Dodaj do ulubionych

Będą igrzyska!

30.07.20, 00:01
Tak sobie czytam:
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26169510,100-rocznica-bitwy-warszawskiej-na-pge-narodowym-wyrosna.html#do_w=46&do_v=58&do_a=286&s=BoxNewsLink
Zastanawiam się, jak daleko nasza władza ukochana się posunie w trywializacji wszystkiego: w tym też historii. Brak mi tylko Zenka Martyniuka wyśpiewującego czastuszki patryjotyczne, dzielnych polskich ułanów gromiących LGBTczyków, ojcaszka Rydzyka wiodącego moherowe zastępy w bój nieustępliwy i takie tam podobne.
Ciekawe, jak to się wszystko skończy, dokąd zaprowadzi nas ten radosny karnawał tandety....
Czekam na wznowienie Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w niezapomnianym Kołobrzegu. Oczywiście teksty się pozmienia, ale enturaż może zostać.
Obserwuj wątek
    • yoma Re: Będą igrzyska! 30.07.20, 00:15
      > Brak mi tylko Zenka Martyniuka wyśpiewującego czastuszki patryjotyczne

Żebyś go czasem nie miał w nadmiarze, proroku :) A co, sztuki wysokiej ci się zachciewa?
      • dr.krisk Re: Będą igrzyska! 30.07.20, 00:35
        Ano - zachciewa się.... Wiem, że takie zachcianki niegodne są Prawdziwego Polaka Patryjoty, któren to w prostocie swej najmilszy jest Naszej Partii Przewodniczce, a nie że jakieś jajogłowiczne dzielenie włosa na czworo. Ale co poradzę... nawet do Media Markt nie wchodzę, bo tam Zenek M. czyha przy wejściu, pracowicie oddany na tekturze.
        Strach pomyśleć, co będzie dalej.
        • yoma Re: Będą igrzyska! 30.07.20, 00:58
          Serio? Z Media Markt?

Sztuka wysoka, drogi panie kolego, z definicji podejrzana jest. Jeszcze by się komu nie daj Bóg zachciało myśleć przy takowej i dopiero by było.
      • snajper55 Re: Będą igrzyska! 30.07.20, 02:52
        yoma napisała:

> A co, sztuki wysokiej ci się zachciewa?

Czy sztuka może być niska? Może sztuka to sztuka, a Zenek to sztuka alternatywna? Taka sztuka pasująca do medycyny alternatywnej, historii alternatywnej, uczciwości alternatywnej, kultury alternatywnej...

S.
      • lumpior Re: Będą igrzyska! 30.07.20, 08:14
        yoma napisała:

> > Brak mi tylko Zenka Martyniuka wyśpiewującego czastuszki patryjotyczne
        >
        > Żebyś go czasem nie miał w nadmiarze, proroku :) A co, sztuki wysokiej ci się z
        > achciewa?
        >
        No,no. Głos przypominający rżenie wykastrowanego ogiera to obecnie powód do ekstazy. Ale czasy.
    • witek.bis Re: Będą igrzyska! 30.07.20, 07:53
      Nareszcie koniec z tym dziadostwem! W stulecie bitwy warszawskiej nie będzie żadnego dziadowskiego łuku triumfalnego, żadnego dziadowskiego pomnika i żadnego dziadowskiego muzeum.

Będą za to monumentalne przebieranki na Stadionie Pięciolecia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka