kabu12 17.06.05, 13:03 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
twardokesek A sprawdzone te alkomaty? 17.06.05, 13:09 Jesli dwa alkomaty podaja tak ogromna roznice (2 razy) w niewielkim odstepie czasu, to znaczy, ze ktorys z nich byl walniety. Po przybyciu na komende natychmiast powinna byc zbadana krew (o ile poslanka wyraza zgode) jesli wynik badania alkomatem jest watpliwy. Odpowiedz Link Zgłoś
2yoo4yoocorne2 W Londynie byloby to wykluczone 17.06.05, 13:17 Pytalem przed chwila mojego sasiada,ktory codziennie orzeka w sadzie w Londynie.Nie ma takiej osoby na swiecie,ktoremu sad przywracalby zabrane za jazde po pijanemu prawo do kierowania autem,po jego prawomocnym zatrzymaniu przez policje.Nawet gdyby byl to sam Tony Blair.Tu wszyscy sa rowni wobec prawa. Odpowiedz Link Zgłoś
twardokesek Re: W Londynie byloby to wykluczone 17.06.05, 13:27 Zauwaz, ze to nie bylo prawomocne zatrzymanie, wiec twoje rozumowanie i artykul sie zgadzaja. Odpowiedz Link Zgłoś
tekameka a nie wygląda na taką, co by lubiała 17.06.05, 13:37 chociaż jakby sie blizej przyjrzec makijażowi ..... Odpowiedz Link Zgłoś
wilczysko1 "Rozrywkowa Kobitka" najpierw pochlała a potem 17.06.05, 16:05 w miasto .../ przykład miała od koleżanki Zyty /. Odpowiedz Link Zgłoś
tomeczek80 Re: W Londynie byloby to wykluczone 17.06.05, 17:25 tylko ze w Wlk. Brytanii dopuszczalna norma alk. we krwi to 0.4, więc tam w ogóle by jej nie zatrzymano... Odpowiedz Link Zgłoś
emjot1 Re: W Londynie byloby to wykluczone - 27.06.05, 08:45 w Londynie nikt by nie zarzucił przy 0,24 ze sie cos złego zrobiło - prawo dopuszcza jazde do 0.5 promila - w Irlanii do 1 promila - 2 wielkie kufle piwa i jazda do domu - kazdy wtedy wie ze trzeba jechac ostroznie a sądy nie maja zajecia - i tyle Odpowiedz Link Zgłoś
jestemzewsi Re: W Londynie byloby to wykluczone - 27.06.05, 08:47 emjot1 napisał: > w Londynie nikt by nie zarzucił przy 0,24 ze sie cos złego zrobiło - prawo > dopuszcza jazde do 0.5 promila - w Irlanii do 1 promila - 2 wielkie kufle piwa > i jazda do domu - kazdy wtedy wie ze trzeba jechac ostroznie a sądy nie maja > zajecia - i tyle A w Pernambuco? Odpowiedz Link Zgłoś
noyle Re: A sprawdzone te alkomaty? 17.06.05, 15:35 > Jesli dwa alkomaty podaja tak ogromna roznice (2 razy) w niewielkim odstepie > czasu, to znaczy, ze ktorys z nich byl walniety. ale chłopie co to za spozycie 0,1 czy 0,2 to nawet w granicach bledu statystcznego zawracanie głowy a policja zwraca sie o odebranie immunitetu smiechu warte 0,24 to kazdy Sad Grodzki cie wypusci bez kolegium Odpowiedz Link Zgłoś
roro68 Re: A sprawdzone te alkomaty? 17.06.05, 18:22 Alkometry używane przez polską policję to w ogóle śmiech na sali. Mnie kiedyś wykazało O,36 a za 5 minut 0,0! Przy czym objętość płuc miała wynosić... 9 litrów! Gliniarze nawet się nie upierali, bo po prostu byłem trzeźwy i oni wiedzieli, że pracują na walniętym sprzęcie. Śmiać mi się chce, jak podają sensacyjne wiadomości, że złapali jakiegoś furmana i zabrakło skali;-) Odpowiedz Link Zgłoś
m15 zlikwidowac immunitet 17.06.05, 13:44 w wielu krajach wykroczeniem jest jazda po uzyciu alkoholu,którego stezenie we krwi przekracz 0,5 promila a nawet 0,8,nasza pani posel przeglosowala wraz z innymi poslami iz jazda pod wplywem alkoholu jest przestepstwem ,niechaj teraz cierpi i nie tlumaczy iz poprzedniego wieczora wypila niewielka ilosc koniaku ,warto by przy tej okazji zastanowila sie czy byla pijana czy tez górna granica dopuszczalnej zawartosci alkoholu we krwi jest ustalona na zbyt niskim poziomie ,jestem pewien iz w momencie gdy zostanie zniesiony immunitet parlamentarny w takich sprawach jak ta ,poslowie szybciutko zastanowia sie nad sensem niektórych zapisów ustawy o ruchu drogowym Odpowiedz Link Zgłoś
yeellow Re: zlikwidowac immunitet 17.06.05, 14:23 Twoja argumentacja moze i trzymalaby sie kupy, gdyby nie fakt, ze poslanka spowodowala stluczke. Bedzie jej bardzo niezrecznie tlumaczyc, ze granica jest za nisko, bo ona jechala zupelnie tak jak zwykle. Bo albo jezdzi jak ciapa, albo troche te 0.2 zadzialalo. I tak gwoli uczciwosci nalezy dodac, ze sa kraje, gdzie granica jest nizej, niz u nas. Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Re: zlikwidowac immunitet 17.06.05, 15:05 Piłeś, nie jedź. Proste. I nie ma co obniżać żadnych granic, bo po co? Żeby jeszcze więcej pijanych kierowców zabijało ludzi? Odpowiedz Link Zgłoś
m15 Re: zlikwidowac immunitet 17.06.05, 15:34 prawda jest ,iz sa kraje gdzie granica jest nizsza ,lecz ja pisalem o wyzszych ,moim skromnym zdaniem granica 0,5 jest ok Odpowiedz Link Zgłoś
sierpimlot Re: zlikwidowac immunitet 17.06.05, 23:52 Tak tam gdzie nie pija, czyli na Białorusi, Ukrainie i Rosji. No cóż tamtejsza milicja musi z czegoś żyć. www.gooru.pl/lista/index.php Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Re: zlikwidowac immunitet 17.06.05, 15:03 Zobacz lepiej ile wypadków powodują kierowcy pod wpływem alkoholu. Nie wiem, czy nie mylisz zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu z zawartością w krwi, ponieważ 0,8 promila w wydychanym powietrzu to już norma żula po południu. Odpowiedz Link Zgłoś
noyle statystyka 17.06.05, 15:42 pandada napisał: > Zobacz lepiej ile wypadków powodują kierowcy pod wpływem alkoholu. a teraz zobacz ile wypadków powoduja trzeźwi załoze sie ze conajmniej 5 razy tyle osobiscie nie jezdze po kielichu (chyba ze jestem w USA - bo jakos nikt nie bawi sie tam w alkomaty idziesz prosto kontaktujesz to jedz) ale robienie afery za 0,24 w krwi to przesada Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 co konkretnie? 17.06.05, 13:48 jorlik napisał: > no nie, to sie ku.. we łbie nie mieści, Co ci się mianowicie w twoim zakutym łbie nie mieści? Odpowiedz Link Zgłoś
m15 Re: co konkretnie? 17.06.05, 15:36 mn7 napisała: > jorlik napisał: > > > no nie, to sie ku.. we łbie nie mieści, > > Co ci się mianowicie w twoim zakutym łbie nie mieści? ogromna ilosc informacji zawarta w jednym tekscie,mózg to nie komputer:))) Odpowiedz Link Zgłoś
123rbr Uczciwa platworma ? 17.06.05, 13:41 Czyżby była to ta sama pani która pisała antysemickie artykuły w 1968 roku ? A to ja w końcu dorwali!!! A może Jan Maria Władysław szykuje miejsce dla Nelly R? Odpowiedz Link Zgłoś
m15 Re: Uczciwa platworma ? 17.06.05, 15:37 123rbr napisał: > Czyżby była to ta sama pani która pisała antysemickie artykuły w 1968 roku ? A > to ja w końcu dorwali!!! A może Jan Maria Władysław szykuje miejsce dla Nelly R > ? platforma:)) Odpowiedz Link Zgłoś
bellicose Nietykalność i rozpanoszenie klasy politycznej 17.06.05, 13:49 Jest 13.50 a oto trzy wybrane tytuły wiadomości na portalu Gazety: - Jak marszałkowie z PSL dzielili kasą - Mąż Jakubowskiej wyszedł za kaucją - Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 13:52 bellicose napisał: > Jest 13.50 a oto trzy wybrane tytuły wiadomości na portalu Gazety: > - Jak marszałkowie z PSL dzielili kasą > - Mąż Jakubowskiej wyszedł za kaucją Co to ma wspólbego z czimś rozpanoszeniem? Chyba raczej z jego brakiem, skoro dopiero dziś wyszedł. > - Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy Jak wyżej. Nie można zatrzymac prawa jazdy, to dostała z powrotem. Gdzie tu rozpanoszenie? Odpowiedz Link Zgłoś
bac1 Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 14:28 A za doznane krzywdy moralne należy się posłance odszkodowanie! Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 14:34 bac1 napisała: > A za doznane krzywdy moralne należy się posłance odszkodowanie! Jakie krzywdy? Jakie odszkodowanie? Ile ty masz we krwi? Odpowiedz Link Zgłoś
bac1 Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 14:36 A ile Ty masz, że "aluzju nie poniał"? Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 14:45 bac1 napisała: > A ile Ty masz, że "aluzju nie poniał"? Ano nie poniał. Aluzju do czego? Odpowiedz Link Zgłoś
bac1 Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 14:53 Do tego, co się w Polsce dzieje każdego dnia, niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 15:00 bac1 napisała: > Do tego, co się w Polsce dzieje każdego dnia, niestety. Każdego dnia zgłasza się pomysł płacenia odszkodowania nie wiadomo za co? Bez związku z tematem? A na temat nie potrafisz się wypowiadać? Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 16:04 To chyba nie była aluzja, tylko prosty (siermiężny?) dowcip z pointą odwołująca się do mocno utrwalonego w niektórych środowiskach stereotypu. Aluzja powinna mieć cechy "niejawnego, zawoalowanego (ale jasnego dla adresatów) napomknienia o kimś czy o czymś". Odpowiedz Link Zgłoś
wicurpix Rowne prawo dla kazdego??? 17.06.05, 14:34 Skoro poslanka moze jeżdzic bezkarnie po pijaku to ja od jutra tez będe jezdził po pijaku. Dobrowolnie z gory poddaje sie karze nagany i wykluczenia z partii ( co mi tam i tak nie jestem zrzeszony ). Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 umiesz czytac? 17.06.05, 14:35 wicurpix napisał: > Skoro poslanka moze jeżdzic bezkarnie po pijaku Skąd wiesz, czy może? Przecież jeszcze nie było rozprawy. Poczekaj na jej wynik i wtedy się wypowiadaj. Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek2784 To skandal ... Platforma pijana ? 17.06.05, 14:41 Czy pani jest pijana, czy to policja kpi ? Czy pani jest pijana , czy nam sie tylko sni ? To bzdurne przepisy zwracajace pijanemu poslowi jego prawo jazdy. Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Re: To skandal ... Platforma pijana ? 17.06.05, 15:08 Z tego, co wiem, to przy zatrzymaniu na gorącym uczynku, immunitet nie obowiązuje. Odpowiedz Link Zgłoś
watzke posłanka PO odzyska prawo jazdy??!! 17.06.05, 14:59 Czyli w myśl polskiego prawa użytkownicy ruchu drogowego jeżdzący pod wpływem alkoholu stanowią różne zagrożenie dla innych użytkowników w zależności od tego czy są to posłowie chronieni immunitetem czy też zwykli? A jaka jest różnica w skutkach wypadku spowodowanego przez chronionych immunitetem i tych bez takiej ochrony? Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re: posłanka PO odzyska prawo jazdy??!! 17.06.05, 15:01 watzke napisała: > Czyli w myśl polskiego prawa użytkownicy ruchu drogowego jeżdzący pod wpływem > alkoholu stanowią różne zagrożenie dla innych użytkowników w zależności od tego > > czy są to posłowie chronieni immunitetem czy też zwykli? A jaka jest różnica w > skutkach wypadku spowodowanego przez chronionych immunitetem i tych bez takiej > ochrony? Wkrótce stanie przed sądem. Będzie osądzona jak każdy inny. O co ci chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
maxdoberman PO się rozkłada 17.06.05, 15:08 Piła gorzałkę, bo Zyta Gilowska odeszła z PO i posłanka chciała utopić w alkoholu swój smutek. Ma immunitet i robi co chce, a prawo ma gdzieś. PO ma coraz więcej parszywych owiec w swojej "owczarni". Tusk i Rokita nie panują nad bałaganem i rozkładem moralnym w PO. Miałem na nich głosować, ale szkoda czasu i zmarnowanego głosu. Odpowiedz Link Zgłoś
jonex przeciez ona nawet nie popelnila wykroczenia ! 17.06.05, 15:11 pierwsze badanie - bardzo nieznaczne przekroczenie normy drugie i trzecie - zmiescila sie w normie z duzym zapasem w takim przypadku pierwsze badanie powinno sie odrzucic jako bledne, a wiązące powinno byc 2 i 3 o jakim przstepstwie tu mowa ?! o jakim zabieraniu prawa jazdy, jakim rozpanoszeniu klasy plitycznej... intenetowych frustratow pogielo. Odpowiedz Link Zgłoś
fromlodz Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 15:34 BADANIE JEŚLI DOBRZE PAMIĘTAM WYKONANO GODZINĘ PO CAŁYM INCYDENCIE CIEKAWE ILE PANI POSEŁ MIAŁA W TRAKCIE KOLIZJI ? Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re: Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 15:40 fromlodz napisał: > BADANIE JEŚLI DOBRZE PAMIĘTAM WYKONANO GODZINĘ PO CAŁYM INCYDENCIE CIEKAWE ILE > PANI POSEŁ MIAŁA W TRAKCIE KOLIZJI ? Na pewno nie powyżej o,5 promila . Takich cudów nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
ppppp7 Re: Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 15:46 Czysto techniczne pytanie. Jaka jest dokładność pomiaru alkomatem? Czy alkomat w radiowozie i na komendzie to te same urządzenia? Odpowiedz Link Zgłoś
fromlodz Re: Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 15:47 mn7 napisała: > fromlodz napisał: > > > BADANIE JEŚLI DOBRZE PAMIĘTAM WYKONANO GODZINĘ PO CAŁYM INCYDENCIE CIEKAW > E > ILE > > PANI POSEŁ MIAŁA W TRAKCIE KOLIZJI ? > > > Na pewno nie powyżej o,5 promila . Takich cudów nie ma. > JEŚLI DOBRZE PAMIĘTAM TO W POLSCE CAŁY CZAS OBOWIĄZUJE 0.2 PROMILA JAKO WARTOŚĆ GRANICZNA, DZIWIĘ SIE ŻE LIDERKA LISTY POZWALA SOBIE NA TAKI "WYBRYK" W ROKU WYBORCZYM ... WSTYD ... Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re: Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 15:49 Wartość graniczna ewentualnego wykroczenia. Przestępstwo - powyżej 0,5 (zresztą dopiero od kilku lat). Odpowiedz Link Zgłoś
fromlodz Re: Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 15:54 ZA TAKIE WYKROCZENIE TEZ WSTYD ZOBACZYMY CO BEDZIE SIĘ DZIAŁO W WARSZAWIE W NIEDZIELĘ NA KRAJOWYM ...? Odpowiedz Link Zgłoś
jestemzewsi Re: Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 15:58 No, jak dopiero od kilku lat, to nie ma o czym mówić. Odpowiedz Link Zgłoś
synu Re: Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 16:12 > BADANIE JEŚLI DOBRZE PAMIĘTAM WYKONANO GODZINĘ PO CAŁYM INCYDENCIE CIEKAWE ILE > PANI POSEŁ MIAŁA W TRAKCIE KOLIZJI ? Zle pamietasz :-) Pierwsze badanie wykonano na miejscu. Pozostale dwa na komisariacie. I to one byly przeprowadzone po godzinie. K R Odpowiedz Link Zgłoś
wilczysko1 Czyli była "nawalona jak stodoła" i nic tu nie 17.06.05, 16:03 pomoże korupcja i oszustwa.Zyta też uprawiała nepotyzm i ksenofobię za wiedzą Jana Marii Kleofasa Odpowiedz Link Zgłoś
bac1 Re: Czyli była "nawalona jak stodoła" i nic tu ni 17.06.05, 16:07 Nie zapominając o Władysławie... Odpowiedz Link Zgłoś
darek_w1 Sezon wyborczo - ogórkowy 17.06.05, 17:16 1. W całej Europie zachodniej dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi CO NAJMNIEJ 0,5 promila. W niektórych krajach nawet 0,8 promila (m.in. w Wlk.Brytanii, o której wcześniej ktoś wspominał). I jakoś katastrofalnego wpływu na ilość wypadków to nie ma. Wypadków z powodu spożycia akoholu nie powodują ci co wypiją jedno małe piwo (co daje 0,32 promila) albo jedną lampkę wina (0,35 promila), tylko ci co się nachlali jak świnie, mają po kilka promili i urwany film. Mimo, że praktycznie wcale nie piję i ten problem mnie nie dotyczy to uważam, że powinniśmy podnieść granicę dopuszczalnej zawartości do 0.5 promila, ale za to zaostrzyć kary za jazdę po jej przekroczeniu. 2. Alkomaty w radiowozach o ile się orientuję nie mają żadnych atestów i pokazują jedynie orientacyjny wynik. To są w zasadzie tylko proste testery o dużym błędzie, a nie precyzyjne mierniki zawartości alkoholu. Chodzi o to żeby sprawdzić czy kierowca w ogóle pił alkohol. Jak pokaże zero to jest OK, jak pokaże coś więcej to się gościa wiezie na komendę, gdzie są porządne, stacjonarne alkomaty z atestem albo na badanie krwi. I dopiero takie wyniki są podstawą procesową, a w przypadku IŚK były dopuszczalne. Dlatego wynik pomiaru przenośnym testerem, który jest na granicy dopuszczalnej zawartości nie jest powodem do wszczynania takiej afery. Ale coż, mamy sezon ogórkowo - wyborczy i trzeba szukać sensacji albo jeśli nie można znaleźć to trzeba ją zrobić. Najprościej było zasłonić się immunitetem jak robili to pijani posłowie SLD, PSL czy Samoobrony i odmówić dmuchania w alkomat. Byłby brak dowodów i nie byłoby w ogóle sprawy. Czy ktoś w ogóle pamięta jacy posłowie tak robili? Wyborcy już dawno zapomnieli i głosują na takich kandydatów na posłów. Może należy być bezczelnym i cynicznym, a nie uczciwym frajerem? Odpowiedz Link Zgłoś
domk1 "WYSOKIE STANDARTY MORALNE" made in PO 17.06.05, 17:20 Pęknąć można ze śmiechu....... Odpowiedz Link Zgłoś
x2468 Re: "WYSOKIE STANDARTY MORALNE" made in PO 17.06.05, 17:45 Wstyd durnie.=,24 dla tak szczuplej osoby to nawet nie pol piwa.Wystarczy jakis sok lub jablko.Jestescie chawowaci i smieszni.Pewnie chcecie aby zapomniec o Owocu,Cieslaku,Lapinskim,"Goleniu" i wielu wielu innych waszych stale zapijaczonych towarzyszy.Chcecie powiedziec"nie tylko my,inni tez" Odpowiedz Link Zgłoś
fletniapana Nieznacznie ? 17.06.05, 17:37 pomiędzy 0,24 a 0,20 jest różnica 20%. Czy jeżeli będę jechał 156 km/h na autostradzie to równiez będzie nieznaczne przkroczenie ? Odpowiedz Link Zgłoś
synu Re: Nieznacznie ? 17.06.05, 19:05 > pomiędzy 0,24 a 0,20 jest różnica 20%. Najdokladniejsze alkomaty maja tolerancje 0,01 mg (0,02 promila). Zgadnij jakie alkomaty maja Polscy policjanci. > Czy jeżeli będę jechał 156 km/h na > autostradzie to równiez będzie nieznaczne przkroczenie ? To jest tak jakbys w miejscu, w ktorym jest ograniczenie predkosci do 60 km/h zostal zatrzymany przez policje. POkazali by ci, ze jechales z predkoscia 72 km/h zaznaczajac, ze blad pomiaru (dla tej predkosci) na najlepszym sprzecie wynosi 6 km/h. K R Odpowiedz Link Zgłoś
x2468 Re: Nieznacznie ? 17.06.05, 20:49 Jak pojedziesz 156 to po pierwsze odejma 5% czyli zostanie 148.Do 30 km/godz dostaniesz zwykly mandat.Dopiero jak przekroczysz 30 (po odliczeniu procentow) dostaniesz grzywne i punkty. Czy ty naprawde jestes pijany po polowce piwa? Odpowiedz Link Zgłoś