Gość: Pulo Stek bzdur IP: *.olsztyn.mm.pl 16.08.11, 10:51 Ministerstwo Pracy produkuje biedę we współpracy z GUS. Chodzi o to, by mieć uzasadnienie dla swojej egzystencji, dla swojego urzędniczego bytu - MP jest jak socjalizm - rozwiązuje problemy których jest częściowo przyczyną. Oczywiście szarej strefy nikt nie liczy, nikt nie wspomina. A to ona daje zatrudnienie większości z tych "biedaków", którzy jednocześnie ciągną kasę od durnego państwa. Własnie podniesiono płacę minimalną, bezrobocie pójdzie w górę, przedsiębiorcy dostaną po tyłku, a Fedak będzie miała uzasadnienie dla dalszego szkodnictwa. Odpowiedz Link Zgłoś
gostek_gostek bzdura, zaklęty krąg, strzał do własnej bramki! 16.08.11, 10:53 Państwo nie jest od opieki. To absurd dzisiejszych czasów. Dziwię się, że dalej się to sprzedaje. Po pierwsze każdy powinien sam być za siebie odpowiedzialny. Wtłaczanie pieniędzy w osoby pozbawione własnej inicjatywy to zwykłe marnowanie pieniędzy. Jeśli już ktoś powinien cieszyć się z przywilejów to osoby zaradne i przedsiębiorcze, które będą w stanie zwrócić z nawiazką okazaną pomoc. To takie osoby zatrudniają, tworzą dobrobyt kraju, pozwalają aby osoby niezaradne znalazły swoje miejsce. Strumień pieniędzy powinien być inwestycją a nie laniem w worek bez dna. I jeszcze jedna rzecz... coś się tu o dzieciach pisze. Noż kurde... co mnie obchodzą cudze dzieci! to przywilej. Chcesz mieć ten przywilej, te szczęście to zarób sobie na nie! Dzieci to wasze szczęście i nie uszczęśliwiajcie się za moje pieniądze. Odkładam założenie rodziny bo zwyczajnie nie czuję się na to materialnie gotowy. A tym czasem państwo cichcem wyprowadza moje pieniądze utrzymując bachory w jakiejś patologi żyjącej po sąsiedzku. To nie jest sprawiedliwość społeczna tylko grabież! Odpowiedz Link Zgłoś
hooligan1414 w tym kraju połowa ludzi żyje z budżetu 16.08.11, 10:59 budżetówka, emeryci, renciści, bezrobotni z zasiłkiem i biedota na socjalu. więc o czym bredzisz? Odpowiedz Link Zgłoś
perunin2 Re: w tym kraju połowa ludzi żyje z budżetu 16.08.11, 11:07 hooligan1414 napisał: > budżetówka, emeryci, renciści, bezrobotni z zasiłkiem i biedota na socjalu. wię > c o czym bredzisz? Czyli połowa żyje z pieniędzy zarobionych przez drugą połowę. Mówię tu zwłaszcza o budżetówce i 'biednych' na socjalu, bo jednak emeryci dostają swoją dolę po wielu latach wpłacania składek do ZUS, a więc nie za darmo (pomijam górników i mundurówkę do których emerytur reszta społeczeństwa mocno dopłaca). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kazek Re: w tym kraju połowa ludzi żyje z budżetu IP: *.icpnet.pl 16.08.11, 11:17 snuj wyliczankę dalej, żeby była prawdziwa: posłowie, senatorzy, radni, dziesiątki tysięcy NIEPOTRZEBNYCH urzędników ( KUMPLE I RODZINY POLITYKÓW), na dodatek skorumpowanych, KOŚCIÓŁ ITD. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lokator Re: w tym kraju połowa ludzi żyje z budżetu IP: *.adsl.inetia.pl 16.08.11, 11:40 jakm socjalu? W Pl nie ma żadnego socjalu, przestań bredzić, ludzie żeby biologicznie przeżyć zbieraja złom i żebrzą anie "żyją z socjalu". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alfredkoneser Szlachta i chłopi, tak od stuleci. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.11, 10:54 W tym kraju tzw. "średnią krajową" czyli ponad 3 tysiące złotych netto zarabia około 30 % społeczeństwa. Reszta czyli około 26 mln Polaków zarabia mniej, większość z nich trochę ponad pensje minimalną. Tutaj nigdy nie zniesiono pańszczyzny, tylko formy zewnętrzne uległy ewolucji, treść pozostała niezmieniona. Odpowiedz Link Zgłoś
perunin2 Re: Szlachta i chłopi, tak od stuleci. 16.08.11, 11:11 Gość portalu: alfredkoneser napisał(a): > W tym kraju tzw. "średnią krajową" czyli ponad 3 tysiące złotych netto zarabia > około 30 % społeczeństwa. Reszta czyli około 26 mln Polaków zarabia mniej, wię > kszość z nich trochę ponad pensje minimalną. Tutaj nigdy nie zniesiono pańszczy > zny, tylko formy zewnętrzne uległy ewolucji, treść pozostała niezmieniona. Praca w Polsce jest opodatkowana w 80% (ubezp. zdrowotne i chorobowe, ZUS, PIT, VAT). Gdyby nie te podatki pracujący człowiek realnie miałby prawie 2 razy więcej pieniędzy ze swojej pensji. A jeszcze tylko dodam, że mimo tych wysokich podatków wciąż rośnie polski dług. Tak to nasze państwo nie potrafi nawet zarządzać wyciągniętymi od nas siłą pieniędzmi. Odpowiedz Link Zgłoś
ben-oni Re: Szlachta i chłopi, tak od stuleci. 16.08.11, 11:29 Korwin Mikke ci takich głupot naopowiadał?? gdyby obniżyć obciążenia kosztów pracy to gwarantuję ci, że "na rękę" dostaniesz dokładnie tyle samo co teraz, a to co "zaoszczędzono" na obniżkach składek i podatków do kieszeni zabierze sobie ten, który cie zatrudnia. To się nazywa prawo popytu i podaży na rynku pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andre Re: Szlachta i chłopi, tak od stuleci. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.11, 11:40 No to chyba nie znasz zasady prawa popytu i podaży. Obecnie ta zasada na rynku pracy jest złamana, bo przedsiębiorca musi się godzić na zawyżone koszty, a pracownik na zaniżoną płacę. Prawdą jest, że po zniesieniu wszystkich opłat od pracy pensja wyniosłaby około 92-95% obecnej płacy netto. Stanowiłaby ona punkt równowagi pomiędzy obecnymi żądaniami płacowymi i wyceną pracy przez pracodawcę. Efektywnie zarabialibyśmy więc dużo więcej, nakładałaby się na to wyższa siła nabywcza w związku z niższymi cenami produktów dzięki niższym kosztom produkcji. Odpowiedz Link Zgłoś
monia-49 Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym? 16.08.11, 10:56 DO ROBOTY !!!!! PRAWO DLA WSZYSTKICH I WARUNKI SA JEDNAKOWE, PRACUJĄCY NA NIEUDACZNIKA I NIEROBA NIE POWINIEN ŁOŻYĆ !!!!!!!!! NIE ROZPIESZCZAĆ NIEROBÓW. Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence Re: Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym 16.08.11, 11:34 o jakim ty rozpieszczaniu u nas mówisz? przeczytaj jeszcze raz ile wynoszą zasiłki i porównaj je do cen w sklepach!!! te zasiłki to są śmieszne... dla na prawdę potrzebujących sa jak plucie w twarz, dla pracujących na czarno "się przydają" a dla patologii za mało by zapić się na śmierć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aspa Re: Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym IP: 89.204.227.* 16.08.11, 10:58 EUROPEJSKI socjalizm, piszesz? Pokaż mi prosze zatem kraj poza Europą, który podatków NIE ZBIERA? Piszesz, że przedsiębiorcy mając wolność, dadzą miejsca pracy. Studium przypadku: młody mężczyzna, budowlaniec, dobry fachowiec (pracował za granicą i był ceniony: w Niemczech, Szwecji, UK). Żona (pracowała), dwoje dzieci. U jednego z dzieci zdiagnozowano tzw. perlaka w uchu - dość paskudne schorzenie, utrudniające życie i czasem mu zagrażające. Żona zaczęła brac zwolnienia na wizyty w szpitalach (mąż pracował poza Polską), w efekcie szybko prace straciła. Mąż zdecydował o powrocie do Polski, by być blisko z chorym dzieckiem. Oczywiście, znalazł pracę - ale musiał jechać do Warszawy na budowę, 300 km od domu. Wracał na weekendy. Po przepracowanym miesiącu nie dostał pensji, ale zapewnienie, że będzie wyrównanie za miesiąc - miał oszczędności, więc sie zgodził. Po kolejnym miesiącu wypłaty znowu nie było, chłopak pracę rzucił. Ale firma trwa, nie zbankrutowała, więc brak wypłaty nie wynikał z agonalnej kondycji przedsiebiorcy: okazało się, że miał "zjazd", groziły mu kary umowne (nie narzucone przez państwo, tylko wolny rynek), zatrudnił więc kilku ludzi "na czarno", a że kary i tak nie uniknął, postanowił nie płacić "murzynom", ich winiąc za swe wcześniejsze zaniedbania (bo biorąc zlecenie nie zatrudnił od razu wystarczającej liczby pracwników - chciał zmaksymalizować zyski). Pytanie do ciebie brzmi: czy opisany przypadek jest jedyny i wyjątkowy, czy może jest w Polsce normą? Ludzie pracują - nie każdy jest po prawie czy innej polibudize - za grosze, ich płace sa daleko poniżej WARTOŚCI pracy, jaką wykonują. Wielu innych pracować chce, ale proponuje im się kilkadziesiąt godzin tygodniowo świadczenia cennej pracy za wynagrodzenie, które nie pozwala na normalne życie. Czemu zakładasz, że tylko biznes ma się kierować rachunkiem ekonomicznym, a zwykły człowiek nie? Czemu nie dziwisz się, ze ci sami ludzie , wyjechawszy z Polski stają się cenionymi i cennymi pracownikami, godnie opłacanymi choć sa "tylko" murarzami, tynkarzami czy kucharzami? Wolny rynek pokazał, że jest wolny tylko tak długo, jak jakaś potężna korporacja finansowa nie wpadnie w kłopoty i nie okaże się "zbyt duża, by upaść" - i wtedy płyną do niej miliardy z podatków i nikogo to nie dziwi. Wszak wolny rynek... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tay Kraj naciągaczy IP: *.adsl.inetia.pl 16.08.11, 11:00 Trzeba pomagać, ale tym, którzy faktycznie znaleźli się w tarapatach, nie z własnej winy... Państw niestety albo przegina w jedną albo w drugą stronę. Pieniądze trafiają albo do całkiem nieźle żyjących naciągaczy, albo do totalnych lumpów, którzy takie życie sobie wybrali, pomaga się też bogaczom rozwijać ich interesy, a tymczasem zwyczajny, nie zamożny człowiek, który chciałby się wybić i do czegoś dojść nie ma szans. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bzdzioch Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym? IP: 194.196.236.* 16.08.11, 11:02 Uważam, że to co sie dzieje teraz to patologia!! Najlepszą pomocą państwa jest ograniczanie ingerencji państwa w gospodarkę!!! Na razie to widać swięte oburzenie GW, bo przecież biednym trzeba pomagac, a ja uważam że należy dawać im szanse, Ci którzy skorzystają to super dadza radę, Ci co nie skorzystają to już jest ich sprawa. Teraz Państwo ingeruje w każdą dziedzinę życia i nawet uczy rodziców jak wychowywać dzieci:)) wiec o czym jest mowa!! Pieniądze marnotrawione są na potęgę! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hej Re: Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym IP: *.opera-mini.net 16.08.11, 11:05 Mam czas. Chętnie bym powalczył na portalach, wyglądasz na kogoś kto ma sponsora. Dałbyś jakieś wskazówki ... jak go szukać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ED protest do GW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.11, 11:05 w załączonym rysunku Polska nie jest na zielono!!!! a przecież jesteśmy rajem na ziemi - zieloną wyspą PO!!!!!!!! a PiS to samo zło : O ile jeszcze w 2005 r. państwo wydało na pomoc najuboższym 7,7 mld zł, to w 2009 r. - 7,2 mld zł. Jeśli wziąć pod uwagę inflację, to wydatki spadły realnie o jedną piątą. Na najważniejszy zasiłek rodzinny z dodatkami w 2005 r. poszło 6,1 mld zł, a w 2009 r. - już tylko 4,8 mld zł. Czyli pomoc skurczyła się realnie o 42 proc. Liczba dzieci, którym pomagano, zmniejszyła się w tym czasie z 5,2 do 3,8 mln. Odpowiedz Link Zgłoś
forumowiecgwna Re: protest do GW 16.08.11, 11:32 Daj spokoj - tu nikt by takiego artykulu nie przyczytal. A jakby dodac do tego kolejny CUD tuska - czyli powrot TIR-ow i ciezarowek z autostrad, ktore po wprowadzeniu kolejnego haraczu staly sie zbyt drogie nawet dla przedsiebiorcow, to juz w ogole nikt by nawet nie zajrzal do takiego artykulu. To jest GWno, nie zapominaj! Odpowiedz Link Zgłoś
klarneta8 Odsylam do art. WPROST- Jazda na gape-22 V 11 16.08.11, 11:06 Dowiecie sie prawdy o biednych i bezrobotnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janek dzbanek Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.11, 11:10 Znam wielu nierobów ,meneli i pijaków ,którm państwo pomaga .Oni znają doskonale przepisy za co i kiedy im się "należy" Przy dobrym zakręceniu mają pary groszy mniej jak zatrudniony na najmniejszej stawce.To co dostaje przepija w dwa dni. Moim zdaniem 1/2 bochenka dziennie ,kostka margaryny na trzy dni,torebka herbaty Ulung.ALBO DO ROBOTY.Karwa do roboty!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
forumowiecgwna Re: Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym 16.08.11, 11:27 Matce dziecka chorego na dystrofie tez to powiesz, profesorze? Facetowi po dwoch zawalach tez, nie? a np. dzieciom w rodzinie alkoholika, ktory przepija ile sie da tez, nie? Niezaleznie od tego ze te dzieci chca tylko jakos dojrzec i uciec z tego "domu"? Aha, nie zapomnij tez o tych glodnych dzieciach w szkolach - niektore z nich sa naprawde glodne i ja mam w Düpie kim sa ich rodzice i czy na to zasluguja. Dzieci nie sa niczemu winne i jezeli kraj wydaje gigantyczne miliony na np. mega-drogie stadiony dla kiboli-harchaczy, platne autostrady dla kilku miliarderow z polski, na systemy via-tool, z ktorych swietnie bedzie zyla garstka znajomych krolika, na samoloty dla "waznych" politykow, na super pensyjki i czternaste pensje nie zapominajac o deputatach dla gorniczkow oraz roznych formach "wsparcia" rolniczkow - na to wszystko jest kasa, a na glupie obiady w szkolach nie ma. Gratulacje - idealnie pasujesz do tusko-swiata. Moze za jakies 10-20lat zrozumiesz ze zycie to nie tylko ekran monitora. Odpowiedz Link Zgłoś
anlumaka Re: Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym 16.08.11, 12:35 Nareszcie coś mądrego przeczytałam. Dla niektórych tutaj wszystko jest białe albo czarne. Biedni do odstrzału ,dzieci z biednych rodzin też do odstrzału. Emeryci do eutanazji . Niech żyje bezduszność,cynizm i cwaniactwo. Dziecko alkoholika czy z wielodzietnej rodziny nic nie jest temu winne że jest biedne. Często jego dzieciństwo to swoista Golgota . Dzieci z rodzin wielodzietnych są bardzo często fajnymi bardzo wartościowymi małymi obywatelami,pomagają rodzicom ,umieją się dzielić i rozumieją od najmłodszych lat że niekoniecznie muszą mieć plecak z Hello-Kitty czy piórnik ze Spiderman'em. Państwo w ogóle nie inwestuje w dzieci. Z racji biedy marnuje się tysiące młodych talentów. Dzieci które pięknie rysują, mają nad przeciętne zdolności matematyczne lub muzyczne. To przecież przyszli podatnicy,mali ludzie którzy póżniej będą płacili podatki,VAT i tysiące akcyz. Państwo nie robi łaski. Skoro będzie później ciągneło z człowieka to najpierw powinno może coś dać od siebie. A tak proszę przykład: Aby dostać stypendium socjalne,czyli pomoc w postaci dofinansowania podręczników i pomocy do szkoły nie można przekroczyć 351 zł na osobę w rodzinie. Normalnie jakaś kpina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szczurwa Re: Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym IP: *.dynamic.chello.pl 16.08.11, 13:24 jakim cudem ty się uchowałeś "normalnym" wśród tych kolegów-pijaków, meneli i nierobów ? Uważaj, kto z kim przestaje, takim sie staje.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Po co pomagać biednym? IP: *.toya.net.pl 16.08.11, 11:11 Po co pomagać biednym? To juz lepiej te pieniądze dac jakiemus przedsiębiorcy aby wymienil maszyny na takie do ktorych obslugi będzie potrzebowal 2 ludzi nie 15. Przedsiębiorca stanie się bardziej konkurencyjny i więcej zarobi. A co z tymi 8 zwolnionymi. Może załapia się na jakiś zasilek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TAURUS Dolaczego w Polsce mamy tylu idiotów IP: *.dynamic.chello.pl 16.08.11, 11:12 Przeczytałem co poniektóre posty i włos na głowie się jeży. Za komuny palancie ( a jest tu ich wielu ) za mieszkanie płaciłeś grosze, woda za darmo, światło w piwnicach, strychach i klatkach schodowych , darmo, wywóz śmieci za darmo, woda, darmo. Smieszą mnie przeliczniki z $ na zety. Człowiek był ( ponoć ) gnębiony i żył za 100$ miesięcznie. Tak, żył a nie wegetował za dzisiejsze 500$. Żadnemu z tych kretynów nie przychodzi do głowy że kostka masła ( w przeliczeniu ) na dolca kosztowała 5 centów ( teraz 1$ ), chleb to samo. Kiedy wy prymitywni tzw. ekonomiści że taki przelicznik wymyślili cińkciarze i tego się trzymali. Odpowiedz Link Zgłoś
ben-oni Re: Dolaczego w Polsce mamy tylu idiotów 16.08.11, 11:38 Problem polega na tym, że takie pierdoły wygadują nawet ekonomiści z tytułami profesorskimi. Niedawno pan Orłowski mówił, że Polacy się bardzo wzbogacili, bo w PRL-u zarabiali 20 dolarów a teraz zarabiają 20 razy więcej. Szczęka mi opadła na głupotę tego pana.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polak jak holender no proszę PIS jak PO IP: *.net.stream.pl 16.08.11, 11:12 zastanawiam się ile osób przeczytało artykuł uważnie i zwróciło uwagę na choćby taki fragment "Kwota kryterium dochodowego warunkująca prawo do świadczeń rodzinnych pozostaje na niezmienionym poziomie począwszy od 1 maja 2004 r.", przez co "zmniejsza się liczba osób uprawnionych do świadczeń rodzinnych". czytałem już o tym, ze w czasie rządów platformy 'zamrożono' progi ale że w czasach PIS tak było to nie wiedziałem, a taka to podobno prospołeczna formacja jest (o obniżce podatków dla najbogatszych przez nich nie wspomnę bo nie miejsce na to ;-); jak się okazuje jedynie te 'wstrętne komuchy' z SLD starały się nie zapominać o najuboższych; jestem daleki od twierdzenia, ze wszystko co robiło PIS lub obecnie robi PO było/jest 'do bani' (nie postrzegam świata w czarno - białych barwach) ale akurat jeśli idzie o pomoc społeczną to obie te formacje prawicowe tylko potwierdzają, że w tych kwestiach na prawicę nie ma co liczyć; pewnie zaraz naskoczy tu na mnie paru ale takie są fakty panowie Odpowiedz Link Zgłoś
apparent Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym? 16.08.11, 11:16 Dane GUS nie uwzględniają przychodów osiąganych w szarej strefie. Wygląda więc wszystko trochę inaczej. Te alarmistyczne tytuły prasowe są pobożnymi życzeniami ich autorów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: glowa Re: Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym IP: *.b-ras2.cld.dublin.eircom.net 16.08.11, 11:16 To wedlug ciebie najlepiej nie pomagac? Powiedz to glodnym dzieciom! Masz prace to plac na ludzi bezrobotnych, bo to dzieki nim masz ta prace. Odpowiedz Link Zgłoś
forumowiecgwna Re: Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym 16.08.11, 11:18 oj, tu to sie nie popisales inteligencja czlowieczku... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adam. Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.11, 11:18 Państwo łupi swoich poddanych . Odpowiedz Link Zgłoś
eti.gda Re: Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym 16.08.11, 11:54 Gość portalu: Adam. napisał(a): > Państwo łupi swoich poddanych . Nie powiedziałeś nic nowego. "Bądźcie ostrożni z władzą, gdyż nie działa ona dla dobra społeczeństwa, ale dla własnej korzyści. Udaje, że kocha w czas pomyślny, ale nie pomoże w czas trudny" (Talmud, Awot 2,3) Odpowiedz Link Zgłoś
cud_malina Niedokładne info - przekłamanie 16.08.11, 11:22 "Jest jeszcze zasiłek pielęgnacyjny - 153 zł miesięcznie - przyznawany niezależnie od dochodu niepełnosprawnym dzieciom i dorosłym, a także osobom, które skończyły 75 lat." Z tego by wynikało, że kasę dostaje każdy niepełnosprawny. Gówno prawda. Jeśli chodzi o osoby dorosłe, to zasiłek mogą dostać: - osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, - osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności , tylko wówczas, jeśli niepełnosprawność powstała przed ukończeniem 21. roku życia Osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które stały się niepełnosprawne mając więcej niż 21 lat, nie dostaną zasiłku. Mimo że są tak samo niepełnosprawne jak te powyżej! Nie dostaną go też osoby dorosłe z lekkim stopniem. Osoby niepełnosprawne nie tylko nie są motywowane do nauki. Są demotywowane: W mniejszych miejscowościach najmniej pracy jest dla osób (także w pełni sprawnych) z wyższym wykształceniem. Jeśli osoba niepełnosprawna zdobędzie wyższe wykształcenie, to nie tylko nie będzie miała pracy, ale też... pozbawi się szans na rentę! A to przez idiotyczne orzecznictwo ZUSowskich lekarzy. Wg ZUSu osoba niepełnosprawna z wyższym wykształceniem - niezależnie od stanu zdrowia - zawsze dostanie pracę, którą będzie w stanie wykonywać. Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności i tego pecha, że stałam się niepełnosprawna po ukończeniu studiów. Od państwa dostaję równe 0zł. Tyle samo wynosi mój całkowity dochód. Dochód netto na osobę w rodzinie (są 2 osoby): 650zł/m-c Wydatki tylko na moje leczenie: minimum 500-600zł/m-c. Pozostaje opłacić rachunki i żyć powietrzem. Odpowiedz Link Zgłoś
janek344 Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym? 16.08.11, 11:22 Brawo pan drKubicki; brawo internauta "Normalny"; bardzo ciekawy artykuł . Należy cały ten "europejski socjalizm"obalić. To powinno być zrobione w terminie natychmiastowym, jednorazowo ,nie etapami, Tylko jaki rząd będzie miał tyle odwagi, by narazić się od razu największej i najpotężniejszej sile spolecznej czyli darmozjadom korzystającym z tzw. opieki społecznej i próżniakom ,którzy marzą o emeryturze (oczywiście wysokiej) od 30 roku życia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Drevniak Re: Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym IP: *.dynamic.chello.pl 16.08.11, 11:23 katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,10119697,Zycie_na_garnuszku_opieki_spolecznej_moze_uzalezniac.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aa Nędza wśród polaków?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.11, 11:23 W tej Polsce jest coraz gorzej! Nie da się już wiązać przyszłości z tym krajem. Jak się nie jest jakąś ważną osobą to tak jakby się nie istniało! Wszystko w tym kraju jest zrobione pod sławnych i bogatych ludzi, a my zwykłe szaraki to ledwo wiążemy koniec z końcem i nikt się tym nie interesuje! Wszystkie urzędasy mają nas w d....!!! Jak mamy problem to nikt nie chce albo nie umie nam pomóc! Więc z tego wynika że Polska jest tylko dla bogatych! Bo zwykli obywatele to już prawie miejsca tutaj nie mają! Trzeba się wyprowadzić jak najszybciej! :/ prawo jest beznadziejne, bo nikt go nie przestrzega! Ja się czasem wstydzę tego że jestem polką :/ bleee :/ Z niczym nie umieją sobie poradzić rządzący tym państwem :/ wszystko byle oni mieli napchany portfel i żyło im się rewelacyjnie!!! :/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bank Komercyjny SA Rafał A. Ziemkiewicz, Polactwo, Fabryka Słów, IP: *.dynamic.chello.pl 16.08.11, 11:26 Lublin 2004, str. 122 "Przypomniał mi się ten wywiad z zawodowym oszustem ładnych parę lat temu, kiedy to wiadomością dnia był we wszystkich mediach bunt łódzich bezrobotnych, którzy domagali się zmiany godzin wypłacania im zasiłków. Sprawa była tak oczywista, że protestujący właściwie nawet nie starali się jej ukrywać - urząd otwarty jest tylko rano i wczesnym popołudniem, czyli wtedy, kiedy to oni, bezrobotni, są w pracy. Bo przecież zasiłek zasiłkiem, a pracuje się na czarno, każdy to wie. Telewizja poprosiła o komentarz ówczesnego ministra pracy i spraw socjalnych, Leszka Millera, który bynajmniej protestujących nie potępił, choć też nie próbował udawać, że nie wie, o jakich to "bezrobotnych", co nie mają kiedy odbierać zasiłków, mowa. Jak zwykle błąkał mu się przy tym charakterystyczny, cyniczny uśmieszek. Może to autosugestia, ale ja wyczytałem w tym uśmieszku" 'Myślicie, że ja nie wiem? Myślicie, że jesteście cwani, że robicie nas, władzę, w bambuko? No i myślcie tak dalej. O to chodzi'." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aa Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.11, 11:31 Nie wiem po co w ogóle tutaj cokolwiek pisać. Jak i tak nikt tego nie czyta! Albo jak przeczyta to ma to w d....!!! Albo jeszcze beznadziejnie skomentuje tą wypowiedź! Jakby coś te wypowiedzi ludzi dawały to te wszystkie portale, forum itd.miały by sens!!! Tutaj to tylko by pomógł jakiś bat! Bo nawet reklamy i gadanie po kilka razy jedno i to samo nic nie daje!!! Ludzie mają olewkę na wszystkie ostrzeżenia, komunikaty itp. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PL Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym? IP: 212.160.172.* 16.08.11, 11:32 Oto Polska TUSKA! bieda, brud, bałagan i coraz drożej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: waldi_46 Polska 2015: Jak mądrze pomagać potrzebującym? IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.08.11, 11:38 złodziejska solidarność wykiwała roboli a sami żyją w przepychu i dostatku . Odpowiedz Link Zgłoś