24.06.06, 18:35
Wczesnym popołudniem spacerowałam z dzieckiem obserwując budowane nowe domy.
Córka zapytała, dlaczego murarze kończą pracę? Odpowiedziałam, że przecież
jest sobota, minęło południe, każdy ma prawo odpocząć, wrócić do domu, pobyć
z rodziną.
"Ale jutro przyjdą?"- dopytywała córa.
"Nie, przecież jutro jest niedziela, panowie-murarze pewno będa chcieli
pójść do kościółka, zjeść obiad z rodziną, wybrać się na wycieczkę..."

I wtedy ze smutkiem uświadomiłam sobie, że mój mąż, który wyszedł do pracy w
piątek rano, wróci w poniedziałek wieczorem. I tak w koło Macieju-życie
spędzone w szpitalu.

Czy my też kiedyś będziemy żyć normalnie?... i normalnie odpoczywać?...
Obserwuj wątek
    • do.ki druga, jasniejsza strona tego medalu 24.06.06, 20:30
      przedszkolak2 napisała:

      > I wtedy ze smutkiem uświadomiłam sobie, że mój mąż, który wyszedł do pracy w
      > piątek rano, wróci w poniedziałek wieczorem. I tak w koło Macieju-życie
      > spędzone w szpitalu.
      >
      > Czy my też kiedyś będziemy żyć normalnie?... i normalnie odpoczywać?...

      Oczywiscie, ale nie w weekendy i powiem Ci, ze ma to swoje dobre strony. Ja na
      ten przyklad tez mam ponad polowe weekendow zajetych praca, ale za to mam wolne
      w tygodniu i wole to, bo w weekendy wszedzie tlok, a sklepy zamkniete. Lepiej
      sie wypoczywa poza weekendem.
      • przedszkolak2 Re: druga, jasniejsza strona tego medalu 24.06.06, 20:52
        No tak, ale w pozostałe dni tygodnia też pracujemy.
    • dr_ewa999 Re: Refleksja 24.06.06, 21:06
      Ja już od dawna nie pracuję w państwowych placówkach słuzby zdrowia, ale
      pamiętam jak to było.Bardzo cierpi na tym zycie rodzinne....
      Dlatego strajk jaki obecnie jest ma sens...i solidaryzuję się z nim.

      Mam nadzieję,że będzie lepiej...ale jesli jeszcze nie " zapuściliście" tutaj
      korzeni, to niech mąż wyjedzie do Anglii czy Niemiec i was weżmie ze sobą..
      Zaczniecie normalnie zyć..
      To moja rada- starszej koleżanki :))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka