Dodaj do ulubionych

Brawa dla radnej PiS

02.03.20, 16:59
Najbardziej strzeżonej bazie wojskowej w Polsce, czyli tzw. amerykańskiej tarczy antyrakietowej zagrażają zwierzęta. Na prośbę Amerykanów władze województwa pomorskiego zgodziły się na odłów i odstrzał ok.150 okolicznych zwierząt. Przeciwko ich zabijaniu protestowała tylko radna PiS Anna Gwiazda, siostra Andrzeja.

Anna Gwiazda: wojsko wydaje miliardy na samoloty, a nie potrafi zbudować dobrego ogrodzenia?
W obronie zwierząt z Redzikowa stanęła bowiem radna PiS Anna Gwiazda, siostra Andrzeja Gwiazdy, który dla polityków PiS jest wielkim autorytetem. Jej obrona zwierząt nie spodobała się jednak partyjnym kolegom.

- Ja już właściwie nie chcę zabierać na ten temat głosu, bo mi się chce tylko ryczeć - mówiła w trakcie sesji radna Anna Gwiazda. - W sprawie zwierząt w Redzikowie pisałam do Ministerstwa Obrony Narodowej. Jak ministrem był Macierewicz, to mi odpowiedział, co prawda absurdalnie, ale odpisał, a nowy minister Błaszczak już w ogóle nic. Pisałam też do premiera Morawieckiego. Wysłałam mu nasz projekt uchwały z opinią kół łowieckich, bo nawet koła łowieckie stwierdziły, że to jest bestialstwo. Absurdalna rzeź zwierząt. Wojsko wydaje miliardy na samoloty F-35, a nie potrafi zbudować porządnego, monitorowanego ogrodzenia? Przecież można te zwierzęta odgrodzić, a nie od razu zabijać. Ale wojsko jest przeznaczone do zabijania i dla nich zwierzęta to nic.

trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25744145,amerykanie-chca-sie-pozbyc-zwierzat-wokol-bazy-w-redzikowie.html#S.main_topic-K.C-B.5-L.2.maly
Szacunek dla radnej Anny Gwiazdy. Też nie jestem w stanie zrozumieć niemożności zbudowania ogrodzenia, które ochroni zwierzęta.

Obserwuj wątek
    • x2468 Re: Brawa dla radnej PiS 02.03.20, 17:23
      Mamy dyktature mlotkow. Jesli wybija zwierzeta to natychmiast na ich miejsce przyjada innal. Czyzby chcieli wybic wszyskie zwierzeta w Srodkowej Europie? Centrala

--
      Zagłosowałeś na pis, wybrałeś Simona z Banasiem i ich patronem ułaskawionym przedwcześnie Kamińskim.
      • lechutek1966 Re: Brawa dla radnej PiS 02.03.20, 19:26
        x2468 napisał:

> Mamy dyktature mlotkow.

Oj masz racje iksie. W oPOzycji są ich tysiace. A największy ten młot z SLD, ten kandydat SLD na prezydenta. Choć jego partner też specjalnie od młota nie odstaje.😃
          • lechutek1966 Re: Brawa dla radnej PiS 02.03.20, 21:07
            erte2 napisał:

> lechujek
            > Czy istnieje granica zidiocenia której byś nie przekroczył?

Skoro tobie wolno przekraczać i admin nie reaguje to dlaczego mi tego prawa odmawiasz erte? W Konstytucji zapisano równość obywateli wobec prawa.
            • login080895 Re: Brawa dla radnej PiS 02.03.20, 21:41
              lechutek1966 napisał:

> erte2 napisał:
              >
              > > lechujek
              > > Czy istnieje granica zidiocenia której byś nie przekroczył?
              >
              > Skoro tobie wolno przekraczać i admin nie reaguje to dlaczego mi tego prawa odm
              > awiasz erte? W Konstytucji zapisano równość obywateli wobec prawa.
              Przecież wiadomo że to jest pieszczoch tego forum i admina.Na innym forum jest taki milutki ,Taki cacany miziaj .
    • no-popis Re: Brawa dla radnej PiS 02.03.20, 19:48
      aniechto.only napisała:

> Najbardziej strzeżonej bazie wojskowej w Polsce, czyli tzw. amerykańskiej tarcz
      > y antyrakietowej zagrażają zwierzęta. Na prośbę Amerykanów władze województwa p
      > omorskiego zgodziły się na odłów i odstrzał ok.150 okolicznych zwierząt. Przeci
      > wko ich zabijaniu protestowała tylko radna PiS Anna Gwiazda, siostra Andrzeja.
      >
      > Anna Gwiazda: wojsko wydaje miliardy na samoloty, a nie potrafi zbudować dobreg
      > o ogrodzenia?
      > W obronie zwierząt z Redzikowa stanęła bowiem radna PiS Anna Gwiazda, siostra A
      > ndrzeja Gwiazdy, który dla polityków PiS jest wielkim autorytetem. Jej obrona z
      > wierząt nie spodobała się jednak partyjnym kolegom.
      >
      > - Ja już właściwie nie chcę zabierać na ten temat głosu, bo mi się chce tylko r
      > yczeć - mówiła w trakcie sesji radna Anna Gwiazda. - W sprawie zwierząt w Redzi
      > kowie pisałam do Ministerstwa Obrony Narodowej. Jak ministrem był Macierewicz,
      > to mi odpowiedział, co prawda absurdalnie, ale odpisał, a nowy minister Błaszcz
      > ak już w ogóle nic. Pisałam też do premiera Morawieckiego. Wysłałam mu nasz pro
      > jekt uchwały z opinią kół łowieckich, bo nawet koła łowieckie stwierdziły, że t
      > o jest bestialstwo. Absurdalna rzeź zwierząt. Wojsko wydaje miliardy na samolot
      > y F-35, a nie potrafi zbudować porządnego, monitorowanego ogrodzenia? Przecież
      > można te zwierzęta odgrodzić, a nie od razu zabijać. Ale wojsko jest przeznaczo
      > ne do zabijania i dla nich zwierzęta to nic.
      >
      > trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25744145,amerykanie-chca-sie-pozbyc-zwierzat-wokol-bazy-w-redzikowie.html#S.main_topic-K.C-B.5-L.2.maly
      > Szacunek dla radnej Anny Gwiazdy. Też nie jestem w stanie zrozumieć niemożności
      > zbudowania ogrodzenia, które ochroni zwierzęta.
      Gwiazda to nazwisko dobrej marki.

--
      Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
      www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
        • no-popis Re: Brawa dla radnej PiS 03.03.20, 06:09
          szwampuch58 napisał:

> "dobra" marka kaczyzmu??????....pogielo cie????
          Przeczytaj jak zachowała się ta osoba. Odważnie !
          Szanuj takich skądkolwiek są czy to z POPiSu czy z SLD czy skądkolwiek. Możesz tego nie rozumieć ale należy takie postawy wspierać.

--
          • eiran Re: Brawa dla radnej PiS 03.03.20, 06:46
            No proszę - ludzikow ma czelność pouczać innych w sprawie szacunku wobec polityków z przeciwnych opcji. A wydawałoby się, że istnieją jakieś ogólnie przyjęte granice bezczelności.

--
            Przez 14 lat ayran.
            • j-k u ciebie nie istnieja 03.03.20, 23:29
              eiran napisał:
              A wydawałoby się, że istnieją jakieś ogólnie przyjęte granice bezczelności.

kazdy, kto jest przeciw POPiSowi jest dla ciebie zrodlem ataku.

*) wiem ze w literackim polskim slowo "Ciebie" pisze sie z Duzej litery.
    • eiran Re: Brawa dla radnej PiS 02.03.20, 19:58
      Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem byłoby zebrać młodych aktywistów, żeby zwrócili się do Amerykanów z prośbą o wycofanie żądania odstrzału. Nie wydaje mi się, żeby sejmik wojewódzki był w stanie wydać z siebie taką akcję, sama zgoda na odstrzał to też raczej nie gestia sejmiku, tylko administracji rządowej (wojewody).

--
      Przez 14 lat ayran.
    • login080895 Re: Brawa dla radnej PiS 02.03.20, 20:18
      Wklejasz swe durne posty we wszystkich wątkach na tym forum .Rodem z Wyborczej .Co za brednie, baza nie jest zlokalizowana na 600 hektarah lasu.
      600 hektarów to cały teren bazy z czego jakieś 200 to tereny zalesione, tereny które są w granicach bazy i w tych granicach chcą się pozbyć zwierząt a nie poza nimi. Więc nic nie da postawienie najlepszych płotów skoro zwierzęta żyją wewnątrz.Idź w cholerę .
        • lechutek1966 Re: Brawa dla radnej PiS 02.03.20, 20:34
          yoma napisała:

> Do myszy będą strzelać 😁😁😁
          >
          > A jakby tak pisich spędzić do tej bazy... rozmarzyłam się...

I wrzucić przez wentylator cyklon B???
          Wiem że wam to chodzi PO głowie. Ale mam dla ciebie odpowiedź rysunkową. 🖕🖕🖕🖕
      • yoma Re: Brawa dla radnej PiS 02.03.20, 20:23
        >baza nie jest zlokalizowana na 600 hektarah lasu.
        >600 hektarów to cały teren bazy

No to jest czy nie jest, tańka? :)

--
        Oh my sweet lovely nasty foul minimalistic one.
      • don.kichote Re: Brawa dla radnej PiS 02.03.20, 21:15
        login080895 napisała:

> Więc nic nie da postawienie najlepszych płotów skoro zwierzęta żyją wew
        > nątrz.Idź w cholerę .

A nie przyszło ci do głowy, że skoro płotu nie ma, to na miejsce odstrzelonych zwierząt zaraz wejdą nowe?
        Tak czy siak - ogrodzenie jest potrzebne.

Login zmieniłeś taniusza - a w myśleniu dalej deficyt...

--
        taniarada:

W razie wojny, w pierwszej kolejności bedę strzelal do okolicznych bolszewików, lewactwa i szmalcowni, a później do wroga.Po to by po zwycięstwie żyć w prawdziwie wolnej Polsce.
        • login080895 Re: Brawa dla radnej PiS 02.03.20, 21:21
          don.kichote napisał:

> login080895 napisała:
          >
          > > Więc nic nie da postawienie najlepszych płotów skoro zwierzęta żyją wew
          > > nątrz.Idź w cholerę .
          >
          > A nie przyszło ci do głowy, że skoro płotu nie ma, to na miejsce odstrzelonych
          > zwierząt zaraz wejdą nowe?
          > Tak czy siak - ogrodzenie jest potrzebne.
          >
          > Login zmieniłeś taniusza - a w myśleniu dalej deficyt...
          >
          Płot jest kretynku .
        • login080895 Annie Gwieździe coś się pomyliło 02.03.20, 21:26
          don.kichote napisał:

> login080895 napisała:
          >
          > > Więc nic nie da postawienie najlepszych płotów skoro zwierzęta żyją wew
          > > nątrz.Idź w cholerę .
          >
          > A nie przyszło ci do głowy, że skoro płotu nie ma, to na miejsce odstrzelonych
          > zwierząt zaraz wejdą nowe?
          > Tak czy siak - ogrodzenie jest potrzebne.
          >
          > Login zmieniłeś taniusza - a w myśleniu dalej deficyt...
          >
          Zwierzęta zostały za ogrodzeniem.I. nie jestem taniusza dla ciebie. www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://tvn24.pl/pomorze/ogrodzenie-w-redzkowie-bedzie-kosztowac-40-mln-zl-ra540065-3301273&ved=2ahUKEwiqv-mkz_znAhXIxaYKHeINA44QFjAAegQIBRAC&usg=AOvVaw35CUzsVrLioDRi42zTU7zj&cshid=1583180639053
        • szwampuch58 Re: Brawa dla radnej PiS 02.03.20, 21:28
          bo u nich to zawsze na jedno wychodzi:
          bazy nie bedzie ale wszystko wystrzelane
          kanalu nie bedzie ale drzewa wyciete
          elektrykow nie bedzie ale doplaty sa
          onkologi nie ma ale srodkowy palec jest
          wirusa nie ma ale ustawa jest
          wszystko drozeje ale przejsciowo a olej tanieje
          ciagle na kolanach ale na stojaco

--
          www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
      • wkkr Re: Brawa dla radnej PiS 03.03.20, 09:31
        Czy naprawdę muszą je wszystkie wymordować? Są inne sposoby na pozbycie się zwierząt.
        Poza tym, czy jak tę bazę projektowali i budowali, to nie wiedzieli że są tam zwierzęta?
        Skoro takich rzeczy nie kumają, to jak oni niby maja nas bronić?

--
        Ceterum censeo Russia delendam esse
    • login080895 Re: Brawa dla radnej PiS 02.03.20, 21:19
      Wojsko przekonuje, że dzikie zwierzęta są zagrożeniem dla funkcjonowania bazy w Redzikowie, między innymi dla powstającego w strefie amerykańskiej lądowiska dla helikopterów. Poza tym niszczą inteligentne i naszpikowane elektroniką ogrodzenie, którego wymiana jest niezwykle kosztowna. Jeden panel płotu z czujnikami ruchu, kamerami i światłowodem kosztuje około 10 tysięcy dolarów. Specjaliści ustalili, że teraz na niespełna 400 hektarach, jakie zajmuje polska i amerykańska część bazy, naliczono 53 dziki, 19 jeleni, 24 sarny, 10 lisów, 26 zajęcy, 8 borsuków, 6 jenotów, 4 kuny i 2 tchórze. Wojsko wynajmie specjalistów, którzy na początek, otwierając bramy, będą chcieli wypłoszyć dziką zwierzynę z terenu bazy. Jeśli to będzie niemożliwe, pozostanie odstrzał. W głosowaniu w sejmiku województwa za zezwoleniem na odstrzał głosowało 21 radnych, przeciw była tylko radna
      PiS Anna Gwiazda. Budowa bazy w Redzikowie ma się zakończyć w roku 2022.Pisanie bzdetów przez Wyborczą i inne media to strata papieru. www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://radiogdansk.pl/slupsk/item/106698-sa-zagrozeniem-i-niszcza-bardzo-drogie-ogrodzenie-jesli-nie-uda-ich-sie-wyploszyc-dzikie-zwierzeta-zostana-odstrzelone/106698-sa-zagrozeniem-i-niszcza-bardzo-drogie-ogrodzenie-jesli-nie-uda-ich-sie-wyploszyc-dzikie-zwierzeta-zostana-odstrzelone&ved=2ahUKEwjZuJr3zPznAhVWAxAIHcDGCH04ChAWMAN6BAgGEAE&usg=AOvVaw1OUBIjwkl1CTmcJ4WPF40s
      • aniechto.only Re: Brawa dla radnej PiS 03.03.20, 06:12
        login080895 napisała:

> Wojsko przekonuje, że dzikie zwierzęta są zagrożeniem dla funkcjonowania bazy w
        > Redzikowie, między innymi dla powstającego w strefie amerykańskiej lądowiska d
        > la helikopterów. Poza tym niszczą inteligentne i naszpikowane elektroniką ogrod
        > zenie, którego wymiana jest niezwykle kosztowna. Jeden panel płotu z czujnikami
        > ruchu, kamerami i światłowodem kosztuje około 10 tysięcy dolarów. Specjaliści
        > ustalili, że teraz na niespełna 400 hektarach, jakie zajmuje polska i amerykańs
        > ka część bazy, naliczono 53 dziki, 19 jeleni, 24 sarny, 10 lisów, 26 zajęcy, 8
        > borsuków, 6 jenotów, 4 kuny i 2 tchórze

Niesamowite, 26 zajęcy i 6 jenotów pokonało armię amerykańską.
        • no-popis Re: Brawa dla radnej PiS 03.03.20, 06:56
          aniechto.only napisała:

> Niesamowite, 26 zajęcy i 6 jenotów pokonało armię amerykańską.
          Rosyjska, którą POśrednio tutaj na forum reprezentujesz nie certoliłaby się z tymi zwierzakami a nawet z ludżmi.

--
    • man_sapiens Re: Brawa dla radnej PiS 03.03.20, 09:09
      Armia, której zagraża 150 zwierząt ma sobie dać radę z wrogiem na prawdziwej wojnie? Możnaby kulać się ze śmiechu ale raczej przerażenie ogarnia.

--
      Wolność jest zawsze wolnością dla myślących inaczej Róża Luksemburg
      • eiran Re: Brawa dla radnej PiS 03.03.20, 09:20
        Swoją drogą, czy to pewne że Amerykanie zażądali odstrzału? Czy raczej po prostu zwrócili się o "oczyszczenie" terenu z dzikich zwierząt, albo sformułowali wymagania w rodzaju "no animals allowed"?

--
        Przez 14 lat ayran.
        • sverir Re: Brawa dla radnej PiS 03.03.20, 11:06
          "Swoją drogą, czy to pewne że Amerykanie zażądali odstrzału?"

Formalnie wniosek złożył Szef Zarządu Rejonowego Infrastruktury w Gdyni. I nie o sam odstrzał, tylko o zmianę dotychczasowych zasad. Wcześniej były ograniczenia ilościowe i sformułowanie "poprzez odłów i odstrzał". Teraz nie ma ograniczeń ilościowych i zapis brzmi "poprzez odłów, a przy braku możliwości odłowu odstrzał"
          • eiran Re: Brawa dla radnej PiS 03.03.20, 11:49
            Jak rozumiem, ta komórka wojska polskiego otrzymała w jakiejś formie życzenie Amerykanów, pytanie tylko, jak było ono sformułowane. Nawiasem mówiąc, odłów na terenach otartych, dostępnych dla postronnych, jest trudny, bo postronni przechodnie często litują się nad zwierzętami i je wypuszczają (albo niszczą urządzenia do odłowu), natomiast na zamkniętym i niedostępnym dla cywili terenie w Radzikowie powinien pójść lepiej.

--
            Przez 14 lat ayran.
    • taniarada Re: Brawa dla radnej PiS 03.03.20, 09:42
      Z całym szacunkiem do pani Anny Gwiazdy .Albo ktoś ją oszukał ,albo jest zwykłą kretynką. Na terenie bazy utkwiły zwierzęta.Jest to ogrodzenie ,czy go niema ?Co za bzdury. W związku z tym baza zawnioskowała do Urzędu Marszałkowskiego nie tylko o odłów lub odstrzał, ale również zniesienie limitów ilościowych, po to, by w przyszłości nie musieć starać się o kolejne zezwolenia.Amen. www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://gp24.pl/jelenie-sarny-dziki-baza-w-redzikowie-dostala-zielone-swiatlo-na-pozbycie-sie-zwierzat-ze-swojego-terenu/ar/c1-14813178&ved=2ahUKEwjVm9L18v3nAhUCposKHcptBNsQFjADegQIAxAB&usg=AOvVaw30QL8SvhvKnWkYUGWhKzTg&cshid=1583224946470
      • x2468 Re: Brawa dla radnej PiS 03.03.20, 23:23
        Po katolicku. Pozbyc sie to znaczy wymordowac. W Gdyni firma odlawia dziki i wywozi w Bory Tucholskie.

--
        Zagłosowałeś na pis, wybrałeś Simona z Banasiem i ich patronem ułaskawionym przedwcześnie Kamińskim.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka