Dodaj do ulubionych

Lądowanie na Księżycu.

25.03.20, 12:56
Przed ponad 50-cioma laty ludzie wylądowali na Księżycu.
Czy dziś, nawet w warunkach pandemii, nie ma technicznych możliwości zorganizowania dużej szwalni -- przecież są takie, bezczynne dzisiaj -- w której szyto by maseczki przez 24/7?
Tkanina, 2 sznurki, HEPA do środka...
Dało by rade 100 000 szt./dziennie.
A jak potrzeba 500 000, to ruszyć z 5-cioma szwalniami.

Nie będę rozwijać tematu, kto ma szyć, gdzie mieszkać i co jeść. Tylko trzeba ruszyć do roboty, a nie gadać do kamer używając czasu przyszłego.
Potrzebny jest czas przeszły dokonany.
Obserwuj wątek
      • j-k to nie twoj Rzad 25.03.20, 14:24
        pies.na.czarnych napisała:
        bo przecież na pisi rząd nie można liczyć w jakiejkolwiek sprawie.

To nie twoj Rzad, gdyz podatkow w PL nie placisz - to zajmij sie moze swoim belgijskim Bezrzadem ?
        .
        wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/616385,filip-belgowie-krol-rzad.html
        • szwampuch58 Re: Lądowanie na Księżycu. 25.03.20, 15:35
          goooooooowno prawda z tym respiratorem tego komputerowego "znafcy" z Wloch,myli podanie zwyczajne tlenu z respiratorem.....jest to bowiem skomplikowane urzadzeniee medyczne wymagajace profesjonalnej obslugi przez 7 dni praktycznie 24 godziny na dobe,wszelka fuszerka oznacza dla pacjeta zgon....gostek moze sie zna na kopiarce 3D ale jego belkot w zakresie medycznym jest wrecz szkodliwy dla powagi tej sytuacji

--
          www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
          • snajper55 Re: Lądowanie na Księżycu. 25.03.20, 15:55
            szwampuch58 napisał:

> goooooooowno prawda z tym respiratorem tego komputerowego "znafcy" z Wloch,myl
            > i podanie zwyczajne tlenu z respiratorem.....jest to bowiem skomplikowane urza
            > dzeniee medyczne wymagajace profesjonalnej obslugi przez 7 dni praktycznie 24
            > godziny na dobe,wszelka fuszerka oznacza dla pacjeta zgon....gostek moze sie zn
            > a na kopiarce 3D ale jego belkot w zakresie medycznym jest wrecz szkodliwy dla
            > powagi tej sytuacji

A ja słyszałem, że pewien góral respirator z drewna wystrugał, na owieczkach przetestował i przymierza się do masowej produkcji. Pokonamy wirusa!

S.
            --
            Sukces PiS! Spada liczba chorych na raka. Gdyż szybko umierają.
          • no-popis Re: Lądowanie na Księżycu. 25.03.20, 18:22
            szwampuch58 napisał:

> goooooooowno prawda z tym respiratorem tego komputerowego "znafcy" z Wloch,myl
            > i podanie zwyczajne tlenu z respiratorem.....jest to bowiem skomplikowane urza
            > godziny na dobe,wszelka fuszerka oznacza dla pacjeta zgon....gostek moze sie zn
            > a na kopiarce 3D ale jego belkot w zakresie medycznym jest wrecz szkodliwy dla
            > powagi tej sytuacji
            >

...czyli debil ! :) ZaPOmniałeś ?

--
            Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
            www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
            www.facebook.com/pietkin.kres/videos/141860470643536/
          • lechutek1966 Re: Lądowanie na Księżycu. 26.03.20, 00:43
            szwampuch58 napisał:

> powagi tej sytuacji

A ty wiesz co to jest "inspirator" ???. Kidawa kupuje dla naszej SZ. Coś w rodzaju Kolacz jako MZ.
      • lechutek1966 Re: Lądowanie na Księżycu. 26.03.20, 00:41
        pies.na.czarnych napisała:

> Wielu zwykłych ludzi i prywatnych przedsiębiorstw już wzięli sprawy w swoje ręc
        > e bo przecież na pisi rząd nie można liczyć w jakiejkolwiek sprawie.

Ale nie w Belgii. Belgowie jadą do Holandii aby napic się piwa. To jest społeczeństwo w/g psa na czarnych.
      • bpos Re: Lądowanie na Księżycu. 25.03.20, 13:23
        Nie wiem, czy to do mnie piszesz?
        Jeśli do mnie, to odpowiem ci tak:
        Nie, nie ruszam z produkcją i dostawami, bo nie mam takich możliwości.
        Jestem starcem, więc nie mam sił i emerytem, więc nie mam środków.
        A sensem mojego wpisu było: mniej gadania, czego to nie zrobimy, a więcej działania.
        To był ten końcowy fragment wpisu o obietnicach przed kamerami.
        I o gramatyce.
        • stavros2002 Re: Lądowanie na Księżycu. 25.03.20, 13:29
          Czyli piszesz do obecnych na tym forum przedsiębiorców? Rozczaruję cię, 90% tutaj to emeryci jak ty, zabijający codzienną nudę i rytualnie na3,14erdalający się z lewa i prawa.

Napisz do znajomych przedsiębiorców, na pewno skorzystają z twych rad, skoro są takie proste.
          • bpos Re: Lądowanie na Księżycu. 25.03.20, 14:03
            Czy cokolwiek złego napisałem, że ironizujesz?
            Przez 43 lata zawodowego życia zajmowałem się produkcją i jej przygotowaniem.
            Dlatego wiem, że urządzenie szwalni, lub uruchomienie po przestoju - co jest łatwiejsze niż włączenie bloku energetycznego do sieci, albo rozpalenie pieca w hucie - jest do zrobienia "od zaraz".
            Wydaje mi się, że taką Vistulę, czy Próchnik można by przestawić (na te proste maseczki) z dnia na dzień. Tak mi się wydaje. Tylko trzeba chcieć.
            bpos.
            PS. Tak, siedzę to od rana do nocy. A nawet od rana do rana. Nieustannie.
            PS1. Ponadto uważam, że dalsza wymiana myśli "w tym temacie" jest zbyteczna.
              • bpos Re: Lądowanie na Księżycu. 25.03.20, 14:31
                Odezwę się jeszcze raz.
                Gdybym decydował o czymkolwiek, to poleciłbym Agencji Rezerw Materiałowych, aby skończyła zakupy miału węglowego. Bo ponoć kupują. Albo kupowali.
                Poleciłbym im... wykupienie wszystkich maszyn do szycia z marketów w Polsce (wiem, wiem - to dziadostwo nie nadaje się do przemysłowego szycia).
                I tkanin.
                Zebrałbym ochotników szyjących lub w dwa dni przeszkolił terytorialsów. A dlaczego by nie?
                I niechby każdy na swej zmianie te 100 maseczek uszył.

Taki byłby ze mnie Pomysłowy Dobromir.
                A przy okazji paru polityków mogłoby się ogrzać w świetle jupiterów. Czyli przyjemne z pożytecznym.
                • taniarada Jak nie decydujesz 25.03.20, 15:24
                  bpos napisał:

> Odezwę się jeszcze raz.
                  > Gdybym decydował o czymkolwiek, to poleciłbym Agencji Rezerw Materiałowych, aby
                  > skończyła zakupy miału węglowego. Bo ponoć kupują. Albo kupowali.
                  > Poleciłbym im... wykupienie wszystkich maszyn do szycia z marketów w Polsce (wi
                  > em, wiem - to dziadostwo nie nadaje się do przemysłowego szycia).
                  > I tkanin.
                  > Zebrałbym ochotników szyjących lub w dwa dni przeszkolił terytorialsów. A dlac
                  > zego by nie?
                  > I niechby każdy na swej zmianie te 100 maseczek uszył.
                  >
                  > Taki byłby ze mnie Pomysłowy Dobromir.
                  > A przy okazji paru polityków mogłoby się ogrzać w świetle jupiterów. Czyli przy
                  > jemne z pożytecznym.
                  I nie masz nic do powiedzenia .To co tyłek ludziom zawracasz?
                    • taniarada Sorry zwracam honor 25.03.20, 20:59
                      bpos napisał:

> No dobra. Zgoda. Ustępuję.
                      > Teraz mów ty:
                      Żle to odebrałem.Przepraszam .www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://dziennikzachodni.pl/firma-z-zabrza-produkujaca-maseczki-ochronne-jest-gotowa-na-koronawirusa-postanowila-wesprzec-szpital-w-zielonej-gorze/ar/c1-14840900&ved=2ahUKEwizsdrTtLboAhWy5KYKHYntByQQFjACegQIAxAB&usg=AOvVaw3ruV9wlDUm1fZkX3RA-kLB&cshid=1585166340361
                • lechutek1966 Re: Lądowanie na Księżycu. 26.03.20, 00:49
                  bpos napisał:

> Odezwę się jeszcze raz.
                  > Gdybym decydował o czymkolwiek, to poleciłbym Agencji Rezerw Materiałowych, aby
                  > skończyła zakupy miału węglowego. Bo ponoć kupują. Albo kupowali.
                  > Poleciłbym im... wykupienie wszystkich maszyn do szycia z marketów w Polsce (wi
                  > em, wiem - to dziadostwo nie nadaje się do przemysłowego szycia).
                  > I tkanin.
                  > Zebrałbym ochotników szyjących lub w dwa dni przeszkolił terytorialsów. A dlac
                  > zego by nie?
                  > I niechby każdy na swej zmianie te 100 maseczek uszył.
                  >
                  > Taki byłby ze mnie Pomysłowy Dobromir.
                  > A przy okazji paru polityków mogłoby się ogrzać w świetle jupiterów. Czyli przy
                  > jemne z pożytecznym.

Mialu nie potrzebujemy. A maseczki cała Europa produkuje w Chinach. Więc pretensje miej do durni europejskich którzy całą produkcję zlecili Chińczykom. Nawet maszyn do tego nie ma.
                  • bpos Re: Lądowanie na Księżycu. 26.03.20, 10:24
                    Ja nie mam pretensji do durni europejskich, jak piszesz. Mogę mieć pretensję do nieumiejętności i niemożliwości gospodarczego konkurowania z Chinami.
                    Ale to temat na inna dyskusję.

Ja mam pretensje o bezczynność -- vide OIOM w Kluczborku, który stoi zamknięty, bo coś tam, coś tam.
                    O nieumiejętność zorganizowania najprostszych działań -- vide szycie maseczek. To nie lot na Księżyc!! To hala, krzesełka, maszyny, prąd, tkaniny, sznurek, nici i szyjący.
                    + oliwa (Orlen dostarczy), aby maszyny się nie zatarły.

To nie Owsiak, czy jakiś tam przedsiębiorca-chałupnik, będący człowiekiem dobrej woli, odpowiedzialny jest za zaopatrzenie kraju.

Nie mamy maszyn do szycia?
                    Kto w obliczu pandemii kupuje ten miał węglowy, kto kupuje linie lotnicze.
                    I F35 zamiast maszyny do szycia?
                    Kto rozdaje pieniądze na nagrody (podobno ministrom 30 mln zł za styczeń i luty) zamiast kupić za to maseczki? W Chinach, jeśli tylko tam są.

Kto w telewizorze od rana do nocy powtarza "zrobimy", zamiast "zrobiliśmy"?
                    Nie chce mi się dalej pisać.
    • szwampuch58 Re: Lądowanie na Księżycu. 25.03.20, 21:23
      Jsk nazwac gostka ktory nie wie ze wypadki samochodowe nie sa zarazliwe,ktory twierdzi ze lekarze panikuja i nalezy wracac do normalnego zycia w dniach gdy w jego kraju virus dopiero zaczyna swoja "robote" na powaznie,nie wspomne wczesniejszych wyskokow intiligencji jego,jak wspolprace USA z Cesarstwem Rzymskim czy lotniskowce w czasach wojny secesyjnej........no jak?

--
      www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka