Dodaj do ulubionych

Co jeszcze

22.05.22, 09:12
tvn24.pl/polska/mateusz-morawiecki-o-norwegii-posrednio-zeruje-na-wywolanej-przez-putina-wojnie-to-niesprawiedliwe-powinni-sie-podzielic-5720535
Boh Cara Chrani.
Obserwuj wątek
    • no-popis Re: Co jeszcze 22.05.22, 11:47
     adam.eu napisał:

     > Moja odpowiedź nie jest uczciwa. Bowiem Norwegia nie robi nic cichaczem poza pr
     > awem.
     Bez wątpienia masz rację, Norwegia nie reprezentuje standardów w typie PrOwokacji polegających na podpaleniu przez służby specjalne budki strażnika przy ambasadzie rosyjskiej aby sPrOwokować zamieszki w Dniu Niepodległości.
   • pies.na.czarnych Re: Co jeszcze 22.05.22, 12:29
    adam.eu napisał:

    > Populista, ale jak taki uczciwy, to nie się podzieli zyskiem ze sprzedaży dział
    > ek.

    Co się czepiasz? Przecież się podzielił!

    Z żoną się podzielił jakbyś nie wiedział.
  • szwampuch58 Re: Co jeszcze 22.05.22, 10:09
   Ano mamy,tfu pisiory majOm,nowego wroga:
   Morawiecki: Norwegia pośrednio żeruje na wywołanej przez Putina wojnie. Powinni się podzielić....Qrwa,dziady nadwislanskie
   • adam.eu Re: Co jeszcze 22.05.22, 10:16
    Jedno trzeba przyznać, że propagandowo to PIS bardzo często wygrywa w Polsce.
    W Rosji taką rolę pełni Putin, na Węgrzech Orban wiedzie prym, a i ciągle warto mieć na uwadze, że Hitler w swoim czasie miał poparcie w swoim narodzie.

    Dodam, sama demokracja nie polega tylko na osiągnięcie większości parlamentarnej.
    • horpyna4 Re: Co jeszcze 22.05.22, 11:56
     I pomyśleć tylko, że im większą durnotę powie ktoś z piswładzy, tym bardziej zachwycony tą władzą jest pisi elektorat.

     A wypowiedź Morawieckiego trafiła na podatny grunt, skoro zaletą pisich dla ich wyborców jest to, że "kradnom, ale sie dzielom". Wyłania się z tego dość paskudny obraz znacznej części społeczenstwa - menele, które akceptują nieuczciwość i wyciągają łapę po datki.
    • j-k ale na tym forum przegrywa 23.05.22, 14:32
     adam.eu napisał:
     > Jedno trzeba przyznać, że propagandowo to PIS bardzo często wygrywa w Polsce.


     ale na tym forum przegrywa
     - czyli mamy demokracje - forumki powinny sie cieszyc.
  • aniechto.only Re: Co jeszcze 22.05.22, 11:24
   "Nadmiarowe zyski Norwegii z ropy i z gazu przekroczą sto miliardów euro. To niesprawiedliwe, powinni się podzielić - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z młodzieżą. Zaapelował do młodych, by "pisali do swoich przyjaciół w Norwegii" w tej sprawie."

   A ile wyniosły nadmiarowe zyski ze sprzedaży działek kupionych za bezcen od KK i dlaczego Morawieccy się nimi nie podzielili?
   • no-popis Re: Co jeszcze 22.05.22, 11:48
    aniechto.only napisała:
    > A ile wyniosły nadmiarowe zyski ze sprzedaży działek kupionych za bezcen od KK
    > i dlaczego Morawieccy się nimi nie podzielili?
    A PracOwnik PrOpagandowy w pracy 24/7 :)
  • ta Re: Co jeszcze 22.05.22, 12:03
   Jeszcze dotąd rząd Polski i PIS nie weszli w konflikt z Norwegią.

   Z kim by się tu pokłócić panowie, z kim tu się pożreć, kogo obsmarować…
    • ta Re: Co jeszcze 22.05.22, 12:18
     ta napisała:
     > "Jeszcze dotąd rząd Polski i PIS nie weszli w konflikt z Norwegią."

     adam.eu napisał:
     > Norwegia jeszcze nigdy nie aspirowała do NATO?

     Nie ma związku. W mentalności i upodobaniu obecnie rządzących są konflikty i kłotnie z kim się da.
     Wskazywanie wokół winnych zła wszelkiego, byle odwrócić uwagę od własnej (conajmniej) nieudolności.
     Jaki prezes taki cały kram.
     • adam.eu Re: Co jeszcze 22.05.22, 20:46
      "Nie ma związku. W mentalności i upodobaniu obecnie rządzących są konflikty i kłotnie z kim się da.
      Wskazywanie wokół winnych zła wszelkiego, byle odwrócić uwagę od własnej (conajmniej) nieudolności.
      Jaki prezes taki cały kram.
      "

      Też nie to wprost miałem na myśli. Ale teraz tak sobie myślę, Turcja chce coś ugrać, to czy PIS nie może domagać się taniej ropy i przy okazji co nieco namieszać i zyskać poklask elektoratu nawet kosztem kłótni?
   • yoma Re: Co jeszcze 22.05.22, 12:09
    A btw, pytam, bo nie wiem, czy nasza prasa pisała coś o wizycie naszego wice obrony u wice obrony Kanady tak gdzieś trzy tygodnie temu? O co tam żebrali?
   • no-popis Re: Co jeszcze 23.05.22, 15:59
    ta napisała:

    > Jeszcze dotąd rząd Polski i PIS nie weszli w konflikt z Norwegią.
    >
    > Z kim by się tu pokłócić panowie, z kim tu się pożreć, kogo obsmarować…
    Zgoda! Są ...a f e r o g e n n i .
  • aniechto.only Re: Co jeszcze 22.05.22, 12:35
   „Nadmiarowe” zyski z wydobycia ropy i gazu w Norwegii inwestowane są przez specjalny fundusz inwestycyjny przyszłych pokoleń. W Polsce nadmiarowe zyski Orlenu, Lotosu, KGHM itp. przejadane są przez pisowskich nominatów, a za socjalną kiełbasę wyborczą zapłacą przyszłe pokolenia Polaków."

   twitter.com/KarnowskiJakub/status/1528292301767852033
  • pies.na.czarnych Re: Co jeszcze 22.05.22, 12:57
   Pinokio jak zwykle nie jest doinformowany. Po pierwsze spodziewany zysk Norwegów w tym roku ma wynieść nie 100, a 150 miliardów euro. Po drugie istnieje już dawno norweski fundusz inwestycyjny, z którego tylko 3% idzie na użytek rzadu, a reszta jest inwestowana w rozwój. Po trzecie Zieloni w norweskim parlamencie złożyli już w marcu propozycję stworzenia czegoś w rodzaju nowoczesnego Funduszu Marshalla. Chcą rozdysponować pieniądze, na przykład, na wsparcie 4 milionów uchodźców z Ukrainy.
   • pies.na.czarnych Re: Co jeszcze 22.05.22, 13:02
    Sami Norwedzy teraz mówią o „Nieprzyjemnych zyskach wojennych”

    Jak ktoś ma ochotę niech sobie wrzuci w Google Translate:

    „Nieprzyjemne zyski wojenne”: jak Norwegia zmaga się z miliardami połkniętymi przez wysokie ceny gazu i ropy www.vrt.be/vrtnws/nl/2022/04/01/miljarden-winst-door-olie-en-gas-in-noorwegen/
    • dbender Ale fundusz norweski tapnal 22.05.22, 20:59
     pies.na.czarnych napisała:

     > Sami Norwedzy teraz mówią o „Nieprzyjemnych zyskach wojennych”
     >
     > Jak ktoś ma ochotę niech sobie wrzuci w Google Translate:
     >
     > „Nieprzyjemne zyski wojenne”: jak Norwegia zmaga się z miliardami połkniętymi przez wysokie ceny gazu i ropy www.vrt.be/vrtnws/nl/2022/04/01/miljarden-winst-door-olie-en-gas-in-noorwegen/
     >

     Ale fundusz norweski tapnal o ponad 50 mld. euro w tym roku z powodu wojny.
  • pies.na.czarnych Re: Co jeszcze 22.05.22, 21:35
   Wolność Równość Demokracja
   2u ·
   Szanowny Panie Mateuszu Morawiecki. Ja w sprawie Norwegii.
   Byłem tam kiedyś, jest strasznie drogo. W lokalu kupiliśmy z kolegami jedno piwo na trzech, a i tak jeden z nas musiał zmienić pracę i wziąć kredyt. Powiedział Pan, że nadmiarowe zyski Norwegii z ropy i z gazu przekroczą sto miliardów euro. To jest pośrednie żerowanie na wywołanej przez Putina wojnie, wyjaśnił Pan podczas spotkania z młodzieżą. Drodzy norwescy przyjaciele, to nie jest sprawiedliwe, podsumował Pan bogactwo, który w oczy kole.
   Mnie to również razi, Panie Mateuszu. To nie to, co Pańska pokora, praca i umiar. Jak Pan raz poszedł w bzy i wino z małżonką, to się zrobiła wielka afera. A przecież Pan tak tylko w drodze wyjątku, a na co dzień to zwykła konserwa turystyczna. Pan szanuje pieniądze, jako premier Polski dba o to, żeby żadne nie wymknęły się z kasy publicznej. Podobno 10 miliardów złotych poszło na dodatki covidowe bez żadnej kontroli, a NFZ zaoszczędził miliardy złotych w czasie pandemii, ale nie wiadomo, co z nimi zrobi. To nie ludzie mówią, to wilcy. Jak trzeba, to dodrukuje Pan banknotów, żeby było więcej, aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej.
   Wracając do Norwegii. Coś jest nie tak, piszcie do przyjaciół w Norwegii, zaapelował Pan do młodzieży. W ogóle muszę Panu przyznać, że bardzo mi Pan zaimponował i też tak zrobię na lekcji, bo, trochę wstyd przyznać, ale jestem nauczycielem. Wydrukuję wcześniej pytania moim uczniom, żeby mi odpowiednie zadali, bo muszę Panu powiedzieć, że to jest bardzo irytujące, gdy pytają tak sami z siebie, przecież mogę czegoś nie wiedzieć i zrobi się niezręcznie. A tak, to od razu będę miał gotowe odpowiedzi na pytania, które chcę usłyszeć. Zaprawdę prawe to i sprawiedliwe.
   Odnośnie tego pisania do Norwegów, to mam pewien pomysł. Do tej pory uczniowie pisali jakieś listy w ramach akcji Amnesty International, żeby uwolnić jakichś więźniów, czy coś. Przemysław Czarnek jednak nie chce, żeby do szkoły wchodziły organizacje pozarządowe, to może zróbmy ogólnopolski szkolny maraton pisania listów do Norwegów, żeby oddali pieniądze, który nam się po prostu należą? Listy mógłby zawieść do Norwegii Jacek Sasin, wszak zdobył doświadczenie pocztowe w wyborach kopertowch.
   Uważam, że byłoby fajnie. Najpierw jednak trzeba sprawić, żeby Norwegowie ujawnili swój majątek, gdyż tylko w przypadku Pańskiej żony majątek to sprawa intymna, co oczywiście szanuję, gdyż działki od księży to sprawa w zasadzie eschatologiczna. Norwegia musi ujawnić, ile ma i co może nam oddać. To nie szkodzi, że Norwegia dzieli się zyskami z Polską w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego i całkiem spore środki od lat z Norwegii płyną do polskich samorządów. Najwyraźniej płacą za mało, a powinni więcej. Uważam, że jak nie zapłacą, to powinien Pan Norwegii wypowiedzieć wojnę, jak wcześniej Unii Europejskiej. W końcu kto, jak nie Pan, grunwaldczyk, uczestnik kampanii wrześniowej, obaliciel komunizmu w Polsce, najlepiej zna się na konfliktach zbrojnych.
   Ma Pan całkowitą rację, że nie warto szukać przyjaciół, o wiele lepiej jest tworzyć sobie nowych wrogów. Nie będzie Norweg dmuchał nam w ryż, że tak się sentencjonalnie wyrażę. Cieszę się, że uznał Pan, iż kobiety mają prawo do menstruacji, to wiele w Polsce znaczy. Ogłosił Pan również, że szanuje różne prefencje seksualne, ale nie zgadza się na to, żeby te preferencje były narzucane. Nie do końca wiem, jak można narzucić komuś preferencje seksualne, a tym bardziej orientację, gdyż pewnie to miał Pan na myśli, ale z drugiej strony jakiś czas temu pański Rzecznik Praw Dziecka szukał tabletek na zmianę płci, które rozdają seksedukatorzy, a teraz chce uczyć 15-latków obsługi broni, bo od 15 roku życia można uprawiać seks. Nie wiem, czy Pan jest tego świadomy.
   Bardzo cenię Pańską szczerość. Powiedział Pan wyjątkowo uczciwie o samym sobie, że ci, którzy mają ogromne zasoby, kształtują następnie cały system, by służył ich celom. Podziwiam taką otwartość. Gdy był Pan bankierem i doradcą Donalda Tuska, to miał Pan okazję ukształtować cały system, by służył Pańskim celom, ale zrzekł się Pan tych przywilejów i został zwykłym premierem. Szacun.
   Muszę kończyć, gdyż jeszcze muszę dokończyć sprawdzanie sprawdzianów, sam Pan rozumie, my, nauczyciele, pracujemy dla naszej ojczyzny w soboty i w niedziele. Mam nadzieję, że jak już młodzi ludzie napiszą te listy do Norwegów, żeby oddali pieniądze, to będzie można je wysłać razem z Jackiem Sasinem z Centralnego Portu Komunikacyjnego, o ile do tego czasu Marcin Horała wysiedli ludzi z okolicznych terenów i wybuduje drogi dojazdu, czego Panu i nam wszystkim życzę. Co tak dudni, co tak grzmi? Niebo huczy, ziemia drży. Czy wichura groźna dmie? Czy to burza idzie? Nie! To idzie młodość, młodość, młodość.
   Pozdrawiam bardzo serdecznie,
   Paweł Lęcki
    • pies.na.czarnych Re: Co jeszcze 23.05.22, 14:25
     met_ol napisał(a):

     > Praca w niedzielę ????. Toż zaraz drugi duda (ten od Kacperka) się odezwie. (pi
     > sownia celowa).

     Duda również w niedzielę pracował, a mógł wykorzystać swój czas na milczenie.

     Duda pytany o słowa premiera tvn24.pl/polska/mateusz-morawiecki-o-norwegii-prezydent-andrzej-duda-pytany-o-slowa-premiera-prosi-o-wsparcie-ukrainy-5721385
  • pies.na.czarnych Re: Co jeszcze 23.05.22, 14:40
   Przecież Norwegia już daje Polsce pieniądze. Czego ten żebrak jeszcze chce?

   Norwegia dzieli się zyskami z Polską w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego i całkiem spore środki od lat z Norwegii płyną do polskich samorządów.
   fundusze.mswia.gov.pl/ue/fundusze/wdrazane/norweski-mechanizm-fina/15264,Norweski-Mechanizm-Finansowy-2014-2021.html
  • no-popis Re: Co jeszcze 23.05.22, 15:48
   met_ol napisał(a):

   > tvn24.pl/polska/mateusz-morawiecki-o-norwegii-posrednio-zeruje-na-wywolanej-przez-putina-wojnie-to-niesprawiedliwe-powinni-sie-podzielic-5720535
   > Boh Cara Chrani.
   Wyjątkowa głupota w wypowiedzi Morawieckiego. Szok ! Ma talent do robienia sobie ze wszystkich naokoło wrogów. Czesi tego doświadczyli a teraz Norwedzy ale dlaczego my za te banialuki Morawieckiego, za te bzdury i obrażliwe teksty wobec innych , mamy płacić?
   • snajper55 Re: Co jeszcze 23.05.22, 16:00
    no-popis napisała:

    > Wyjątkowa głupota w wypowiedzi Morawieckiego.

    Nie, to nie głupota. To są przemyślane działania osłabiające pozycję Polski co jest zgodne z interesami Rosji. To jest polityka realizowana od 7 lat przez rząd Polski.

    > Szok ! Ma talent do robienia sobie ze wszystkich naokoło wrogów. Czesi tego doświadczyli a teraz Norwedzy

    Po to został premierem, aby robić za wszystkich naokoło wrogów Polski.

    > ale dlaczego my za te banialuki Morawieckiego, za te bzdury i obrażliwe teksty wobec
    > innych , mamy płacić?

    Bo my tym ruskim pachołkom daliśmy władzę.

    S.
  • pies.na.czarnych Re: Co jeszcze 23.05.22, 15:55
   Fajne komentarze. Warto przeczytać wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28487355,norwedzy-dajta-morawieckiemu-lepiej-sprawe-przekazac-sasinowi.html#do_w=46&do_v=306&do_st=RS&do_sid=717&do_a=717&s=BoxNewsImg2
  • pies.na.czarnych Re: Co jeszcze 23.05.22, 18:22
   Norwedzy nagruzowali sobie jak nikt inny. "Było płacić", a nie doszukiwać się dziury w całym u gmin dyskryminujących ludzi. Następnym razem będą wiedzieć, że z psimi żartów nie ma.
   • snajper55 Re: Co jeszcze 23.05.22, 18:57
    pies.na.czarnych napisała:

    > Norwedzy nagruzowali sobie jak nikt inny. "Było płacić", a nie doszukiwać się d
    > ziury w całym u gmin dyskryminujących ludzi. Następnym razem będą wiedzieć, że
    > z psimi żartów nie ma.

    W ramach rekompensaty dostaniemy norweski gaz darmo.

    S.
  • andrzej.lenart48 Re: Co jeszcze 23.05.22, 19:27
   To, co mówi Mateusz Fiut-Morawieckie nie bardzo mnie zaskakuje. Zaskakuje mnie ta młodzież która go słucha z rozdziawionymi gebami. Albo debile, jak ten Fiut-Morawieckia, albo oszukani
  • pies.na.czarnych Re: Co jeszcze 23.05.22, 20:29
   Anonimowy pracownik Poczty doniósł, ze dzisiaj skrzynka pocztowa Pinokio zawalona była kartkami pocztowymi z Norwegii. Wszystkie kartki zapisane były dziwnymi znaczkami, które mniej więcej wyglądały tak:
   https://premiumad.eu/wp-content/uploads/2020/10/miniaturka_8gwiazdek_-02.jpg

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka