Dodaj do ulubionych

Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje n...

03.01.06, 07:18
dlaczego deptanie flagi hitlerowskiej nalezy do dobrego tonu, a flagi bylego
Zwiazku Sowieckiego jest powodem do hanby?
Czyz karsnoarmiejcy i NKWD nie maja polskiej krwi na swoich rekach, dokladnie
tak samo jak hitlerowcy?
Przeciez do 21 czerwca 41 byli sojusznikami Hitlera.
Ta flaga symbolizuje ustroj i panstwo, nie ogol obywateli.
Sowieci nie przeprosili za zbrodnie na narodzie polskim, dlaczego narod polski
ma szanowac obywateli bylego ZSRR?
Wyzwolenie Polski bylo po drodze do Berlina z zaplanowanym postojem od 1
sierpnia do 2 pazdziernika 44.
Chociaz, wiekszy uzytek bylby z tych flag do czyszczenia maszyn, np.
beczkowozow do oprozniania szamb.
Co zrobia Rosjanie z polska flaga, nie ma znaczenia. Oni juz te flage
podeptali. Poza tym stosujac KOdeks Boziewicza, Ruski nie moze obrazic honoru
Polaka, a priori.
Obserwuj wątek
    • r202 Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 07:43
      Deptanie jakiejkolwiek flagi /podobnie jak jej palenie etc./ w czasie pokoju jest dowodem jedynie braku
      ogłady i bezsilności. Podeptać kawał płótna łatwo, zwłaszcza, jeśli nie trzeba było go zdobywać a
      wystarczyło kupić w sklepie. Więc nie ma co porówywać tego, pożal się Boże, gestu z niszczeniem np. flag
      hitlerowskich w Warszawie w czasie okupacji.
      • billy.the.kid Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 09:23
        co za znaczenie ma c\jakiego baka puszcza jakaś kobitka w temacie jakiegos
        kretyńskiego muzeum podwójnego agenta.
        a flagi nie podepczemy na zasadzie wzjamności.
    • polastri Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 09:23
      Popieram pania Joanne.A czlowiek, ktory uwaza sie za przyjaciela Kuklinsiego i
      w dodatku ma tytutuł profesora powinien wyemigrowac - najlepiej jak najdalej.
    • fluxoid Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 09:25
      Powiem to wprost i łopatologicznie niektórym "oszołomionym patriotom". Pan
      Szaniawski jest byłym członkiem Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej i jako
      taki nie zasługuje na miano patrioty. Jego pomysł jest po prosu jeszcze jedną
      rosyjską prowokacją. W Polsce pomysł ten został od razu potępiony, niestety w
      Rosji został natychmiast "podchwycony" przez jego mocodawców i użyty do
      podsycania nienawiści do Polski wśród zindoktrynizowanego rosyjskiego
      społeczństwa
    • indris Poducz się historii 03.01.06, 09:33
      "Wyzwolenie Polski bylo po drodze do Berlina z zaplanowanym postojem od 1
      sierpnia do 2 pazdziernika 44"

      "Postój" na terenach Polski trwał od końca lipca 1944 do 12 stycznia 1945. 2
      października 1944 skapitulowało Powstanie Warszawskie. Ale front stał dalej.
      Krasnoarmiejcy mieli na rękach o wiele więcej krwi niemieckiej niż polskiej. To
      jednak oni wyparli Niemców z polskich ziem.
      • zigzaur Re: Poducz się historii 03.01.06, 11:50
        Ten "postój w biciu Hitlera" trwał znacznie dłużej, bo od dnia 23 października
        1939 (data wytyczenia linii demarkacyjnej).
        • indris Re: Poducz się historii 03.01.06, 15:12
          POstój, to przerwanie jakiejś działalności. Otóż przed 23.X.1939 nie było
          żadnego bicia Hitlera. Walki Armii Czerwonej z Niemcami zaczęły się 22.VI.1941
          i trwały do maja 1945.
          • zigzaur Re: Poducz się historii 03.01.06, 15:50
            Ale w dniu 17 września 1939 Armia Czerwona ruszyła w kierunku zachodnim pod
            hasłami "walki z kapitalistycznym uciskiem" oraz "rozszerzania proletariackiej
            rewolucji". Przy tym, hitlerowskie Niemcy były przez Kreml uważane za państwo
            "kapitalistyczne".

            Na początku roku 1939 w CCCP nakręcono film historyczny "Aleksander Newski"
            Eizensztajna. Zresztą arcydzieło filmowe z arcydziełem muzycznym Prokofiewa.
            Na niemieckich rycerzy-mnichów mówiono nie "Krzyżacy" ale "Niemcy". Czyli
            propaganda przygotowywała ludność do walki z Niemcami.

            I nie jest to jedyny dowód.

            W czerwcu 1941 na owej linii demarkacyjnej sowieci mieli około 24 tysiące
            czołgów. Po klęsce sowiecka propaganda twierdziła, jakoby większość z nich "nie
            nadawała się do walki".

            Jeśli czołg stacjonujący NA GRANICY nie nadaje się do walki, to są tylko 2
            możliwe sposoby postępowania:
            1. Kazać żołnierzom naprawić na miejscu (nawet z wymianą silnika), albo
            2. Wycofać w głąb kraju w celu naprawy albo złomowania.
            • indris 17 września 1939... 03.01.06, 16:43
              ...Armia Czerwona ruszyła w kierunku zachodnim w celu "zapewnienia ochrony
              bratnim narodom Ukraińców i Białorusinów". Od 23.VIII.1939 obowiązywał pakt o
              nieagresji, a jego tajne artykuły wytyczały linie rozgraniczenia działania
              Wehrmachtu i Armii Czerwonej. Retoryka antyhitlerowska była wyciszona. I
              oczywiście żadnych walk między tymi armiami nie było, była natomiast wspólna
              defilada w Brześciu nad Bugiem.
              • zigzaur Re: 17 września 1939... 03.01.06, 17:16
                Oczywiście, Ukraińców nie pytano, czy takiej ochrony sobie życzą. Zwłaszcza na
                tle wydarzeń sprzed kilku lat na Ukrainie, właśnie.

                Czołowym motywem propagandowym była wtedy walka z "polskimi panami".

                Retoryka antyniemiecka była, owszem wyciszona.

                Takie prężenie się do skoku.
    • haen1950 Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 09:46
      Powód jest prosty: kilka milionów Rosjan straciło życie walcząc pod tymi
      sztandarami w słusznej sprawie razem z aliantami. To, że do tej wojny zostali
      zmuszeni przez wiarołomstwo politycznego partnera Stalina ma drugorzędne
      znaczenie. Przypomnę powiedzenie Churchilla:" Nawet dla diabła znalazł bym
      kilka ciepłych słów, gdyby wypowiedział wojnę Hitlerowi."

      Jesteśmy żałośni w swoim głupim wymachiwaniu szabelką. Ci najbardziej
      wrzeszczący najszybciej dekują się na tyłach i od razu podpisują lojalki.
      • joannabarska Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 15:16
        Haen1950 - "tylko" k i l k a milionów? Czemu ma słuzyc Twa głupota?
      • zigzaur Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 15:54
        Dokładnie pod tymi samymi sztandarami Rosja napadła w roku 1939 na Polskę i
        Finlandię a w roku 1940 na Litwę, Łotwę, Estonię i Rumunię. Gdyby nie
        prewencyjne uderzenie Niemców...
    • toja3003 co ma flaga soweicka wspólnego z narodem 03.01.06, 09:53
      rosyjskim, który padł sam największą
      ofiarą sowietyzmy. Flaga ZSRR jest symbolem
      zbrodni dokonanych także na narodzie polskim,
      podobnie jak flaga hitlerowska. Takie symbole
      zostały już podeptane prawnie i nie wolno
      ich propagować ani chronić przed napiętnowaniem.
      • pandada Re: co ma flaga soweicka wspólnego z narodem 03.01.06, 11:36
        Ma wspólnego to z narodem rosyjskim, że z nią jako swoją dorastali, pod nią pokonali Niemców, z nią latali w kosmos. Większość społeczeństwa rozyjskiego urodziła się przed 1991, a nawet przed tym rokiem kształtowała swoje postawy, przywiązanie do symboli itp.

        Poza tym deptanie radzieckiej flagi dzisiaj jest jawnie antyrosyjskie a nie antyradzieckie, gdyż obecna wrogość jest gwałtowna - jej służy "historia" i "muzea" i ronda.
        • toja3003 z obrońcami radzieckich symboli mi nie po drodze 03.01.06, 15:10
      • zigzaur Re: co ma flaga soweicka wspólnego z narodem 03.01.06, 11:53
        Naród rosyjski padł ofiarą bolszewizmu?

        A czyj to najazd wprowadził bolszewizm w Rosji?

        Jest akurat odwrotnie. To rosyjskie najazdy zaprowadzały bolszewickie
        barbarzyństwo w innych krajach.

        Rosjanie mieli moralny obowiązek obalić bolszewizm. Za każdą cenę. Skoro tego
        nie zrobili, to nie są godni być narodem.
        • toja3003 ta, a Polacy nie są godni być narodem, bo 03.01.06, 15:14
          (wedle twojej logiki) "mieli moralny obowiązek"
          obalić komunizm w PRL. Bzdura. Polacy to coś więcej
          niż parę tysięcy zomowców czy partyjnych
          aktywistów. W Rosji też ofiarą bolszewizmu
          byli przede wszystkim Rosjanie: miliony
          zamęczonych w obozach koncentracyjnych gułagu, zmarłych z głodu
          np. na Ukrainie. Tylko w armii sowieckiej Stalin tuż
          przed II w.św. wymordował wszystkich marszałków,
          90 generałąw i 50% oficerów. Wystarczy?
          Kto napadł na Czechosłowację w 1968? Polski naród
          czy władze PRL? Bo to różnica.
          • zigzaur Re: ta, a Polacy nie są godni być narodem, bo 03.01.06, 15:52
            Tylko, że komunizm w Polsce opierał się na:
            - nadzorze KPZR nad PZPR
            - nadzorze Krasnoj Armii nad LWP
            - nadzorze NKWD (i następców) nad MO i SB

            Natomiast rosyjski komunizm nie powstał w wyniku obcej inwazji lub okupacji.
            Taka to różnica.
          • zigzaur I jeszcze jedno 03.01.06, 15:58
            Więc nie dziw się, że Ukraina chce się od Rosji uniezależnić, bo nie ma ochoty
            być zagłodzoną jeszcze raz.

            Stalin przed II wojną światową wymordował wszystkich marszałków i 90 generałów?
            Wymień wszystkie nazwiska!
            A co z Woroszyłowem, Budionnym, Szaposznikowem i Timoszenko?

            Kto napadł na Czechosłowację w 1968?
            Leonid Breżniew, Andriej Greczko, Aleksiej Kosygin i paru ich piesków (Gomułka i
            Jaruzelski).
            Czy znasz treść przysięgi wojskowej w czasach PRL? Pewnie nie. Przysięgało się
            na wierność sojuszowi z CCCP. To jest dowodem braku suwerenności Polski w tym
            czasie.
        • kiciaczek2006 Re: co ma flaga soweicka wspólnego z narodem 03.01.06, 22:01
          Rosjanie mieli moralny obowiązek obalić bolszewizm. Za każdą cenę. Skoro tego
          > nie zrobili, to nie są godni być narodem.

          Ergo: Niemcy mieli moralny obowiązek obalić Hitlera. Ale nie tylko tego nie
          zrobili, ale jeszcze wybrali go w demokratycznych wyborach. Nie są godni być
          narodem ?
    • zbud-2 [...] 03.01.06, 09:54
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • zigzaur Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 12:02
        Kodeks Boziewicza nie ma zastosowania do osobników piszących nieortograficznie.

        "hamskie"

        Od angielskiego "ham"? Szynkowe?
    • dominik59 [...] 03.01.06, 10:02
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • golcon Do tych kretynów podsycających nienawiść..... 03.01.06, 12:13
        Do tych kretynów podsycających nienawiść do narodu rosyjskiego chyba nic już
        nie dotrze.
        Dominik59, słusznie zauważyłeś, że są w Polsce rusofoby, którzy od lat mają
        tyklko jedno w głowie: jak dołożyć ruskom. Dla tych podłych ludzików, nie
        trafiają żadne argumenty. Szkoda z nimi wogóle dyskutować, trzeba poczekać aż
        odejdą z tego świata i uwolnią Polaków od zarazy nienawiści i głupoty.
        Inna sprawa to wogóle stawianie pomników, budowanie muzeów szpiegom, zdrajcom,
        którzy dla mamony nie wachali wystawić rodaków na smiercionośne pociski
        przeciwnika militarnego. Zaprzedali ogromne zbiory danych dotyczących
        najistotniejszych elementów obronnych. Takie dane to wysiłek tysięcy oficerów,
        wybitnych fachowców cywilnych, ogromne pieniądze z budżetu państwa.
        A taka gnida jednym ruchem przekazuje do innego państwa. Powszechnie wiadomo
        jak państwa zachodnie szczelnie chronią swe dane militarne przed swymi
        sojusznikami. Wyłapują szpiegów i wcale się z nimi nie cackają.
        Sprawy obronności przeplatają się ze sprawami gospodarczymi.
        W Polsce oszołomy prawicowe w swej głupocie i otępiałej nienawiści do PRL-u
        nie potrafią dostrzegać tych prostych zależności.
        Zawsze o doktrynie obronnej decydują najwyższe władze polityczne i one ponoszą
        odpowiedzialnośc konstytucyjną za bezpieczeństwo obywateli.
        Tak było, jest i będzie. Nie żołnierzowi wybierać koalicjantów.
        Żołnierz jest tylko i wyłącznie od wykonywania rozkazów przełożonych.
        • zigzaur Re: Do tych kretynów podsycających nienawiść..... 03.01.06, 16:00
          Zachęcam do zdobywania wiedzy z innych źródeł niż film "Czterej pancerni" i
          przemówienia Jaruzelskiego.
    • pralinka.pralinka Re: Dlatego ze to głupie - deptanie jakiejkowiek 03.01.06, 10:05
      flagi
    • car9 Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 10:08
      Naród rosyjski kilkakrotnie ustami swoich najwyższych przedstawicieli
      przepraszał na przykład za Katyń. Tymczasem część naszych politykierów usiłuje
      sprawę notorycznie podgrzewać, wypisując brednie o ludobójstwie. Trzeba
      wyjątkowego chamstwa i politycznej supergłupoty, aby obrażać i prowokować Rosję.
      Skutek będzie taki sam jak we Wrześniu 1939 - znowu zostaniemy sami. Nasi
      ,,gieroje" zwieją zaleszczycką szosą, a my znowu staniemy wobec realnej grożby
      biologicznego unicestwienia. Ja nigdy nie należałem do PZPR. Moja Rodzina od
      pokoleń walczyła z Rosją w kolejnych powstaniach i wojnach. Przez Rosję
      stracilismy na Kresach cały wielowiekowy dorobek Rodziny. Ale u mnie w domu
      nigdy o Rosji i Rosjanach nie mowiło się z pogardą. Jestem oficerem floty
      handlowej i jako polski narodowiec z żalem piszę, że zawsze lepiej mi się
      pływało z rosyjskimi załogami niż z polskimi.
      My tracimy na Wschodzie potencjalnego partnera do polityki i gospodarki, zyskać
      możemy tylko kolejnego wroga.My nie mamy żadnej sensownej polityki wschodniej,
      bo Rondo Dudajewa w Warszawie to szczyt idiotyzmu - pajacowanie, a nie polityka.
      Po Grudniu'70 znam zapach prochu z pozycji człowieka, do którego się strzela. I
      nie przypominam sobie, aby ci dzisiejsi ,,odważni" mieli tą odwagę wtedy, gdy
      płaciło się za to wysoką cenę. A dziś byle kundelek ujada...
      • zbud-2 Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 11:48
        car-9 zgadzam się z tobą w całej rozciągłości.Zonę Kuklińskiego
        podziwiam za mądrość i odwagę.Chociaż , oficera ,Kukińskiego uznaję za
        człowieka bez honoru.Mimo jego poczynań. A towarzysz Szaniawski nie
        jest godny tego , by o nim wogóle pisać.Działacz najbardzej
        prosowieckieckiej ,dobrowolnej , organizacji przyjażni polsko-
        radzieckiej,paskudny typ.Z takim ostrożnie!!!!!!!!!
      • zigzaur Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 11:58
        Za Katyń to akurat przeprosił Borys Jelcyn. Obecna Rosja nie przeprasza za
        Katyń. Obecna Rosja grozi Polakom.

        Nie będę zaskoczony, jeśli podpałkownik Wsadź anuluje jelcynowskie przeprosiny
        pod pretekstem, że zostały wygłoszone po pijanemu.

        We wrześniu 1939 Polska nie była sama. Niemcy były w stanie wojny z Wielką
        Brytanią, Francją, Australią, Południową Afryką i Nową Zelandią. Na początek.

        Po zakończeniu bitwy pod Kockiem, 6 października 1939, Hitler wygłosił w
        Reichstagu przemówienie oferujące Anglii i Francji zawarcie pokoju oraz
        sugerujące utworzenie jakiegoś autonomicznego rządu polskiego. Oferta ta została
        przez Zachód zigonorowana. W niecały tydzień potem niemiecki U-Boot zatopił
        brytyjski pancernik Royal Oak. Oznaczało to, że wojna niemiecko-brytyjska będzie
        trwać "bis auf das blut'ge End'". Czyli do totalnej klęski Niemiec.
        • kalina29 Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 17:39
          > Za Katyń to akurat przeprosił Borys Jelcyn. Obecna Rosja nie przeprasza za
          > Katyń. Obecna Rosja grozi Polakom.

          To kazdy nowy prezydent ma przepraszac od nowa? Juz to kiedys bylo napisane, ze
          Rosjanie uwazaja, ze juz raz przeprosili i za uciazliwe uwazaja polskie
          wymagania, ze trzeba jeszcze raz przepraszac.

          Przydaloby sie troche madrosci politycznej i patrzenia w przyszlosc a nie w
          przeszlosc.

          Kalina
        • car9 Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 17:51
          Nie tylko Jelcyn przpraszał za Katyń, bo uczyniło to też i sporo innych wysokich
          rosyjskich urzędników państwowych i to oficjalnie w Katedrze Polowej WP w
          Warszawie. W/g prawa miedzynarodowego ludobójstwem są wszelkie poczynania
          zmierzajace do biologicznego umicestwienia narodu, wyznawców jakiejś religii
          it.p. Ze strony Rosji wobec Polaków nigdy takich zamierzeń nie było. Owszem :
          zniewolić, wynarodowić - jak najbardziej. Ale nie wymordować nas wszystkich.
          Katyń był klasyczną zbrodnią wojenną, a nie - ludobójstwem.
          A to, że Francja i GB wypowiedziała we Wrześniu 1939 Niemcom wojnę niewiele nam
          dało. Ja szanuję Anglików, bo tylko ich konsekwencji zawdzięczamy ostateczne
          zwycięstwo nad Niemcami. Ale nasza beznadziejnie głupia polityka zakończyła się
          największą klęską militarną w dziejach Polski i utratą całych Wschodnich Kresów.
          My nie mamy żadnego interesu w tym, aby prowokować Rosję i nie robią tego na ten
          przykład Niemcy. Gó..arzeria, która na polskich ulicach pali rosyjskie
          sztandary i wystawia obrażliwe dla Rosji i jej prezydenta transparenty to banda
          idiotów i skandalem jest, że nasze władze na takie idiotyzmy pozwalają.
    • koloratura1 Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 10:50
      koham.mihnika napisał:

      >
      > Czyz karsnoarmiejcy i NKWD nie maja polskiej krwi na swoich rekach, dokladnie
      > tak samo jak hitlerowcy?

      Gdyby nie ci krasnoarmiejcy, nie wykluczone, że posty do gazety pisałbyś w
      całkiem innym języku niż polski. Jeżeli wogóle mógłbyś pisać cokolwiek w
      jakimkolwiek języku...

      • marbor1 Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 11:21
        Postawa Pani Kuklińskiej jest godna szacunku. Tylko idiota mógł wpaść na taki
        kretyński pomysł, aby deptać godło narodowe innego narodu.
        Maria
        • zigzaur Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 12:00
          A któregoż to narodu godłem jest czerwona gwiazda z młotem i sierpem?
        • polonus3 Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 04.01.06, 02:19
          Szaniawski jest Zydem nie Polakiem i jezeli chce to moze sobie deptac flagi
          z Gwiazda Dawida. Na jego temat to Kiszczak mialby cos ciekawego do powiedzenia.
    • parob słusznie, szacunek dla narodu, nie dla idei. 03.01.06, 11:47
    • zigzaur Dziwne! 03.01.06, 11:47
      Głoszony jest pogląd, że bolszewizm był jakimś obcym reżimem, który (chyba z
      kosmosu) napadł na Rosję a potem ją więził i prześladował. To oczywiście w celu
      wyłgania się Rosjan od odpowiedzialności za komunistyczne zbrodnie.

      A tutaj nagle deptanie czerwonej szmaty (hitlerowska też zresztą była czerwona)
      miałoby kogoś ranić?
    • starywiarus A co ma ZSRR do narodu rosyjskiego? 03.01.06, 12:13

      Co ma ZSRR do narodu rosyjskiego?

      Przecież Rosjanie nigdy nie przepuszczają okazji, by każdemu kto pyta przypomnieć, że Stalin nie był
      Rosjaninem, lecz Gruzinem. ZSRR nie był przecież narodowym państwem rosyjskim, tylko wręcz
      przeciwnie - ZSRR, z mocy własnej konstytucji, był wielonarodowym państwem federacyjnym.
      Nacjonalizmy jednonarodowe stanowiły w ZSRR ideologiczną herezję, energicznie tępioną. Za
      "nacjonalistyczne odchylenie", z wielkoruskim włącznie, szło się w ZSRR do łagru. Największą grupą
      etniczną więźniów byli w ZSRR Rosjanie.

      Proszę się zdecydować: Albo Rosjanie są dumnymi spadkobiercami imperialnego ZSRR, albo ofiarami
      ZSRR. Ale nie jedno i drugie naraz. Albo, albo. W Polsce i na świecie jednomyślnie i jednogłośnie
      protestujemy i plujemy, jak nasłuszniej, na nielicznych niemieckich dewiantów ogłaszających się
      spadkobiercami Hitlera. I co, jednocześnie mamy równie jednomyślnie uśmiechać się do Rosjan
      deklarujących się jako spadkobiercy Stalina? Trochę konsekwencji proszę.

      Flaga ZSRR jest flagą byłego wrogiego Polsce mocarstwa, nieistniejącego od lat - tak samo jak flaga
      Rzeszy Niemieckiej przed i po 1933 roku, albo flaga Cesarstwa Austro-Węgier. Jaki konkretnie ma być
      polski powód do darzenia sierpa i młota większym sentymentem, niż np. czarno-żółtego c.k. sztandaru
      Habsburgów, czerwono-biało-czarnego sztandaru Hohenzollernów, albo czerwonej flagi z
      Hakenkreuzem? Miłościwy pan Franciszek Józef rządził Polakami liberalnie, z zachowaniem wielu
      swobód, bez prób wynarodowienia. Co Polsce przyniósł sierp i młot, każdy wie.

      Nikt nie namawia do deptania pod rosyjskim trikolorze, czy dwugłowym orle Romanowów, aktualnych
      symbolach państwowości rosyjskiej, chociaż powody historyczne dla niechęci Polaków do tych symboli
      znalazłyby się bez kłopotu.

      Ale czy są jakieś konkretne powody po temu, by sierp, młot i pięcioramienna gwiazda miały być
      ***polskimi**** świętościami narodowymi na wieki wiekow amen?

      W Niemczech można wylądować w areszcie za wystawienie w miejscu publicznym swastyki albo flagi
      kajzerowskich Niemiec. Na Węgrzech można wylądować w areszcie za wystawienie na widok publiczny
      czerwonej gwiazdy. Może dosyć zatem hipokryzji naszego rzekomego szacunku i sentymentu do sierpa
      i młota?
      • zigzaur Re: A co ma ZSRR do narodu rosyjskiego? 03.01.06, 15:07
        Dziękuję za głos rozsądku, ale muszę przypomnieć, że przed rokiem 1933, czyli za
        czasów tak zwanej Republiki Weimarskiej, flaga Rzeszy Niemieckiej wyglądała
        dokładnie tak, jak współczesnej RFN: czarno-czerwono-złota.

        Austro-Węgry po roku 1867 nie były wrogie Polsce. W Galicji językiem urzędowym
        był polski, Agenor Gołuchowski był premierem Austrii, w Krakowie utworzono Legiony.

        Sztandar II Rzeszy Hohenzollernów nie był czerwono-biało-czarny. Był
        czarno-biało-czerwony, co wywodzono od mieszaniny flagi Prus (u góry czarnej u
        dołu białej) z flagą miast hanzeatyckich (u góry białej u dołu czerwonej).
        Używanie flagi kajzerowskiej nie jest w Niemczech przestępstwem. Jako
        wykroczenie można potraktować publiczne wywieszenie kajzerowskiej BANDERY WOJENNEJ.
    • bronek25 Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 12:20
      W tym żenującym dialogu tylko pani Kuklińska wykazuje zdrowy rozsądek! A
      czytaliście co sie na Ukrainie dzieje z gazem z Rosji? A może trzeba doczytac
      jak spadło cisnienie gazu wysylanego do Polski? A wiedzą ci zachwyceni durnym
      pomysłem jakiegos frustrata i nieodpowiedzialnego, tępego idioty,co to oznacza
      dla życia w Polsce takie ciachnięcie dostaw? A wiedzą ci wszyscy ile jeszcze
      ludzi w Rosji ta flage zachowuje w sercu jako skarb osobisty i gotowi są po
      takiej manifestacji,zrobic wszystko przeciwko Polsce? Dobrze chociaż,że i
      prezydent sie wnerwił na te dzikie pomysly!
      • karbat Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 14:16
        Czesc i hold poleglym radzieckim zolnierzom podczas wyzwalania ziem polskich
        spod okupacji hitlerowskiej.

        Na pochybel polskim oszolomom i palantom odmawiajacym czci poleglym rdzieckim
        wyzwolicielom.
        • zigzaur Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 15:01
          Czy masz na myśli żołnierzy radzieckich, którzy zaczęli "wyzwalać" w dniu 17
          września 1939?

          No i warto przypomnieć, kto Hitlerowi sprzedawał rudy metali i ropę, aby mógł
          wojować.
          • karbat Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 16:08
            zigzaur napisał:

            > Czy masz na myśli żołnierzy radzieckich, którzy zaczęli "wyzwalać" w dniu 17
            > września 1939?
            > No i warto przypomnieć, kto Hitlerowi sprzedawał rudy metali i ropę, aby mógł
            > wojować.

            ja mam na mysli tych ,ktorzy zgineli aby Niemiec z twojego dziadka niewolnika
            ani mydla nie mogl robic.
            warto o tym pisac i mowic jak amerykanie sprzedawali paliwo do niemieckich
            lodzi podwodnych w czasie wojny .Trzeba o tym glosno mowic jak Amerykanski
            przemysl wykonywal potezne zlecenia na potrzeby armii Hitlera .
            Tu sie zgadzam z toba.
            • starywiarus Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 16:15
              karbat napisał:

              > warto o tym pisac i mowic jak amerykanie sprzedawali paliwo do niemieckich
              > lodzi podwodnych w czasie wojny .Trzeba o tym glosno mowic jak Amerykanski
              > przemysl wykonywal potezne zlecenia na potrzeby armii Hitlera .


              Podaj nam jakieś źródła na poparcie tycvh bzdur. Bez źródeł, to ja też ci mogę opowiedzieć o latającym
              smoku, z oczami jak sto słońc każde.
              • karbat Re: Starywiarusie niestety to prawda 03.01.06, 17:51
                starywiarus napisała:

                > Podaj nam jakieś źródła na poparcie tycvh bzdur. Bez źródeł, to ja też ci
                mogę
                > opowiedzieć o latającym
                > smoku, z oczami jak sto słońc każde.

                jakim obcym jezykiem wladasz po angielski i niemiecku znajdziesz latwo tony
                wiadomosci na ten temat
                o sprawach oczywistych nie chce mi sie pisac.
                Jest to zakres wiedzy maturzysty na zachodzie



            • zigzaur Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 17:17
              A nie pomyślałeś o tym, że rosyjscy żołnierze walczyli o to, aby Polaków
              zamienić w "masy pracujące" z obowiązkiem proszenia o przepustkę na wyjazd z
              kołchozu?

              Bo takie wtedy były realia w CCCP.
              • karbat Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 17:55
                zigzaur napisał:

                > A nie pomyślałeś o tym, że rosyjscy żołnierze walczyli o to, aby Polaków
                > zamienić w "masy pracujące" z obowiązkiem proszenia o przepustkę na wyjazd z
                > kołchozu?
                >
                > Bo takie wtedy były realia w CCCP.

                Cholera juz zaczynam zalowac ,ze Rosjanie przekroczyli Bug
                A ciebie nie zostawili w spokoju w kraju pod panowaniem Hitlera

                Niektorzy swa szara mase komorkowa nazywaja mozgiem ;)




        • mindhardcore Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 22:33
          ty Karbat to nie jesteś przypadkiem "wasylzly", to taki sam idiota. Ci twoi
          wybawiciele przynieśli nam wolność na 50 lat wybijając nam i tak nikczemnie
          małą resztkę inteligencji, żeby towarzyszom szmaciakom nikt nie bruździł we
          wprowadzaniu władzy ludowej (sic!)
          Jeszce jak powiesz, że oni wchodzili tu specjalnie aby nas ratować to już
          będzie znaczyło, żeś całkiem kiep.
    • joannabarska Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 15:12
      koham.mihnika napisał:

      > dlaczego deptanie flagi hitlerowskiej nalezy do dobrego tonu, a flagi bylego
      > Zwiazku Sowieckiego jest powodem do hanby?
      > Czyz karsnoarmiejcy i NKWD nie maja polskiej krwi na swoich rekach, dokladnie
      > tak samo jak hitlerowcy?
      > Przeciez do 21 czerwca 41 byli sojusznikami Hitlera.
      > Ta flaga symbolizuje ustroj i panstwo, nie ogol obywateli.
      > Sowieci nie przeprosili za zbrodnie na narodzie polskim, dlaczego narod polski
      > ma szanowac obywateli bylego ZSRR?
      > Wyzwolenie Polski bylo po drodze do Berlina z zaplanowanym postojem od 1
      > sierpnia do 2 pazdziernika 44.
      > Chociaz, wiekszy uzytek bylby z tych flag do czyszczenia maszyn, np.
      > beczkowozow do oprozniania szamb.
      > Co zrobia Rosjanie z polska flaga, nie ma znaczenia. Oni juz te flage
      > podeptali. Poza tym stosujac KOdeks Boziewicza, Ruski nie moze obrazic honoru
      > Polaka, a priori.

      ================Bałwan z ciebie (mała literka "c") wyjatkowy - nawet na tym
      forum!
    • makabi Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 16:04
      No, autorytet żony szpiega amerykańskiego, zdrajcy kraju, jest bardzo wazny w
      całęj tej farsie i hucpie.

      Mogę nie lubić Związku Radzieckiego, któego nie ma, ale to nie znaczy że mam
      nie szanować wartośći cennych dla narodu rosyjskiego i jeszce kilku innych
      narodów stojących przez dekady pod tym sztandarem z włąśnej lub przymuszonej
      woli.
      A jak my byśmy się zachowywali, gdyby rosjanie zorganizowali sobie muzeum
      polskiej antyrewolucyjnośći i gośćie mogli sobie deptać naszego orłą bez
      korony, bo to przecież już tez nie jest nasze godzło?
      • zigzaur Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 17:19
        Pułkownik Kukliński nie był zdrajcą kraju.
        Renegatem był natomiast i nadal jest Jaruzelski.
      • karbat Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 18:01
        makabi napisał:

        >
        > Mogę nie lubić Związku Radzieckiego, któego nie ma, ale to nie znaczy że mam
        > nie szanować wartośći cennych dla narodu rosyjskiego i jeszce kilku innych
        > narodów stojących przez dekady pod tym sztandarem z włąśnej lub przymuszonej
        > woli.
        > A jak my byśmy się zachowywali, gdyby rosjanie zorganizowali sobie muzeum
        > polskiej antyrewolucyjnośći i gośćie mogli sobie deptać naszego orłą bez
        > korony, bo to przecież już tez nie jest nasze godzło?

        nie zrozumie tego wielu w Polsce "napietnowani wartosciami "
        ja wole miec do czynienia z rozsadnym Rosjaninem niz z oszolomem znad Wisly i
        tego nikt nie zmieni ;)


    • piotr7777 Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 16:18
      koham.mihnika napisał:

      > dlaczego deptanie flagi hitlerowskiej nalezy do dobrego tonu, a flagi bylego
      > Zwiazku Sowieckiego jest powodem do hanby?
      Nigdy nie było takiego państwa jak Związek Sowiecki. Jeśli już to albo Związek
      Radziecki (nazwa polska) albo Sojusz Sowiecki (nazwa wzorowana na rosyjskiej).
      • krystin3 Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 21:32
        Sojuz ( pisane fonetycznie) - po polsku znaczy "związek"
    • timoszyk Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 18:08

      Przykro, ze pani Kulklinska zdaje sie utozsamiac Zwiazek Radziecki
      i jego symbolike z narodem rosyjskim. To bylo panstwo "proletariackie", czyli
      opierajace swa egzystencje o pewna ideologie. Deptanie wiec tej flagi nie jest deptaniem
      rosyjskiego narodu, a wyrazaniem swego stosunku do tej ideologii wlasnie. Mozna tylko
      dyskutowac, ze takie deptanie jest najlepsza forma wyrazania swej pogardy, czy nawet
      nienawisci wobec tego zbrodniczego sytemu.

      Wac
    • slbm Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 03.01.06, 20:46
      Deptanie żadnej flagi nie należy do dobrego tonu. I nie ma tu nawet znaczenia
      fakt, że z flagą sowiecką identyfikuje się sporo ludzi w Rosji i nie tylko
      (chociażby weteranów wojny, których nie dopuszczono do polityki, ale do których
      po prostu strzelano). Problem jest zupełnie gdzie indziej. Żaden cywilizowany
      naród nie hańbi symboli pokonanych wrogów. Przeciwnie - naród wielki umieszczał
      zazwyczaj chorągwie zniszczonych wrogów w muzeach. Dla podkreślenia wielkości
      własnego zwycięstwa. Deptanie flag jest po prostu prymitywne i podłe.
    • xs550 Re: Wdowa po Kuklińskim: Naród rosyjski zasługuje 04.01.06, 05:06
      W samym deptaniu po fladze sowieckiej nie ma nic zlego, ale nalezaloby sie
      raczej powstrzymac od deptania jakichkolwiek flag bo moze to podsunac zle nawyki.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka