Dodaj do ulubionych

BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki...

    • drugikraand Typowo polskie! 18.03.10, 16:42
      Polska to w duzej czesci kraj swirow - brak elementarnego poczucia
      odpowiedzialnosci u niektorych kierowcow jest szokujacy, powinno sie
      im zabierac prawka dozywotnie! Najlepiej byloby nigdy im go nie
      wydawac!
    • Gość: Gość to niech dalej TIR-y jezdza po drogach a nie po sz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.10, 16:44
      szynach. Za wschodnie TIR-y Polacy płacą !!!!!!!!!!
    • Gość: tt BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: *.uddi.cable.virginmedia.com 18.03.10, 16:54
      niestety ale to prawda . polacy jezdza beznadziejnie uwazajac jednoczesnie ze
      sa mistrzami kierownicy. w samochodach staja sie debilami i chamami. to rodzaj
      choroby psychicznej przypominajacej przekonanie polakow o ich wyjatkowosci
      jako narodu i mocarstwowosci polski jako kraju.doskonalym przykladem takiego
      zachowania jest niedawny przypadek debila umyslowo politycznego niejakiego
      kurskiego jacka. obawiam sie ze stan infrastruktury drogowej nie ma nawet
      wiekszego znaczenia.nawet jesli bedzie po czym jezdzic to ilosc wypadkow
      pozostanie niewspolmiernie duza.
    • Gość: abc Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.10, 16:55
      Hm, 50 000 wypadków i 10 mld USD?
      To wychodzi na to, że jeden statystyczny wypadek kosztuje w przybliżeniu 600 000 PLN - sześćset tysięcy złotych.

      jak oni liczą, jak szacuje sie koszty wypadków?
      Czy to aby nie jest kolejna manipulacja?
    • Gość: tfu Resort planuje trzeci pas do autostrad za 20 lat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.10, 17:04
      a przez ten czasu tylko musi sie opędzać od róznych raprtów
    • ko_menta_tors BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... 18.03.10, 17:06
      Fantom "przekroczenia prędkości" działą... Po pierwsze -przyczynę
      wypadku określa jakiś przypadkowy (bez ujmy) policjant. I co ten
      chłop ma napisać, jak dysponuje tylko kółeczkami do mierzenia drogi?
      Albo "za szybko" albo "nie dostosował prędkości od warunków".
      Przejedź się który drogą, która co kawałek wpada w jakąś wieś lub
      obszar zabudowany i jedż tak 300 km, chcąc zdążyć przed zmrokim
      (choć wyjechałeś wczesnym rankiem.

      W zeszłym roku robiono remont 10-ki w okolicach Sierpca. Wywalono
      mnóstwo forsy ale obwodnicy choćby dużych miejscowości nie zrobiono
      nigdzie!!! Teraz wójty postawią fotoradary i bedą ratować budżet
      mandatami za nieuszanowanie ograniczenia do 30 km/godz.
    • Gość: Bryza BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.10, 17:10
      Niemały procent wśród przyczyn wypadków zajmuje niewątpliwie trudno
      uleczalna genetyczna głupota niektórych Polaków.
    • Gość: Gość Promowane jest pobłażanie pijaństwu. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.10, 17:11
      Widać to też na przykładzie zakazu palenia: - Bo przecież nie będzie
      przestrzegane takie prawo. GW ma też fatalne "zasługi" w obniżaniu kultury
      prawnej.

      Będzie gorzej
    • Gość: Gregor BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: 195.150.70.* 18.03.10, 17:13
      Kublik-menda prasowa-znów nasmarował tendencyjny artykulik sponsorowany. Czy
      ktoś kiedyś temu panu stosownie podziękuje za jego bzdury? Kopniak w cztery
      litery to za mało dla tegoż osobnika. Oczywiście problemem nie są marne
      zarobki, krzywe, dziurawe drogi, chrzczone paliwo i słabe oznakowanie drogowe.
      Wszystkiemu winni są kierowcy którzy nie chcą kupowac nowych samochodów, w
      cenach jednych z droższych w Europie, zaciągając wieloletnie kredyty u naszych
      lichwiarzy zwiących sie dumnie-bankierami.
    • Gość: binio BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: *.bos.east.verizon.net 18.03.10, 17:29
      Na polskich drogach jest za malo lotnej policji.Fotoradary to mozna
      o tylek rozbic.Polska musi wydac wiecej pieniedzy na policje.na
      dobry sprzet ,odpowiedni trening dla glin.To wszystko sie wruci z
      nawiaska.To prawda w Polsce jezdzi sie inaczej.Odwiedzam Polske co
      dwa lata i nigdy nie mialem zadnych problemow na drodze ,ale
      mysle ,ze tylko dlatego ze ustepuje.
    • Gość: welcometohell Widocznie wciążb za mało by wprowadzić drogowy .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.10, 17:40
      .. "STAN WOJENNY",

      tj. przestać się cackać latami z przetargami, wywłaszczaniem, niemocą
      urzędniczą, ciulami z ZDM.

      Puścić buldożery na Wawę + drogi krajowe i zrobi się od razu przejezdnie.
      Czasami wystarczy latarnię lub znak czy betonowy kosz wywalić by można skręcać
      w prawo !
      Albo zakazać parkowania by poszerzyć ulicę o 1 pas

      No i słuchać ludzi, kierowców - zbierać info o miejscach do szybkiej robótki !

      ale to tylko marzenia. u nas nigdy urzędasy nie będą stawiać znaków wg petycji
      internetowych
    • funky_piter BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... 18.03.10, 18:00
      ludzie, przestancie dyskutowac ze statystykami.
      fakt jest faktem, co roku na naszych dziurawych, potwornie przestarzalych
      drogach tracimy miliardy zlotych, a co gorsza tysiace istnien ludzkich, w
      wiekszosc mlodych, w kwiecie sil i wieku.
      i zestawcie to sobie z ujemnym przyrostem naturalnym w Polsce i brakiem rak do
      pracy.

      tylko kto z politykow czy samorzadowcow ma taka odwage zeby popatrzec na to
      naprawde z perspektywy interesu narodowego, a nie tylko budzetu na ten rok.
      niestety nikt - przez cale 20 lat od obalenia komunizmu jeszcze sie tacy nie
      znalezli.
      • Gość: Macho Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.10, 18:15
        Nie interesuje mnie to, że natura sama usuwa osobniki ryzykanckie lub wręcz
        bezdennie głupie. Wysoki przyrost naturalny i tak nas nie uratuje w żadnej
        sensownej perspektywie. O wiele więcej ludzi pada z braku kompetentnej pomocy
        lekarskiej.
    • oelefante To nie kwestia stanu technicznego samochodów. 18.03.10, 18:19
      Znacznie gorszy złom jeździ po USA, ale tam ludzie bardziej szanują przepisy. I
      to cała tajemnica. Polacy po prostu są fatalnymi kierowcami, którzy mają w d...
      prawo.
    • Gość: w BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: 62.218.228.* 18.03.10, 19:05
      jezdzimy starymi samochodami...
      wole moja 10letnia honde niz nowego fiata 600 czy pande, napewno jezdze bezpieczniejsza puszka
    • Gość: `polak - alkoholik Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: *.dip.t-dialin.net 18.03.10, 19:24
      Policja:
      Niemcy-emerytura po 67 l.
      Polska-emerytura po 35 l.
      Niemcy-przekupstwo 0.01%.
      Polska - przekupstwo 97%(3% personel pomocniczy).
      Niemcy - profesjonalizm.
      Polska - zacieranie sprawy aby jak najmniej roboty(vide:sprawa Olewnika) dziura w drodze-wygodne alibi dla mundurka
      • Gość: goscUSA Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: *.itt.com 18.03.10, 20:07
        Polacy jezda zle ,brawurowo, bemzyslnie i chamsko, do tego jezda
        pijani.To nie wina braku drog to jest kulura i umjetnosci jazdy
        samochodem. To jest dorwanie sie ludzi do samochodu , obiektu marzen
        i wyzwalanie za kierownica zlosci i frustracji zyciowych oraz
        myslenia ze ja jestm najwazniejszy i ja jestem panem drogi i mojego
        200 konnego samochodu. To jesta absolutnie chore. Bylem w Polsce 10
        lat temu i prowadzilem z W-wy do Gdanska ,jeden horror i od tej pory
        nie jezdze w Polsce
        • Gość: :))) Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: 94.75.67.* 19.03.10, 09:08
          Gość portalu: goscUSA napisał(a):

          > Polacy jezda zle ,brawurowo, bemzyslnie i chamsko, do tego jezda
          > pijani.To nie wina braku drog to jest kulura i umjetnosci jazdy
          > samochodem. (...)

          Gdybyż to była prawda. A nie jest. Nie jeździmy gorzej od innych
          nacji.Nie mamy większej liczby pijanych, niż gdzie indziej. Cały
          twój post, to bezmyślne kalkowanie propagandy pozwalającej
          przekazywać pieniądze z budowy dróg kościołowi. Jesteś księdzem?
        • Gość: eoweo A w USA gdzie nie ma transportu publicznego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.10, 16:11
          to jezdza na trzezwo? Sam widzialem co sie dzieje w San Francisco w sobote
          wieczor i jak wyglada jazda jedynka na pd-wschod okolo 12 w nocy - w co drugim
          samochodzie pijany kierowca.

          A z kultura to tam moze lepiej?

          A podejscie techniczne do sprawnosci samochodow? To w stanach na kazdej
          autostradzie leza opony 'zajezdzone' na smierc nie u nas.
    • Gość: gosc zyczliwy BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: *.itt.com 18.03.10, 19:56
      sa bardzo proste wskazniki,np ilosc samochodow przypadajace na 1 km
      autostrady i porownanie do Francji, Niemiec itd, nalezy wziac pod
      uwage dostepnosc ile kierowcow korzysta w Polsce z autostrady na
      podstawie probkinp 1000 kierowcow w przeciagu misiaca lub roku ( to
      sa badania statystyczne)ale probka musi byc reprezentatywna, to
      oznaczy nie np z podlaskiego czy lubuskiego.Nastepne kai jest sredni
      czas wylkaczenia autostrady z ruch na skutek remonow, zamkniecia
      pasa i porwnania do tych statystk na zachodzie.
      jaka mozna miec kampanie przeciw predkosci oprocz straszenia, uwazam
      ze to niewiele zmieni, doraznie zmienic tylko moze wysokosc kar i
      ich egzekwowanie, np ogladalem "eksperyment " policji ktora
      symulowala z kierowca w srodku dachowanie.Usmialem sie serdecznie z
      naiwnosci policj. Kierowca wchodzil do samochodu symulacyjnego i co?
      i nic, wychodzil usmiechniety, a powinien przezyc np kilka obrotow
      samochodu na sekunde, wstrzasy oraz uderzenie, jak wp prawdziwym
      wypadku dachowania.
    • Gość: Kuba BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: *.ds.pg.gda.pl 18.03.10, 19:56
      Moja propozycja.Mandat za prędkość podwyższyć o 200 czy 300 złotych,albo za
      niebezpieczny manewr. Pieniądze te można w całości przekazać na budowę
      dróg.Będą powstawały jak grzyby po deszczu...^^ A za złe parkowanie mandaty
      zmniejszyć... tak żeby miejscy nie sępili za bardzo ;) Pozdrawiam
    • Gość: pirania e tam IP: *.adsl.inetia.pl 18.03.10, 19:57
      W rosji ginie rocznie ponad 33 tysiące ludzi (a ludzi mają tylko 4x tyle co Polska) i jakoś nikt z tego powodu się przejmuje.
    • Gość: carpentras Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: *.olsztyn.mm.pl 18.03.10, 20:37
      "
      Jednym z problemów bezpieczeństwa na drogach Polski i innych państw Europy
      Środkowej jest także to, że kierowcy w tych państwach jeżdżą starymi
      samochodami, o konstrukcji niespełniającej współczesnych standardów ochrony
      pasażerów. George Banjo, współautor raportu Banku Światowego, podkreślał, że
      odpowiedni system dopuszczania i eliminowania pojazdów z ruchu drogowego ma
      kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy."

      Ludzie, nauczcie się czytać ze zrozumieniem. BŚ ma w du.ie bezpieczeństwo na
      drogach. Chodzi tylko i wyłącznie o pompowanie kasy w zdychający przemysł
      motoryzacyjny.
    • Gość: Steffan BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: *.echostar.pl 18.03.10, 21:20
      Dlaczego w samochodach nie zainstaluje się elektronicznych
      ograniczników maksymalnej szybkości ?

      Teoretycznie w Polsce nie można jeździć szybciej niż 130 km/h i w
      smochodach użytkowanych w Polsce powinien być zainstalowany
      ogranicznik do takiej szybkości, za wyjątkiem samochodów
      uprzywilejowanych.

      Firmy, które reklamuja swoje samochody jako np. osiągające szybkośc
      200 km/h, de facto nakłaniają do łamania prawa !

      • Gość: Kierowca Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: *.chello.pl 19.03.10, 00:45
        A na miejscach przekraczania granicy kraju postawić warsztaty
        ściągające to ograniczenie lub zmieniające jego wartość.
        Ile to nowych miejsc pracy by powstało.
      • Gość: :))) Re: BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypad IP: 94.75.67.* 19.03.10, 09:30
        Gość portalu: Steffan napisał(a):

        > Dlaczego w samochodach nie zainstaluje się elektronicznych
        > ograniczników maksymalnej szybkości ? (...)

        Wydaje się, że dlatego, iż tzw. "nadmierna prędkość" ma mało
        wspólnego z prawdziwymi przyczynami śmierci na drodze. Dlaczego więc
        się o niej tyle pisze? Bo tylko ten jeden parametr można kontrolować
        mechanicznie (fotoradary) i dlatego na nim skupiła się władza. W ten
        sposób mogą symulować dbałość o nasze bezpieczeństwo i zwalić
        wszystko na nas, ofiary ich zaniedbań. Jest to o tyle prostsze, że
        mają wielu zwolenników swej tezy pośród nas samych.

        Niewygodne pytania ILE ofiar wypadków mogło by żyć nadal, gdyby
        istniało ratownictwo drogowe, gdyby przejezdność dróg była lepsza i
        dzięki temu karetka by zdążyła do ofiar wypadku podczas tzw. "złotej
        godziny", są spychane i wyciszane.

        Teza, że samochód osiągający 200 km/h zachęca do łamania prawa jest
        tak samo dobra, jak ta, że ostry nóź do chleba zachęca do wbicia go w
        szyję wujkowi. Zakazać ostrych noży!!!

        Przykład z Wielkopolski: droga przez wioskę. Przez parę lat zginęło
        tam kilkoro ludzi w tym dzieci idące poboczem do szkoły.
        Wielkopolanie okazali się mądrzy i ...przebudowali drogę jednocześnie
        PODWYŻSZAJĄC dopuszczalną prędkość na tym odcinku do 70 km/h!!!! Od
        tej pory nie zginął tam nikt. "Wariaci" widać się obrazili i
        przestali tamtędy jeździć? A może jednak są inne powody? Wnioski
        wyciągnijcie sami.

        Zgadzam się z tezą, że nicnierobienie władz i rozpowszechnianie
        kłamstw, że wszystkiemu winni "wariaci" jest działalnością
        zbrodniczą. W końcu środki są ograniczone, wypłaty radnych to
        najważniejsza rzecz w gminie, a śmierć jakiegoś dziecka to żadna
        strata dla gminy. Nawet przychód, bo jest pretekst powstawienia
        fotoradaru.
    • Gość: Piotr Korczak BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki... IP: *.146.159.183.nat.umts.dynamic.eranet.pl 18.03.10, 21:23
      ... 10 mld zł = 30 mld złotych = koszt wybudowania około 500 km autostrad lub
      bardzo bezpiecznych dróg ... przypomnijmy ile razy przetoczyły się przez
      Polskę afery o "rozpłynięciu się" pieniędzy na ich budowę, ilu ludzi przez to
      zginęło na drogach ?? ..... kolesi, którzy rozkradli tę kasę powinno się
      rozwalać pod ścianą lub wieszać, jak za Stalina ........
    • konbar Donald: 10 mld dol. rocznie kosztują wypadki... 18.03.10, 21:34
    • Gość: Gosć paranoja IP: 194.42.110.* 18.03.10, 21:56
      Jeśli na super śliskim objeździe drogi wojewódzkiej 965 - poprowadzonym drogą
      gminną przez Górę Pasierbiecką codziennie ktoś stacza się do rowu to też winna
      jest nadmierna prędkość!!!

      Jeśli z Krakowa do Przemyśla (239 km) jedzie się droga międzynarodową E-4 6.5
      godziny to rzeczywiście prędkość jest imponująca.


      Jeśli na drodze na Śląsk przez Olkusz zlikwidowano po remoncie wszystkie tzw
      półpasy do wyprzedzania to rzeczywiście zadbano o bezpieczeństwo.

      Jeśli jadąc kilkadziesiąt km za stadem tirów drogą krajową 28 bez możliwości
      wyprzedzania kierowcy są tak wściekli, ze mogliby gryźć to też winna jest
      nadmierna prędkość

      Jeśli nieoznakowany samochód z fotoradarem jedzie z prędkością 48 km/g przez
      25 km i prowadzi za sobą peleton kilkuset samochodów to też wyłącznie w celu
      poprawy bezpieczeństwa. Bo potem gdy w końcu zajmie się spisywaniem jakiegoś
      jelenia to oczywiście nikt nie wyprzedza na 3-ciego a nawet 5-iatego
      Itd, itd

      A W STATYSTYKACH NADMIERNA PREDKOSC!!
    • Gość: Maciej W artykule są nieprawdziwe dane IP: *.polkomtel.com.pl 19.03.10, 08:21
      Z raportu policji
      www.policja.pl/portal/pol/8/37920/Podsumowanie_2008_roku.html
      "W ubiegłym roku miało miejsce 49 054 wypadków drogowych, w których
      5 437 osób zginęło, a 62 097 zostało rannych" ilość zabitych to jest
      o ponad 900 osób większa niż podaje artykuł!!! Drodzy dziennikarze
      sprawdzajcie swoje źródła!!!
      Dodatkowo analiza raportu policji
      www.policja.pl/dokumenty/zalaczniki/1-46733.pdf pokazuje, że
      raczej mamy do czynienia ze stagnacją a nie poprawą sytuacji na
      drogach od 2005 roku. www.policja.pl/dokumenty/zalaczniki/1-
      46733.pdf
      Dziennie ginie prawie 15 osób w wyniku wypadków drogowych!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka