27.09.23, 14:12
Komentatorom umyka jakoś jedna rzecz. Umyka to, że sprzedawanie wiz umożliwiał odpowiednio działający system informatyczny e-konsulat. Gdyby nie on, taka afera nie byłaby możliwa. System pozwalał na blokowanie terminów i ich sprzedaż przez firmy zewnętrzne. Kiedyś tak działy koniki pod kinami - kupowały bilety na popularne filmy a potem sprzedawały je po astronomicznych cenach przed seansem. Koniki miały "dostęp" do kasy kinowej, firmy sprzedające wizy mają "dostęp" do systemu e-konsulat.

"Samo MSZ zdiagnozowało zjawisko polegające na blokowaniu terminów w konsulacie przez nieuczciwych pośredników, którzy włamywali się na serwis e-konsulat. A za odstąpienie terminów mogli otrzymywać pieniądze."

businessinsider.com.pl/gospodarka/afera-wizowa-juz-niszczy-gospodarke-biznes-alarmuje-o-poteznych-problemach/zhcmynv

***

Na początku sierpnia PiS uruchomił system Centralny Rejestr Wyborców napisany według ich życzeń.

S.
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Systemy 27.09.23, 14:18
   Ukraińcy uciekli im na Zachód. Pracownicy z Azji i Afryki wyjechali do Meksyku, a suweren delektuje się różnymi ++++. Kto będzie pracował tego nawet Stwórca nie wie :)
  • m.c.hrabia Re: Systemy 27.09.23, 14:21
   "Samo MSZ zdiagnozowało zjawisko polegające na blokowaniu terminów w konsulacie przez nieuczciwych pośredników, którzy włamywali się na serwis e-konsulat. A za odstąpienie terminów mogli otrzymywać pieniądze.

   i odpalać dolę twórcom e-konsultat
   • snajper55 Re: Systemy 27.09.23, 14:40
    m.c.hrabia napisał:

    > "Samo MSZ zdiagnozowało zjawisko polegające na blokowaniu terminów w konsula
    > cie przez nieuczciwych pośredników, którzy włamywali się na serwis e-konsulat.
    > A za odstąpienie terminów mogli otrzymywać pieniądze
    .
    >
    > i odpalać dolę twórcom e-konsultat

    No, może nie tylko twórcom, co tym, którzy zlecili ten system zmodyfikować, tworząc furtkę dla firm zewnętrznych, aby mogły terminy rezerwować i potem sprzedawać.

    Ci sami zleceniodawcy zamówili system o nazwie Centralny Rejestr Wyborców, którego działanie wpłynie na wynik wyborów.

    S.
  • albwu Re: Systemy 28.09.23, 17:41
   PiS twierdzi, że to nie Państwo zawiniło, ale konkretni ludzie. Ale przecież ci ludzie REPREZENTOWALI PAŃSTWO i byli powołani przez właściwą władzę państwową. Firmy outsoursingowe nie decydowały o wizach, ale tylko kontrolowały czy dokumenty sa kompletne i dobrze przygotowane.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka