Dodaj do ulubionych

Jak premier ułatwia życie firmom

22.06.06, 02:09
Rozkułaczyć i zdusić resztki kapitalizmu. Potem w dół wszystko wyrównać - oto
wyraźny cel rządu. Normalni i tak wyjadą, a reszta będzie sobie żyła może nie
długo (lekarze też uciekną), ale na pewno szczęśliwie.
Obserwuj wątek
    • Gość: realny Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: *.pekao.com.pl 22.06.06, 08:38
      Kolejny popis pismactwa wielce krytycznego (jak deszcz pada to przecież wina
      rządu, jak nie pada - także).
      Bezkrytyczne cytowanie - jak o tym kupowaniu znaczka, co to rzekomo skutkować
      będzie koniecznością zapłaty składek ZUS za okres zawieszonej działalności. Co
      za brednie - wystarczy nie wykazywać tego znaczka "w kosztach". Zgadzam sie
      oczywiście, że element rozliczania kosztów jest do poprawki - dowodem przykład
      pana od szparagów.
      Niektóre elementy projektów rządu, które maja skutkować wiekszymi wpływami do
      budżetu (lub mniejszymi ubytkami), i które nie podobaja się zainteresowanym
      swiadcza głównie o tym, że nie jesteśmy jeszcze krajem który stac na wszystko.
      Głupio krytykowac wszystko jest najłatwiej. Przypominam tylko ze to nie obecny
      rząd odpowiada za degenerację kraju i gospopdarki przez 45 lat komuny oraz
      skutki dalszych wyczynów lewizny.
      • Gość: zxy Panie Jaworski a Waść jaką działalność prowadz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.06, 12:04
        -isz, bo mnie się wydaje że Waść jesteś poprostu pracownikiem KIG , o tym
        znaczku to ...., nie napiszę.
        • rafi13 Zakichany biurokratyczny burdel. 22.06.06, 14:18
          Przedsiebiorcy w sluzbie panstwu.

          Zdzierane podatki pojda na socjal dla PISowego elektoratu, Swiatynie
          Opatrznosci i Instytut Wychowania Nacjonalistycznego.



          Kaczyzm NIE.
      • Gość: :)))) Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: *.acn.waw.pl 22.06.06, 12:20
        Gość portalu: realny napisał(a):

        > Kolejny popis pismactwa wielce krytycznego (jak deszcz pada to przecież wina
        > rządu, jak nie pada - także).

        Nie masz racji, ale tego nie widzisz przez zasnute mgłą oczęta. Mniej ideologii, więcej myślenia. Tego
        nam baaardzo brak. W całym kraju.

        > Bezkrytyczne cytowanie - jak o tym kupowaniu znaczka, co to rzekomo skutkować
        > będzie koniecznością zapłaty składek ZUS za okres zawieszonej działalności. Co
        > za brednie - wystarczy nie wykazywać tego znaczka "w kosztach".

        To polski wynalazek - koszty, od których trzeba płacić podatki. Znaczka "nie wykazuj", benzyny nie
        można od nieciężarówki. Jaki jeszcze koszt "nie jest kosztem"? Przyznasz, że to forma okradania
        podatnika?

        Zgadzam sie
        > oczywiście, że element rozliczania kosztów jest do poprawki - dowodem przykład
        > pana od szparagów.

        No i sam sobie przeczysz.

        > Niektóre elementy projektów rządu, które maja skutkować wiekszymi wpływami do
        > budżetu (lub mniejszymi ubytkami), i które nie podobaja się zainteresowanym
        > swiadcza głównie o tym, że nie jesteśmy jeszcze krajem który stac na wszystko.

        Krajem? Czy budżetem? Obciążenia wzrastają, bo budżetu nie stać... natomiast NAS stać zawsze i na
        wszystko! Ale my nie jesteśmy głupi, przenosimy firmy na Słowację. A pseudoprawicowe mohery niech
        się same utrzymują. Z tacy.

        > Głupio krytykowac wszystko jest najłatwiej. Przypominam tylko ze to nie obecny
        > rząd odpowiada za degenerację kraju i gospopdarki przez 45 lat komuny oraz
        > skutki dalszych wyczynów lewizny.

        A czy ktoś krytykuje obesne marionetki "za degenerację kraju i gospopdarki przez 45 lat komuny". To,
        co prezentujesz, to ideologiczne czytelnictwo. Widzisz, co chcesz, i pomijasz to, czego nie chcesz.
        Tanie państwo, psia ich mać.
      • Gość: dokladny znaczek a koszty IP: *.aster.pl 22.06.06, 12:39
        Mozna to rozumieć jeszcze inaczej

        > Bezkrytyczne cytowanie - jak o tym kupowaniu znaczka, co to rzekomo skutkować
        > będzie koniecznością zapłaty składek ZUS za okres zawieszonej działalności. Co
        > za brednie - wystarczy nie wykazywać tego znaczka "w kosztach"
    • pioskee Re: Jak premier ułatwia życie firmom 22.06.06, 08:39
      Kolejny popis pismactwa w GW (jak deszcz pada to przecież wina rządu, jak nie
      pada - także).
      Bezkrytyczne cytowanie - jak o tym kupowaniu znaczka, co to rzekomo skutkować
      będzie koniecznością zapłaty składek ZUS za okres zawieszonej działalności. Co
      za brednie - wystarczy nie wykazywać tego znaczka "w kosztach". Zgadzam sie
      oczywiście, że element rozliczania kosztów jest do poprawki - dowodem przykład
      pana od szparagów.
      Niektóre elementy projektów rządu, które maja skutkować wiekszymi wpływami do
      budżetu (lub mniejszymi ubytkami), i które nie podobaja się zainteresowanym
      swiadcza głównie o tym, że nie jesteśmy jeszcze krajem który stac na wszystko.
      Głupio krytykowac wszystko jest najłatwiej. Przypominam tylko ze to nie obecny
      rząd odpowiada za degenerację kraju i gospopdarki przez 45 lat komuny oraz
      skutki dalszych wyczynów lewizny.
    • Gość: krzysiek o zawieszaniu firm IP: *.centertel.pl 22.06.06, 09:01
      "Przedsiębiorcy domagali się zwłaszcza prawa do zawieszenia działalności gospodarczej. Dzisiaj to poważny problem dla setek tysięcy osób. Firmy, które prowadzą działalność sezonową (np. letnią restaurację), nie mogą, w czasie gdy nie prowadzą biznesu, zawiesić działalności i nie płacić podatków oraz składek ZUS."
      Jest znacznie gorzej niz pisza, bo przez lata oficjalnie dzialalnosc mozna bylo zawieszac, tyle ze teraz ZUS twierdzi ze takiej mozliwosci nigdy nie bylo (zawieszania) i przysyla rachunki na za zalegle skladki.

      zus.wrog.pl/akcja.php
    • Gość: już się nie śmieję Czy te głupki słyszały o pojeciu - amortyzacja? IP: *.lubin.dialog.net.pl 22.06.06, 09:18
      To takie coś, panie Premierze, czy się zarabia czy nie to odpisuje się od
      przychodu: za budynki, za maszyny , za samochód i całą kupe innych środków
      trwałych.
      Więc co z tym zrobić w okresie zawieszenia?!?!?!
    • Gość: zenek widać PremieR jest ZielonY z biznesu i nic nieKuma IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.06, 09:21
      Ten rząd jest głupszy od wszystkich osłów na tej ziemi-pewno jakiś Romek
      podpowiedział jak zawiesić żeby czegoś tasm jeszcze nie dać.
      • Gość: Tomek Jak straty - to sobie zawieszę... :-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.06, 09:28
        Super pomysł - jak się ma zyski, to się prowadzi działalność, a jak straty - to
        się ją zawiesza. A gdzie równość firm wobc prawa? Czy spółki tez tak będą mogły
        sobie zawieszać?
        • Gość: redchili Re: Jak straty - to sobie zawieszę... :-) IP: *.chello.pl 22.06.06, 09:50
          > Super pomysł - jak się ma zyski, to się prowadzi działalność, a jak straty - to
          > się ją zawiesza.

          Jak najbardziej prawidłowo. Prowdziłeś kiedyś działalność gospodarczą? Czy też
          za głupi jesteś, żeby choć sprzedawać sznurówki na ulicy?

          A gdzie równość firm wobc prawa? Czy spółki tez tak będą mogły
          > sobie zawieszać?

          ??? A spółki nie prowadzą działalności gospodarczej?
    • Gość: karol Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: *.tvk-gaj.pl 22.06.06, 09:42
      Likwiduje swoja dzialalnosc i wyjezdzam z tego kraju bo nic nie zrobia zeby
      ulzyc
    • Gość: redchili Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: *.chello.pl 22.06.06, 09:55
      Jak zwykle lekki bełkot.
      "Firmy, które prowadzą działalność sezonową (np. letnią restaurację), nie mogą,
      w czasie gdy nie prowadzą biznesu, zawiesić działalności i nie płacić podatków
      oraz składek ZUS."

      Podatki zazwyczaj się płaci od dochodu bądź przychodu (ryczałt). Nie ma dochodu
      lub przychodu - nie ma podatku. Jedyny wyjątek to karta. US nie interesuje w
      ogóle zawieszanie bądź nie działalności.

      Prawdziwym kłopotem jest tylko ZUS.
    • Gość: Marcin Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: 213.199.221.* 22.06.06, 10:33
      Jak się buraki dorwały do rządzenia to trudno się czegoś mądrego spodziewać.
      Załatwianie formalności związanych z otwarciem firmy w jedym okienku to wcale
      nie takie novum. W Gdańsku już od jakiegoś czasu coś takiego funkcjonuje,
      potrzeba trochę dobrej woli i chęci.
    • wiren Re: Jak premier ułatwia życie firmom 22.06.06, 10:51
      Jak się Błazen-Marcinkiewicz za coś bierze, to oprócz wielkiego wrzasku nie ma
      tam niczego konkretnego, no ale czego oczekiwać po prowincjonalnym belfrze i w
      ostateczności partyjnym karierowiczu, wypisz wymaluj kariera modo PRL
    • wszelkiegowno Re: Jak premier ułatwia życie firmom 22.06.06, 11:31
      Nie kapuje o co ten hałas. W US zawieszasz dziłalność, pracownicy na urlop
      bezpłatny a ty do ZUS wyrejestowac dziłalność
    • Gość: now Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: *.toya.net.pl 22.06.06, 11:35
      Państwo Polskie, pardon, Państwo Łupienia Obywateli, nigdy od 1944 roku nie
      zadziałało pozytywnie dla Obywatela, jakkolwiek rozumieć słowo pozytywnie.
      Państwo jest od łupienia obywateli , pardon od ściągania podatków i innych
      danin, a nie od tego, żeby obywatel czuł się dobrze w tym niby swoim państwie.
      Celem skutecznego łupienia obywateli ,kilka , kilkanaście razy w roku wydaje
      się maksymalnie zagmatwane przepisy a następnie wydaje się albo i nie sprzeczne
      ze sobą interpretacje owych przepisów. Czasami rządzący państwem nic nie mówią
      ani nie piszą, czekając na to aż odpowiednio wysoka liczba obywateli-frajerów
      da się nabrać na literalną wykładnię art.85 pkt 4 lit a ustawy o czymś tam.
      Kiedy tak już się stanie, wniebowzięci urzędnicy PŁO rozsyłają do Urzędów
      aktualnie obowiązującą interpretację art.85 pkt 4 lit a ustawy o czymś tam. I
      zaczyna się polowanie na obywateli-frajerów, a w prasie standardowy jazgot i
      kabaret . Dzienniki mają o czym pisać, urzędnicy zaczynają ścigać jeleni,
      poborcy przystępują do akcji, doradcy wypisują elaboraty, zajmuje się konta
      bankowe, urzędy zbierają pieniądze i wszystko jest O.K. Przynajmniej dla
      Państwa Łupienia Obywateli. Nie muszę chyba dodawać, że dla urzędników PŁO
      każdy obywatel to potencjalny, przestępca i dlatego należy surowo karać i
      zabierać pieniądze,wsadzać do więzienia. Za zniszczenie obywatela, odpowiednio
      spreparowanymi decyzjami urzędnik dostaje premię od naczelnego urzędnika PŁO.
      Urzędnik nie może oczywiście ponieść kary za to, że łupiąc obywatela, przegiął
      pałę czyli przesadził w nadinterpretacji bądź nadgorliwości niszcząc częsty
      cały dorobek życiowy obywatela. Karą za drobne nadużycia władzy urzędnika jest
      przeniesienie na inne stanowisko służbowe w tych że samych strukturach PŁO .
      Jeśli jest inaczej i to co piszę jest nieprawdą, to uprzejmie proszę o podanie
      jednego przykładu Urzędnika aparatczyka PŁO który poniósł konsekwencje z
      tytułu łupienia obywateli. Oczywiście nie chodzi o tych urzędników którzy
      pakowali zrabowaną kasę do własnej a nie PŁO kieszeni.
      A tak z prspektywy oceniam,że aktualna edycja PŁO jest bardziej uciążliwa dla
      obywateli,niż edycja PRL.

      I co tu się dziwić tym co emigrują,pracują w innych państwach,a u nas ile nie
      zarobisz to i tak musisz się podzielić z tymi co są na świecznikach lub okupują
      bramy,skwery po małej nalewce.
      Pomoc państwa ogranicza się do becikowego i pochówku.
    • Gość: slowfox Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: *.chello.pl 22.06.06, 11:35
      Zauważcie jak w podpisie pod zdjęciem określa GW przedsiębiorcę. "Handlarz". A
      dlaczego nie "prywaciarz" albo wręcz "spekulant" ? Wstyd.
    • Gość: MARIA Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.06, 11:59
      PANIE PREMIERZE A CO Z URZĘDNIKAMI KTÓRZY W GMINACH PROWADZĄ DZIAŁANOSĆ
      GOSPODARCZĄ WYŚLE ICH PAN NA BEZROBOCIE I POWIĘKSZĄ STATYSTYKĘ BEZROBOTNYCH
      W MOJEJ GMINIE ZAŁATWIA SIĘ PETENTA OD RAZU I OBSŁUGA JEST BARDZO KOMPETENTNA
      CZEGO NIE MOGĘ POWIEDZIEC O UDRZĘDZIE SKARBOWYM.
      DLA MNIE TO JEST CAŁKOWITA REWOLUCJA TAKIE ZMIANY I ZA KILKA LAT SIĘ OKAŻE ŻE
      TEN SYSTEM NIE DZIAŁA TAK JAK INNE POMYSŁY KTÓRE BYŁY DO TEJ PORY
    • michalparadowski Re: Jak premier ułatwia życie firmom 22.06.06, 13:00
      Pan prof.Turski, tak chwalił fizyków twierdząc, że do wsyztkiego się nadają!
      Musi co, do rządzenia gospodarką, to chyba niebardzo!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka