Dodaj do ulubionych

Storczyk bis

IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 22.10.01, 12:57
Serdecznie dziękuję Panu za odpowiedź na temat stroczyka. Kwiaty mojej rośliny
wyglądały tak samo jak te które kupujemy jako storczyki cięte w kwiaciarniach.
Kolor miały fioletowo- bordowo- kremowy. Roślina posiadała 2 kwiaty.
Rzeczywiście zgadza się to o czym Pan pisał - młode pędy zaczęły wyrastać po
przekwitnieniu kwiatów i obecnie są ok 3/4 wysokości starych pędów.
Pisze Pan aby powiesić roślinę w przewiewnym miejscu - moja roślina jest w
stojacej doniczce (liście ok 70-80 cm wysokości). Pisze Pan o zmianie
temperatury, proszę okreslić jakiego rzędu musi być to zmiana - czy na noc mogę
go wystawić np. na balkon?
Uprzejmie proszę o poradę czy storczyki można rozmnażać? Jeżeli tak to w jaki
sposób.
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • jerzy.wozniak Re: Storczyk bis 22.10.01, 19:49
      Gość portalu: Nina napisał(a):

      > Serdecznie dziękuję Panu za odpowiedź na temat stroczyka. Kwiaty mojej rośliny
      > wyglądały tak samo jak te które kupujemy jako storczyki cięte w kwiaciarniach.
      > Kolor miały fioletowo- bordowo- kremowy. Roślina posiadała 2 kwiaty.
      > Rzeczywiście zgadza się to o czym Pan pisał - młode pędy zaczęły wyrastać po
      > przekwitnieniu kwiatów i obecnie są ok 3/4 wysokości starych pędów.
      > Pisze Pan aby powiesić roślinę w przewiewnym miejscu - moja roślina jest w
      > stojacej doniczce (liście ok 70-80 cm wysokości).
      Wiekszośc gatunków najlepiej rośnie w specjalnych wiszących koszykach dla
      epifitów (wiekszość storczyków to rośliny epifityczne). Ale można je również z
      powodzeniem uprawiać w doniczkach. Szcególnie mieszańce, które są znacznie mniej
      wrażliwe na brak przewietrzania korzeni.
      Pisze Pan o zmianie
      > temperatury, proszę okreslić jakiego rzędu musi być to zmiana - czy na noc mogę
      >
      > go wystawić np. na balkon? Jesli ma Pani balkon to wręcz należy je tam
      wystawić. Zmiany te powinny byc raczej duże około 10C. Należy jednak uważać, gdyż
      storczyki są roślinami cieplolubnymi i mróz a także wilgortna i chłodna pogoda
      może je zniszczyć. Dobrze jest balkon oszklić i wtedy można tam założyc prawdziwą
      kolekcję tych pięknych roślin. Pamietajmy że większość gatunków nie lubi
      bezpośredniego nasłonecznienia i suchego powietrza.
      > Uprzejmie proszę o poradę czy storczyki można rozmnażać? Jeżeli tak to w jaki
      > sposób. Z nasion ale to bardzo trudne i zadko stosowane. Wiekszośc rozmnazamy
      przez podział kłaczy i bulwy potomne. Roznaazanie generatywne jest bardzo
      trudne, ale w zachodnich firmach wysylkowych mozna kupic nasiona tych roslin.
      Pozdrowienia.
      Jerzy Woźniak
      > Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka