Dodaj do ulubionych

Fragment "Trans-Atlantyku", czyli czego

24.07.07, 11:36
przestraszył się Koński Łeb.


(...)Rada w radę. Powiada jeden:
-Ministra zabić. Drugi powiada:
-Mało zabić; zamęczyć trzeba. Trzeci mówi:
- Mało Ministra zamęczyć, trzeba jemu żonę, dziatki zabić!
Powiada Zofia:
— Mało dzieci zabić; lepiej Oślepić. I tak, w pustce Rady Czyn coraz
straszniejszy urasta, a Rachmistrz z włosem zjeżonym, z bladym i sperlonym
czołem, głosów wszystkich wysłuchiwał, a na nich jak po drabinie do Piekieł
zstępował. Ale powiadam; małoż to wszystko, małoż, panie Henryku i panie
Konstanty, małoż to, panie Grzegorzu! I co z tego, że my Ministra, albo żonę
jego zabijemy, przecie nie od dziś Ministrów zabijają i to zwyczajny czyn, a
nie dość straszny. Takiego nam Czynu potrzeba, który by przyczyny żadnej,
powodu, ani racji nie miał, a tylko samej gołej Straszności, okropności
służył. (...)

W. Gombrowicz "Trans-Atlantyk"

:-)))))))))
Obserwuj wątek
    • gryziec Re: Fragment "Trans-Atlantyku", czyli czego 24.07.07, 12:36
      szeptana_propaganda napisała:
      > przestraszył się Koński Łeb.

      > Takiego nam Czynu potrzeba, który by przyczyny żadnej,
      > powodu, ani racji nie miał, a tylko samej gołej Straszności, okropności
      > służył. (...)
      > W. Gombrowicz "Trans-Atlantyk"

      Gombrowicz jednak wieszczem był. Nikt tak celnie nie streścił programu
      PiS-u jak on w powyższym fragmencie.
      I gombrowiczowska pointa:
      pl.youtube.com/watch?v=8a5y1oxmrUc
      • bio.mum :-))))))))))))))))))))) 24.07.07, 12:37
        gryziec napisała:


        > I gombrowiczowska pointa:
        > pl.youtube.com/watch?v=8a5y1oxmrUc
    • skin.polskii Re: Fragment "Trans-Atlantyku", czyli czego 24.07.07, 13:56
      i słusznie Giertych zakazuje tej ksiażki...przeciez to jest podżeganie do
      morderstwa!!!
      • martynnkas Re: Fragment "Trans-Atlantyku", czyli czego 24.07.07, 14:09
        wystraszyli się :D ale teraz zawsze można powiedziedzieć, ze zdanie
        jest "wyrwane z kontekstu... nie obrażając" :)
      • sclavus Re: Fragment "Trans-Atlantyku", czyli czego 24.07.07, 14:13
        skin.polskii napisał:

        > i słusznie Giertych zakazuje tej ksiażki...przeciez to jest podżeganie do
        > morderstwa!!!

        Czuj się podżeżony....
        ... amen!
      • socjalliberal Re: Fragment "Trans-Atlantyku", czyli czego 24.07.07, 15:21
        Fajnie, może mnie uniewinnią w razie czego, wystarczy że złożę samokrytykę i
        powiem, że to przez Gombro :)))

        Kaczka, to sra:)
        Skin, to ... :)
        • bio.mum Re: Fragment "Trans-Atlantyku", czyli czego 24.07.07, 16:44
          socjalliberal napisał:

          > Fajnie, może mnie uniewinnią w razie czego, wystarczy że złożę samokrytykę i
          > powiem, że to przez Gombro :)))
          >
          Chodził za tobą i cię podżegał. Tak jak skina;-)
          • socjalliberal Re: Fragment "Trans-Atlantyku", czyli czego 24.07.07, 17:06
            Pewno by do dziś w Niemczech kiblował, gdyby nie wygłosił elaboratu, że to
            wszystko przez Gombro ; o
            • joannabarska Wesoła koalicyjka! 24.07.07, 17:43
              Premier wprowadza do lektur Gombrowicza, a Giertych oskarża J.Kaczynskiego
              przed Trybunalem Konstytucyjnym. Nie ma co: wesoła koalicyjka!
              • bio.mum Zaczynam żałować 24.07.07, 18:59
                joannabarska napisała:

                > Premier wprowadza do lektur Gombrowicza, a Giertych oskarża J.Kaczynskiego
                > przed Trybunalem Konstytucyjnym. Nie ma co: wesoła koalicyjka!

                że wybory już na jesieni;-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka