Dodaj do ulubionych

Niebezpieczeństwo

15.07.22, 01:12
Rosja, pewności nie ma, ale wiele na to wskazuje, traci przewagę na polu walki. Sytuacja wewnętrzna staje się trudniejsza, Putin może próbować "zachować twarz" przed Rosjanami i odegrać się na inny sposób.
Istnieje zagrożenie konwencjonalnego ataku na elektrownie jądrowe (reaktory) Ukrainy:
youtu.be/nzrqHKCrx3U?list=TLPQMTQwNzIwMjLFR3WHTC4_Ew
Na wideo mowa o tym, że zniszczeniem konwencjonalnym ładunkiem najbardziej zagrożona jest Chmielnicka Elektrownia Atomowa (blisko zachodniej granicy, z Polską, do tej pory najbezpieczniejsza ze względu na konserwację i sposób wykorzystania).

Amerykanie, mowa na wideo, czynią jakieś ustępstwa (zdjęto sankcje w stosunku do córek Gazpromu itd., na import leków itd., trwają targi), jednocześnie wzywają swoich obywateli do opuszczenia Ukrainy. Sytuacja staje się groźna i nieprzewidywalna. Będę to sprawdzał, ale relacja wydaje się wiarygodna.

Atak ładunkiem konwencjonalnym to nie użycie broni jądrowej, tu Putin nie przekracza czerwonej linii, zabezpiecza się przed jądrową odpowiedzią.

Ale w przypadku konwencjonalnego uderzenia w reaktor atomowy i zniszczenia go (np. Kalibrami, Onyxami itd.) skutki będą większe, niż po Czarnobylu. Większe na pewno, dlatego że Ukraina nie ma potencjału "ratunkowego" ZSRR potrzebnego do likwidacji skutków rozwalenia reaktora. I można mieć pewność, że jeśli atak nastąpi, to wtedy gdy wiatr będzie wiał ze wschodu na zachód.

Jest więcej podobnych enuncjacji, ale o mniejszej wiarygodności, tu mowa o faktach popierających tezę o zagrożeniu.
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Niebezpieczeństwo 15.07.22, 01:24
   Pierd**** głupoty. Najpierw zacząłby od bombardowania autostrad, dróg kolejowych i rafinerii. Jak dotychczas tego nie robi i na razie robił na pewno nie ma zamiaru.

   Martw się lepiej podróżą na Bliski Wschód Bidena. Zacznij od niespodziewanego i szybkiego przyjęcia przez Dudę listów uwierzytelniających izraelskiego ambasadora. +Dzisiejsze wypowiedzi Bidena na temat Iranu. Tu rodzi się nowe niebezpieczeństwo.
   • buldog2 Re: Niebezpieczeństwo 15.07.22, 01:32
    Bombardowanie autostrad, linii kolejowych (stacji transformatorowych, jeśli już) jest mało skuteczne. Robili to.
    Rafinerie też bombardowane, od samego początku wojny (nie wiem, czy wszystkie). Ale to nie ten kaliber reakcji, który może wstrząsnąć.
    Zresztą, nie ja wzywam obywateli USA do opuszczenia Ukrainy, tylko Departament Stanu.
    • pies.na.czarnych Re: Niebezpieczeństwo 15.07.22, 01:45
     Rafineria jeden raz uderzona, prawdopodobnie przypadkowo. Bombardując autostrady itd, itp w ciagu miesiąca doprowadziliby do bankructwa Ukrainy. Taką opinie czytałem u mnie.
     • pies.na.czarnych Re: Niebezpieczeństwo 15.07.22, 01:51
      > w ciagu miesiąca doprowadziliby do bankructwa Ukrainy

      Powinno być : do całkowitej zapaści Ukrainy.
     • buldog2 Re: Niebezpieczeństwo 15.07.22, 08:02
      Nieprawda. Tu: www.spr.ua/all/neftepererabativayuschie-zavodi/
      jest spis przedsiębiorstw robiących coś z ropą, a spis rafinerii tu:
      uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%84%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8

      Największa pracująca jest w Kremenczugu (chyba była atakowana), jeszcze jedna pracuje koło Charkowa. Braki bywały tak duże, że jakiś czas temu na potrzeby armii z Polski wysłano cysternami 25 tys. ton paliwa.

      Atakować autostrady nie ma sensu, bo zniszczenie ich jest nierealne. Trzeba kilku precyzyjnych rakiet, żeby przerwać ruch w jednym miejscu, a prowizoryczna naprawa trwa pewnie nie dłużej, niż 2 godziny. Podobnie, użycie samolotów stało się tak niebezpieczne, że Rosjanie bardzo mało latają.

      Rakiet precyzyjnych Rosjanie prawie nie mają już. Putin nakazał produkcję Kalibrów na 3 zmiany, ale nie produkują, bo brak części z importu. Podobnie, nie atakuje się sieci kolejowej, bo naprawa trwa kilka godzin. Mówi się o niszczeniu stacji transformatorowych, ale ich też jest mnóstwo, a rakiet zostało niewiele. Użycie lotnictwa też coraz bardziej problematyczne ze względu na wzmacniającą się obronę powietrzną, przez którą Rosjanie mało już latają nad Ukrainą. A stację transformatorową trzeba trafić dokładnie, czyli z małej wysokości.
  • pkt4a Re: Niebezpieczeństwo 15.07.22, 17:16
   Putler ma trzęsawkę rąk i nóg , puchliznę mordy od lekarstw i innych podawanych jemu świństw . Kończy sie i on o tym wie .
   A jego była ślubna mieszka we Francji z mlodszym o 17 lat i Putler dostaje z tego powodu mierdolca . Jak zdechnie na Ukrainie i na świecie będzie ulga i bal


   .
   krytykapolityczna.pl/
   • stefan4 Re: Niebezpieczeństwo 15.07.22, 21:41
    pkt4a:
    > Putler dostaje z tego powodu mierdolca . Jak zdechnie na Ukrainie i na świecie będzie ulga i bal

    Radość będzie niewątpliwie, ale czy ulga?

    Kiedy umarł Breżniew po prawie roku od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, ludzie na ulicach rzucali się sobie w ramiona (tylko jeden mój kumpel mówił, że nie można się cieszyć z tego, że ten grzesznik już nie będzie mógł odpokutować). Radość była ogromna. Ale projektanci i reżyserowie stanu wojennego rządzili jeszcze przez 7 lat.

    - Stefan

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka