Dodaj do ulubionych

Marsz 1000 tóg

11.01.20, 11:55
Dlatego już 11 stycznia o godzinie 15.00 w Warszawie odbędzie się Marsz Tysiąca Tóg pod hasłem „Prawo do niezawisłości, prawo do Europy”. Demonstracja wyruszy spod budynku Sądu Najwyższego przy pl. Krasińskich, a następnie przejdzie pod Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu. Zakończy się pod Sejmem.

Swój udział w Marszu zapowiedziały znamienite osobistości prawniczego świata m.in. prof. Ewa Łętowska (sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku) i prof. Małgorzata Gersdorf, I Prezes SN. A także sędziowie, prokuratorzy i adwokaci od lat broniący wymiaru sprawiedliwości przed „reformami” PiS. Przyjadą delegacje sądów z całej UE.

oko.press/oko-press-przeswietla-ustawe-kagancowa-czyli-czyli-wszystkie-powody-by-isc-na-marsz-1000-tog/

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • iryska2604 Re: Marsz 1000 tóg 12.01.20, 16:57
   Media na całym świecie piszą o polskim sądownictwie i "ustawie kagańcowej". "Washington Post" w stanowisku redakcji pisze, że jeśli nie dojdzie do odrzucenia ustawy, Kongres USA może uzależnić współpracę wojskową z Polską od przestrzegania demokracji. "New York Times" natomiast drukuje obszerną sylwetkę sędziego Igora Tulei.

   Sędziowie z całej Europy, wielu z nich w togach, przeszli w milczeniu w sobotę przez Warszawę, by okazać solidarność polskim sędziom, którzy sprzeciwiają się projektowi ustawy umożliwiającemu rządowi wyrzucać z pracy sędziów za wyroki, które nie spodobają się politykom – pisze Vannessa Gera z Associated Press.

   Za AP te słowa trafiły m.in. do magazynu „Time” oraz dziennika „Washington Post”, który z okazji marszu poświęcił też Polsce pierwszy redakcyjny edytorial od grudnia 2018. r. Wówczas zamyślone oblicze Andrzeja Dudy było ilustracją do nagłówka „Polska stacza się w autorytaryzm”, a gazeta wzywała Unię Europejską do ostrzejszych działań wobec rządu PiS.

   wyborcza.pl/7,75399,25589099,swiatowe-media-zauwazyly-marsz-tysiaca-tog-washington-post.html#s=BoxOpImg5

   Jak na razie nie widac zdecydowanej reakcji poza głupimi dość odzywkami np. wice P. Wójcika - ze nie wypada togi szargać po ulicy.

   --
   mieć w górze niebo a w sobie spokój...
   • iryska2604 Re: Marsz 1000 tóg 12.01.20, 17:58
    Zamiast odpowiedzieć na pytania, które mu stawiano przed Pałacem Prezydenckim, Andrzej Duda jak zwykle powiedział "A Murzynów w Ameryce biją. To jest symptom tego, jak władza w ogóle traktuje społeczne niezadowolenie - mówił w TOK FM Michał Broniatowski z Politico, komentując wpis prezydenta.

    Władze Warszawy podały, że sobotni Marsz Tysiąca Tóg zgromadził nawet 30 tysięcy osób. Daniel Passent pytał swoich gości czy takie demonstracje są skuteczne, przypominając, że rządzący starają się ze zgromadzeń w obronie wymiaru sprawiedliwości ironizować i umniejszać ich rolę, mówiąc, np. że spacery na wolnym powietrzu są dobre dla zdrowia.

    www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25588314,marsz-tysiaca-tog-prezydent-potraktowal-te-demonstracje-powazniej.html#s=BoxOpImg4

    Człowiek - pierwsza osoba w kraju mówi takie głupoty?

    --
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka