Dodaj do ulubionych

MILLEROWI znowu SPADŁO!!!

24.10.03, 01:30
Kraj
PAP, JP /2003-10-23 18:31:00

Fatalna ocena rządu i premiera


Aż 87 proc. Polaków negatywnie ocenia działalność rządu; tak złych notowań
jeszcze gabinet SLD-UP nie miał.

Podobnie wygląda ocena premiera Leszka Millera - 78 proc. dezaprobaty,
najwięcej od początku kadencji - wynika z październikowego sondażu TNS OBOP.

Notowania prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego poprawiły się w stosunku do
września. Dobrze ocenia jego działalność 70 proc. respondentów (wzrost o 3
proc.). Niezadowolonych z prezydenta jest 23 proc. badanych (spadek o 4
proc.). OBOP odnotowuje jednak, że są to notowania zdecydowanie gorsze niż
przed rokiem, kiedy Aleksander Kwaśniewski miał 81 proc. ocen pozytywnych i
12 proc. negatywnych.

Na pytanie o działalność rządu 8 proc. ankietowanych oceniło ją dobrze (przy
czym nikt "zdecydowanie dobrze"). To spadek o 3 proc. w stosunku do września
i aż o 19 proc. w stosunku do sondażu sprzed roku. Złe oceny wystawiło
gabinetowi SLD-UP 87 proc. respondentów (w tym 42 proc. "zdecydowanie złe") -
o 3 proc. więcej niż we wrześniu. W październiku 2002 roku ten wskaźnik
wynosił 64 proc.

14 proc. badanych twierdzi, że Leszek Miller dobrze wypełnia obowiązki
premiera (w tym 1 proc., że "zdecydowanie dobrze"). Przed miesiącem ten
wskaźnik wynosił 16 proc., a przed rokiem - 35 proc. Negatywną ocenę
wystawiło premierowi 78 proc. ankietowanych - o 3 proc. więcej niż we
wrześniu i o 28 proc. więcej niż w październiku ub.r.

Sondaż przeprowadzono w dniach 4-6 października na losowej próbie 1005
mieszkańców Polski w wieku powyżej 15 lat. maksymalny błąd pomiaru wynosi 3
proc.

Obserwuj wątek
    • rolotomasi Re: MILLEROWI znowu SPADŁO!!! 24.10.03, 01:43
      To samo gdzie indziej
      www.rmf.fm/wiadomosci/index.html?id=60958
      Tak w ogóle to stary news, ma 7h
      Jak myślisz, zapiąć pasy?
    • Gość: matacz Re: MILLEROWI znowu SPADŁO!!! IP: *.acn.waw.pl 24.10.03, 01:57
      Gdzies tak okolo grudnia: 107% dezaprobaty. Kwiecien 2004: 324% dezaprobaty.
    • bratek4 społeczeństwo się poprawi 24.10.03, 02:12
      "Aż 87 proc. Polaków negatywnie ocenia działalność rządu; tak złych notowań
      jeszcze gabinet SLD-UP nie miał".


      Ale gdy przyjdzie czas, zagłosują jak trzeba: 20-30 procent poparcia.
    • Gość: edek Re: MILLEROWI znowu SPADŁO!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.03, 02:49
      Ja myślę, że mu często rośnie wobec takich wiadomości.
    • oszolom.z.radia.maryja Re: MILLEROWI znowu SPADŁO!!! 24.10.03, 12:05
      Czekam na moment w którym skala poparcia dla Millera przyjmie wartości ujemne...
    • Gość: doradca MILLEROWI SPADŁO!!! I BEDZIE SPADAC IP: *.aster.pl / *.aster.pl 24.10.03, 15:16
      Droga Barbaro
      Jak widzisz po tych badaniach post mojego autorstwa o podaniu sie do dymisji
      tego rzadu jest jak najbardziej aktualny.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka