Dodaj do ulubionych

LUDOBOJCY i ZNIEWOLICIELE POLAKOW-KLER KATOLICKI

IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 30.08.01, 20:19
W czasach I RP panowal w Polsce niewolniczy system-feudalizm.Wiekszosc narodu
polskiego to byli niewolnicy (panszczyzniani chlopi},ktorzych charowali na
swoich panow(tez Polakow):szlachte,magnaterie,Kosciol Katolicki.
Hierarchia Kosciola Katolickiego w Polsce popierala zniewolenie wiekszosci
narodu polskiego,a wszelkie bunty chlopow polskich o wyzwolenie uwazala za zlo
i popierala silowe niszczenie buntow o wolnosc.Polskich chlopow Kler traktowal
jako niewolnkow ,ktorzy musza pogodzic sie ze swoim losem bo innaczej spotka
ich rzekomo kara boska.Tak tez przez kilkaset lat historii Polski Kler
Katolicki zabijal,zniewalal i wyzyskiwal wiekrzosc narodu polskiego czyli
chlopow.
A DZISIAJ W SPOSOB CHAMSKI I ZAKLAMANY KOSCOL KATOLICKI TWIERDZI ,ZE ZAWSZE
SLUZYL NARODOWI I BYL ZNIM RAZEM W POTRZEBIE............CIEKAWE KIEDY BANDYCI Z
WATYKANU PRZEPROSZA POLAKKOW ZA ZBRODNIE NA NICH POPELNIONE.......????????
Obserwuj wątek
    • Gość: Puls Re: LUDOBOJCY i ZNIEWOLICIELE POLAKOW-KLER KATOLICKI IP: *.tnt30.chi5.da.uu.net 30.08.01, 22:05
      Gość portalu: 1037-rok napisał(a):

      > W czasach I RP panowal w Polsce niewolniczy system-feudalizm.Wiekszosc narodu
      > polskiego to byli niewolnicy (panszczyzniani chlopi},ktorzych charowali na
      > swoich panow(tez Polakow):szlachte,magnaterie,Kosciol Katolicki.
      >
      > Hierarchia Kosciola Katolickiego w Polsce popierala zniewolenie wiekszosci
      > narodu polskiego,a wszelkie bunty chlopow polskich o wyzwolenie uwazala za zlo
      > i popierala silowe niszczenie buntow o wolnosc.Polskich chlopow Kler traktowal
      > jako niewolnkow ,ktorzy musza pogodzic sie ze swoim losem bo innaczej spotka
      > ich rzekomo kara boska.Tak tez przez kilkaset lat historii Polski Kler
      > Katolicki zabijal,zniewalal i wyzyskiwal wiekrzosc narodu polskiego czyli
      > chlopow.
      >
      > A DZISIAJ W SPOSOB CHAMSKI I ZAKLAMANY KOSCOL KATOLICKI TWIERDZI ,ZE ZAWSZE
      > SLUZYL NARODOWI I BYL ZNIM RAZEM W POTRZEBIE............CIEKAWE KIEDY BANDYCI Z
      >
      > WATYKANU PRZEPROSZA POLAKKOW ZA ZBRODNIE NA NICH POPELNIONE.......????????

      Ja juz ci kiedys wtorowalem na ktoryms z watkow,cos co pisales o Matce
      Boskiej,powiedzialem wtedy ze jestem gotow sie z yoba zgodzic pod warunkiem ze
      nie bedzieszuzywal wulgaryzmow.Nie pisze tego dlatego zeby ci matkowac lecz po to
      ze pisanie nawet najprawdziwszej prawdy mija sie z celem poniewaz madre i
      prawdziwe rzeczy zwykle pisza ludzie z oglada jezykowa.W tym watku jest znacznie
      lepiej i zobaczyszze bedziesz mial lepszy posluch,juz masz mnie , ja sie z toba
      zgadzam chociaz zostalem wychowany na wierze katolickiej,wiele w niej z
      perspektywy czasu sie nie sprawdza,uwazam ze jest to wiara nie sluzaca
      zyciu,lepszemu zyciu dla tych ktorzy ja moga praktykowac.Problem w tym zebys
      podal rozwiazanie inne bo ludzie musza w cos wierzyc.
      • Gość: jajacek Re: LUDOBOJCY i ZNIEWOLICIELE POLAKOW-KLER KATOLICKI IP: *.kabel.telenet.be 31.08.01, 00:22
        Po pierwsze Kosciol Katolicki nie istnieje tylko w Polsce.
        Europa jest w 90% Katolicka.
        Tam Kosciol ulozyl sobie doskonale stosunki Panstwo - Kosciol.
        Istnieje rozdzial Kosciola od Panstwa.
        Minister moze isc do sracza bez czekania az mu go Biskup poswieci.
        Polski Kosciol tak bardzo przywiazany i zwiazany z kultora zachodu,powinien
        brac przyklad ze starszego brata i otczepic sie od polityki.
        Jest na forum sporo Polakow mieszkajacych za granica,moze napiszecie czy w
        krajach ktorych mieszkacie Biskupi pisza listy do ludzi na kogo glosowac ?
        • Gość: Michal Re: LUDOBOJCY i ZNIEWOLICIELE POLAKOW-KLER KATOLICKI IP: *.vf.shawcable.net 31.08.01, 02:01
          Wybory w kraju to najlepszy kabaret polityczny jaki mozna sobie wymazyc. System
          polityczny ktory istnieje w kraju jest doskonaly na tworzenie takich anomali
          politycznch. Pytanie jest bardzo proste; jak dlugo wyborcy beda ten system
          popierac tak dlugo kabaret bedzie trwal. Nasza polityczna kultura ma na pewno
          zaleglosci i to jest dosc oczywiste. Kto na tym zarabia, obawiam sie ze nie
          kraj a na pewno nie jej obywatele.......... pozdrawiam Michal
          • Gość: Gatsby Re: LUDOBOJCY i ZNIEWOLICIELE POLAKOW-KLER KATOLICKI IP: *.cvx19-bradley.dialup.earthlink.net 31.08.01, 03:13
            Ten facet mi przypomina jednego Hansa z Orlando.
            Ten sam poziom.
            • Gość: emil m. Re: LUDOBOJCY i ZNIEWOLICIELE POLAKOW-KLER KATOLICKI IP: 65.93.4.* 31.08.01, 04:04
              wladza jaka papisci maja nad biednym spoleczenstwem w polsce to fenomen na
              skale kontynentu. trudno mi mowic o krajach typu afganistan czy arabia
              saudyjska, ale wladza papistow w polsce nie ma sobie rownej, jest
              odpowiednikiem wladzy ajtalollahow w iranie. ci ostatni przynajmniej nie
              udaja, ze sa oddzieleni od panstwa, oni sa panstwem. w papiezowie - tak
              powinno nazywac sie panstewko nad odrowisla - za pysk trzymaja 40 milionow
              ludzi wyslannicy obcego mocarstwa. ich apologeci i poplecznicy umieszczeni sa
              na wszystkich kluczowych stanowiskach, napelniaja im kieszenie i kultywuja ta
              srednioweczna zaleznosc "cuius regio, eius religio". skansen, smierdzacy
              skansen.
              • Gość: Gatsby Re: LUDOBOJCY i ZNIEWOLICIELE POLAKOW-KLER KATOLICKI IP: *.cvx19-bradley.dialup.earthlink.net 31.08.01, 04:58
                Jeszcze jeden Hans z Orlando. Pogadajcie sobie! Jestescie jednosmyslnie
                bezmyslni!!!!


                Gość portalu: emil m. napisał(a):

                > wladza jaka papisci maja nad biednym spoleczenstwem w polsce to fenomen na
                > skale kontynentu. trudno mi mowic o krajach typu afganistan czy arabia
                > saudyjska, ale wladza papistow w polsce nie ma sobie rownej, jest
                > odpowiednikiem wladzy ajtalollahow w iranie. ci ostatni przynajmniej nie
                > udaja, ze sa oddzieleni od panstwa, oni sa panstwem. w papiezowie - tak
                > powinno nazywac sie panstewko nad odrowisla - za pysk trzymaja 40 milionow
                > ludzi wyslannicy obcego mocarstwa. ich apologeci i poplecznicy umieszczeni sa
                > na wszystkich kluczowych stanowiskach, napelniaja im kieszenie i kultywuja ta
                > srednioweczna zaleznosc "cuius regio, eius religio". skansen, smierdzacy
                > skansen.

            • Gość: Jerzy Re: LUDOBOJCY i ZNIEWOLICIELE POLAKOW-KLER KATOLICKI IP: *.avnl1.nj.home.com 31.08.01, 06:11
              Kiedy byles ostatnio w Polsce Gatsby? Chyba dawno, tak wiec nie masz nic do
              powiedzenia, poniewaz nie widziales co tam sie dzieje.
              • Gość: gatsby Re: LUDOBOJCY i ZNIEWOLICIELE POLAKOW-KLER KATOLICKI IP: *.cvx7-bradley.dialup.earthlink.net 31.08.01, 16:40
                Jestem w Polsce 3-4 razy do roku. Ostatnio w lipcu 2001.
                Nie widzialem ludobojcow wsrod kleru (moze zdarzy sie jakas
                kanalia).

                Gatsby
        • Gość: 1037-rok Do -Jajecek IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 31.08.01, 14:23
          Jest to nie prawda co napisales ,ze Zachod jest w 90% katolicki.Juz w XVI.w
          tylko 60 % Europejczykow wyznawalo katolicyzm,a reszta protestantyzm.W Ameryce
          prawie tylko protestantyzm(bo do Ameryki uciekali ludzie przed morderstwami
          Kosciola.
          Dzisiaj na Zachodzie Europy prawie w wogole nie ma Chrzescijanstwa bo sie
          zawalilo.Nie jest ono akceptowane ani przez spoleczenstwo ani elity polityczno-
          intelektualne.Wierzy w Jezusa Gra-5% ludzi na Zachodzie i tyle tez
          praktykuje.Ta utopijna i glupia ideologia sie zawalila W UE.WIEC NIE PISZ
          GLUPOT ,ZE 90% LUDZI NA ZACHODZIE EUROPY TO KATOLE.....a moze Ty mieszkasz
          gdzies w lesie w Alpach i nic nie wiesz o zmianach w tamtych rejonach.??
          • Gość: CCC Twojej pamięci rapsod żałobny IP: 213.77.91.* 31.08.01, 17:09
            Sam jesteś katol fundamentalisto ochydny. Sorry ale nie mogę czytać bzdur
            które publikujesz. Przyznaję się ,że nie wszystko rozumiem bo momentami
            używasz jakiegoś dziwnego języka (zapewne z NIE).
            Ale najciekawsze w twoim tekście są właśnie te niezrozumiałe fragmenty. Reszta
            to ideologiczny bełkot.


            PS. Żegnaj. Taak dobrze mnie zrozumiałeś. Nie odpiszę na żaden twój post i będę
            gorąco namawiał do tego innych.

            PPS. Pa Pa misiu kolorowy !!!!!

            Bez pozdrowień CCC

    • Gość: Antylewy Re: Ten wpis zamiscil lewus bez etyki pracy. IP: *.houston-20rh16rt.tx.dial-access.att.net 31.08.01, 05:19
      Kapitalizm daje pelnie wyrazenia twoich mozliwosci, tylko soldna praca dazeniem
      do celu mozesz poprawic swoje zycie. Oczywiscie byles lewusem i caly czas
      udawales ze pracowales za czasow PRL i muslisz ze tak bedzie dalej. Kapitalizm
      to wojna gdzie lepszy i tanszy produkt wygrywa, gdzie ludzie swiadomi swego
      losu kupuja produkty krajowe. Lewusy to slowem wielcy idioci.
    • Gość: papiezz Re: LUDOBOJCY i ZNIEWOLICIELE POLAKOW-KLER KATOLICKI IP: *.sttls1.wa.home.com 31.08.01, 07:06
      Niestety ,wszystko co piszesz to swieta prawda.Pozostaje tylko zadac sobie
      pytanie jak dlugo jeszcze ten narod bedze musial byc oglupiany przez
      RYDZYKOW,GLEMPOW i innych bozow kosciola, zanim zrozumie cokolwiek.Tepota
      religijna wiekszosci polakow bedzie zawsze spychac ten kraj w kierunku
      sredniowiecza.Mysle ze w tej zjednoczonej Europie bedziemy spelniali role
      wielkiego skansenu,gdzie niezliczone pielgrzymki biedoty beda chodzic na
      kolanach do Czestochowy,a klechy poganiac ich beda kijami z okien swoich
      BMW.AUDI....
    • Gość: ,., numerkowi cyferki sie poplątały, kup se miotlę i poddasze sprzątnij IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 31.08.01, 08:24
      z wyrazami współczucia
      hihi!
    • Gość: Balzer Ludobojcy to nie ale zboczency i pederasci na pewno IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 31.08.01, 16:59
      Chocby taki ksiadz z Dukli. A on nie jest wyjatkiem.
      • Gość: Gatsby Re: Ludobojcy to nie ale zboczency i pederasci na pewno IP: *.cvx7-bradley.dialup.earthlink.net 31.08.01, 17:04

        Czy wiec jest regula? Jest mniejszoscia czy wiekszoscia?
        Czy istnieja uczciwi ksieza. Czy ja i Ty jestesmy bardziej
        uczciwi niz sredni ksiadz?

        Gość portalu: Balzer napisał(a):

        > Chocby taki ksiadz z Dukli. A on nie jest wyjatkiem.

        • Gość: Balzer Re: Ludobojcy to nie ale zboczency i pederasci na pewno IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 31.08.01, 17:29
          Nie ma reguly. W kazdej spolecznosci sa czarne owce. Ale kosciol jest akurat taka
          spolecznoscia w ktorej nie ma miejsca dla zboczencow. Jest wielu uczciwych ksiezy
          lecz jest tez wielu ktorzy na ksiezy nie nadawali sie od urodzenia.
          • Gość: MMM Chrzescijanie sa najbardziej przesladowana grupa religijna na swiecie IP: 192.168.5.* / *.uznam.net.pl 31.08.01, 17:48
            Jak w tytula, i przestancie pieprzyc ze kosicol kogokolwiek przesladuje.
            Dawniej szkolki parafialne byly jedyna forma edukacji dla nizszych warstw i
            gdyby nie one w ogole nikt by sie nimi biedakami nie zajmowal.
    • Gość: Agostyk Do Wszystkich Dyskutantow IP: *.hud.gov 31.08.01, 18:06
      G
      � LUDOBOJCY i ZNIEWOLICIELE POLAKOW-KLER KATOLICKI adres: *
      Gosc portalu: 1037-rok 30-08-2001 20:19 odpowiedz na list odpowiedz cytujac

      W czasach I RP panowal w Polsce niewolniczy system-feudalizm.Wiekszosc narodu
      polskiego to byli niewolnicy (panszczyzniani chlopi},ktorzych charowali na
      swoich panow(tez Polakow):szlachte,magnaterie,Kosciol Katolicki.
      Hierarchia Kosciola Katolickiego w Polsce popierala zniewolenie wiekszosci
      narodu polskiego,a wszelkie bunty chlopow polskich o wyzwolenie uwazala za zlo
      i popierala silowe niszczenie buntow o wolnosc.Polskich chlopow Kler traktowal
      jako niewolnkow ,ktorzy musza pogodzic sie ze swoim losem bo innaczej spotka
      ich rzekomo kara boska.Tak tez przez kilkaset lat historii Polski Kler
      Katolicki zabijal,zniewalal i wyzyskiwal wiekrzosc narodu polskiego czyli
      chlopow.
      A DZISIAJ W SPOSOB CHAMSKI I ZAKLAMANY KOSCOL KATOLICKI TWIERDZI ,ZE ZAWSZE
      SLUZYL NARODOWI I BYL ZNIM RAZEM W POTRZEBIE............CIEKAWE KIEDY BANDYCI Z
      WATYKANU PRZEPROSZA POLAKKOW ZA ZBRODNIE NA NICH POPELNIONE.......????????

      Kazdy Kosciol chce sluzyc ale i panowac jesli sie da. Wypelnia potrzebe wiary ale takze moze dzialac zgodnie z
      zasadami utrzymania sie przy zyciu. Mozna wiec widziec tak jak napisales ale mozna tez widziec wiele
      superlatywow KK. Nalezy wiec wywazyc czy dobro KK zwycieza zlo? Kiedys, to przychylam sie do Twojej opinii,
      dzisiaj raczej nie. Czasy sie zmienily i zachowanie kosciola tez, chociaz "wartosci" sa bez wartosci a wiele
      "zakazow" jest praktycznie bez sensu, a nawet niezgodna z pierwotnymi jego zasadami, jako przykladem posluze sie
      "poligamia" czy celibatem. Twoje taka marksitowska analyza roli kosciola wyzyskiwacza jest bledna. Bledem
      ludzkosci byl stosowany Marsizm a nie Feudalizm. Rola kosciola zmienila sie i zmienia do roli duszpasterza a nie
      organizacji popierajcej wladcow panstwa. Najlepszym dowodem jest Europa Zachodnia, gdzie kosciol chyba
      najbardziej zajmuje sie tym co ludziom jest potrzebne, podobie w USA ale w Ameryce wielu zostaje nawiedzonych po
      ciaglym czytaniu Biblii i pragnie innych wciagnac do "wiary" co nawet sie im sie to udaje z powodu braku dobrze
      zorganizowanej przez panstwo pomocy socjalnej dla biedoty, zle wyksztalconych, nowoprzybylych,
      nieszczesliwych, czy zagubionych, itp. Koscioly wiec "kupuja" w ten sposob nowych czlonkow. Zaden kosciol mi
      sie tak bardzo nie podoba, nie tyle za to "pomagal" wladcom, ale za to, ze w dalszym ciagu "wciska" ludziom
      do glow dogmaty koscielne, ktore kompletnie kupy sie nie trzymaja. Ten drenaz mozgow przez koscioly jest o wiele
      gorszy niz inkwizycja, bo stajesz sie "smiertelny umyslowo" kiedy fizycznie jestes przy zyciu.


      jjacek
      Polski Kosciol tak bardzo przywiazany i zwiazany z kultora zachodu,powinien
      brac przyklad ze starszego brata i otczepic sie od polityki.
      Jest na forum sporo Polakow mieszkajacych za granica,moze napiszecie czy w
      krajach ktorych mieszkacie Biskupi pisza listy do ludzi na kogo glosowac ?


      Jest to niemozliwe zupelne odlaczenie kosciola od polityki. Kosciol jest czescia spoleczenstwa i wielu czeka na jego
      zdanie na temat kandydatow w wyborach. Niektorzy kandydaci szukaja wyborcow miedzy czlonkami kosciolow i
      wlasciwe "poparcie" stanowiska kosciola na jakis temat moze zagwarantowac kandydatowi wygrania walki
      wyborczej. Biskupie listy sa to wiec forma wzajemnego popierania sie. W USA nie moglys zostac prezydentem
      gdybys nie nalezal do jakiegos kosciola, najlepiej protestanckiego (WASP zasada bialy Anglosas protestant).


      Michal
      Wybory w kraju to najlepszy kabaret polityczny jaki mozna sobie wymazyc. System
      polityczny ktory istnieje w kraju jest doskonaly na tworzenie takich anomali
      politycznch. Pytanie jest bardzo proste; jak dlugo wyborcy beda ten system
      popierac tak dlugo kabaret bedzie trwal. Nasza polityczna kultura ma na pewno
      zaleglosci i to jest dosc oczywiste. Kto na tym zarabia, obawiam sie ze nie
      kraj a na pewno nie jej obywatele.......... pozdrawiam Michal

      Kazde wybory to "kabaret polityczny" i to jest bardzo zdrowe, moze wolalbys farsy wyborcze faszystow i
      komunistow? Radze wiec sie przniesc na Kube albo do Polnocnej Korei tam kabaretu nie ma. Uwazam, ze Polacy
      bardzo ladnie to robia, nikt nie ginie, ludzie sa zdegustowani albo sie bawia, ale tez sa tacy co traktuja to powaznie.
      Kazdy na tym zarabia albo traci w zaleznosci kogo wybierzesz, a wybierac musisz sam wiec moze byc z tym
      problem

      Gatsby
      Bez komentarza.

      emil m.
      ... wladza papistow w polsce nie ma sobie rownej...

      Jak to jest, ze byli ateisci albo aktualnie sa beda znow sprawowac wladze, przy wladzy papistow nie majacej rownej
      sobie. Nie wiesz co piszesz bo nie rozumiesz tego o czym chcesz pisac. W demokracji nie wiem cobys robil nie
      bedziesz mial absolutnej wladzy w niczym. To co napisales jest faszywym wnioskiem co cie dyskwalifikuje jako
      sensownego dyskutanta.

      Jerzy
      Poniewaz Gatsby nie byles na Ksiezycu wiec niczego madrego o Ksiezycu nie mozesz napisac. Swietny argument
      do kazdej debaty na temat ...nastepny uczesnik Forum Cie zalatwil. Jerzy kup mu bilet do Polski,
      moze zmieni zdanie!

      1037-rok
      ... Ta utopijna i glupia ideologia sie zawalila...

      Wcale sie nie zawalila i nie zawali, bo sa i beda ludzie co potrzebuja Boga i wiary. Jest jej tyle procent ile potrzeba,
      czasem maleje czasem rosnie. Wiecej biedy wiecej wierzacych tak sie mi wydaje. Czy wiara to ideologia? Czy
      ideologia moze byc glupia?
      Jezeli tak to kto o tym decyduje, ze cos jest glupie. Utopijna ideologia ktora wyznaje jeden miliard ludzi, ciekawe.

      Antylewy
      Piszesz nie na temat. Tutaj idzie o kosciol a Ty piszesz, ze "Lewusy to slowem wielcy idioci". Tak jak ktos Cie prosi
      pokaz noge a Ty podajesz mu reke, cos nie tak Anty,
      a moze by byc czasem Pro?


      papiezz
      ... jak dlugo jeszcze ten narod bedze musial byc oglupiany ...

      Tak dlugo jak bedzie chcial. Ty juz nie jestes oglupiany, inni przestana niedlugo. Co tak sie martwisz o ten Narod, czy
      Narod matwi sie o Ciebie? Co ci przeszkadza, ze ludzie chca byc otumaniani przez koscioly. Pozol im miec wolna
      wole!

      ,.,
      z wyrazami wspólczucia
      hihi!

      Nie wspolczuj tylko. ale pomoz im!


    • Gość: Lewin Re: LUDOBOJCY i ZNIEWOLICIELE POLAKOW-KLER KATOLICKI IP: *.lublin.sdi.tpnet.pl 31.08.01, 18:12
      Choroby chodzą po ludziach. Współczuję! Zapisz się do świadków Jehowy. Ulży ci.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka