Dodaj do ulubionych

Auta na polskich drogach.

15.07.22, 19:32
W aspekcie ekologii.
Jak widzę na polskich drogach jak gość do roboty jedzie autem typu terenówa (sam w wielkim aucie) z silnikiem 2 litry albo więcej
to w aspekcie ekologii krew mnie zalewa.
:-( !

PS.
Od niedawna jestem na tym forum - trochę się gubie w zasadach jego działania.
Zatem ewentulanie proszę o odpowiedzi na priv:
mariusz_rafal@interia.pl
Obserwuj wątek
    • dunajec1 Re: Auta na polskich drogach. 15.07.22, 19:35
      Tak zazdroscisz?
      Bylo wstapic do parti i .....tez bys mial.
    • dunajec1 Re: Auta na polskich drogach. 15.07.22, 19:37
      Co tam ekologia,JA JADE i chce zeby mnie widziano.
      • dwukropek_salambek_dwukropek13 Re: Auta na polskich drogach. 15.07.22, 19:38
        dunajec1:
        bardzo słusznie prawisz !

PO NAS POTOP - ważne żeby fura była wypasiona!
        • snajper55 Re: Auta na polskich drogach. 20.07.22, 11:06
          dwukropek_salambek_dwukropek13 napisał:

> PO NAS POTOP - ważne żeby fura była wypasiona!

Ale ten potop i tak za chwilę będzie (już jest?), więc po co sobie różnych rzeczy odmawiać? To już nie ma żadnego znaczenia. Spójrz na termometr a każdego roku będzie gorzej. Mleko już się rozlało.

S.
    • no-popis Re: Auta na polskich drogach. 15.07.22, 20:10

> W aspekcie ekologii.
      > Jak widzę na polskich drogach jak gość do roboty jedzie autem typu terenówa (sa
      > m w wielkim aucie) z silnikiem 2 litry albo więcej
      > to w aspekcie ekologii krew mnie zalewa.
      > :-( !
      >
      > PS.
      > Od niedawna jestem na tym forum - trochę się gubie w zasadach jego działania.
      > Zatem ewentulanie proszę o odpowiedzi na priv:
      > mariusz_rafal@interia.pl
      >
      Spalinòwek już prawie nie ma bo wokòł jeżdżą prawie same elektryki Morawieckiego.
      • dwukropek_salambek_dwukropek13 Re: Auta na polskich drogach. 16.07.22, 10:13
        No-popis - dobry żart z tymi elektrykami Morawieckiego - doceniam twoje poczucie humoru.
    • szwampuch58 Re: Auta na polskich drogach. 15.07.22, 20:40
      Qrwa **********
      • dwukropek_salambek_dwukropek13 Re: Auta na polskich drogach. 16.07.22, 10:13
        Szwampuch - jak rozumieć twój wpis?
        • szwampuch58 Re: Auta na polskich drogach. 16.07.22, 12:15
          Tak
          youtu.be/o6sOs7E082Y
    • stasi1 Re: Auta na polskich drogach. 16.07.22, 10:46
      Takie życie. Kolega w pracy dziwi się że moje auto spala mniej więcej 3,7 na setkę
      • dwukropek_salambek_dwukropek13 Re: Auta na polskich drogach. 16.07.22, 11:13
        Stasi - to coż to za auto że tak mało pali? Hybryda?
        Ja mam dacię z silnikiem 1.0 - po mieście około 7,5 litra gazu na setkę.
        • pies.na.czarnych Re: Auta na polskich drogach. 16.07.22, 12:22
          > Ja mam dacię z silnikiem 1.0 :)

Kup auto.
        • stasi1 Re: Auta na polskich drogach. 20.07.22, 08:16
          To chyba musisz cisnąć pedał gazu na max. Ja w mieście jeśli widze że zapaliło sie czerwone, wrzucam na luz i się jakoś dotaczam. Po drodze mijaja mnie ze dwa auta na pełnym gazie i po hamulcu. Oni tracą benzyne i ja też
          • yabbaryt Re: Auta na polskich drogach. 20.07.22, 18:01
            jak byś wział swoje auto na pych to zużycie paliwa jeszcze by spadło.
            • stasi1 Re: Auta na polskich drogach. 21.07.22, 09:33
              Tak tez czasami robię. Jak parkuję pod bramą wystarczy wrzucić na luz i auto samo dotoczy się na miejsce parkingowe
              • pies.na.czarnych Re: Auta na polskich drogach. 21.07.22, 17:34
                Popełniasz wykroczenie w tym wypadku. Radzę jeszcze raz przestudiować przepisy ruchu drogowego.
                • stasi1 Re: Auta na polskich drogach. 24.07.22, 21:31
                  Brama moja i podwórko też moje. Więc jestem na drodze prywatnej, mojej.
          • pies.na.czarnych Re: Auta na polskich drogach. 20.07.22, 18:43
            > To chyba musisz cisnąć pedał gazu na max.

Dacia tak ma. Autor wątku "zamurowany", "sortimo", czy jak mu tam powinien zacząć od siebie i kupić sobie samochód, który przy pojemności 1000 normalnie powinien w mieście palić max 5l. Zamiast psioczyć na indywidualnych przedsiębiorców, którzy mają tylko jedno auto do pracy i na codzień powinien zacząć dbać o środowisko u siebie.
    • dwukropek_salambek_dwukropek13 Re: Auta na polskich drogach. 20.07.22, 17:38
      Dacia z silnikiem 1.0 ma 3 zaje-fajne zalety:
      - jest bardzo ekonomiczna
      - jest dość ekologiczna
      - jeździ się nią bezpiecznie - prosta zasada: nie masz pod pedałem więc nie ciśniesz, nie ścigasz się, nie szalejesz !
      Siłą rzeczy jeździsz bezpiecznie (dla siebie oraz dla otoczenia).
      Ja tego typu autami przejeździłem już okolo 230 tys km - bezwypadkowo.
      Moja żona prawie drugie tyle - też bezwypadkowo.
      Łącznie ponad 400 tys km

P o Z d R a W i A m
      S e R d E c Z n I e
      • yoma Re: Auta na polskich drogach. 20.07.22, 17:54
        Niech zgadnę - jeździsz w kapeluszu? :D
        • dwukropek_salambek_dwukropek13 Re: Auta na polskich drogach. 20.07.22, 18:14
          Yoma - nie zgadłaś / nie zgadłeś !

Jężdżę w stringach i czepku pływackim a ponadto mam kolczyk na penisie - jak chciałem wejść do samolotu to nie mogłem przejść przez bramkę przez ten "metal".
          • obrotowy zaloz plastikowy. 20.07.22, 18:50

> ... a ponadto mam kolczyk na penisie - jak chciałem wejść do samolotu to nie mogłem przejść przez bramkę przez ten "metal".

zaloz plastikowy

- trza isc z duchem czasu.
          • yoma Re: Auta na polskich drogach. 20.07.22, 18:50
            Czyli zgadłam. Jakość dowcipaska pomijam.

Nie wiem dlaczego, ale najgorsi użytkownicy dróg to dziadki w skodach/daciach i w kapeluszach 😀
            • pies.na.czarnych Re: Auta na polskich drogach. 20.07.22, 18:54
              :)))))
              • yoma Re: Auta na polskich drogach. 20.07.22, 18:56
                Jak będziesz kiedyś w Polsce autem, to się przyjrzyj. Serioserio :D
                • pies.na.czarnych Re: Auta na polskich drogach. 20.07.22, 19:09
                  Kiedis w PRL to był obrazek taryfiarza. Dodatkowo broda na kierownicy:)))
                  • yoma Re: Auta na polskich drogach. 20.07.22, 19:14
                    Z taryfiarzami to musiało być przed moim czasem, ale broda się zgadza :)
            • dwukropek_salambek_dwukropek13 Re: Auta na polskich drogach. 21.07.22, 17:16
              "Nie wiem dlaczego, ale najgorsi użytkownicy dróg to dziadki w skodach/daciach i w kapeluszach"
              Yoma - poniżej odpowiadam na twój powyższy wpis.
              Uwaga nt gości w kapeluszach bardzo cenna i konstruktywna.
              Kapelusz z techniką jazdy ma niewątpliwie bardzo wiele wspólnego - mniej więcej tyle ile loty kosmiczne z aktywnością seksualną pigwinów.
              Współczynnik korelacji wysoce niepodważalny!
              To bez dwu zdań. Tu nie dyskutuję !
              Dziadki jako kierowcy mają jedną bardzo dobrą cechą - nie jeżdżą brawurowo - tym samym nie stwarzają zagrożenia dla siebie i dla innych.
              Najgorsi są moim zdaniem ci którzy uważają, że:
              - mogą przekraczać przepisy (zwłaszcza ograniczenia prędkości)
              - jeżdżą brawurowo i agresywnie - zawsze im się śpieszy, święcą światłami, trąbią etc (innymi słowy agresywni kolesie, którzy nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa) !

To tacy agresywni kolesie powodują zarówno większość zagrożeń na drodze jak i większość wypadków!
              I tu muszę pochwalić władzę PIS, której jestem przeciwnikiem.
              PIS zaostrza kary za wykroczenia drogowe kierowców - i bardzo dobrze.
              Uważam ponadto, że w ramach tych zaostrzeń mandaty nie powinny być kwotowe a proporcjonalne do zarobków.
              W kwestiach "transportowych" polecam również wątek:
              forum.gazeta.pl/forum/w,17007,173869383,173869383,Podatek_ekologiczny_.html?t=1658416416#p173869383
              • pies.na.czarnych Re: Auta na polskich drogach. 21.07.22, 17:38
                > Kapelusz z techniką jazdy ma niewątpliwie bardzo wiele wspólnego - mniej więcej tyle ile loty kosmiczne z aktywnością seksualną pigwinów.

Znowu popisujesz się ignorancją. Kapelusz na głowie kierowcy ma tak samo dużo wspólnego z bezpieczeństwem jazdy co damskie szpileczki na nogach.
            • dwukropek_salambek_dwukropek13 Re: Auta na polskich drogach. 21.07.22, 17:49
              Yoma - odnośnie analizy takich trafnych korelacji jak "kapelusz" proponuję jeszcze rozważyć korelację między:
              - kapeluszem Kaczora Donalda a spożyciem fasolki w Indiach
              - przepływem prądu elektrycznego w półprzewodnikach a wybuchami wulkanów
              - średnim opadem deszczu na Mont Everst a ilością cyklistów w Albani !

To może prowadzić do bardzo twórczych wniosków i rozwoju wartościowej dyskusji !
        • donvito52 Re: Auta na polskich drogach. 28.07.22, 20:29
          yoma napisała:

> Niech zgadnę - jeździsz w kapeluszu? :D
          >

Ja noszę kapelutek, na dodatek kowbojski, czasem nawet w samochodzie nie zdejmuję. Mam ich z pół tuzina.
          Noszę też skarpetki do sandałów.
          Nie bywam w kościele, na dyskotekach, nie lubię wesel ...
          Kąpałem się nago w strumyku, leśniczy się zawstydził jak mnie przydybał. Ja nie ;)
          ... i mam w d***e co kto o tym myśli.

Są jednak rzeczy których się wstydziłbym.
          Jeżdżenie samochodem BMW, białych skarpetek, tatoo i podrywania nastolatek ...
      • pies.na.czarnych Re: Auta na polskich drogach. 20.07.22, 18:50
        > Ja mam dacię z silnikiem 1.0 - po mieście około 7,5 litra gazu na setkę.
        > - jest bardzo ekonomiczna
        > - jest dość ekologiczna

Silnik 1O00, który pali 7,5 litra nie jest ani ekonomiczny, ani ekologiczny.

Bezypadkowość zależy głównie od kierowcy i w wielu przypadkach od szczęścia. Samochód lepszej klasy zapewnia ci głównie większe bezpieczeństwo i szanse na to, ze z wypadku wyjdziesz cało.
    • obrotowy jezdzisz skromnym malym roverem do pracy ? 20.07.22, 18:47
      to dobrze.
      - ja tez lubie Rovera.
      .
      www.auto-swiat.pl/testy/testy-nowych-samochodow/rover-25-16-sport-angielski-pacjent/6mh1jsk
      • pies.na.czarnych Re: jezdzisz skromnym malym roverem do pracy ? 20.07.22, 18:53
        Rover. Fajne autka, kiedyś moja żona taki miała. Piękny lakier co jest cechą wszystkie angielskich aut. Jedynie ten k***** system calowy :))))
    • dwukropek_salambek_dwukropek13 Re: Auta na polskich drogach. 21.07.22, 17:19
      Fascynacja dużymi pojemnościami silników w autach (innymi słowy miłość do żarłocznego konsumpcjonizmu)
      prowadzi między innymi do tego co mamy obecnie - kryzysu ekologicznego (efekt cieplarniany, nawałnice powodzie etc).

Mamy poważny kryzys ekologiczny - czas się ogarnąć!

W kwestiach "transportowo-ekologicznych" polecam również wątek:
      forum.gazeta.pl/forum/w,17007,173869383,173869383,Podatek_ekologiczny_.html?t=1658416416#p173869383

P o Z d R a W i A m
      S e R d E c Z n I e
      • pies.na.czarnych Re: Auta na polskich drogach. 21.07.22, 17:41
        Każdy dzisiejszy samochód. Obojętnie, mały czy duży pali mniej niż twoja Dacia. Zacznij więc zwalczać kryzys ekologiczny od siebie i zamień ten swój rupieć na rower.
        • dwukropek_salambek_dwukropek13 Re: Auta na polskich drogach. 28.07.22, 18:02

Pies.na.czarnych

IGNORUJĘ twoj wpis.
          • yoma Re: Auta na polskich drogach. 28.07.22, 20:17
            Po tygodniu? Długo nad tym myślałeś :D
            • dwukropek_salambek_dwukropek13 Re: Auta na polskich drogach. 29.07.22, 15:55
              Yoma - myślałem nad tym sekund dwie i 1/4 :-) !
              Po prostu nie zaglądałem w ciągu ostatniego tygodnia na ten wątek.

W istocie banalna sytuacja.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka