Dodaj do ulubionych

Wysypisko źródłem opału

16.09.22, 09:20
Pozwoliłem sobie zażartować, że ci, którzy mieszkają w pobliżu wysypisk nie muszą się martwic brakiem węgla, bo zamiast podpalać wysypiska mafia śmieciowa pozbędzie się śmieci i jeszcze na tym zarobi oferując je jako opał. Najwidoczniej ktoś z władzy zdążył przeczytać zanim wpis zniknął i Sasin zaproponował wykorzystanie na początek odpadów górniczych.

Milion ton węgla z pogórniczych odpadów, gdzie obok surowca leżą przemysłowe śmieci i niebezpieczne substancje - to nowy pomysł Jacka Sasina i rządu na ciepłą zimę.

next.gazeta.pl/next/7,172392,28917321,rzad-szuka-wegla-na-starych-haldach-bandytyzm-nawet-nie.html
Obserwuj wątek
    • wsk175 Re: Wysypisko źródłem opału 16.09.22, 10:10
      I tak oto dumne państwo stanie się głównym syfiarzem Europy...
      • horpyna4 Re: Wysypisko źródłem opału 16.09.22, 10:24
        To jest właśnie pisowskie "wstawanie z kolan".
      • szwampuch58 Re: Wysypisko źródłem opału 16.09.22, 10:33
        Nie dumne tylko durne
    • oby.watel Re: Wysypisko źródłem opału 16.09.22, 11:50
      Mamy wungla na 200 lat, a nie zim.
      • rzewuski1 Re: Wysypisko źródłem opału 16.09.22, 19:25
        Po 7 latach rządów pisu Polacy mają alternatywę albą będą palić śmieciami albo zamarzną.
      • yabbaryt Re: Wysypisko źródłem opału 16.09.22, 20:03
        wunngla mamy na więcej niż 200 lat, tylko w kopalnie trzeba inwestować a nie zamykać je zgodnie z unijnymi wytycznymi.
        • pies.na.czarnych Re: Wysypisko źródłem opału 16.09.22, 20:26
          Po co inwestować w cokolwiek skoro można palić śmiecie.
        • oby.watel Re: Wysypisko źródłem opału 16.09.22, 21:52
          yabbaryt napisał:

> wunngla mamy na więcej niż 200 lat, tylko w kopalnie trzeba inwestować a nie za
          > mykać je zgodnie z unijnymi wytycznymi.

Nie zalało CI jeszcze domu? Nie zdmuchnęło samochodu? No to masz szczęście. Ale nie martw się, jeszcze parę lat palenia węglem w piecach i elektrowniach, paliwem w samochodach itp. i prędzej czy później doświadczysz dobrodziejstwa zmian klimatu.
          • yabbaryt Re: Wysypisko źródłem opału 16.09.22, 21:59
            według klimatologów to lody Arktyki powinny sie tak ze trzy razy stopić. A ocieplenie klimatu? Jestem za.
            • pies.na.czarnych Re: Wysypisko źródłem opału 16.09.22, 22:10
              Po sezonie grzewczym idź zbadaj płuca.

> A ocieplenie klimatu? Jestem za.

Poczytaj sobie do czego może doprowadzić ocieplenie klimatu. Jeżeli myślisz, ze to jest ładna opalenizna i mniejsze koszty ogrzewania to się grubo mylisz. Właściwie już to można zauważyć. Nie ma wiosny, nie ma lata takiego jak kiedyś było. Długa susza przeplatana nienormalną ilością deszczu w ciagu jednego dnia. Będzie coraz gorzej. Skoki temperatury o 20° z dnia na dzień już nikogo nie dziwią.
            • oby.watel Re: Wysypisko źródłem opału 17.09.22, 10:25
              yabbaryt napisał:

> według klimatologów to lody Arktyki powinny sie tak ze trzy razy stopić. A ocie
              > plenie klimatu? Jestem za.

I na tym polega problem. Idiota kieruje, mądrzy mówią mu, że przed nim jest przepaść, a on przyspiesza. Lubię latać — tłumaczy. Gdyby idiota cierpiał sam, to pół biedy. Niestety przez niego cierpią miliony.
              • yabbaryt Re: Wysypisko źródłem opału 17.09.22, 13:48
                idiota to ten wierzy wszystko w co im prasa podsuwa. Europa zaczęła walczyć z ociepleniem klimatu jak zaczęły im sie kończyć własne zasoby energetycznę. Jak węgla było duzo to nikt sie w ekologie nie bawił.
                • oby.watel Re: Wysypisko źródłem opału 17.09.22, 15:41
                  yabbaryt napisał:

> idiota to ten wierzy wszystko w co im prasa podsuwa. Europa zaczęła walczyć z o
                  > ciepleniem klimatu jak zaczęły im sie kończyć własne zasoby energetycznę. Jak w
                  > ęgla było duzo to nikt sie w ekologie nie bawił.

Mądry wierzy we wszystko co mu klecha i inny mądry podsunie. Europa zaczęła walczyć z ociepleniem klimatu jak okazało się, że uczeni maja racje i ocieplenie jest faktem.
                  • yabbaryt Re: Wysypisko źródłem opału 17.09.22, 17:01
                    Mądry wierzy we wszystko co mu klecha i inny mądry podsunie.
                    W USA czy Chinach energetyka opiera sie głównie na węglowodorach i węglu. Sądzisz, że tam słuchają klechów.

Europa zaczęła walczyć z ociepleniem klimatu jak okazało się, że uczeni maja racje i ocieplenie jest faktem. Zbior proroctw tak zwanych klimatologów dotyczących zmian na Ziemi, które rzekomo sie miały już wydarzyć, to jest materiał na niezły skecz do kabaretu. Dlatego ja tego towarzystwa nie traktuje powaznie. Banda lobbystów co piszą analizy tak jak każa pisac rózne korporacje.
    • yabbaryt Re: Wysypisko źródłem opału 16.09.22, 22:09
      akurat odpady i śmiecie to jest paliwo które można spalic ale w piecach przemysłowych, gdzie temperatura jest znacznie wyższa niz w kopciuchach. Tak działają spalarnie smieci.
      • pies.na.czarnych Re: Wysypisko źródłem opału 16.09.22, 22:13
        Zgadza się, ale pod warunkiem, że spalarnie mają odpowiednie filtry. Dodatkowo spalanie śmieci, czy odpadów ropopochodnych wiąże się z pochłanianiem dużej ilości energii.
        • yabbaryt Re: Wysypisko źródłem opału 17.09.22, 13:48
          no raczej spalanie wiąże sie z wydzielaniem energii. A duże spalarnie filtry mają
          • pies.na.czarnych Re: Wysypisko źródłem opału 17.09.22, 15:48
            > no raczej spalanie wiąże sie z wydzielaniem energii. :)

Nic nie dzieje się samo. Trzeba włożyć, aby móc wyjąć.

> A duże spalarnie filtry mają:)

A te male pieski nie:)
    • manhu 40% nie ma węgla, a 35% bardzo mało 17.09.22, 18:44
      oby.watel napisał:
      > Pozwoliłem sobie zażartować
      Na czym polega ten "żart"? Przecież to nie żart, a realia. Tyle, że na wysypiskach nie będzie śmieci (palnych). Już po nocach będą polowania na worki ze śmieciami.

businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/oto-prawdziwa-skala-problemow-z-weglem-40-proc-polakow-ktorzy-go-potrzebuja-nie-ma/9878c9j
      Rekordy PRL zostaną zmiażdżone, tam palono węglem (i trochę śmieciami), teraz śmieciami. Głupki z PIS sądzą, że ludzie się rzucą na węgiel po 2500-2600 (jak liczył Morawiecki). Tak jak panice cukrowej winne jest 12,6% głupich (czyli zaledwie 1/8 kobiet), tak samo ten węgiel w szalonych cenach ma minimalny zbyt. Ludzie z większych rodzin nie kupią węgla za 12,5 - 3 = 9,5 tys.
      • yoma Re: 40% nie ma węgla, a 35% bardzo mało 17.09.22, 19:20
        No to była ta panika czy nie? Bo jakkolwiek by liczyć, 12,6% i to samych kobiet to jeszcze nie panika, a więc i winnych nie ma.
      • oby.watel Re: 40% nie ma węgla, a 35% bardzo mało 17.09.22, 20:07
        manhu napisał:

> Na czym polega ten "żart"?

Na tym, że ci, którzy mieszkają w pobliżu wysypisk nie muszą się martwic brakiem węgla, bo zamiast podpalać wysypiska mafia śmieciowa pozbędzie się śmieci i jeszcze na tym zarobi oferując je jako opał.

> Przecież to nie żart, a realia. Tyle, że na wysypiskach nie będzie śmieci
        > (palnych). Już po nocach będą polowania na worki ze śmieciami.

Niestety, to co mi się wydawało absurdalnym żartem władza realizuje.
    • pozytonium Akurat tu nie ma żartów :) 17.09.22, 19:06
      oby.watel napisał:

Gaz wysypiskowy jest w pełni prawnym źródłem, który można wykorzystać, zamiast pozwalać mu by był emitowany do atmosfery. Co więcej wysypiska są doskonałym źródłem energii dla pomp ciepła. Często w ich wnętrzu temperatura sięga 50*C a nawet więcej.

Gaz składowiskowy, czyli energia z oparów
      Z odzyskanego ze składowisk biogazu wyprodukowano w ub.r. w Polsce prawie 85 tys. GJ ciepła i ponad 105 tys. MWh energii elektrycznej. Barierą w szerszym wykorzystaniu technologii są koszty instalacji i zmiany w systemie zbiórki odpadów komunalnych.

www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/gaz-skladowiskowy-skladowiska-odpadow-metan-biogaz-7800.html
      Każde praktycznie miasto posiada wysypisko, którego potencjał nie jest w pełni wykorzystany. Metan i inne gazy cieplarnianie i tak się wydzielają. Przyrody nie da się oszukać, ale można ją wykorzystać. Duże miasta posiadają olbrzymie wysypiska, zarówno czynne, jak i zamknięte już, które gniją i mogą być źródłem energii odnawialnej.

Na tym polega ekologia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka