kaczomowa 22.06.06, 02:09 Rozkułaczyć i zdusić resztki kapitalizmu. Potem w dół wszystko wyrównać - oto wyraźny cel rządu. Normalni i tak wyjadą, a reszta będzie sobie żyła może nie długo (lekarze też uciekną), ale na pewno szczęśliwie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: realny Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: *.pekao.com.pl 22.06.06, 08:38 Kolejny popis pismactwa wielce krytycznego (jak deszcz pada to przecież wina rządu, jak nie pada - także). Bezkrytyczne cytowanie - jak o tym kupowaniu znaczka, co to rzekomo skutkować będzie koniecznością zapłaty składek ZUS za okres zawieszonej działalności. Co za brednie - wystarczy nie wykazywać tego znaczka "w kosztach". Zgadzam sie oczywiście, że element rozliczania kosztów jest do poprawki - dowodem przykład pana od szparagów. Niektóre elementy projektów rządu, które maja skutkować wiekszymi wpływami do budżetu (lub mniejszymi ubytkami), i które nie podobaja się zainteresowanym swiadcza głównie o tym, że nie jesteśmy jeszcze krajem który stac na wszystko. Głupio krytykowac wszystko jest najłatwiej. Przypominam tylko ze to nie obecny rząd odpowiada za degenerację kraju i gospopdarki przez 45 lat komuny oraz skutki dalszych wyczynów lewizny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zxy Panie Jaworski a Waść jaką działalność prowadz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.06, 12:04 -isz, bo mnie się wydaje że Waść jesteś poprostu pracownikiem KIG , o tym znaczku to ...., nie napiszę. Odpowiedz Link Zgłoś
rafi13 Zakichany biurokratyczny burdel. 22.06.06, 14:18 Przedsiebiorcy w sluzbie panstwu. Zdzierane podatki pojda na socjal dla PISowego elektoratu, Swiatynie Opatrznosci i Instytut Wychowania Nacjonalistycznego. Kaczyzm NIE. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :)))) Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: *.acn.waw.pl 22.06.06, 12:20 Gość portalu: realny napisał(a): > Kolejny popis pismactwa wielce krytycznego (jak deszcz pada to przecież wina > rządu, jak nie pada - także). Nie masz racji, ale tego nie widzisz przez zasnute mgłą oczęta. Mniej ideologii, więcej myślenia. Tego nam baaardzo brak. W całym kraju. > Bezkrytyczne cytowanie - jak o tym kupowaniu znaczka, co to rzekomo skutkować > będzie koniecznością zapłaty składek ZUS za okres zawieszonej działalności. Co > za brednie - wystarczy nie wykazywać tego znaczka "w kosztach". To polski wynalazek - koszty, od których trzeba płacić podatki. Znaczka "nie wykazuj", benzyny nie można od nieciężarówki. Jaki jeszcze koszt "nie jest kosztem"? Przyznasz, że to forma okradania podatnika? Zgadzam sie > oczywiście, że element rozliczania kosztów jest do poprawki - dowodem przykład > pana od szparagów. No i sam sobie przeczysz. > Niektóre elementy projektów rządu, które maja skutkować wiekszymi wpływami do > budżetu (lub mniejszymi ubytkami), i które nie podobaja się zainteresowanym > swiadcza głównie o tym, że nie jesteśmy jeszcze krajem który stac na wszystko. Krajem? Czy budżetem? Obciążenia wzrastają, bo budżetu nie stać... natomiast NAS stać zawsze i na wszystko! Ale my nie jesteśmy głupi, przenosimy firmy na Słowację. A pseudoprawicowe mohery niech się same utrzymują. Z tacy. > Głupio krytykowac wszystko jest najłatwiej. Przypominam tylko ze to nie obecny > rząd odpowiada za degenerację kraju i gospopdarki przez 45 lat komuny oraz > skutki dalszych wyczynów lewizny. A czy ktoś krytykuje obesne marionetki "za degenerację kraju i gospopdarki przez 45 lat komuny". To, co prezentujesz, to ideologiczne czytelnictwo. Widzisz, co chcesz, i pomijasz to, czego nie chcesz. Tanie państwo, psia ich mać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dokladny znaczek a koszty IP: *.aster.pl 22.06.06, 12:39 Mozna to rozumieć jeszcze inaczej > Bezkrytyczne cytowanie - jak o tym kupowaniu znaczka, co to rzekomo skutkować > będzie koniecznością zapłaty składek ZUS za okres zawieszonej działalności. Co > za brednie - wystarczy nie wykazywać tego znaczka "w kosztach" Odpowiedz Link Zgłoś
pioskee Re: Jak premier ułatwia życie firmom 22.06.06, 08:39 Kolejny popis pismactwa w GW (jak deszcz pada to przecież wina rządu, jak nie pada - także). Bezkrytyczne cytowanie - jak o tym kupowaniu znaczka, co to rzekomo skutkować będzie koniecznością zapłaty składek ZUS za okres zawieszonej działalności. Co za brednie - wystarczy nie wykazywać tego znaczka "w kosztach". Zgadzam sie oczywiście, że element rozliczania kosztów jest do poprawki - dowodem przykład pana od szparagów. Niektóre elementy projektów rządu, które maja skutkować wiekszymi wpływami do budżetu (lub mniejszymi ubytkami), i które nie podobaja się zainteresowanym swiadcza głównie o tym, że nie jesteśmy jeszcze krajem który stac na wszystko. Głupio krytykowac wszystko jest najłatwiej. Przypominam tylko ze to nie obecny rząd odpowiada za degenerację kraju i gospopdarki przez 45 lat komuny oraz skutki dalszych wyczynów lewizny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krzysiek o zawieszaniu firm IP: *.centertel.pl 22.06.06, 09:01 "Przedsiębiorcy domagali się zwłaszcza prawa do zawieszenia działalności gospodarczej. Dzisiaj to poważny problem dla setek tysięcy osób. Firmy, które prowadzą działalność sezonową (np. letnią restaurację), nie mogą, w czasie gdy nie prowadzą biznesu, zawiesić działalności i nie płacić podatków oraz składek ZUS." Jest znacznie gorzej niz pisza, bo przez lata oficjalnie dzialalnosc mozna bylo zawieszac, tyle ze teraz ZUS twierdzi ze takiej mozliwosci nigdy nie bylo (zawieszania) i przysyla rachunki na za zalegle skladki. zus.wrog.pl/akcja.php Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: już się nie śmieję Czy te głupki słyszały o pojeciu - amortyzacja? IP: *.lubin.dialog.net.pl 22.06.06, 09:18 To takie coś, panie Premierze, czy się zarabia czy nie to odpisuje się od przychodu: za budynki, za maszyny , za samochód i całą kupe innych środków trwałych. Więc co z tym zrobić w okresie zawieszenia?!?!?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenek widać PremieR jest ZielonY z biznesu i nic nieKuma IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.06, 09:21 Ten rząd jest głupszy od wszystkich osłów na tej ziemi-pewno jakiś Romek podpowiedział jak zawiesić żeby czegoś tasm jeszcze nie dać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Jak straty - to sobie zawieszę... :-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.06, 09:28 Super pomysł - jak się ma zyski, to się prowadzi działalność, a jak straty - to się ją zawiesza. A gdzie równość firm wobc prawa? Czy spółki tez tak będą mogły sobie zawieszać? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: redchili Re: Jak straty - to sobie zawieszę... :-) IP: *.chello.pl 22.06.06, 09:50 > Super pomysł - jak się ma zyski, to się prowadzi działalność, a jak straty - to > się ją zawiesza. Jak najbardziej prawidłowo. Prowdziłeś kiedyś działalność gospodarczą? Czy też za głupi jesteś, żeby choć sprzedawać sznurówki na ulicy? A gdzie równość firm wobc prawa? Czy spółki tez tak będą mogły > sobie zawieszać? ??? A spółki nie prowadzą działalności gospodarczej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: *.tvk-gaj.pl 22.06.06, 09:42 Likwiduje swoja dzialalnosc i wyjezdzam z tego kraju bo nic nie zrobia zeby ulzyc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: redchili Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: *.chello.pl 22.06.06, 09:55 Jak zwykle lekki bełkot. "Firmy, które prowadzą działalność sezonową (np. letnią restaurację), nie mogą, w czasie gdy nie prowadzą biznesu, zawiesić działalności i nie płacić podatków oraz składek ZUS." Podatki zazwyczaj się płaci od dochodu bądź przychodu (ryczałt). Nie ma dochodu lub przychodu - nie ma podatku. Jedyny wyjątek to karta. US nie interesuje w ogóle zawieszanie bądź nie działalności. Prawdziwym kłopotem jest tylko ZUS. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: 213.199.221.* 22.06.06, 10:33 Jak się buraki dorwały do rządzenia to trudno się czegoś mądrego spodziewać. Załatwianie formalności związanych z otwarciem firmy w jedym okienku to wcale nie takie novum. W Gdańsku już od jakiegoś czasu coś takiego funkcjonuje, potrzeba trochę dobrej woli i chęci. Odpowiedz Link Zgłoś
wiren Re: Jak premier ułatwia życie firmom 22.06.06, 10:51 Jak się Błazen-Marcinkiewicz za coś bierze, to oprócz wielkiego wrzasku nie ma tam niczego konkretnego, no ale czego oczekiwać po prowincjonalnym belfrze i w ostateczności partyjnym karierowiczu, wypisz wymaluj kariera modo PRL Odpowiedz Link Zgłoś
wszelkiegowno Re: Jak premier ułatwia życie firmom 22.06.06, 11:31 Nie kapuje o co ten hałas. W US zawieszasz dziłalność, pracownicy na urlop bezpłatny a ty do ZUS wyrejestowac dziłalność Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: now Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: *.toya.net.pl 22.06.06, 11:35 Państwo Polskie, pardon, Państwo Łupienia Obywateli, nigdy od 1944 roku nie zadziałało pozytywnie dla Obywatela, jakkolwiek rozumieć słowo pozytywnie. Państwo jest od łupienia obywateli , pardon od ściągania podatków i innych danin, a nie od tego, żeby obywatel czuł się dobrze w tym niby swoim państwie. Celem skutecznego łupienia obywateli ,kilka , kilkanaście razy w roku wydaje się maksymalnie zagmatwane przepisy a następnie wydaje się albo i nie sprzeczne ze sobą interpretacje owych przepisów. Czasami rządzący państwem nic nie mówią ani nie piszą, czekając na to aż odpowiednio wysoka liczba obywateli-frajerów da się nabrać na literalną wykładnię art.85 pkt 4 lit a ustawy o czymś tam. Kiedy tak już się stanie, wniebowzięci urzędnicy PŁO rozsyłają do Urzędów aktualnie obowiązującą interpretację art.85 pkt 4 lit a ustawy o czymś tam. I zaczyna się polowanie na obywateli-frajerów, a w prasie standardowy jazgot i kabaret . Dzienniki mają o czym pisać, urzędnicy zaczynają ścigać jeleni, poborcy przystępują do akcji, doradcy wypisują elaboraty, zajmuje się konta bankowe, urzędy zbierają pieniądze i wszystko jest O.K. Przynajmniej dla Państwa Łupienia Obywateli. Nie muszę chyba dodawać, że dla urzędników PŁO każdy obywatel to potencjalny, przestępca i dlatego należy surowo karać i zabierać pieniądze,wsadzać do więzienia. Za zniszczenie obywatela, odpowiednio spreparowanymi decyzjami urzędnik dostaje premię od naczelnego urzędnika PŁO. Urzędnik nie może oczywiście ponieść kary za to, że łupiąc obywatela, przegiął pałę czyli przesadził w nadinterpretacji bądź nadgorliwości niszcząc częsty cały dorobek życiowy obywatela. Karą za drobne nadużycia władzy urzędnika jest przeniesienie na inne stanowisko służbowe w tych że samych strukturach PŁO . Jeśli jest inaczej i to co piszę jest nieprawdą, to uprzejmie proszę o podanie jednego przykładu Urzędnika aparatczyka PŁO który poniósł konsekwencje z tytułu łupienia obywateli. Oczywiście nie chodzi o tych urzędników którzy pakowali zrabowaną kasę do własnej a nie PŁO kieszeni. A tak z prspektywy oceniam,że aktualna edycja PŁO jest bardziej uciążliwa dla obywateli,niż edycja PRL. I co tu się dziwić tym co emigrują,pracują w innych państwach,a u nas ile nie zarobisz to i tak musisz się podzielić z tymi co są na świecznikach lub okupują bramy,skwery po małej nalewce. Pomoc państwa ogranicza się do becikowego i pochówku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: slowfox Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: *.chello.pl 22.06.06, 11:35 Zauważcie jak w podpisie pod zdjęciem określa GW przedsiębiorcę. "Handlarz". A dlaczego nie "prywaciarz" albo wręcz "spekulant" ? Wstyd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MARIA Re: Jak premier ułatwia życie firmom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.06, 11:59 PANIE PREMIERZE A CO Z URZĘDNIKAMI KTÓRZY W GMINACH PROWADZĄ DZIAŁANOSĆ GOSPODARCZĄ WYŚLE ICH PAN NA BEZROBOCIE I POWIĘKSZĄ STATYSTYKĘ BEZROBOTNYCH W MOJEJ GMINIE ZAŁATWIA SIĘ PETENTA OD RAZU I OBSŁUGA JEST BARDZO KOMPETENTNA CZEGO NIE MOGĘ POWIEDZIEC O UDRZĘDZIE SKARBOWYM. DLA MNIE TO JEST CAŁKOWITA REWOLUCJA TAKIE ZMIANY I ZA KILKA LAT SIĘ OKAŻE ŻE TEN SYSTEM NIE DZIAŁA TAK JAK INNE POMYSŁY KTÓRE BYŁY DO TEJ PORY Odpowiedz Link Zgłoś
michalparadowski Re: Jak premier ułatwia życie firmom 22.06.06, 13:00 Pan prof.Turski, tak chwalił fizyków twierdząc, że do wsyztkiego się nadają! Musi co, do rządzenia gospodarką, to chyba niebardzo! Odpowiedz Link Zgłoś