crotalus1
24.11.06, 12:27
Lider Lewicy i Demokratów, niedawny kandydat koalicji na prezydenta Warszawy
Marek Borowski powiedział, że w II turze wyborów prezydenckich w stolicy
zagłosuje na Hannę Gronkiewicz-Waltz.
Borowski (w pierwszej turze otrzymał 22,6 proc. głosów) podkreślił, że swych
wyborców dzieli na tych, którzy w niedzielę pozostaną w domu i nie będą
głosować, ponieważ są urażeni stosunkiem PO do lewicy oraz na tych, którzy za
istotne uważają to, by PiS nie rządził w Warszawie i mają nadzieję, że PO
zmieni swój stosunek do lewicy.
"Opowiadam się za tymi drugimi, czyli za tymi, którzy są za odsunięciem PiS i
mają nadzieję, że rozum zwycięży - podkreślił Borowski.REKLAMA Czytaj dalej
Na pytanie, czy oznacza to, że w II turze wyborów odda swój głos na
Gronkiewicz-Waltz, odpowiedział: "oczywiście, że tak".
Formalnie Borowski nie zdecydował się udzielić poparcia żadnemu kandydatowi w
II turze wyborów prezydenckich w stolicy. Jak mówił w zeszły piątek, decyzję
w tej sprawie pozostawia swym wyborcom.