Gość: oko IP: *.zktarnow.okay.pl / 192.168.1.* 24.05.03, 07:03 Modlę się żeby go już nie było........ Jeśli wygra wybory to po wejściu do UE ja stą wypier........ Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Anka sposób na Leppera IP: *.ists.pl / 192.168.1.* 24.05.03, 08:44 Jest tylko jeden sposób na Leppera: IGNOROWAĆ!!! To jest człowiek, którego popularność opiera się w 100% na rozgłosie i nie jest tu istotne czy jego wizerunek medialny jest pozytywny czy negatywny bo liczy się tylko to, że każda gazeta o nim trąbi a i w telewizji na brak uwagi narzekać nie może. To jest tak jak z tą starą zasada showbiznesu: „nie ważne co mówią byleby mówili.” Jedyną metodą na Leppera jest więc ignorowanie go przez media i rezygnowanie z robienia np. felietonów o k***ikach posłanki Beger czy takich wywiadów jak powyżej. Wiem, że taki ostracyzm medialny nie jest do końca możliwy ale chodzi o to by ograniczyć podawanie wiadomości o Lepperze do absolutnie niezbędnego minimum. Im mniej będziemy widywać opalonego Jędrzeja & Co. w TV i prasie (szczególnie w TV bo nie jestem do końca pewna czy elektorat Samoobrony potrafi czytać, a jeśli nawet potrafi to chyba z tej umiejętności często nie korzysta) w tym większa szansa że popadnie on w zapomnienie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nikt Nie ignorować Leppera IP: utp.:* / 10.10.9.* 24.05.03, 09:39 Ignorowanie, lekceważenie, bojkotowanie Leppera w sytuacji, gdy ma on rosnące poparcie - jest totalną głupotą. Poparcie Leppera nie bierze sie z głupawych felietoników M.Lizuta ani z rewlacji o posłance Beger. Poparcie dla tego watażki jest silnie zakorzenione w powszechnym poczuciu niesprawiedliwosci i porażki zyciowej. Polacy przed referendum do UE przypominają zaspanegp misia, który właśnie się obudził i zobaczył, że jest w klatce. Cała ta dyskusja: wchodzić do klatki? a może do Ameryki jest bezprzedmiotowa,. Decyzja o wejściu Polski do UE zapadła 10 lat temu i przez 10 lat nie było dla niej żadnej alternatywy. Uważam, że szkoda czasu na debaty w stylu: jakie korzyści przyniesie nam UE (zresztą niemrawa kampania informacyjna rządu swiadczy o tym, że Miller wie, że nie musi się wysilać), ale powinniśmy zrobić rzetelny "audyt narodowy" i wreszcie uswiadomić sobie w jakim szambe się znajdujemy: 1. jaki mamy deficyt wewnetrzny 2.jakie zadłużenia zagraniczne 3.jakim potencjałem dysponujemy 4jaki jest stan poslkiego ustawodawstwa 5. oraz: pytanie zasadnicze - czy są w Polsce ludzie, którzy potrafią przestrzegać prawa, bez względu na koniunkturę polityczna, osobiste pokusy, naciski wewnetrznei zewnetrzne. Jeśli na ostatnie pytanie odpowiedż będzie negatywna, wówczas należy sie pogodzić z faktem, że Polska jest stworzona do roli wasala, niezdolnego do samodzielnego bytu. A wracając do Leppera: nie jestem jego fanem, ale np. czytałem pełną treść jego pamietnego wystąpienia w Sejmie, w którym prze 3 godziny zadawał konkretne pytania o FOZZ, polityke rolną, najwieksze polskie niezrozliczone afery, koneksje partyjne i rodzinne. Był to szok dla posłów i elity, bo po raz pierwszy ktoś zaatakował ich w ich własnej gawrze. Na żadne z tych pytań nie udzielono NIGDY odpowiedzi. Zamiast tego, oskarzono tego, który zadał pytania. I to jest o wiele groźniejsze, niż sam Lepper. Tego nie można ignorować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gedymin Re: Nie ignorować Leppera IP: *.bmj.net.pl / 192.168.20.* 24.05.03, 20:20 Gość portalu: nikt napisał(a): > Ignorowanie, lekceważenie, bojkotowanie Leppera w sytuacji, gdy > ma on rosnące poparcie - jest totalną głupotą. Poparcie Leppera > nie bierze sie z głupawych felietoników M.Lizuta ani z rewlacji > o posłance Beger. Poparcie dla tego watażki jest silnie > zakorzenione w powszechnym poczuciu niesprawiedliwosci i porażki > zyciowej. Polacy przed referendum do UE przypominają zaspanegp > misia, który właśnie się obudził i zobaczył, że jest w klatce. > Cała ta dyskusja: wchodzić do klatki? a może do Ameryki jest > bezprzedmiotowa,. Decyzja o wejściu Polski do UE zapadła 10 lat > temu i przez 10 lat nie było dla niej żadnej alternatywy. > Uważam, że szkoda czasu na debaty w stylu: jakie korzyści > przyniesie nam UE (zresztą niemrawa kampania informacyjna rządu > swiadczy o tym, że Miller wie, że nie musi się wysilać), ale > powinniśmy zrobić rzetelny "audyt narodowy" i wreszcie > uswiadomić sobie w jakim szambe się znajdujemy: > 1. jaki mamy deficyt wewnetrzny > 2.jakie zadłużenia zagraniczne > 3.jakim potencjałem dysponujemy > 4jaki jest stan poslkiego ustawodawstwa > 5. oraz: pytanie zasadnicze - czy są w Polsce ludzie, którzy > potrafią przestrzegać prawa, bez względu na koniunkturę > polityczna, osobiste pokusy, naciski wewnetrznei zewnetrzne. > > Jeśli na ostatnie pytanie odpowiedż będzie negatywna, wówczas > należy sie pogodzić z faktem, że Polska jest stworzona do roli > wasala, niezdolnego do samodzielnego bytu. > > A wracając do Leppera: nie jestem jego fanem, ale np. czytałem > pełną treść jego pamietnego wystąpienia w Sejmie, w którym prze > 3 godziny zadawał konkretne pytania o FOZZ, polityke rolną, > najwieksze polskie niezrozliczone afery, koneksje partyjne i > rodzinne. Był to szok dla posłów i elity, bo po raz pierwszy > ktoś zaatakował ich w ich własnej gawrze. Na żadne z tych pytań > nie udzielono NIGDY odpowiedzi. Zamiast tego, oskarzono tego, > który zadał pytania. > I to jest o wiele groźniejsze, niż sam Lepper. Tego nie można > ignorować. Zamiast pisać co wiesz postaraj się zdobyć wiedzę przeciwko komu toczy się postępowanie w prokuraturze. Każdego można niefrasobliwie obrzucić błotem - typowe dla samoobrony!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sławek Re: sposób na Leppera IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 25.05.03, 10:48 Gość portalu: Anka napisał(a): > Jest tylko jeden sposób na Leppera: IGNOROWAĆ!!! To jest > człowiek, którego popularność opiera się w 100% na rozgłosie i > nie jest tu istotne czy jego wizerunek medialny jest pozytywny > czy negatywny bo liczy się tylko to, że każda gazeta o nim trąbi > a i w telewizji na brak uwagi narzekać nie może. To jest tak jak > z tą starą zasada showbiznesu: „nie ważne co mówią byleby mówili.” > > Jedyną metodą na Leppera jest więc ignorowanie go przez media i > rezygnowanie z robienia np. felietonów o k***ikach posłanki Beger > czy takich wywiadów jak powyżej. Wiem, że taki ostracyzm medialny > nie jest do końca możliwy ale chodzi o to by ograniczyć podawanie > wiadomości o Lepperze do absolutnie niezbędnego minimum. Im mniej > będziemy widywać opalonego Jędrzeja & Co. w TV i prasie > (szczególnie w TV bo nie jestem do końca pewna czy elektorat > Samoobrony potrafi czytać, a jeśli nawet potrafi to chyba z tej > umiejętności często nie korzysta) w tym większa szansa że > popadnie on w zapomnienie. W pełni się zgadzam z tą myślą Ani. Ignorować prymitywa i nie dawać mu szansy na prezentownie swoich cudownych recept. Bez mediów Lepper jest zerem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polishAM Re: Zjazd Samoobrony. Nie ma bata IP: *.26.73.225.Dial1.Weehawken1.Level3.net 24.05.03, 09:56 W koncu to nie on nas wprowadzil w biede, tylko spolka koszerna z Uni Wolnosci. Powiedz kazdemu bezrobotnemu to ze opuszczasz kraj to cie wysmieje. Przeciez koszerna spolka od dawna twierdzila, ze nasza przyszlosc lezy w Uni Europejskiej wiec nie mozna sie dziwic, ze zapomnieli o miejscach pracy na miejscu w Polsce. Robisz wrazenie, ze o Samoobronie czerpiesz wiedze z Wybiorczej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brunetka Re: Zjazd Samoobrony. Nie ma bata IP: *.bmj.net.pl / 192.168.20.* 24.05.03, 20:10 Gość portalu: polisHAM napisał(a): > W koncu to nie on nas wprowadzil w biede, tylko spolka koszerna z Uni Wolnosci. > > Powiedz kazdemu bezrobotnemu to ze opuszczasz kraj to cie wysmieje. Przeciez > koszerna spolka od dawna twierdzila, ze nasza przyszlosc lezy w Uni > Europejskiej wiec nie mozna sie dziwic, ze zapomnieli o miejscach pracy na > miejscu w Polsce. Robisz wrazenie, ze o Samoobronie czerpiesz wiedze z > Wybiorczej. Odezwał się elektorat!!!!!! Widać że myślenie nie jest twoją mocną stroną polishCHAM!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sławek Re: Zjazd Samoobrony. Nie ma bata IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 25.05.03, 10:53 Gość portalu: polishAM napisał(a): > W koncu to nie on nas wprowadzil w biede, tylko spolka koszerna z Uni Wolnosci. > > Powiedz kazdemu bezrobotnemu to ze opuszczasz kraj to cie wysmieje. Przeciez > koszerna spolka od dawna twierdzila, ze nasza przyszlosc lezy w Uni > Europejskiej wiec nie mozna sie dziwic, ze zapomnieli o miejscach pracy na > miejscu w Polsce. Robisz wrazenie, ze o Samoobronie czerpiesz wiedze z > Wybiorczej. Skąd się biorą takie prymitywy jak Ty? Rodzą się jak ludzie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Palnick Jak może być bat skoro to Sama brona? IP: *.stenaline.com 24.05.03, 10:09 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stefan ze wsi Re: Zjazd Samoobrony. Nie ma bata IP: *.zlotoria.sdi.tpnet.pl 24.05.03, 15:19 Gość portalu: oko napisał(a): > Modlę się żeby go już nie było........ Jeśli wygra wybory to po > wejściu do UE ja stą wypier........ DOKĄD DARMOZJADZIE,KTO CIE TAM BEDZIE ĆHCIAŁ Odpowiedz Link Zgłoś
indris Argument za Lepperem 24.05.03, 16:43 Jeżeli Lepper będzie miał nawet nie władzę ale odpowiednio duży wpływ, to może Polska wyjdzie z proamerykańskiego lizusostwa i wyplącze się z irackiej awantury. A i Trybunał Stanu Kwaśniewskiemu się za Irak należy jak psu buda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Harcerz Re: Argument za Lepperem IP: *.bmj.net.pl / 192.168.20.* 24.05.03, 20:13 indris napisał: > Jeżeli Lepper będzie miał nawet nie władzę ale odpowiednio duży wpływ, to może > Polska wyjdzie z proamerykańskiego lizusostwa i wyplącze się z irackiej > awantury. A i Trybunał Stanu Kwaśniewskiemu się za Irak należy jak psu buda. Jeszcze nie było fali upałów a tu takie efekty!!! Lepiej chodź w nakryciu głowy!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
dr.krisk Nieszczęsny indrisie! 25.05.03, 00:30 Niestety - coraz bardziej brniesz w pisanie głupstw! Co z przykrością zauważam. KrisK Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gedymin Re: Zjazd Samoobrony. Nie ma bata IP: *.bmj.net.pl / 192.168.20.* 24.05.03, 19:33 A.L.:,,- Popełniłem wiele błędów personalnych. Byłem za miękki. Gdybym wcześniej reagował na wybryki posłów Klukowskiego, Pękały, Głowy, to może klub nie stopniałby mi tak bardzo. Ale z drugiej strony to był efekt tego, że w wyborach 2001 r. mieliśmy problemy, żeby zebrać ludzi na listy wyborcze. Pojawiły się więc przypadkowe osoby. Niemniej weszliśmy do Sejmu i nie ma czego żałować.'' Demokracja nie polega na tym, że każdy matoł może zasiadać w parlamencie, ale na wyborze najlepszych. Tego znaczna część społeczeństwa nie rozumie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Towarzysz Szmaciak Następnym zjazdem bedzie Kongres Zjednoczeniowy IP: 195.205.230.* 24.05.03, 21:32 SLD-UPki połączą się z Samoobronę i powstanie PZPR. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: UE NIE Głaskać Millera i Kwasa, PZPR-owskich agentów IP: *.sup.waw.pl / 10.0.1.* 24.05.03, 23:15 1. Wejscie do UE spowoduje utrzymanie rolnictwa jako "preferowanej struktury spolecznej" a nie galezi gospodarki. Doplaty do rolnictwa tak czy inaczej beda sie odbywalay kosztem spoleczenstwa (wieksze podatki, regulowane ceny zywnosci, utrzymanie nieproporcionalnie wysokich wplywow politycznych rolnikow). 2. "Socjalny kapitalizm" i metody zarzadzania panstwem jak w wiekszosci panstw UE powoduje utrzymywanie sie np. cen benzyny na absurdalnie wysokim poziomie (ponad 60% to podatki). W US cena benzyny jest prawie dwukrotnie nizsza. Wiele zas rozwiazan gospodarczych zostalo zawartych w prawie unijnym ktore my zobowiazalismy sie do wprowadzic u siebie; stawka VAT, gospodarka rolna, kontyngenty stali i wegla. To bzdura. 3. Skladka na UE (w gotowce) w zadnym stopniu nie bedzie rekompensowana przez naplyw funduszy strukturalnych czy poprzez tzw. doplaty do rolnictwa. "Sterowane" poprzez biurokracje pieniadze beda wydawane "bez glowy" i dla zapewnienia sobie wplywow politycznych. Pozyczki "Gierkowskie" sa tego dobrym przykladem. Rozdzial pieniedzy poprzez panstwo powoduje marnotrastwo i polityczny oportunizm takich parti jak UP czy SLD. Te partie najbardziej zyskaja politycznie "dzielac" unijne pieniadze i podkresjalac, ze jest to ich zasluga. To jest polityczny oportunizm. 4. Fundusze strukturalne ktore sa przeznaczane dla krajow wstepujacych sa bardzo niemadra polityka gospodarcza jako taka. Nikt nie powinien dostawac pieniedzy tylko dlatego, ze w jego regionie jest niski dochod na glowe. W takim wypadku mozna by wpompowac miliardy w Sahare i nic by z tego i tak nie wyszlo. To nie ma nic wspolnego z ekonomia. Po kilku latach my bedziemy rowniez coraz wiecej wplacac na te fundusze a nie tylko z nich czerpac. 5. Polityczne wymuszenie "standardow" i kwot produkcyjnych w Polsce; srodowiska, zywnosci, wody, szkolnictwa, opieki zdrowotnej. Dlaczego ktokolwiek ma nam mowic ile ma byc bakteri w mleku, wodzie, serach itd. Sami tego nie wiemy ? Dlaczego ktos ma nam mowic ile owiec, swin i krow mamy hodowac ? Wstepujac do UE zobowiazujemy sie do tego. Jedna rzecz to wymagania okreslonych standardow w produktach eksportowanych do UE, inna wymuszanie tych standardow u nas w kraju. 6. W bylej NRD jest 19.6% bezrobocie pomimo wpompowania w ten kraj wielokrotnie wiekszych pieniedzy (do tej pory ponad 800 mld Euro !!!) niz Polska kiedykolwiek dostanie. Norwegia i Szwajcaria nie naleza do UE. Maja jedne z najwyzszych dochodow na swiecie. Porownywalne ludnosciowo kraje ktore nie naleza do UE czy podobnych struktur to: Korea Pld., Australia, Canada, Taiwan, Chile. Dobrze sobie radza dzieki konsekwentnemu przyjeciu reform gospodarczych. Tym czym byla kiedys EWG, a teraz NAFTA to jest zuplenie cos innego niz dzisiejsza UE. 7. Umocnienie sie wplywow socjaldemokracji w Polsce. Socjaledemokracja europejska doprowadzi do stagnacji gospodarczej i anemii politycznej w UE. Polityka gospodarcza partii socjaldemokratycznych sprowadza sie do wydawania nie swoich pieniedzy w celu osiagniecia wplywow politycznych. Nie znam jakiejkolwiek teorii gospodarczej, zadnego uniwesytetu, czy przykladu z praktyki ktory by pokazal, ze wzrost gospodarczy i dobrobyt mozna "wyprodukowac" zwiekszajac podatki i regulacje prawne. Tak mozna przejadac to co wyprodukowaly poprzednie pokolenia a nie tworzyc wartosc dodana dzisiaj. Francja, Niemcy, Wlochy przejadaja dzis to co wyprodukowali ich dziadkowie. 8. Kontynentalna Europa rozwija sie wolniej niz reszta rozwinietego swiata. Panstwo opiekuncze (jakim jest UE) doprowadzi do powstania utrwalonej struktury panstwowej i spolecznej niezdolnej do modyfikacji i konkurencji a miotajacej sie pomiedzy lewactwem i faszyzmem. Na dluzsza mete doprowadzi to do niestabilnosci politycznej wprost przeciwnie do tego co stara sie zrobic socjaldemokracja. 9. Zwiekszenie cel na produkty wyprodukowane poza UE, np. japonskie samochody, przy jednoczesnym zmniejszeniu wplywow z cel pobieranych przez polska strone. 10. Francja i Niemcy beda prowadzily polityke antyamerykanska wciagajac nas szantazem politycznym w to samo. Kraje anglo jezyczne (anglosaskie) rozwijaja sie najszybciej wsrod krajow wysoko rozwinietych. Z ostatniego "The Economist": kolejnosc krajow rozwinietych o naszybciej rozwijajacych sie gospodarkach: Irlandia, Canada, Australia, USA, Wielka Brytania, Nowa Zelandia. Nie pominalem zadnego ani nie dodalem zadnego. Ciekawe co one maja ze soba wspolnego. Przypadek ? Moze. Najwolniej rozwijaja sie zas Niemcy i Francja. Rzadzmy sie madrze, badzmy niezalezni politycznie, podpisujmy dwustronne porozumienia gospodarcze (tak jak Chile, Izrael, Korea Pld, Australia) ze wszystkimi ktorzy chca z nami handlowac. Uczmy sie od lepszych, oszczedzajmy i badzmy dumni. UE to socjalistyczny eksperyment ktory z roku na rok bedzie coraz bardziej odstawal od rozwinietych krajow swiata. Kraje UE maja systematycznie (od ponad 30 lat) nizszy wzrost gospodarczy (od 1970 skumulowalo sie to do ponad 30% w przyroscie GDP !!!), malejace wplywy polityczne i umocniajace sie wplywy socjaldemokratyczne ktore doprowadzaja gospodarke do stagnacji. Irlandia ma niecale 4 mln mieszkancow i rozwijala sie tak dobrze przez ostatnie lata dlatego, ze ma najnizsze w UE podatki od przedsiebiorstw (CIT=10%) i jedyne w UE prawo pracy oparte na zasadzie dobrowolnej umowy cywilno-prawnej nie mowiac o dobrych kontaktach z USA, duzej ilosci reemigrantow i jezyku angielskim. Jednym z najsilniejszych atutow spoleczenstwa sa relacje czy mechanizmy laczace idywidualnosci. Zadne pieniadze (przyklad NRD) czy warunki naturalne nie stworzyly dobrobytu gorzystej Szwajcarii, czy zimnej Szwecji. Samodzielnsc, odpowiedzialnosc, duma wydaja sie czyms wielokrotnie efektywniejszym w tworzeniu dobrobytu niz poczucie zaleznosci czy poczucie niemocy. NRD przylaczylo sie do silniejszego brata i rozpadlo sie jako spoleczenstwo. Republiki nadbaltyckie odlaczyly sie od wielkiego brata i w kilka lat zrobily wiecej niz trzy poprzednie pokolenia. UE to marazm polityczny i kontuacja oportunistycznych rzadow socjaldemokracji. Tam gdzie pieniadze i wplywy plyna z gory, spoleczenstwo sklania sie ku socjalizmowi ktory w jakims stopniu gwarantuje "rowny" ich podzial. Fundusze strukturalne, doplaty do rolnictwa, wymuszanie standardow i kwot, zaleznosc polityczna niszczy mechanizmy samoregulacyjne spoleczenstwa, chamuje doroslenie struktur spolecznych, zwieksza niechec obywateli do siebie i do wszelkich form rzadzenia. Raz uzaleznione spoleczenstwo zostaje niewolnikiem wlasnego strachu, wlasnej niemocy, skazane przez pokolenia na tulaczke emocjonalna lub rzeczywista. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nikt Re: Głaskać Millera i Kwasa, PZPR-owskich agentów IP: utp.:* / 10.10.9.* 25.05.03, 10:36 Gość portalu: UE NIE napisał(a): > 1. Wejscie do UE spowoduje utrzymanie rolnictwa > jako "preferowanej struktury spolecznej" a nie galezi > gospodarki. Doplaty do rolnictwa tak czy inaczej beda sie > odbywalay kosztem spoleczenstwa (wieksze podatki, regulowane > ceny zywnosci, utrzymanie nieproporcionalnie wysokich wplywow > politycznych rolnikow). > > 2. "Socjalny kapitalizm" i metody zarzadzania panstwem jak w > wiekszosci panstw UE powoduje utrzymywanie sie np. cen benzyny > na absurdalnie wysokim poziomie (ponad 60% to podatki). W US > cena benzyny jest prawie dwukrotnie nizsza. Wiele zas rozwiazan > gospodarczych zostalo zawartych w prawie unijnym ktore my > zobowiazalismy sie do wprowadzic u siebie; stawka VAT, > gospodarka rolna, kontyngenty stali i wegla. To bzdura. > > 3. Skladka na UE (w gotowce) w zadnym stopniu nie bedzie > rekompensowana przez naplyw funduszy strukturalnych czy poprzez > tzw. doplaty do rolnictwa. "Sterowane" poprzez biurokracje > pieniadze beda wydawane "bez glowy" i dla zapewnienia sobie > wplywow politycznych. Pozyczki "Gierkowskie" sa tego dobrym > przykladem. Rozdzial pieniedzy poprzez panstwo powoduje > marnotrastwo i polityczny oportunizm takich parti jak UP czy > SLD. Te partie najbardziej zyskaja politycznie "dzielac" unijne > pieniadze i podkresjalac, ze jest to ich zasluga. To jest > polityczny oportunizm. > > 4. Fundusze strukturalne ktore sa przeznaczane dla krajow > wstepujacych sa bardzo niemadra polityka gospodarcza jako taka. > Nikt nie powinien dostawac pieniedzy tylko dlatego, ze w jego > regionie jest niski dochod na glowe. W takim wypadku mozna by > wpompowac miliardy w Sahare i nic by z tego i tak nie wyszlo. To > nie ma nic wspolnego z ekonomia. Po kilku latach my bedziemy > rowniez coraz wiecej wplacac na te fundusze a nie tylko z nich > czerpac. > > 5. Polityczne wymuszenie "standardow" i kwot produkcyjnych w > Polsce; srodowiska, zywnosci, wody, szkolnictwa, opieki > zdrowotnej. Dlaczego ktokolwiek ma nam mowic ile ma byc bakteri > w mleku, wodzie, serach itd. Sami tego nie wiemy ? Dlaczego ktos > ma nam mowic ile owiec, swin i krow mamy hodowac ? Wstepujac do > UE zobowiazujemy sie do tego. Jedna rzecz to wymagania > okreslonych standardow w produktach eksportowanych do UE, inna > wymuszanie tych standardow u nas w kraju. > > 6. W bylej NRD jest 19.6% bezrobocie pomimo wpompowania w ten > kraj wielokrotnie wiekszych pieniedzy (do tej pory ponad 800 mld > Euro !!!) niz Polska kiedykolwiek dostanie. Norwegia i > Szwajcaria nie naleza do UE. Maja jedne z najwyzszych dochodow > na swiecie. Porownywalne ludnosciowo kraje ktore nie naleza do > UE czy podobnych struktur to: Korea Pld., Australia, Canada, > Taiwan, Chile. Dobrze sobie radza dzieki konsekwentnemu > przyjeciu reform gospodarczych. > Tym czym byla kiedys EWG, a teraz NAFTA to jest zuplenie cos > innego niz dzisiejsza UE. > > 7. Umocnienie sie wplywow socjaldemokracji w Polsce. > Socjaledemokracja europejska doprowadzi do stagnacji > gospodarczej i anemii politycznej w UE. Polityka gospodarcza > partii socjaldemokratycznych sprowadza sie do wydawania nie > swoich pieniedzy w celu osiagniecia wplywow politycznych. Nie > znam jakiejkolwiek teorii gospodarczej, zadnego uniwesytetu, czy > przykladu z praktyki ktory by pokazal, ze wzrost gospodarczy i > dobrobyt mozna "wyprodukowac" zwiekszajac podatki i regulacje > prawne. Tak mozna przejadac to co wyprodukowaly poprzednie > pokolenia a nie tworzyc wartosc dodana dzisiaj. Francja, Niemcy, > Wlochy przejadaja dzis to co wyprodukowali ich dziadkowie. > > 8. Kontynentalna Europa rozwija sie wolniej niz reszta > rozwinietego swiata. Panstwo opiekuncze (jakim jest UE) > doprowadzi do powstania utrwalonej struktury panstwowej i > spolecznej niezdolnej do modyfikacji i konkurencji a miotajacej > sie pomiedzy lewactwem i faszyzmem. Na dluzsza mete doprowadzi > to do niestabilnosci politycznej wprost przeciwnie do tego co > stara sie zrobic socjaldemokracja. > > 9. Zwiekszenie cel na produkty wyprodukowane poza UE, np. > japonskie samochody, przy jednoczesnym zmniejszeniu wplywow z > cel pobieranych przez polska strone. > > 10. Francja i Niemcy beda prowadzily polityke antyamerykanska > wciagajac nas szantazem politycznym w to samo. Kraje anglo > jezyczne (anglosaskie) rozwijaja sie najszybciej wsrod krajow > wysoko rozwinietych. Z ostatniego "The Economist": kolejnosc > krajow rozwinietych o naszybciej rozwijajacych sie gospodarkach: > Irlandia, Canada, Australia, USA, Wielka Brytania, Nowa > Zelandia. Nie pominalem zadnego ani nie dodalem zadnego. Ciekawe > co one maja ze soba wspolnego. Przypadek ? Moze. Najwolniej > rozwijaja sie zas Niemcy i Francja. > > Rzadzmy sie madrze, badzmy niezalezni politycznie, podpisujmy > dwustronne porozumienia gospodarcze (tak jak Chile, Izrael, > Korea Pld, Australia) ze wszystkimi ktorzy chca z nami > handlowac. Uczmy sie od lepszych, oszczedzajmy i badzmy dumni. > UE to socjalistyczny eksperyment ktory z roku na rok bedzie > coraz bardziej odstawal od rozwinietych krajow swiata. Kraje UE > maja systematycznie (od ponad 30 lat) nizszy wzrost gospodarczy > (od 1970 skumulowalo sie to do ponad 30% w przyroscie GDP !!!), > malejace wplywy polityczne i umocniajace sie wplywy > socjaldemokratyczne ktore doprowadzaja gospodarke do stagnacji. > Irlandia ma niecale 4 mln mieszkancow i rozwijala sie tak > dobrze przez ostatnie lata dlatego, ze ma najnizsze w UE podatki > od przedsiebiorstw (CIT=10%) i jedyne w UE prawo pracy oparte na > zasadzie dobrowolnej umowy cywilno-prawnej nie mowiac o dobrych > kontaktach z USA, duzej ilosci reemigrantow i jezyku angielskim. > > Jednym z najsilniejszych atutow spoleczenstwa sa relacje czy > mechanizmy laczace idywidualnosci. Zadne pieniadze (przyklad > NRD) czy warunki naturalne nie stworzyly dobrobytu gorzystej > Szwajcarii, czy zimnej Szwecji. Samodzielnsc, odpowiedzialnosc, > duma wydaja sie czyms wielokrotnie efektywniejszym w tworzeniu > dobrobytu niz poczucie zaleznosci czy poczucie niemocy. NRD > przylaczylo sie do silniejszego brata i rozpadlo sie jako > spoleczenstwo. Republiki nadbaltyckie odlaczyly sie od wielkiego > brata i w kilka lat zrobily wiecej niz trzy poprzednie > pokolenia. > > UE to marazm polityczny i kontuacja oportunistycznych rzadow > socjaldemokracji. Tam gdzie pieniadze i wplywy plyna z gory, > spoleczenstwo sklania sie ku socjalizmowi ktory w jakims stopniu > gwarantuje "rowny" ich podzial. Fundusze strukturalne, doplaty > do rolnictwa, wymuszanie standardow i kwot, zaleznosc polityczna > niszczy mechanizmy samoregulacyjne spoleczenstwa, chamuje > doroslenie struktur spolecznych, zwieksza niechec obywateli do > siebie i do wszelkich form rzadzenia. Raz uzaleznione > spoleczenstwo zostaje niewolnikiem wlasnego strachu, wlasnej > niemocy, skazane przez pokolenia na tulaczke emocjonalna lub > rzeczywistą. Za późno. Trzeba było o tym mówić 10 lat temu. Przez minone 10 lat "transformacji" nie dalismy sobie jako państwo, jako naród żadnej zansy, żadnej alternatywy. Dlatego za 2 tygodnie wiekszość z nas zagłosuje na UE w poczuciu (znów!) wyboru mniejszego zła, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zgred Re: Głaskać Millera i Kwasa, PZPR-owskich agentów IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 25.05.03, 11:17 Ciekaw jestem, czy za każde to Twoje "kopjuj - wklej" dostajesz parę złotych czy banana? > 1. Wejscie do UE spowoduje utrzymanie rolnictwa > jako "preferowanej struktury spolecznej" a nie galezi > gospodarki. Doplaty do rolnictwa tak czy inaczej beda sie > odbywalay kosztem spoleczenstwa (wieksze podatki, regulowane > ceny zywnosci, utrzymanie nieproporcionalnie wysokich wplywow > politycznych rolnikow). > > 2. "Socjalny kapitalizm" i metody zarzadzania panstwem jak w > wiekszosci panstw UE powoduje utrzymywanie sie np. cen benzyny > na absurdalnie wysokim poziomie (ponad 60% to podatki). W US > cena benzyny jest prawie dwukrotnie nizsza. Wiele zas rozwiazan > gospodarczych zostalo zawartych w prawie unijnym ktore my > zobowiazalismy sie do wprowadzic u siebie; stawka VAT, > gospodarka rolna, kontyngenty stali i wegla. To bzdura. > > 3. Skladka na UE (w gotowce) w zadnym stopniu nie bedzie > rekompensowana przez naplyw funduszy strukturalnych czy poprzez > tzw. doplaty do rolnictwa. "Sterowane" poprzez biurokracje > pieniadze beda wydawane "bez glowy" i dla zapewnienia sobie > wplywow politycznych. Pozyczki "Gierkowskie" sa tego dobrym > przykladem. Rozdzial pieniedzy poprzez panstwo powoduje > marnotrastwo i polityczny oportunizm takich parti jak UP czy > SLD. Te partie najbardziej zyskaja politycznie "dzielac" unijne > pieniadze i podkresjalac, ze jest to ich zasluga. To jest > polityczny oportunizm. > > 4. Fundusze strukturalne ktore sa przeznaczane dla krajow > wstepujacych sa bardzo niemadra polityka gospodarcza jako taka. > Nikt nie powinien dostawac pieniedzy tylko dlatego, ze w jego > regionie jest niski dochod na glowe. W takim wypadku mozna by > wpompowac miliardy w Sahare i nic by z tego i tak nie wyszlo. To > nie ma nic wspolnego z ekonomia. Po kilku latach my bedziemy > rowniez coraz wiecej wplacac na te fundusze a nie tylko z nich > czerpac. > > 5. Polityczne wymuszenie "standardow" i kwot produkcyjnych w > Polsce; srodowiska, zywnosci, wody, szkolnictwa, opieki > zdrowotnej. Dlaczego ktokolwiek ma nam mowic ile ma byc bakteri > w mleku, wodzie, serach itd. Sami tego nie wiemy ? Dlaczego ktos > ma nam mowic ile owiec, swin i krow mamy hodowac ? Wstepujac do > UE zobowiazujemy sie do tego. Jedna rzecz to wymagania > okreslonych standardow w produktach eksportowanych do UE, inna > wymuszanie tych standardow u nas w kraju. > > 6. W bylej NRD jest 19.6% bezrobocie pomimo wpompowania w ten > kraj wielokrotnie wiekszych pieniedzy (do tej pory ponad 800 mld > Euro !!!) niz Polska kiedykolwiek dostanie. Norwegia i > Szwajcaria nie naleza do UE. Maja jedne z najwyzszych dochodow > na swiecie. Porownywalne ludnosciowo kraje ktore nie naleza do > UE czy podobnych struktur to: Korea Pld., Australia, Canada, > Taiwan, Chile. Dobrze sobie radza dzieki konsekwentnemu > przyjeciu reform gospodarczych. > Tym czym byla kiedys EWG, a teraz NAFTA to jest zuplenie cos > innego niz dzisiejsza UE. > > 7. Umocnienie sie wplywow socjaldemokracji w Polsce. > Socjaledemokracja europejska doprowadzi do stagnacji > gospodarczej i anemii politycznej w UE. Polityka gospodarcza > partii socjaldemokratycznych sprowadza sie do wydawania nie > swoich pieniedzy w celu osiagniecia wplywow politycznych. Nie > znam jakiejkolwiek teorii gospodarczej, zadnego uniwesytetu, czy > przykladu z praktyki ktory by pokazal, ze wzrost gospodarczy i > dobrobyt mozna "wyprodukowac" zwiekszajac podatki i regulacje > prawne. Tak mozna przejadac to co wyprodukowaly poprzednie > pokolenia a nie tworzyc wartosc dodana dzisiaj. Francja, Niemcy, > Wlochy przejadaja dzis to co wyprodukowali ich dziadkowie. > > 8. Kontynentalna Europa rozwija sie wolniej niz reszta > rozwinietego swiata. Panstwo opiekuncze (jakim jest UE) > doprowadzi do powstania utrwalonej struktury panstwowej i > spolecznej niezdolnej do modyfikacji i konkurencji a miotajacej > sie pomiedzy lewactwem i faszyzmem. Na dluzsza mete doprowadzi > to do niestabilnosci politycznej wprost przeciwnie do tego co > stara sie zrobic socjaldemokracja. > > 9. Zwiekszenie cel na produkty wyprodukowane poza UE, np. > japonskie samochody, przy jednoczesnym zmniejszeniu wplywow z > cel pobieranych przez polska strone. > > 10. Francja i Niemcy beda prowadzily polityke antyamerykanska > wciagajac nas szantazem politycznym w to samo. Kraje anglo > jezyczne (anglosaskie) rozwijaja sie najszybciej wsrod krajow > wysoko rozwinietych. Z ostatniego "The Economist": kolejnosc > krajow rozwinietych o naszybciej rozwijajacych sie gospodarkach: > Irlandia, Canada, Australia, USA, Wielka Brytania, Nowa > Zelandia. Nie pominalem zadnego ani nie dodalem zadnego. Ciekawe > co one maja ze soba wspolnego. Przypadek ? Moze. Najwolniej > rozwijaja sie zas Niemcy i Francja. > > Rzadzmy sie madrze, badzmy niezalezni politycznie, podpisujmy > dwustronne porozumienia gospodarcze (tak jak Chile, Izrael, > Korea Pld, Australia) ze wszystkimi ktorzy chca z nami > handlowac. Uczmy sie od lepszych, oszczedzajmy i badzmy dumni. > UE to socjalistyczny eksperyment ktory z roku na rok bedzie > coraz bardziej odstawal od rozwinietych krajow swiata. Kraje UE > maja systematycznie (od ponad 30 lat) nizszy wzrost gospodarczy > (od 1970 skumulowalo sie to do ponad 30% w przyroscie GDP !!!), > malejace wplywy polityczne i umocniajace sie wplywy > socjaldemokratyczne ktore doprowadzaja gospodarke do stagnacji. > Irlandia ma niecale 4 mln mieszkancow i rozwijala sie tak > dobrze przez ostatnie lata dlatego, ze ma najnizsze w UE podatki > od przedsiebiorstw (CIT=10%) i jedyne w UE prawo pracy oparte na > zasadzie dobrowolnej umowy cywilno-prawnej nie mowiac o dobrych > kontaktach z USA, duzej ilosci reemigrantow i jezyku angielskim. > > Jednym z najsilniejszych atutow spoleczenstwa sa relacje czy > mechanizmy laczace idywidualnosci. Zadne pieniadze (przyklad > NRD) czy warunki naturalne nie stworzyly dobrobytu gorzystej > Szwajcarii, czy zimnej Szwecji. Samodzielnsc, odpowiedzialnosc, > duma wydaja sie czyms wielokrotnie efektywniejszym w tworzeniu > dobrobytu niz poczucie zaleznosci czy poczucie niemocy. NRD > przylaczylo sie do silniejszego brata i rozpadlo sie jako > spoleczenstwo. Republiki nadbaltyckie odlaczyly sie od wielkiego > brata i w kilka lat zrobily wiecej niz trzy poprzednie > pokolenia. > > UE to marazm polityczny i kontuacja oportunistycznych rzadow > socjaldemokracji. Tam gdzie pieniadze i wplywy plyna z gory, > spoleczenstwo sklania sie ku socjalizmowi ktory w jakims stopniu > gwarantuje "rowny" ich podzial. Fundusze strukturalne, doplaty > do rolnictwa, wymuszanie standardow i kwot, zaleznosc polityczna > niszczy mechanizmy samoregulacyjne spoleczenstwa, chamuje > doroslenie struktur spolecznych, zwieksza niechec obywateli do > siebie i do wszelkich form rzadzenia. Raz uzaleznione > spoleczenstwo zostaje niewolnikiem wlasnego strachu, wlasnej > niemocy, skazane przez pokolenia na tulaczke emocjonalna lub > rzeczywista. Odpowiedz Link Zgłoś
inaww Re: Zjazd Samoobrony. Nie ma bata 25.05.03, 13:25 Pracowitość przeciwników Unii jest wprost imponująca! O czym by nie pisano na forum - wszędzie pojawia się natychmiast ten sam tekst jaka ta Unia "fe". A kiedy popatrzysz na adres autora - zawsze to jest ktoś kto nie mieszka w Polsce. Z nudów to robią ci obrońcy naszej suwerenności, czy zależy im na tym, żebyśmy broń Panie Boże nie zyskali w świecie sojuszników? Swoją drogą Lepper jest szokująco szczery kiedy mówi, że im w Polsce gorzej tym lepiej dla jego Samoobrony. Nic dodać, nic ująć... Każdy kto zarzuca SLD, że obiecywał "gruszki na wierzbie" powinien widzieć i słyszeć co nam obiecuje wódz Lepper. Jego nauczyciele brali przykład na pewno z ideologii która wprowadziła Hitlera na trybuny niemieckie kiedy zaczynał polityczną karierę. Ten sam styl, takie same teatralne gesty, ta sama metoda. Hitlera - jak uczy historia - skutecznie wypromowała. Czy jego pogrobowcowi Lepperowi też się uda? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Towarzysz Szmaciak Czyżby Lepper obiecywał więcej od tow. Millera? IP: 195.205.230.* 25.05.03, 20:16 Byłoby to poważnym naruszeniem dyscypliny partyjnej. Odpowiedz Link Zgłoś