Dodaj do ulubionych

Godność chama ze wsi

01.07.20, 00:06
Do napisania tej notki sprowokował mnie mój dawny (dzisiejszy też) idol Zbyszek Boniek. Przeczytałem jego wypowiedź - "Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludzi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska" . Przypomniała mi się wypowiedź "Zibiego" gdy pijany Młynarczyk pojawił się" na kadrze" przed meczem z Portugalią. Broniąc bramkarza powiedział tak (słowa, które wryły mi się w pamięć do końca życia) " gdy ktoś jest dla mnie dobry, ja jestem dla niego trzy razy tak dobry, gdy ktoś jest dla mnie zły, jestem dla niego sześć razy tak zły". Gramatyka oryginalna. Za komuny to był heroizm.Trudno podejrzewać Pana Zbigniewa o zacięcie lingwistyczne. Do dziś robi koszmarne błędy (choć widać, że się mocno stara). Teraz moje zdanie. Czy ktoś, kto zrobił karierę i pieniądze kopiąc piłkę, jeżdżąc na nartach, boksując (!!!) czy odgrywając role teatralne i przy okazji zarabiając dużą kasę ma prawo być autorytetem w polityce ?. Szanuję Bońka jako menadżera. Zrobił bardzo dużo dla polskiej piłki. Nic i nikt (nawet on sam) nie odbierze mu tego. Dlaczego jednak wypowiada się gdy powinien milczeć ?. Skąd w niektórych aktorach, sportowcach, modelkach i celebrytach przekonanie, że jeżeli uprawiają dobrze płatny zawód to znaczy, że ci biedniejsi są głupsi i z urzędu należą do "drugiej kategorii" ?. Ta narracja "moherowa" stworzona po Smoleńsku przez rewelacyjnie skuteczną propagandę Tuska obowiązuje do dziś. Głosujesz na PiS toś ciemniak, głosujesz na nas - należysz do elity i wierchuszki. W modnym w latach 90 tych serialu bohater mówił tak -" Balki pamiętasz gdy bałeś się wsiąść do windy bo myślałeś, że zawiezie cię do środka ziemi ? ... a pamiętasz jak bałeś się zrobić zdjęcie bo myślałeś, że aparat skradnie ci duszę ? ... a pamiętasz co ci wtedy mówiłem ? - tak mówiłeś - Balki don t bee stupid"
Obserwuj wątek
    • man_sapiens Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 07:50
     psiogon napisał:

     > Takich komentarzy nawet nie warto czytać. Proszę z szacunku, postaraj się o wię
     > cej!.

     Fakty przeszkadzają? Przewaga ludzi ze słabym i minimalnym wykształceniem wśród wyborców Andrzeja D. jest faktem.
     • n4rmoorr Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 09:54
      man_sapiens napisał:

      > psiogon napisał:
      >
      > > Takich komentarzy nawet nie warto czytać. Proszę z szacunku, postaraj się
      > o wię
      > > cej!.
      >
      > Fakty przeszkadzają? Przewaga ludzi ze słabym i minimalnym wykształceniem wśród
      > wyborców Andrzeja D. jest faktem.
      >
      Ta kibole na meczach to same magistry.Wykształcone głosowały i tylko 30%.Słabo z tymi wykształciuchami.
      • psiogon Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 14:20
       Na Dudę zagłosowało 2,2 mln wyborców z wyższym wykształceniem a na Trzaskowskiego 2,4 mln jakoś nie powala ta różnica a że niewykształceni głosują na siebie i swoje portfele to trudno mieć do nich o to pretensje.
     • psiogon Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 14:17
      Z faktami nie dyskutuję ale z ocenami juz tak. Czy gdyby Boniek złapał taką kontuzję jak dziś Milik albo dawniej Lubański i jego kariera ległby w gruzach to może to on dziś byłby na zdjęciu śpiącego z winem pijaka ?.
     • klan_fan Re: Godność chama ze wsi 02.07.20, 18:08
      Tyle że powody słabego wyksztalcenia bywają różne. Są osoby, którym ciężkie kalectwo nie przeszkodziło w zdobyciu dyplomu i tacy, którym ubóstwo i presja środowiska by zostać na ojcowiźnie podcięła skrzydła. Ludzie mają kompleksy niezależnie od pochodzenia. One nimi sterują a politycy na tym żerują. To jest problem.
   • tbernard Re: Godność chama ze wsi 02.07.20, 19:59
    pies.na.czarnych napisała:

    > Na Dudę głosowało 70 % ludzi z wykształceniem podstawowym, CZYLI LENIE, którym
    > nie chciało się uczyć a teraz pracować. ŻENADA !
    >

    Ale przed Dudą i przed PiS rządzili ci "oświeceni", więc wcześniej społeczeństwo musiało być mądrzejsze, skoro wybrało "oświeconych". Ale ci "oświeceni" musieli coś spieprzyć z oświatą, że kolejne roczniki dorastające stały się słabo wykształcone, co poskutkowało zwycięstwem Dudy i potem przejęciem władzy przez PiS.
   • psiogon Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 00:22
    Po ukończeniu studiów i powrocie na wieś myślałem Ty samo jak Ty. Gdy zacząłem rozmawiać z tymi "nierobami" zacząłem nabierać do nich szacunku. Ciekaw jestem czy Twoje opinie są wykreowane doświadczeniem czy wiedzą facebookową ?. znam masę idiotów z miasta (W mojej gminie jest więcej działek niż mieszkańców), którzy rewelacyjnie potrafią odgrywać inteligentów. Proszę o przykłady inne niż bzdurne zdjęcia.
    • buldog2 Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 00:33
     Mądrzy, tacy jak piszesz, są wszędzie, na wsi też. Oni nie żyją z pieniędzy wyłudzonych tylko z pracy.
     A takich jak na zdjęciu, w Polsce mnóstwo. Dzięki nim zwycięża PIS, to "element", rdzenny PISi narodowosocjalny elektorat.
     • psiogon Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 00:47
      "Mądrzy, tacy jak piszesz, są wszędzie, na wsi też ... ". Mój wuj miał pasiekę na wsi a jego córka miała (ma) męża z Warszawy bardzo dowcipnego i żartobliwego człowieka. Opowiedział kuzynce - inteligentce z Warszawy taką historię - Teść podbiera miód a mnie pszczoły zaatakowały, więc uciekam do rzeki, schować się w wodzie a tu debile ze wsi sznurki z praniem rozwiesili i sobie czoło rozwaliłem. Na to inteligentka "no Ryszard nie można tak mówić, nie wszyscy ludzie na wsi to debile".
   • psiogon Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 00:29
    Chciałbym zwrócić uwagę SZP, że to drugie zdjęcie jest zrobione w mieście (na co wskazuje otoczenie). Tu się zgodzę kołtuństwo w małych miasteczkach jest straszne. Jak mawiał klasyk - "mam w dupie małe miasteczka, mam w dupie małe miasteczka, mam w dupie małe miasteczka".
    • pies.na.czarnych Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 12:25
     Przecież tu nie chodzi o to czy to jest wieś, czy miasto. Głównie chodzi o to, że demokratyczny system bezpośrednich wyborów nie jest najlepszym systemem jaki można by wymyślić. Boniek nie jest pierwszy, który o tym mówi.
     Co do Bonka to masz rację. Moim zdaniem jest on ostatnią osobą, która powinna wypowiadać się na ten temat. Zwłaszcza w taki sposób. Kim on właściwie jest? Kopaczem piłki, który dzięki komunistycznym układom mógł wyjechać na bardzo atrakcyjne saksy. Zarobił jak na polskie warunki sporo forsy, ale jego kariery nie zrobił.
     • psiogon Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 14:23
      Jak to ujął Churchill "demokracja jest najgorszym systemem ale nikt nie wymyślił nic lepszego. Obawiam się, że tak czy siak wybory muszą się odbywać a że mamy konstytucję do d... .
      • qinto Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 14:37
       psiogon napisał:

       > Jak to ujął Churchill "demokracja jest najgorszym systemem ale nikt nie wymyśli
       > ł nic lepszego. Obawiam się, że tak czy siak wybory muszą się odbywać a że mamy
       > konstytucję do d... .


       No i to jest sedno sprawy.
       Od dłuższego czasu powtarzam tutejszym obrońcom "kąstytucji" i zwolennikom demokracji, że w demokracji nie ma zasady posiadania wykształcenia. Ten z podstawowym wykształceniem, ma taki sam ważny głos jak i profesor. Tego tutejsze lemingi, ale jak widać lwia część owych obrońców demokracji nie potrafi zrozumieć.
  • kylax4 Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 01:34
   Demokracja działa tylko w przypadku, gdy populacja składa się w osób odpowiedzialnych i wykształconych. W krajach III świata "demokracja" skutkuje często totalnym bałaganem, rozwarstwieniem majątkowym i chaosem w każdej dziedzinie.
   • psiogon Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 02:27
    Znam opinie, że absolwenci uczelni humanistycznych to "półinteligenci". Czy zaliczasz ich do części populacji "odpowiedzialnej i wykształconej" ?. A sama opinia o działaniu demokracji to Twój wymysł czy jakiegoś światłego umysłu ?.
  • eiran Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 07:38
   psiogon napisał:

   > Przypomniała mi się wypowiedź "Zibiego" gdy pijany Młynarczy
   > k pojawił się" na kadrze" przed meczem z Portugalią. Broniąc bramkarza powiedzi
   > ał tak (słowa, które wryły mi się w pamięć do końca życia) " gdy ktoś jest dla
   > mnie dobry, ja jestem dla niego trzy razy tak dobry, gdy ktoś jest dla mnie zły
   > , jestem dla niego sześć razy tak zły".

   Wprawdzie zapamiętałeś treść całkiem dobrze, ale połączyłeś ją z niewłaściwymi okolicznościami. Boniek nie powiedział tego w obronie pijanego Młynarczyka, tylko w zupełnie innej sytuacji, poza tym Młynarczyk pojawił się pijany nie przed meczem z Portugalią, tylko przed odlotem z Okęcia na zgrupowanie przed meczem z Maltą. Drobiazgi? Być może. Kłamcy (a takim jesteś) - często utykają w swoje kłamstwa rozliczne drobiazgowe szczególiki licząc na to, że w ten sposób zwiększają wiarygodność swoich łgarstw.

   > Gramatyka oryginalna.

   Jak na zdanie wypowiadane na żywo, w nerwowej sytuacji (ale nie takiej o jakiej piszesz) wiele nie można tej gramatyce zarzucić. W przeciwieństwie do:

   (...)

   > Balki don t bee stupid"

   To w ogóle nie jest gramatyczne, a "bee" to pszczoła.
    • psiogon Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 14:39
     Dla waszej wiedzy. Serial Balki i Lary opowiada o gościu, który przyjechał do Stanów z jakiegoś zapyziałego kraju trzeciego świata. Balki posługuje się łamanym angielskim i pewnie dlatego taki tekst padł w serialu. Nie znam angielskiego więc trudno mi się odnosić ale na 99% jestem pewien, że dobrze zapamiętałem. Pzdr.
     • pies.na.czarnych Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 14:56
      Następnym razem wrzuć tekst do Google Translator. Nie radzę tego robić z trudniejszymi tekstami nie znając obu języków, ale proste zdanka takiej jak to twoje wyżej bez obawy możesz korygować.
      Zawsze tez możesz powiedzieć, że udajesz policjanta z serialu Allo’Allo próbującego mówić po francusku 😂
      • psiogon Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 15:02
       Dobre. Problem polega na tym, że nie znam tekstu po polsku. Szwagier przywiózł ze Stanów kasetę z serialem i mi na żywca tłumaczył. Tak więc znam tylko tekst angielski. Na tyle mi się spodobał, że uznałem, że warto go utrwalić nawet za cenę wyśmiewania mojego angielskiego. Pzdr
   • psiogon Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 14:52
    Może chodziło o mecz z Maltą. Cytowana wypowiedź Bońka jednak (jeśli dobrze pamietam) pochodzi z rozmowy TV (pewnie po meczu z Maltą) gdy chciano zawiesić część protestującej kadry. Sprawcą całego zamieszania był (moim zdaniem) Młynarczyk i tak czy siak było o nim. Bońka chyba wtedy zawiesili a przed mistrzostwami został odwieszony (?). Drugorzędna sprawa. Są ludzie, którzy mają wpojone poprawne wysławianie się (i przywiązują do tego wagę) i tacy, którzy mają to gdzieś. Chciałem uwypuklić jedno. Boniek oprócz talentów kopacza i wykrytych później menadżerskich ma też spore luki edukacyjne i należy podejrzewać, że z elit to on się nie wywodzi. Alka, która własne gniazdo kala ?. Nie chcę się bawić w psychologa ale zaryzykuję twierdzenie, że ma spory kompleks pan Boniek i na siłę próbuje udowodnić swoja przynależność do elity. Jeżeli zarzucasz mi kłamstwo to proszę o konkrety.
    • eiran Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 15:14
     psiogon napisał:

     > Może chodziło o mecz z Maltą. Cytowana wypowiedź Bońka jednak (jeśli dobrze pam
     > ietam) pochodzi z rozmowy TV (pewnie po meczu z Maltą) gdy chciano zawiesić czę
     > ść protestującej kadry.

     Nie. Wypowiedź Bońka jest z zupełnie innego (późniejszego) okresu i dotyczy sytuacji, która z Młynarczykiem nie miała nic wspólnego. Nawiasem mówiąc, Boniek (podobnie jak trzej inni piłkarze, w tym Młynarczyk) z Maltą nie zagrał, bo został zawieszony. Tak że znowu pudło.

     > Jeżeli zarzucasz mi kłamstwo to pr
     > oszę o konkrety.

     Masz całą listę konkretów w tym i poprzednim poście.
     • psiogon Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 15:25
      To, że pamięć nie ta ... . Te wszystkie "kłamstwa" to prosta oszybka. Tak dawno to było ... .Majaczy mi się mecz z Portugalią ale nie było jej w naszej grupie. To wszystko to tylko otoczka. Mogłem spokojnie darować wszystkim opis tych zdarzeń i pozostawić cytat z Bońka. To on jest głównym bohaterem tego wpisu a nie mecz z Maltą :).
     • n4rmoorr Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 16:27
      eiran napisał:

      > psiogon napisał:
      >
      > > Może chodziło o mecz z Maltą. Cytowana wypowiedź Bońka jednak (jeśli dobr
      > ze pam
      > > ietam) pochodzi z rozmowy TV (pewnie po meczu z Maltą) gdy chciano zawies
      > ić czę
      > > ść protestującej kadry.
      >
      >
      > > Jeżeli zarzucasz mi kłamstwo to pr
      > > oszę o konkrety.
      >
      > Masz całą listę konkretów w tym i poprzednim poście.
      >
      >
      Pytam lumpen inteligenta Bońka, kto wybrał kiedyś Donosa, Polmosa a potem Bigosa?
  • n4rmoorr Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 10:23
   Dziwne jest bardziej, że ludność niewolnicza w miastach hodowana jak kury w chowie klatkowym, w ogóle mają prawa wyborcze. Tak jak kury żywieni są przez wieś i żyją w świecie nierzeczywistym, całkowicie oderwanym od Ziemi. Tak jak w Matrixie - odetniesz im prąd , wodę czy żywność i ich nie ma.To już wolę Grzecha Lato (byłego senatora SLD), który przynosił do sejmowej restauracji swoją wódę (i lał ją pod stołem), bo było taniej!
  • dwaczarnekoty Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 12:02
   Wyborcy Dudy twierdza, ze nie glosuja na RT, bo zniszczy rodzinę, bo odbierze 500plus, bo sprowadzi imigrantów. No muszą mieć IQ mniejsze niż 70, skoro wierza, ze prezydent ma moc odebrać 500plus i nie posiadają logicznego myślenia, skoro wychodzi im, ze facet, co ma normalna rodzinę będzie dazyl rozbijania polskich rodzin. Statystyki mówią swoje, co do intelektu wyborców pis. Oni nie potrzebują logicznych argumentów, tylko troche zabobonów.
   • psiogon Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 14:32
    Jest prosty sposób na odebranie 500+ przez prezydenta. Wystarczy doprowadzić do wcześniejszych wyborów poprzedzonych destrukcją państwa za pomocą wetowania i samorządów by potem podpisać ustawę już swoich posłów likwidującą 500+ i dodać w mediach argument, że PiS doprowadził Polskę na skraj przepaści i "piniędzy nie ma". Co do rodziny to polityk jakim jest Trzaskowski robi i mówi to co chcą usłyszeć jego wyborcy a to co ma w domu nie ma nic do rzeczy. Nie bądź naiwny.
    • pies.na.czarnych Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 14:49
     W Polsce należy wprowadzić dodatek na dziecko. Nie jakieś durne biurokratycznie obwarowane xxx+. Dodatek, który dostaje każda osoba do niego uprawniona. Ojciec, matka, opiekun dziecka nadal uczącego się i pozostającego na utrzymaniu i mieszkającego z prawnym opiekunem. Bez zbędnych świstków, bez pilnowania często niezrozumiałych procedur. Tak jak to jest w normalnych krajach. Oczywiście suma powinna być proporcjonalna do najniższej średniej krajowej.
     • psiogon Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 15:11
      Brzmi logicznie. Dlaczego tego rządzący nie zrobili ?. (Tu moje domysły). Może kasy nie styknęło i gdy staniemy się "normalnym krajem .... . Może chodzić również o wypłacanie kasy swoim wyborcom. Taka Wielowieyska nawet gdyby dostała 10 tys na mies i tak nie zagłosuje na PiS :)). Taką procedurę rozpoczął dawno temu któryś rząd (fundowane emerytury czy jakoś tak) i trudno się dziwić że ten też tak gra. Może zupełnie o co innego chodzi ?.
      • pies.na.czarnych Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 16:10
       psiogon napisał:

       > Brzmi logicznie. Dlaczego tego rządzący nie zrobili ?. (Tu moje domysły). Może
       > kasy nie styknęło i gdy staniemy się "normalnym krajem .... . Może chodzić równ
       > ież o wypłacanie kasy swoim wyborcom. Taka Wielowieyska nawet gdyby dostała 10
       > tys na mies i tak nie zagłosuje na PiS :)). Taką procedurę rozpoczął dawno temu
       > któryś rząd (fundowane emerytury czy jakoś tak) i trudno się dziwić że ten też
       > tak gra. Może zupełnie o co innego chodzi ?.

       Na normalny dodatek na dziecko wydaliby mniej i byłoby sprawiedliwiej i jednocześnie uciekliby spekulacje polityczne. U mnie nawet król dostaje rządowy kindrgeld i nikt się nie ma prawa temu czepiać. Dziecko to jest dziecko i wszystkim należy się równo.
       Same oszczędności na obecnym personelu obsługującym 500+ to są ogromne pieniądze. Pozostałe twoje domysły są OK.
     • teen69 Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 15:21
      każde spotkanie wspólnoty mieszkańców, członków dowolnej spóldzielni to materiał na doktorat z socjologii i psychologii . Wiejskie zebrania to habilitacja nt. skąd tylu bezdennie głupich i porażka systemu
      powszechnej edukacji.
      Rezultaty I tury wyborów wskazują , że głupich jest więcej. Aby nie urażać, polo- głupki w większości.
      Z nimi dogonimy Europę w 5 lat.
   • psiogon Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 15:15
    Właśnie czytałem sobie artykuł o inteligencji i znalazłem tam takie zdanie - "Niektóre badanie sugerują również, że wysoka inteligencja może związana być z wyższym prawdopodobieństwem zaburzeń psychicznych. ". Ufanie, że ludzie a wyższym IQ są również lepsi i zawsze mądrzejsi to mit. Kto również twierdzi, że dzisiejsi magistrowie faktycznie mają wysokie IQ ?. Masz na to jakieś badania ?.
    • pies.na.czarnych Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 16:16
     > Ufanie, że ludzie a wyższym IQ są również lepsi i zawsze mądrzejsi to mit. Kto również twierdzi, że dzisiejsi magistrowie faktycznie mają wysokie IQ ?. Masz na to jakieś badania ?

     Oczywiście, że to nie zawsze sprawdza się w praktyce. Weź na przykład takiego doktora Dudę...😂
     • n4rmoorr Re: Godność chama ze wsi 01.07.20, 16:29
      pies.na.czarnych napisała:

      > > Ufanie, że ludzie a wyższym IQ są również lepsi i zawsze mądrzejsi to mit
      > . Kto również twierdzi, że dzisiejsi magistrowie faktycznie mają wysokie IQ ?.
      > Masz na to jakieś badania ?
      >
      > Oczywiście, że to nie zawsze sprawdza się w praktyce. Weź na przykład takiego d
      > oktora Dudę...😂
      >
      Nawiązując do słów Bońka o ludziach ze wsi to prawdopodobnie jest przekonany że wszelkiego rodzaju owoce,warzywa,mięsa i kiełbasy powstają w Lidlu i Biedronce.Natomiast "tak piękny i rozwijający się kraj jak nasza polska" zawdzięcza swój rozwój piłkarzom i prezesom klubów.Czas żeby "wykształcony" pan Boniek chociaż trochę pomyślał,a widać że ma z tym problem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka