Dodaj do ulubionych

Jutro STRAJK!

27.10.20, 15:52
Jutro STRAJK!
www.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/396809058364193
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Jutro STRAJK! 27.10.20, 19:27
   We wtorek w siedzibie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zorganizowano konferencję prasową. - Zaprosiłyśmy państwa, żeby powiedzieć o tym, jakie mamy propozycje zebrane od osób, które od zeszłego czwartku protestują, teraz to już w obronie państwa prawa i w obronie praw człowieka, i przeciwko rządowi - powiedziała liderka strajku Marta Lempart.
   Zaznaczyła, że "jako Ogólnopolski Strajk Kobiet nie koordynują wszystkich protestów". - My po prostu kontaktujemy ludzi, wspieramy, dajemy propozycje. Zaproponowałyśmy na poniedziałek blokadę, proponujemy na jutro strajk i na piątek proponujemy protest w Warszawie. Tak samo proponujemy nasze obywatelskie postulaty, zebrane od ludzi - mówiła.
   - Życzymy sobie, żeby oświadczenie pani Przyłębskiej było traktowane jako oświadczenie pani Przyłębskiej, a nie wyrok jakiegoś Trybunału Konstytucyjnego. Po drugie życzymy sobie Trybunału Konstytucyjnego, a nie jakiegoś czegoś (organu władzy - red.), w którym zasiadają osoby nieuprawnione. Po trzecie życzymy sobie Sądu Najwyższego, który będzie prawdziwy, a nie będzie się składał znowu z funkcjonariuszy PiS robiących to, co każe prezes Jarosław Kaczyński - wymieniała.
   - Po czwarte chcemy prawdziwego Rzecznika Praw Obywatelskich. Chcemy, żeby był to dalej organ, który walczy o nasze prawa - dodała Lempart.
   Jak powiedziała, "to są postulaty prosto od ludzi, którzy są doświadczeni pandemią". - Którzy są zostawieni bez pomocy państwa, którzy widzą, czym zajmował się przez ostatnie parę miesięcy rząd, bo nie przygotowaniem do tego, żeby walczyć z pandemią - skomentowała.

   Na koniec dodała: "I wypierdalać z religią ze szkół".
  • yoma Re: Jutro STRAJK! 27.10.20, 20:20
   Jutro Pasaż Hańby

   >ostatnia próba zaostrzenia prawa do aborcji ma swoich ojców i matki. To posłanki i posłowie, którzy podpisali się pod wnioskiem do tzw. Trybunału Konstytucyjnego* (TK) oraz jego pseudosędziowie. Za skazanie kobiet na tortury należy im się wieczna pamięć i potępienie. Już jutro ich twarze i nazwiska w postaci Pasażu Hańby wystawimy w Warszawie.

   Transmisja o 10.30 TU
  • pies.na.czarnych Re: Jutro STRAJK! 28.10.20, 03:07
   Warszawskie autobusy i tramwaje w środę zostaną oflagowane na znak solidarności ze Strajkiem Kobiet
   www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26445444,warszawskie-autobusy-i-tramwaje-w-srode-zostana-oflagowane-na.html?fbclid=IwAR2A414DSF6PKowldFvhPE7opYdEWVUBmSXSvaYv9mkJbVb-hWBABOsLaXM

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka