Dodaj do ulubionych

Co 5 Polak kupuje "na kreskę"

14.04.05, 15:34
Tych , którzy kupują na zeszyt proponuję zaprosić jako gości honorowych na
25-lecie "Solidarności".Może choć raz zjedzą coś dobrego bez "zeszytu".
Obserwuj wątek
    • anka1 Re: Co 5 Polak kupuje "na kreskę" 14.04.05, 15:45
      komuchom tez nedze "zawdzieczamy" nie tylko Solidarnosc tu dala d...
      • aserett Re: Co 5 Polak kupuje "na kreskę" 14.04.05, 16:09
        jaki dobrobyt musiał tu być po wojnie skoro komuna rozwalała przez 50 lat i
        takie fortuny pozostały dla solidaruchów .Reszta niech zdycha z głodu.
      • kropekuk A wiecie jaki procent na Zachodzie? Wiekszy. Tylko 15.04.05, 00:35
        ze to nie "zeszyt", ale karta kredytowa...Inne nazwy, nowoczesniejsza forma,
        ale chodzi o dokladnie to samo zjawisko... Nawet gorzej: zakupy na karte sa
        dosc wysoko oprocentowane.
    • nosh Re: Co 5 Polak kupuje "na kreskę" 14.04.05, 15:52
      Popieram. Może Wałęsa coś dorzyci z okrągłego stołu ?
      • tdkot Re: Co 5 Polak kupuje "na kreskę" 14.04.05, 19:22
        nosh napisała:

        > Popieram. Może Wałęsa coś dorzyci z okrągłego stołu ?
        wALESA JUZ NICZEGO NIE POTRZEBUJE NAWET WASZEGO POPARCIA ON MA CO WLOZYC DO
        GARA CO TAM RESZTA OTO JAKI MAMY DOBROBYT
    • tadluzny Solidarnosci? 14.04.05, 16:01
      A co Solidarnosc ma do tego? Ze obalila komunizm w ktorym bieda, nedza i brak
      perspektyw rywalizowaly o palme pierwszenstwa? A np. w barze na dworcu
      kolejowym we Wroclawiu to nawet nie mozna bylo zjesc niby zupki bo juz wisieli
      nad toba chlopaczki zeby sie najesc. Jezeli juz to lepiej niech pojda na zjazd
      sld, to oni byli przy korycie przez 8 lat od upadku komunizmu, co pozytwnego
      zrobili dla kraju ci mistrzowie korupcji i zlodziejstwa? Albo jeszcze lepiej do
      lepera i jego samozaglady! On jest ze wsi, on wie co to bieda. Posluchaja jak
      to Balcerowicz kradnie a potem popatrza jakim wodz jezdzi samochodem i w jakich
      latyfundiach urzeduje, moze ich jeszcze poduczy jak oszukiwac bezkarnie...
      Pozdrawiam.
      • 2560a Re: Solidarnosci? 14.04.05, 16:31
        tadluzny napisał: np.A w barze na dworcu
        > kolejowym we Wroclawiu to nawet nie mozna bylo zjesc niby zupki ..
        Nie przesadzaj, pamiec cie zawodzi.Ritz to nie byl,dania ubogie i taki popiwny
        zapaszek w pomieszczeniu,ale glodnym sie nie wychodzilo.
        A co do dzisiejszej sytuacji, to nie tzw. solidarnosc (nie mylic z 10mln
        naiwnych idealistow), ani SLD,ani Lepper sa winni tylko WYBORCY.Szara masa
        ktora daje tym ludziom mandad. Ale jak sie przygladnac tzw. demokracji III RP
        to zniewolenie umyslow ludzkich jest na poziomie zniewolenia za czasow Stalina.
        Ze mozna czytac co sie chce, ze "artysta" moze na estracie klac to nie
        demokracja.To jest reorganizacja spoleczenstwa myslacego w spoleczenstwo
        zorganozowane w sposob jaki sa zorganizowane farmy drobiu. Klatka, swiatlo ,
        papu, kupka i po zyciu.Drob niczego nie zmienia , jest szczesliwy z tego co ma
        i nawet nie wie ze istnieja jakas swoboda. W PRL myslenie bylo bardzo
        powszechnym zajeciem. Teraz przechodzimy na konsumpcje. Mysli za nas producent
        towaru.
        • 2yoo4yoocorne2 Panie 4 cyfry i litera!Trafia pan w sedno,ale... 14.04.05, 16:50
          ...ale nie do konca.Ja pamietam wiecej.Po wojnie w Polsce nie bylo glodnych i
          kupowania na kreske,choc jadlo sie bardzo skromnie i zylo 10 razy taniej niz
          teraz.Polska jest dzis jednym z niewielu kraju w Europie,gdzie mozna umrzec z
          glodu i nikt ci nie pomoze czlowieku.Nie ma zasilkow dla bezrobotnych,nie ma
          pomocy dla najubozszych-dla bezdomnych.Glodne jest co trzecie dziecko w
          szkole.A na ulicy co czwarty spotkany dorosly.Z tym problemem nie poradzil
          sobie zaden rzad od 1989 roku.I boje sie,ze bedzie jeszcze gorzej...
          • zigzaur Re: Panie 4 cyfry i litera!Trafia pan w sedno,ale 14.04.05, 17:21
            A ja za komuny kupowałem za kartki a teraz kupuję za kartę VISA.
            Aha. Pracuję uczciwie. Nie należę do SLD/PSL/LPR/itd.

            Nieraz widzę, jak pod kolekturę Lotto podjeżdzą 2-litrowym mercedesem
            sfrustrowany lewy rencista, który wypełnia stos kuponów a potem narzeka, że nie
            uzyskał głównej wygranej z winy:
            Żydów
            masonów
            Balcerowicza
            Wałęsy
            NATO
            • aserett Re: Panie 4 cyfry i litera!Trafia pan w sedno,ale 14.04.05, 17:44
              kartki to były wtedy jak solidarność zaczęła wszystko rozwalać i w kraju było
              więcej dni strajku niż pracy.Jeden z postulatów gdańskich brzmiał"2000zł
              podwyżki dla każdego pracującego" Niech dziś zastrajkuje cała Polska i zażyczy
              sobie 2000zł podwyżki dla..............
              • meylec Re: Panie 4 cyfry i litera!Trafia pan w sedno,ale 14.04.05, 17:53
                Tak, Solidarność to eldorado dobrobytu i spokoju jakim był PRL zaczęła
                rozwalać. Pytanie dlaczego takie tłumy się garnęły żeby przyłożyć do tego rękę.
                A tak wogóle to tawariszcz słyszał o kartkach które były za Gierka, ili niet?
        • moki1 winni sa WYBORCY? 14.04.05, 17:48
          > A co do dzisiejszej sytuacji, to nie tzw. solidarnosc (nie mylic z 10mln
          > naiwnych idealistow), ani SLD,ani Lepper sa winni tylko WYBORCY.

          Niestety WYBORCY nie maja wyboru. Jak dawniej.
          Jesli sie nie zgadzasz to poprosze o konkretna propozycje.
          Bede sie smial za 4 lata
      • fehu1 [...] 15.04.05, 00:12
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • zytkapitka Goryszewski 14.04.05, 16:54
      I bardzo dobrze"nie wazne ze biedna wazne ze katolicka"
    • me-e w POLSCE PONIZEJ UB. ZYJE 20-TRZY MILIONY... 14.04.05, 17:07
      ...wiec widac tu golym okiem ...pewne rozbieznosci
    • meylec Re: No wyrzeźbili nam Polskę. Przypomina Francję 14.04.05, 17:22
      Ale tę sprzed Rewolucji 1793. Kiedy panie hrabinie kąpały się w mleku a
      pospólstwo przymierało głodem. I wielu lberałów jeździ świętować do Paryża
      rocznice. Może im tu zrobimy podobną imprezę? Nie będą musieli do Paryża
      jeździć.
    • me-e ZYJESZ A NIE WIESZ...CO CI SIE NALEZY 14.04.05, 17:34
      ...brakuje ci na chleba...brakuje ci na teatr -kino..., brakuje ci na ksiazki i
      piornik dla dziecka swego, brakuje ci zeby pojechac na wakacje, brakuje ci
      ubrania...i tak dalej...jestescie w unii a nie wiecie ,ze unia to wszystko
      zapewnia...
      • meylec Możesz sobie wiedzieć co tylko chcesz 14.04.05, 17:55
        I tak g.... dostaniesz.
        • wiolawiola Re: Możesz sobie wiedzieć co tylko chcesz 15.04.05, 03:49
          najwiekszy sukces polakow to wlasna glupota
    • aron2004 Re: Co 5 Polak kupuje "na kreskę" 14.04.05, 18:01
      tak tak od 15 lat rządzi tylko Solidarność

      Kwaśniewski, Oleksy, Belka, Miller, Cimoszewicz, Pawlak, Łapiński, Naumann - same solidaruchy co tu dużo gadać
    • oszolom.z.radia.maryja Re: Co 5 Polak kupuje "na kreskę" 14.04.05, 18:18
      oto sąskutki polityki grubej kreski którą ostatnio odnowil Lech Walęsa
    • emigrant09 komuno wroc 14.04.05, 18:23
      Dzieki komunizmowi Polska mogla sie rozwija.
      A taka pseudonemokracjia i pseudokapitalizm doprawadzaja POlske to ruiny.
      • ossey Re: Mam nadzieje , ze już mieszkasz na Białorusi. 14.04.05, 18:28

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka