Dodaj do ulubionych

Michnik o stanie wojennym

14.12.05, 07:20
A ten uparcie buduje pomniki "ludziom honoru" - czyli opryszkom i zdrajcom
Obserwuj wątek
      • gazeciarz68 Mistrz prostych diagnoz 14.12.05, 07:57
        Michnika diagnoza : >Czym był stan wojenny? - Był - mówił naczelny "Gazety" -
        wyznaniem klęski ideologii. (...) Ale była to też klęska "Solidarności". Stan
        wojenny obnażył fałszywe prognozy kierownictwa "S" i złudne poczucie siły.<

W średniowieczu to jednak mieli czasem dobre pomysły. Przybic za jaja do
        drewnianego mostu, po którym następnie przeleci konnica....
          • jola_z_dywit STAN WOJENNY BYŁ ZBRODNIĄ A EKONOMICZBE ZBRODNIE 14.12.05, 13:00
            Popełnione na Narodzie zbrodnie ekonomiczne w wymiarze socjalnym i społecznym
            przez 16 lat twórczej niekompetencji UW SLD KLD AWS PO nie mogą być pominięte
            milczniem.Pierwszy wyspiarz RP zbył to milczeniem.Lecz czy można zapomnieć o 100
            tyś samobójców,o emigracji głodowej i egzystencji milonów bezrobotnych bez prawa
            do zasiłku.
            • tim7 Re: STAN WOJENNY BYŁ ZBRODNIĄ A EKONOMICZBE ZBROD 14.12.05, 13:34
              Przestań chrzanić, bo te twoje teksty codziennie kopiowane z jakichś porąbanych
              samoobronowych ulotek czy cholera wie czego, już nawet nie są żenujące. Jak nie
              potrafisz nic sama wymyśleć to nie kompromituj się coraz bardziej i bardziej.
              Co cie pcha do pisania tych głupot ? Chora ambicja ? Kiedy sobie uświadomisz
              wreszcie, że jesteś głupia, i im częściej piszesz (kopiujesz) posty tym
              bardziej się pogrążasz ? Jesteś typowym przykładem braku babskiego
              samokrytycyzmu... Na co liczyłaś startując w wyborach ??? Że wszyscy z
              dzielnicy Dywity są umysłowo niedorozwinięci ? Czy twój rejon wyborczy to
              oddział zakładu psychiatrycznego ??? Inne wytłumaczenie pomysłu na Twój start w
              minionych wyborach jakoś mi nie przychodzi do głowy...
              • pozlotemu STAN WOJENNY BYŁ ZBRODNIĄ, a Michnik klamie 14.12.05, 13:58
                Michnik pisze:
                "Niechaj znakiem rozpoznawczym polskiej demokracji stanie się
                nie duch odwetu, lecz zmysł miłosierdzia."
                To moze jest
                Zapomnial w miedzyczasie o takiej rzeczy jak PRAWO KARNE.
                Najpierw caly narod okrasc, mordowac, oszukiwac, upodlic,
                pozbawic praw, a potem jak sie stracilo wladze, to RYJ DRZEC
                O MILOSIERDZIE i chowac sie za demokracje.

"Jola z dywit" napisala:
                >Popełnione na Narodzie zbrodnie ekonomiczne w wymiarze socjalnym i społecznym
                przez 16 lat twórczej niekompetencji UW SLD KLD AWS PO nie mogą być pominięte
                milczniem.Pierwszy wyspiarz RP zbył to milczeniem.Lecz czy można zapomnieć o 100
                tyś samobójców,o emigracji głodowej i egzystencji milonów bezrobotnych bez prawa
                do zasiłku.<

• pozlotemu Re: STAN WOJENNY BYŁ ZBRODNIĄ, a Michnik klamie 14.12.05, 16:18
                    Michnik pisze:
                    "Niechaj znakiem rozpoznawczym polskiej demokracji stanie się
                    nie duch odwetu, lecz zmysł miłosierdzia."
                    To moze przypomnimy jakim milosierdziem obdarzyl go ksiadz
                    pralat Henryk Jankowski ukrywajac go w swoim domu w czasie
                    Stamu Wojennego i jak Adam Michnik zniszczyl go potem w imie
                    wdziecznosci, no i oczywiscie demokracji rozumianej przez siebie.
                    Michnik szkalowal w swoich gazetach dobre imie Jankowskiego,
                    a potem, gdy policja i prokurator udowodnili, ze to byly oszczerstwa,
                    Michnik nawet nie przeprosil. Ten czlowiek nie ma prawa pouczac
                    o moralnosci, o demokracji, a tym bardziej o milosierdziu.
                    Zapomnial w miedzyczasie o takiej rzeczy jak PRAWO KARNE.

Najpierw caly narod okrasc, mordowac, oszukiwac, upodlic,
                    pozbawic praw, a potem jak sie stracilo wladze, to RYJ DRZEC
                    O MILOSIERDZIE i chowac sie za demokracje.
                    To nie kto inny, tylko on i jego Gazeta Wyborcza pluja
                    na polskich katolikow i potem rzadaja milosierdzia
                    chrzescijanskiego.
                    A CZEMU SAM ADAM MICHNIK NIE STOSUJE SIE DO ZASAD MILOSIERDZIA???
                    NAS MUSI, A JEGO TO NIE OBOWIAZUJE????????
                • tim7 Re: STAN WOJENNY BYŁ ZBRODNIĄ A EKONOMICZBE ZBROD 14.12.05, 19:09
                  Poprawiłem ci humor ??? To powiedzenie, że jesteś beznadziejnie głupia i
                  pozbawiona jakiegokolwiek poziomu samokrytycyzmu powoduje u ciebie ekstazę
                  umysłową ? Mało ci, że ośmieszasz się na każdym kroku, czym powielasz schemat
                  typowego, bezmózgowego członka Samoobrony ? Aż dziw bierze, że współpartyjniacy
                  jeszcze nie wyrzucili cie z partii, no ale twoje uwielbienie i oddanie do
                  Andrzeja Leppera faktycznie w waszej partii wystarcza aby posiadać legitymację.
                  Wszach jakiekolwiek przejawy inteligencji w szeregach są niewyobrażalnym
                  zagrożeniem...
                  Dobrze Jolu, trzymaj tak dalej. Widać żadne słowa, ani delikatne sugestie, ani
                  powiedzenie wprost nie ma na ciebie wpływu. Właściwie co ja się dziwię...
                  Spływa po tobie jak po kaczce, a kaczory do spółki z burakami teraz są u
                  władzy... Ale już nie długo na szczęście...
            • dor3 Re: STAN WOJENNY BYŁ ZBRODNIĄ A EKONOMICZBE ZBROD 14.12.05, 14:55
              A najśmieszniejsze że ten polityczny bęcwał zdaje sie nie rozumieć zupełne
              swojej klęski , jest w nim coś z Premiera Mecenasa , oto na zebraniu jakiegoś
              tam gremium 600 osób bije brawo a jemu się wydaje że to klaszcze cała Polska ,
              tymczasem wyniki partii popieranych przez "Maleszka Times " już dawno powiny go
              otrzeżwić , wprawdzie że Urban wciąż dolewa , no liczymy na "drogą"Wandę bo
              chyba nic innego już mu nie pomoże.
        • miguell SAD 14.12.05, 12:25
          Mój przedmówca to ma dobrze poukładane.
          Ja tez jestem za karą śmierci i rozliczaniem nawet do 50 lat wstecz.
          Powinniśmy w końcu przestać babrać się w teraźniejszości i przestawić sądy i
          prokurature do badań nad przeszłościa szukać w IPN i w sfabrukowanych teczkach.
          Rozliczmy tych wszystkich, którzy byli w Magdalence, sprawdźmy kto rządził
          przez ostatnie 20 lat - ta nasza historyczna praca przyniesie niemały plon.

Miguell de Gui
          • wylkot Re: SAD 14.12.05, 12:52
            miguell napisał:

> Mój przedmówca to ma dobrze poukładane.
            > Ja tez jestem za karą śmierci i rozliczaniem nawet do 50 lat wstecz.
            > Powinniśmy w końcu przestać babrać się w teraźniejszości i przestawić sądy i
            > prokurature do badań nad przeszłościa szukać w IPN i w sfabrukowanych
            teczkach.
            > Rozliczmy tych wszystkich, którzy byli w Magdalence, sprawdźmy kto rządził
            > przez ostatnie 20 lat - ta nasza historyczna praca przyniesie niemały plon.
            >
            > Miguell de Gui

A nie lepiej zacząć od dochodzenia, dlaczego Jagiełło nie wykorzystał
            zwycięstwa pod Grunwaldem?
            • fritz.fritz Re: SAD 14.12.05, 13:50
              wylkot napisał:

> miguell napisał:
              > > Mój przedmówca to ma dobrze poukładane.
              > > Ja tez jestem za karą śmierci i rozliczaniem nawet do 50 lat wstecz.
              > > Powinniśmy w końcu przestać babrać się w teraźniejszości i przestawić sąd
              > y i prokurature do badań nad przeszłościa szukać w IPN i w sfabrukowanych
              > teczkach.
              > > Rozliczmy tych wszystkich, którzy byli w Magdalence, sprawdźmy kto rządzi
              > ł
              > > przez ostatnie 20 lat - ta nasza historyczna praca przyniesie niemały plo
              > n.
              > >
              > > Miguell de Gui
              >
              > A nie lepiej zacząć od dochodzenia, dlaczego Jagiełło nie wykorzystał
              > zwycięstwa pod Grunwaldem?

Nie, nie ma kogo pociagnac do odpowiedzialnosci.

• fritz.fritz Re: Mistrz prostych diagnoz 14.12.05, 13:46
          gazeciarz68 napisał:

> Michnika diagnoza : >Czym był stan wojenny? - Był - mówił naczelny "Gazety"
          > -
          > wyznaniem klęski ideologii. (...) Ale była to też klęska "Solidarności". Stan
          > wojenny obnażył fałszywe prognozy kierownictwa "S" i złudne poczucie siły.<
          >
          >
          > W średniowieczu to jednak mieli czasem dobre pomysły. Przybic za jaja do
          > drewnianego mostu, po którym następnie przeleci konnica....

Bardzo trafnie podsumowales wypowiedz Michnika. Gratuluje.
      • oraw STAN WOJENNY-OSTATNIA KROPLA,KTÓRA PRZEPEŁNIŁA ... 14.12.05, 11:03
        Spójrzmy na to HISTORYCZNIE!!!
        Dla Ludzi,którzy ucierpieli,nic nie może być REKOMPENSATĄ!
        Ale dla KRAJU W PERSPEKTYWIE HISTORII ... stan wojenny był
        BÓLAMI PORODOWYMI DEMOKRACJI!!!!

Dokonując tej OPERACJI na żywym ciele narodu Jaruzel NIE SPODZIEWAŁ się, że
        staje się - bezwiednie - AKUSZEREM DEMOKRACJI!!!

Nie ma w tym jego ZASŁUGI , gdyż nie takie były jego intencje!

Ale MY TU I TERAZ możemy się cieszyć ,że NIEMOWLAK wtedy zrodzony
        JAKOŚ TAM ROŚNIE , i ROZWIJA SIĘ
        szczególnie od czasu przecięcia pępowiny - tzn.gdy ... tu każdy sobie wpisze
        jakiś moment z HISTORII NASZEJ!

Kochani ! Skończmy HISTERIĘ!!!!
        ABOLICJA itp. potrzebna jest raczej tym, którzy wtedy "ZWYCIĘŻYLI" aby sobie
        poprawić nastrój!

POSTKOMUNA niczego od nich nie potrzebuje!!!!

O JARUZELU et consortes TRZEBA ZAPOMNIEĆ!!!!!!

NiECH GNIJĄ NA ŚMIETNIKU HISTORII!!! SĄ TYLKO MIERZWĄ, NA KTÓREJ
        M O G Ą zakwitnąć piękne kwiaty....
        Serdecznie pozdrawiam VIATORES!!!
            • wylkot Re: STAN WOJENNY-OSTATNIA KROPLA,KTÓRA PRZEPEŁNIŁ 14.12.05, 13:32
              tompay napisał:

> W zasadzie zgadzam sie z panem Michnikiem.
              > Jestem ciemny z historii, lecz cos mi dzwoni w tym pustym lbie,
              > ze jeszcze przed listem biskupow byla Norymberga.
              > Ale oczywiscie moge sie mylic.
              > Wtedy pelna zgoda z panem Adamem...

No, jeśli dla Ciebie II wojna światowa i stan wojenny w Polsce to jest to samo,
              to i z Tobą trzeba się zgodzić.
              • marianna_777 STAN WOJENNY a DRUGA WS NIE TO SAMO ? 14.12.05, 13:42
                Tyle ze nastepstwo zdarzen logiczne
                najpierw byly zbrodnie - wojna
                potem rozliczenie - Norymberga
                potem wybaczenie - list biskupow

A to co:
                stan wojenny- zbrodnia
                rozliczenie - ????
                wybaczenie - jak to?

wylkot napisał:

> tompay napisał:
                >
                > > W zasadzie zgadzam sie z panem Michnikiem.
                > > Jestem ciemny z historii, lecz cos mi dzwoni w tym pustym lbie,
                > > ze jeszcze przed listem biskupow byla Norymberga.
                > > Ale oczywiscie moge sie mylic.
                > > Wtedy pelna zgoda z panem Adamem...
                >
                > No, jeśli dla Ciebie II wojna światowa i stan wojenny w Polsce to jest to
                samo,
                >
                > to i z Tobą trzeba się zgodzić.
                • tompay Re: STAN WOJENNY a DRUGA WS NIE TO SAMO ? 14.12.05, 15:32
                  Jestem taki zagubiony. Pomozcie.

Pierwsze pytanie:

Biskupi wystepowali w imieniu ludu.
                  W czyim imieniu wystepuje pan Adam - ludu czy ludu...owej wladzy?

Pytanie drugie:

Jak potraktowany bylby Hitler, gdyby poradzil sobie z wichrzycielskim polskim
                  rzadem przed 17 wrzesnia, a nastepnie w 1945 przypadkiem dostal sie w nasze
                  rece?

Postawilibysmy mu:
                  a) pomnik
                  b) szubienicę

Z gory dziekuje... godzinnym aplauzem na stojaco, taka nowa stara tradycja.
    • leo.tolstoj Michnik ma rację 14.12.05, 07:30
      Sam bym mu klaskał, gdybym był na Uniwersytecie. Są ludzie, którzy czują lepiej
      i wrażliwiej. Taki jest Michnik w odróżnieniu od szczekaczy, którzy urodzili
      się inwalidami, bez zmysłu czucia i rozumienia.
        • anvill Re: Ileż trzeba mieć do ukrycia... 14.12.05, 12:18
          Ileż trzeba mieć jadu i żólci w sobie żeby tak się wypowiadać. Czy populisci
          wreszcie wezma się do roboty i zrobią coś z polską gospodarką czy tylko będą
          szukać tematów zastępczych mącąc maluczkim w głowach. Moje zdanie jest takie
          krzywd wyżądzonych przez temten system nie da się rekompensować bo jeśli nie da
          się wrócić zycia tym którzy zgineli to wieszanie winnych jest jedynie
          odwiołaniem się do pierwotnej, barnarzyńskiej chęci odwetu. Co zastanawiające
          chęcą tego odwetu najczęściehj pałają ludzie, którym system krzywdy nie zrobił.
          Moja rodzina w stanie wojennym dostała propozycję nie do odrzucenia wyjazdu z
          kraju - po wcześniejszych oczywiście represjach - patrze teraz na moich
          rodziców i nie widzę u nich chęci brania odwetu, oni zwycięzyli, nie mają
          wewnętrznej potrzeby gwałcić i palić - świadczy to o ich klasie, której
          niestety brakuje naszej "klasie politycznej" jak i niektórym uczestkikom tego
          forum. Pozdrawiam
      • taziuta Ja też jestem beneficjentem i miliony żyjących :-) 14.12.05, 11:25
        Nie wiem ile byłoby ofiar wojny domowej. Może i miliony. Jaruzel jej zapobiegł
        i chwała mu. A 7,5 roku później oddał władzę Solidaruchom, którzy teraz nami
        rządzą. Czy to nie liczy się na plus? :-)
        Choć z drugiej strony, co to za rządy :-(

towarzysz.dyrektor napisał:

> Miller to niekwestionowani beneficjenci stanu wojennego i WRON-u. Michnik
        > tez, wiec do konca broni swego dziedzictwa.
        • marianna_777 Wlasnie Arnold NIE ULASKAWIL bandyty, ktory 14.12.05, 13:35
          zarznal pare osob lata temu (mniej wiecej w tym samym czasie, 1979, a 1981
          niewielka roznica. Niejaki WIlliams, odsiedzial w pierdlu lata cale, sa tacy
          co mowili ze sie w trakcie bardzo zasluzyl, nawet Nobla chcieli dawac. I co,
          SPRAWIEDLIWOSC zostala wymierzona

A general nawet nie poszedl siedziec. Tylko ma sie dobrze i mamy byc
          mu "wdzieczni" ze "oddal" wladze, zagarnieta w wyniku ZAMACHU STANU na narodzie?

czyli co, odpieprzyc sie od generala?
          Pan tu pieprzy, panie MIchnik!

taziuta napisał:

> Nie wiem ile byłoby ofiar wojny domowej. Może i miliony. Jaruzel jej
          zapobiegł
          > i chwała mu. A 7,5 roku później oddał władzę Solidaruchom, którzy teraz nami
          > rządzą. Czy to nie liczy się na plus? :-)
          > Choć z drugiej strony, co to za rządy :-(
          • wylkot Re: Wlasnie Arnold NIE ULASKAWIL bandyty, ktory 14.12.05, 13:37
            marianna_777 napisała:

> zarznal pare osob lata temu (mniej wiecej w tym samym czasie, 1979, a 1981
            > niewielka roznica. Niejaki WIlliams, odsiedzial w pierdlu lata cale, sa tacy
            > co mowili ze sie w trakcie bardzo zasluzyl, nawet Nobla chcieli dawac. I co,
            > SPRAWIEDLIWOSC zostala wymierzona

To się jednak nie nazywa sprawiedliwość tylko zemsta.
            • marianna_777 Re: Wlasnie Arnold NIE ULASKAWIL bandyty, ktory 14.12.05, 13:47
              Nie ZEMSTA, a KARA. ZASLUZONA.
              I uwolnienie pokrzywdzonych od wymagania dbalosci (wikt i opirunek) o oprawce

wylkot napisał:

> marianna_777 napisała:
              >
              > > zarznal pare osob lata temu (mniej wiecej w tym samym czasie, 1979, a 198
              > 1
              > > niewielka roznica. Niejaki WIlliams, odsiedzial w pierdlu lata cale, sa t
              > acy
              > > co mowili ze sie w trakcie bardzo zasluzyl, nawet Nobla chcieli dawac. I
              > co,
              > > SPRAWIEDLIWOSC zostala wymierzona
              >
              > To się jednak nie nazywa sprawiedliwość tylko zemsta.
    • maruda.r Czego bolszewia nie może darować Michnikowi? 14.12.05, 08:52

Te lepsze czasy zaczęły się wraz z rozmowami Okrągłego Stołu, który dla Michnika
      jest największym polskim dokonaniem XX w. i prawdziwym końcem stanu wojennego.

Czytając niektóre posty, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że znów znalazłem się w
      epoce PRL-u. Bolszewia, opluwająca Wałęsę, Michnika i Kuronia wciąż nie może
      przyznać się do porażki. I nie chodzi tu o porażkę, którą przypieczętowały
      obrady Okrągłego stołu.

Najgorsze dla bolszewików jest to, że Michnik im wybaczył i nie żąda rozliczeń.
      A nic tak nie upokarza robactwa, jak wybaczenie. Dlatego upokorzone robactwo
      wciąż pluje, starając się, żeby zostało zauważone, a nie rozdeptane przez historię.

• gulaga7 Alez ty durny maruda jestes...... 14.12.05, 14:10
        jest dokladnie odwrotnie.Michnik jest gwarantem czerwonych na miekkie
        ladawanie.To oni wlasnie go ubostwiaja i kultywuja jego mit,niezlomnego
        opozycjonisty.W rzeczywistosci to umowa miedzy nim a Kiszczakiem pozwolila
        komuchom zachowac zycie,majatki,wladze realna po 1989.Zastanawia mnie skad sie
        biora takie kadlubki jak ty-co to nigdy nic nie wiedza o niczym pojecia nie
        maja,zyja jakby w umyslowym letargu.Nie widza skutkow ani
        przyczyn,relatywizuja dobro i zlo,popisuja sie swoja glupota itd.Zalamka.
    • nielubiegazety2 Michnik o stanie wojennym. Nihil novi sub sole. 14.12.05, 09:12
      Fragmenty wydanego niedawno dziennika Teresy Bochwic "III Rzeczpospolita w
      odcinkach"

28 kwietnia 1990
      Sejm odrzucił projekt nacjonalizacji majątku b. PZPR. Przy aktywnym poparciu
      posłów Kuronia i Michnika utrzymane zostały przywileje emerytalne dla b.
      pracowników peerelowskich organów ścigania. Pogląd, że należy zrównać prawa
      emerytalne Michnik nazwał „zoologicznym antykomunizmem”.

13 grudnia 1990
      W „Gazecie Wyborczej” ukazał się artykuł Michnika „W imię przebaczenia”:
      „zwracam się do posłów Sejmu RP, aby uchwalili ustawę abolicyjną dla jego [stanu
      wojennego] architektów
      ”.
      Z okazji 10 rocznicy stanu wojennego Michnik wystąpił w Polskim Radiu w
      wielogodzinnej audycji okolicznościowej z Jerzym Urbanem. „Reflex” Jacka
      Kurskiego i Piotra Semki (TVP) pokazał, jak dzień wcześniej Michnik odjeżdżał
      sprzed gmachu telewizji z Moniką Olejnik i Urbanem na imieniny do Aleksandra
      Kwaśniewskiego. „Wyborcza” określiła program jako metodę propagandową typową dla
      stanu wojennego.

22 kwietnia 1992
      W TV program "Reflex" pokazał, jak Michnik we Francji uczestniczy w promocji
      książki Jaruzelskiego „Kajdany i schronienie. Wspomnienia. Zakończone rozmową z
      Adamem Michnikiem", gdzie nazwano stan wojenny „mniejszym złem”. Obaj politycy
      wystąpili w telewizji francuskiej w programie „Zbrodnia i przebaczenie”. TV
      pokazała słynną wypowiedź Michnika do dziennikarzy: „Odpieprzcie się od generała!”.

Za:
      www.abcnet.com.pl/pl/artykul.php?art_id=2368&dz_id=1&token=
      • zygmak Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 09:30
        Przezylem tyle lat w tej komunie,,ktora tak wy mlodzi nienawidizice,,ze chyba
        te nienawisc wyssaliscie z mlekiem swoich niedouczonych matek,,,i jakos
        zyje,,zylem,,nie widze specjalnych roznic,,,,hehehe kiedys bylo polskie
        bagno,,,,teraz tez,,,kiedys bylo wileu sprawiedliwych,,,teraz tez,,,kiedys byli
        lotry,,,teraz tez,,kiedys byli zlodzieje,bydlaki,,,/blogoslawieni przez
        kosciol,,,/teraz tez,,,,i co wy szczekacie na madrego czlowieka,,,co wam
        szczylom zawinil MICHNIK ????
        do lekarza uzdrowiciele Rzeczypospolitej,,,razem ,z innymi parwicowo-
        lewicujacymi swietymi,,,,,
        • leo_tax Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 09:47
          Przeżyłeś w tej komunie???a tak się zapytam - tata zołnierz czy policjant? bo
          fakt im było dobrze?I nie wyzywaj od szczyli ludzi , ktorzy mając 13 lat
          widzieli swoich rodziców bitych przez sb.A jeszcze jedno pytanko miałeś okazje
          moze nie widziec swojego taty przez pół roku z powodu ze miał odwage przyznac
          się do swoich przekonać i w imię tej szczerości został zabrany do więzienia?Na
          dobrą sprawę.......jesli bronisz tamtych układów to zakrawa mi to na teatr
          groteski i komedię absurdu - coś z pogranicza Mrożka.Ale czy ty to zrozumiesz? -
          śmię wątpić zygmaku.W końcu kiedyś wam było lepiej.............
          • jamtoja Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 11:02
            Nie wiem czy dobrze zrozumiales zygmaka, nie wiem czy ja dobrze zrozumialem. Ale
            wydaje mi sie, ze chodzilo mu o to, ze ludzie sa tacy sami po obu stronach. Tzn.
            teraz ci moralizatorzy, naprawiacze i rozliczajacy nardowocy np. podejrzewam, ze
            tez chetnie przy pomocy pałek nawracali by na swoje poglądy, tudzież leczyli np.
            z ateizmu, homoseksualizmu. Na szczescie teraz nie moga, także dzięki takim
            ludziom jak Michnik.
            Ci ludzie (np. Michnik, Kuroń, inni jak np. twoj ojciec) maja prawo wypowiadac
            sie w kazdym tonie. I uwazam ze maja racje, ze nalezy rozliczac za
            terazniejszosc. Przeszlosc minela... Inaczej pograzymy sie w swietej wojnie
            • leo_tax Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 11:20
              jamtoja napisał:

> Nie wiem czy dobrze zrozumiales zygmaka, nie wiem czy ja dobrze zrozumialem.
              Al
              > e
              > wydaje mi sie, ze chodzilo mu o to, ze ludzie sa tacy sami po obu stronach.
              Tzn
              Co to znaczy tacy sami? po obu stronach?Dobrz wiesz że tak nie było
              > .
              > teraz ci moralizatorzy, naprawiacze i rozliczajacy nardowocy np. podejrzewam,
              z
              > e
              > tez chetnie przy pomocy pałek nawracali by na swoje poglądy, tudzież leczyli
              np
              > .
              No tak naprawiacze i rozliczający - a podasz szdandarowy przykład kogoś kto
              został pociągnięty do odpowiedzialności? I do czasu gdy tej pałki nie uzyja ty
              nie uzywaj argumentu w czasie przyszłym dokonanym

> z ateizmu, homoseksualizmu. Na szczescie teraz nie moga, także dzięki takim
              > ludziom jak Michnik.
              No tak :)
              > Ci ludzie (np. Michnik, Kuroń, inni jak np. twoj ojciec) maja prawo wypowiadac
              > sie w kazdym tonie.
              To prawda,mają prawo ale co z godnościa?
              I uwazam ze maja racje, ze nalezy rozliczac za
              > terazniejszosc. Przeszlosc minela... Inaczej pograzymy sie w swietej wojnie

Przeszłość minie gDy winni zostana ukarani a przynajmniej przyznaja sie -tak to
              moja wina biore odpowiedzialnosc na siebie.A my co widzimy w wykonaniu
              jaruzelskiego? TAK BIORE TO NA SIEBIE - ALE DO SĄDU NIE PRZYCHODZĘ NA ROZPRAWĘ
              BO JUTRO MAM PODPISYWANIE W EMPIKU MOJEJ NAJNOWSZEJ KSIĄŻKI
              I jeszcze drobna refleksja nie uważasz ze możemy bardziej się pogrążyc jesli
              bedziemy tolerowali zbrodnie?Jeśli o nich zapomnimy bez uprzedniego ukarania
              winnych???To nie rewanż - to chęc wiary w praworządność - czy to tak wiele?
              • wylkot Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 11:26
                leo_tax napisał:

[...]
                > I jeszcze drobna refleksja nie uważasz ze możemy bardziej się pogrążyc jesli
                > bedziemy tolerowali zbrodnie?Jeśli o nich zapomnimy bez uprzedniego ukarania
                > winnych???To nie rewanż - to chęc wiary w praworządność - czy to tak wiele?

Szczerze Ci powiem, że o wiele bardziej pragnę, aby policja i prokuratura nie
                tolerowały zbrodni mafii i podobnych grup przestępczych niż Jaruzelskiego.
                Powód jest prosty: on już nikomu z nas nie zagraża, a mafia caly czas. I jakoś
                nie piszesz do wszelkich czynników, że Ci się to nie podoba.
                  • wylkot Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 11:35
                    leo_tax napisał:

> Nie piszę - bo to jest forum nt michnika ze stanem wojennym i komuna w tle

Więc co uzyskasz, żądając głowy Jaruzelskiego? Ja nie jestem jego zwolennikiem,
                    ale wiem, że jest wielu takich, którzy uważają, że ocalił Polskę prze sowieckim
                    zalewem. Nie jest istotne, czy to historyczna prawda, czy nie. Ważne, że jest
                    mnóstwo ludzi, którzy tak to widzą. I to tych ludzi władza karząca
                    Jaruzelskiego obróci przeciwko sobie.
                    A mafia lubi, gdy ludzie władzy nie lubią.
                    I gdzie tu korzyść dla nas?
                    • leo_tax Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 11:48
                      wylkot napisał:

> leo_tax napisał:
                      >
                      > > Nie piszę - bo to jest forum nt michnika ze stanem wojennym i komuna w tl
                      > e
                      >
                      > Więc co uzyskasz, żądając głowy Jaruzelskiego? Ja nie jestem jego
                      zwolennikiem,

Nie chcę jego głowy - nie odbieram tego w tych kategoriach a jak było wszyscy
                      wiedza

> ale wiem, że jest wielu takich, którzy uważają, że ocalił Polskę prze
                      sowieckim
                      >
                      > zalewem.
                      No włśnie - bo wiara czyni cuda w połączeniu z idealnym public relation

Nie jest istotne, czy to historyczna prawda, czy nie.

Jesli to nie jest istotne to niesmiało skłaniam sie ku tezie ze istota sensu
                      popada w nonsens

>Ważne, że jest mnóstwo ludzi, którzy tak to widzą.
                      Czy mam rozumiec że demokratycznie...........w większości siłą?(rozum)

I to tych ludzi władza karząca
                      > Jaruzelskiego obróci przeciwko sobie.
                      > A mafia lubi, gdy ludzie władzy nie lubią.
                      > I gdzie tu korzyść dla nas?
                      Ok to prawda ale...........wiesz kto to ta mafia?bo w tajemnicy na uszko
                      zapytam - CZY WIESZ CO OFICEROWIE SB I DAWNEJ MILICJI TERAZ PORABIAJA???A było
                      ich wielu - częśc umarła , część poszła na emeryture ale pozostala trzecia część
                      • bbombel_reaktywacja Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 11:58
                        a duża część byłych SB'ów ciągneła grubą forse w IIIRP z przękretów paliwowych
                        (tzw. mafia paliwowa).
                        Gdyby te miliardy sie zostały okradzione to nie byłoby głodujących dzieci,
                        takiego bezrobocia, to są konkretne duże pieniądze które zostały zabrane zwykłym
                        ludziom.
                        Gdyby przeprowadzono porządnie lustrację, dekomunizację wówczas do tego by nie
                        doszło.
                        • wylkot Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 12:04
                          bbombel_reaktywacja napisał:

> a duża część byłych SB'ów ciągneła grubą forse w IIIRP z przękretów paliwowych
                          > (tzw. mafia paliwowa).
                          > Gdyby te miliardy sie zostały okradzione to nie byłoby głodujących dzieci,
                          > takiego bezrobocia, to są konkretne duże pieniądze które zostały zabrane
                          zwykły
                          > m
                          > ludziom.
                          > Gdyby przeprowadzono porządnie lustrację, dekomunizację wówczas do tego by nie
                          > doszło.

Podejrzewam, że się mylisz. Gdyby była lustracja, to ONI wyszliby z niej czyści
                          jak niemowlęta. Nawet nie masz pojęcia, że to co posiada IPN, to trzecia woda
                          po kisielu.
                          A poza tym, a skąd Ty wiesz, że mafia paliwowa to komuniści? A nie masoni i
                          cykliści? (cyk-ający, proszę bez obrazy).
                          • bbombel_reaktywacja Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 12:12
                            wylkot napisał:

> Podejrzewam, że się mylisz. Gdyby była lustracja, to ONI wyszliby z niej
                            czyści jak niemowlęta. Nawet nie masz pojęcia, że to co posiada IPN, to trzecia
                            woda po kisielu.

Gdyby nie obalono rządu Olszewskiego przeprowadzono by lustracje i dekomunizację
                            prawdziwego zdarzenia.
                            Pytam się w czyim interesie stała w tamtym czasie Gazeta Wyborcza??
                            Kto obalił rząd Olszewskiego? Wałęsa! Tusk! I inni "antykominiści" pod medialnym
                            wsparciem "antykoministycznej" Gazety Wyborczej!
                            Wychodzi nam to miłosierdzie wobec aferałów, komunistów i zwykłych przestępców
                            bokiem. MIłosierdzie jest szlachetne wtedy gdy okazujemy je ludziom pragnącym
                            SZCZERZE się oczyścić, zrehabilitować i odpokutować swoje winy, w przeciwnym
                            wypadku to jest głupota. Czy ksiądz w konfesjonalnie rozgrzeszy osobę, która nie
                            chce przyznać się do swoich grzechów, nie żałuje za nie i nie postanawia poprawy??

> A poza tym, a skąd Ty wiesz, że mafia paliwowa to komuniści? A nie masoni i
                            > cykliści? (cyk-ający, proszę bez obrazy).

To pokazała komisja śledcza (zaraz pewnie będą kpiny).
                            • wylkot Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 12:38

>
                              >
                              > Gdyby nie obalono rządu Olszewskiego przeprowadzono by lustracje i
                              dekomunizacj
                              > ę
                              > prawdziwego zdarzenia.
                              > Pytam się w czyim interesie stała w tamtym czasie Gazeta Wyborcza??
                              > Kto obalił rząd Olszewskiego? Wałęsa! Tusk! I inni "antykominiści" pod
                              medialny
                              > m
                              [...]

Mylisz się. Dokumenty znikły z okazji lustracji SB-ków, a nie dekomunizacji
                              Olszewskiego.
                              A skoro rząd Olszewskiego chciał lustracji, to po co pozwolono Maciarewiczowi
                              wyskakiwać, jak Filip z konopii, albo Milczanowski z Olinem? Przecież okazało
                              się, że prawie połowa z listy Milczanowskiego, to nieprawda.
                              Lustrację też trzeba robić z sensem. I jakie ma znaczenie, jeśli wystarczy w
                              zeznaniu napisać "tak" i ma się spokój.
                      • wylkot Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 11:59
                        leo_tax napisał:

> > I gdzie tu korzyść dla nas?
                        > Ok to prawda ale...........wiesz kto to ta mafia?bo w tajemnicy na uszko
                        > zapytam - CZY WIESZ CO OFICEROWIE SB I DAWNEJ MILICJI TERAZ PORABIAJA???A było
                        >
                        > ich wielu - częśc umarła , część poszła na emeryture ale pozostala trzecia
                        częś
                        > ć

Co porabiają oficerowie dawnej SB, to częściowo wiem, ale malutko. najwięcej o
                        tych co umarli. Milicji do tego nie mieszaj, oni nawet w większości nie
                        podlegali weryfikacji.
                        Jednak z tego, co wiem o byłych SB-ekach, to żadna lustracja nie ma teraz już
                        sensu. Po prostu wykradziono (nie zniszczono!) tyle materiałów, że najgorsi są
                        tak ubezpieczeni, że nikt im nic nie zrobi. Jak zwykle po łbach dostaną tylko
                        płotki. Szkod więc czasu i wysiłku. Oni i tak niedługo umrą.
                        I lepiej zadbać, aby nie wyrastały nam nowe kanalie, niż wciąż babrać się w
                        tamtym szambie. Łatwiej o materiały.
                        • leo_tax Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 12:10
                          Tak ........na pewno umrą.......pozostawiwszy po sobie schede dla dzieci swoich
                          i swoich kolegow.Ale prawde mowiac co innego miałem na myśli - ci dawni esbecy
                          maja na swoich usługach ludzi ktorym sa w stanie przymknac oko na pewne rzeczy
                          w zamian za pewne zadania.To wlasnie ta cala mafia i to szambo jak się
                          wypowiedziałeś(łaś)Te perszingi , te kiełbasy i cała reszta gangsterow jak
                          myślisz???? oni ot tak sobie mogli tworzyc struktury????dla mnie to ewidentnie
                          przestepcy na na sznurku esbekow.Uffff od michnika do perszinga ..........
                          • wylkot Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 12:28
                            leo_tax napisał:

> Tak ........na pewno umrą.......pozostawiwszy po sobie schede dla dzieci
                            swoich
                            >
                            > i swoich kolegow.Ale prawde mowiac co innego miałem na myśli - ci dawni
                            esbecy
                            > maja na swoich usługach ludzi ktorym sa w stanie przymknac oko na pewne
                            rzeczy
                            > w zamian za pewne zadania.To wlasnie ta cala mafia i to szambo jak się
                            > wypowiedziałeś(łaś)Te perszingi , te kiełbasy i cała reszta gangsterow jak
                            > myślisz???? oni ot tak sobie mogli tworzyc struktury????dla mnie to
                            ewidentnie
                            > przestepcy na na sznurku esbekow.Uffff od michnika do perszinga ..........

To, o czym piszesz, akurat nie ma barw partyjnych. O czym zresztą mieliśmy
                            okazję się przekonywać przez ostatnie kilkanaście lat. Poza tym zbyt łatwo
                            rzucasz nazwiskami. Takiś pewny siebie?
                            Przypominam Ci, że np. pan Michnik jest jedynym znanym mi szefem firmy (to, że
                            jest to akurat "Agora" nie ma tu znaczenia), który NIE PRZYJĄŁ
                            • wylkot Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 12:32
                              Coś mi komp nie tak działa
                              ...
                              > Przypominam Ci, że np. pan Michnik jest jedynym znanym mi szefem firmy (to,
                              że jest to akurat "Agora" nie ma tu znaczenia), który, o ile wiem, NIE POSIADA
                              ani jednej akcji spółki "AGORA" i który NIE PRZYJĄŁ pakietu akcji, który
                              zwyczajowo oferuje się szefom firm z okazji wejścia na giełdę (a jest to warte
                              parę milionów). Więc na forsę łasy nie jest i łączenie jego nazwiska z mafiami
                              jest co najmniej niesmaczne.
                              >
                            • leo_tax Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 12:46
                              Ok moze i nie przyjął o czym swiatu obwieścił - z reguły przyjmujacy się nie
                              afiszuja.
                              Pytasz czy jestem taki pewny - no nie bo brak mi dowodów - choć znam ludzi
                              ktorzy pracuja w pewnym koncernie paliwowym a maja za sobą bogactwo wspomnien.
                              Ale wrócmy do meritum - bo zjeżdzamy poza sens.....a chodzi mi co fakt - jakim
                              trzeba byc człowiekiem , jakie mieć kryteria aby widziawszy tak gorzka
                              rzczywistosc jaka była w tamtych latach mowic o przebaczeniu.Nie wiem czy
                              zauważasz .........ja tak - jak chorobliwie i z jakim amokiem ten czlowiek chce
                              zeby o tym zapomniano.A wiesz? mam właśnie pod biurkiem GW z 13 grudnia 2003
                              (trzymam ją na pamiątke)dodam ze to gazeta świateczna a wiec dość rozległe
                              artukuły.Zgadniesz o czym w niej nie ma?? Ani słowa daje ci słowo honoru .I to
                              mnie właśnie bulwersuje - ogolnopolski najwiekszy dziennik opiniotworczy ,
                              ktory wyrósł na etosie tamtych lat - DASZ WIARE ZE NIC NIE MA NA TEMAT ROCZNICY
                              STANU WOJENNEGO???TYLKO WZMIANKA O KONCERCIE CHARYTATYWNYM Z KTOREGO DOCHÓD
                              PRZEZNACZONY NA LECZENIE BARDA SOLODARNOSCI JACKA KACZMARSKIEGO.UWIERZYSZ???
                              • wylkot Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 13:02
                                leo_tax napisał:

> [...] A wiesz? mam właśnie pod biurkiem GW z 13 grudnia 2003
                                > (trzymam ją na pamiątke)dodam ze to gazeta świateczna a wiec dość rozległe
                                > artukuły.Zgadniesz o czym w niej nie ma?? Ani słowa daje ci słowo honoru .I
                                to
                                > mnie właśnie bulwersuje - ogolnopolski najwiekszy dziennik opiniotworczy ,
                                > ktory wyrósł na etosie tamtych lat - DASZ WIARE ZE NIC NIE MA NA TEMAT
                                ROCZNICY
                                >
                                > STANU WOJENNEGO???TYLKO WZMIANKA O KONCERCIE CHARYTATYWNYM Z KTOREGO DOCHÓD
                                > PRZEZNACZONY NA LECZENIE BARDA SOLODARNOSCI JACKA KACZMARSKIEGO.UWIERZYSZ???

Ja nie mam tej gazety przed sobą, więc się nie wypowiem na ten temat, bolubię
                                wiedzieć co piszę.
                                A Kaczmarskiego bardzo cenię. Szkoda Go.
                        • bbombel_reaktywacja Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 12:15
                          wylkot napisał:

> Szkod więc czasu i wysiłku. Oni i tak niedługo umrą.
                          > I lepiej zadbać, aby nie wyrastały nam nowe kanalie, niż wciąż babrać się w
                          > tamtym szambie. Łatwiej o materiały.

Moża robić i jedno i drugie. Poza tym czekają ofiary na symboliczną choć
                          sprawiedliwość
                          • wylkot Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 12:45

> wylkot napisał:
                            >
                            > > Szkod więc czasu i wysiłku. Oni i tak niedługo umrą.
                            > > I lepiej zadbać, aby nie wyrastały nam nowe kanalie, niż wciąż babrać się
                            > w
                            > > tamtym szambie. Łatwiej o materiały.
                            >
                            > Moża robić i jedno i drugie. Poza tym czekają ofiary na symboliczną choć
                            > sprawiedliwość

Słowo daję, mierzi mnie już, gdy w postach "prawdziwych katolikow" też często
                            przewija się stwierdzenie, że przebaczą, gdy dostaną "sprawiedliwość"
                            A pismo święte mówi: "Panie, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią",
                            lub "...niech slońce nie zachodzi nad zagniewanie wasze!"
                              • wylkot Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 13:08

> Kościół nie udzieli rozgrzeszenia osobie, która nie bierze pełnej
                                > odpowiedzialności za swoje grzechy, nie przyznaje się, nie żałuje za grzechy i
                                > nie obiecuje poprawy.

Zgadza się. Ale tu nikt z tych, co uważają się za grzesznych, nie wystąpił o
                                przebaczenie.
                                Kamienujący Szczepana też nie występowali o nie, jednak On modlił się: "Panie
                                przebacz im, bo nie wiedzą co czynią".
                                • pyzol1 Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 15:54
                                  A modlic, to niechze sie Michnik modli, prosze bardzo. Nikt mu w tym nie bedzie
                                  przeszkadzal.

Ale jest pewna "drobna" roznica pomiedzy prosba do B O G A, a zalecenim dla
                                  calkowicie swieckich wladz, i to nie tylko,ze sie wyraze: geograficzna, nie
                                  uwazasz?

Kaska

• frigidus Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 14:10
                w pełni zgadzam się z leo_tax, rozmywanie i relatywizacja historii szczególnie
                tej niedawnej, stanowi istotne zagrożenie dla demokracji współczesnej, bo jeśli
                teraz Michnik próbuje szukać uzasadnienia dla użycia siły względem
                społeczeństwa, równie dobrze może to robić w przyszłości gdy jakiś generał czy
                prezydent kierując się "wyższą koniecznością" i dla "dobra ogółu" znowu wyśle
                wojsko na ulice....
          • mindhardcore Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 11:12
            Mojego 11 brata w grudniu 81, milicjant skatował pałą za rzucanie się śnieżkami
            z rówieśnikami tak, że był cały fioletowy. 11-letniego chłopca? za co, za to
            tylko że milicjant mógł to zrobić bo był bezkarny? Abolicja dla bandytów?
            Kiepski żart.
        • jendrek121 Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 10:38
          zygmak napisał:

> Przezylem tyle lat w tej komunie,,ktora tak wy mlodzi nienawidizice,,ze chyba
          > te nienawisc wyssaliscie z mlekiem swoich niedouczonych matek,,,i jakos
          > zyje,,zylem,,nie widze specjalnych roznic,,,,hehehe kiedys bylo polskie
          > bagno,,,,teraz tez,,,kiedys bylo wileu sprawiedliwych,,,teraz tez,,,kiedys byli
          >
          > lotry,,,teraz tez,,kiedys byli zlodzieje,bydlaki,,,/blogoslawieni przez
          > kosciol,,,/teraz tez,,,,i co wy szczekacie na madrego czlowieka,,,co wam
          > szczylom zawinil MICHNIK ????
          > do lekarza uzdrowiciele Rzeczypospolitej,,,razem ,z innymi parwicowo-
          > lewicujacymi swietymi,,,,,

TO ŻE NIEWIELE SIĘ ZMIENIŁO TO ZASŁUGA MIN. MICHNIKA. CHRONIĄCEGO CZERWONYCH
    • awe Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 09:56
      Najpierw przez 15 lat walczył by czerwonym kolegom włos z głowy nie spadł, a
      teraz mówi, nie można sądzić bo to było dawno. co za hipokryzja.
      i podoba mi się koniec tekstu: sala przyjęła słowa michnika na stojąco. Jak za
      Gierka:)))
    • szasza7 Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 10:01
      Panie Adamie.Niech Pan juz da sobie spokoj.Czas isc do muzeum,na cicha
      emeryture.Swoje juz Pan zrobil.Troche dobrze troche zle.Skompromitowal sie Pan
      oblapujac sie z Kiszczakiem ,Jaruzelskim,Kwasniewskim ,Millerem icalym tym
      szemranym towarzystwem.Po rady i na wodke chodzil Pan do Urbana i tez do
      tego "obozu patriotycznego".Co o takim facecie moze sadzic rozumny
      czlowiek.Niech Pan sam sobie odpowie.Niech Pan skonczy ten spektal.Juz nie
      mozna Pana sluchac.Staje sie Pan smieszny.Szkoda ,ze Pan tak konczy.
    • voxipop1 Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 10:26
      Do czego dojdzie Polska gdy każdy może ją opluć, zgwałcić i zdradzić? Tak,
      miłosierdzie przystoi królm, i nie tylko, ale trzeba najpierw by winni wyparli
      się grzechu i pokajali. NIe słyszałem żadnego przepraszam za lata PRL wręcz
      przeciwnie wmawia się nam że wszystko było OK. przecież trzeba było sobie jakoś
      radzić.
    • galba Czy nad aulą pojawiła się tęcza? 14.12.05, 10:28
      Gościu został przez Polaków olany w 2005 trzy razy - gdy padł Cimek, gdy wygrał
      PIS i gdy poległ Donald.

"Wystąpienie Adama Michnika sala przyjęła owacją na stojąco"

A były okrzyki: "A-dam, A-dam, A-dam" i rytmiczne brawa jak dla tow. Wiesława?
      Czy nad aulą pojawiła się tęcza i zaśpiewały skowronki?
      • jendrek121 Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 10:43
        u3manka5 napisała:
        > Brawo Panie Adamie.A wy idioci co sie tak wymadrzacie niech was szlak
        > trafi.Przemyslcie to jelopy co Adam napisal.Jesli w swojej nienawisci
        > potraficie myslec.

Zróbmy u3manka tak:
        Dajemy Ci wpier.. pałą, zabieramy pracę, robimy z Ciebie warchoła itp. Potem Ty
        domagasz się sprawiedliwości a my żyjemy za twoją kasę i pytamy o co Ci chodzi?
        Ty sie wkurzasz ale my znajdujemy naczelnego co napisze, że my może nie tak
        całkiem w porządku ale inaczej się wtedy nie dało. Robisz proces sądowy ale
        ciągnie się 24 lata. My odcinamy kupony od zagrabionych Ci pieniędzy ,
        możliwości, wyjazdów pracy itd a ty klepiesz biedę. Ty coraz bardziej się
        denerwujesz a my wtedy że ty taka brzydka i kipisz nienawiścią i nic więcej nie
        umiesz.
        Założe się, że nie rozumiesz
      • wrobel_jeden Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 10:49
        u3manka5 napisała:
        > Brawo Panie Adamie.A wy idioci co sie tak wymadrzacie niech was szlak
        > trafi.Przemyslcie to jelopy co Adam napisal.Jesli w swojej nienawisci
        > potraficie myslec.

4_2_nę zrobiłaś chyba z manka w prl-owskim sklepie?
        A.Michnik od lipca popełnił tyle artykułów, które świadczą o jego kompletnym
        braku zarówno samokrytyki i jak i obiektywizmu, że już nie ma czego "przemyśliwać".

Rozliczanie złodziei i oszustów nie jest przejawem nienawiści, lecz zdrowym
        rozsądkiem. Czy następne pokolenia mają wyciągnąć jeden wniosek: kraść i nie dać
        się złapać i osądzić.
        • wylkot Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 11:20
          wrobel_jeden napisał:

>
          > Rozliczanie złodziei i oszustów nie jest przejawem nienawiści, lecz zdrowym
          > rozsądkiem. Czy następne pokolenia mają wyciągnąć jeden wniosek: kraść i nie
          > dać
          > się złapać i osądzić.

Przed wydawaniem wyroków dobrze jest skończyć prawo, a przynajmniej trochę
          pożyć, aby mieć rzeczywiście własny osąd sprawy: tak tej, jak i innych.
          Mniej niż funt kłaków warte są gromy ciskane na sprawców faktów znanych z
          przermówień kilku polityków, czy paru artykułów prasowych. Ocenę wydarzeń,
          małolaty, pozostawcie tym, którzy wtedy żyli.
          A swoją drogą, to ciekawe, że żądanie rozliczania w różnych sprawach,
          przeważnie wysuwają osoby, których temat nie dotyczy. Tak, jak np. żądanie
          karania kobiet dokonujących aborcji wysuwają w większości mężczyźni i kobiety z
          Rodziny Po Klimakterium, chociaż o ich czynach dokonywanych w młodości,
          wolałyby, aby nikt nie wspominał. Wiem, co mówię, bo znam takich kilkanaście.
          Gdyby w ich czasach byly kamery video, to dopiero byłyby filmy! Dzisiejsze
          Wasze wygłupy, z których jesteście tak dumni, to mały pryszcz.
    • darekpw a ten dalej swoje... 14.12.05, 10:41
      dzieki temu "milosierdziu" mamy u wladzy bylych czlonkow pzpr, sb,
      kryminalistow powiazanych z ukladami politycznymi i cale to szambo, ktore
      wyplynelo po okraglym stole i grubej kresce, zamiast wrocic do sciekow. szambo
      nalezy spuszczac i zamykac a nie rozlewac na okolice...
    • lolektyrmand Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 10:50
      O ile pamiętam, po II Wojnie Światowej, przed listem polskich biskupów, był
      proces w Norymberdze. Jasno zostało powiedziane, kto rozpętał piekło wojny.
      Polscy biskupi zwrócili się do swych braci w wierze, Niemców, nie do ludzi
      osobiście odpowiedzialnych za zbrodnie hitleryzmu. Nie wiem nic o tym żeby
      wśród adresatów listu był jakiś były wysoki funkcjonariusz NSDAP, czy innej
      instytucji III Rzeszy.
      Adam Michnik chce żeby nie odbyła się "Norymberga" dotycząca autorów stanu
      wojennego. Pojednanie jest, w sensie chrzescijańskim, możliwe po wyznaniu winy
      i przyjęciu kary. Generał Jaruzelski wciąż broni swej decyzji, zatem nie uważa
      jej za złą, godną potępienia. Nie jest gotów ponieść kary.
      List biskupów skierowany był do ludzi, któzy o ile działali w aparacie III
      Rzeszy, robili to z przymusu i nie pełnili znaczących funkcji.
      W przypadku stanu wojennego, po stronie jego autorów byli ci, którzy chcieli
      tam być. Nikt ich nie zmuszał do wstępowania do PZPR czy innych organizacji.
      • leo_tax Re: Michnik o stanie wojennym 14.12.05, 11:37
        ljblues1 napisał:

> zemsta, zemsta, zemsta na wroga, z bogiem a chocby mimo boga -
        > a poza tym to mi to lata
        Zemsta? No to pomyśl zakladam że potrafisz.............zabiles człowieka lub
        zleciłeś zabójstwo - idziesz siedziec - SIEDZISZ Z ZEMSTY???
        myśl, myśl................
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka