nauto 28.07.17, 14:56 to trzeba go wykreować pbs.twimg.com/media/DF0FyT_XUAEw8nh.jpg Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
religijnych.uczuc.obraza Re: Bo jak nie ma problemu 28.07.17, 15:25 Piszesz o sztucznym kreowaniu problemów z wymiarem sprawiedliwości? Odpowiedz Link Zgłoś
nauto Re: Bo jak nie ma problemu 28.07.17, 15:33 Przerasta Twoje możliwości kliknięcie w odnośnik? :) Odpowiedz Link Zgłoś
yoma Re: Bo jak nie ma problemu 28.07.17, 16:42 A kto by tam klikał, jeszcze mi wlezie w komp co paskudnego. Odpowiedz Link Zgłoś
inocom Re: Bo jak nie ma problemu 28.07.17, 20:50 yoma napisała: > A kto by tam klikał, jeszcze mi wlezie w komp co paskudnego. Zabijając ostatni inteligentny twór w obejściu. Odpowiedz Link Zgłoś
religijnych.uczuc.obraza Re: Bo jak nie ma problemu 29.07.17, 13:25 Czyli w linku nie piszą o sztucznym kreowsniu problemów z wymiarem sprawiedliwości? Odpowiedz Link Zgłoś
nauto Re: Bo jak nie ma problemu 28.07.17, 16:04 Szczerba też łyknął jak pelikan :) www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_kO0aVBrNMIs51HXz70dDf9spted0ppqq,w400.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
aniechto.only Re: Bo jak nie ma problemu 28.07.17, 19:48 No ba, przecież to żaden problem, że narodowcy zranili niemowlę. Odpowiedz Link Zgłoś
nauto Re: Bo jak nie ma problemu 28.07.17, 20:11 A ktoś powiedział, że to żaden problem? Niestety problemem jest również to, że ci posłowie obwiniają za sytuację obecny rząd, a okazuje się, że za rządów ich partii takie rzeczy się działy. Wyjątkowa bezczelność. Ale taką mamy opozycję. Odpowiedz Link Zgłoś
aniechto.only Re: Bo jak nie ma problemu 28.07.17, 20:35 Reakcja poprzednio rządu: Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz zapewnił w sobotę w Białymstoku, że "uruchomione zostaną wszystkie możliwe środki", by sprawcy podpaleń mieszkań cudzoziemców w Białymstoku, zdarzeń o podłożu rasistowskim, zostali wykryci i ponieśli konsekwencje. „- Powiedzmy sobie otwarcie - ludzie którzy są gotowi do agresji wymierzonej przeciwko innym ludziom, z powodu innego koloru skóry bądź innego wyznania, bądź innej religii, to są ludzie moralnie zdegenerowani. Rzeczą państwa polskiego jest ochrona ofiar i ochrona osób przed tego rodzaju degeneratami” - powiedział Sienkiewicz dziennikarzom w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Wcześniej minister spotkał się z rodziną, której mieszkanie próbowano podpalić. Jak mówił, jej relacja była wstrząsająca. - „Ci ludzie do tej pory się nie otrząsnęli po szoku, jaki ich spotkał” - relacjonował minister. Spotkał się też z przedstawicielami policji, ABW, prezydentem Białegostoku i wojewodą. W ocenie Sienkiewicza, zdarzenie które miało miejsce, to nie tylko problem policji czy wojewody, ale także lokalnej społeczności. Mówił, że osoby, które dopuściły się tego czynu miały bądź mają rodziców, nauczycieli czy katechetów. - Ten cały system zawiódł, tzn. i rodzice, i szkoła, i kościół zawiodły - uważa szef MSW. Powiedział też, że jeśli w lokalnej społeczności tacy sprawcy "cieszą się anonimowością", a nawet "wręcz poparciem", to oznacza to, "że mamy do czynienia z czymś bardzo złym dotyczącym całej społeczności". Minister poinformował, że przy wojewodzie powstanie specjalny zespół "przeciwdziałania aktom rasizmu i ksenofobii" w Białymstoku i województwie. Zapewnił, że będzie miał on wsparcie MSW i resortu administracji i cyfryzacji, a w skład wejdą służby "konieczne, żeby położyć kres temu zjawisku". „- Państwo polskie jest w tej sprawie gotowe na bardzo dużo. A jak dużo, to sprawcy niedługo się o tym przekonają” - dodał Sienkiewicz. Pytany o dotychczasowe działania policji w sprawach podpaleń, które miały podłoże rasistowskie powiedział, że problem polega na tym, iż czasami pojedyncze incydenty traktowane są "rutynowo". Przyznał, że dotychczasowe doświadczenia w regionie wskazują na "pewną bezradność państwa w tej sprawie". Nie udało się bowiem wykryć sprawców incydentów o charakterze rasistowskim czy nacjonalistycznym, które miały miejsce w regionie od roku 2011, śledztwa zostały umorzone. - „Ja jestem tutaj po to, żeby tę bezradność państwa przerwać” - podkreślił Sienkiewicz. - Przestępstwo ma charakter zawsze społeczny. Otóż jeśli mieszkańcy Białegostoku uważają, że ich znakiem rozpoznawczym w Polsce, a być może w Europie, ma być rasizm i ksenofobia, to ta zmowa milczenia doskonale temu służy - powiedział. Dodał też, że przestępcy "czują się o tyle swobodnie, o ile mają przyzwolenie społeczne". Mówił, że jego zdaniem przyszedł taki moment, w którym mieszkańcy Białegostoku muszą sobie sami odpowiedzieć, czy "ta zmowa milczenia im służy". Kłamstwa prezesowego sługi Błaszczaka: Mariusz Błaszczak twierdzi, że w Polsce nie ma problemu przestępstw z nienawiści. Przytoczył policyjne dane: w 2016 roku były o trzy przestępstwa z nienawiści mniej niż w 2015 roku. Szkoda, że nie sięgnął dalej - bo w 2015 było tych przestępstw trzy razy więcej niż w 2014 roku Odpowiedz Link Zgłoś
nauto Re: Bo jak nie ma problemu 28.07.17, 20:43 A do kłamstw Gajewskiej i Szczerby (bo one są tematem wątku) jak się ustosunkujesz? Odpowiedz Link Zgłoś
eiran Re: Bo jak nie ma problemu 28.07.17, 20:43 To jest lepsze niż Mistrale za dolara? Odpowiedz Link Zgłoś
aniechto.only Re: Bo jak nie ma problemu 28.07.17, 20:46 Skłamali w sprawie niemowlęcia? Nic mu się nie stało? Odpowiedz Link Zgłoś
nauto Re: Bo jak nie ma problemu 28.07.17, 20:50 Kłamali, że stało się to za rządów PiS i Gajewska obarczyła Błaszczaka odpowieddialnością. Według Ciebie ok? Odpowiedz Link Zgłoś
aniechto.only Re: Bo jak nie ma problemu 28.07.17, 21:14 Przeprosili. Błaszczak za swoje kłamstwa nie przeprosił . Według Ciebie ok? Odpowiedz Link Zgłoś