lysy1962
01.08.12, 13:40
My Kupcy z targowiska zastępczego stanowczo protestujemy przeciwko powstaniu następnego targowiska położonego w obszarze pomnika ,,BARYKADA WRZEŚNIA’
Uważamy, że powstanie w tym miejscu targowiska gdzie toczyły się walki ginęli Warszawiacy to profanacja tego Miejsca Pamięci.
Ten argument wydaje się nam bezdyskusyjny następny będzie ekonomiczny, ponieważ powstanie następnego targowiska spowoduje nie uczciwą konkurencję z już istniejącym targowiskiem na ul Majewskiego, chociażby stawki dzierżawne dla części pawilonów mają być bez przetargowe, czyli nieporównywalnie niższe od tych, które my musieliśmy wylicytować. Nikt nas nie informował ze powstanie jeszcze jedna przestrzeń do handlu czujemy się tak jakby w czasie meczu zmieniać reguły gry, co jest niedopuszczalne.
Informujemy, że większość ubiegających się o nowe miejsce już prowadzi działalność handlową na ul.Majewskiego, co powinno automatycznie wykluczyć te osoby z możliwości ubiegania się o następną lokalizację
Z tego, co nam wiadomo praktycznie wszyscy chętni, którzy spełniały warunki i brali udział w konkursie ofert na przydział miejsca na targowisku zastępczym otrzymało przydział i podpisało tymczasową umowę dzierżawy.
Taka sytuacja powoduje brak racjonalnych argumentów za powstaniem w/w targowiska przy Pomniku, ponieważ osoby te, które się ubiegają, mają już zapewnione miejsca pracy.
Kupcy z Targowiska Zastępczego