Dodaj do ulubionych

przesilenie, czyli koniec III RP

16.03.06, 08:25

buta Balcerowicza okazuje się kamyczkiem który poruszył ostatnią lawinę
odsłaniania kulis III RP (pierwszym kamyczkiem było nagranie "negocjacji"
Michnika z Rywinem).

Co może zatrzymać bezpowrotny proces zatrzaskiwania drzwi za układem III RP,
zatrzymać na krótko:

koalicja rządowa "PO + SLD + LPR z Giertychem"
albo "PO + SLD + Samoobrona Leppera"

czy koalicje są możliwe?

pewnie tak :))

samobójcze dla PO, samobójcze dla LPR i Samooobrony. Ponadto te egzotyczne
koalicje puczystów powinny być całkowicie niezrozumiała dla wyborców PO.
Czy wyborcy PO wierzą w te histeryczne, niezborne miotanie się Tuska i Rokity
od ściany do ściany, od poglądu do poglądu?
czy pomalutku wyborcom PO otwierają się oczy?

CZEGO i KOGO broni PO ? Może czas zwinąć sztandary antyPiSowskie ?
"Drugiej grubej kreski Polsce nie trzeba. Wystarczy jedna"

Zgadnijciue koteczki z PO kto powiedział i kiedy:

"Tężejący szereg obrońców Trzeciej RP to legion tych, którzy chcą bronić
resztek PRL. Nie mam pojęcia, co w tym towarzystwie robi Mazowiecki"

co w tym towarzystwie robi Tusk i Rokita?

ps. a w zetce odrestaurowana Monisia odwracała kota ogonem :)

a ja się zastanawiam jak dały sobie radę Czechy, Estonia, a nawet Słowacja
nie mając Balcerowicza? cuda
Obserwuj wątek
    • rekontra to nie audiotele :))) 16.03.06, 08:28

      > "Drugiej grubej kreski Polsce nie trzeba. Wystarczy jedna"

      > Zgadnijciue koteczki z PO kto powiedział i kiedy:
      >
      > "Tężejący szereg obrońców Trzeciej RP to legion tych, którzy chcą bronić
      > resztek PRL. Nie mam pojęcia, co w tym towarzystwie robi Mazowiecki"


      to nie audiotele, ani sondaź wyborczejm czy ankieta

      www.efakt.pl/idee/artykul.aspx/Artykul/52614
      • homosovieticus Trzy zdania Tuska warte zapamietania 16.03.06, 08:53
        -Kilka wpływowych osób wystraszyło się, że w polskiej polityce pozostaną już
        tylko siły, które są mało wrażliwe na opinie warszawskiego salonu

        -Powrót do grubej kreski jest dziś poważnym grzechem politycznym. Nie ma to
        żadnego uzasadnienia, poza ambicją kilku osób

        -Ten, kto wmawia Polakom, że w kraju będzie lepiej, gdy uratuje się pana
        Hausnera i wydobędzie z niemocy Unię Wolności, ten mówi nieprawdę
        • rekontra ministerstwo cieni nonsensownych kroków 16.03.06, 09:01
          homosovieticus napisał:

          > -Kilka wpływowych osób wystraszyło się, że w polskiej polityce pozostaną już
          > tylko siły, które są mało wrażliwe na opinie warszawskiego salonu
          >
          > -Powrót do grubej kreski jest dziś poważnym grzechem politycznym. Nie ma to
          > żadnego uzasadnienia, poza ambicją kilku osób
          >
          > -Ten, kto wmawia Polakom, że w kraju będzie lepiej, gdy uratuje się pana
          > Hausnera i wydobędzie z niemocy Unię Wolności, ten mówi nieprawdę

          maski będą spadały i się niebawem okaże kto z układu, kto zawarł pakt z układem
          a kim kieruje chorobliwa ambicja i wpędza siebie i PO w kozi róg - zdaje się,
          że to dotyczy Rokity i Tuska. Mam przynajmniej taką nadzieję, że to tylko
          ambicja, premiera z Krakowa i prezydenta z zsadad kieruje ich
          nonsensownymi krokami z gabinetu-ministerstw cieni.

          ps. a klęsk PO już nikt nie zlicza.
    • rekontra Tusk zmierzył siły na zamiarrry i mięęęęęęęęeknie 16.03.06, 10:03
      Według Tuska:

      "politycy PiS mają dobre intencje, a jednak powodują kolejne, szkodliwe
      konflikty. Szef PO sądzi, że być może takie działania przywódców PiS wynikają
      z przyczyn charakterolgicznych. Donald Tusk powtórzył, że jest za tym, by
      polityczne wojny były zastępowane przez debaty i kompromisy."


      podsłuchane w sygnałach dnia :)))
      • homosovieticus za wszelka cenę miec wpływ na nowotworzone przez 16.03.06, 10:07
        Sikorskiego słuzby kontr i wywiadu.
        Zleceniobiorca Donald.
        • rekontra 12,5 % PO 16.03.06, 10:18
          homosovieticus napisał:

          > Sikorskiego słuzby kontr i wywiadu.
          > Zleceniobiorca Donald.


          miejmy nadzieję, że to szok powyborczy. W nowym rozdaniu może będzie potrzebne
          te dziesięć procent PO :)
          • homosovieticus to nie szok. Taki stan nie trwa tak długo.To wynik 16.03.06, 10:26
            połknięcia porcji Murti-Binga, którą Mu podała przyjazna ręka z UW.Ta
            sama ,która jednego z redaktorów TP uczyniła kiedys ministrem, który zasłynał z
            wydania HISTORYCZNEGO pozwolenia na zwiedzanie tajnych archiwów MSW.
    • deltalima Re: przesilenie, czyli koniec III RP 16.03.06, 10:09
      zobaczmy jak kaczyński biesiadował z kiszczakiem budując III RP:

      ma.blox.pl/resource/lechu.jpg

      a teraz podsumujmy jak przebiega budowa IV RP:

      1.Wiceminister sprawiedliwości skazywał w stanie wojennym i stał na czele
      zespołu odpowiedzialnego za ściganie opozycjonistów.
      2.Wiceminister MSWiA zamieszany w aferę przy budowie hali sportowej w
      Ostrołęce.
      3.Doradca premiera ds. kobiet wyrzucona z pracy za wypłacanie sobie samej
      premii.
      4.Wicemarszałek Sejmu i potencjalny wicepremier uwikłany w ponad 70 procesów,
      także za łamanie prawa innych obywateli do godności osobistej.
      5.Prezydent skazany prawomocnym wyrokiem.
      6.Minister MSWiA -rozbity służbowy samochód na wakacjach w Chorwacji, ponadto
      kłopoty ze związkiem poza małżeńskim. Ponadto ostatnio się przemeldował.
      Regulując swoje rodzinne sprawy, przeniósł się do Warszawy. Nadal jednak -
      bezprawnie -pobiera dodatek przysługujący posłom mieszkającym poza stolicą.
      7.Na wysokie stanowisko w kancelarii prezydenta została powołana sędzina z
      wyrokiem.
      8.Wiceminister sportu zalega od roku z czynszem za mieszkanie i nie reguluje
      go pomimo nakazu sądowego.
      9.Minister sportu, w latach 1994-95 zdyskwalifikowany za doping.
      10.Były minister skarbu powiązany z gangsterami, sprawa opiera się o pranie
      `brudnych' pieniędzy.
      11.Niekompetentna była minister finansów, odkrywająca z dziecinna radością
      nowe prawa ekonomii z braku kadr zastąpiona człowiekiem PO.
      12.Wybór do KRRiT p. Borysiuka (był strażnikiem "jedynie słusznej linii
      Roberta Kwiatkowskiego", przez lata prezesa TVP z ramienia SLD i jednego z
      czarnych bohaterów afery Rywina.) i do Komisji Sędziowskiej Jasińkiego który
      był w PZPR .
      13.Szef oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa skazany za
      fałszerstwo.
      14.Taxi Jurgiel- nieodwoływalny.
      15.Minister skarbu jest starym aparatczykiem PZPR.
      16.Prokurator ścigająca w PRL opozycję, pracuje w ekipie Ziobry.
      17.Radny PiS z Kowar zablokował jedną z największych ekologicznych inwestycji
      w Polsce. 200 mln PLN dotacji z UE prawie
      spłynęło z g.....
      18.Szef więziennictwa pacyfikował w latach 80.

      A na koniec coś w stylu Pana Jacusia Kurskiego:
      19.Ojciec wiceministra sprawiedliwości był sędzią, który skazywał Polaków w
      epoce stalinizmu na karę śmierci (czyli był tzw. "oprawcą stalinowskim").
      • rekontra archiwista Kiszczak? 16.03.06, 10:17
        deltalima napisał:

        > zobaczmy jak kaczyński biesiadował z kiszczakiem budując III RP:

        kto pamięta jak Kiszczak udostępnił telewizji film z Michnikiem przepychającym
        się z milicjantami? co dawał do zrozumienia i komu? jeden film z kolekcji?

        Wałęsa mówił, wypił dwa razy po 25 gram wódki, ale z niesmakiem :)
        a Kaczyński? może czas zajrzeć do domowego archiwum Kiszczaka?
        Filmowano czy też nie? Dymarski pisze w "archiwiście Kiszczaku" o tym
        przysłowiowym myśliwym z sarną na ramieniu przyłąpanym p[rzez niedźwiedzia.

        ostrożnie z biesiadnikami Deltalima
        • wujaszek_joe Re: archiwista Kiszczak? 16.03.06, 10:21
          a jakos tak abrdziej na temat dało by się?
          da się jakoś bronić krętaczy z rządu?
          • rekontra on zaczął :) 16.03.06, 10:22
            wujaszek_joe napisał:

            > a jakos tak abrdziej na temat dało by się?
            > da się jakoś bronić krętaczy z rządu?

            a kto napisał o biesiadowaniu ??
            • deltalima Re: on zaczął :) 16.03.06, 10:30
              irytuje mnie po prostu hipokryzja budowniczych IIIRP, którzy teraz odsądzają ją
              od czci i wiary.
              • rekontra Re: on zaczął :) 16.03.06, 10:38
                deltalima napisał:

                > irytuje mnie po prostu hipokryzja budowniczych IIIRP, którzy teraz odsądzają
                ją od czci i wiary.

                czytałeś ten wywiad z tuskiem do którego podałem link? Hipoikryzja?


                a drogi Wałęsy i Kaczyńskich rozeszły się bardzo szybko, końcem było obalenie
                rządu Olszewskiego. Kaczyńscy są konsekwentni.
      • tow.nadredaktor Niuniuś napisz może więcej 16.03.06, 10:20
        > 5.Prezydent skazany prawomocnym wyrokiem.
        kiedy jakim ????
        > 15.Minister skarbu jest starym aparatczykiem PZPR.
        jakie pełnił funkcje w aparacie?
        > 7.Na wysokie stanowisko w kancelarii prezydenta została powołana sędzina z
        > wyrokiem.
        o jaki wyrok chodzi?
        > 16.Prokurator ścigająca w PRL opozycję, pracuje w ekipie Ziobry.
        pracuje?
        > 18.Szef więziennictwa pacyfikował w latach 80.
        To on jest szefem więziennictwa?


        • rekontra prezydent, biskup i marszałek 16.03.06, 10:23
          tow.nadredaktor napisał:

          > > 5.Prezydent skazany prawomocnym wyrokiem.
          > kiedy jakim ????
          > > 15.Minister skarbu jest starym aparatczykiem PZPR.
          > jakie pełnił funkcje w aparacie?
          > > 7.Na wysokie stanowisko w kancelarii prezydenta została powołana sędzina
          > z
          > > wyrokiem.
          > o jaki wyrok chodzi?
          > > 16.Prokurator ścigająca w PRL opozycję, pracuje w ekipie Ziobry.
          > pracuje?
          > > 18.Szef więziennictwa pacyfikował w latach 80.
          > To on jest szefem więziennictwa?


          jeżeli chodzi o punkt 18 to proszę o informacje się zwrócić do prezydenta
          Wałęsy, biskupa Gocłowskiego i marszałka Borusewicza

          no i może kapciowego szofera Wachowskiego
          • tow.nadredaktor Spamer niuniuś wie wszystko. On zna przyszłość. 16.03.06, 10:32
            Regularnie wkleja swój tekścik.
      • bryt.bryt hucpa, czyli kompromitacja IV RP 16.03.06, 10:51
        deltalima napisał:

        (...)
        > a teraz podsumujmy jak przebiega budowa IV RP:
        >
        > 1.Wiceminister sprawiedliwości skazywał w stanie wojennym i stał na czele
        > zespołu odpowiedzialnego za ściganie opozycjonistów.
        > 2.Wiceminister MSWiA zamieszany w aferę przy budowie hali sportowej w
        > Ostrołęce.
        (...)
        > 18.Szef więziennictwa pacyfikował w latach 80.
        >
        > A na koniec coś w stylu Pana Jacusia Kurskiego:
        > 19.Ojciec wiceministra sprawiedliwości był sędzią, który skazywał Polaków w
        > epoce stalinizmu na karę śmierci (czyli był tzw. "oprawcą stalinowskim").

        Niezla lista, az dziw, ile sie tego uzbieralo. Ale - rzecz pewna - to wszystko
        przez PO. Wiec po co sie czepiac blizniakow?
    • wujaszek_joe Re: przesilenie, czyli koniec III RP 16.03.06, 10:11
      zabawne ze koalicja Po z lepperem i giertychem jest egzotyczna.
      czyli koalicja pislprsa jest czymś naturalnym
      milo że sie zgadzamy
      • rekontra zgniłki robaczywki 16.03.06, 10:21
        wujaszek_joe napisał:

        > zabawne ze koalicja Po z lepperem i giertychem jest egzotyczna.
        > czyli koalicja pislprsa jest czymś naturalnym
        > milo że sie zgadzamy

        z drugiej strony
        rozglądając się, bez skorzystania z usług Samoobrony i LPR grzężlibyśmy w
        błocku III RP . Taktyka i strategia :)

        owocobranie niebawem, zgniłki robaczywki :)
        • wujaszek_joe Re: zgniłki robaczywki 16.03.06, 10:23
          dlatego trzeba czekac az kaczynskiego wywiozą w kaftanie i z bólem patrzec na
          marnowanie czasu przez ekipe rządzącą
          • rekontra Re: zgniłki robaczywki 16.03.06, 10:25
            wujaszek_joe napisał:

            > dlatego trzeba czekac az kaczynskiego wywiozą w kaftanie i z bólem patrzec na
            > marnowanie czasu przez ekipe rządzącą

            już od szesnastu lat próbują wywieźć, polecam artykuł w gazecie Pol;skiej jak
            Lesiak z kamratami robił z niego homoseksualistę, taże z Wałęsą godnym
            politowania
    • rekontra do Pogodzinach zapytanie o list otwarty 16.03.06, 12:33

      od miesiąca towarzysz laicki nadredaktor nie napisał żadnego eseju,
      żadnej homilii nie wygłosił, mowy kaznodziejskiej nie palnął,
      żadnego wstępniakażadnej myśli nie powtórzył, nasze banki wasze media,
      albo też i odwrotnie
      sięga po rezerwy, wysyła w bój Helenki, Ewki, Tereski, Basie,

      czy to prawda, że tow. nadred. Adam m. pisze list otwarty?

      razem z Jurkiem U., Lechem W., Wojciechem J. list pojednawczo abolicyjny piszą?
      prawda ci to Podgodzinach :)
      co szumi w głowach Jureczka i Adasia Pogodzinach :) ?
      • rekontra dopuszczona Monika Olejnik 17.03.06, 12:21
        rekontra napisał:
        od miesiąca towarzysz laicki nadredaktor nie napisał żadnego eseju,
        żadnej homilii nie wygłosił, mowy kaznodziejskiej nie palnął,
        żadnego wstępnia każadnej myśli nie powtórzył, nasze banki wasze media,

        =================================

        czy ten weekend też będzie stracony?
        żadnej wskazówki, żadnej myśli, żadnej tezy?

        Adamie M. napisz cokolwiek, zrób jakąkolwiek aluzję, przemyś dowolną myśl i
        wydaj komunikat, daj cokolwiek do zrozumienia, że jesteś, że trzymasz osłabłą
        dłoń na pulsie politycznym, że telefon jeszcze dzwoni. Uczyń diagnozę, przewidź
        przyszłość, oddaj głos :)

        czas najwyższy, gdyż może Kaczyńscy serio chcą IV RP, a nie III RP bis
        na poważnie walczą z układem ?

        ps.

        może to nie Kaczyńscy otwierają nowe linie frontu, tylko przeciwko nim otwiera
        się nowe linie? a to Tusk z mównicy poleje oliwą, a to Balcerowicz sprawdzi
        czujniki i czujność, a to Giertych zacznie szukać trudności, a to Olejnik,
        a to wynajęty niezależny socjolog?

        a to Wnuk Lipińskji w spólnie z Kolendą, dwa fachowce zaczną się głośno
        zastanawiać nad polskością polskich banków?
        aż wpadną na genialną myśl, że pieniądze są poonadnarodowe?

        a kto wczoraj widział Olejnik ten ujrzał przezabawny widoczek - trójka Olejnik,
        Smolar i Staniszkis, jak równy z równymi, niezależni z niezależnymi dyskutowali
        i współbrzmieli, łamali się myslami i wspólnie przeżuwali, radzili, nie było
        podziału prowadząca zaproszeni goście, Monisia wyszła z roli, poczuła się
        dopuszczona, następny krąg wtajemniczenia przekroczyła.

        a Kaczyńscy?

        kroczek po kroczku zdobywają teren :))
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka