Dodaj do ulubionych

PiS i Nawrocki = nowa Targowica

16.03.26, 18:12
Zgadzam się z Sikorskim, który twierdzi, że
zachowanie PiSu i Nawrockiego to zachowanie w stylu najgorszych standardów XVIII-wiecznego warcholstwa.

"
- To, że politycy straszą Polaków jakimś hipotetycznym, teoretycznym zagrożeniem ze strony Unii Europejskiej, wtedy gdy mamy prawdziwe zagrożenie ze strony (przywódcy Rosji Władimira) Putina, (...) jest oblaniem testu na patriotyzm - powiedział Radosław Sikorski.

Jak podkreślił szef MSZ, "jest to zachowanie w stylu najgorszych standardów XVIII-wiecznego warcholstwa".
"

wiadomosci.wp.pl/sikorski-ostro-o-straszacych-ue-styl-najgorszego-warcholstwa-7264892543228320a
Obserwuj wątek
    • j-k Moze bardziej Konfederacja Barska (1768) ? :) 16.03.26, 18:17
      i moze laskawie doczytasz sobie roznice miedzy nimi ?

      - bo to Konfederacja Barska miala usta pelne patriotyzmu i "polskosci"...

      • buldog2 Re: Moze bardziej Konfederacja Barska (1768) ? :) 02.04.26, 17:32
        A Targowica to nie? Przecież prosili carycę o obronę polskości.
        • j-k Re: Moze bardziej Konfederacja Barska (1768) ? :) 02.04.26, 17:48
          buldog2 napisał:
          > A Targowica to nie? Przecież prosili carycę o obronę polskości.


          Nie.

          Prosili o obalenie Konstytucji 3. maja i o ROSYJSKI protektorat nad Rzeczpospolita.
    • asia-loi Re: PiS i Nawrocki = nowa Targowica 16.03.26, 18:26
      Targowica to dzieło chciwego Kościoła katolickiego w Rzeczpospolitej i części też chciwej, sprzedajnej szlachty.
      Ilekroć Rzeczpospolita chciała wzmacniać, rozbudowywać, inwestować w swoją armię/obronność, to zawsze było veto Rosji i zawsze to się źle dla nas kończyło.
      Teraz też tak będzie? Ruscy nas znowu napadną? Obstawiam, że tak.
      • j-k smiech na sali... 16.03.26, 18:34
        asia-loi napisała:
        > Teraz też tak będzie? Ruscy nas znowu napadną? Obstawiam, że tak.


        smiech na sali...

        jakos z jedna Ukraina przez 4 lata nie daja sobie rady...
        • asia-loi Re: smiech na sali... 16.03.26, 20:52
          j-k napisał
          >
          > jakos z jedna Ukraina przez 4 lata nie daja sobie rady...

          Na nasze szczęście. Dzięki temu, że Ukraina walczy i się broni, to nam na łeb ruskie bomby nie spadają.
        • to.ja.pies.na.czarnych Re: smiech na sali... 16.03.26, 21:05
          > jakos z jedna Ukraina przez 4 lata nie daja sobie rady...

          Może nie chcą. Tak samo jak Trump, który mial zdobyć Iran w cztery dni, ale mu się odechciało i robi na tym dobry geszeft.
          • j-k tia... 02.04.26, 17:51
            to.ja.pies.na.czarnych napisała:

            > > jakos z jedna Ukraina przez 4 lata nie daja sobie rady...
            >
            > Może nie chcą.


            Akurat tego nie wykluczam. - ale to sytuacja dla Polski korzystna. - poki Ukraina sie broni - to Polski nie rusza.
      • buldog2 Re: PiS i Nawrocki = nowa Targowica 02.04.26, 19:05
        Nonsens. Możliwa jest "mała zwycięska wojenka", ale rozważa się kawałek Estonii (Narwa). To po to, żeby podnieść nastroje, jak zrobi się bardzo trudno. Ale mocno wątpię.
        Ostatnio mówi się o zbombardowaniu fabryk, które produkują uzbrojenie dla Ukrainy, jeszcze hubów przeładunkowych w Rumunii (Jasionka to dziś drobiazg). Ale i w to jakoś nie wierzę.
        W kolumnie NYT Zygar podaje, że krótko przed wojną z Iranem Putin rozważał zawarcie pokoju, rozejmu czy czegoś podobnego z Ukrainą. Że w tym celu, dla nowego otwarcia z Zachodem chciał zdymisjonować rząd. Kiedy gwałtownie wzrosły ceny ropy, to mu się odmieniło, ale zobaczymy co dalej.

        Widać w Rosji jeszcze jedną zmianę, właściwie nie tyle zmianę w polityce (tej nie widać), co pewne trwałe w czasie wydarzenie politologiczne. To może mieć wielkie znaczenie, o co chodzi i o szczegółach nie będę pisał.
    • no-popis Re: PiS i Nawrocki = nowa Targowica 02.04.26, 18:33
      czciborwielki napisał(a):

      > Zgadzam się z Sikorskim, który twierdzi, że
      > zachowanie PiSu i Nawrockiego to zachowanie w stylu najgorszych standardów XVII
      > I-wiecznego warcholstwa.
      Fakt! Kaczyński sypał piach w tryby Putinowi i Tuskowi.
    • kawa_poranna11 Re: PiS i Nawrocki = nowa Targowica 02.04.26, 19:24
      Zgadzam się z Sikorskim, bo dziś prawdziwym zagrożeniem dla Polski jest Rosja Putina, a nie Unia Europejska. Straszenie Polaków Brukselą w chwili, gdy za naszą granicą trwa wojna, jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale po prostu antypaństwowe.
      PiS i Nawrocki zamiast wzmacniać bezpieczeństwo Polski, wolą grać na lękach i politycznych uprzedzeniach osłabiając Polskę.
      To nie jest patriotyzm, tylko cyniczne wykorzystywanie emocji dla partyjnego zysku.
      Właśnie na tym polegało najgorsze XVIII-wieczne warcholstwo: głośno krzyczeć o wolności, a w praktyce osłabiać własne państwo - tak dziś to robi Nawrocki z Pisem.
      Pisowski warchoł zawsze stawia swój interes ponad racją stanu, nawet jeśli szkodzi Polsce.
      Dziś racja stanu wymaga jedności wobec rosyjskiego zagrożenia i mądrego wzmacniania naszych sojuszy.
      Dlatego słowa Sikorskiego są ostre, ale w pełni zasłużone.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka