Dodaj do ulubionych

Siła prasy

14.04.24, 10:30
Mówią że prasa straciła na znaczeniu a jednak tak nie jest. W ubiegłym roku Polityka opisywała jakie są nieprawidłowości w funduszu Wód Polskich o wartości 250milionów złotych . Była przytoczona rozmowa gościa który stwierdzał że do zmarnowania tych pieniędzy może dojść. Oczywiście jeszcze w tym samym dniu ten gość został zwolniony przez samego dyrektora funduszu. Oczywiście te 250 milionów zostało zmarnowane
www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/2251855,1,dokad-plynie-kasa-na-rzeki-czyli-kto-i-jak-probowal-zarobic-wykorzystujac-katastrofe-odry.read
Ale tutaj też można było się pożywić. Firma o wartości 5 tysięcy której prezes prezesował jeszcze innym kilkuset firmą dostał kontrakt na 30 milionów w temacie w którym firma nie robiła nigdy(znaczy podobno żaden temat nie był jej znany prócz odpowiedniego prawnika który doradzał funduszowi). Oczywiście temat nie ogarnięty, pieniądze wypłacone
Obserwuj wątek
    • ivonette21ivonette Re: Siła prasy 14.04.24, 10:36
      Metodą "na wnuczka" znaczy "na zaliczkę" ?
      • stasi1 Re: Siła prasy 17.04.24, 17:10
        I to solidną, 30 milionów
    • j-k Kto tak mowi ? 17.04.24, 17:23
      stasi1 napisał:
      > Mówią że prasa straciła na znaczeniu a jednak tak nie jest.


      kto tak mowi ?

      prasa (ta czysto papierowa) - to i owszem.

      ale media jako takie - NIE

      taka Gazeta Wybiorcza ma juz wiekszosc czytelnikow w formie internetowej.
      • krabat01 Re: Sila prasa 17.04.24, 18:08
        j-k napisał:

        > stasi1 napisał:
        > > Mówią że prasa straciła na znaczeniu a jednak tak nie jest.

        Wydanie internetowe prasy . Wez i sprobuj otworzyc ten watek np na fs -

        wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/9489450,ukraina-o-krok-od-kleski-wojskowi-mowia-o-tym-publicznie.html
        Zobaczysz jak dlugo tam bedzie ... , zanim zniknie
      • storima Re: Kto tak mowi ? 17.04.24, 20:49
        j-k napisał:


        > taka Gazeta Wybiorcza ma juz wiekszosc czytelnikow w formie internetowej.

        Gazeta Wyborcza jest wysoko ceniona w Europie:

        Gazeta Wyborcza" zajęła 11. miejsce w Europie w rankingu subskrypcji tytułów prasowych Międzynarodowej Federacji Wydawców Czasopism.

        Raporty przygotowywane są cyklicznie przez Międzynarodową Federację Wydawców Czasopism (FIPP - Connecting Global Media). To założona we Francji organizacja z ponad 100-letnią tradycją, która zrzesza obecnie wydawców i firmy medialne z całego świata.

        Opracowania Federacji są najbardziej kompleksowymi raportami na temat globalnego rynku subskrypcji cyfrowych i zawierają informacje o tytułach wydawniczych z całego świata.

        "Gazeta Wyborcza" w najnowszej edycji z wynikiem 303 tys. subskrypcji zajęła wysokie, 11. miejsce, ustępując kilku najbardziej znanym w świecie prasowym wydaniom, takim jak m.in. "The Guardian", "Bildplus" czy "The Times".

        Cały ranking klasyfikuje aż 170 tytułów z całego świata. "Wyborcza" znalazła się na 34. miejscu, wyprzedzając m.in. hiszpański "El Pais" czy francuski "Le Figaro".


        wyborcza.biz/biznes/7,177151,30700504,gazeta-wyborcza-wysoko-w-rankingu-subskrypcji-cyfrowych.html?disableRedirects=true
        • j-k Kto tak mowi o GW ? 17.04.24, 21:53
          storima napisał:
          > Gazeta Wyborcza jest wysoko ceniona w Europie:


          o tym tu pisze od lat.

          mojej socjalistycznej Mlodosci.
      • stasi1 Re: Kto tak mowi ? 18.04.24, 15:37
        Media nie ale ogólnie prasa. W tym naszym przypadku nie zadziałała kontrola przełożonych naszego dyrektora. Zamiast jego zwolnić on zwalniał

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka