Dodaj do ulubionych

Zamknięto 4800 chińskich fabryk zabawek

06.01.09, 11:48
A podobno Chiny już miały wykupywać całą Amerykę z Ziemią Baffina i Ziemią
Ognistą włącznie.
Obserwuj wątek
    • kot.kot1 Nie upraszczać! 06.01.09, 12:07
      Już niedługo komentatorskie nieuctwo nawet plamy na słońcu będzie
      przypisywało kryzysowi globalnemu.
      Co najmniej tak samo ważna przyczyną zamknięcia tych fabryk jest
      rozejście sie po całym świecie lęku przed zabawkami chińskimi,
      niebezpiecznymi dla dzieci.A lęk o dzieci jest bardzo silnym
      czynnikiem wpływającym na stosunek do dóbr dziecięcych.
      To samo dotknie inne dziedziny chińskiej gospodarki jeżeli nie
      zabiora sie za jakość. Kryzys raczej sprzyja popytowi na tanie
      wyroby, a więc ten kryzys fabryk zabawek na pewno nie wynika tylko a
      nawet głównie z kryzysu naświecie.
    • sawa.com Zamknięto 4800 chińskich fabryk zabawek 06.01.09, 12:13
      Myślę, ze to nie z powodu kryzysu. Ten wybuchł jesienią... chociaz rzeczywiście tlił się od dwóch trzech lat.
      Upadek przemysłu zabawkarskiego Chiny zawdzięczają wykryciu w ich produktach (nie tylko zabawkarskich) róznych trujących i szkodliwych dla zdrowia substancji.
      • honecker32 Re: Zamknięto 4800 chińskich fabryk zabawek 06.01.09, 13:30
        Tylko co mają zabawki do innych branż gdzie zwolnienia idą także w miliony.
    • Gość: zouz Zamknięto 4800 chińskich fabryk zabawek IP: 89.16.87.* 06.01.09, 12:22
      powinnismy ( europa) wycofac inwestycje z azji i zamknąć sie w europie , wiem
      ze spowoduje to wzrost cen ( nawet o 100%) ale odbierzemy bron ( ekonomiczną )
      azjii .
      • brzezozka Wzrost cen spowoduje wzrost płac 06.01.09, 12:26
        a to spowoduje wzrost cen i znowu wzrost płac................... itd. itd.
        • ebiznes24eu Re: Wzrost cen spowoduje wzrost płac 06.01.09, 13:45
          Pytanie czy wolisz kupować chiński badziew, który często jest trujący i
          szkodliwy, jego trwałość jest minimalna nie mówiąc o jakości i płacić grosze czy
          płacić 100% więcej i używać przedmiotu dłużej. Pomijam już kwestie, że Twoi
          rodacy będą mieli więcej pracy, firmy będę płaciły podatki TUTAJ dbając o
          środowisko i socjał itp. itd.
          Ja się obawiam, że za 20 lat cała produkcja i część usług będzie tam a tutaj
          zostanie pustynia. Nie ma produkcji = nie ma pracy = ekspansja Chin w Europie =
          zanik Europy. I co ci z tego przyjdzie ?
          • Gość: xx Re: Wzrost cen spowoduje wzrost płac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.09, 13:55
            Oczywiście. 20-30 lat temu na Zachodzie towary były dużo droższe,
            ale sto razy lepsze i trwalsze, a przeciętnym ludziom żyło się o
            wiele lepiej niż dziś.

            Po przeniesieniu produkcji do Chin przeciętny Amerykanin, który
            wcześniej pracował w fabryce i żył na niezłym poziomie, może znaleźć
            zatrudnienie co najwyżej w WallMarcie czy innej Biedronce, gdzie
            sprzedaje głównie chińskie badziewie i zarabia tak mało, że nawet na
            to badziewie go nie stać. Żeby utrzymać popyt, kapitaliści zaczęli
            takim ludziom wciskać kredyty subprime. Jak to się skończyło,
            wszyscy wiemy.
          • Gość: moma Re: Wzrost cen spowoduje wzrost płac IP: 192.30.202.* 06.01.09, 15:04
            wypowiedzi o tandecie chinskiej sa smieszne gdy to mowia Polacy, w
            PL-u produkowalo sie i wciaz produkuje potezne ilosci tandety, bez
            chinskich produktow 60% buddzetow rodzinnych polskiego spoleczenstwa
            zbankrutowaloby. Jestesmy skazani na rosyjska rope i gaz, na
            chinskie produkty i zagladanie przez okno do europejskiego mieszkania
            • ebiznes24eu Re: Wzrost cen spowoduje wzrost płac 08.01.09, 22:19
              Polska tandeta ? Nie sądzę, że gorsza niż w Chinach.
              To mit, że chińskie towary pozwalają na przetrwanie 60% społeczeństwa.
              Co z tego, że kpisz chińskie buty za 40 zł a za polskie zapłacisz 2x więcej
              skoro chińskie ci się rozsypią po miesiącu. Kupujesz tanio ale za to kilka razy
              częściej. Nie mówiąc o bezpieczeństwie produktu, spełnianiu norm etc.
              Nie wiesz, że nie stać na tanie produkty ?
    • Gość: xx Zamknięto 4800 chińskich fabryk zabawek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.09, 13:50
      I bardzo dobrze. Główną przyczyną obecnego kryzysu jest fakt, że
      całą produkcję przeniesiono do Chin, a w Ameryka Pn. i
      Europa "wyspecjalizowały się" w produkcji fikcyjnego pieniądza. W
      dodatku ta chińska "produkcja" to w 90% szajs, który powoduje, że
      wysypiska śmieci rosną w tempie wykładniczym, podobnie zresztą jak
      majątki różnej maści bandytów i złodziei.

      Jeżeli świat nie zrobi porządku z Chinami, to ten kryzys skończy się
      upadkiem gospodarki Zachodu.
      • antyswiniopas ignorancja, ignorancja 06.01.09, 14:10
        wkurza mnie absolutna, powszechna niewiedza na temat sytuacji w chinach. swiat
        urzadzil sobie tam globalna fabryke, ale wciaz traktuje ten kraj jako
        zoologiczna ciekawostke. kryzys w chinach nie dotyczy pojedynczej branzy.
        zamykane sa fabryki butow, odziezy, zabawek, chemikaliow, tekstyliow, itd., itd.
        powody: spadek wartosci dolara, wzrost (centralnie sterowany) wartosci yuana do
        euro (10,8 w sierpniu, 8,50 dzisiaj), inflacja (powyzej 11%), wprowadzenie
        mutacji polskiego zus (30% od pensji pracownika netto), a DO TEGO ograniczenie
        zamowien plynacych ze swiata o 30%-40% wlasnie w zwiazku z niepewnoscia firm
        dotyczaca sytuacji w roku 2009. przyczyn zalamywania sie chinskiej gospodarki
        jest wiele wiecej. mniejsza o przyczyny, nalezaloby pomyslec o skutkach, ale na
        nieco wyzszym poziomie niz wykazuja szanowni forumowicze. swiat zdecydowal sie
        na przeniesienie produkcji do chin. fabryki zostalu "po tej stronie swiata"
        ZAMKNIETE. co to oznacza? ano oznacza to to, ze nie mzona w ciagu 1 doby
        przeniesc calej produkcji z chin do innej lokacji. szczegolnie teraz kiedy bnki
        nie sa zainteresowane finansowaniem zakladow produkcyjnych. no bo przeciez mamy
        kryzys finansowy... mozemy sobie obserwowac tworzenie sie gogantycznego wezla
        gordyjskiego. ciekaw jestem, czy znajdzie sie miecz, ktory bedzie mogl go
        przeciac. oby nie byla nim jakas miedzynarodowa zbrojna ruchawka.
        • Gość: moma Re: ignorancja, ignorancja IP: 192.30.202.* 06.01.09, 15:08
          Jedyna wypowiedz (powyzej) ktora zdumiewa bo jest rzeczowa i oparta
          na faktach, rodacy z reguly pieja przypominajac fredrowskiego
          szlachciure, dla ktorego miasto i cywilizacja miejska to byly takie
          wlasnie Chiny
        • mara571 nie denerwuj sie 06.01.09, 16:21
          Chiny maja tysiace twarzy i wzbudzaja powoli strach w tzw pierwszym swiecie. Nie
          bez powodu.
          Przeniesienie produkcji do Chin odbylo sie pod haslem obnizenia kosztow
          produkcji (standartowe zalecenia firm doraczych). Potem mowiono o najwiekszym
          rynku swiata i ze zadna powazna firma musi byc na chinskim rynku obecna.
          Do tego chinski rzad bardzo przezornie wiazal zamowienia publiczne z warunkiem
          uruchomienia czesci zamowienia w Chinach ( Airbus, Transrapid).
          Potem okazalo sie, ze Chinczycy sa mistrzami w kopiowaniu i nie chca przyjac do
          wiadomosci, ze istnieja patenty.
          Wprowadzenie systemu socjalnego jest dla Chinczykow zyjacych w miastach i
          majacych przymusowo tylko jedno dziecko jest proba odpowiedzi rzadu na
          nadciagajace problemy spoleczne wynikajace ze starzenia sie spoleczenstwa.
    • Gość: wolak Kolejny cud Tuska! IP: *.multimo.gtsenergis.pl 06.01.09, 14:03
      Jarosław wróć!
    • Gość: nit21 Zamknięto 4800 fabryk zabawek, czy chińskich IP: *.adsl.inetia.pl 06.01.09, 15:12
      Czy były to Chińskie fabryki zabawek, czy usytuowane w chinach. To bardzo duża różnica. A istniejący popyt na rynku Chińskim nie interesuje poważnie ani biznesu światowego, ani parti komuchowatej chin, Powód, zarabiają Chińczycy w yuanach, tzw białych, nie wymiennych na dolary. Drugi powód, to niskie dochody statystycznych Chińczyków. Tak że u nich, tak jak u nas kiedyś, nie ma papieru toaletowego w sklepach w wolnym dostępie: (.
      • Gość: wojtek Re: Zamknięto 4800 fabryk zabawek, czy chińskich IP: 192.30.202.* 06.01.09, 15:19
        brak papieru toaletowego? Gdybys to powiedzial Francuzowi, nie
        mrugnalby okiem, oni znaja polska manie przesladowcza, jestescie tak
        wysublimowani i tak bardzo inteligentni, ze dyskutowac w ten sposob
        o swiecie mozecie jedynie nad Wiselka, wiec malo kto uslyszy, a to
        doprawdy lepiej
        • Gość: nit21 Re: Zamknięto 4800 fabryk zabawek, czy chińskich IP: *.adsl.inetia.pl 08.01.09, 20:02
          Ale to była cecha naszego Polskiego komunizmu, też nie było papieru toaletowego. Takie detale pokazują jak ważney jest obywatel w takim komunistycznym totalitaryżmie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka