szarak54 14.04.05, 15:34 Tych , którzy kupują na zeszyt proponuję zaprosić jako gości honorowych na 25-lecie "Solidarności".Może choć raz zjedzą coś dobrego bez "zeszytu". Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
anka1 Re: Co 5 Polak kupuje "na kreskę" 14.04.05, 15:45 komuchom tez nedze "zawdzieczamy" nie tylko Solidarnosc tu dala d... Odpowiedz Link Zgłoś
aserett Re: Co 5 Polak kupuje "na kreskę" 14.04.05, 16:09 jaki dobrobyt musiał tu być po wojnie skoro komuna rozwalała przez 50 lat i takie fortuny pozostały dla solidaruchów .Reszta niech zdycha z głodu. Odpowiedz Link Zgłoś
kropekuk A wiecie jaki procent na Zachodzie? Wiekszy. Tylko 15.04.05, 00:35 ze to nie "zeszyt", ale karta kredytowa...Inne nazwy, nowoczesniejsza forma, ale chodzi o dokladnie to samo zjawisko... Nawet gorzej: zakupy na karte sa dosc wysoko oprocentowane. Odpowiedz Link Zgłoś
nosh Re: Co 5 Polak kupuje "na kreskę" 14.04.05, 15:52 Popieram. Może Wałęsa coś dorzyci z okrągłego stołu ? Odpowiedz Link Zgłoś
tdkot Re: Co 5 Polak kupuje "na kreskę" 14.04.05, 19:22 nosh napisała: > Popieram. Może Wałęsa coś dorzyci z okrągłego stołu ? wALESA JUZ NICZEGO NIE POTRZEBUJE NAWET WASZEGO POPARCIA ON MA CO WLOZYC DO GARA CO TAM RESZTA OTO JAKI MAMY DOBROBYT Odpowiedz Link Zgłoś
tadluzny Solidarnosci? 14.04.05, 16:01 A co Solidarnosc ma do tego? Ze obalila komunizm w ktorym bieda, nedza i brak perspektyw rywalizowaly o palme pierwszenstwa? A np. w barze na dworcu kolejowym we Wroclawiu to nawet nie mozna bylo zjesc niby zupki bo juz wisieli nad toba chlopaczki zeby sie najesc. Jezeli juz to lepiej niech pojda na zjazd sld, to oni byli przy korycie przez 8 lat od upadku komunizmu, co pozytwnego zrobili dla kraju ci mistrzowie korupcji i zlodziejstwa? Albo jeszcze lepiej do lepera i jego samozaglady! On jest ze wsi, on wie co to bieda. Posluchaja jak to Balcerowicz kradnie a potem popatrza jakim wodz jezdzi samochodem i w jakich latyfundiach urzeduje, moze ich jeszcze poduczy jak oszukiwac bezkarnie... Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: Solidarnosci? 14.04.05, 16:31 tadluzny napisał: np.A w barze na dworcu > kolejowym we Wroclawiu to nawet nie mozna bylo zjesc niby zupki .. Nie przesadzaj, pamiec cie zawodzi.Ritz to nie byl,dania ubogie i taki popiwny zapaszek w pomieszczeniu,ale glodnym sie nie wychodzilo. A co do dzisiejszej sytuacji, to nie tzw. solidarnosc (nie mylic z 10mln naiwnych idealistow), ani SLD,ani Lepper sa winni tylko WYBORCY.Szara masa ktora daje tym ludziom mandad. Ale jak sie przygladnac tzw. demokracji III RP to zniewolenie umyslow ludzkich jest na poziomie zniewolenia za czasow Stalina. Ze mozna czytac co sie chce, ze "artysta" moze na estracie klac to nie demokracja.To jest reorganizacja spoleczenstwa myslacego w spoleczenstwo zorganozowane w sposob jaki sa zorganizowane farmy drobiu. Klatka, swiatlo , papu, kupka i po zyciu.Drob niczego nie zmienia , jest szczesliwy z tego co ma i nawet nie wie ze istnieja jakas swoboda. W PRL myslenie bylo bardzo powszechnym zajeciem. Teraz przechodzimy na konsumpcje. Mysli za nas producent towaru. Odpowiedz Link Zgłoś
2yoo4yoocorne2 Panie 4 cyfry i litera!Trafia pan w sedno,ale... 14.04.05, 16:50 ...ale nie do konca.Ja pamietam wiecej.Po wojnie w Polsce nie bylo glodnych i kupowania na kreske,choc jadlo sie bardzo skromnie i zylo 10 razy taniej niz teraz.Polska jest dzis jednym z niewielu kraju w Europie,gdzie mozna umrzec z glodu i nikt ci nie pomoze czlowieku.Nie ma zasilkow dla bezrobotnych,nie ma pomocy dla najubozszych-dla bezdomnych.Glodne jest co trzecie dziecko w szkole.A na ulicy co czwarty spotkany dorosly.Z tym problemem nie poradzil sobie zaden rzad od 1989 roku.I boje sie,ze bedzie jeszcze gorzej... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Panie 4 cyfry i litera!Trafia pan w sedno,ale 14.04.05, 17:21 A ja za komuny kupowałem za kartki a teraz kupuję za kartę VISA. Aha. Pracuję uczciwie. Nie należę do SLD/PSL/LPR/itd. Nieraz widzę, jak pod kolekturę Lotto podjeżdzą 2-litrowym mercedesem sfrustrowany lewy rencista, który wypełnia stos kuponów a potem narzeka, że nie uzyskał głównej wygranej z winy: Żydów masonów Balcerowicza Wałęsy NATO Odpowiedz Link Zgłoś
aserett Re: Panie 4 cyfry i litera!Trafia pan w sedno,ale 14.04.05, 17:44 kartki to były wtedy jak solidarność zaczęła wszystko rozwalać i w kraju było więcej dni strajku niż pracy.Jeden z postulatów gdańskich brzmiał"2000zł podwyżki dla każdego pracującego" Niech dziś zastrajkuje cała Polska i zażyczy sobie 2000zł podwyżki dla.............. Odpowiedz Link Zgłoś
meylec Re: Panie 4 cyfry i litera!Trafia pan w sedno,ale 14.04.05, 17:53 Tak, Solidarność to eldorado dobrobytu i spokoju jakim był PRL zaczęła rozwalać. Pytanie dlaczego takie tłumy się garnęły żeby przyłożyć do tego rękę. A tak wogóle to tawariszcz słyszał o kartkach które były za Gierka, ili niet? Odpowiedz Link Zgłoś
moki1 winni sa WYBORCY? 14.04.05, 17:48 > A co do dzisiejszej sytuacji, to nie tzw. solidarnosc (nie mylic z 10mln > naiwnych idealistow), ani SLD,ani Lepper sa winni tylko WYBORCY. Niestety WYBORCY nie maja wyboru. Jak dawniej. Jesli sie nie zgadzasz to poprosze o konkretna propozycje. Bede sie smial za 4 lata Odpowiedz Link Zgłoś
fehu1 [...] 15.04.05, 00:12 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
zytkapitka Goryszewski 14.04.05, 16:54 I bardzo dobrze"nie wazne ze biedna wazne ze katolicka" Odpowiedz Link Zgłoś
me-e w POLSCE PONIZEJ UB. ZYJE 20-TRZY MILIONY... 14.04.05, 17:07 ...wiec widac tu golym okiem ...pewne rozbieznosci Odpowiedz Link Zgłoś
meylec Re: No wyrzeźbili nam Polskę. Przypomina Francję 14.04.05, 17:22 Ale tę sprzed Rewolucji 1793. Kiedy panie hrabinie kąpały się w mleku a pospólstwo przymierało głodem. I wielu lberałów jeździ świętować do Paryża rocznice. Może im tu zrobimy podobną imprezę? Nie będą musieli do Paryża jeździć. Odpowiedz Link Zgłoś
me-e ZYJESZ A NIE WIESZ...CO CI SIE NALEZY 14.04.05, 17:34 ...brakuje ci na chleba...brakuje ci na teatr -kino..., brakuje ci na ksiazki i piornik dla dziecka swego, brakuje ci zeby pojechac na wakacje, brakuje ci ubrania...i tak dalej...jestescie w unii a nie wiecie ,ze unia to wszystko zapewnia... Odpowiedz Link Zgłoś
meylec Możesz sobie wiedzieć co tylko chcesz 14.04.05, 17:55 I tak g.... dostaniesz. Odpowiedz Link Zgłoś
wiolawiola Re: Możesz sobie wiedzieć co tylko chcesz 15.04.05, 03:49 najwiekszy sukces polakow to wlasna glupota Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Co 5 Polak kupuje "na kreskę" 14.04.05, 18:01 tak tak od 15 lat rządzi tylko Solidarność Kwaśniewski, Oleksy, Belka, Miller, Cimoszewicz, Pawlak, Łapiński, Naumann - same solidaruchy co tu dużo gadać Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: Co 5 Polak kupuje "na kreskę" 14.04.05, 18:18 oto sąskutki polityki grubej kreski którą ostatnio odnowil Lech Walęsa Odpowiedz Link Zgłoś
emigrant09 komuno wroc 14.04.05, 18:23 Dzieki komunizmowi Polska mogla sie rozwija. A taka pseudonemokracjia i pseudokapitalizm doprawadzaja POlske to ruiny. Odpowiedz Link Zgłoś