Dodaj do ulubionych

Rynek high-tech w tarapatach

IP: 94.254.215.* 22.01.09, 23:41
Te zwolnienia to tylko dowód na to, że mało jest firm, w których jest dobra
kadra zarządzająca. Najłatwiej jest zwalniać ludzi.
Obserwuj wątek
        • Gość: :))) Re: Apple sobie radzi bo... IP: 94.75.67.* 23.01.09, 01:56
          Gość portalu: gość napisał(a): coś, że klienci Apple to debile.

Strasznie lubię rodaków, którzy gó... zrobili i gó... umieją, ale wszyscy inni
          są dla nich debilami. Ta postawa zapewnia nam wieczną biedę w kraju i wleczenie
          się w ogonie. Niczego nie potrafimy dokonać i nawet kopiowanie nam słabo
          wychodzi. Co zresztą jest słuszne: jak tu kopiować od debili? Tylko dlaczego
          sami niczego nie zrobimy? Gdyby nie technika tych debili, to byśmy w lipowych
          łapciach za krowim ogonem łazili. Ale to oni są debilami.
          • senseiek czytaj uwaznie... 23.01.09, 02:12
            czytaj uwaznie.. on nazwal klientow Apple'a debilami, a nie samych pracownikow
            Apple'a.. dosc ostre stwierdzenie, ale cos w tym jest - w koncu wiekszosc z nich
            wybrala Mac-a wlasnie ze wzgledu na piekno designu obudowy (szczegolnie
            slyszalem takie opinie od kobiet ;).. pominmy grafikow 3d ktorzy chca jak
            najszybciej renderowac swoje animacje na dual-cpu quad-core'owych high-end'owych
            Mac-ach za 20 tys zl.. to sa juz specjalisci ktorzy sa promilem klientow kazdej
            firmy komputerowej..

Mam Macintosha dual-core (i ok 5 PC-tow ;), i nic mi sie w nim nie podoba (no
            moze tylko bardzo szybkie startowanie), system operacyjny jest taki archaiczny,
            ze moglbym jego dziwactwa i niedorobki wymieniac bez konca.. Czuje sie w nim jak
            w latach 80-tych..

Zeby uniknac pytan "po co kupiles" to powiem, ze kupilem go tylko i wylacznie
            aby kompilowac i pisac komercyjne programy dla Mac'a..

----
            Kalkulator dla inwestorów giełdowych:
            daytradercalc.trueart.pl
            • Gość: debilka Re: czytaj uwaznie... IP: *.nwrknj.fios.verizon.net 23.01.09, 04:09
              nastepny madry sie znalazl, odczep sie od kobiet, co ty myslisz ze
              nie ma wsrod nich specjalistek od renderingu czy fotografii albo
              wogole znajacych sie na komputerach
              (no tak zapomnialam mieszkasz w zapizdzialej, zasciankowej Polsce)

Co do piekna i estetyki to glownie slyszalam zachwyty wsrod
              snobistycznych mezczyzn, ktorzy nie wiedza czym sie juz wyroznic,
              poza tym Apple jest modny w akademickich srodowiskach, zadna
              studentka alb student architektury raczej nie uzywa peceta

• Gość: Sensei Re: czytaj uwaznie... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.01.09, 07:12
                > nastepny madry sie znalazl, odczep sie od kobiet, co ty myslisz ze
                > nie ma wsrod nich specjalistek od renderingu czy fotografii albo
                > wogole znajacych sie na komputerach
                > (no tak zapomnialam mieszkasz w zapizdzialej, zasciankowej Polsce)

Nastepna desperatka ktora wszystko co uslyszy bierze do siebie...
                Idz do lekarza psychiatry..

Co do kobiet specjalistek w grafice:
                Tak sie sklada ze produkuje i sprzedaje programy 3d, i kobiety stanowily mniej niz 1 promil wszystkich sprzedanych kopii moich programow..

Co nie zmienia faktu, ze dwie moje dziewczyny byly grafikami i webmasterkami..
                  • Gość: projektant Re: nie używałem vektorlerska, więc ci nie IP: *.gprs.plus.pl 23.01.09, 11:35
                    odpowiem, natomiast wiem że pod autocadem czy architecture-m zrobię WSZYSTKO.
                    absolutnie. nie sądzę by jakikolwiek vektorcośtam miał takie możliwości, bo nie
                    ma ich nawet konkurencja autocada (archicad, allplan itd.) a przynajmniej nie
                    miała jeszcze 2 lata nazad, nie sprawdzałem najnowszych wersji powyższych, więc
                    może już doszlusowały. ok, ponoć gdzieś tam jest autocad na maca, natomiast nie
                    przypadkiem jest że biura projektowe korzystają jednak z pctowych stacji roboczych.
                    nie ulega żadnych wątpliwości że mac NIE LICZY SIĘ na polu architektury i
                    projektowania inżynierskiego 3D.
                    jak się na tych kwestiach znasz to wiesz że to prawda, jak twierdzisz inaczej
                    znaczy że się nie znasz. koniec i kropka.
                    • Gość: witra Re: nie używałem vektorlerska, więc ci nie IP: 79.191.22.* 23.01.09, 12:56
                      Widzisz cos wiesz cos slyszales ale nie zupelnie jestes pewien. A trudnosc jaka sobie stwarzasz to poprostu jest to ze nie odroznieniasz platformy sprzetowej od programowej. Bo skoro piszesz ze nie ma np Autocada na maca to chyba domyslam sie ze masz na mysli ze nie ma Autocada na OSX - na system pod ktrorym moze pracowac komputer Appla. Napisalem "moze" bo w tej chwili komp appla moze pracowac na roznych systemach i to legalnie! I jesli zechcesz pracowac na autocadzie to na "macu" jest to jak najbardziej mozliwe! Po prostu wczesnie instalujesz system MS. Biura architektoniczne z ktorymi sie spotkalem te "mlode" raczej pracuja na archicadzie. A ten niestetety istnieje i ma sie dobrze na platforme osx. Oczywiscie do koloru do wyboru kto chce na czym pracowac. Jednak pamietaj ze w przypadku wykonania projektu technicznego a do jego wdrozenia daleka droga. Czesto jest tak zeby mozna sprzedac co sie zrobilo to nalezy to pokazac bo wiekszosc ludzi nie rozumie jezyka technicznego a jest bardzo podatna na obraz. Na obraz ktory znacznie szybciej, sprawniej i przyjemniej animuje sie i renderuje na silnikach pod soft zgodnym z OSX. A na marginesie lubisz filmiki i filmy ze stajni Pixar?
        • libryk Re: Apple sobie radzi bo... 23.01.09, 06:32
          ...nie jestem zwolennikiem Apple ale wydaje mnie sie, ze QuickTime jest
          autorstwa Adobe, ktora jest preferowana przez Apple.

Erotyka malzenska
          Uwaga! Portal zawiera tresci erotyczne
          atlantspace.de/marianna/index.html
    • fagusp Nie dziwię się Intel-owi że daje d... 23.01.09, 10:08
      Sam jest sobie winien. Wyjaśnię na moim przykładzie. Mam zamiar
      kupić nowy komputer. Taki, co to będzie w rozsądnej cenie z
      kożliwością rozbudowy w przyszłości. A co robi Intel? Wprowadza dla
      nowych procesorow i7 nową podstawkę i nowy chipsert płyty glównej.
      Oznacza to, że zakup w rozsądnej cenie platformy C2D lub C2Q zamyka
      w przyszłości możliwość modernizacji komputera (rozumianej jako
      wymiana pojedynczych podzespołów, a nie prucie wszystkich bebechów.
      Alternatywnie, najtańszy zestaw procesor+płyta+RAM dla i7 to wydatek
      minimum 2,5 tys. PLN. No więc co robi konsument który nie wpadł w
      amok? Tańszej platformy nie kupi, bo jest "no future". Nowa -
      fajnie, ale poczekam dopóki nie stanieje. A sprzedaż leci w dół.
      I nasuwa się tylko pytanie: Czy specjaliści od pozycjonowania
      produktów w Intel-u nie zauważyli, że jest kryzys?
    • gresiek Re: Rynek high-tech w tarapatach 24.01.09, 03:38
      Gość portalu: Radek25 napisał(a):

> Te zwolnienia to tylko dowód na to, że mało jest firm, w których jest dobra
      > kadra zarządzająca. Najłatwiej jest zwalniać ludzi.

amerykanska kadra managerska zawsze w ten sposob reaguje - zwolnienia, dla nich
      to jest "lekarstwo" na wysokie koszty
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka