evernx
12.10.07, 18:50
1. dlaczego państwo traktuje przedsiębiorców jak potencjalnych
złodziei? czy Pani/Pana partia uważa, że polski fiskalizm jest zbyt
agresywny? na wszechmoc urzędów skarbowych skarży się wiekszość
firm - jak to możliwe, że mając wątpliwości co do przepisów nie
możemy nawet dostać wiążącej odpowiedzi z US?! dlaczego polskie
prawo podatkowe jest nieprzejrzyste? co zrobiło PIS (konkrety) żeby
poprawić tę sytuację? a może PIS wcale nie widzi problemu bo
przecież z jakiś podatków trzeba finansować cba, becikowe i
przywileje emerytalne dla licznych grup społecznych? czy prawo, w
którym darczyńca musi płacić vat od darowanego na rzecz bezdomnych
chleba nie jest chora? czy PO po dojściu do władzy bedzie forsować
przede wszystkim rozwiązanie problemu skomplikowanego prawa
gospodarczego i czy będa w tym wspołuczestniczyć eksperci (broń boze
z MF!! raczej stowarzyszenia biznesowe)
2. czy Pana/Pani partia zdaje sobie sprawę, że system opieki
zdrowotnej nie otrzymuje wystarczającej ilosci środków z budżetu i
nalezy wprowadzić dopłaty za leczenie? jakie sa plany w związku z
tragiczną sytuację w służbie zdrowia i faktem, że będziemy miec
coraz mniej lekarzy i pielęgniarek oraz coraz gorszą jakość
oferowanych usług? tylko proszę nie zasłaniac się tworzeniem
kolejnej magicznej instytucji, ktora bedzie wydolna i rozwiąze
wszstkie problemy
3. nie wiem czy ktokolwiek sie w ogole w tej kadencji lub wcześniej
interesował prawem cywilnym w zakresie wynajmu mieszkań, jest to
totalny bubel chroniący wynajmującego który może nam nie płacić
czynszu a jak przyjdzie zima, to i tak nie możemy go wyeksmitować -
zastanawiające ile państwo traci na podatkach, ktore mogłyby być
zebrane a nie są ponieważ ludzie boją sie podpisywać umowy najmu
4. kiedy rolnicy beda wreszcie prowadzic ksiegowość a ci bogatsi
płacic odpowiednie składki na nasz kochany repartycyjny zus/krus
to na razie tyle ide jesc obiad :-)