drugikraand Typowo polskie! 18.03.10, 16:42 Polska to w duzej czesci kraj swirow - brak elementarnego poczucia odpowiedzialnosci u niektorych kierowcow jest szokujacy, powinno sie im zabierac prawka dozywotnie! Najlepiej byloby nigdy im go nie wydawac! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość to niech dalej TIR-y jezdza po drogach a nie po sz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.10, 16:44 szynach. Za wschodnie TIR-y Polacy płacą !!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tt BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: *.uddi.cable.virginmedia.com 18.03.10, 16:54 niestety ale to prawda . polacy jezdza beznadziejnie uwazajac jednoczesnie ze sa mistrzami kierownicy. w samochodach staja sie debilami i chamami. to rodzaj choroby psychicznej przypominajacej przekonanie polakow o ich wyjatkowosci jako narodu i mocarstwowosci polski jako kraju.doskonalym przykladem takiego zachowania jest niedawny przypadek debila umyslowo politycznego niejakiego kurskiego jacka. obawiam sie ze stan infrastruktury drogowej nie ma nawet wiekszego znaczenia.nawet jesli bedzie po czym jezdzic to ilosc wypadkow pozostanie niewspolmiernie duza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abc Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.10, 16:55 Hm, 50 000 wypadków i 10 mld USD? To wychodzi na to, że jeden statystyczny wypadek kosztuje w przybliżeniu 600 000 PLN - sześćset tysięcy złotych. jak oni liczą, jak szacuje sie koszty wypadków? Czy to aby nie jest kolejna manipulacja? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tfu Resort planuje trzeci pas do autostrad za 20 lat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.10, 17:04 a przez ten czasu tylko musi sie opędzać od róznych raprtów Odpowiedz Link Zgłoś
ko_menta_tors BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... 18.03.10, 17:06 Fantom "przekroczenia prędkości" działą... Po pierwsze -przyczynę wypadku określa jakiś przypadkowy (bez ujmy) policjant. I co ten chłop ma napisać, jak dysponuje tylko kółeczkami do mierzenia drogi? Albo "za szybko" albo "nie dostosował prędkości od warunków". Przejedź się który drogą, która co kawałek wpada w jakąś wieś lub obszar zabudowany i jedż tak 300 km, chcąc zdążyć przed zmrokim (choć wyjechałeś wczesnym rankiem. W zeszłym roku robiono remont 10-ki w okolicach Sierpca. Wywalono mnóstwo forsy ale obwodnicy choćby dużych miejscowości nie zrobiono nigdzie!!! Teraz wójty postawią fotoradary i bedą ratować budżet mandatami za nieuszanowanie ograniczenia do 30 km/godz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bryza BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.10, 17:10 Niemały procent wśród przyczyn wypadków zajmuje niewątpliwie trudno uleczalna genetyczna głupota niektórych Polaków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Promowane jest pobłażanie pijaństwu. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.10, 17:11 Widać to też na przykładzie zakazu palenia: - Bo przecież nie będzie przestrzegane takie prawo. GW ma też fatalne "zasługi" w obniżaniu kultury prawnej. Będzie gorzej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gregor BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: 195.150.70.* 18.03.10, 17:13 Kublik-menda prasowa-znów nasmarował tendencyjny artykulik sponsorowany. Czy ktoś kiedyś temu panu stosownie podziękuje za jego bzdury? Kopniak w cztery litery to za mało dla tegoż osobnika. Oczywiście problemem nie są marne zarobki, krzywe, dziurawe drogi, chrzczone paliwo i słabe oznakowanie drogowe. Wszystkiemu winni są kierowcy którzy nie chcą kupowac nowych samochodów, w cenach jednych z droższych w Europie, zaciągając wieloletnie kredyty u naszych lichwiarzy zwiących sie dumnie-bankierami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: binio BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: *.bos.east.verizon.net 18.03.10, 17:29 Na polskich drogach jest za malo lotnej policji.Fotoradary to mozna o tylek rozbic.Polska musi wydac wiecej pieniedzy na policje.na dobry sprzet ,odpowiedni trening dla glin.To wszystko sie wruci z nawiaska.To prawda w Polsce jezdzi sie inaczej.Odwiedzam Polske co dwa lata i nigdy nie mialem zadnych problemow na drodze ,ale mysle ,ze tylko dlatego ze ustepuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: welcometohell Widocznie wciążb za mało by wprowadzić drogowy .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.10, 17:40 .. "STAN WOJENNY", tj. przestać się cackać latami z przetargami, wywłaszczaniem, niemocą urzędniczą, ciulami z ZDM. Puścić buldożery na Wawę + drogi krajowe i zrobi się od razu przejezdnie. Czasami wystarczy latarnię lub znak czy betonowy kosz wywalić by można skręcać w prawo ! Albo zakazać parkowania by poszerzyć ulicę o 1 pas No i słuchać ludzi, kierowców - zbierać info o miejscach do szybkiej robótki ! ale to tylko marzenia. u nas nigdy urzędasy nie będą stawiać znaków wg petycji internetowych Odpowiedz Link Zgłoś
funky_piter BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... 18.03.10, 18:00 ludzie, przestancie dyskutowac ze statystykami. fakt jest faktem, co roku na naszych dziurawych, potwornie przestarzalych drogach tracimy miliardy zlotych, a co gorsza tysiace istnien ludzkich, w wiekszosc mlodych, w kwiecie sil i wieku. i zestawcie to sobie z ujemnym przyrostem naturalnym w Polsce i brakiem rak do pracy. tylko kto z politykow czy samorzadowcow ma taka odwage zeby popatrzec na to naprawde z perspektywy interesu narodowego, a nie tylko budzetu na ten rok. niestety nikt - przez cale 20 lat od obalenia komunizmu jeszcze sie tacy nie znalezli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.10, 18:15 Nie interesuje mnie to, że natura sama usuwa osobniki ryzykanckie lub wręcz bezdennie głupie. Wysoki przyrost naturalny i tak nas nie uratuje w żadnej sensownej perspektywie. O wiele więcej ludzi pada z braku kompetentnej pomocy lekarskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
oelefante To nie kwestia stanu technicznego samochodów. 18.03.10, 18:19 Znacznie gorszy złom jeździ po USA, ale tam ludzie bardziej szanują przepisy. I to cała tajemnica. Polacy po prostu są fatalnymi kierowcami, którzy mają w d... prawo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: w BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: 62.218.228.* 18.03.10, 19:05 jezdzimy starymi samochodami... wole moja 10letnia honde niz nowego fiata 600 czy pande, napewno jezdze bezpieczniejsza puszka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: `polak - alkoholik Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: *.dip.t-dialin.net 18.03.10, 19:24 Policja: Niemcy-emerytura po 67 l. Polska-emerytura po 35 l. Niemcy-przekupstwo 0.01%. Polska - przekupstwo 97%(3% personel pomocniczy). Niemcy - profesjonalizm. Polska - zacieranie sprawy aby jak najmniej roboty(vide:sprawa Olewnika) dziura w drodze-wygodne alibi dla mundurka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: goscUSA Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: *.itt.com 18.03.10, 20:07 Polacy jezda zle ,brawurowo, bemzyslnie i chamsko, do tego jezda pijani.To nie wina braku drog to jest kulura i umjetnosci jazdy samochodem. To jest dorwanie sie ludzi do samochodu , obiektu marzen i wyzwalanie za kierownica zlosci i frustracji zyciowych oraz myslenia ze ja jestm najwazniejszy i ja jestem panem drogi i mojego 200 konnego samochodu. To jesta absolutnie chore. Bylem w Polsce 10 lat temu i prowadzilem z W-wy do Gdanska ,jeden horror i od tej pory nie jezdze w Polsce Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :))) Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: 94.75.67.* 19.03.10, 09:08 Gość portalu: goscUSA napisał(a): > Polacy jezda zle ,brawurowo, bemzyslnie i chamsko, do tego jezda > pijani.To nie wina braku drog to jest kulura i umjetnosci jazdy > samochodem. (...) Gdybyż to była prawda. A nie jest. Nie jeździmy gorzej od innych nacji.Nie mamy większej liczby pijanych, niż gdzie indziej. Cały twój post, to bezmyślne kalkowanie propagandy pozwalającej przekazywać pieniądze z budowy dróg kościołowi. Jesteś księdzem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eoweo A w USA gdzie nie ma transportu publicznego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.10, 16:11 to jezdza na trzezwo? Sam widzialem co sie dzieje w San Francisco w sobote wieczor i jak wyglada jazda jedynka na pd-wschod okolo 12 w nocy - w co drugim samochodzie pijany kierowca. A z kultura to tam moze lepiej? A podejscie techniczne do sprawnosci samochodow? To w stanach na kazdej autostradzie leza opony 'zajezdzone' na smierc nie u nas. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc zyczliwy BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: *.itt.com 18.03.10, 19:56 sa bardzo proste wskazniki,np ilosc samochodow przypadajace na 1 km autostrady i porownanie do Francji, Niemiec itd, nalezy wziac pod uwage dostepnosc ile kierowcow korzysta w Polsce z autostrady na podstawie probkinp 1000 kierowcow w przeciagu misiaca lub roku ( to sa badania statystyczne)ale probka musi byc reprezentatywna, to oznaczy nie np z podlaskiego czy lubuskiego.Nastepne kai jest sredni czas wylkaczenia autostrady z ruch na skutek remonow, zamkniecia pasa i porwnania do tych statystk na zachodzie. jaka mozna miec kampanie przeciw predkosci oprocz straszenia, uwazam ze to niewiele zmieni, doraznie zmienic tylko moze wysokosc kar i ich egzekwowanie, np ogladalem "eksperyment " policji ktora symulowala z kierowca w srodku dachowanie.Usmialem sie serdecznie z naiwnosci policj. Kierowca wchodzil do samochodu symulacyjnego i co? i nic, wychodzil usmiechniety, a powinien przezyc np kilka obrotow samochodu na sekunde, wstrzasy oraz uderzenie, jak wp prawdziwym wypadku dachowania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kuba BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: *.ds.pg.gda.pl 18.03.10, 19:56 Moja propozycja.Mandat za prędkość podwyższyć o 200 czy 300 złotych,albo za niebezpieczny manewr. Pieniądze te można w całości przekazać na budowę dróg.Będą powstawały jak grzyby po deszczu...^^ A za złe parkowanie mandaty zmniejszyć... tak żeby miejscy nie sępili za bardzo ;) Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pirania e tam IP: *.adsl.inetia.pl 18.03.10, 19:57 W rosji ginie rocznie ponad 33 tysiące ludzi (a ludzi mają tylko 4x tyle co Polska) i jakoś nikt z tego powodu się przejmuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: carpentras Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: *.olsztyn.mm.pl 18.03.10, 20:37 " Jednym z problemów bezpieczeństwa na drogach Polski i innych państw Europy Środkowej jest także to, że kierowcy w tych państwach jeżdżą starymi samochodami, o konstrukcji niespełniającej współczesnych standardów ochrony pasażerów. George Banjo, współautor raportu Banku Światowego, podkreślał, że odpowiedni system dopuszczania i eliminowania pojazdów z ruchu drogowego ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy." Ludzie, nauczcie się czytać ze zrozumieniem. BŚ ma w du.ie bezpieczeństwo na drogach. Chodzi tylko i wyłącznie o pompowanie kasy w zdychający przemysł motoryzacyjny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Steffan BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: *.echostar.pl 18.03.10, 21:20 Dlaczego w samochodach nie zainstaluje się elektronicznych ograniczników maksymalnej szybkości ? Teoretycznie w Polsce nie można jeździć szybciej niż 130 km/h i w smochodach użytkowanych w Polsce powinien być zainstalowany ogranicznik do takiej szybkości, za wyjątkiem samochodów uprzywilejowanych. Firmy, które reklamuja swoje samochody jako np. osiągające szybkośc 200 km/h, de facto nakłaniają do łamania prawa ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kierowca Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: *.chello.pl 19.03.10, 00:45 A na miejscach przekraczania granicy kraju postawić warsztaty ściągające to ograniczenie lub zmieniające jego wartość. Ile to nowych miejsc pracy by powstało. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :))) Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: 94.75.67.* 19.03.10, 09:30 Gość portalu: Steffan napisał(a): > Dlaczego w samochodach nie zainstaluje się elektronicznych > ograniczników maksymalnej szybkości ? (...) Wydaje się, że dlatego, iż tzw. "nadmierna prędkość" ma mało wspólnego z prawdziwymi przyczynami śmierci na drodze. Dlaczego więc się o niej tyle pisze? Bo tylko ten jeden parametr można kontrolować mechanicznie (fotoradary) i dlatego na nim skupiła się władza. W ten sposób mogą symulować dbałość o nasze bezpieczeństwo i zwalić wszystko na nas, ofiary ich zaniedbań. Jest to o tyle prostsze, że mają wielu zwolenników swej tezy pośród nas samych. Niewygodne pytania ILE ofiar wypadków mogło by żyć nadal, gdyby istniało ratownictwo drogowe, gdyby przejezdność dróg była lepsza i dzięki temu karetka by zdążyła do ofiar wypadku podczas tzw. "złotej godziny", są spychane i wyciszane. Teza, że samochód osiągający 200 km/h zachęca do łamania prawa jest tak samo dobra, jak ta, że ostry nóź do chleba zachęca do wbicia go w szyję wujkowi. Zakazać ostrych noży!!! Przykład z Wielkopolski: droga przez wioskę. Przez parę lat zginęło tam kilkoro ludzi w tym dzieci idące poboczem do szkoły. Wielkopolanie okazali się mądrzy i ...przebudowali drogę jednocześnie PODWYŻSZAJĄC dopuszczalną prędkość na tym odcinku do 70 km/h!!!! Od tej pory nie zginął tam nikt. "Wariaci" widać się obrazili i przestali tamtędy jeździć? A może jednak są inne powody? Wnioski wyciągnijcie sami. Zgadzam się z tezą, że nicnierobienie władz i rozpowszechnianie kłamstw, że wszystkiemu winni "wariaci" jest działalnością zbrodniczą. W końcu środki są ograniczone, wypłaty radnych to najważniejsza rzecz w gminie, a śmierć jakiegoś dziecka to żadna strata dla gminy. Nawet przychód, bo jest pretekst powstawienia fotoradaru. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Korczak BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: *.146.159.183.nat.umts.dynamic.eranet.pl 18.03.10, 21:23 ... 10 mld zł = 30 mld złotych = koszt wybudowania około 500 km autostrad lub bardzo bezpiecznych dróg ... przypomnijmy ile razy przetoczyły się przez Polskę afery o "rozpłynięciu się" pieniędzy na ich budowę, ilu ludzi przez to zginęło na drogach ?? ..... kolesi, którzy rozkradli tę kasę powinno się rozwalać pod ścianą lub wieszać, jak za Stalina ........ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosć paranoja IP: 194.42.110.* 18.03.10, 21:56 Jeśli na super śliskim objeździe drogi wojewódzkiej 965 - poprowadzonym drogą gminną przez Górę Pasierbiecką codziennie ktoś stacza się do rowu to też winna jest nadmierna prędkość!!! Jeśli z Krakowa do Przemyśla (239 km) jedzie się droga międzynarodową E-4 6.5 godziny to rzeczywiście prędkość jest imponująca. Jeśli na drodze na Śląsk przez Olkusz zlikwidowano po remoncie wszystkie tzw półpasy do wyprzedzania to rzeczywiście zadbano o bezpieczeństwo. Jeśli jadąc kilkadziesiąt km za stadem tirów drogą krajową 28 bez możliwości wyprzedzania kierowcy są tak wściekli, ze mogliby gryźć to też winna jest nadmierna prędkość Jeśli nieoznakowany samochód z fotoradarem jedzie z prędkością 48 km/g przez 25 km i prowadzi za sobą peleton kilkuset samochodów to też wyłącznie w celu poprawy bezpieczeństwa. Bo potem gdy w końcu zajmie się spisywaniem jakiegoś jelenia to oczywiście nikt nie wyprzedza na 3-ciego a nawet 5-iatego Itd, itd A W STATYSTYKACH NADMIERNA PREDKOSC!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maciej W artykule są nieprawdziwe dane IP: *.polkomtel.com.pl 19.03.10, 08:21 Z raportu policji www.policja.pl/portal/pol/8/37920/Podsumowanie_2008_roku.html "W ubiegłym roku miało miejsce 49 054 wypadków drogowych, w których 5 437 osób zginęło, a 62 097 zostało rannych" ilość zabitych to jest o ponad 900 osób większa niż podaje artykuł!!! Drodzy dziennikarze sprawdzajcie swoje źródła!!! Dodatkowo analiza raportu policji www.policja.pl/dokumenty/zalaczniki/1-46733.pdf pokazuje, że raczej mamy do czynienia ze stagnacją a nie poprawą sytuacji na drogach od 2005 roku. www.policja.pl/dokumenty/zalaczniki/1- 46733.pdf Dziennie ginie prawie 15 osób w wyniku wypadków drogowych!!! Odpowiedz Link Zgłoś