Gość: q2s Play ma gdzies klientów! IP: *.1and1.pl 17.08.11, 10:57 Zgłaszałem ok 20 reklamacji przez internet oraz telefon. Za każdym razem procedura wygląda tak samo - zgłaszam problem, po ok 2 tygodniach czasem później z powodu braku reakcji z ich strony (problem nadal istnieje) wykonuje do nich telefon z zapytaniem o sytuacje: - Pani odpowiada ,że ona ma w systemie, że problem rozwiązany. - Ja na to ,że jak rozwiązany, skoro nadal ten problem jest i nikt się ze mną nie kontaktował. - Pani informuje wskazując datę kiedy w systemie problem został rozwiązany i kończy się rozmowa. - Wobec tego proszę o kontakt z tą osobą która rzekomo rozwiązała mój problem - Pani informuje ,że nie ma takiej możliwości i oni sprawdzili i wszystko jest ok. Wobec tego składam ponownie tę samą reklamację - po jakimś czasie sytuacja się powtarza... i tak w kółko. Brak mi słów na tę firmę, w telefonie bardzo często przy próbie połączeń pojawia się komunikat "sieć zajęta" i nie można wykonywać połączeń. Zmieniałem zgodnie z informacjami na forach ustawienia tel na Plus gsm itd. nic nie pomaga. Dodatkowo zdarzyło się ,że nie dochodziły SMS Odrębną sprawą jest cennik przesyłania danych - czyli Internet. To jest już skandal i tak drogiego internetu jak w Play nie ma chyba nigdzie na świecie?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GOSCIU Tak oszukanczej firmy nie ma na swiecie IP: *.aster.pl 17.08.11, 11:04 dokladnie,a czego sie spodziewales,przeciez oni startowali juz oszukujac,bo przeciez nie maja niczego wlasnego,pracuja na sieci PLUS'a,a tutaj sa jeszcze tacy durnie ktorzy ich bronia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Eliza Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych? ... IP: *.welnowiec.net 17.08.11, 11:01 Po przeczytaniu artykułu jestem w szoku, że coś takiego mogło się naprawdę zdarzyć. Na szczęście nie jestem w sieci telefonii komórkowej Play, ale cena za miesięczne użytkowanie telefonu jest niebotyczna. Ciekawe, czy przy podpisywaniu umowy i kupowaniu smart fona pracownicy ostrzegali o tym, że telefon sam i mimowolnie łączy się z Internetem. porady-prawne.org.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GOSCIU Re: Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych IP: *.aster.pl 17.08.11, 11:06 NIE ostrzegali i o to wlasnie chodzi. Wszystko jest oszukancze,zawyzone oplaty,wysokie abonamenty i drogioe telefony,a ciemne buractwo lapie sie na reklamy.Krzycza ze u nich najlepiej,to FRUGO,lecimy i sie zapisujemy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ryszard Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych? ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.11, 11:02 Miałem to samo z iPhonem w sieci Orange dwa lata temu. Sam ściągał dane ... rachunki podskoczyły ... Operator zarobił ... a ja musiałem przestawić go na ręczny tryb pobierania danych. Ale informacji o automatycznym uzupełnianiu danych oraz o kosztach tego ... nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uzytkownik_smartow Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych? ... IP: 195.85.196.* 17.08.11, 11:03 sorry, ale niewiedzą wszystkiego tłumaczyć się nie da ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych? ... IP: *.newlogic.at 17.08.11, 11:03 Polska to jednak wiocha. Wszyscy by chciely za darmo. Wszyscy patrza by bylo jak najtaniej, a jak wychodzi ze bubel to lamentuja i zadaja zwrotu kasy (najlepiej od panstwa, bo to kasa "niczyja"). Oj musi sie polski narod jeszcze duzo nauczyc.... Odpowiedz Link Zgłoś
placebo99 Te pieniądze dostanie Kuba Wojewódzki! 17.08.11, 11:03 Dlatego nie ma mowy o zwrocie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: HAHA Re: Te pieniądze dostanie Kuba Wojewódzki! IP: *.aster.pl 17.08.11, 11:07 pomylka,to nie ta firma,PKO jest jednak lepsze,choc tez badziewiaste Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mach Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych? ... IP: *.dynamic.chello.pl 17.08.11, 11:08 posiadam dwa telefony, abonament w T i karta w Playu, zrobiłem tydzień temu test: zalogowałem się na tą samą stronę i wylogowałem, czas ten sam bo robione równolegle.. wynik?? w T transfer(wych+przych) to 100kB a w Playu 1,6MB! i tu jest pies pogrzebany panie i panowie, wtedy się zastanawiałem, skąd taka różnica ale teraz już mnie to nie dziwi... Play kusi niskimi cenami aparatów/połączeń ale gdzieś musi sobie to odbić no to naciąga na połączeniach internetowych, głównie nieświadomych "gadżeciarzy".... polecam dla nich telefony a nie smartfony... kolejny przykład na to, że w życiu nie ma nic za darmo i nawet taka nauka kosztuje Odpowiedz Link Zgłoś
aarvedui za mało skilla macie ;> 17.08.11, 11:11 jak się nie umie czegoś używać, to się tego nie kupuje. za "szpan" smartfonem trzeba płacić ;> Odpowiedz Link Zgłoś
vardiane Za głupotę się płaci, i bardzo dobrze! 17.08.11, 11:12 Ja nie wydzwaniam do energetyki, żądając umorzenia rachunku za prąd, bo kupiłam pralkę i płacę duże rachunki. Jeśli ktoś kupuje telefon - to jest to decyzja tej osoby. Są różne telefony, jeśli bierze się pierwszy lepszy, bez zainteresowania się do czego służy, tak się to kończy. Ja korzystam ze iPhona od kilku lat i nigdy nie byłam bardziej zadowolona. Fakt - łączy się z internetem - i bardzo dobrze, to jedna z jego najważniejszych funkcji. Ponieważ korzystam z internetu w telefonie codziennie, wybrałam ofertę Orange Free - to chyba najlepsza dostępna obecnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szeldon Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych? ... IP: *.ip.netia.com.pl 17.08.11, 11:24 jak sie chce mieć LANS i DANS nosząc smarfona albo gorzej, takiego *ejpada tudzież AJfona, to trzeba też ponosić konsekwencje swoich decyzji. Przecież WY wszyscy korzystający z nowinek technicznych, smartfonów, tabletów itp jesteście tacy za*ebiście TOPowi że aż trudno uwierzyć że nie macie świadomości ciągłego ssania danych przez Wasze wyrąbiste fony... A ja mam stary dobry zwykły telefon, służy do rozmawiania... Nie mam też pełnych gaci za granicą że mi zassie drogie pakiety danych... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: d3k@r Nie tylko Play oszukuje swoich klientów. IP: *.nplay.net.pl 17.08.11, 11:29 Pewnemu znajomemu przy przedłużaniu umowy w Orange zaproponowano smartfona (jakaś Nokia - modelu niestety nie pamiętam), ale nie poinformowano go o konieczności wykupienia pakietu internetowego. Efekt - rachunek na ponad 4000 pln za pierwszy miesiąc użytkowania. Niektórzy zapewne powiedzą, że sam sobie winny. Tylko co ma zrobić człowiek, który nie ma pojęcia o tym jak działa takie urządzenie, a nie ma czasu (własna działalność gospodarcza) ani ochoty na zgłębianie tematu przed zakupem. Od tego są sprzedawcy i konsultanci aby wybrać urządzenie odpowiednio do potrzeb i najodpowiedniejszą dla niego taryfę. To jest ich psi obowiązek i za to przecież biorą pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: e Głupota i ogólnie niedouczenie musi kosztować :-) IP: *.cluster-e.websense.net 17.08.11, 11:43 Jak nie wiedzą jak obsługiwać telefon to niech przesiądą się na Nokie 3310 tam nawet za pobranie MMSa nie pobierze kasy :-). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Głupota i ogólnie niedouczenie musi kosztować IP: *.lze.lodz.pl 17.08.11, 11:50 A nie lepiej jakby opcje internetowe byly na poczatek wylaczone, jak ktos potrzebuje to sobie powlacza. Przeciez oprogramowanie i tak jest brandowane wiec co za problem tak ustawic telefony ? Tak byloby uczciwiej dla tych uzytkownikow co sie slabiej orientuja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Głupota i ogólnie niedouczenie musi kosztować IP: *.fn.pl 17.08.11, 12:19 Jak się ktoś słabo orientuje to po co się pcha po smartfona? Potrzeba lansu u jełopów jest kosztowna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Głupota i ogólnie niedouczenie musi kosztować IP: *.lze.lodz.pl 17.08.11, 12:40 Bo zazwyczaj pracownicy punktow na takie telefony ludzi namawiaja, nawet osoby starsze ktore ledwo sobie radza z prostrzymi telefonami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: waapi Pamiętaj - Zawsze Musisz Być Expertem IP: 212.160.172.* 17.08.11, 11:45 Kupowałem smartfona Nokia 5800 ok 2 lat temu i nie przyszło mi do głowy aby nie zebezpieczyć sie pod kątem transmisji danych. Wykupiłem pakiet 1,5GB. Obecnie komórka cały czas co kilka minut sciąga pocztę. Niestety w naszym kraju jest tak że jezeli robisz cokolwiek to musisz być w tej dziedzinie ekspertem. Robisz remont - dowiedz się ja go zrobić. Zdejmujesz simlocka - lepiej sam kup sprzed do jego zdejmowania. Idziesz po smartfona - dowiedz sie jak działa system operacyjny telefonu i wiedz co to pakiety internetowe, GPRS, 3G. Inaczej wy.....ą Cię bez masła. Odpowiedz Link Zgłoś
gostuniop Re: Rachunki na ponad 1000 zł za ściągnie danych? 17.08.11, 11:48 Uwaga trochę z boku a propos czytania instrukcji telefonu. Niestety, instrukcja do genialnego Samsunga Danio (czy Monte, jakoś tak) mojego dziecka ogranicza się do powiadomienia mnie jak się włącza odtwarzacz mp3 i zmienia dzwonki. O głębszej ingerencji w bebechy telefonu nie ma ani słowa... Oczywiście mogę czesać fora, szukać tych informacji itp. ale wniosek jest taki, że instrukcja do tych szpanofonów też jest napisana dla.... debili. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misiek Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych? ... IP: *.x-matter.uni-frankfurt.de 17.08.11, 11:50 Nie umiecie z czegos korzystac to sie nie dziwcie potem. Transmisje danych czy internet da sie odlaczyc i nie placic ani grosza. Wincie swoja niewiedze. Play nie ma obowiazku wziasc wasze telefony do reki i to wylaczyc no bo po co jesli moze na Waszej glupocie zarobic ? Odpowiedz Link Zgłoś
gelbigel Yappies 17.08.11, 11:55 lol śmieszy mnie banda japies, którzy musza mieć neta na komórkie i twitnąć w każdym momencie oraz sprawdzić godzinę na zegarze atomowym. Chcecie? to płaćcie! xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZED Ciekaw jak inni operatorzy? IP: *.lukman.pl 17.08.11, 12:00 A ciekawe jak u innych operatorów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przem Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych? ... IP: 193.111.166.* 17.08.11, 12:00 ORANGE ma to samo ! kumpel dostał ponad 6000 zł , Odpowiedz Link Zgłoś
michianstefanoff symbian 17.08.11, 12:01 czy na symbianie na Nokia E7 takie rzeczy się komuś zdarzyły? u mnie nie zauważyłem tego - mam w Orange internet free na kartę i już mi się skumulowało 50GB transferu - nie jestm w stanie tego zużyć, choć używam internetu w E7 do wszystkiego - rozmowy w VoIP (tlenofon / freeconect), skype, laptopa mam teraz podpiętego do netu przez komórkę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wilkouak Re: symbian IP: *.lhsystems.pl 17.08.11, 20:30 Na symbianie? owszem, jak biegałem przez tydzień po Gliwicach z włączonym GPS podłączonym do google maps. rachunek na 450 zlotych. Co było robić? Człowiek się uczy na własnych błędach Odpowiedz Link Zgłoś
radeberger Re: Rachunki na ponad 1000 zł za ściągnie danych? 17.08.11, 12:07 Tak to jest, jak się jest młotem i nie wie, że smartfon lubi się "aktualizować". Teraz płaćcie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gregoson Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych? ... IP: *.net.stream.pl 17.08.11, 12:09 W dawnej Erze były sprzedawane dwa modele telefonów, na ktorych nie było możliwości wyłączenia transmicji danych na terenie kraju. Były to Era G1 i Era G2 produkowane przez bodajże HTC dla sieci T-Mobile. Ale była o tym informacja w samym cenniku telefonów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ??? Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych? ... IP: *.fn.pl 17.08.11, 12:09 Smartfon jest jak komputer i m.in. pobiera różne aktualizacje. Aktualizacje takie to cenne kilo - megabajty. Operator nie jest winny, że klient kupuje smartfona i nie czyta instrukcji obsługi. Play w ostatnim czasie rwie klientów od konkurencji, bo ma po prostu lepszą ofertę (pozostali operatorzy też mają bardzo wysokie stawki 'poza pakietem') Składanie pozwu zbiorowego jest objawem głupoty; stado baranów chciało się lansować super telefonami, ale nie potrafili sprzętu obsłużyć. Teraz chcą, żeby operator zapłacił za ich indolencję. Żenujące. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: n/n Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych? ... IP: *.range86-185.btcentralplus.com 17.08.11, 12:27 Nie mieszkam w pl, mam komóre z internetem i tu jest tak, że jeśli sam nie połącze sie z internetem przez przeglądarke lub jakis program tonie nalicza mi nikt zadnych opłat. Nie ma takich akcji ze jakis program pobiera dane w tle. 3 świat... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: =2P= Re: Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych IP: *.toya.net.pl 17.08.11, 15:02 Podaj swój model telefonu. Od tego to zależy, a nie od kraju aktualnego przebywania. I jeszcze trochę zależy od ustawień. Gratuluje jednak pomysłu jak tu oczernić Polskę :) świadczy to tylko o Tobie.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hamster Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych? ... IP: *.dynamic.chello.pl 17.08.11, 12:31 WiFi sobie włączcie! Mam 2.telefony z internetem i tablet, abonamenty w Erze czyli teraz tym ruchomym T. Na szczęście jak kupowałam doradca biznesowy UPRZEDZIŁ, by nie włączać telefonu dopóki nie dostanę SMS-a (fakt, miałam jeszcze 3 inne firmowe numery), że została już zainstalowana paczka internetowa. A i tak zapłaciłam frycowe, bo nie wytrzymaliśmy... Ale przy każdej wątpliwości dzwonię(od lat!) do biura obsługi klienta i sprawdzam na bieżąco, co się z telefonami dzieje. Na przykład teraz spędzam czas przy wschodniej granicy i dostałam SMS-a z informacją o połączeniach poza UNIE (16 zł!). Od razu telefon do BOK i sprawdzenie czy przez przypadek na którymś numerze nie ma aktualnie roamingu. Lepsze to, niż potem jakiś horrendalny rachunek. To moje telefony, moje pieniądze, a więc i mój interes! A że operatorzy patrzą, jak nabić kabzę - to co im się teraz wszyscy dziwią? PLAY to nie dobra wróżka i jak rozdaje smartfony za darmo (prawie) to wiadomo, że gdzieś jest haczyk. No to odbija sobie na pierwszym rachunku: tak właśnie naiwni zapłacą za swoje wypasione telefony. Wracając do meritum: na telefonach mam dodatkowe paczki internetowe (za 9 zł + VAT), do tabletu wykupiłam pakiet internetowy za 39 zł(też + VAT). Wszędzie tam, gdzie jest sieć bezprzewodowa - telefony przełączają się na WiFi i ciągną z sieci za darmo (wszystkie to Samsungi). Od kilku miesięcy to praktykujemy, jeszcze nie było dopłaty za transmisję. Teraz siedziałam przez 3 tygodnie z dala od WiFi i też wystarczyło! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Myślenie_nie_boli Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych? ... IP: 195.187.253.* 17.08.11, 12:35 ludzie przestańcie wypisywać głupstwa o tych transferach w telefonach; rachunki dostaliście nie za transfer danych (w większości niemożliwy do zobienia w telefonach w tak krótkim czasie) ale za próby nawiązania połączeń - pingi w krótkich odstępach czasowych, które z powodu formy naliczania transferu generują rachunek, czyli fizyczny transfer powiedzmy 1MB danych na rachunku może być widoczny jako kilkadziesiąt MB! obowiązkowe lektury: post #36: forum.android.com.pl/f149/w-3-dni-sam-nabil-900pln-17944/index4.html oraz to: echtenplay.blogspot.com/2010_01_01_archive.html - jak widać nawet ustawienie na wifi może nie być pomocne. Odpowiedz Link Zgłoś