Dodaj do ulubionych

Zjazd Samoobrony. Nie ma bata

IP: *.zktarnow.okay.pl / 192.168.1.* 24.05.03, 07:03
Modlę się żeby go już nie było........ Jeśli wygra wybory to po
wejściu do UE ja stą wypier........
Obserwuj wątek
    • Gość: Anka sposób na Leppera IP: *.ists.pl / 192.168.1.* 24.05.03, 08:44
      Jest tylko jeden sposób na Leppera: IGNOROWAĆ!!! To jest
      człowiek, którego popularność opiera się w 100% na rozgłosie i
      nie jest tu istotne czy jego wizerunek medialny jest pozytywny
      czy negatywny bo liczy się tylko to, że każda gazeta o nim trąbi
      a i w telewizji na brak uwagi narzekać nie może. To jest tak jak
      z tą starą zasada showbiznesu: „nie ważne co mówią byleby mówili.”

      Jedyną metodą na Leppera jest więc ignorowanie go przez media i
      rezygnowanie z robienia np. felietonów o k***ikach posłanki Beger
      czy takich wywiadów jak powyżej. Wiem, że taki ostracyzm medialny
      nie jest do końca możliwy ale chodzi o to by ograniczyć podawanie
      wiadomości o Lepperze do absolutnie niezbędnego minimum. Im mniej
      będziemy widywać opalonego Jędrzeja & Co. w TV i prasie
      (szczególnie w TV bo nie jestem do końca pewna czy elektorat
      Samoobrony potrafi czytać, a jeśli nawet potrafi to chyba z tej
      umiejętności często nie korzysta) w tym większa szansa że
      popadnie on w zapomnienie.
      • Gość: nikt Nie ignorować Leppera IP: utp.:* / 10.10.9.* 24.05.03, 09:39
        Ignorowanie, lekceważenie, bojkotowanie Leppera w sytuacji, gdy
        ma on rosnące poparcie - jest totalną głupotą. Poparcie Leppera
        nie bierze sie z głupawych felietoników M.Lizuta ani z rewlacji
        o posłance Beger. Poparcie dla tego watażki jest silnie
        zakorzenione w powszechnym poczuciu niesprawiedliwosci i porażki
        zyciowej. Polacy przed referendum do UE przypominają zaspanegp
        misia, który właśnie się obudził i zobaczył, że jest w klatce.
        Cała ta dyskusja: wchodzić do klatki? a może do Ameryki jest
        bezprzedmiotowa,. Decyzja o wejściu Polski do UE zapadła 10 lat
        temu i przez 10 lat nie było dla niej żadnej alternatywy.
        Uważam, że szkoda czasu na debaty w stylu: jakie korzyści
        przyniesie nam UE (zresztą niemrawa kampania informacyjna rządu
        swiadczy o tym, że Miller wie, że nie musi się wysilać), ale
        powinniśmy zrobić rzetelny "audyt narodowy" i wreszcie
        uswiadomić sobie w jakim szambe się znajdujemy:
        1. jaki mamy deficyt wewnetrzny
        2.jakie zadłużenia zagraniczne
        3.jakim potencjałem dysponujemy
        4jaki jest stan poslkiego ustawodawstwa
        5. oraz: pytanie zasadnicze - czy są w Polsce ludzie, którzy
        potrafią przestrzegać prawa, bez względu na koniunkturę
        polityczna, osobiste pokusy, naciski wewnetrznei zewnetrzne.

        Jeśli na ostatnie pytanie odpowiedż będzie negatywna, wówczas
        należy sie pogodzić z faktem, że Polska jest stworzona do roli
        wasala, niezdolnego do samodzielnego bytu.

        A wracając do Leppera: nie jestem jego fanem, ale np. czytałem
        pełną treść jego pamietnego wystąpienia w Sejmie, w którym prze
        3 godziny zadawał konkretne pytania o FOZZ, polityke rolną,
        najwieksze polskie niezrozliczone afery, koneksje partyjne i
        rodzinne. Był to szok dla posłów i elity, bo po raz pierwszy
        ktoś zaatakował ich w ich własnej gawrze. Na żadne z tych pytań
        nie udzielono NIGDY odpowiedzi. Zamiast tego, oskarzono tego,
        który zadał pytania.
        I to jest o wiele groźniejsze, niż sam Lepper. Tego nie można
        ignorować.
        • Gość: Gedymin Re: Nie ignorować Leppera IP: *.bmj.net.pl / 192.168.20.* 24.05.03, 20:20
          Gość portalu: nikt napisał(a):

          > Ignorowanie, lekceważenie, bojkotowanie Leppera w sytuacji, gdy
          > ma on rosnące poparcie - jest totalną głupotą. Poparcie Leppera
          > nie bierze sie z głupawych felietoników M.Lizuta ani z rewlacji
          > o posłance Beger. Poparcie dla tego watażki jest silnie
          > zakorzenione w powszechnym poczuciu niesprawiedliwosci i porażki
          > zyciowej. Polacy przed referendum do UE przypominają zaspanegp
          > misia, który właśnie się obudził i zobaczył, że jest w klatce.
          > Cała ta dyskusja: wchodzić do klatki? a może do Ameryki jest
          > bezprzedmiotowa,. Decyzja o wejściu Polski do UE zapadła 10 lat
          > temu i przez 10 lat nie było dla niej żadnej alternatywy.
          > Uważam, że szkoda czasu na debaty w stylu: jakie korzyści
          > przyniesie nam UE (zresztą niemrawa kampania informacyjna rządu
          > swiadczy o tym, że Miller wie, że nie musi się wysilać), ale
          > powinniśmy zrobić rzetelny "audyt narodowy" i wreszcie
          > uswiadomić sobie w jakim szambe się znajdujemy:
          > 1. jaki mamy deficyt wewnetrzny
          > 2.jakie zadłużenia zagraniczne
          > 3.jakim potencjałem dysponujemy
          > 4jaki jest stan poslkiego ustawodawstwa
          > 5. oraz: pytanie zasadnicze - czy są w Polsce ludzie, którzy
          > potrafią przestrzegać prawa, bez względu na koniunkturę
          > polityczna, osobiste pokusy, naciski wewnetrznei zewnetrzne.
          >
          > Jeśli na ostatnie pytanie odpowiedż będzie negatywna, wówczas
          > należy sie pogodzić z faktem, że Polska jest stworzona do roli
          > wasala, niezdolnego do samodzielnego bytu.
          >
          > A wracając do Leppera: nie jestem jego fanem, ale np. czytałem
          > pełną treść jego pamietnego wystąpienia w Sejmie, w którym prze
          > 3 godziny zadawał konkretne pytania o FOZZ, polityke rolną,
          > najwieksze polskie niezrozliczone afery, koneksje partyjne i
          > rodzinne. Był to szok dla posłów i elity, bo po raz pierwszy
          > ktoś zaatakował ich w ich własnej gawrze. Na żadne z tych pytań
          > nie udzielono NIGDY odpowiedzi. Zamiast tego, oskarzono tego,
          > który zadał pytania.
          > I to jest o wiele groźniejsze, niż sam Lepper. Tego nie można
          > ignorować.

          Zamiast pisać co wiesz postaraj się zdobyć wiedzę przeciwko komu toczy się
          postępowanie w prokuraturze. Każdego można niefrasobliwie obrzucić błotem -
          typowe dla samoobrony!!
      • Gość: Sławek Re: sposób na Leppera IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 25.05.03, 10:48
        Gość portalu: Anka napisał(a):

        > Jest tylko jeden sposób na Leppera: IGNOROWAĆ!!! To jest
        > człowiek, którego popularność opiera się w 100% na rozgłosie i
        > nie jest tu istotne czy jego wizerunek medialny jest pozytywny
        > czy negatywny bo liczy się tylko to, że każda gazeta o nim trąbi
        > a i w telewizji na brak uwagi narzekać nie może. To jest tak jak
        > z tą starą zasada showbiznesu: „nie ważne co mówią byleby mówili.”
        >
        > Jedyną metodą na Leppera jest więc ignorowanie go przez media i
        > rezygnowanie z robienia np. felietonów o k***ikach posłanki Beger
        > czy takich wywiadów jak powyżej. Wiem, że taki ostracyzm medialny
        > nie jest do końca możliwy ale chodzi o to by ograniczyć podawanie
        > wiadomości o Lepperze do absolutnie niezbędnego minimum. Im mniej
        > będziemy widywać opalonego Jędrzeja & Co. w TV i prasie
        > (szczególnie w TV bo nie jestem do końca pewna czy elektorat
        > Samoobrony potrafi czytać, a jeśli nawet potrafi to chyba z tej
        > umiejętności często nie korzysta) w tym większa szansa że
        > popadnie on w zapomnienie.

        W pełni się zgadzam z tą myślą Ani. Ignorować prymitywa i nie dawać mu szansy
        na prezentownie swoich cudownych recept. Bez mediów Lepper jest zerem.
    • Gość: polishAM Re: Zjazd Samoobrony. Nie ma bata IP: *.26.73.225.Dial1.Weehawken1.Level3.net 24.05.03, 09:56
      W koncu to nie on nas wprowadzil w biede, tylko spolka koszerna z Uni Wolnosci.
      Powiedz kazdemu bezrobotnemu to ze opuszczasz kraj to cie wysmieje. Przeciez
      koszerna spolka od dawna twierdzila, ze nasza przyszlosc lezy w Uni
      Europejskiej wiec nie mozna sie dziwic, ze zapomnieli o miejscach pracy na
      miejscu w Polsce. Robisz wrazenie, ze o Samoobronie czerpiesz wiedze z
      Wybiorczej.
      • Gość: brunetka Re: Zjazd Samoobrony. Nie ma bata IP: *.bmj.net.pl / 192.168.20.* 24.05.03, 20:10
        Gość portalu: polisHAM napisał(a):

        > W koncu to nie on nas wprowadzil w biede, tylko spolka
        koszerna z Uni Wolnosci.
        >
        > Powiedz kazdemu bezrobotnemu to ze opuszczasz kraj to cie
        wysmieje. Przeciez
        > koszerna spolka od dawna twierdzila, ze nasza przyszlosc lezy
        w Uni
        > Europejskiej wiec nie mozna sie dziwic, ze zapomnieli o
        miejscach pracy na
        > miejscu w Polsce. Robisz wrazenie, ze o Samoobronie czerpiesz
        wiedze z
        > Wybiorczej.



        Odezwał się elektorat!!!!!!
        Widać że myślenie nie jest twoją mocną stroną polishCHAM!!!
      • Gość: Sławek Re: Zjazd Samoobrony. Nie ma bata IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 25.05.03, 10:53
        Gość portalu: polishAM napisał(a):

        > W koncu to nie on nas wprowadzil w biede, tylko spolka koszerna z Uni
        Wolnosci.
        >
        > Powiedz kazdemu bezrobotnemu to ze opuszczasz kraj to cie wysmieje. Przeciez
        > koszerna spolka od dawna twierdzila, ze nasza przyszlosc lezy w Uni
        > Europejskiej wiec nie mozna sie dziwic, ze zapomnieli o miejscach pracy na
        > miejscu w Polsce. Robisz wrazenie, ze o Samoobronie czerpiesz wiedze z
        > Wybiorczej.

        Skąd się biorą takie prymitywy jak Ty? Rodzą się jak ludzie?

    • Gość: Palnick Jak może być bat skoro to Sama brona? IP: *.stenaline.com 24.05.03, 10:09
    • Gość: Stefan ze wsi Re: Zjazd Samoobrony. Nie ma bata IP: *.zlotoria.sdi.tpnet.pl 24.05.03, 15:19
      Gość portalu: oko napisał(a):

      > Modlę się żeby go już nie było........ Jeśli wygra wybory to
      po
      > wejściu do UE ja stą wypier........
      DOKĄD DARMOZJADZIE,KTO CIE TAM BEDZIE ĆHCIAŁ
    • indris Argument za Lepperem 24.05.03, 16:43
      Jeżeli Lepper będzie miał nawet nie władzę ale odpowiednio duży wpływ, to może
      Polska wyjdzie z proamerykańskiego lizusostwa i wyplącze się z irackiej
      awantury. A i Trybunał Stanu Kwaśniewskiemu się za Irak należy jak psu buda.
      • Gość: Harcerz Re: Argument za Lepperem IP: *.bmj.net.pl / 192.168.20.* 24.05.03, 20:13
        indris napisał:

        > Jeżeli Lepper będzie miał nawet nie władzę ale odpowiednio
        duży wpływ, to może
        > Polska wyjdzie z proamerykańskiego lizusostwa i wyplącze się z
        irackiej
        > awantury. A i Trybunał Stanu Kwaśniewskiemu się za Irak należy
        jak psu buda.

        Jeszcze nie było fali upałów a tu takie efekty!!! Lepiej chodź w
        nakryciu głowy!!!!
        • dr.krisk Nieszczęsny indrisie! 25.05.03, 00:30
          Niestety - coraz bardziej brniesz w pisanie głupstw!
          Co z przykrością zauważam.
          KrisK
    • Gość: Gedymin Re: Zjazd Samoobrony. Nie ma bata IP: *.bmj.net.pl / 192.168.20.* 24.05.03, 19:33
      A.L.:,,- Popełniłem wiele błędów personalnych. Byłem za miękki.
      Gdybym wcześniej reagował na wybryki posłów Klukowskiego,
      Pękały, Głowy, to może klub nie stopniałby mi tak bardzo. Ale z
      drugiej strony to był efekt tego, że w wyborach 2001 r. mieliśmy
      problemy, żeby zebrać ludzi na listy wyborcze. Pojawiły się więc
      przypadkowe osoby. Niemniej weszliśmy do Sejmu i nie ma czego
      żałować.''

      Demokracja nie polega na tym, że każdy matoł może zasiadać w
      parlamencie, ale na wyborze najlepszych. Tego znaczna część
      społeczeństwa nie rozumie.
    • Gość: Towarzysz Szmaciak Następnym zjazdem bedzie Kongres Zjednoczeniowy IP: 195.205.230.* 24.05.03, 21:32
      SLD-UPki połączą się z Samoobronę i powstanie PZPR.
    • Gość: UE NIE Głaskać Millera i Kwasa, PZPR-owskich agentów IP: *.sup.waw.pl / 10.0.1.* 24.05.03, 23:15
      1. Wejscie do UE spowoduje utrzymanie rolnictwa
      jako "preferowanej struktury spolecznej" a nie galezi
      gospodarki. Doplaty do rolnictwa tak czy inaczej beda sie
      odbywalay kosztem spoleczenstwa (wieksze podatki, regulowane
      ceny zywnosci, utrzymanie nieproporcionalnie wysokich wplywow
      politycznych rolnikow).

      2. "Socjalny kapitalizm" i metody zarzadzania panstwem jak w
      wiekszosci panstw UE powoduje utrzymywanie sie np. cen benzyny
      na absurdalnie wysokim poziomie (ponad 60% to podatki). W US
      cena benzyny jest prawie dwukrotnie nizsza. Wiele zas rozwiazan
      gospodarczych zostalo zawartych w prawie unijnym ktore my
      zobowiazalismy sie do wprowadzic u siebie; stawka VAT,
      gospodarka rolna, kontyngenty stali i wegla. To bzdura.

      3. Skladka na UE (w gotowce) w zadnym stopniu nie bedzie
      rekompensowana przez naplyw funduszy strukturalnych czy poprzez
      tzw. doplaty do rolnictwa. "Sterowane" poprzez biurokracje
      pieniadze beda wydawane "bez glowy" i dla zapewnienia sobie
      wplywow politycznych. Pozyczki "Gierkowskie" sa tego dobrym
      przykladem. Rozdzial pieniedzy poprzez panstwo powoduje
      marnotrastwo i polityczny oportunizm takich parti jak UP czy
      SLD. Te partie najbardziej zyskaja politycznie "dzielac" unijne
      pieniadze i podkresjalac, ze jest to ich zasluga. To jest
      polityczny oportunizm.

      4. Fundusze strukturalne ktore sa przeznaczane dla krajow
      wstepujacych sa bardzo niemadra polityka gospodarcza jako taka.
      Nikt nie powinien dostawac pieniedzy tylko dlatego, ze w jego
      regionie jest niski dochod na glowe. W takim wypadku mozna by
      wpompowac miliardy w Sahare i nic by z tego i tak nie wyszlo. To
      nie ma nic wspolnego z ekonomia. Po kilku latach my bedziemy
      rowniez coraz wiecej wplacac na te fundusze a nie tylko z nich
      czerpac.

      5. Polityczne wymuszenie "standardow" i kwot produkcyjnych w
      Polsce; srodowiska, zywnosci, wody, szkolnictwa, opieki
      zdrowotnej. Dlaczego ktokolwiek ma nam mowic ile ma byc bakteri
      w mleku, wodzie, serach itd. Sami tego nie wiemy ? Dlaczego ktos
      ma nam mowic ile owiec, swin i krow mamy hodowac ? Wstepujac do
      UE zobowiazujemy sie do tego. Jedna rzecz to wymagania
      okreslonych standardow w produktach eksportowanych do UE, inna
      wymuszanie tych standardow u nas w kraju.

      6. W bylej NRD jest 19.6% bezrobocie pomimo wpompowania w ten
      kraj wielokrotnie wiekszych pieniedzy (do tej pory ponad 800 mld
      Euro !!!) niz Polska kiedykolwiek dostanie. Norwegia i
      Szwajcaria nie naleza do UE. Maja jedne z najwyzszych dochodow
      na swiecie. Porownywalne ludnosciowo kraje ktore nie naleza do
      UE czy podobnych struktur to: Korea Pld., Australia, Canada,
      Taiwan, Chile. Dobrze sobie radza dzieki konsekwentnemu
      przyjeciu reform gospodarczych.
      Tym czym byla kiedys EWG, a teraz NAFTA to jest zuplenie cos
      innego niz dzisiejsza UE.

      7. Umocnienie sie wplywow socjaldemokracji w Polsce.
      Socjaledemokracja europejska doprowadzi do stagnacji
      gospodarczej i anemii politycznej w UE. Polityka gospodarcza
      partii socjaldemokratycznych sprowadza sie do wydawania nie
      swoich pieniedzy w celu osiagniecia wplywow politycznych. Nie
      znam jakiejkolwiek teorii gospodarczej, zadnego uniwesytetu, czy
      przykladu z praktyki ktory by pokazal, ze wzrost gospodarczy i
      dobrobyt mozna "wyprodukowac" zwiekszajac podatki i regulacje
      prawne. Tak mozna przejadac to co wyprodukowaly poprzednie
      pokolenia a nie tworzyc wartosc dodana dzisiaj. Francja, Niemcy,
      Wlochy przejadaja dzis to co wyprodukowali ich dziadkowie.

      8. Kontynentalna Europa rozwija sie wolniej niz reszta
      rozwinietego swiata. Panstwo opiekuncze (jakim jest UE)
      doprowadzi do powstania utrwalonej struktury panstwowej i
      spolecznej niezdolnej do modyfikacji i konkurencji a miotajacej
      sie pomiedzy lewactwem i faszyzmem. Na dluzsza mete doprowadzi
      to do niestabilnosci politycznej wprost przeciwnie do tego co
      stara sie zrobic socjaldemokracja.

      9. Zwiekszenie cel na produkty wyprodukowane poza UE, np.
      japonskie samochody, przy jednoczesnym zmniejszeniu wplywow z
      cel pobieranych przez polska strone.

      10. Francja i Niemcy beda prowadzily polityke antyamerykanska
      wciagajac nas szantazem politycznym w to samo. Kraje anglo
      jezyczne (anglosaskie) rozwijaja sie najszybciej wsrod krajow
      wysoko rozwinietych. Z ostatniego "The Economist": kolejnosc
      krajow rozwinietych o naszybciej rozwijajacych sie gospodarkach:
      Irlandia, Canada, Australia, USA, Wielka Brytania, Nowa
      Zelandia. Nie pominalem zadnego ani nie dodalem zadnego. Ciekawe
      co one maja ze soba wspolnego. Przypadek ? Moze. Najwolniej
      rozwijaja sie zas Niemcy i Francja.

      Rzadzmy sie madrze, badzmy niezalezni politycznie, podpisujmy
      dwustronne porozumienia gospodarcze (tak jak Chile, Izrael,
      Korea Pld, Australia) ze wszystkimi ktorzy chca z nami
      handlowac. Uczmy sie od lepszych, oszczedzajmy i badzmy dumni.
      UE to socjalistyczny eksperyment ktory z roku na rok bedzie
      coraz bardziej odstawal od rozwinietych krajow swiata. Kraje UE
      maja systematycznie (od ponad 30 lat) nizszy wzrost gospodarczy
      (od 1970 skumulowalo sie to do ponad 30% w przyroscie GDP !!!),
      malejace wplywy polityczne i umocniajace sie wplywy
      socjaldemokratyczne ktore doprowadzaja gospodarke do stagnacji.
      Irlandia ma niecale 4 mln mieszkancow i rozwijala sie tak
      dobrze przez ostatnie lata dlatego, ze ma najnizsze w UE podatki
      od przedsiebiorstw (CIT=10%) i jedyne w UE prawo pracy oparte na
      zasadzie dobrowolnej umowy cywilno-prawnej nie mowiac o dobrych
      kontaktach z USA, duzej ilosci reemigrantow i jezyku angielskim.

      Jednym z najsilniejszych atutow spoleczenstwa sa relacje czy
      mechanizmy laczace idywidualnosci. Zadne pieniadze (przyklad
      NRD) czy warunki naturalne nie stworzyly dobrobytu gorzystej
      Szwajcarii, czy zimnej Szwecji. Samodzielnsc, odpowiedzialnosc,
      duma wydaja sie czyms wielokrotnie efektywniejszym w tworzeniu
      dobrobytu niz poczucie zaleznosci czy poczucie niemocy. NRD
      przylaczylo sie do silniejszego brata i rozpadlo sie jako
      spoleczenstwo. Republiki nadbaltyckie odlaczyly sie od wielkiego
      brata i w kilka lat zrobily wiecej niz trzy poprzednie
      pokolenia.

      UE to marazm polityczny i kontuacja oportunistycznych rzadow
      socjaldemokracji. Tam gdzie pieniadze i wplywy plyna z gory,
      spoleczenstwo sklania sie ku socjalizmowi ktory w jakims stopniu
      gwarantuje "rowny" ich podzial. Fundusze strukturalne, doplaty
      do rolnictwa, wymuszanie standardow i kwot, zaleznosc polityczna
      niszczy mechanizmy samoregulacyjne spoleczenstwa, chamuje
      doroslenie struktur spolecznych, zwieksza niechec obywateli do
      siebie i do wszelkich form rzadzenia. Raz uzaleznione
      spoleczenstwo zostaje niewolnikiem wlasnego strachu, wlasnej
      niemocy, skazane przez pokolenia na tulaczke emocjonalna lub
      rzeczywista.
      • Gość: nikt Re: Głaskać Millera i Kwasa, PZPR-owskich agentów IP: utp.:* / 10.10.9.* 25.05.03, 10:36
        Gość portalu: UE NIE napisał(a):

        > 1. Wejscie do UE spowoduje utrzymanie rolnictwa
        > jako "preferowanej struktury spolecznej" a nie galezi
        > gospodarki. Doplaty do rolnictwa tak czy inaczej beda sie
        > odbywalay kosztem spoleczenstwa (wieksze podatki, regulowane
        > ceny zywnosci, utrzymanie nieproporcionalnie wysokich wplywow
        > politycznych rolnikow).
        >
        > 2. "Socjalny kapitalizm" i metody zarzadzania panstwem jak w
        > wiekszosci panstw UE powoduje utrzymywanie sie np. cen benzyny
        > na absurdalnie wysokim poziomie (ponad 60% to podatki). W US
        > cena benzyny jest prawie dwukrotnie nizsza. Wiele zas rozwiazan
        > gospodarczych zostalo zawartych w prawie unijnym ktore my
        > zobowiazalismy sie do wprowadzic u siebie; stawka VAT,
        > gospodarka rolna, kontyngenty stali i wegla. To bzdura.
        >
        > 3. Skladka na UE (w gotowce) w zadnym stopniu nie bedzie
        > rekompensowana przez naplyw funduszy strukturalnych czy poprzez
        > tzw. doplaty do rolnictwa. "Sterowane" poprzez biurokracje
        > pieniadze beda wydawane "bez glowy" i dla zapewnienia sobie
        > wplywow politycznych. Pozyczki "Gierkowskie" sa tego dobrym
        > przykladem. Rozdzial pieniedzy poprzez panstwo powoduje
        > marnotrastwo i polityczny oportunizm takich parti jak UP czy
        > SLD. Te partie najbardziej zyskaja politycznie "dzielac" unijne
        > pieniadze i podkresjalac, ze jest to ich zasluga. To jest
        > polityczny oportunizm.
        >
        > 4. Fundusze strukturalne ktore sa przeznaczane dla krajow
        > wstepujacych sa bardzo niemadra polityka gospodarcza jako taka.
        > Nikt nie powinien dostawac pieniedzy tylko dlatego, ze w jego
        > regionie jest niski dochod na glowe. W takim wypadku mozna by
        > wpompowac miliardy w Sahare i nic by z tego i tak nie wyszlo. To
        > nie ma nic wspolnego z ekonomia. Po kilku latach my bedziemy
        > rowniez coraz wiecej wplacac na te fundusze a nie tylko z nich
        > czerpac.
        >
        > 5. Polityczne wymuszenie "standardow" i kwot produkcyjnych w
        > Polsce; srodowiska, zywnosci, wody, szkolnictwa, opieki
        > zdrowotnej. Dlaczego ktokolwiek ma nam mowic ile ma byc bakteri
        > w mleku, wodzie, serach itd. Sami tego nie wiemy ? Dlaczego ktos
        > ma nam mowic ile owiec, swin i krow mamy hodowac ? Wstepujac do
        > UE zobowiazujemy sie do tego. Jedna rzecz to wymagania
        > okreslonych standardow w produktach eksportowanych do UE, inna
        > wymuszanie tych standardow u nas w kraju.
        >
        > 6. W bylej NRD jest 19.6% bezrobocie pomimo wpompowania w ten
        > kraj wielokrotnie wiekszych pieniedzy (do tej pory ponad 800 mld
        > Euro !!!) niz Polska kiedykolwiek dostanie. Norwegia i
        > Szwajcaria nie naleza do UE. Maja jedne z najwyzszych dochodow
        > na swiecie. Porownywalne ludnosciowo kraje ktore nie naleza do
        > UE czy podobnych struktur to: Korea Pld., Australia, Canada,
        > Taiwan, Chile. Dobrze sobie radza dzieki konsekwentnemu
        > przyjeciu reform gospodarczych.
        > Tym czym byla kiedys EWG, a teraz NAFTA to jest zuplenie cos
        > innego niz dzisiejsza UE.
        >
        > 7. Umocnienie sie wplywow socjaldemokracji w Polsce.
        > Socjaledemokracja europejska doprowadzi do stagnacji
        > gospodarczej i anemii politycznej w UE. Polityka gospodarcza
        > partii socjaldemokratycznych sprowadza sie do wydawania nie
        > swoich pieniedzy w celu osiagniecia wplywow politycznych. Nie
        > znam jakiejkolwiek teorii gospodarczej, zadnego uniwesytetu, czy
        > przykladu z praktyki ktory by pokazal, ze wzrost gospodarczy i
        > dobrobyt mozna "wyprodukowac" zwiekszajac podatki i regulacje
        > prawne. Tak mozna przejadac to co wyprodukowaly poprzednie
        > pokolenia a nie tworzyc wartosc dodana dzisiaj. Francja, Niemcy,
        > Wlochy przejadaja dzis to co wyprodukowali ich dziadkowie.
        >
        > 8. Kontynentalna Europa rozwija sie wolniej niz reszta
        > rozwinietego swiata. Panstwo opiekuncze (jakim jest UE)
        > doprowadzi do powstania utrwalonej struktury panstwowej i
        > spolecznej niezdolnej do modyfikacji i konkurencji a miotajacej
        > sie pomiedzy lewactwem i faszyzmem. Na dluzsza mete doprowadzi
        > to do niestabilnosci politycznej wprost przeciwnie do tego co
        > stara sie zrobic socjaldemokracja.
        >
        > 9. Zwiekszenie cel na produkty wyprodukowane poza UE, np.
        > japonskie samochody, przy jednoczesnym zmniejszeniu wplywow z
        > cel pobieranych przez polska strone.
        >
        > 10. Francja i Niemcy beda prowadzily polityke antyamerykanska
        > wciagajac nas szantazem politycznym w to samo. Kraje anglo
        > jezyczne (anglosaskie) rozwijaja sie najszybciej wsrod krajow
        > wysoko rozwinietych. Z ostatniego "The Economist": kolejnosc
        > krajow rozwinietych o naszybciej rozwijajacych sie gospodarkach:
        > Irlandia, Canada, Australia, USA, Wielka Brytania, Nowa
        > Zelandia. Nie pominalem zadnego ani nie dodalem zadnego. Ciekawe
        > co one maja ze soba wspolnego. Przypadek ? Moze. Najwolniej
        > rozwijaja sie zas Niemcy i Francja.
        >
        > Rzadzmy sie madrze, badzmy niezalezni politycznie, podpisujmy
        > dwustronne porozumienia gospodarcze (tak jak Chile, Izrael,
        > Korea Pld, Australia) ze wszystkimi ktorzy chca z nami
        > handlowac. Uczmy sie od lepszych, oszczedzajmy i badzmy dumni.
        > UE to socjalistyczny eksperyment ktory z roku na rok bedzie
        > coraz bardziej odstawal od rozwinietych krajow swiata. Kraje UE
        > maja systematycznie (od ponad 30 lat) nizszy wzrost gospodarczy
        > (od 1970 skumulowalo sie to do ponad 30% w przyroscie GDP !!!),
        > malejace wplywy polityczne i umocniajace sie wplywy
        > socjaldemokratyczne ktore doprowadzaja gospodarke do stagnacji.
        > Irlandia ma niecale 4 mln mieszkancow i rozwijala sie tak
        > dobrze przez ostatnie lata dlatego, ze ma najnizsze w UE podatki
        > od przedsiebiorstw (CIT=10%) i jedyne w UE prawo pracy oparte na
        > zasadzie dobrowolnej umowy cywilno-prawnej nie mowiac o dobrych
        > kontaktach z USA, duzej ilosci reemigrantow i jezyku angielskim.
        >
        > Jednym z najsilniejszych atutow spoleczenstwa sa relacje czy
        > mechanizmy laczace idywidualnosci. Zadne pieniadze (przyklad
        > NRD) czy warunki naturalne nie stworzyly dobrobytu gorzystej
        > Szwajcarii, czy zimnej Szwecji. Samodzielnsc, odpowiedzialnosc,
        > duma wydaja sie czyms wielokrotnie efektywniejszym w tworzeniu
        > dobrobytu niz poczucie zaleznosci czy poczucie niemocy. NRD
        > przylaczylo sie do silniejszego brata i rozpadlo sie jako
        > spoleczenstwo. Republiki nadbaltyckie odlaczyly sie od wielkiego
        > brata i w kilka lat zrobily wiecej niz trzy poprzednie
        > pokolenia.
        >
        > UE to marazm polityczny i kontuacja oportunistycznych rzadow
        > socjaldemokracji. Tam gdzie pieniadze i wplywy plyna z gory,
        > spoleczenstwo sklania sie ku socjalizmowi ktory w jakims stopniu
        > gwarantuje "rowny" ich podzial. Fundusze strukturalne, doplaty
        > do rolnictwa, wymuszanie standardow i kwot, zaleznosc polityczna
        > niszczy mechanizmy samoregulacyjne spoleczenstwa, chamuje
        > doroslenie struktur spolecznych, zwieksza niechec obywateli do
        > siebie i do wszelkich form rzadzenia. Raz uzaleznione
        > spoleczenstwo zostaje niewolnikiem wlasnego strachu, wlasnej
        > niemocy, skazane przez pokolenia na tulaczke emocjonalna lub
        > rzeczywistą.


        Za późno. Trzeba było o tym mówić 10 lat temu. Przez minone 10
        lat "transformacji" nie dalismy sobie jako państwo, jako naród żadnej zansy,
        żadnej alternatywy. Dlatego za 2 tygodnie wiekszość z nas zagłosuje na UE w
        poczuciu (znów!) wyboru mniejszego zła,
      • Gość: zgred Re: Głaskać Millera i Kwasa, PZPR-owskich agentów IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 25.05.03, 11:17
        Ciekaw jestem, czy za każde to Twoje "kopjuj - wklej" dostajesz parę złotych
        czy banana?

        > 1. Wejscie do UE spowoduje utrzymanie rolnictwa
        > jako "preferowanej struktury spolecznej" a nie galezi
        > gospodarki. Doplaty do rolnictwa tak czy inaczej beda sie
        > odbywalay kosztem spoleczenstwa (wieksze podatki, regulowane
        > ceny zywnosci, utrzymanie nieproporcionalnie wysokich wplywow
        > politycznych rolnikow).
        >
        > 2. "Socjalny kapitalizm" i metody zarzadzania panstwem jak w
        > wiekszosci panstw UE powoduje utrzymywanie sie np. cen benzyny
        > na absurdalnie wysokim poziomie (ponad 60% to podatki). W US
        > cena benzyny jest prawie dwukrotnie nizsza. Wiele zas rozwiazan
        > gospodarczych zostalo zawartych w prawie unijnym ktore my
        > zobowiazalismy sie do wprowadzic u siebie; stawka VAT,
        > gospodarka rolna, kontyngenty stali i wegla. To bzdura.
        >
        > 3. Skladka na UE (w gotowce) w zadnym stopniu nie bedzie
        > rekompensowana przez naplyw funduszy strukturalnych czy poprzez
        > tzw. doplaty do rolnictwa. "Sterowane" poprzez biurokracje
        > pieniadze beda wydawane "bez glowy" i dla zapewnienia sobie
        > wplywow politycznych. Pozyczki "Gierkowskie" sa tego dobrym
        > przykladem. Rozdzial pieniedzy poprzez panstwo powoduje
        > marnotrastwo i polityczny oportunizm takich parti jak UP czy
        > SLD. Te partie najbardziej zyskaja politycznie "dzielac" unijne
        > pieniadze i podkresjalac, ze jest to ich zasluga. To jest
        > polityczny oportunizm.
        >
        > 4. Fundusze strukturalne ktore sa przeznaczane dla krajow
        > wstepujacych sa bardzo niemadra polityka gospodarcza jako taka.
        > Nikt nie powinien dostawac pieniedzy tylko dlatego, ze w jego
        > regionie jest niski dochod na glowe. W takim wypadku mozna by
        > wpompowac miliardy w Sahare i nic by z tego i tak nie wyszlo. To
        > nie ma nic wspolnego z ekonomia. Po kilku latach my bedziemy
        > rowniez coraz wiecej wplacac na te fundusze a nie tylko z nich
        > czerpac.
        >
        > 5. Polityczne wymuszenie "standardow" i kwot produkcyjnych w
        > Polsce; srodowiska, zywnosci, wody, szkolnictwa, opieki
        > zdrowotnej. Dlaczego ktokolwiek ma nam mowic ile ma byc bakteri
        > w mleku, wodzie, serach itd. Sami tego nie wiemy ? Dlaczego ktos
        > ma nam mowic ile owiec, swin i krow mamy hodowac ? Wstepujac do
        > UE zobowiazujemy sie do tego. Jedna rzecz to wymagania
        > okreslonych standardow w produktach eksportowanych do UE, inna
        > wymuszanie tych standardow u nas w kraju.
        >
        > 6. W bylej NRD jest 19.6% bezrobocie pomimo wpompowania w ten
        > kraj wielokrotnie wiekszych pieniedzy (do tej pory ponad 800 mld
        > Euro !!!) niz Polska kiedykolwiek dostanie. Norwegia i
        > Szwajcaria nie naleza do UE. Maja jedne z najwyzszych dochodow
        > na swiecie. Porownywalne ludnosciowo kraje ktore nie naleza do
        > UE czy podobnych struktur to: Korea Pld., Australia, Canada,
        > Taiwan, Chile. Dobrze sobie radza dzieki konsekwentnemu
        > przyjeciu reform gospodarczych.
        > Tym czym byla kiedys EWG, a teraz NAFTA to jest zuplenie cos
        > innego niz dzisiejsza UE.
        >
        > 7. Umocnienie sie wplywow socjaldemokracji w Polsce.
        > Socjaledemokracja europejska doprowadzi do stagnacji
        > gospodarczej i anemii politycznej w UE. Polityka gospodarcza
        > partii socjaldemokratycznych sprowadza sie do wydawania nie
        > swoich pieniedzy w celu osiagniecia wplywow politycznych. Nie
        > znam jakiejkolwiek teorii gospodarczej, zadnego uniwesytetu, czy
        > przykladu z praktyki ktory by pokazal, ze wzrost gospodarczy i
        > dobrobyt mozna "wyprodukowac" zwiekszajac podatki i regulacje
        > prawne. Tak mozna przejadac to co wyprodukowaly poprzednie
        > pokolenia a nie tworzyc wartosc dodana dzisiaj. Francja, Niemcy,
        > Wlochy przejadaja dzis to co wyprodukowali ich dziadkowie.
        >
        > 8. Kontynentalna Europa rozwija sie wolniej niz reszta
        > rozwinietego swiata. Panstwo opiekuncze (jakim jest UE)
        > doprowadzi do powstania utrwalonej struktury panstwowej i
        > spolecznej niezdolnej do modyfikacji i konkurencji a miotajacej
        > sie pomiedzy lewactwem i faszyzmem. Na dluzsza mete doprowadzi
        > to do niestabilnosci politycznej wprost przeciwnie do tego co
        > stara sie zrobic socjaldemokracja.
        >
        > 9. Zwiekszenie cel na produkty wyprodukowane poza UE, np.
        > japonskie samochody, przy jednoczesnym zmniejszeniu wplywow z
        > cel pobieranych przez polska strone.
        >
        > 10. Francja i Niemcy beda prowadzily polityke antyamerykanska
        > wciagajac nas szantazem politycznym w to samo. Kraje anglo
        > jezyczne (anglosaskie) rozwijaja sie najszybciej wsrod krajow
        > wysoko rozwinietych. Z ostatniego "The Economist": kolejnosc
        > krajow rozwinietych o naszybciej rozwijajacych sie gospodarkach:
        > Irlandia, Canada, Australia, USA, Wielka Brytania, Nowa
        > Zelandia. Nie pominalem zadnego ani nie dodalem zadnego. Ciekawe
        > co one maja ze soba wspolnego. Przypadek ? Moze. Najwolniej
        > rozwijaja sie zas Niemcy i Francja.
        >
        > Rzadzmy sie madrze, badzmy niezalezni politycznie, podpisujmy
        > dwustronne porozumienia gospodarcze (tak jak Chile, Izrael,
        > Korea Pld, Australia) ze wszystkimi ktorzy chca z nami
        > handlowac. Uczmy sie od lepszych, oszczedzajmy i badzmy dumni.
        > UE to socjalistyczny eksperyment ktory z roku na rok bedzie
        > coraz bardziej odstawal od rozwinietych krajow swiata. Kraje UE
        > maja systematycznie (od ponad 30 lat) nizszy wzrost gospodarczy
        > (od 1970 skumulowalo sie to do ponad 30% w przyroscie GDP !!!),
        > malejace wplywy polityczne i umocniajace sie wplywy
        > socjaldemokratyczne ktore doprowadzaja gospodarke do stagnacji.
        > Irlandia ma niecale 4 mln mieszkancow i rozwijala sie tak
        > dobrze przez ostatnie lata dlatego, ze ma najnizsze w UE podatki
        > od przedsiebiorstw (CIT=10%) i jedyne w UE prawo pracy oparte na
        > zasadzie dobrowolnej umowy cywilno-prawnej nie mowiac o dobrych
        > kontaktach z USA, duzej ilosci reemigrantow i jezyku angielskim.
        >
        > Jednym z najsilniejszych atutow spoleczenstwa sa relacje czy
        > mechanizmy laczace idywidualnosci. Zadne pieniadze (przyklad
        > NRD) czy warunki naturalne nie stworzyly dobrobytu gorzystej
        > Szwajcarii, czy zimnej Szwecji. Samodzielnsc, odpowiedzialnosc,
        > duma wydaja sie czyms wielokrotnie efektywniejszym w tworzeniu
        > dobrobytu niz poczucie zaleznosci czy poczucie niemocy. NRD
        > przylaczylo sie do silniejszego brata i rozpadlo sie jako
        > spoleczenstwo. Republiki nadbaltyckie odlaczyly sie od wielkiego
        > brata i w kilka lat zrobily wiecej niz trzy poprzednie
        > pokolenia.
        >
        > UE to marazm polityczny i kontuacja oportunistycznych rzadow
        > socjaldemokracji. Tam gdzie pieniadze i wplywy plyna z gory,
        > spoleczenstwo sklania sie ku socjalizmowi ktory w jakims stopniu
        > gwarantuje "rowny" ich podzial. Fundusze strukturalne, doplaty
        > do rolnictwa, wymuszanie standardow i kwot, zaleznosc polityczna
        > niszczy mechanizmy samoregulacyjne spoleczenstwa, chamuje
        > doroslenie struktur spolecznych, zwieksza niechec obywateli do
        > siebie i do wszelkich form rzadzenia. Raz uzaleznione
        > spoleczenstwo zostaje niewolnikiem wlasnego strachu, wlasnej
        > niemocy, skazane przez pokolenia na tulaczke emocjonalna lub
        > rzeczywista.
    • inaww Re: Zjazd Samoobrony. Nie ma bata 25.05.03, 13:25
      Pracowitość przeciwników Unii jest wprost imponująca!
      O czym by nie pisano na forum - wszędzie pojawia się
      natychmiast ten sam tekst jaka ta Unia "fe". A kiedy
      popatrzysz na adres autora - zawsze to jest ktoś kto nie
      mieszka w Polsce. Z nudów to robią ci obrońcy naszej
      suwerenności, czy zależy im na tym, żebyśmy broń Panie
      Boże nie zyskali w świecie sojuszników?
      Swoją drogą Lepper jest szokująco szczery kiedy mówi, że
      im w Polsce gorzej tym lepiej dla jego Samoobrony. Nic
      dodać, nic ująć... Każdy kto zarzuca SLD, że obiecywał
      "gruszki na wierzbie" powinien widzieć i słyszeć co nam
      obiecuje wódz Lepper. Jego nauczyciele brali przykład na
      pewno z ideologii która wprowadziła Hitlera na trybuny
      niemieckie kiedy zaczynał polityczną karierę. Ten sam
      styl, takie same teatralne gesty, ta sama metoda. Hitlera
      - jak uczy historia - skutecznie wypromowała. Czy jego
      pogrobowcowi Lepperowi też się uda?
      • Gość: Towarzysz Szmaciak Czyżby Lepper obiecywał więcej od tow. Millera? IP: 195.205.230.* 25.05.03, 20:16
        Byłoby to poważnym naruszeniem dyscypliny partyjnej.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka