Gość: Jurek IP: *.dialup.umb.edu 12.06.03, 02:19 Po pierwsze kolodko to wynalazek millera. Po drugie, co z tego, ze odszedl skoro problemy zostaja. Dla SLD lepiej, zeby votum nie otrzymali. Wladza lezy na ulicy, ale nikt jej nie chce brac. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: syndyk3RzP towarzystwo zmierza ku kolektywnemu samobójstwu... IP: *.vif.net 12.06.03, 03:46 Kołodko zachował tak jak powinien był. Jest to jeden z niewielu autentycznie samodzielnie i realistycznie myślących, gruntownie wykształconych ekonomistów w polskiej polityce. On nigdy nie pasował do tego postkomuchowego towarzystwa i dobrze, że pokazał charakter i odszedł. Teraz, towarzysze za to zapłacą. Posypie się cała ta ich pazerna wierchuszka od Millera przez Hausnera po Kwaśniewskiego rykoszetem. Degrengolada tej farbowanej socjaldemokracji przekracza już wszelkie miary - nawrócili się na kapitalizm, taraz lansują podatek liniowy, za chwilę zbudują Mauzoleum Balcerowiczowi. Tak trzymać, towarzysze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Re: towarzystwo zmierza ku kolektywnemu samobójst IP: *.eltur.com.pl 12.06.03, 08:12 Gość portalu: syndyk3RzP napisał(a): > Kołodko zachował tak jak powinien był. Jest to jeden z niewielu > autentycznie samodzielnie i realistycznie myślących, gruntownie > wykształconych ekonomistów w polskiej polityce. On nigdy nie > pasował do tego postkomuchowego towarzystwa i dobrze, że pokazał > charakter i odszedł. > Teraz, towarzysze za to zapłacą. Posypie się cała ta ich pazerna > wierchuszka od Millera przez Hausnera po Kwaśniewskiego > rykoszetem. Degrengolada tej farbowanej socjaldemokracji > przekracza już wszelkie miary - nawrócili się na kapitalizm, > taraz lansują podatek liniowy, za chwilę zbudują Mauzoleum Jak to nie pasował? A budowa willi na terenach lasów państwowych. Buńczuczny jak każdy komuch.Z resztą się zgadzam.Dość rządu złodzieii. > Balcerowiczowi. Tak trzymać, towarzysze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jadl Do pracy? IP: *.kolno.sdi.tpnet.pl 12.06.03, 09:46 Do pracy naukowej?-Ja bym radził spróbować założyć firmę prywatną i podziałać w środowisku Fiskalnym jakie się samemu stworzyło .A nie na garnuszek państwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Conrad Re:Kolodko =kabotyn IP: *.proxy.aol.com 12.06.03, 10:23 Ten Kolodko to zarozumialy kabotyn, ktory nigdy sie prawdziwa praca nie "pobrudzil" - typowy polski profesor-teoretyk, ktory "wozi" sie na plecach podatnikow i nie potrafilby poprowadzic stoiska z hot dogami....Problem jest w tym, ze wsrod kolesiow z SLD nie ma nikogo kto by sie nadawal na ministra finansow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: syndyk3RzP jak zawsze wyzwiska, insynuacje i cenzura IP: *.vif.net 12.06.03, 12:30 Nie znam sprawy tej willi, więc co do tego się nie wypowiadam. Natomiast - dlaczego komuchowo-michnikowe media nie informują o ważnym aspekcie rezygnacji Kołodki związanym znowu z sabotażem prowadzonym wobec starań Kołodki ze strony szefa NBP i jego popleczników? Wspomina o tym serwis BBC: bbc.internetia.pl/news.html?kat=KRA&info=64834 Terror NBP: "Te pieniądze należą się budżetowi, którego właścicielem jest państwo polskie, którego właścicielem jest naród polski, a nie jednej czy drugiej osoby z ul. Świętokrzyskiej". Kołodko powiedział: "Nie możemy żyć w świecie terroru, który jest uprawiany na polskim społeczeństwie, finansach publicznych, na budżecie państwa, któremu się odmawia sięgania do jego własnych pieniędzy i każe się biednym ludziom zaciskać pasa albo żąda się od rządu podwyższania podatków". Balcerowicz zwany czasem doktorem Mengele polskiej gospodarki dał znowu znać o sobie! Jak długo jeszcze? Budo okoliczności Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: StefanP Re: Kto tego Kolodke zrobil profesorem ? IP: *.chello.pl 12.06.03, 11:09 Prosze Panstwa, "Krol jest nagi !". Przez rok bylem kibicem tego wspolczesnego Nikodema Dyzmy polskiej ekonomii. Zadziwiajace, ze ta "kontrowersyjna postac" i "ciekawa osobowosc" nie jest nazywana tak, jak powinna czyli: niedouk, cham, kabotyn, czlowiek z powaznym problemem osobowosci, a wreszcie zlodziej (sprawa willi w panstwowym lesie). Wspolczuje uczelni i studentom, gdzie ten "profesorek" bedzie teraz nauczal. Czy pamietacie Panstwo jakakolwiek propozycje "profesorka", co miala rece i nogi, a potem nie okazala nie stekiem bzdur i niedorobek ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smerf Re: Jak doszło do dymisji wicepremiera: Od czarne IP: *.uk.deuba.com 12.06.03, 11:16 A bylo tak : decyzje o wymianie Kolodki zapadly miedzy wtorkiem a piatkiem poprzedzajacym referendum. Nie bylo pewnego kandydata na fotel Min Finansow.z tym ze mowilo sie o trzech/czterech:Rossati,Kozinski(exWiceprezes NBP),Kalicki (ext Sekr Stanu w Min Fin za pierwszego Kolodki) oraz nieznany kandydat proponowany przez Rade Przedsiebiorcow. Z zadnym Premier nie rozmawaial,ale musial juz miec swojego kandydata (Raczke)ktorego znal z Lodzi(R byl razem z Belka w MF). Miller jest starym i doswiadczonym graczem,pozwolil na spekulacje,stawiajac na Hanusnera i wygral.Co bedzie z polityka gospodarcza i podatkiem liniowym to zobaczymy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kris Hurra!!! IP: 213.25.28.* 12.06.03, 11:26 Wreszcie ten pajac dal sobie spokuj. Niech kroi nozyczkami wielki bochen chleba za prywatne pieniadze, to moze za jakis czas zgodzi sie na rozmowe z dziennikarzem spoza TVP. Byleby znowu domu w lesie nie budowal. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adi jestescie za glupi aby zrozumiec pomysly Kolodki IP: *.man.polbox.pl 12.06.03, 11:58 STANISŁAW ŁYŻWIŃSKI, wiceprzewodniczący Samoobrony: - Kołodko miał wiele racji realizując swój program, tyle że były to racje mało czytelne. Gdyby on to jaśniej, prościej tłumaczył, to na pewno byłby z tego jakiś efekt. Niepotrzebnie podawał się do dymisji. Unoszenie się jakimś honorem, mówienie, że "tylko ja mam rację" nie było dobre. Powinien pójść na jakieś układy, kompromis. Kołodko powinien bardziej walczyć, jeśli chodzi o Balcerowicza i Radę Polityki Pieniężnej. Czy Samoobrona będzie tęskniła za Kołodką? W polityce nie ma nostalgii. Każdemu z nas zależy na tym, żeby w kraju było lepiej. To jest najważniejsze. Czy to będzie Kołodko, czy ktoś inny, ważne, żeby realizował dobry program. Jak widze jedynie czlonkowie Samoobrony poznali sie na talencie, umiejetnosciach bylego wicepremiera Kolodki..... myslu ktos ze pani Beger trafi do niego na asystenture???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BJ Re: Jak doszło do dymisji wicepremiera: Od czarne IP: 213.17.128.* 12.06.03, 12:21 Kołodko powinien dostać zakaz pracy na wyższych uczelniach państwowych. Studenci nie powinni być narażeni na weryfikowanie wątpliwej wiedzy, którą on może im przekazać, w "prawdziwym życiu gospodarczym" gdyż to skaże ich na porażkę już na starcie. Odpowiedz Link Zgłoś
former_almera podatek progresywny = komunizm 12.06.03, 13:17 celem podatku progresywnego jest zabranie bogatym (wysokie podatki) i danie biednym (ktorzy placa malo a biora wszelkiego rodzaju zasilki). panstwem ktore w tym sensie najdalej odeszlo od komunizmu (niestety tylko w tej dziedzinie) jest Rosja, gdzie obowiazuje liniowy podatek 13%. zaby jeszcze ktos chcil go placic.... Odpowiedz Link Zgłoś