Dodaj do ulubionych

Antysemityzm czy antypolonizm?

29.12.03, 13:48
Zarzuca się nam ksenofobię, rasizm, antysemityzm. Żyję już bardzo długo
- nigdy nie udało mi się zetknąć z tym osobiście. Takim przecież
najtrudniejszym okresem dla rozwoju tych zjawisk był okres okupacji
hitlerowskiej i stalinowskiej, a wówczas zetknąłem się tylko ze szlachetną
pomocą tym, którzy niejako z nakazu władz byli tępieni. Żydzi uciekający z
getta w Warszawie chronili się w moim domu rodzinnym i mimo że groziła za to
okrutna kara śmierci, zawsze znajdowali schronienie i pomoc żywnościową. To
nie mogło uchodzić uwadze naszych sąsiadów, a mimo to nikt z nich nie złożył
doniesienia, sami na miarę swych możliwości czynili to samo. Najbliższym
naszym sąsiadem był Żyd, który przybrał nazwisko Końskowolski, ożenił się z
Polką, miał z nią dwoje dzieci i nigdy on, jak i jego rodzina nie doznali
żadnych przykrości. Przeżył wojnę. Nie wiem, czy jeszcze żyje, ale zapewne
żyją jego dzieci i może już wnuki.

Nastały nowe czasy. Natychmiast po tzw. wyzwoleniu pan Końskowolski wstąpił
do MO i zasilił organy represji, których przecież głównym celem było tępienie
najbardziej patriotycznych Polaków. Do dziś nie zabliźniły się rany
torturowanych w ubeckich kazamatach, gdzie oprawcami przecież głównie byli
Żydzi, nie doszukano się grobów tysięcy zamordowanych przez nich najlepszych
synów Narodu Polskiego. Czy to też antysemityzm?
Mój cały okres powojenny to intensywna praca oraz nauka i tak aż do dziś.
Jakoś tak się składało, że niemal zawsze byłem podwładnym kierownika o
rodowodzie żydowskim, mimo że moje kwalifikacje, jak też kwalifikacje moich
koleżanek i kolegów znacznie przewyższały kwalifikacje kierownika. W dziale
publikacji jednego ze znaczących w zakresie postępu technicznego Biura
Projektowego był pewien Żyd, z zawodu podobno nauczyciel. Swoją zawodową
indolencję zastępował terrorem psychicznym w stosunku do podwładnych. Jego
panowanie zakończyło się dopiero wówczas, kiedy w swej brutalności zgwałcił
naszą koleżankę. Pracownicy z sąsiedniego budynku Ministerstwa Rolnictwa
widzieli wszystko i zawiadomili milicję. Został wyrzucony z pracy. Czy to też
antysemityzm czy raczej antypolonizm?

Dziś, kiedy Polacy są opluwani i przypisywane jest im wszystko, co najgorsze
za to tylko, że są Polakami, najwyższa pora wezwać Naród do walki przeciw
antypolonizmowi, a nie wyszukiwać brudnych cech ubranych w wymyślne
określenia, a tak obce mojemu Narodowi.
Obserwuj wątek
    • romek.chelmnicki Re: Antysemityzm czy antypolonizm? 29.12.03, 14:26
      Polska jest dosyc specyficznym krajem, w ktorym pomimo oczywistego dla mediow
      braku Zydow istnieje straszliwy antysemityzm. Nie powinnismy jednak zapominac,
      ze po II wojnie swiatowej Polska zostala i nadal jest przesiaknieta zydostwem
      i zydowskimi wplywami. Szacuje sie, ze po 1968 roku w Polsce mieszkalo okolo
      2.4 miliona Zydow. Natomiast Swiatowy Kongres Zydowski szacuje ta liczbe na 3
      miliony ... na dzien dzisiejszy.

      Polacy mają prawo bronić się przed antypolonizmem. Antypolonizm jest bardzo
      silnie wykorzystywany m.in. przez niektóre kręgi żydowskie. Obrona przed
      antypolonizmem nie jest antysemityzmem (ani też antybrytyizmem, czy
      antygermanizmem). Żydzi używają słowa "antysemityzm" zawsze tam gdy Polak
      broni się przed antypolonizmem.

      Antysemityzm jak i antypolonizm krzewiony był tylko przez pewne, głośne kręgi
      Żydostwa. W historii większość Żydów uznawała polską rację stanu, asymilowała
      się nie zaprzeczając jednak swoim przynależnością narodowym. Opisywane
      wystąpienia antypolskie były dysydencką działalnością grup rabinów, sekt
      żydowskich i kół walczących o separację, próbujących przejąć dominację w
      samych kołach żydowskich. Antypolskie postawy forowane przez niektóre koła
      często nie były potępiane lecz tylko nieliczni Żydzi wzgardzali polską kulturą
      i przyjaźnią. Nie rzadkie były postawy takie jak Jankiela w "Panu Tadeuszu"
      lub rzemieślnika M. Land'ego który w powstaniu styczniowym zginął od kuli
      rosyjskiego żołnierza trzymając w ręce krzyż wypuszczony przez zabitego
      wcześniej Polaka.

      Polska nazywana krajem pogromów w XIX wieku była kolebką 1/3 światowej
      populacji Żydów. Od 1340 do 1772 populacja Żydów w Polsce wzrosła 75-krotnie.
      Polska zapewniała im nie tylko schronienie ale też i możliwości rozwoju
      podczas gdy ze wszystkich innych krajów ich wypędzano. Słynny myśliciel
      żydowski Isserless napisał "Jeśliby Bóg nie dał nam takiego kraju za
      schronienie los Izraela byłby nie do zniesienia" Gdzie tu brak
      tolerancji ?!?!?!?!

      Czy ktoś słyszał o Słowackim antysemityzmie ? Słowacja, jako jedyny kraj w
      Europie płaciła Niemcom za deportację Żydów. III Rzesza otrzymywała za każdego
      deportowanego Żyda tzw. opłatę przesiedleńczą w wysokości 500 marek od osoby,
      która miała pokryć koszty "osiedlenia się Żydów w ich nowych domach w Polsce".

      Polska przyznała unikalną w skali europejskiej autonomię Żydów zezwalając
      nawet na własny Sejm (tzw. waad). Mimo to przy niemal całkowitej swobodzie
      istniał specjalny system korumpowania polskich posłów i dygnitarzy prezentami.
      System ten był kontrolowany i prowadzony przez waad. Prowadzono specjalne
      buchalterie a do kontaktów były wyznaczone specjalne zaufane osoby.

      Tylko Polska pomagała Żydom we wszystkich krajach i tylko w Polsce Niemcy
      wprowadzili zbiorową odpowiedzialność za ich ukrywanie - rozstrzeliwali całą
      rodzinę. Danina krwi i wdzięczność - Polacy uratowali 300-400 tysięcy Żydów -
      za co Niemcy rozstrzelali 150.000 Polaków. Dzisiaj Żydzi twierdzą że Polacy
      wymordowali kilka milionów Żydów.

      Rzekomo antysemicka Polska w okresie międzywojennym przyjęła i dała
      obywatelstwo 615.000 żydowskim imigrantom z hitlerowskich Niemiec i
      bolszewickiej Rosji.


      Zydo-komunisci z "Okraglego stolu" potem z Unii Demokratycznej i Unii
      Wolnosci - nieprzyjazne sobie frakcje polityczne przeszly te sama podwójna
      mimikre zmiany szyldów, lecz w ciagu dziesieciolecia 1990-2000 zawsze
      kroczyly w jednym szeregu przeciwko Polsce - przeciwko jej zywotnym
      interesom, jej suwerennosci politycznej i gospodarczej. Szly,
      glosowaly wspólnie przeciwko fundamentom panstwa katolickiego i
      panstwa jako takiego. Forsowaly ustawy niszczace rodzine, rodzine
      rodzin czyli panstwo narodowe, a w ideologicznej "nadbudowie"
      utrwalaly takie formy destrukcji, jak wojna z Kosciolem i wiara
      katolicka, preferowanie zboczen, aborcji, narkomanii, odbieranie
      dzieci rodzinie, kryminalizacj a panstwa poprzez zapewnianie
      bezkarnosci wszelkiej patologii, najciezszym zbrodniom, przestepczosci
      zorganizowanej. Obie te pozornie sprzeczne formacje polityczne i
      ideowe, nacyjnie "jednojajowe", byly i pozostaly syjamskimi bekartami
      zachodniego globalizmu, co konsekwentnie potwierdzaly wspólnote
      dzialan na rzecz kasacji panstwa polskiego, niszczycielskiej
      "prywatyzacji", pograzania narodu w nedzy, a oficjalnych struktur
      panstwa w bezsile i chaosie decyzyjnym.

      Komunizm nie upadl zwlaszcza dlatego, ze jego przestepstwa nie
      zostaly ukarane. Zbrodnie zydowskiego komunizmu najtragiczniejszego okresu
      jego terroru- 1945-1955, nie zostaly osadzone ani w aspekcie prawnym ani
      nawet moralnym. Nie zostaly osadzone, potepione w obydwu tych
      kategoriach z tego oczywistego powodu, ze przestepcy pozostajacy u
      wladzy nigdy w historii nie wydawali wyroków na samych siebie. I jak Polacy
      maja zapomniec o Zydach z UB, ktorzy wydawali wyroki na prawdziwych
      patriotow ???

      Antysemityzm to łatka którą łatwo przypiąć, ale tak się składa że to właśnie
      nieucy jej używają, tacy nieucy którzy (zwykle świadomie) nie odróżniają
      krytyki rasy od krytyki lobby, grup interesów itp. To o czym mówi Radio Maryja
      to krytyka nieuczciwych interesów żydowskich w naszym i nie tylko naszym
      kraju. Tak samo krytykują lobby Unijne, amerykańskie i pewno krytykowaliby
      nawet lobby kosmitów gdyby takie było - ale gdy się nazywa po imieniu wady
      człowieka który jest Żydem to zaraz jest antysemityzm.
      • Gość: Ubogacony [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.03, 14:33
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: Malkontent Jak czytam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.12.03, 22:06
          te dwa pierwsze posty,to jak żywo przypominaja mi one światłe atrykuły w Małym
          Dzienniku-przedwojennym czasopiśmie wydawanym przez błogosławionego
          O.Maksymiliana Kolbe.
          Pisał w podobnym tonie.
      • Gość: brat Muchomor Re: Antysemityzm czy antypolonizm? IP: *.dew.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 29.12.03, 21:56
        bo tylko Polacy bedac antysemitami z krwi i kosci zrzucaja wszystko na Zydow.

        fakt wsrod innych nacji jest antysemityzm,ale nigdzie - NIGDZIE nie jest on tak powszechny i silny jak wsrod polakow!
        to jest narodowa obsesja w Polsce, sa i takie czubki co wierza w to,ze 50% mieszkancow kraju to Zydzi.
        a do tego KK od zasze antysemicki a w Polsce to juz wogole
        a to,ze u nas panowala tolerancja to wynikało ze slabosci panstwa i ogolnej tendencji do szanowania innych nacji,ale im bardziej katolicjka polska tym bardziej antysemicka.
        mam nadzieje,ze jasno wam wytlumaczylem...jak nie to zgloscie sie do ksiedza dobrodzieja.
        ODMASZEROWAC!
    • Gość: Informator Zastepca ma tego samego fiola co oszolom IP: *.ipowerweb.com 29.12.03, 14:41
      Do psychiatry, LPRaccy psychopaci !
      • romek.chelmnicki [...] 29.12.03, 15:31
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • venus99 Re: Zastepca ma tego samego fiola co oszolom 29.12.03, 15:36
          romeczku,a ty już wyleczony.
          odkąd to dezerter i zdrajca takim autorytetem?
        • Gość: Informator [...] IP: *.ipowerweb.com 29.12.03, 15:39
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • venus99 Re: Elzbieto Gawlas z Toronto 29.12.03, 15:43
            ale jaka pracowita!
            zapomina tylko o podstawowym prawie grafomana - ilość zawsze przechodzi w
            bylejakość.
            amen.
            • Gość: Ubogacony [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.03, 16:02
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • Gość: Ubogacony Admin ! Jesteś prymitywnym głąbem. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.03, 17:15
                W ogóle nie zrozumiałeś idei moich postów.

                Liż dalej jajka takim obskuranckim debilom jak oszołom i jego dobiegiwacze !

                A zresztą ... nie chce mi się z toba gadać.

                Szybko kasuj tego nicka, bo ludzie się dowiedzą kim jesteś !
            • Gość: Lustro Re: Elzbieto Gawlas z Toronto IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 29.12.03, 21:40
              Pani venus, może jesteś piękna, ale mądra to nie. Zachowujesz się, jak w
              salonie luster, wszędzie widzisz Elżbietę, a jej tam nie ma.
              • Gość: Informator E.Gawlas vel romcio teraz odbija sie w lustrze ? IP: *.ipowerweb.com 29.12.03, 21:48
                Ciebie kobietonie mozna zaraz rozpoznac.
      • Gość: kobo Re: Zastepca ma tego samego fiola co oszolom IP: *.biaman.pl 29.12.03, 21:42
        Informatorem to ty mogłeś być kilkanaście lat temu.Teraz to już jesteś tylko
        sfrustrowanym zerem.
      • Gość: kobo Re: Zastepca ma tego samego fiola co oszolom IP: *.biaman.pl 29.12.03, 21:49
        Informatorem to mogłeś być kilkanaście lat temu.Teraz jesteś sfrutrowanym zerem
    • Gość: bratek nauka życiowa IP: *.biaman.pl 29.12.03, 17:29
      nieważne, czy to antysemtizym, ważne, że jest to instrumentalne dobieranie
      faktów (czy zmyśleń, skąd mam to wiedzieć?) i wyciąganie idiotycznych wniosków.
      Rodzina nakarmiła Żyda, Żyd zaciągnął się do MO - znaczy sie Polacy byli super,
      a Żydzi, choc przez Polaków nakarmieni - okazali się zdrajcami.
      Cóż, całe życie uczenia się to za mało w pańskim przypadku, szanowny panie.
      • Gość: Czarek Re: nauka życiowa IP: *.sympatico.ca 29.12.03, 18:59
        Po pierwsze, Oszolom, ktory nigdy nie potrafi sam niczego napisac, wkleil z
        Naszego Dziennika pelny tekst listu jakiegos czlowieka, ktory wyciagnal
        naukowy wniosek. My Poloacy pomagalismy, a ten Zyd wstapil do M.O. czyli Zydzi
        (ogolnie) sa podli i niewdzieczni. Takiego wlasnie nastawienia chce Nasz
        Dziennik i radio Maryja, ktore przesciguja sie w podawaniu pzrykladow
        indywidualnych zlych Zydow. Jesli takie nastawienie nie jest podjudzaniem do
        antysemityzmu, to ja jestem Chinczykiem. Znam Polke o tej samej mentalnosci,
        ktora nienawidzi Murzynow, "bo to brudasy". Dlaczego, bo kiedys wprowadzila
        sie do mieszkania pozostawionego pzrez Murzynow w brudzie i nieladzie. Stad
        wniosek, ze wszyscy Murzyni sa tacy. A ja znam kilku Polakow, ktorzy sie
        regularnie upijaja. Czy stad wniosek, ze wszyscy? Ludzie opanujcie sie.
        Wystawiacie tylko sami siebie na posmeiwisko, ze nei potraficie rozumowac.
        Chelmicki wpierw pisze o roznych postawach roznych Zydow, a potem to wszystko
        wyrzuca na smietnik i pisze juz ogolnie "Zydzi to, albo Zydzi tamto"
        (Oczywiscie zawsze cos zlego. Czy do waszych lbow nie dociera, ze Zydzi w UB
        (podle nedzne kreatury) dzialaly NIE jkao Zydzi pzreciw Polakom, tylko jako
        komunisci pzreciwko wszystkim. Wsrod ich ofiar byli rowniez liczni Zydzi. W
        Katyniu etz spoczywaja poscy oficerowie Zydzi i Polacy zydowskiego pochozdenia
        (rozdzielam wedlug oficjanego wyznania). Zbrodnie Zydow w komunistycznych
        strukturach nie mialy charakteru dzialania antypolonistycznego (w sensie
        czysto etnicznym) ale byly zbrodniami systemu, w ktorym uczestniczyli rowniez
        czystej krwi Polacy. Mozna lubic, albo nie lubic UD, czy UW, ale fakt, ze
        niektore z tych osob sa pochozdenia zydowskiego nie ma NIC WSPOLNEGO z ich
        dzialaniem. To tylko RM i ogolnei LPR chce ciagle wywolywac psychoze, bo im
        potrzebny jest wrog zewnetrzny.
        Antypolonizm oczywiscie istnieje u pewnych Zydow w Ameryce, ktorzy chca
        niesprawiedliwie zrzucic na Polske odpowiedzialnosc za holocaust. Czy za to
        nalezy winic wszystkich Zydow ogolnie, lacznie z tymi, co w Polsce mieszkaja?

        Skad inad, akty zbrodnizce, jka w Kielcach, w Jedwabnem, powszechnie znane
        szmalcownictwo w czasach okupacji,mialy charakter wyraznie nienawisci rasowej.
        Wystarczy zreszta poczytac sobie niektore posty na tym forum i sformulowania.
        To nie jest antysemityzm? Oczywiscie, NIE obarcza to odpowiedzialnoscia
        zbiorowa Polakow, tylko te mety, ktore to popelnialy w przeszlosci, a dzis z
        katolicyzmem i polskoscia na ustach krzycza "Zydy do gazu".
        Spojrzmy wszyscy prawdzie w oczy i przestanmy bronic RM i ND, bo one robia
        codziennie krecia robote.
        • Gość: Informator Re: nauka życiowa IP: *.ipowerweb.com 29.12.03, 19:22
          Kzdy orze jak moze. LPR glosi histerycznei antysemicka i antymasonska
          propagande, bo jest to partia degeneratow umyslowych niezdolnych do budowania
          niczego.
          • Gość: Czarek Re: nauka życiowa IP: *.sympatico.ca 29.12.03, 19:40
            Masz racje. Natomiast zaloze sie, ze ani zastepca oszoloma, ani jego
            poplecznicy juz nie odpowiedza na to, bo nie bardzo maja argumenty. Juz tak
            bywalo nieraz. No, chyba, ze obrzuca mnie wyzwiskami, a dysponuja dosc
            szerokim asortymentem.
    • Gość: brat Muchomor Re: Antysemityzm czy antypolonizm? IP: *.dew.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 29.12.03, 20:18
      Czyli jak Towarzyszu?
      Dobry Zyd to polak pochodzenia zydowskiego,a zly Polak to Zyd.
      Bo tak ta gyertychowo-rydzykowa logika dziala.
      Czyz nie towarzyszu?
      To kimze byl Dzierzynski? Zydem czy Polakiem?
      • Gość: Czarek Re: Antysemityzm czy antypolonizm? IP: *.sympatico.ca 29.12.03, 20:54
        Felek z drewniana kabura byl polskim szlachcicem, bez jakichkolwiek zwiazkow z
        pochodzeniem zydowskim. Jego rodzony brat byl majorem w przedwojennym W.P. ale
        cala rodzina wyparla sie Feliksa, z oiczywistych powodow
        • Gość: brat Muchomor Re: Antysemityzm czy antypolonizm? IP: *.dew.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 29.12.03, 20:57
          coz...ja nie wiem czemu...w koncu dzielo jego bylo wspaniale,straszne ale wspaniale!
          Zdaje sie,ze jego nastepca Mierzynski bylo mu chyba,to tez Polak?
          I obaj zmarli smiercia naturalna, a to w szefostwie NKWD to bylo nietypowe <choc ponoc Mierzynskiemu to pomogli>
          No ale takich rzeznikow to Polska wydala troche, taki Wisniowiecki i jego rzezie na Ukrainie, czy Lisowczycy.
          • Gość: Ciekawy [...] IP: *.ipowerweb.com 29.12.03, 21:56
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • Gość: brat Muchomor [...] IP: *.dew.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 29.12.03, 22:23
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: kobo Re: Antysemityzm czy antypolonizm? IP: *.biaman.pl 29.12.03, 22:01
        Ijeszcze pytanie:kim wy jesteście?
        • Gość: bratek dla porządku IP: *.biaman.pl 29.12.03, 22:20
          pytanie poprzednika zapewne słuszne, ale postawione nie przez bratka. to
          inny "biaman".
        • Gość: brat Muchomor [...] IP: *.dew.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 29.12.03, 22:26
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • Gość: Kobo Re: Antysemityzm czy antypolonizm? IP: *.biaman.pl 29.12.03, 22:48
            Pisze się Polakiem
          • romek.chelmnicki KOCHANE DZIECI 29.12.03, 22:54
            KOCHANI, ANIOLKI ZLOTE BRONIACE BIEDNYCH PRZESLADOWANYCH NIEWINNYCH SLODKICH
            ZYDOW, BRACI NASZYCH I WSZYSTKICH INNYCH. WIDZE ZE OCZAROWALI WAS SWOJA
            PROPAGANDA ALBO NIE POSTARALALISCIE SIE ZDOBYC PRAWDZIWEJ INFORMACJI O NICH.
            ONI WLASNIE TAKICH NAIWNYCH I NEDOINFORMOWANYCH OBRONCOW JAK WY POTRZEBUJA BO
            TACY JAK WY SA URODZAJNA ZIEMIA NA KTOREJ MOGA UPRAWIAC (ZA KULISAMI) SWOJE
            SZWINDLE O KTORYCH GDYBYSCIE SIE DOWIEDZIELI TO BYSCIE DOSTALI PRAWDZIWEGO
            SZOKU.

            DLATEGO ZYCZE WAM ABYSCIE DLA WLASNEGO ZDROWIA I SPOKOJNEGO SNU POZOSTALI W
            SWEJ NAIWNOSCI. PROSZE WAS TYLKO NIE SADZCIE ZE WSZYSCY SA TAK NIEDOUCZENI I
            NAIWNI JAK WY. BO (ZAKLADAJAC ZE ZNACIE PODSTAWOWE FAKTY HISTORYCZNE)
            POWINNISCIE WIEDZIEC ZE ONI (TACY SUPER INTELIGENTNI) POTRAFILI DOPROWADZIC DO
            RUINY KAZDE PANSTWO KTORYM RZADZILI, WLACZNIE Z WLASNYM WYSNIONYM ISRAELEM
            (KTORY BEZ ZEWNETRZNEJ FINANSOWEJ I INNEJ POMOCY JUZ DAWNO BY PRZESTAL ISTNIEC
            I NIE DLATEGO ZE SA OTOCZENI MORZEM WROGOW TYLKO DLATEGO ZE SAMI ZROBILI SOBIE
            WROGOW ZE WSZYSTKICH NAOKOLO NIE STOSUJAC SIE DO 10CIU PRZYKAZAN ZESLANYCH IM
            NA GORZE SYNAJ PRZEZ BOGA W JEGO NIESKONCZONYEJ TROSCE O "WYBRANY" NAROD
            ZYDOWSKI, TAKICH JAK: NIE ROB DRUGIEMU CO TOBIE NIE MILE, KOCHAJ BLIZNIEGO
            SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO, SZANUJ SWYCH SASIADOW, NIE ZABIJAJ,ETC, ETC.... ILE
            PALESTYNSKICH I INNYCH DZIEWCZYNEK ONI ZABILI I CIAGLE ZABIJAJA? CZY
            SPRAWDZILISCIE TO? NO TAK, ALE ZGODNIE Z ICH SWIETA KSIEGA, TALMUDEM (JEDNYM Z
            NAJBARDZIEJ RASISTOWSKICH I NIENAWISTNYCH W STOSUNKU DO INNYCH SYSTEMOW
            PRAWNYCH I RELIGIJNYCH) KAZDY NIE-ZYD TO SMIEC (JEZELI NIE WIERZYSZ TO
            ZAPOZNAJ SIE Z TA KSIEGA SAMA) I DZIEWCZYNKA PALESTYNSKA CZY INNA NIE-ZYDOWSKA
            ZASLUGUJE WLASNIE NA TRAKTOWANIE JEJ JAK SMIECIA. OCZYWISCIE WSZYSCY CIAGLE
            POWINNI KOCHAC I BRONIC NASZYCH BRACI W BOGU ZYDOW KIEDY ONI JEDNOCZESNIE
            NIENAWIDZA I MORDUJA LUB (W NAJLEPSZYM PRZYPADKU) WYKORZYSTUJA WSZYSTKICH
            INNYCH.

            A MOZE WY JESTESCIE DOINFORMOWANI ALE BEDAC NIMI ZAWSZE USPRAWIEDLIWICIE NAWET
            NAJGORSZE ZBRODNIE DOKONANE PRZEZ NICH JEDNOCZESNIE ZADAJAC OD WSZYSTKICH
            INNYCH POSWIECENIA I MILOSCI DLA WAS?
            • Gość: Waclaw Wspanialy [...] IP: 5.3.1R* / *.cache.pol.co.uk 29.12.03, 23:02
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • Gość: bratek propozycja dla GP IP: *.biaman.pl 29.12.03, 23:05
                Goniący Pielęgniarzu, rozumiem, że jesteś bezradny. Ale może zaaplikować
                pacjentowi lobotomię?
    • Gość: eres Re: Antysemityzm czy antypolonizm? IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 31.12.03, 00:40
      eres: Oszołom i jego Zastępca, to ilustracja do przysłowia o Pacu i pałacu.
      Bądź szczery Zastępco, przyznaj się że tekst Twojego postu zerżnąłeś
      ze „Szczerbca”, albo ze świątecznej wkładki dla grzecznych dzieci z Naszego
      Dziennika.

      z.o.: Zarzuca się nam ksenofobię, rasizm, antysemityzm. Żyję już bardzo długo -
      nigdy nie udało mi się zetknąć z tym osobiście.
      eres: Na jakimże to niepolskim odludziu przeżyłeś nieszczęsny Zastępco to Twoje
      długie życie, skoro nie masz najmniejszego pojęcia o Polsce lat okupacji? Skoro
      nie masz doświadczeń z lat tamtej rzeczywistości, to przynajmniej nie zmyślaj,
      nie wypisuj ckliwych, łzawych bajeczek.
      A może cierpiałeś na jakąś amnezję? Przecież mieszkałeś jakoby w Wa-wie, w
      której porządni jej mieszkańcy oburzali się zbrodniczą działalnością
      polskiej „granatowej” policji, szantażystów-szmalcowników i donosicieli. Można
      tylko wyrazić zdziwienie i ubolewanie, że walkę zbrodniczym szmalcownikom
      sądownictwo podziemia wydało dopiero w połowie roku 1942.
      A przecież tamże, w okresie szczytu prześladowań Żydów narodziło się popularne
      powiedzenie mieszkańców Warszawy: „ich golą, a nas już mydlą”.
      Jako warszawianin powinieneś przecież pamiętać urządzane przez warszawski
      motłoch antysemickie krwawe rozprawy z Żydami. Dobrze przecież pamiętają
      mieszkańcy Warszawy owe pogromy ze stycznia/lutego 1940 r.. A przecież żadne
      służby okupacyjne nie zmuszały motłochu do bicia Żydów, do rabowania i
      niszczenia ich mienia. Nie muszę dodawać, że Warszawa nie była wcześniej
      okupowana przez sowietów, nie mogła więc warszawska hałastra antysemicka
      powoływać się na współpracę Żydów z sowietami.

      z.o.: Takim przecież najtrudniejszym okresem dla rozwoju tych zjawisk był okres
      okupacji hitlerowskiej i stalinowskiej, a wówczas zetknąłem się tylko ze
      szlachetną pomocą tym, którzy niejako z nakazu władz byli tępieni. Żydzi
      uciekający z getta w Warszawie chronili się w moim domu rodzinnym i mimo że
      groziła za to okrutna kara śmierci, zawsze znajdowali schronienie i pomoc
      żywnościową. To nie mogło uchodzić uwadze naszych sąsiadów, a mimo to nikt z
      nich nie złożył doniesienia, sami na miarę swych możliwości czynili to samo.
      eres: To przecież truizm, że było w Warszawie i nie tylko w stolicy, wielu
      dzielnych ludzi dających z narażeniem życia schronienie Żydom; to dzięki takim
      ludziom ocalało tylko w samej Warszawie ok. 20 tys. Żydów. W pełni doceniają to
      także historycy żydowscy. Ale też piszą historycy o ogromie zła wyrządzonego
      Żydom przez naszych polskich współobywateli; na terenie GG plagą było zjawisko
      szmalcownictwa, donosicielstwa i innych form kolaboracji. W samym tylko Okręgu
      Krakowskim AK ujętych było ponad 5000 delatorów i agentów Gestapo. Wg
      historyków sądy podziemia wydały łącznie ok. 3 do 3,5 tysiąca wyroków śmierci,
      a wykonanych akcji wyrokowych było ok. 2500. Natomiast ilu denuncjantów nie
      ujawniono, pozostanie tajemnicą. O roli polskich „granatowych” policjantów w GG
      było już wiele polemik na tym forum. Weź choćby do ręki osławiony raportu SS-
      Brigadefuehrera Stroopa z zakończenia pacyfikacji powstania w getcie
      warszawskim, gdzie znajdziesz dane poległych polskich policjantów granatowych
      („...za Wodza i ich ojczyznę polegli w walce związanej z niszczeniem Żydów i
      bandytów w byłej żydowskiej dzielnicy mieszkalnej w Warszawie:...”).

      z.o.: Najbliższym naszym sąsiadem był Żyd, który przybrał nazwisko
      Końskowolski, ożenił się z Polką, miał z nią dwoje dzieci i nigdy on, jak i
      jego rodzina nie doznali żadnych przykrości. Przeżył wojnę. Nie wiem, czy
      jeszcze żyje, ale zapewne żyją jego dzieci i może już wnuki. Nastały nowe
      czasy. Natychmiast po tzw. wyzwoleniu pan Końskowolski wstąpił do MO i zasilił
      organy represji, których przecież głównym celem było tępienie najbardziej
      patriotycznych Polaków. Do dziś nie zabliźniły się rany torturowanych w
      ubeckich kazamatach, gdzie oprawcami przecież głównie byli Żydzi, nie doszukano
      się grobów tysięcy zamordowanych przez nich najlepszych synów Narodu Polskiego.
      Czy to też antysemityzm?
      eres: Można odnieść wrażenie, że całkowicie obca jest Ci jest prawda, a także
      literatura historyczna i wspomnieniowa lat wojny i okupacji, ale i lat
      powojennych. Czyż nie jesteś w stanie przeczytać jakiejś poważnej pracy naszych
      historyków? Czy Ty, Twój Haupt-Oszołom i Wam podobni musicie z uporem cytować
      zmyślone bzdury z N.D. i wciąż tych samych profesorów-kłamców? Gdy poczytasz
      choćby takich historyków jak Ringelblum, Leszek Gondek, Kersten, będzie Ci
      wstyd za zamieszczone w Twojej wypowiedzi bzdury.
      Ty, jak zresztą i wielu Polaków, wciąż nie chcesz przyjąć do wiadomości
      faktycznych relacji w peerelowskich instytucjach terroru. Aparat UB, bez
      milicji i KBW, zatrudniał w 1945 r. 28 tys. osób, w tym 12 tys. pracowników
      operacyjnych, w MBP 2,5 tys.. Spośród 25,6 tys. łącznie zatrudnionych było 438
      Żydów, a więc 1,7% ogółu pracowników.
      Dobrze też wiadomo, że komuniści prześladowali „sprawiedliwie” wszystkich
      wrogów „klasowych”, bez względu na ich narodowość. Przecież z rąk NKWD zginęło
      także wielu Żydów, m.in. dwaj polscy przywódcy socjalistyczni (Bundu) Wiktor
      Alter i Henryk Erlich (zamordowani w l. 1942-43). Jak wiadomo, pośród
      wywożonych przez NKWD do łagrów mieszkańców naszych Kresów wschodnich było 30%
      Polaków narodowości żydowskiej, a Kresy zamieszkiwało przed II. w. św. ok. 11%
      Żydów.

      z.o.: Mój cały okres powojenny to intensywna praca oraz nauka i tak aż do dziś.
      Jakoś tak się składało, że niemal zawsze byłem podwładnym kierownika o
      rodowodzie żydowskim, mimo że moje kwalifikacje, jak też kwalifikacje moich
      koleżanek i kolegów znacznie przewyższały kwalifikacje kierownika. W dziale
      publikacji jednego ze znaczących w zakresie postępu technicznego Biura
      Projektowego był pewien Żyd, z zawodu podobno nauczyciel. Swoją zawodową
      indolencję zastępował terrorem psychicznym w stosunku do podwładnych. Jego
      panowanie zakończyło się dopiero wówczas, kiedy w swej brutalności zgwałcił
      naszą koleżankę. Pracownicy z sąsiedniego budynku Ministerstwa Rolnictwa
      widzieli wszystko i zawiadomili milicję. Został wyrzucony z pracy. Czy to też
      antysemityzm czy raczej antypolonizm?
      eres: Tylko tyle? Zapomniałeś dodać, iż w każdą uroczystość szabasową ów
      niegodziwiec porywał chrześcijańskie niewiniątka dla utoczenia z nich krwi do
      macy. Stanowczo brak Ci fantazji, a przecież mógłbyś sięgnąć do Waszej
      ulubionej literatury s.f. z rodzaju „Protokoły Mędrców Syjonu”, albo do
      roczników „Der Stuermera”.

      z.o.: Dziś, kiedy Polacy są opluwani i przypisywane jest im wszystko, co
      najgorsze za to tylko, że są Polakami, najwyższa pora wezwać Naród do walki
      przeciw antypolonizmowi, a nie wyszukiwać brudnych cech ubranych w wymyślne
      określenia, a tak obce mojemu Narodowi.
      Mylisz pojęcia, Polacy-patrioci dokonują rachunku sumienia; Jedwabne, Radziłów,
      Kielce, Nieszawa, Aleksandrów kuj., Słońsk, Piskorowice, Pawłokoma,
      Wierzchowina, to nie tylko nazwy miejscowości, to jedne z wielu miejsc zbrodni,
      z których my, Polacy musimy się rozliczyć. I czy się to Wam Oszołomy podoba,
      czy nie, dzięki Bogu to czynimy.
      • Gość: ekam Eres IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 31.12.03, 02:34
        Jakze rzeczowa i wyczerpujaca odpowiedz dla niejakiego z.o. Dziekuje za
        zadanie sobie trudu tlumaczenia rzeczy oczywistych, ale niestety nie mam
        wielkiej wiary ze cos dotrze do przedmowcow kalibru z.o. i podobnych.

        Chyle czola przed glosem rozsadku i powsciagliwoscia jezyka...
      • Gość: polishAM Re: Antysemityzm czy antypolonizm? IP: *.nas36.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 31.12.03, 02:59
        Na wstępie trzeba stwierdzić, że szczera dyskusja przyniosła pewne efekty. Np.
        powszechnie powtarzane w środowiskach żydowskich o udziale Armii Krajowej w
        holokauście zostaje publicznie dementowane. Profesor Israel Gutman z Yad Vashem
        przyznał, że AK-owcy walczyli z partyzantami żydowskimi głównie dlatego, że ci
        drudzy wchodzili w skład ugrupowań sowieckich. Wypadki ludobójstwa Żydów na
        Polakach jak w wypadku mordu w Czartajewie (Siemiatycze) w marcu 1944 roku
        przez bandę Herszla Szebesa, Nalibokach i te najbardziej okrutne w Koniuchach
        wychodzą powoli na światło dzienne. Te ostatnie opisywane zresztą starannie
        przez ich uczestników. Jak Morel sprawcy unikną kary, ale fakty muszą być
        powszechnie znane społeczeństwu polskiemu, ponieważ agenturalne siły w
        polskojęzycznych mediach, które kontrolują środki masowego przekazy,
        jednoznacznie nagłaśniają antypolskie wydania jak w wypadku Tomasza Grossa. Te
        wydanie nie będąc historycznym dokumentem cytuje osoby, które w czasie wypadków
        w Jedwabnem już nie żyły (Proboszcz Marian-Ryszard Szumowski) i według
        zakłamanego autora powstrzymywał ludność Jedwabnego od udziału w morderstwie.
        Co za ochydne kłamstwo, manipulowane przez autora Grossa, który nawet nie
        pofatygował się poinformować kiedy proboszcz został aresztowany i stracony w
        Mińsku. Antypolonizmy należy zwalczać za wszelką cenę, ponieważ na polskiej
        ziemi w każdy metr wsiąkała polska krew. Sąsiedi nas mordowali, zakazywali
        posługiwać się polskim językiem, rabowali nas. Nie brakowało u nas Potockich i
        Radziwiłłow, Lipskich. Tych trzeba jednoznacznie odsuwać na bok, bojkotować
        antypolską prasę radio i telewizję i zająć się naszymi sprawami ekonomicznymi.
        Widzę pewien postęp.
        • Gość: chala [...] IP: *.rdu.bellsouth.net 31.12.03, 04:32
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: H Re: Antysemityzm czy antypolonizm? IP: *.dip.t-dialin.net 31.12.03, 04:42
          Latwo wytykac innym bledy!
          Tylko czy autorzy wielu tych postow nie zdaja sobie sprawy, ze sposob wyrazania
          sie o innych i zachowanie wobec innych nie jeste jednym z powodow powstawania
          tzw. antypolonizmu?
          Oczywiscie mozna mowic o faktach, ale czy tylko o tych negatywnych?
          Przeciez o wiele wiecej osiagniemy jezeli pisac bedziemy o tym co nas laczy.
          Czasami to na Forum tak jak w TV, przewaznie tylko zle wiadomosci, jakby dobro
          juz wcale nie istnialo :-(
          Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli :-)
          • d_nutka Re: Antysemityzm czy antypolonizm? 31.12.03, 08:07
            Gość portalu: H napisał(a):

            > Latwo wytykac innym bledy!
            > Tylko czy autorzy wielu tych postow nie zdaja sobie sprawy, ze sposob
            wyrazania
            >
            > sie o innych i zachowanie wobec innych nie jeste jednym z powodow powstawania
            > tzw. antypolonizmu?
            > Oczywiscie mozna mowic o faktach, ale czy tylko o tych negatywnych?
            > Przeciez o wiele wiecej osiagniemy jezeli pisac bedziemy o tym co nas laczy.
            > Czasami to na Forum tak jak w TV, przewaznie tylko zle wiadomosci, jakby
            dobro
            > juz wcale nie istnialo :-(
            > Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli :-)

            mnie już z wami, Polakami, nic nie łączy
            czy przez brak jakiegokolwiek połączenia stałam się wyznawcą antypolonizmu?
            nawet jeśli nie łączy mnie z Polską i Polakami łańcuch ludzi dobrej woli?

            d_nutka bez łączy i spuszczona z łańcucha
            • Gość: dobra wola :) IP: *.biaman.pl 31.12.03, 16:32
              owszem, łączy Cię. Używasz języka polskiego i odczuwasz potrzebę komunikowania
              się w tym języku z ludźmi, których nie znasz. Chcesz czy nie, jesteś
              przynajmniej Forumową Polką.
            • Gość: Witold Danutko, przestan chrzanic, jestes nadal Polka IP: *.sympatico.ca 31.12.03, 16:55
              To, ze istnieja takie glaby, jak Oszolom, czy jego zastepca,nastepca i tym
              podobni "prawdziwi patrioci" rzeczywiscie pobudza u niektorych odczucia
              antypolskie, bo oni wmawiaja swiatu, ze przemawiaja "w imieniu Polakow".
              Rydzyk zaciera rece i LPR szykuje sie do zawladneicia duszami (wiesz z
              historii, co bylo w Niemczech w latach 20-tych) Ale niedoczekanie. Na
              szczescie jestes przeciez kobieta inteligentna i nie mozesz nie rozumiec, ze
              takie typy to dno spoleczne i margines, zerujacy na ludzkim niezadowoleniu, a
              poslugujacy sie polprawdami i wrednymi klamstwami. Nie wszyscy Polacy sa tacy.
              Polska ma wielki dorobek kulturalny i ogolnie historie tolerancji. Mowimy o
              smunych i bolesnych sprawach uczciwie i otwarcie. Nie pozwolimy, by mety
              spoleczne opluwaly Polske (bo wlasciwie swoimi wypowiedziami to czynia). Nie
              przestawaj czuc wiezow z Polska. Jest tu wiecej normalnych ludzi, niz
              myslisz.Zycze lepszego i bardziej normalnego Nowego Roku.
              • Gość: Z.P. Re: Danutko, przestan chrzanic, jestes nadal Polk IP: *.biaman.pl 31.12.03, 20:44
                D-nutko.Nadal jesteś Polką,tyle że z brakującymi ogniwami.
    • Gość: eres Re: Antysemityzm czy antypolonizm? IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 02.01.04, 21:21
      pA: Na wstępie trzeba stwierdzić, że szczera dyskusja przyniosła pewne efekty.
      Np. powszechnie powtarzane w środowiskach żydowskich o udziale Armii Krajowej w
      holokauście zostaje publicznie dementowane. Profesor Israel Gutman z Yad Vashem
      przyznał, że AK-owcy walczyli z partyzantami żydowskimi głównie dlatego, że ci
      drudzy wchodzili w skład ugrupowań sowieckich.
      eres: Nie spotkałem się w pracach czy wypowiedziach poważnych historyków choćby
      z tezą o udziale Polaków, a zwłaszcza polskiego podziemia niepodległościowego w
      zagładzie Żydów. Z głupawymi wypowiedziami jakichś ekstremistów się nie
      polemizuje.
      Inna rzecz, że niektórym Żydom, czy pewnym żydowskim środowiskom z poza Polski
      cały polski ruch oporu z czasów okupacji niemieckiej kojarzy się z Armią
      Krajową. Jest to oczywiście równie nonsensowne, co z gruntu niesprawiedliwe.
      (Gwoli sprawiedliwości, większość Polaków ma podobnie zielone pojęcie o
      złożoności relacji Żydzi-Brytyjczycy-Palestyńczycy w ongisiejszej Palestynie).
      Stąd owo kojarzenie przez Żydów licznych przypadków morderstw dokonywanych w
      czasie okupacji niemieckiej na Żydach przez polskich partyzantów formacji
      skrajnie prawicowych (np. NSZ) i lewicowych (GL/AL) z podziemiem AK-owskim.
      Choć trzeba przyznać, że znane są sporadyczne przypadki dokonywania morderstw
      na Żydach także przez grupy ekstremalnych antysemitów z AK. Np. zamordowanie 15
      Żydów ukrywających się przy ul. Prostej. Dodać tu trzeba, że także w czasie
      powstania warszawskiego oddział NSZ ze Starego Miasta wymordował 30-osobową
      grupę Żydów na ul. Długiej 25. Także i tę zbrodnię niektórzy Żydzi przypisują
      AK. Historycy określają owe zbrodnie jako >>czarne karty<< powstania. O
      podobnych faktach pisze także Marek Jan Chodakiewicz.

      pA: Wypadki ludobójstwa Żydów na Polakach jak w wypadku mordu w Czartajewie
      (Siemiatycze) w marcu 1944 roku przez bandę Herszla Szebesa, Nalibokach i te
      najbardziej okrutne w Koniuchach wychodzą powoli na światło dzienne. Te
      ostatnie opisywane zresztą starannie przez ich uczestników.
      eres: Fakty te i wiele innych, podobnych >>światło dzienne<< ujrzały dzięki
      historykom polskim już dawno, pisali o nich m.in. Marek Jan Chodakiewicz
      (>>Żydzi i Polacy 1918-1955<<) i Marek Wierzbicki (>>Polacy i Żydzi w zaborze
      sowieckim<<). Trzeba jednak podkreślić, że historycy piszą o tych faktach w
      sposób rzeczowy, z podaniem rodzaju bojówek i z uwzględnieniem okoliczności
      zbrodni. Jednakże dla wielu te zbrodnie sowieckich oddziałów partyzanckich, w
      których służyli także Żydzi, stanowią niemal rytualny zbrodniczy akt wyznawców
      judaizmu na chrześcijanach.

      pA: Jak Morel sprawcy unikną kary, ale fakty muszą być powszechnie znane
      społeczeństwu polskiemu, ponieważ agenturalne siły w polskojęzycznych mediach,
      które kontrolują środki masowego przekazy, jednoznacznie nagłaśniają
      antypolskie wydania jak w wypadku Tomasza Grossa. Te wydanie nie będąc
      historycznym dokumentem cytuje osoby, które w czasie wypadków w Jedwabnem już
      nie żyły (Proboszcz Marian-Ryszard Szumowski) i według zakłamanego autora
      powstrzymywał ludność Jedwabnego od udziału w morderstwie. Co za ochydne
      kłamstwo, manipulowane przez autora Grossa, który nawet nie pofatygował się
      poinformować kiedy proboszcz został aresztowany i stracony w Mińsku.
      eres: Ja natomiast ubolewam, że Tomasz Gross nie wspomniał w swojej pracy nawet
      słowem o publikacji Tomasza Strzembosza p.t. >>Uroczysko Kobielno<<, w którym
      profesor opisuje dzieje ruchu oporu w regionie Radziłowa i Jedwabnego. Bardzo
      wiele miejsca poświęca tam Strzembosz sprawie niejakiego Burskiego, kapitana
      AK, podwójnego agenta (NKWD i gestapo), przez którego agenturalną działalność
      niemal całkowitemu rozbiciu uległy struktury tamtejszego podziemia. Przyczynił
      się on w głównej mierze do masowych aresztowań polskich patriotów zarówno przez
      NKWD, jak i przez gestapo.
      Zasługa Tomasza Grossa w przypomnieniu naszemu społeczeństwu zbrodni
      jedwabieńskiej i wielu innych, jej podobnych, jest nie do przecenienia. Dobrze
      pamiętamy, że w ślad za opublikowaniem przez Grossa >>Sąsiadów<< pojawiły się w
      mediach serie publikacji dot. wielu innych naszych grzechów, jak choćby o
      obozach ubeckich w Łambinowicach, Świętochłowicach, w Opolu, w Jaworznie (w
      tych ostatnich wsławił się właśnie Morel), w Potulicach (w czasie gdy obóz ten
      stanowił hitlerowski pod-obóz KL Stutthof, życie utraciło w nim ponad 400
      Polaków. W tymże samym obozie, w którym po 1945 więziono Niemców i różnych
      folksdojczów, życie utraciło ponad 4000 więzionych).
      A swoją drogą >>prawdziwi Polacy<< nie mogą Grossowi wybaczyć >>Sąsiadów<< i
      odświeżenia pamięci o zbrodniach na Żydach dokonanych na Kresach przez ich nie
      żydowskich sąsiadów, nikt z nich w czasie szerokich polemik nie pamiętał, iż to
      Tomasz Gross wcześniej opublikował opracowany przezeń tom dokumentów p.t. >>W
      czterdziestym nas matko na Sybir zesłali<<.

      pA: Antypolonizmy należy zwalczać za wszelką cenę, ponieważ na polskiej ziemi w
      każdy metr wsiąkała polska krew. Sąsiedi nas mordowali, zakazywali posługiwać
      się polskim językiem, rabowali nas. Nie brakowało u nas Potockich i
      Radziwiłłow, Lipskich. Tych trzeba jednoznacznie odsuwać na bok, bojkotować
      antypolską prasę radio i telewizję i zająć się naszymi sprawami ekonomicznymi.
      Widzę pewien postęp.
      eres:Wyświechtany zarzut „antypolskości” dotknął na tym forum każdego, kto o
      stosunkach polsko-żydowskich czy o Żydach wyraża się inaczej niż czynią
      to „prawdziwi” Polacy – w rodzaju Bubel i Tejkowski, czy też stali komentatorzy
      Radia Maryja, owi znani profesorowie-kłamcy oświęcimscy, czy zakłamane
      świętoszki z „ND”.

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka