Dodaj do ulubionych

do nauczycieli jezykow obcych w UK

20.03.08, 00:03
Jestem italianistka mieszkajaca od 3 lat w UK. Mam pytanie a propos
wymagan jakie nalezy spelnic aby moc uczyc jezyka obcego w
angielskich szkolach. Czy dyplom ukonczonczenia studiow
filologicznych w Polsce (konkretnie na krakowskim UJ) jest
wystarczajacy?? Dodam ze plynnie posluguje sie jezykiem angielskim.
Bede wdzieczna za wszelkie informacje i wskazowki :-)
Obserwuj wątek
    • vygotsky Re: do nauczycieli jezykow obcych w UK 20.03.08, 01:57
      Do nauczania jako nauczyciel nie wystarczy - trzeba zrobic bardzo
      intensywny kurs podyplomowy -PGCE i z tym papierkiem szukac pracy
      jako NQT. W czasie pierwszego roku nauki zdobywa sie QTS. Dopiero z
      tym stajemy sie nauczycielem z prawdziwego zdarzenia. Dodam jeszcze
      ze dzis jeden jezyk nie wystarczy, trzeba znac przynajmniej dwa - no
      chyba ze za ten drugi uwazasz Polski. Zycze powodzenia.
      • aleksandrawu Re: do nauczycieli jezykow obcych w UK 20.03.08, 11:36
        Vygotsky, jestes pewna/y ze to tak jest? Bo ja przed przyjazdem
        tutaj po prostu wyslalam kopie wszystkich dyplomow do UK i dostalam
        QTS. Bez najmniejszych problemow.Tylko ze to jednak bylo dwa lata
        temu, wiec moze cos sie zmienilo.A moze to dlatego, ze ja jestem po
        anglistyce?Ale to chyba nie robi roznicy? Tylko ze pomimo tego QTS i
        tak zrobilam tu dodatkowy kurs( wlasnie zaczynam drugi) w ramach
        professional development. Na kursach mam powtorke wszystkiego co
        bylo na pierwszym roku w NKJO, ale coz robic, jak trzeba to trzeba.
        Dodam ze ucze tu doroslych, na kursach 'sponsorowanych' przez County
        Council, wiec zasady pzyjmowania do takiej pracy z pewnoscia inaczej
        wygladaja niz w zwyklej szkole.
    • aneta.czarnocka Re: do nauczycieli jezykow obcych w UK 20.03.08, 13:15
      Hej Magdalik, ja tez jestem po italianistyce, tyle ze studiowalam na UW. Czy
      moge napisac do Ciebie na maila?
      • magdalik Re: do nauczycieli jezykow obcych w UK 20.03.08, 13:33
        Jasne! Z checia :-)
        • minisufka QTS 21.03.08, 07:59
          ja dostalam QTS na podstawie mojego dyplomu z polski. wcale nie
          musialam robic zadnego PGCE, na szczescie :-)
          zobacz na link u gory stronki - 'forum zaprzyjaznione' - tam
          znajdziesz wiecej info na ten temat.
          niektorzy dostaja QTS szybko, inni borykaja sie miesiacami. warto
          tam zajrzec i oczytac.
          powodzenia!
          • vygotsky Re: QTS 22.03.08, 23:48
            Mam duzo znajomych wsrod nauczycieli MFL w UK w szkolach i nie
            slyszalam zeby ktorakolwiek nie miala dyplomu nauczycielskiego. Znam
            tez takich co ucza jezykow ale bez statusu ktory przysluguje
            nauczycielom - piszesz ze masz skonczona filologie. Wydaje mi sie ze
            predzej znajdziesz prace na uniwersytecie niz w szkole - tutaj
            kryteria zwykle sa scisle przestrzegane. I trzeba miec spore
            szczescie zeby znalezc prace w szkole uczac jednego jezyka -
            normalnie wymagane sa dwa, ten drugi na podstawowym poziomie. Ale
            mam nadzieje ze nauczyciele w Anglii ci juz pomogli!!
            • robak.rawback Re: QTS 23.03.08, 22:04
              a dlaczego chca ten drugi jezyk na poziomie podstawowym?
    • 101krotka Re: do nauczycieli jezykow obcych w UK 23.03.08, 15:56
      magdalik,QTS powinnas dostac bez problemu, przeciez mialas chyba
      kurs metodyki na studiach i masz uprawnienia nauczycielskie jak i
      praktyki w szkolach, prawda?problem nie polega natomiast na
      posiadaniu/nieposiadaniu QTS ale w Twoim przypadku rzeczywiscie
      musisz jeszcze znac inny obcy jezyk (oprocz polskiego no i rozumie
      sie angielskiego).teoretycznie nie musisz robic PGCE ale oni wola
      ich roczny nawet PGCE niz nasze polskie 5-letnie studia z
      uprawnieniami nauczycielskimi.takie zycie:)
      • magdalik Re: do nauczycieli jezykow obcych w UK 29.03.08, 18:09
        Posiadam swiadectwo ukonczenia podyplomowego studium pedagogicznego
        przy UJ i znajomosc jezyka francuskiego na poziomie zaawansowanym.
        Tak czy owak, wyglada na to ze trzeba po prostu sprobowac a potem
        okaze sie co tak naprawde jest wymagane ;-) Dziekuje bardzo
        wszystkim za informacje i wskazowki!
        • effata Re: do nauczycieli jezykow obcych w UK 10.04.08, 00:11
          W kwestii meritum - czyli wymagań, to nie za bardzo się orientuję, ale ze
          znalezieniem pracy to ... pewnie cię nie zachęcę, ale oto parę przykładów z
          moich kontaktów z kilkoma szkołami podstawowymi w Londynie:
          - włoskiego uczyła TA z Włoch
          - hiszpańskiego jedna z nauczycielek pochodząca z Hiszpanii (na co dzień class
          teacher)
          - francuskiego w jednej ze szkół Francuz pracujący dla agencji, w drugiej,
          kolejna class teacher
          - w kolejnej francuskiego i włoskiego Angielka, żona Włocha ...

          Wynika z tego (z obserwacji, bo danych statystycznych nie mam), że podstawówki
          akurat nie palą się do zatrudniania językowców.
          Pewnie inaczej ma się sprawa ze szkołami średnimi ...

          Pozostaje mi tylko życzyć ci powodzenia. Najpierw w załatwianiu QTS :)

          ***********************************************************
          świeżutkouzupełniona ...
          Don'tguess
          • joankalis Re: do nauczycieli jezykow obcych w UK 09.07.14, 19:58
            Wtam, a ja mam pytanie co do tłumaczeń. Czy do tego QTS tłumaczyliście dyplom + suplement? czy sam dyplom wystarczy? Ja posiadam licencjat o kierunku "nauczanie języka angielskiego" oraz magistra z filologii angieslkiej o kierunku "lingwistyka stosowana" i nie wiem czy jest w ogóle sens tłumaczenia dyplomu magistra, bo to nie on daje mi kwalifikacje nauczycielkie a właśnie licencjat. Co myślicie?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka