Dodaj do ulubionych

Historyczny sukces rządu PiS

24.01.20, 15:25
businessinsider.com.pl/finanse/ujemne-oprocentowanie-obligacji-rzad-pozyczyl-pieniadze-a-odda-mniej/wm44g6v
Obserwuj wątek
  • sverir Re: Historyczny sukces rządu PiS 24.01.20, 15:32
   Fakt, sukces. Przy okazji: "Polska gospodarka jest na tyle silnie powiązana ze strefą euro, że notowania złotego niewiele od wspólnej waluty odbiegają" - to też zamierzone działania rządu czy przypadek?

   --
   "A warto tu przypomnieć, co zrobił Hitler po dojściu do władzy: rozwinął media, propagandę, zakładał nowe stacje, udostępniał wszystkim odbiorniki nastawione na jego programy. Bo wiedział, że to pozwala mu panować nad ludźmi. Kto chce mieć władzę, chce mieć media. I nie chce pluralizmu, dąży do monopolu. Czy nie do tego dąży się dziś w Polsce?”
   • jabbaryt Re: Historyczny sukces rządu PiS 24.01.20, 15:48
    W samej unii jest niewiele krajów które sprzedają swoje obligacje z ujemnym oprocentowaniem.
    Z drugiej strony czy nie sadzisz, że ci inwestorzy to jednak durnie. Wszyscy mędrcy typu Stepień, Rzempliński, Tuleya ( pomniejszych proroków nie pamiętam), straszą i wieszczą nam że zaraz będzie wypierpol ... ups o Tusku zapomniałem. A tu proszę ci idioci kupują jak zadymieni polskie obligacje i nie baczą na głosy mędrców i autorytetów sądowo-moralnych.
    • pies.na.czarnych Re: Historyczny sukces rządu PiS 24.01.20, 15:54
     > Z drugiej strony czy nie sadzisz, że ci inwestorzy to jednak durnie.

     Oni zarobili mimo tego ujemnego oprocentowania. Polska zyskała grosze, a mogla zarobic wiecej. Tak to jest gdy nagle potrzebujesz gotowizny na spłacenie innych długów.

     --
     Uwaga szczur!
    • sverir Re: Historyczny sukces rządu PiS 24.01.20, 20:22
     "Wszyscy mędrcy typu Stepień, Rzempliński, Tuleya ( pomniejszych proroków nie pamiętam), straszą i wieszczą nam że zaraz będzie wypierpol ..."

     Wypierpol w sensie wypierdolu czy wyjścia z UE? Bo jeśli to pierwsze, to najlepiej zapytać rząd PiS, dlaczego ostatnio przestał obiecywać kolejne transfery socjalne i nie znalazł raptem 2 mld złotych rocznie na minimalne emerytury.
     A co do wyjścia, to ja dziękuję, dalekim jest od wieszczenia, że stanie się to prędzej. Choć że później, to nie wykluczam.

     --
     "A warto tu przypomnieć, co zrobił Hitler po dojściu do władzy: rozwinął media, propagandę, zakładał nowe stacje, udostępniał wszystkim odbiorniki nastawione na jego programy. Bo wiedział, że to pozwala mu panować nad ludźmi. Kto chce mieć władzę, chce mieć media. I nie chce pluralizmu, dąży do monopolu. Czy nie do tego dąży się dziś w Polsce?”
     • jabbaryt Re: Historyczny sukces rządu PiS 25.01.20, 08:55
      jakby ci to tak po prostu wytłumaczyć abyś zrozumiał? Może tak: w świecie finansów i obligacji panuje zasada że im większe ryzyko tym większe oprocentowanie długu. Im kraj jest bardziej stabilny tym bardziej może sobie pozwolić na niższe oprocentowanie. Czy sadzisz że zachodni finansiści powierzyliby swoje pieniądze krajowi w którym ich analitycy oczekują jakichś poważniejszych zawirowań politycznych i ekonomicznych? A z drugiej strony politycy i sędziowie totalni bredzą o rychłym wypierpolu albo polexicie. Komu zatem wierzyć politykom czy pieniądzom z zachodnich banków? Ja wierzę w bardziej pieniądzom. Sadzę nawet że nie czekają nas żadne problemy w stosunkach z UE ale wręcz przeciwnie. Finansjera ocenia że obecne reformy sadownictwa mogą tylko poprawić stabilność naszego kraju.
      • sverir Re: Historyczny sukces rządu PiS 27.01.20, 08:05
       "Komu zatem wierzyć politykom czy pieniądzom z zachodnich banków? Ja wierzę w bardziej pieniądzom"

       Och, jak fajnie zmienia sie narracja. Teraz niemieckie pieniądze to już nie kolonizacja kraju i podporządkowywanie się interesom Merkel, tylko oczywisty dowód na finansowo-polityczną stabilizację Polski.
       Tak, panie kolego, warto wierzyć pieniądzom. Tylko że finansowej wiarygodności nie budujesz w rok. Ujemne oprocentowanie obligacji Polska zaliczyła - na krótko - już w 2017 roku. Oczywiście, że rządził już PiS, ale jeśli będziesz upierać się, że w ciągu jednego roku PiS tak zbudował wiarygodność kraju, to stracę do Ciebie szacunek.

       I na koniec:
       "Finansjera ocenia że obecne reformy sadownictwa mogą tylko poprawić stabilność naszego kraju"

       Nic takiego nie ma miejsca. Finansjera może co najwyżej ocenić, że deforma sądownictwa nie wpłynie na zdolność kredytową Polski.

       --
       Wnuk przychodzi do dziadka:
       - Dziadku, wczoraj w telewizji mówili, że PIS robi rotację kadr. Co to jest?
       Dziadek
       - Zaraz ci pokażę.
      • aniechto.only Re: Historyczny sukces rządu PiS 27.01.20, 08:18
       jabbaryt napisał: na

       > Czy sadzisz że zachodni finansiści powierzyliby swoje pieniądz
       > e krajowi w którym ich analitycy oczekują jakichś poważniejszych zawirowań poli
       > tycznych i ekonomicznych?

       Nie przesadzaj z tym entuzjazmem, to tylko roczne obligacje, termin wykupu styczeń 2021.
   • taniarada Ty to umiesz czytać czy wszystko negować 24.01.20, 16:10
    sverir napisał:

    > Fakt, sukces. Przy okazji: "Polska gospodarka jest na tyle silnie powiązana ze
    > strefą euro, że notowania złotego niewiele od wspólnej waluty odbiegają" - to t
    > eż zamierzone działania rządu czy przypadek?
    >
    Zmień tę sygnaturkę bo łamiesz regulamin .Raz jest za długa i promuje nazizm. Jeszcze raz .Tak czy inaczej, na podobne warunki trzeba sobie zasłużyć. Polska gospodarka jest na tyle silnie powiązana ze strefą euro, że notowania złotego niewiele od wspólnej waluty odbiegają. Ryzyko straty na złotym najwyraźniej oceniane jest jako niskie. A finanse państwa mają być w tym roku zrównoważone, co dodatkowo upewnia inwestorów, że za rok dostaną pieniądze z powrotem.Tu na tym forum tylko negatywy przeczytasz o rządzie.Jeśli masz problemy z prostą dedukcją czytania .Przestań pisać.
    • taniarada Re: Historyczny sukces rządu PiS 24.01.20, 21:13
     wsk175 napisał:

     > Skończą jak lotnisko w Radomiu......
     Czego tak ciągle kraczesz.W domu to pewnie nikt nie może z tobą wytrzymać.Kraczesz i kraczesz kra ,kra ,kra.Notorycznie nieszczęśliwy , malkontent.Bili cię w domu ,czy ksiądz za młodu ci krzywdę zrobił? Ogarnij się.
   • taniarada Re: Historyczny sukces rządu PiS 24.01.20, 21:06
    szwampuch58 napisał:

    > LOT przejal niemiecka linie lotnicza Condor za drobne 600 mln €......w Niemczec
    > h zadowolenie totalne a w Polsce?
    >
    No i .Za Tuska LOT miał zdechnąć. Szparagów i pieczarek nie ma kto zbierać😲. Zamiast tego Polacy kupują niemieckie linie lotnicze!!! Do tego prowadzą rządy PIS!!! Zbuntowana kolonia. Kidawa o Kaczyńskim "On nie myśl o świecie, Europie. On myśli tylko o Polsce". Zgroza.
    Komunistycznym PO, PSL, SLD, żadnej Wiośnie ani Konfederacji
    nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
    ale nawet jednej starej kozy.
    Człowieku, nie popieraj ich, a Polska Niepodległość zwycięży!
    A ty przeżyjesz!
    • ktos_z_kosmosu Re: Historyczny sukces rządu PiS 25.01.20, 10:23
     taniarada napisał(a):

     > szwampuch58 napisał:
     >
     > > LOT przejal niemiecka linie lotnicza Condor za drobne 600 mln €..

     > Za Tuska LOT miał zdechnąć. Zamiast tego Polacy kupują niemieckie linie lotnicze!!! Do tego prowadzą rządy P
     > IS!!!

     No proszę, mamy geniusza biznesu.
     Ty, tani, mam znajomego co to sprzedaje tanio swój biznes. Coś dla ciebie, czyli łap i nie zważaj na długi i na fakt, że rocznie w biznes włożysz pół banki, a wyciągniesz ćwierć. Tak czy siak zyskasz, a zyskasz, bo sam sobie będziesz d..y dawał, zamiast tyrając dla Niemca. Ba, wręcz będziesz obwieszczał na cały powiat żeś sukces odniósł i Niemca wykolegowałeś.
     Normalne dziś, choć o tym cicho sza. Pełno jest frajerów po to, by cwani mogli zarobić, a jeśli nie zarobić, to choćby po to, by pozbyć się kłopotów, czyli w gruncie rzeczy zarobić.
     W odniesieniu do tematu wątku, czyli ujemnego oprocentowania obligacji, to jest to zwykły, zakamuflowany podatek, albo jak kto woli, haracz.
     O tym też w świecie polityki i biznesu cicho sza.


   • buldog2 Re: Historyczny sukces rządu PiS 24.01.20, 23:52
    Możejki to też jeszcze większy historyczny sukces jaczejki PIS. Były gratulacje od samego Putina i Czernomyrdina.

    --
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS
    • inocom Putin ma szanse na oprocentowanie :) 25.01.20, 00:45
     Genialny ruch Rządu i innych urzędów III RP.


     --
     Szerszeń może mieć około 4,5 cm długości, 7,5-centymetrową rozpiętość skrzydeł i 6-centymetrowe żądło. W jednym gnieździe mogą żyć nawet tysiące owadów. Żądła wstrzykują toksyny, które prowadzą do wstrząsu anafilaktycznego, ciężkiego stanu nagłego, który charakteryzuje się szybkim obniżeniem ciśnienia tętniczego, stanowiąc realne zagrożenie dla życia.
    • jabbaryt Re: Historyczny sukces rządu PiS 25.01.20, 09:11
     Możejki jako inwestycja miały pecha - spotkały je dwie katastrofy. Najpierw pożar, całkiem możliwe ze spowodowany rosyjskim sabotażem. Kolejną katastrofą było oddanie firmy w zarząd peowskim fachowcom którzy rządzili całe 8 lat. Teraz Możejki działają całkiem dobrze i przynoszą zyski.
      • jabbaryt Re: Historyczny sukces rządu PiS 25.01.20, 10:44
       Zapytaj o to chłopców peowców to oni przez te 10 lat zarządzali Możejkami. Gdyby w Polsce była odkrywkowa kopalnia złota z metrowymi pokładami litego złota na głębokości 20 metrów, to na pewno przynosiłaby straty finansowe gdyby oddać ją w zarząd peowskim fachowcom. W 2018 roku zysk wynosił 30 mln USD ale to już inna ekipa zarządzała.
  • inocom Czyli koniec parcia na osłabianie złotego 24.01.20, 22:43
   jabbaryt napisał:

   > businessinsider.com.pl/finanse/ujemne-oprocentowanie-obligacji-rzad-pozyczyl-pieniadze-a-odda-mniej/wm44g6v


   :))))))

   --
   "Rekordzistką pod względem liczby urodzonych dzieci jest rosyjska chłopka, Fiodorowa Wasiljewa, która w latach 1725 – 1765 urodziła 69 żywych dzieci. Była ona w ciąży 27 razy i wszystkie były mnogie. 16 razy urodziła bliźniaki, siedem razy trojaczki, czworaczki natomiast cztery razy. Ze wszystkich dzieci, dwójka zmarła"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka