 11.08.14, 20:35
            Prorok?
            • pies_na_czarnych Re: Embargo 11.08.14, 21:03
              volupte napisał:

              > Prorok?

              Zabierz się lepiej za książki zamiast marnować czas na FK.
              • volupte Re: Embargo 12.08.14, 12:11
                A ty jakąś czytałeś?
    • wujaszek_joe Re: Embargo 11.08.14, 20:35
      to chyba dobrze, że urzędnik się martwi zamiast "wykorzystać to propagandowo"
      • volupte Re: Embargo 11.08.14, 20:43
        Urzednik sie martwi ze jest tanio a nie drogo , dobre:-)
    • l_zaraza_l Re: Embargo 12.08.14, 12:08
      Lek jest banalny: Należy uwolnić najniższą krajową od podatku dochodowego. Najbiedniejsi nie odłożą tego na zakup większego jachtu ale natychmiast wydadzą.
      Bo nie wiem czy fakt, że najdroższe modele samochodów sprzedają się nieco lepiej, może przeciwdziałać deflacji.
      • volupte Re: Embargo 12.08.14, 12:12
        Aktualna obnizka cen raczej jachtów i aut sie nie tyczy.
        • l_zaraza_l Re: Embargo 12.08.14, 17:18
          volupte napisał:

          > Aktualna obnizka cen raczej jachtów i aut sie nie tyczy.

          Chyba wyraźnie pisałam o uwolnieniu od dochodowego najniżej krajowej czyli zwiększenia siły nabywczej tych, którzy kupią za to nie jachty czy samochody ale jajka, mleko, sery, owoce i warzywa.
          • volupte Re: Embargo 13.08.14, 00:05
            Chory pomysł.
            • l_zaraza_l Re: Embargo 13.08.14, 18:46
              volupte napisał:

              > Chory pomysł.


              A co chorego jest w podwyższeniu podstawy opodatkowania?
              • volupte Re: Embargo 13.08.14, 19:27
                Podstawa opodatkowania to co innego , ale wiem o co ci chodzi. Zgadzam sie ze kwota wolna od opodatkowania powinna być znacznie wyzsza , bo to co jest to żart. Ale powinna być wyższa dla wszystkich a nie jakichś wybranych. Nie idz ta drogą:-) Również uważam że na kazde dziecko powina przysługiwać dodatkowa kwota wolna d opodatkowania. I nie ma to znaczenia czy ktos biedny czy bogaty.
                • l_zaraza_l Re: Embargo 14.08.14, 13:09
                  volupte napisał:

                  > Podstawa opodatkowania to co innego , ale wiem o co ci chodzi. Zgadzam sie ze k
                  > wota wolna od opodatkowania powinna być znacznie wyzsza , bo to co jest to żart
                  > . Ale powinna być wyższa dla wszystkich a nie jakichś wybranych. Nie idz ta dro
                  > gą:-) Również uważam że na kazde dziecko powina przysługiwać dodatkowa kwota wo
                  > lna d opodatkowania. I nie ma to znaczenia czy ktos biedny czy bogaty.


                  Teraz jest 3100 czyli nawet naj naj naj biedniejsi są opodatkowani. Zależy mi na tym aby kwotą wolną od podatku (podstawą) było 12 x najniższa krajowa. Nie napisałam, ze ma to obowiązywać jakieś indywidualne przypadki. Nie mniej, ta zmiana najlepiej "zadziała" w przypadku tych najbiedniejszych bo oni, jeśli nie zabrać im zaliczki na dochodowy, natychmiast wydadzą ta pieniądze na podstawowe produkty.
                  • volupte Re: Embargo 14.08.14, 16:15
                    Takie podniesienie kwoty wolnej zadziałałoby dla wszystkich. Zgoda , ze te pieniadze byłyby wydane w czasie rzeczywistym i byc może nawet wiecej by do budżetu kasy wpyneło z VAT. VAT to 23% a podatek to 18% :-) Poza tym w prawie kazdym produkcie kupowanym jest podatek CIT - 19%.
                    • l_zaraza_l Re: Embargo 14.08.14, 16:46
                      volupte napisał:

                      > Takie podniesienie kwoty wolnej zadziałałoby dla wszystkich. Zgoda , ze te pien
                      > iadze byłyby wydane w czasie rzeczywistym i byc może nawet wiecej by do budżetu
                      > kasy wpyneło z VAT. VAT to 23% a podatek to 18% :-) Poza tym w prawie kazdym p
                      > rodukcie kupowanym jest podatek CIT - 19%.

                      Właśnie tak.
                      • volupte Re: Embargo 14.08.14, 16:51
                        To bła lekka z mojej strony prowokacja. Tak dokładnie nie jest , ale faktycznie z tych pozostawionych pieniedzy u podatników to z tytułu VAT i CIT , jakies 20-30% w postaci podatków by wróciło. Druga sprawa , to zamiast podnosic na siłę najnizsze wynagrodzenie , lepiej podnieśc kwote wolna od podatku. To moze wpłynac na wzrost zatrudnienia , bo podnoszenie minimalnej z pewnościa na to nie wpływa.
      • volupte Re: Embargo 13.08.14, 19:28
        Co złego widzisz w deflacji?
    • man_sapiens Re: Embargo 13.08.14, 00:34
      Wolność kosztuje i jednocześnie jest bezcenna. Wolność od putinizmu nie jest wyjątkiem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka