Dodaj do ulubionych

Duda i Matousz znowu kłamią

28.05.20, 12:47
Na konferencji ws pomocy UE dla Polski pochwalili się że dostaniemy 63 miliardy euro, i teraz najpiękniejsze, nie mogło też, rzecz jasna, zabraknąć podziękowań, ale nie dla Unii, tylko dla... Andrzeja Dudy "za wspólne, efektywne działanie dla Polski gdybym był bezczelny, to bym zapytał a cóż on takiego zrobił że dostaniemy te pieniądze, ostatnio go widziano na targu gdy kupował kiwi bez włosów, czy tym "zapracował" na tą kasę? Do czego te łajzy są wstanie się posunąć, pewnie nawet się posuwają... do tego o czym myślę.

natemat.pl/310191,63-mld-euro-dla-polski-na-konferencji-morawieckiego-nie-bylo-flag-ue
Obserwuj wątek
  • buldog2 Re: Duda i Matousz znowu kłamią 28.05.20, 13:18
   Protest! Co znaczy "znowu", oni kiedyś nie kłamali? Wzięli sobie przerwę?!!
   Kłamali, kłamią i będą kłamać. Teraz i zawsze! Przed sądem też (akurat wtedy będzie im wolno z mocy prawa, nie kaprysu prezesa).
  • man_sapiens Re: Duda i Matousz znowu kłamią 28.05.20, 13:22
   A kiedyż to oni nie łgali?

   Do rzeczy. Ten fundusz odbudowy i jego podział to inicjatywa przede wszystkim Niemiec i Francji. Wszystkie normalne gazety w Europie piszą, że podane kwoty to zaledwie propozycja KE, która musi być dopiero zaakceptowana (albo nie). Według tej propozycji ponad 310mld. z 750mld. Euro, czyli ponad 40%, ma przypaść Hiszpanii i Włochom. Polsce - według propozycji - 8,4%.

   Ale już są głosy, żeby wypłatę uzależnić od praworządności krajów. 1/3 całej kwoty to mają być nie subwencje ale kredyty. Austria, Szwecja, Holandia i Dania zapowiadają, że nie poprą projektu w obecnej postaci (a musi buć przyjęty jednogłośnie) i domagają się, żeby cała kwota była przekazywana jako kredyty.

   Do tego pieniądze nie będą przekazywane rządom ot tak, ale na konkretne projekty, które muszą być szczegółowo opisane. Te projekty muszą odpowiadać już obowiązującym zaleceniom UE a więc np. prowadzić do rozwoju energetyki odnawialnej, zmniejszania emisji CO2. Już widzę konkretne projekty przygotowane przez pisiewiczów. Może odbudowa stadniny w Janowie? Albo odrdzewienie i ponowne posklejanie taśmą stępki, którą Mateusz M. położył pod budowę polskiego promu. No i te jeszcze brakujące 2 tysiące z miliona samochodów elektrycznych.
  • m.c.hrabia Re: Duda i Matousz znowu kłamią 28.05.20, 14:23
   Mateusz Morawiecki
   @MorawieckiM
   ·
   18 g.
   Głos Polski jest słyszany i uwzględniany w Europie. Nowy instrument pomocowy @EU_Commission
   wynoszący 750mld EUR, którego jesteśmy 3 beneficjentem po Hiszpanii i Włoszech, to dobry pkt startu do EU Planu Marshalla. Dziękuję @AndrzejDuda
   za wspólne, efektywne działanie dla
   🇵🇱
   Waldemar Kuczyński.
   @PanWaldemar
   ·
   6 g.
   Kłamiesz. Polityczni menele, jakimi dziś jesteście w Unii nie mają żadnej siły sprawczej. To nie wasz wpływ, lecz Solidarność Unii z dużym krajem Wspólnoty i jego obywatelami, mimo rządzonej nim dziś hołoty plującej na Unię, sprawiła, przydzielenie nam tych środków.
  • no-popis Re: Duda i Matousz znowu kłamią 28.05.20, 14:56
   czandra3 napisał:

   > Na konferencji ws pomocy UE dla Polski pochwalili się że dostaniemy 63 miliardy
   > euro, i teraz najpiękniejsze, nie mogło też, rzecz jasna, zabraknąć podzięk
   > owań, ale nie dla Unii, tylko dla... Andrzeja Dudy "za wspólne, efektywne dział
   > anie dla Polski
   gdybym był bezczelny, to bym zapytał a cóż on takiego zrobi
   > ł że dostaniemy te pieniądze, ostatnio go widziano na targu gdy kupował kiwi be
   > z włosów, czy tym "zapracował" na tą kasę? Do czego te łajzy są wstanie się pos
   > unąć, pewnie nawet się posuwają... do tego o czym myślę.
   >
   > natemat.pl/310191,63-mld-euro-dla-polski-na-konferencji-morawieckiego-nie-bylo-flag-ue
   Takie sukcesy mogły odnosić tylko lemingi co wtedy tutaj obwieszczałeś.
  • behemot17-13 Re: Duda i Matousz znowu kłamią 31.05.20, 08:08
   Się podpinam pod ten wątek - Prezydent mówił, że chce, aby obywatele mieli przekonanie, iż ktoś myślał o nich, a nie "o jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika". - Wspólnota jest potrzebna tutaj, w Polsce, dla nas - własna, skupiająca się na naszych sprawach, bo one są dla nas sprawami najważniejszymi; kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmować sprawami europejskimi. A na razie, niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę, bo to jest najważniejsze – przekonywał.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka