Dodaj do ulubionych

Polska kościelna

12.09.21, 14:02
Polska kościelna
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27561464,beatyfikacja-kardynala-stefana-wyszynskiego-transmisja-mszy.html#s=BoxOpImg6
Polski rząd woli zajmować się swoim mzimu zamiast poprawiać los suwerena.
Obserwuj wątek
  • opornik4 Re: Polska kościelna 12.09.21, 15:14
   Uroczystość była transmitowana przez wszystkie stacje informacyjne w Polsce, ale i w kilku europejskich krajach.
   Oboje błogosławieni byli bardzo cenionymi postaciami, które dużo wniosły w życie społeczne.
   Prymas Kardynał Wyszyński stał się największym autorytetem moralnym w Polsce. Władze komunistyczne wielokrotnie prosiły go o wsparcie w trudnych sytuacjach. Co nie przeszkodziło im później uwięzić hierarchę.
   Został aresztowany 25 września 1953 r. i przetrzymywany w odosobnieniu do 26 października 1956 r.
   Przez całe życie służył wiernie Bogu, Kościołowi i ludziom.

   Matka Elżbieta Czacka była nie tylko człowiekiem głębokiej wiary, ale jako założycielka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża poświęciła się wraz z innymi siostrami służbie niewidomym dzieciom.
   W Laskach (1921 r.) powstał ośrodek dla dzieci niewidomych i niedowidzących, gdzie niewidomi wychowankowie zdobywali i zdobywają wykształcenie podstawowe, zawodowe lub średnie.

   • pies.na.czarnych Re: Polska kościelna 12.09.21, 16:00
    Wymień te kraje, który transmitowały tą maskaradę kościelną przyprawioną narodowo katolickim sosem.

    > Prymas Kardynał Wyszyński stał się największym autorytetem moralnym w Polsce.

    Autorytet narodowo katolickiej ciemnoty polskiego kościoła.
   • snajper55 Re: Polska kościelna 12.09.21, 16:38
    opornik4 napisała:

    > Prymas Kardynał Wyszyński stał się największym autorytetem moralnym w Polsce.

    No to zacytujmy fragmenty czasopisma „Ateneum Kapłańskie”, redagowanego przez ten moralny autorytet:

    "Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację"

    „Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich (...) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może się dokonać tylko na drodze religijnej – przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa”.

    „Dzisiejsza III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkiej idei, która ma przynieść odrodzenie ludzkości. Niemcy stały się obok Włoch rzecznikiem ideologii o zasięgu ogólnoludzkim”.

    Długo można by cytować...

    S.
    • edico Re: Polska kościelna 12.09.21, 17:00
     7 października 1939 r. Niemcy aresztowali wszystkich profesorów i 22 alumnów w seminariom we Wlocławku... oprócz Wyszyńskiego. Aresztowanych wywiezieno do obozu koncentracyjnego w Dachau, gdzie większość z nich poniosła śmierć.
     Następny mniej znany epizod wojennej biografii późniejszego prymasa, który – poszukiwany przez Niemców od początku wojny – jesienią 1941 r. wybrał dom urszulanek na Jaszczurówce jako kryjówkę przed Gestapo. Tam też został w październiku Gestapo podjechało samochodem. Zatrzymany przez Gestapo i był kilka godzin przetrzymywany w zakopiańskiej katowni „Palace”, z której mało kto wychodził żywy.
   • 99venus Re: Polska kościelna 12.09.21, 20:49
    Z tym najwyzszyn autorytetem moralnym to bym nie przesadzał.Z nauk nowego świętego najwiekszym uznanie w kraju między Odrą a Bugiem najwieksza popularnością cieszy się antysemityzm.
  • pies.na.czarnych Re: Polska kościelna 12.09.21, 17:43
   Sami swoi.

   Na uroczystościach beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej pojawił się abp Sławoj Leszek Głódź. Obecność duchownego wzbudziła sporo kontrowersji, został on bowiem kilka miesięcy temu ukarany przez Watykan za tuszowanie nadużyć seksualnych na terenie podległych mu diecezji.
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27563056,abp-glodz-na-uroczystosciach-w-swiatyni-opatrznosci-pokazal.html#s=BoxOpImg6

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka