Dodaj do ulubionych

Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy

17.06.05, 13:03
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • twardokesek A sprawdzone te alkomaty? 17.06.05, 13:09
      Jesli dwa alkomaty podaja tak ogromna roznice (2 razy) w niewielkim odstepie
      czasu, to znaczy, ze ktorys z nich byl walniety. Po przybyciu na komende
      natychmiast powinna byc zbadana krew (o ile poslanka wyraza zgode) jesli wynik
      badania alkomatem jest watpliwy.
      • 2yoo4yoocorne2 W Londynie byloby to wykluczone 17.06.05, 13:17
        Pytalem przed chwila mojego sasiada,ktory codziennie orzeka w sadzie w
        Londynie.Nie ma takiej osoby na swiecie,ktoremu sad przywracalby zabrane za
        jazde po pijanemu prawo do kierowania autem,po jego prawomocnym zatrzymaniu
        przez policje.Nawet gdyby byl to sam Tony Blair.Tu wszyscy sa rowni wobec prawa.
        • twardokesek Re: W Londynie byloby to wykluczone 17.06.05, 13:27
          Zauwaz, ze to nie bylo prawomocne zatrzymanie, wiec twoje rozumowanie i artykul
          sie zgadzaja.
          • tekameka a nie wygląda na taką, co by lubiała 17.06.05, 13:37
            chociaż jakby sie blizej przyjrzec makijażowi .....
          • wilczysko1 "Rozrywkowa Kobitka" najpierw pochlała a potem 17.06.05, 16:05
            w miasto .../ przykład miała od koleżanki Zyty /.
        • tomeczek80 Re: W Londynie byloby to wykluczone 17.06.05, 17:25
          tylko ze w Wlk. Brytanii dopuszczalna norma alk. we krwi to 0.4, więc tam w
          ogóle by jej nie zatrzymano...
        • emjot1 Re: W Londynie byloby to wykluczone - 27.06.05, 08:45
          w Londynie nikt by nie zarzucił przy 0,24 ze sie cos złego zrobiło - prawo
          dopuszcza jazde do 0.5 promila - w Irlanii do 1 promila - 2 wielkie kufle piwa
          i jazda do domu - kazdy wtedy wie ze trzeba jechac ostroznie a sądy nie maja
          zajecia - i tyle
          • jestemzewsi Re: W Londynie byloby to wykluczone - 27.06.05, 08:47
            emjot1 napisał:

            > w Londynie nikt by nie zarzucił przy 0,24 ze sie cos złego zrobiło - prawo
            > dopuszcza jazde do 0.5 promila - w Irlanii do 1 promila - 2 wielkie kufle
            piwa
            > i jazda do domu - kazdy wtedy wie ze trzeba jechac ostroznie a sądy nie maja
            > zajecia - i tyle

            A w Pernambuco?
      • noyle Re: A sprawdzone te alkomaty? 17.06.05, 15:35

        > Jesli dwa alkomaty podaja tak ogromna roznice (2 razy) w niewielkim odstepie
        > czasu, to znaczy, ze ktorys z nich byl walniety.

        ale chłopie co to za spozycie
        0,1 czy 0,2 to nawet w granicach bledu statystcznego
        zawracanie głowy
        a policja zwraca sie o odebranie immunitetu smiechu warte
        0,24 to kazdy Sad Grodzki cie wypusci bez kolegium
      • babariba666 Rokita, Rokita, Rokita...Jan Marian Władysław 17.06.05, 15:46
      • roro68 Re: A sprawdzone te alkomaty? 17.06.05, 18:22
        Alkometry używane przez polską policję to w ogóle śmiech na sali. Mnie kiedyś
        wykazało O,36 a za 5 minut 0,0! Przy czym objętość płuc miała wynosić... 9
        litrów! Gliniarze nawet się nie upierali, bo po prostu byłem trzeźwy i oni
        wiedzieli, że pracują na walniętym sprzęcie. Śmiać mi się chce, jak podają
        sensacyjne wiadomości, że złapali jakiegoś furmana i zabrakło skali;-)
    • jorlik pani poseł 17.06.05, 13:28
      no nie, to sie ku.. we łbie nie mieści,
      • m15 zlikwidowac immunitet 17.06.05, 13:44
        w wielu krajach wykroczeniem jest jazda po uzyciu alkoholu,którego stezenie we
        krwi przekracz 0,5 promila a nawet 0,8,nasza pani posel przeglosowala wraz z
        innymi poslami iz jazda pod wplywem alkoholu jest przestepstwem ,niechaj teraz
        cierpi i nie tlumaczy iz poprzedniego wieczora wypila niewielka ilosc
        koniaku ,warto by przy tej okazji zastanowila sie czy byla pijana czy tez górna
        granica dopuszczalnej zawartosci alkoholu we krwi jest ustalona na zbyt niskim
        poziomie ,jestem pewien iz w momencie gdy zostanie zniesiony immunitet
        parlamentarny w takich sprawach jak ta ,poslowie szybciutko zastanowia sie nad
        sensem niektórych zapisów ustawy o ruchu drogowym
        • yeellow Re: zlikwidowac immunitet 17.06.05, 14:23
          Twoja argumentacja moze i trzymalaby sie kupy, gdyby nie fakt, ze poslanka
          spowodowala stluczke. Bedzie jej bardzo niezrecznie tlumaczyc, ze granica jest
          za nisko, bo ona jechala zupelnie tak jak zwykle. Bo albo jezdzi jak ciapa,
          albo troche te 0.2 zadzialalo. I tak gwoli uczciwosci nalezy dodac, ze sa
          kraje, gdzie granica jest nizej, niz u nas.
          • pandada Re: zlikwidowac immunitet 17.06.05, 15:05
            Piłeś, nie jedź. Proste. I nie ma co obniżać żadnych granic, bo po co? Żeby jeszcze więcej pijanych kierowców zabijało ludzi?
          • m15 Re: zlikwidowac immunitet 17.06.05, 15:34
            prawda jest ,iz sa kraje gdzie granica jest nizsza ,lecz ja pisalem o
            wyzszych ,moim skromnym zdaniem granica 0,5 jest ok
          • sierpimlot Re: zlikwidowac immunitet 17.06.05, 23:52
            Tak tam gdzie nie pija, czyli na Białorusi, Ukrainie i Rosji. No cóż tamtejsza
            milicja musi z czegoś żyć.


            www.gooru.pl/lista/index.php
        • pandada Re: zlikwidowac immunitet 17.06.05, 15:03
          Zobacz lepiej ile wypadków powodują kierowcy pod wpływem alkoholu. Nie wiem, czy nie mylisz zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu z zawartością w krwi, ponieważ 0,8 promila w wydychanym powietrzu to już norma żula po południu.
          • noyle statystyka 17.06.05, 15:42
            pandada napisał:

            > Zobacz lepiej ile wypadków powodują kierowcy pod wpływem alkoholu.
            a teraz zobacz ile wypadków powoduja trzeźwi
            załoze sie ze conajmniej 5 razy tyle

            osobiscie nie jezdze po kielichu
            (chyba ze jestem w USA - bo jakos nikt nie bawi sie tam w alkomaty
            idziesz prosto kontaktujesz to jedz)
            ale robienie afery za 0,24 w krwi to przesada
      • mn7 co konkretnie? 17.06.05, 13:48
        jorlik napisał:

        > no nie, to sie ku.. we łbie nie mieści,

        Co ci się mianowicie w twoim zakutym łbie nie mieści?
        • m15 Re: co konkretnie? 17.06.05, 15:36
          mn7 napisała:

          > jorlik napisał:
          >
          > > no nie, to sie ku.. we łbie nie mieści,
          >
          > Co ci się mianowicie w twoim zakutym łbie nie mieści?
          ogromna ilosc informacji zawarta w jednym tekscie,mózg to nie komputer:)))
    • 123rbr Uczciwa platworma ? 17.06.05, 13:41
      Czyżby była to ta sama pani która pisała antysemickie artykuły w 1968 roku ? A
      to ja w końcu dorwali!!! A może Jan Maria Władysław szykuje miejsce dla Nelly R?
      • m15 Re: Uczciwa platworma ? 17.06.05, 15:37
        123rbr napisał:

        > Czyżby była to ta sama pani która pisała antysemickie artykuły w 1968 roku ?
        A
        > to ja w końcu dorwali!!! A może Jan Maria Władysław szykuje miejsce dla Nelly
        R
        > ?
        platforma:))
    • bellicose Nietykalność i rozpanoszenie klasy politycznej 17.06.05, 13:49
      Jest 13.50 a oto trzy wybrane tytuły wiadomości na portalu Gazety:
      - Jak marszałkowie z PSL dzielili kasą
      - Mąż Jakubowskiej wyszedł za kaucją
      - Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy


      • mn7 Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 13:52
        bellicose napisał:

        > Jest 13.50 a oto trzy wybrane tytuły wiadomości na portalu Gazety:
        > - Jak marszałkowie z PSL dzielili kasą
        > - Mąż Jakubowskiej wyszedł za kaucją

        Co to ma wspólbego z czimś rozpanoszeniem? Chyba raczej z jego brakiem, skoro
        dopiero dziś wyszedł.

        > - Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy

        Jak wyżej. Nie można zatrzymac prawa jazdy, to dostała z powrotem. Gdzie tu
        rozpanoszenie?

        • bac1 Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 14:28
          A za doznane krzywdy moralne należy się posłance odszkodowanie!
          • mn7 Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 14:34
            bac1 napisała:

            > A za doznane krzywdy moralne należy się posłance odszkodowanie!

            Jakie krzywdy? Jakie odszkodowanie? Ile ty masz we krwi?

            • bac1 Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 14:36
              A ile Ty masz, że "aluzju nie poniał"?
              • mn7 Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 14:45
                bac1 napisała:

                > A ile Ty masz, że "aluzju nie poniał"?

                Ano nie poniał. Aluzju do czego?
                • bac1 Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 14:53
                  Do tego, co się w Polsce dzieje każdego dnia, niestety.
                  • mn7 Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 15:00
                    bac1 napisała:

                    > Do tego, co się w Polsce dzieje każdego dnia, niestety.

                    Każdego dnia zgłasza się pomysł płacenia odszkodowania nie wiadomo za co? Bez
                    związku z tematem?
                    A na temat nie potrafisz się wypowiadać?
                  • ayran Re: Nietykalność i rozpanoszenie klasy polityczne 17.06.05, 16:04
                    To chyba nie była aluzja, tylko prosty (siermiężny?) dowcip z pointą odwołująca
                    się do mocno utrwalonego w niektórych środowiskach stereotypu.
                    Aluzja powinna mieć cechy "niejawnego, zawoalowanego (ale jasnego dla
                    adresatów) napomknienia o kimś czy o czymś".
    • wicurpix Rowne prawo dla kazdego??? 17.06.05, 14:34
      Skoro poslanka moze jeżdzic bezkarnie po pijaku to ja od jutra tez będe jezdził po pijaku. Dobrowolnie z gory poddaje sie karze nagany i wykluczenia z partii ( co mi tam i tak nie jestem zrzeszony ).
      • mn7 umiesz czytac? 17.06.05, 14:35
        wicurpix napisał:

        > Skoro poslanka moze jeżdzic bezkarnie po pijaku

        Skąd wiesz, czy może? Przecież jeszcze nie było rozprawy. Poczekaj na jej wynik
        i wtedy się wypowiadaj.

    • wojtek2784 To skandal ... Platforma pijana ? 17.06.05, 14:41
      Czy pani jest pijana, czy to policja kpi ? Czy pani jest pijana , czy nam sie
      tylko sni ? To bzdurne przepisy zwracajace pijanemu poslowi jego prawo jazdy.
      • pandada Re: To skandal ... Platforma pijana ? 17.06.05, 15:08
        Z tego, co wiem, to przy zatrzymaniu na gorącym uczynku, immunitet nie obowiązuje.
    • watzke posłanka PO odzyska prawo jazdy??!! 17.06.05, 14:59
      Czyli w myśl polskiego prawa użytkownicy ruchu drogowego jeżdzący pod wpływem
      alkoholu stanowią różne zagrożenie dla innych użytkowników w zależności od tego
      czy są to posłowie chronieni immunitetem czy też zwykli? A jaka jest różnica w
      skutkach wypadku spowodowanego przez chronionych immunitetem i tych bez takiej
      ochrony?
      • mn7 Re: posłanka PO odzyska prawo jazdy??!! 17.06.05, 15:01
        watzke napisała:

        > Czyli w myśl polskiego prawa użytkownicy ruchu drogowego jeżdzący pod wpływem
        > alkoholu stanowią różne zagrożenie dla innych użytkowników w zależności od
        tego
        >
        > czy są to posłowie chronieni immunitetem czy też zwykli? A jaka jest różnica
        w
        > skutkach wypadku spowodowanego przez chronionych immunitetem i tych bez
        takiej
        > ochrony?

        Wkrótce stanie przed sądem. Będzie osądzona jak każdy inny. O co ci chodzi?
    • maxdoberman PO się rozkłada 17.06.05, 15:08
      Piła gorzałkę, bo Zyta Gilowska odeszła z PO i posłanka chciała utopić w
      alkoholu swój smutek. Ma immunitet i robi co chce, a prawo ma gdzieś. PO ma
      coraz więcej parszywych owiec w swojej "owczarni". Tusk i Rokita nie panują nad
      bałaganem i rozkładem moralnym w PO. Miałem na nich głosować, ale szkoda czasu
      i zmarnowanego głosu.
    • jonex przeciez ona nawet nie popelnila wykroczenia ! 17.06.05, 15:11
      pierwsze badanie - bardzo nieznaczne przekroczenie normy

      drugie i trzecie - zmiescila sie w normie z duzym zapasem

      w takim przypadku pierwsze badanie powinno sie odrzucic jako bledne, a wiązące
      powinno byc 2 i 3

      o jakim przstepstwie tu mowa ?! o jakim zabieraniu prawa jazdy, jakim
      rozpanoszeniu klasy plitycznej... intenetowych frustratow pogielo.
    • fromlodz Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 15:34
      BADANIE JEŚLI DOBRZE PAMIĘTAM WYKONANO GODZINĘ PO CAŁYM INCYDENCIE CIEKAWE ILE
      PANI POSEŁ MIAŁA W TRAKCIE KOLIZJI ?
      • mn7 Re: Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 15:40
        fromlodz napisał:

        > BADANIE JEŚLI DOBRZE PAMIĘTAM WYKONANO GODZINĘ PO CAŁYM INCYDENCIE CIEKAWE
        ILE
        > PANI POSEŁ MIAŁA W TRAKCIE KOLIZJI ?


        Na pewno nie powyżej o,5 promila . Takich cudów nie ma.

        • ppppp7 Re: Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 15:46
          Czysto techniczne pytanie. Jaka jest dokładność pomiaru alkomatem? Czy alkomat
          w radiowozie i na komendzie to te same urządzenia?
        • fromlodz Re: Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 15:47
          mn7 napisała:

          > fromlodz napisał:
          >
          > > BADANIE JEŚLI DOBRZE PAMIĘTAM WYKONANO GODZINĘ PO CAŁYM INCYDENCIE CIEKAW
          > E
          > ILE
          > > PANI POSEŁ MIAŁA W TRAKCIE KOLIZJI ?
          >
          >
          > Na pewno nie powyżej o,5 promila . Takich cudów nie ma.
          >
          JEŚLI DOBRZE PAMIĘTAM TO W POLSCE CAŁY CZAS OBOWIĄZUJE 0.2 PROMILA JAKO WARTOŚĆ
          GRANICZNA, DZIWIĘ SIE ŻE LIDERKA LISTY POZWALA SOBIE NA TAKI "WYBRYK" W ROKU
          WYBORCZYM ... WSTYD ...
          • mn7 Re: Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 15:49
            Wartość graniczna ewentualnego wykroczenia. Przestępstwo - powyżej 0,5 (zresztą
            dopiero od kilku lat).
            • fromlodz Re: Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 15:54
              ZA TAKIE WYKROCZENIE TEZ WSTYD ZOBACZYMY CO BEDZIE SIĘ DZIAŁO W WARSZAWIE W
              NIEDZIELĘ NA KRAJOWYM ...?
            • jestemzewsi Re: Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 15:58
              No, jak dopiero od kilku lat, to nie ma o czym mówić.
      • synu Re: Posłanka PO odzyska zatrzymane prawo jazdy 17.06.05, 16:12
        > BADANIE JEŚLI DOBRZE PAMIĘTAM WYKONANO GODZINĘ PO CAŁYM INCYDENCIE CIEKAWE
        ILE
        > PANI POSEŁ MIAŁA W TRAKCIE KOLIZJI ?

        Zle pamietasz :-) Pierwsze badanie wykonano na miejscu. Pozostale dwa na
        komisariacie. I to one byly przeprowadzone po godzinie.

        K
        R
    • wilczysko1 Czyli była "nawalona jak stodoła" i nic tu nie 17.06.05, 16:03
      pomoże korupcja i oszustwa.Zyta też uprawiała nepotyzm i ksenofobię za wiedzą
      Jana Marii Kleofasa
      • bac1 Re: Czyli była "nawalona jak stodoła" i nic tu ni 17.06.05, 16:07
        Nie zapominając o Władysławie...
    • darek_w1 Sezon wyborczo - ogórkowy 17.06.05, 17:16
      1. W całej Europie zachodniej dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi CO
      NAJMNIEJ 0,5 promila. W niektórych krajach nawet 0,8 promila (m.in. w
      Wlk.Brytanii, o której wcześniej ktoś wspominał). I jakoś katastrofalnego
      wpływu na ilość wypadków to nie ma. Wypadków z powodu spożycia akoholu nie
      powodują ci co wypiją jedno małe piwo (co daje 0,32 promila) albo jedną lampkę
      wina (0,35 promila), tylko ci co się nachlali jak świnie, mają po kilka promili
      i urwany film. Mimo, że praktycznie wcale nie piję i ten problem mnie nie
      dotyczy to uważam, że powinniśmy podnieść granicę dopuszczalnej zawartości do
      0.5 promila, ale za to zaostrzyć kary za jazdę po jej przekroczeniu.

      2. Alkomaty w radiowozach o ile się orientuję nie mają żadnych atestów i
      pokazują jedynie orientacyjny wynik. To są w zasadzie tylko proste testery o
      dużym błędzie, a nie precyzyjne mierniki zawartości alkoholu. Chodzi o to żeby
      sprawdzić czy kierowca w ogóle pił alkohol. Jak pokaże zero to jest OK, jak
      pokaże coś więcej to się gościa wiezie na komendę, gdzie są porządne,
      stacjonarne alkomaty z atestem albo na badanie krwi. I dopiero takie wyniki są
      podstawą procesową, a w przypadku IŚK były dopuszczalne. Dlatego wynik pomiaru
      przenośnym testerem, który jest na granicy dopuszczalnej zawartości nie jest
      powodem do wszczynania takiej afery. Ale coż, mamy sezon ogórkowo - wyborczy i
      trzeba szukać sensacji albo jeśli nie można znaleźć to trzeba ją zrobić.

      Najprościej było zasłonić się immunitetem jak robili to pijani posłowie SLD,
      PSL czy Samoobrony i odmówić dmuchania w alkomat. Byłby brak dowodów i nie
      byłoby w ogóle sprawy. Czy ktoś w ogóle pamięta jacy posłowie tak robili?
      Wyborcy już dawno zapomnieli i głosują na takich kandydatów na posłów. Może
      należy być bezczelnym i cynicznym, a nie uczciwym frajerem?

    • domk1 "WYSOKIE STANDARTY MORALNE" made in PO 17.06.05, 17:20
      Pęknąć można ze śmiechu.......
      • x2468 Re: "WYSOKIE STANDARTY MORALNE" made in PO 17.06.05, 17:45
        Wstyd durnie.=,24 dla tak szczuplej osoby to nawet nie pol piwa.Wystarczy jakis
        sok lub jablko.Jestescie chawowaci i smieszni.Pewnie chcecie aby zapomniec o
        Owocu,Cieslaku,Lapinskim,"Goleniu" i wielu wielu innych waszych stale
        zapijaczonych towarzyszy.Chcecie powiedziec"nie tylko my,inni tez"
    • fletniapana Nieznacznie ? 17.06.05, 17:37
      pomiędzy 0,24 a 0,20 jest różnica 20%. Czy jeżeli będę jechał 156 km/h na
      autostradzie to równiez będzie nieznaczne przkroczenie ?
      • synu Re: Nieznacznie ? 17.06.05, 19:05
        > pomiędzy 0,24 a 0,20 jest różnica 20%.

        Najdokladniejsze alkomaty maja tolerancje 0,01 mg (0,02 promila). Zgadnij jakie
        alkomaty maja Polscy policjanci.

        > Czy jeżeli będę jechał 156 km/h na
        > autostradzie to równiez będzie nieznaczne przkroczenie ?

        To jest tak jakbys w miejscu, w ktorym jest ograniczenie predkosci do 60 km/h
        zostal zatrzymany przez policje. POkazali by ci, ze jechales z predkoscia 72
        km/h zaznaczajac, ze blad pomiaru (dla tej predkosci) na najlepszym sprzecie
        wynosi 6 km/h.

        K
        R
    • x2468 Re: Nieznacznie ? 17.06.05, 20:49
      Jak pojedziesz 156 to po pierwsze odejma 5% czyli zostanie 148.Do 30 km/godz
      dostaniesz zwykly mandat.Dopiero jak przekroczysz 30 (po odliczeniu procentow)
      dostaniesz grzywne i punkty.
      Czy ty naprawde jestes pijany po polowce piwa?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka