24.08.05, 09:28
gdzie najlepiej kupowac? jak latwo je przetransportowac? moze cos doradzicie
w tej kwestii :)
Obserwuj wątek
    • tomi_22 Re: mebelki 24.08.05, 09:41
      W rejonie masz 3 IKEA.

1. Metz - ok 60 km od Luxa. Po lewej stronie na autostradzie.
      2. Sarrbrucken/kolo tego. Okolo 100 km od Luxa.
      3. Arlon - w Belgii, okolo 30km od centrum.

Co do cen. Bylo to juz opisane. Sprawa jest dosyc ciekawa. Sa rzeczy, ktore sa
      tansze w poszczegolnych tych sklepach. Np, dywan kupisz o 20 euro taniej niz
      takowy w Arlon/Sarr, a np szafa bedzie drozsza niz w pozostalych. Z mojej
      obserwacji jesli:
      1. Kupujesz DUZO, to jedz np do Arlon;
      2. Jesli kupujesz konkretna rzecz, to... wejdz na strone www Ikea, i sprawdz
      gdzie masz najtaniej.

Zreszta wizyta na strone www wskazana tak czy siak.

Co do transportu. Oczywiscie sklepy te oferuja dowoz do domu. Lecz ile to
      trwa... nie wiem. Wyjscie awaryjne:

Jak wiesz, meble z Ikea (nawet szafy) sa ladnie pakowane. Co robisz??? Idziesz
      do wypozyczlni samochodow i bierzesz np Opla Vectre Kombi, Forda C-Maxa, Forda
      Mondeo Kombi. Jedziesz i ladujesz do tyly. Sprawdzone, do Vectry wchodzi
      calkiem sporo. Aha, auto wypozyczasz na preferencyjnych warunkach - Hertz
      napewno, na lotnisku. Mowisz ze europracownik i po sprawie. To bylo juz
      walkowane w watkach ponizej, poszukaj :))) Pamietaj, konicznie HERTZ, na
      lotnisku!!! Za inne nie recze.

Wazna sprawa. FAKTURY. Abys dostala zwrot musisz miec faktury. I tu
      kolejne "problemy" Ikea we Francji nie wystawia faktur, a jedynie rachunek - co
      wg ich jest faktura. Admin ponoc robi problemy, ale nie wiem - to przede mna
      jeszcze, wiec lada dzien bede wiedzial. Ikea w Niemczech wystawia faktury, co
      do Arlon to nie wiem, bo... dzis jest 1 dzien otwarcia sklepu... :))) wiec nikt
      nie wie. Tak czy siak, jak wrocisz, to opisujesz to co kupilac, zalaczasz
      zdjecia z katalogu, podpinasz kwit/fakture i do Admina. Admin Ci podstepluje, a
      ty potem znowu do tego sklepu i odbierasz tenze Vat a sklepie. Wiec wycieczek
      bedzie co nie miara.

To tyle w tym temacie ode mnie.
      • ma_wi99 Konkrety na temat IKEI 30.08.05, 22:46
        No wiec chcialbym dorzucic kilka faktow nt. IKEI, niec prostujacych to co sie
        pojawilo na forum.

Otoz wlasnie dzisiaj po raz kolejny bylismy w IKEI w Saarlouis i:

1) na drogowskazie przy wyjezdzie z IKEI pisze jak byk Luxembourg
    • perygeum Temat rzeka;-) 24.08.05, 10:00
      Lux specyficzny jest i pod tym względem.
      W miescie jest kilka miejsc z meblmi:
      najblizej centrum są
      (www.roller.lu , www.conforama.lu , www.batiself.lu)
      Jest jeszcze kilka "designerskich" sklepików-drogich.
      Ah i jest jeszcze w La Belle Etoile,w czesci pasażowej fajny ale nazwy nie pamietam.
      Towar w tych sklepach jest roznej jakosci,zalezy od tego ile chcesz na ten cel przeznaczyc.Mozna zawsze cos wybrac.
      Powaznym minusem tych zakupow jest transport i ewentualny montaz.
      Wszedzie placisz za transport od zakupionego mebla.
      I tak:
      1 biurko=cena + transport (~20 Euro)
      +
      1 krzesło =cena +transport (~20 Euro-moze jest nieco mniej?)
      I tak nalezy sobie sumowac...
      Niestety jesli pracujesz w inst.UE to za transport nie ma zwrotu!
      Przypomnialem sobie ze Conforama ma nieco drozszy transport ale nie biora za montaż.
      Jednakże wydaje sie byc jakas alternatywa...
      Od dziś 24.VIII.2005 otwarty bedzie w Arlon kolejny sklep IKEA.
      Tam transport liczony jest od całej kwoty zakupionego towaru + jakies tam opłaty strefowe.Gdy pytałem o opłate transportowa z Ikea Metz przy zakupach ok 1000 Euros.Transport kosztowałby mnie od 128-161 Euro.
      Uwazam ze to za duzo,ale moze z Arlon bedzie mniej,bo i dużo bliżej Luxa i inne państwo.
      Niestety w Ikea Arlon nie udzielili mi jeszcze pelnej odpowiedzi bo nie mieli dokladnego cennika. Ale juz wydaje mi się,ze przy wiekszych zakupach, bedzie to bardziej opłacalna operacja.
      Tymczasem koncze.
      Pozdrawiam
      Greg.

• perygeum i jeszcze coś sobie przypomniałem;) 24.08.05, 10:29
      Przy rue de Strasbourg jest jeszcze sklep-magazyn z meblami starymi i używanymi.
      Niestety nie pamietam nazwy,bylem tam tylo raz.Wchodzi sie waska uliczką w dziedziniec i tam jest kilka sklepów.
      Tam tez jest placówka Eltrony.
      Cześć i czołem.
      Greg
        • perygeum Znalazłem;-) 24.08.05, 18:22
          Oto mapka:
          www.popmusic-academy.lu/contact.htm
          Sklep-magazyn nazywa sie Troc International i znajduje sie w tym samym miejscu co ta Akademia.
          Mam też zdjęcie opłat za transport i montaż.
          Moge przesłać na priva.
          Pozdrawiam
          Greg
            • ma_wi99 Kilka uwag w temacie mebli 27.08.05, 23:56
              No dobra. Tydzien upojnego urlopu w Normandii minal. Czas wracac do forumowych
              obowiazkow ;-)

Zaczne moze od tego, ze wyprostuje pare (skadinad calkiem slusznych) uwag na
              temat umeblowania w Luxie oraz, majac na wzgledzie fakt, ze jestesmy (tzn. ja i
              moja zona) tuz po operacji gruntownego meblowania nowowynajetego mieszkania,
              uzupelnie tu i owdzie o wlasne doswiadczenia.

Mam nadzieje, ze pomoze to tak daisy (nb. jak tam Schueberfouer? Zakrecilo w
              glowie? ;-) jak i pozostalym, co sie tu dopiero maja zamiar sprowadzic.

1) Temat IKEI tomi wraz z perygeum (witam serdecznie na forum i pozdrawiam!)
              zglebili bardzo profesjonalnie, tak wiec dam tu spokoj, dorzucajac moze tyle, ze:

IKEA ma dosyc dziwny sposob liczenia za transport, mianowicie liczy wg stawki
              dla danej strefy "geograficznej" uwzgledniajac dodatkowo czynnik wartosci
              zakupu. Oznacza to, ze im drozsze (lub im wiecej) mebli chcemy przewiezc, tym...
              wiecej zaplacimy. Troche to nielogiczne, bo zniecheca do wydawania wiekszej
              gotowki w tym sklepie. Powiem szczerze
              • ma_wi99 ciag dalszy, bo sie nie zmiescilo 27.08.05, 23:57
                Temat "Transport". O to warto zapytac w sklepie na samym poczatku, bo moze sie
                okazac, ze po doliczeniu kosztow transportu, niezwykle atrakcyjne cenowo meble
                wyjda nam calkiem nieatrakcyjnie! Generalnie jest kilka opcji cenowych
                transportu, w zaleznosci od zwyczajow panujacych w danym sklepie:

a) cena zalezy od ceny zakupu (tak ma np. IKEA)
                b) placi sie od sztuki (tak bodajze ma Troc, ale moge sie mylic; tak jest
                natomiast na pewno przy kupowaniu sprzetu AGD w MediaMarkcie w Trierze
                  • ma_wi99 I jeszcze cos dla milosnikow wikliny 28.08.05, 23:34
                    Bo przeciez sa i tacy.

Otoz na pierwszym skrzyzowaniu za Place d'Esch (nie mylic z route d'Esch, bo to
                    zupelnie inna dzielnica), a dokladnie na tym skrzyzowaniu, gdzie jadac z centrum
                    lub z Rollingergrundu mozna sie zdecydowac na jazde na Kirchberg, Echternach lub
                    do Beggen, naprzeciwko stacji benzynowej znajdziemy sklep "Siam". Wyglada
                    niepozornie, ale wierzcie mi
                    • daisy78 Re: I jeszcze cos dla milosnikow wikliny 29.08.05, 09:59
                      witam :) wielkie dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, o to mi chodzilo :)) tez
                      czeka mnie zwozenie mebelkow do zupelnie pustego mieszkania, wiec ciesze sie
                      jak ktos sie podzieli doswiadczeniami.Na Schueberfouer jeszcze mi sie w glowie
                      nie zakrecilo, ale wszystko przede mna ;)))) :P

• asiunia.lux Re: I jeszcze cos dla milosnikow wikliny 29.08.05, 10:41
                      ma_wi99 napisał:

> Otoz na pierwszym skrzyzowaniu za Place d'Esch (nie mylic z route d'Esch, bo
                      to zupelnie inna dzielnica), a dokladnie na tym skrzyzowaniu, gdzie jadac z
                      centrum lub z Rollingergrundu mozna sie zdecydowac na jazde na Kirchberg,
                      Echternach lub do Beggen, naprzeciwko stacji benzynowej znajdziemy
                      sklep "Siam".

Hmm...chyba chodzi Ci o Place d`Eich = Place Dargent.
                      (Place d`Esch? - jest wogole taki??)
                      A dokladnie ta uliczka ze sklepem nazywa sie rue Auguste.

pzdr:)

• ma_wi99 Errata (a nawet dwie) 29.08.05, 12:10
                        Errata 1.

Dzieki asiunia.lux! Rzeczywiscie zbieg ulic Cote d'Eich, Muehlenbach i rue
                        Auguste Laval nie nazywa sie placem d'Esch. Nie mam pojecia skad mi sie to
                        wzielo, ale odkad jestem w Luxie tak nazywam to miejsce (moze przez skojarzenie
                        z przecinajaca to miejsce ulica Cote d'Eich, przechodzaca pozniej w rue d'Eich).
                        Mam nadzieje mimo to, ze zainteresowani amatorzy swiezej wikliny znajda to
                        miejsce chocby po zapachu ;-)

Errata 2.
                        W moim pierwszym poscie w tym watku bardzo prosze o zamienienie wszystkich
                        wystapien nazwy sklepu Castorama na CONFORAMA. Oczywiscie o Conforame mi
                        chodzilo a jedno to nie drugie i w zadnym wypadku tez nie odwrotnie.

Mam nadzieje, ze reszta sie zgadza ;-)
                        • ma_wi99 Jednak cos nie tak z tym placem 29.08.05, 18:21
                          No wiec poprawka do poprawki: przejezdzajac dzisiaj tym placem "Kogostam", ktory
                          mial nie okazac sie Pl. d'Esch zauwazylem na wszystkich znajdujacych sie tam
                          przystankach nazwe EECHER PLAZ. A wiec jak rozumiem, Place d'Esch, tylko po
                          luksembursku.

No wiec jak to jest w koncu z tym placem???
                          • asiunia.lux :)) 29.08.05, 23:05
                            ma_wi99 napisał:

> No wiec poprawka do poprawki: przejezdzajac dzisiaj tym placem "Kogostam",
                            ktory mial nie okazac sie Pl. d'Esch zauwazylem na wszystkich znajdujacych sie
                            tam przystankach nazwe EECHER PLAZ.

No i nic w tym dziwnego, gdyz place d`Eich to po luksembursku wlasnie
                            Eecher Plaz, a to tylko dlatego, ze dzielnica, w ktorej sie on znajduje nazywa
                            sie Eich lub jak wolisz po luxemburacku Eech i to nie ma nic wspolnego z
                            miastem Esch. Inaczej bylby to rzeczywiscie place d`Esch - po luksembursku
                            rowniez Esch. A tak wogole to place d`Eich jest pojeciem czesciej uzywanym niz
                            place Dargent (pwnie tylko dlatego, ze jest centralnym miejscem w Eich), choc
                            place Dargent jest oficjalna nazwa tego miejsca. Ale nie pytaj mnie czemu i co
                            to ma wspolnego ze srebrem lub pieniedzmi bo na to nie potrafie odpowiedziec.
                            Jedynym sensownym rozwiazaniem tej zagadki moze byc fakt, ze kiedys w tym
                            miejscu (w poblizu ambasady rosyjskiej) miescila sie huta stali, ktora miala
                            nie byle jaki wplyw na gospodarke tego panstewka. Ale to tylko takie moje male
                            skojarzenie:)

reasumujac:
                            EICH = EECH
                            ESCH = ESCH

Ale glowy nie daje, za te moje wypociny:)

• ma_wi99 Re: :)) 30.08.05, 00:46
                              Dzięki za wyjaśnienia. Rzeczywiście juz po tym jak to napisałem zaczeło mi
                              świtać, że Eech to może być właśnie Eich a nie Esch, no i teraz to już jestem
                              pewien.

Kwestie Dargenta wyjaśnia mapa, która mówi, że jest to Place Francois-Joseph
                              Dargent. Kim zaś ten człowiek był, to już pojęcia nie mam.

Nie do końca rozumiem wątku byłej huty w pobliżu ambasady rosyjskiej, gdyż ta
                              mieści się na głebokim zadupiu, daleko na tyłach Dommeldange a może raczej
                              Beggen, jak kto woli. No i to jest od Eecher Plaz jednak dosyć daleko. Jak
                              rozumiem, huta była zapewne po drugiej stronie torów niż ambasada, a więc nieco
                              bliżej miasta, ale to nadal jest całkiem spory kawałek do dyskutowanego placu.

Nieważne. Najważniejsze, że i ja się czegoś ciekawego o naszym mieście
                              dowiedziałem, za co serdecznie dziękuję.
                              • asiunia.lux Re: :)) 30.08.05, 08:36
                                ma_wi99 napisał:

> Kwestie Dargenta wyjaśnia mapa, która mówi, że jest to Place Francois-Joseph
                                > Dargent. Kim zaś ten człowiek był, to już pojęcia nie mam.

Wiedzialam, ze po zlym torze jade:))

> Nie do końca rozumiem wątku byłej huty w pobliżu ambasady rosyjskiej, gdyż ta
                                > mieści się na głebokim zadupiu, daleko na tyłach Dommeldange a może raczej
                                > Beggen, jak kto woli. No i to jest od Eecher Plaz jednak dosyć daleko. Jak
                                > rozumiem, huta była zapewne po drugiej stronie torów niż ambasada, a więc
                                nieco bliżej miasta, ale to nadal jest całkiem spory kawałek do dyskutowanego
                                placu.

Nie mialam na mysli tego, ze huta stala na samym placu:) lub tez w odleglosci
                                rzuta beretem od niego, ale musial to byc jeszcze Eich skoro nawet w nazwie
                                wystepuje: Aciéries Réunies de Burbach - Eich - Dudelange (ARBED).

Ale faktycznie niewazne, wkoncu to watek o meblach, a nie stalowniach:)
                                • ma_wi99 Re: :)) 30.08.05, 12:58
                                  Dzieki Asiunia. Mozna sie calkiem duzo od ciebie dowiedziec o tym co bylo w
                                  Luxie przed nami. O tym, ze Luxembourg byl "stalowa potega", to oczywiscie
                                  wiedzialem (chocby z polskich ksiazek do geografii i historii
    • asiunia.vie Flohmarkt???? 30.08.05, 10:03
      Czy ktos z was spotkal sie z tego typu targami w Luxie? Jesli tak to gdzie, w
      jakie dni? W niektorych krajach jest to najtanszy sposob na urzadzenie a
      szczegolnie "uprzytulnienie" mieszkania niekoniecznie kupujac rzeczy stare i
      uzywane, a jak jest w Lux?
      • ma_wi99 Re: Flohmarkt???? 30.08.05, 12:54
        To jest raczej tradycja niemiecka, wiec na pewno znajdziesz w Trierze. Widzialem
        zreszta takie ogloszenia flohmarktowe na slupach oswietleniowych w Trierze. Nie
        pamietam dat, ale jak sie przejade tam (a pewnie we wrzesniu bede tam kilka
        razy) to przyuwaze i przekopiuje do tego watku.

W Luksemburgu tez cos pamietam z ogloszen o Flohmarktach, ale to sa sporadyczne
        sytuacje raczej i o lokalnym znaczeniu. Jesli sie nie myle (a moge sie mylic
        oczywiscie), to w samym Lux-Ville chyba raczej nie ma regularnego targu staroci.
        Chyba, ze wliczymy odbywajace sie w niektore soboty i swieta targowisko na Pl.
        Guillaume i Pl. d'Armes, gdzie oprocz marchewki i kwiatkow bywa, ze mozna kupic
        stare filizanki i monety jeszcze sprzed ery euro ;-) No ale to chyba nie jest
        wyposazenie mieszkania (a przynajmniej nie jest to podstawowe wyposazenie).

Natomiast jest szansa, i to najwieksza wlasnie teraz
        • czukac Re: Flohmarkt???? 30.08.05, 14:14
          będzie braderie 5 września w centrum, co roku jest w pierwszy poniedziałek
          września, z jednej strony atakuje wesołe miasteczko, a z drugiej targ
          staroci.....
          • ma_wi99 Re: Flohmarkt???? 30.08.05, 22:30
            O ile mi wiadomo, braderie (nawet to uliczne, 5 wrzesnia) nie dotyczy towarow
            uzywanych. Rzeczywiscie przeceny w ramach braderie bywaja dosyc znaczace i na
            pewno warto odwiedzic kilka sklepow, a moze nawet przejsc sie Avenue de la Gare
            5 wrzesnia, ale nie jest to jednak jarmark typu Flohmarkt.

Tak czy inaczej
      • ma_wi99 Re: Flohmarkt???? 21.09.05, 10:38
        Odpowiadajac na ten bardzo stary watek, chcialbym zauwazyc, ze w ramach
        mozelskich Weinfestow odbywaja sie wzdluz tzw. Moselweinstrasse liczne
        Flohmarkty. W najblizszy weekend (24/25.09) ma byc taki np. w Urzig, ale nie
        tylko.

W ostatni bylismy w Krov, a raczej w takiej malej wiosce pomiedzy Krov a Urzig -
        - duzo badziewia, troche ciekawych drobiazgow, uzywana (ale godna zakupienia)
        zastawa z Villeroy und Boch i pani z Polski sprzedajaca kieliszki do wodki,
        matrioszki (typu "baba w babie") i bizuterie z bursztynu.

Zadnych mebli tam nie bylo, ale to i owo mozna tam bylo dla siebie znalezc.
      • xtheo7 Re: Flohmarkt???? 21.09.05, 12:05
        Flohmarket to chyba nie jest tu opcja, bo mebli prawie wcale, a jak juz sa, to
        raczej antyki za horrendalna cene.

Natomiast, bylem raz w sklepie z meblami uzywanymi, i to co widzialem (jakosc,
        cena) wydawalo mi sie dosc rozsadne. Kilka adresow :

- Troc International Esch Depot / Vente
        60 r. de Montpellier, tél 26 55 27 92
        - Meubles d'occasion et antiquités :
        162A, rte de Longwy, Rodange, tél 23 65 13 65
        - Nei AARBECHT, 7 rue de l'Alzette, Luxb., tél 33 27 55 1
        - Troc-En-Stock, 66,rue de l'Institut, Messancy (Belgigue), +32 063/38 81 81

• ma_wi99 Re: Flohmarkt???? 21.09.05, 13:04
          > Flohmarket to chyba nie jest tu opcja, bo mebli prawie wcale, a jak juz sa, to
          > raczej antyki za horrendalna cene.

No, wlasnie probowalem w tym watku kiedys juz zwrocic na to uwage
          kolegom/kolezankom.

> - Troc International Esch Depot / Vente

Bardzo dobry adres
          • xtheo7 Re: Flohmarkt???? 21.09.05, 13:42
            szczerze mowiac, to tez ich nie znam - adresy wzielem z ksiazki telefonicznej.
            natomiast, jakies 6 lat temu bylem w sklepie z uzywanymi meblami kolo Mersch
            (juz chyba nie istnieje, bo go nie znalazlem w yellow pages, i to co widzialem,
            dosc mnie inspirowalo...

a tak naprawde, to najfajniejsze rzeczy to mozna kupic od prywatnych: w kazdej
            gazecie, a szczegolnie w luxbazar, dosc sporo ogloszen o sprzedazy mebli.
            niestety, jest to dosc czasochlonne, jesli nie tylko cena a rowniez i styl jest
            elementem decyzji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka