Dodaj do ulubionych

Hausner: Chłodne "tak" dla mojego planu

IP: *.cxt.pl / *.zlo.cxt.pl 20.01.04, 20:27
ten plan to fikcja i smiech na sali. Najwieksze oszczednosci SLD planuje na
lata kiedy nie bedzie ich juz przy wladzy. A co z rokiem 2004??? Wszystko po
staremu, czyli wydajemy ile wlezie, nie inni pozniej sie martwia, w koncu
notowania leca na leb, na szyje.... a i nowe limuzyny dla funcyjnych by sie
przydaly.
Obserwuj wątek
    • Gość: kama Re: Hausner: Chłodne "tak" dla mojego planu IP: *.grott.silesianet.pl 20.01.04, 21:17
      Nie wierzę w plan Hausnera, bezrobocie będzie dalej roslo, a róznicowanie
      społeczeństwa będzie co raz większe.Hausner jest tylko ekonomistą, a
      rozwiązanie leży poza ekonomią.Nieszczęściem jest to, że za rządzenie biorą się
      profesorowie ludzie inteligentni, posiadający ogromny zasób wiedzy, ale nie
      potrafiący przewidywać.Przykład ministerstwo finansów- wychodzą tam typowo
      profesorsko przygotowane projekty ustaw i rozporządzenia.Latające muchy po tym
      ministerstwie nie potrafią przygotować ustaw zrozumiałych dla obywateli.A
      glupota zatrudnionych tam przedstawicieli profesji akademickich jest wprost
      przerażająca.Upór tej profesorskiej materii jest wprost proporcjonalny do jej
      głupoty.
      Przyszłych noblistów wśród tego towarzystwa nie znajdziecie, co najwyżej
      wysokiej jakości chochsztaplerów, których uważa sie za wybitnych naukowców, ale
      tak naprawdę to mielą na rózne sposoby te same teorie.Myśleniem Ci ludzie dawno
      przestali się zajmować, natomiast sztukę ściemniania opanowali do perfekcji,
      mamiąc i nabierając polityków, prezydenta , klasę polityczną i obywateli.
        • lorack albo się jest mądrym, albo głupim? ... 21.01.04, 01:08
          Myślę, żę taka myśl to uproszczenie. Poza tym jest logicznie niespójna.
          Czy wykształcenie może przeszkadzać w dobrym sprawowaniu funkcji publicznej? W cywilizowanym kraju oczywiscie nie. I jestem zdania, ze w takim kraju zyjemy.

Ale byc moze jest nieco racji w stwierdzeniu, iz z gabinetów profesorskich wynosi się raczej sztywność myślenia, niż swobodną formę jego uprawiania.
          Solidna wiedza, ale otwarta na najswiezsze doniesienia naukowe, empiryczne.

I jeszcze jedno- uczciwych ludzi można znaleźć wszędzie. W polityce, o dziwo, także. Ja jednak wolę, by moje interesy reprezentował wykształcony człowiek, a nie prostak, którego umiejętności wpływu na grupę przedkłada się nad jego wiedzę i doświadczenie.

Pozdrawiam. Cieszę się, że mimo wybiórczości, Wyborcza pozwala na swobodne dyskusje pod artykułami. To kolosalna przewaga internetu nad mediami tradycyjnymi.

Karol Konkel
          Kraków
      • Gość: ION Re: Hausner: Chłodne "tak" dla mojego planu IP: *.skierniewice.sdi.tpnet.pl 21.01.04, 06:43
        W pełni popieram zdanie. Bo kto trzeźwo myślący otrzymując prezent w postaci
        obniżonych podatków zwiększy zatrudnienie. Przecież kupi nowy automat, żeby
        ograniczyć zatrudnienie. Do takiego myślenia nie potzrebne są tytuły
        profesorskie.
        Szkolnictwo - teraz coraz głośniej kraczą Panowie profesorowie o konieczności
        płatnych studiów. Pytam - za czyje pieniążki się kształcili. Być może to
        darmowe kształcenie teraz skutkuje bezmózgowiem.
    • Gość: . OT: Czy GW boi się komentarzy internautów :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.04, 02:07
      Czy GW boi się komentarzy internautów :)

Ciekawe, że w internecie nie pojawił się artykuł z wersji papierowj o
      ambasadorze Izraela w Szwecji, który zdemolował instalację izraelskiego (!)
      artysty poświęconą palestyńskiej terrorystce samobójczyni.

fakty.interia.pl/swiat/news?inf=463157
      ww2.tvp.pl/tvppl/128,2004011776786.strona
      Dyżurny autorytet moralny GW Dawid Warszawski napisał "... Ale nic nie jest
      dziełem sztuki obiektywnie. Wytwór staje się nim dopiero, gdy zostaje przez
      jakieś akceptowane gremium uznany. Dlatego odpowiedzialność spada tu nie na
      artystę, który w przypływie moralnego obłędu je spłodził, i nie na ambasadora,
      który dał dowód nielicującej z zawodem krewkości. Winna jest dyrekcja muzeum,
      która uznała, że taka apoteoza morud jest dopuszczalna."
      Więc jednak wolność słowa powinna mieć jakieś ograniczenia? I kto zdaniem GW
      powinien decydować co jeszcze wolno a co już jest "moralnym obłędem"??
      Ciekawe, że komentarze GW brzmiały zupełnie inaczej w zbliżonym przypadku p.
      Nieznalskiej. Dyrekcję muzeum, która wycofała z wystawy jej produkcję i
      sędziego, który ją skazał przyrównywano do cenzury i średniowiecza. Chodziło
      tam co prawda o naruszanie uczuć religijnych nieco innej grupy :) ale Gazeta
      twardo trzymała się linii, że wolność słowa ponad wszystko. Och jak ciężko być
      konsekwentnym..

c
    • Gość: Konrad Korzeniowsk Re: "Rząd (nasz!) się zawsze wyżywi" ... IP: *.bielsko.dialog.net.pl 21.01.04, 14:27
      ... to stare, dobre hasło z czasów gen. Wojciecha Jaruzelskiego
      i "niedorzecznika" rządowego Jerzego Urbana, wiecznie żywe i wciąż aktualne!
      Nie ma takiego bólu, jaki minister Hausner by nie zniósł, pod warunkiem, że to
      nie jego będzie bolało, tylko np. emerytów i rencistów. Wszyscy lobbyści,
      menagerowie, biznesmeni i beneficjenci buzkowskich pseudoreform - łączcie się,
      pod światłym przywództwem pani Bochniarz! Wasze hasło: nie szukamy
      rzeczywistych przyczyn zapaści budżetowej, tj. stworzenia horendalnej
      biurokracji rządowo-samorządowej, synekur na potęgę, finansowania partii
      politycznych, agencji, fundacji i funduszy, senatu, radnych, konsultantów i
      syndyków, różnych utracjuszowskich kampanii, sążnistych odpraw dla
      nieudaczników - byle byli swojakami, itd.itp.! Rozwiązanie wszystkich kłopotów
      jest takie proste: zabrać najuboższym i dać najbogatszym, a ci rozkręcą
      wreszcie gospodarkę, zmniejszą bezrobocie i podniosą stopę! Tylko jaką stopę,
      ośmielam się zapytać?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka